Benim kafama takılan bir soru var. Şimdi gece 2-8 akk hızından etkilenmiyor doğru ancak akk veya kotaya etkisi yok diye bir madde görmedim. Bununla beraber akk ismini akıllı yapıp aynı şeyi satmaya başladılar. Devlet en erken 6 ayda müdahale ettiğine göre altı ay sonra çok akıllı, bundan akıllısı yok, 90iq ya kadar akıllı gibi tarifeler çıkıp 2019 başında hızı e kadar yapıp kotalı tarife satmaya çalışmalarından kıllanıyorum. Bununla ilgili kesin bir video yada gündem değerlendirmesi olacaktır, ilk yazan kısmı teyit edebilirsiniz sevinirim., @gamsizm zira yapılan bütün değişiklikler akk sonrası hızları kapsıyor. Gece ikinin hızı akk dan etkilenmeyecek yazıyor gibi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
TwoCenk paylaştı.

Sabah işyerine geldim… Win 10 Pro 64 bit kurulu PC açılıyor gözüküyor, ancak Parola girme ekranında ne USB fare ne de G710+ klavye tepki veriyor, açılış ekranında… Güncellememi aldık, hayırdır… Herkes şikayet ediyordu… Biosa girip çıkıyorum aynı klavye ile sıkıntı yok… Hayırdır…:=((( Kafayı yedim… Eski ps/2 bağlantılı MS Multimedia klavyeyi de görmüyor… Neden? @aytacesmebasi @orcun @azim-bey @koraytugay @emre64 @cmlds @gerginix @zirkenyum @dayance @gamsizm @hkellecioglu @brave @mr-lupara @yasinilkaya @yasinc

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 26

#xboxone Scorpio Teknik Özellikleri

https://www.youtube.com/watch?v=RE2hNrq1Zxs

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım #WoW
İyi günler, tekrardan WoW’a başlamam ile biraz uzak kaldım sosyelden ama ufak bir sorunum var. Bu süper şahane oyun sadece 1 çekirdek kullanmakta ve oda %100-%80 arası oynamakta. Acaba i7 4790k’mın tek çekirdeğini 4.7-5Ghz bandında bir turbo hızına default voltaj ile getirebilir miyim? 4 çekirdek turbo hızında 4.2ghz çok fazla yetiyor ama tek çekirdekten özellike raid sırasında anlık fps kayıplarını önlemek için bir yöntem var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Barış Ataç @barisatac

  WoW derken eğer World Of Warcraft dan bahsediyorsanız, kesinlikle tek çekirdek kullanmıyor, 6 çekirdeğe kadar kullandığını gördüm ama üstünü denemedim. Optimizasyonu çok kötü yapılmış ama çoklu çekirdekleri kesinlikle kullanıyor, fx 6300 işlemci de genelde 1.%100 2.%80 3.%60 4.%40 5.%20 6.%10 şeklinde gördüm ancak Raidler de bu rakamlar çok daha yüksek olurdu. Yalnız bilmeniz gerekir ki ekran kartım o zamanlar 750Ti idi. Intel 4 çekirdek kullanıcıları 1.%40 2.%0 3.%30 4.%0 5.%30 6.%0 7.%30 8.%0, şeklinde kullandığını söylüyor Sanırım gene rezil bir optimizasyon örneği, HT yi kullanamıyor olabilir. Ama bütün bu söylediklerim 1 sene öncesine ait.

  • Barış Ataç @barisatac

   @twocenk Bence bu durum sizin işlemci serinize özel bir durum, belirttiğim gibi her işlemciyle farklı bir tablo çiziyor, niye CPU8 i kullanıyor CPU1 görece boşta ayrıca 1 ve 6 yı ne meşgul ediyor sizce? niye bütün işlemciler %9 da, hani benim anlattığım sistemlerde en azından bir mantık var ama sizinki tamamen zıvanadan çıkmış 😀 Blizz bu konuda daha çok yol kat etmeli belli. Allah size kolaylık versin ne diyim.

  • TwoCenk @twocenk

   @barisatac 1-8 o isimlendirme sadece temel sıkıntım tek çekirdek kullanması 🙁

  • Barış Ataç @barisatac

   @twocenk siz bu tabloyu yanlış yorumluyorsunuz bence, oyun tek çekirdeğe yükleniyor evet ama bütün çekirdekleri kullanmaya çalışıyor, bu benim anladığım. Ki bu yazdığımı destekleyecek benzer durumlarla karşılaşmış insanları WoW forumlarında bulabilirsiniz.
   Sorunuza gelince sadece tek çekirdeği OC yapmak mümkün mü onu bile bilmiyorum, ama işlemciyi 4.7 hatta 5.0 ghz de çalıştırmak mümkün ama Voltaj desteği olmadan değil.

#TeknoYardım YouTube u android üzerinden rootsuz apk sız ekran kapalıyken dinleyebileceğim bir yöntem var mı? FireFox bir kaç gündür çalışmıyor. Masaüstü veya mobil yapıyorum bazen oluyor bazen tepki vermiyor. Lütfen yardım, Windows Phone da çok alıştım bu işe. ( youtube red varsa bile 10$lık bir bütçrm yok aylık.) Şimdiden teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11