@gamsizm @hkellecioglu Plus abonelerinin videolara erken erişmesinin nedeni vimeo üzerinden youtube’a aktarılması mı? Plus abonesi olarak bu durumu hiç sevmedim. Bu sosyal platformda gerek günün konusu gerek videosu üzerine tartışmaların olması hoş oluyor. Arada bir fark olmasını pek doğru bulmuyorum. Sosyal üzerinde şuan plus abonesi olmayan ( olamayan, artık her şeye aylık bir ödeme yapmak istemeyen ) ve fikrini duymak istediklerim oluyor. Plus aboneleri arasında en azından bir anket yapıp bir sonuca bakabilirsek sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • M. Can 2.0 @extreme

  Ben Devamlı burdayım. Plus artılarını bekliyorum. Ama önce eksilip sonra artılanma oldu. Murat Gamsız bunu youtube’da ki insanları buraya çekmek için yaptığını söylüyor ama ben başarılı olabileceklerini pek düşünmüyorum.

 • Jpage @jpage

  Değişen bir şey yok ki. Sonuçta videonun yüklenme saati değişmedi. Sadece erken ulaşabilir plus üyeleri. İstiyorsan sen de saatinde izleyip tartışabilirsin. Anlamadım sorun nerede.

  • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

   Biz izledik ya, plus olmayanlar izleyemedi, onlar henüz orada yorum yapamadı haliyle. Onlar izleyince de biz bir sonrakini izliyor, onu konuşuyor olacağız. Onu diyor.

  • Jpage @jpage

   @ermanyurdakann tamam da bu plus üyelerin elinde oşan bir şey. Eğer plus üyeleri erken izlemek istemiyorsa izlemezler zaten. Neden ankete ihtiyaç duyulsun.

  • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

   @jpage Yok, ben arkadaşın önerisini desteklemiyorum. Siz yanlış anladınız sanmıştım, aslında ben sizi yanlış anlamışım 😛 Bence herkes çok fazla burnunu sokuyor. Elbette kimsenin kimseye sus demek haddi değil ama editörlere iş öğretme seviyesine ulaştık plus çıktı çıkalı, bu kadarı kibirli duruyor. Bu adamlar bunları hesap etmişlerdir, başka bir durumda da yazmıştım: bu yeni uygulama 5 plus kazandırıp 15 üye kaybettirdiğinde ts bundan karlı çıkıyor çünkü önceden o 5 plus da yoktu. Bu yüzden belki birkaç kalp kırılacaktır ama bırakalım adamlar denesinler işte.

  • TwoCenk @twocenk

   @jpage @ermanyurdakann Anketin amacı, bu ayrıcalığın gerekli olup olmaması. Şahsen böyle bir şey için plus abonesi olmayı düşünmedim. Yeni abone çekmek için çekiliş, reklamsız tasarım çok mantıklı ama çoğunluğun böyle bir şey isteyeceğini düşünmüyorum. Sosyal bir platformda içerik üzerinden bir ayrışma olmasını doğru bulmuyorum. Zira videoların bir gün sonra gelmesi gibi şeyler düşünülüyor. Bu durumun plus olmaya bir teşvik olmadığı gibi platformda ayrılık yaratacağını düşünüyorum.

  • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

   @twocenk Ben de diyorum ki hepimiz bir şeyler düşünüyoruz ve günlerdir adamların beynini yedik, yok şöyle yapın, yok böyle yapmayın… Tavsiyede bulunanların çoğunun iyi niyetli olduğuna eminim, siz de öylesiniz elbette, ama kararı sitenin sahipleri verecek. Tepki gösterilir, eleştirilir, tartışılır ama plusın ilk gününden beri paylaşımların yarısı “ben de çok biliyorum, bak dinleyin, şöyle yapacaksınız!” tavrında tavsiyeler, diğer yarısı şakalar-komiklikler. Kendimi ayırmıyorum, ben de güldüm eğlendim, akış etiketleri ile ilgili bir geliştirme fikri de savundum ama işte çok uzattık bence, durup bekleme zamanımız geldi.

   Bir de, dediğim gibi, siz haklı olsanız ve üye kaybedilse bile bu sırada giden üyenin onda biri kadar plus bile gelse muhtemelen kat kat kara geçiyorlar çünkü önceden hiç kimseden para almıyorlardı, para vermeyen 100 kişi gitse yerine para verecek 1 kişi gelse bu bile kazanç. Arada yaşanacak kayıplara kısa vadede değecektir yani. Ha, belki de ben yanlış düşünüyorumdur, değmeyecektir. Ama bunu denemeye karar vermişler belli ki. O yüzden de bekleyip görmeliyiz.

 • serkanaltuntas @serkanaltuntas

  Plus abonesi olarak hala geç izleme hakkımız saklı.

 • Muhammet UÇAR @haypurtiryading

  Ben haftalık gündem ve teknoloji ve bilim notlarının eskisi gibi devam etmesinin iyi olabileceğini düşünüyorum. Cep telefonlarından sonra en çok izlenen ve yıllardır gelen içerikler olarak gelenek bozulmayabilir. Ama ürün incelemeleri ve plusa özel hazırlanan içerik plus üyelere daha erken açılabilir. Tabi yönetimin kararı önemli.

Debit Card kullananlar ( 3D Secure ) için deneme yaptım. Şimdilik oldu gibi. Ziraat GençKart kullanıyorum yeni yasa ile internet ödemeleri herkese kapanana kadar 3D secure olmayan yerlerde alış-veriş kapalıydı. Yeni düzenleme ile yurt içi ve yurt dışı alışverişlerini açarak otomatik ödeme talimatı dahil 3D secure istemeyen yerlerden alış-veriş yapabilir oldum. Sorun çıkanlar varsa bu ayarları biraz kurcalasın belki çözüm bulabilir. Alınabilen bir kaç hizmete örnek; Humble Bundle paketleri, Spotify üyeliği, TeknoPlus üyeliği. #TeknoSeyirPlus #DebitCard #BankaMatik #ZiraatBankası

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ghost Recon’a sonunda bu işlerden anlayan birisi geliyor #TomClancysGhostReconWildlands #splintercell
https://www.youtube.com/watch?v=S3TibSpdbVE

Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands: The Call - Special Operation Teaser |...

When duty calls, he answers. Stay tuned for a full briefing on April 9. Visit ghostrecon.com to learn more. #GRW #GHOSTRECON Please SUBSCRIBE: http://bit.ly/...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kafayı yemek üzereyim birisi lütfen yardım etsin. 9gag için üye girişini chrome üzerinden yaparken facebook kullan dedim. Facebook yüklü olmadığından mi5 tarayıcısı seçildi ve altta seçimimi hatırla yazısı tıklıydı. Chrome ile girmeye çalışınca telefonum tarayıcısına otomatik olarak gidiyor. Bu seçimimi hatırla olayını nasıl değiştirebilirim. #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Oyunda güneşin batışına doğru giderken etrafımda onlarca AI’ın nedensiz savaştığı anda arkada çalan güzel bir müzik…
https://www.youtube.com/watch?v=tREHkVvjtb8
#Oyunmüzikleri #FarCry5

Help Me Faith | FC5 Presents: Into The Flames (OST) | Dan Romer ft. Madi Diaz

⇓ Stream/Download Far Cry 5 "Into The Flames" → https://idol.lnk.to/FarCry5_Into_The_Flames ♫ Listen to the full Original Game Soundtrack on YouTube → http:/...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Youtube subscriptions kısmını bozdu galiba. Sadece bugün için olanları görebiliyorum. Older sekmesinde Jay Leno, ERB gibi sadece çok ünlüler var. Çok mantıklı yapmışlar. İstediğimizi izlememizi bile istemiyorlar artık…

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8