RTX 3080 Neden kötü bir kart;
Kart Nvidia'nın iddia ettiği şekilde 2080ti'tan hiç bir konuda 2 kat ( %100 )hızlı değil. Bir iki oyunda, belli başlı ayarlarda ( özellikle 10GB Vram'i geçmeyecek şekilde ) %80 daha hızlı. Bu bir kaç oyun dışında ise %20-40 arası değişen değerler var. RTX 2080'den ise %60-80 civarı hızlı. Yani burada da 2 kat hız farkı yok. RTX'li oyunlarda ( quake 2 ) 2 kat fark görülebilir. Görülebilen tek nesil farkı da burası.
İster CPU darboğazı, ister oyun moturu yetersizliği dersiniz ama 2080ti gibi bu kartta 1080p ve 1440p ile alakası olmayan bir kart. Tek amaçları AAA oyunları 4k'da çalıştırmak. 1440p'de çok akıcı oyun oynatıyor, rekabetçi oyunlarda beni öne çıkarır diye düşünmeyin. Türkiye'den Frankfurt'a en güzel alt yapı 40 Ms ping ile bağlanıyor, 120 FPS ile 240 FPS arası 0.4 MS fark var. Fiziksel olarak bu kadar farkı ihmal edersiniz. Ek olarak hiç bir zaman sonradan işlemeye sokan köşe yumuşatma gibi grafiksel ayarlar bu tarz oyunlarda açılmaz. Bunlarda input lag'a sebep olur. Yani 1080p ve 1440p için bu iki kart GEREKSİZ. ( AAA oyunları 120 FPS üzeri oynamak isteyen, kitlemek isteyenler bu kartları hala seçebilir, ekran kartı ve işlemci hiç bir zaman %100'e ulaşmazsa ise 5 MS gibi input lag'da düşmeler gözüküyor. )
Kartın amacını belirledik 4K, 4K'da rakipsiz duruyor. Ama değil. 4K demek Yüksek Texture demek. Bunun işlenmesi ve depolanması büyük sıkıntı. Nvidia DLSS ile bunu çözmeye çalışırken bir yandan Direct Memory ile farklı adımlar atılıyor Konsol ve Microsoft cephesinde. Bu kartın 10 Gb Vram olması düşündürücü. Çıkan sızıntılarda 16 gb versiyonu çıkabileceği de düşünülün ce 16 Gb Vram li 3080 Super - 3080 Ti gibi bir kart 4K'da kesinlikle ezip geçecektir. Bu kartın ilk eskiyeceği yer düşük Vram'idir. Çünkü şuan da bile eskidi. DooM Eternal testlerinde 2080ti ile 3080'i kıyaslarken Vram'in 10 gb'ı geçememesi sağlanıyor. Burada %80'lik hız farkı çıkarken, Bu sınır geçecek ayarlarda fark %50'lere düşebiliyor. Daha 1. günden %30'luk fark oluştu. Önümüz deki yıllarda yeni teknolojiler ile belki direct memory ile unreal engine'in yeni versiyonları ile optimizasyonu kötü, büyük texturelar ile ambalajlanmış oyunları kaldırıp kaldırmayacağı şüpheye giriyor.
1.9 kat fazla FPS/watt söylemi de tamamen hayal dışı. Kağıt üzerindeki %100 performans artışının olmadığını gördükten sonra ve samsung üretiminin zayıflıkları da eklenince bunun gerçek olmadığı ortaya çıktı zaten ama yapılan bütün testler de bunu kanıtlıyor. Watt/performanstaki kazan 1.9 katın çok altında. ( gelişme yok diye anlaşılmasın, söylenen değerler ile uzaktan yakından alakası yok )
Özetle bu kart ileriye dönük 4k sistemler için ideal değil, 1080-1440p için aşırı fazla. Bir kaç RTX oyununda nesil farkını ortaya koyabilen bir kart olmuş. 1440p, çok üst düzey ekranı olup, senelerce değiştirmek istemeyen birisi alabilir ama geri kalan hiç bir durum için ideal değil. RTX ile yayın yaparım, kafam rahat eder diyen birisi içinde iyi değil. Hiç bir platformda 1440p oyun yayını yapılmıyor. 1080p En büyük yayın platformu twitchte hala sorun. Native 1080p ekran olmadan yapılacak yayınlarda görüntü kaybı kaçınılmaz. Bu kart yerine 3070 alınıp, kalan para ile üst düzey bir mikrofon ile yayınlara çok daha fazla şey kazandırılır.
Kişisel değerlendirmemdir, isterseniz kedi ve ciğer benzetmesi kurabilirsiniz. Gördüğüm testler, olabilecek senaryolardan çıkardıklarım bunlar. Bence 3070'in performansları beklenip, onu almakta fayda var. ( Döviz alarak kur farkında etkilenmeyebilirsiniz ama ek vergi gelir mi bilemem. )

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 27
 • Player 1 @player-1

  Performans farkı %80 değil, %30 diyorsunuz ama bu piyasada %30 bile az bir rakam değil. Öyle ki karşılaştırılan kartılar 2080 ti ile 3080 ti değil; 2080 ti ile düz 3080. Yani yeni neslin tepe modeli değil. Bahsettiğiniz gibi ilerde 3080 ti veya 3080S'i yakında görebiliriz. Sonuç olarak yeni nesilde ciddi bir performans artışı var ve yeni neslin kartları geldikçe de bu fark korunacak gözüküyor.

  Bu durumda 2080 ti sahiplerinin asıl beklemesi gereken kart 3080 ti veya 3080S gibi görünüyor. Ancak bu kartların çıkışını beklerse elindeki kartın fiyatı iyice düşebilir.

  Nvidia yeni nesilde; önceki neslin üst seviye kartlarına sahip insanları, ciddi ciddi elindeki kartı bu nesle bir an önce geçirmesi konusunda ikna etmiş gözüküyor. Bu da Nvidia'nın yeni nesildeki başarısını gösterir. Çünkü normalda önceki nesil sahipleri kart değiştirmek için 2 sonraki (4080 ti gibi) nesli bekler.

  • TwoCenk @twocenk

   RTX 2080 20 eylül 2018, RTX 2080ti 27 eylül 2018'de çıktı. Duyuru tarihleri aynı. Yani benzer şekilde tepe model. Sözlerimden performansı kötü anlamı çıkmasın. Hedef kitleye göre çıkardığı kart kötü. 4K'da günü kurtaracak ama geleceğe yönelik soru işareti bırakan, kendini 1440p kartı yapmış. FPS değerleri yükseldikçe oluşan %30-%80 farklar aslında kıyaslama için doğru veriler değil. Input lag farkı bakılmalı her zaman. 2080ti 100 FPS , 3080 130 FPS aldığı durumda kıyaslayınca aradaki fark 3 MS bile değil.

 • TeknoStil @teknostil

  2080Ti'dan daha hızlı GPU'yu 2080Ti'dan görece daha uygun fiyata mı veriyorlar? Evet. 🙂
  Olay bitmiştir. Kaldı ki her firma iş pazarlamaya gelince bahsettiğiniz gibi davranıyor. AMD'de Nvidia'dan farklı değil. 🙂
  Evet, beklentinin altında kaldı ama sonuç olarak kayda değer bir ilerleme var bence.
  Neyse ya boşverin hocam, zenginler düşünsün bunları. Kaç sene önce aldığım GTX1060'ı uzun yıllar kullanacağım ben. En azından öyle gözüküyor. 😀

 • Echo @echo

  Çoğu kişi 3060 alacağına göre geçelim bu entel dantel işleri 😀 Parası çok olan alsın denesin.

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Nvidia kartları bir nesil atlayarak takip edeceksin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 17

Hem yorum yapıp, bildirim gönderiyor, hemde engelleyip acaba ne yazdı dedirtiyor insan.
DLSS ilk çıktığı zaman Screen Shot ile Benchmark ile Nvidia gövde gösterisi yaptı. Oyunları insanlar oynayınca gördü ki, hareket ettiğiniz zaman hiç bir işe yaramayan bir teknoloji.
https://www.youtube.com/watch?v=qSMspQMXnN4
https://www.youtube.com/watch?v=pXvYJCXW7WI
https://www.youtube.com/watch?v=EHYjuJa1Vdc
FF 15 vs dolu video var. Demek neymiş DLSS ilk versiyonu hiç bir işe yaramayan, reklam basmaktan başka bir şey değil.
DLSS 2.0 Control ve Mechwarrior'da gelmiş diyorsunuz. Control'de kullanılan RTX efektlerinin %99'u Ray Tracingsiz hile ile yapılabilen şeyler iken, sırf RTX on / off farkı olsun diye RTX kapalıyken uğraşılmamış detayların gözükmesi üzerine. Sanki 20 senedir bütün aynalar Bethesda'nın aynaları gibi yorumlanıyor bu işi anlamıyorum.
Hali hazırda yapılan bütün testler hala statik görüntüde zoom yapılarak aa bakın ne kadar net görüntü, FPS şu kadar arttı da öteye gitmiyor. Görüntünün netleşmesinin nedeni de yazayım buraya, Nvidia keskinleştirme özelliğini Oyun Filtreleri ile sunuyordu, bu özelliği AMD Driver'a ekledikten sonra kendileride bunu driver içine eklediler. DLSS 1.9'da Keskinleştirme açarsanız %50 aynı sonucu alırsınız. 2 tane oyun özelinde DLSS 2.0 şöyle iyi böyle iyi demek "REKLAM" dan başka bir şey değil. DLSS 2.0'ın tek güzel yanı oyun UI'ına dokunmadan ( yazılar vs ) keskinleştirme yapması. Bununda yapay zeka ile pek alakası yok gibi. Belki ileride gelişir ama şuan bir işe yaramayan, zibilyon tane sınırlaması olan ( 2 tane oyunu geçtim, yok 1080p de çalışmamam, ara çözünürlükte çalışmam, RTX'siz çalışmam ) bir teknolojinin nesi değerlendirilsin.
Firmalar bir yerlerinden element uydurup sonra ona çözüm ürettik diyerek ürün pazarlıyorlar, hala bunlara inanan insanlar var.
Minecraft RTX On-Off olayına inanlar gibi. İkisi bir birinden farklı oyun, On'da ve Off'da textureların madde yapısı farklı. Orada gördüğünüz şeylerin %90'ı RTX'i geçtim, Ray Tracingsiz bile yapılıyor, pre-render ile %99'uda yapılır. Yapılmıştırda. RTX miş DLSS miş genelleşmeden, bir düzene oturmadan, her karta girmeden Pyhics gibi bir işe yaramayacak. Genel indikten sonra daha verimli sürümleri karşısında ezilip yok olacak teknolojiler.
Merak eden var ise günümz oyun hilelerinin hemen hepsini içeren Crysis'a göz atabilir. Burada çoğu oyunda şuan kullanılan teknolojilerin hemen hepsinin atası yer almakta, burada da incelemesi var : https://www.youtube.com/watch?v=PcYA-H3qpTI

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mesut Kahraman @vigilante

  yine de dlss 2.0 gayet iyi geliştirilmiş gösteriyor.Yalan dolan bir şey değil dlss.Sorunları olabilir fakat ilerleme var.

  • TwoCenk @twocenk

   ilk Yorumda 2.0 kötü diye ağzımdan bir şey çıkmış mı? Yeterli oyun ve test yok, neyi değerlendirsine çıkıyor şuan bütün yollar. İlk DLSS'te böyle incelendi FPS arttı, Görüntü 8k oldu diye reklam bastılar. Sonuçlar ortada. Bir elin parmağı kadar oyun ile mi test yapılacak. ( Dip not, 1 elin parmağı kadar oyunda yok şuan ) . Özel seçilmiş 1-2 oyundan yola çıkarak teknoloji yorumu mu yapılacak. Control Epic ile sıkı fıkı olan bir oyun, MechWarrior 5 unreal engine 4 kullanıyor. Bir diğer oyun motorlarına gelsin görelim yok. "Sen nasıl beğenmezsin, Zındık, Engelledim, Engellediğimi de yazdım" kafasına bunları anlatmanın da anlamı yok gerçi.

 • urzais @urzais

  Bu konuda yazı yazdığınız için mi engellediniz?

 • hakara @hakara

  Pyhics işini zaten half life 2 ile valve havok fizik yazılım motorunu kullanarak yapmıştı.. Hatta zamannda atinin bir çalışması olan sistemde 2 ekran kartı var ise birine sadece fizik hesaplamalarını yapmasının sağlayıp aynı işi yapmasınıda gördük. o zaman nvidia ise kartının başka bir ekran kartı ile kullanılmasının yazılım yoluyla engellemişti.

 • Can Akıncı @akinci-can-99

  DLSS hakkında bir şey diyemiyeceğim bilgim yok, ama ray tracinge hiç ısınamadım, hele şu Minecrafttaki etkinin aynısını yıllar yıllar önce yanlış hatırlamıyorsam shadow mode isimli bir modla alıyordum çünkü mevzu oyundaki dokuların tamamen değişmesi. RTX yalandır falan diyemem tabii ama götürdüğü işlem gücüne karşın verdikleri oldukça teorik şeyler. Şahsen 1080p veya 2k gibi bir çözünürlükte 60fps akan, yırtılma yapmayan bir oyun deneyimini ray tracingli bir deneyime tercih ederim.

Upload konusunda bugün yazmıştım, TTnet 1 hazirana kadar 2 kat arttırdığını, an itibariyle 10 saniyeliğine internetim gitti geldi ve 8 upload oldu. 100 mbit'e kadar TurkNet paketini 75'e özel olarak sabitletmiştim. O hız 80'e çıkmış SNR bir miktar düşmüş ama çok sorun olmayacak gibi.
TTNet Vae - Kasımpaşa serverı
Umarım kalıcı olur
İlk yazdığım durum : https://teknoseyir.com/durum/1247509

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#upload #HaftalıkGündemeMalzeme
İlk paragraf ; Türkiye’nin lider internet servis sağlayıcısı Türk Telekom, Koronavirüs salgını nedeniyle evden çalışma ve uzaktan eğitim sürecinin devam ettiği dönemde, kullanıcılarına daha iyi deneyim sunmak için fiber ve VDSL abonelerinin veri yükleme (upload) hızını 2 katına çıkarmaya başladı. ( Telekom ve Telekom alt yapısı kullananlar dahil )
https://medya.turktelekom.com.tr/turk-telekom-upload-hizlarini-2-katina-cikardi/

Türk Telekom upload hızlarını 2 katına çıkardı - Türk Telekom Medya Merkezi

Türkiye’nin lider internet servis sağlayıcısı Türk Telekom, Koronavirüs salgını nedeniyle evden çalışma ve uzaktan eğitim sürecinin devam ettiği dönemde, kullanıcılarına daha iyi...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 18

İnternette şu an sorun yaşayan var mı? TürkNet'liyim sorun yaşamadım ama CoD'da 2 TTNet'li arkadaşım aynı anda düştü, Fiber'li olan hemen girebildi, VDSL olan çoğu yere bağlanmakta sorun yaşıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • gustavo @methylphenidate

  Valla alıştık artık ya. Gpon Fiber internet kullanmama rağmen ben bile sorun yaşıyorum bazen.
  Direk eve geliyor fiber kablosu, adsl baglantı bakır kablo olsa tamam diyecegimde. Sorunsuz bir internet deneyimi yaşayamadım ya. Bunun fiber veya adsl ile oldugunu düşünmüyorum.

 • ad33p @ad33p

  Bir iki dakika twitter vs açılmadı bende, Türknetliyim ama şimdi sorun yok gibi.

 • TwoCenk @twocenk

  Çoğu web sitesi açılmadı, youtube-discord'da pek sorun yaşamadı. Şu anda da anlık olarak yarım saatte bir sorunlar yaşadı. Belki bölgesel, belki genel bir sıkıntı, çalışma vs ye de denk gelmiş olabilir ama bir kaç arkadaş daha yaşayınca durumu paylaştım. Belki denk gelen olmuştur diye.

#TurkNet te internet hem gitti hem gitmedi. İzlediğim Twitch yayını, oynadığım oyun sorunsuz devam etti ama yeni safya, steam, discord her şeyde bağlantı koptu.Yayında ki chatteki bütün TürkNet'lilerde oldu bir kaç dakika sürdü. İlginç bir şeydi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

#GeforceNow ücretsi olarak kullanıma açılınca denemeden olmazdı. Deneyip bir local kayıt aldım. Görüntü kalitesi, internet kullanımını görmek isteyenler bakabilir. Dakika 23:23'te internet kullanımı var, dakika 30 dan sonra hızlı bir aksiyon. Aralarda manzalar vs bakabilirsiniz. ( Ücretsiz sürümde 1 saat oynama seansları ayarlıyor, 26:50'de kalan süreyi gösteren arayüzü görebilirsiniz. )
DooM 2016 ile baktığım ayarlarda GPU Tesla P40 24GB Vram'e sahip ekran kartı kullanılıyor. Her girişinizde steam üyeliğini girmeniz gerekiyor. Yaptığınız ayarları kayıt yapmadığından dx11'den dx12'ye geçiş yapamadığım için Metro Exodus'ta RTX deneyemedim.
Oynanış olarak normal PC'de V-Sync açmış gibi bir gecikme dışında pürüzsüz oynanıyordu. Görüntü kalitesi 720p 60 fps 3k bitrate twitch yayınları gibi diyebilirim. Daha iyi bir internet ile çoğu oyun oynanabilir seviyede. İlk izlenim olarak kabaca böyle diyebilirim.
Geforce Now'ın Stadia'dan üstün yanı olarak destekli steam oyunlarını çalıştırması. Kütüphanenin bir kısmını oynayabilmek güzel oldu. Oyunu indirmeden denemek için çok güzel bir şey. Demo kavramına yeni bir boyut getirebilir.
https://www.youtube.com/watch?v=4bM8K9rUhXI&feature=youtu.be

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Philips #SHP9500 kulaklık hakkında ufak bir ilk izlenim ve AT AD500x ve KZ-10Pro ile mini çaplı bir kıyaslama yazısı yazamaya çalıştım. Yazımda ve terim hataları olabilir, spotif ve youtubedan şarkı dinleyen, oyun oynayan, anakartın ses kartını kullanan birisi olarak yazdım. Öyle Hifi mifi şeyleri beklemeyin... Türkçe pek içerik yok merak eden araştıran olabilir, internette yabancı yorum çok ama Türkçe pek yok. Bu yazı sadece ilk bir kaç saatlik deneyim üzerine bir değerlendirmem olacak. Öncelikle kulaklık arkası açık ( open back ) olduğundan herkese göre değil. Otobüste kullanamazsınız ve odada yanınızda birisi var ise hoparlör gibi ses verir. Ev ortamında dışarıyı duyabilmek, oyun içi konuşmalarda kapalı kulaklığın getirdiği o baş ağrısını yaşatmaması için konfor odaklı aldım. Bu konularda kesinlikle çok iyi, daha önceden aldığım AD500X ile konfor konusunda çok yakın diyebilirim. AD500X'in 3D wing diye tabir ettikleri sistem daha hoşuma gidiyordu ama kendilerinin kablosunun tak çıkar olmamasının sonucu kaybettiğimden SHP9500'e yöneldim. Kendisi standart 3.5mm jack tak çıkar bir kabloya sahip. V-moda Boom Pro gibi harici mikrofonlar ile oyuncu kulaklığına dönüşme imkanı sağlıyor istediğiniz daha kaliteli bir kablo ile de değiştirebilirsiniz.
Pad kısmı ise 7 CM kadar bir genişliğe sahip. Kulağın dış süngere teması çok büyük değilse imkansız ancak derinliği o kadar fazla değil, kulak iç driver yerine hafiften temasa sahip ama kalın bir kaplama olduğundan çok rahatsız etmiyor. Saatlerdir kafamda hafif bir sıcaklık hissi var onun dışında ağırlık ve baskı konusunda yokla var arası. Kafa kısmında ise çok güzel bir süngerimsi destek var. Pad ve bu sünger çok sıkı bir kumaş ile kaplı ve maalesef değiştirilemiyor. Değiştirmekten öte çıkarıp, yıkayabilmek iyi olurdu. Ancak malzeme dokusu çok sıkı olduğundan bir keskinlik yaratmıyor. Kulaklık kısımları katlanamıyor ama çok güzel bir hareket sistemi var, kulağa oturmada sorun yaratmaz.
Ses konusunda iki kulaklığı aklımda kaldığınca karşılaştırdığımda ise AD500X bir kaç gömlek üstün diyebilirim. AD500X bass vermek için gereksiz bir çabaya girmiyor ve çok daha geniş bir ses veriyordu. SHP9500 ise çok daha tiz bir ses ile beraber bass vermeye çalışıyor. Open Back isteyip, hafifte olsa bass isteyenler için iyi bir alternatif olabilir ama verdiği bass olmasa da olur diyeceğiniz seviyede. Bazı şarkılarda çok iyi iken, bazılar da keşke olmasaydı dedirtti. Ancak tiz sesleri diye bileceğim sesler inanılmaz keskin. Aşırı iyi bir pozisyon bilgisi veriyor. AD500x kadar geniş değil ama çok daha keskin. Bu durum oyunlarda farkını gösteriyor. CS:GO'da yaptığım denemede sağ - sol ayrımının ötesinde saat 1-2-3 yönü diye ayrım yapabilecek kadar net ses verdi. Sanal 7.1 saçmalığı bunun yanına bile yaklaşamaz.
Ev ortamında dışarı ile bağlantısını kesmeden, oyun oynamak isteyenler, oyun yada canlı yayın sırasında bol bol konuşanlar için önerebilirim. Oyun dışında ise ortalama civarı bir sesi var. Amaç sadece müzik dinlemek ise daha önceden buna benzer ilk izlenim yazdığım KZ ZS10Pro'yu öneriyorum. SHP 9500'ü PC'de %50 üzerinde kullanınca besleyebildiğimi düşünürken KZ daha düşük miktarlarda da gayet olumlu sonuç veriyor ( telefon SHP9500'u denemedim ama KZ mi5 ile tam performansını %70 civarı seviyede veriyordu ) ve daha güzel bir bass dengesi var. Klasik müzik ve caz dışında müzik türleri seviyorsanız KZ ZS10Pro kesinlikle çok daha iyi tercih olacaktır. Dışarı ile bağlantının bir önemi yoksa da PC için fena değil. Kulakiçi olduğundan çok dar bir bölgeden ses veriyor, oyun ve klasik müzik dışında üzmez. Hele fiyatının yarı yarıya olduğunu düşünürsek. Şans verilmesinde fayda var.
Benim için 2. önemli konu vokal kalitesiydi. Oyun ve müzik dışında internet yayınlarını uzun süre izleyebilmek aradığım kriterdi. Burada vokal performansı olarak AD500X ile kafa kafaya diyebilirim. Müziklerde içindeki vokallerde ise aklımda kaldığına göre 1-2 tık daha iyi. O bahsettiğim birazcık daha bass verme çabası vokallerde kesinlikle zenginlik katıyor. KZ ise bu seviyelerin yakınında geçemez. Onun ilk izleniminde de belirttiğim gibi telefonların fotoğraflarında yaptığı gibi gereksiz bir keskinleştirme var. Bazı yerlerde kulak tırmalıyor, gerekli doğallık kayboluyordu.
Dip Not 1 : Amazon.com Kargo ve Aramex Kargo.
Ürünü amazon üzerinden aldım. Bütün vergiler önceden çekildi. ( Gümrük + ÖTV gibi bir miktar ile %40 civarı vergi çıktı ) Kargo önce amazon merkezine daha sonra aramex merkezine ulaştı. Aramex merkezine ulaşınca sizden kimlik bilgilerini isteyen bir mail geliyor. Bu mailden sonra ürün Dubai üzerinden ülkeye giriş yaptı. Daha sonra ürün yurt içi kargo ile komşuma ( dedemin kardeşi kendisini dedem diye söylemiş, alan kısımda dedesi olarak geçti ) verildi. Kimlik bilgisi onaylama kısmında ve ülkeye aktarım konusunda 2 kere mail ile bilgi istedim. Bu süreçlerde 2 gün boyunca bir değişiklik olmamıştı, mail sonrası bir kaç saat içinde hareketlenme oldu. Bu zamanlarda kimlik bilgim ulaştı mı, ürün gümrükte mi gibi sorular sorarak işlemi hızlandırmak mümkün. İstanbul içinde yurt içi kargoya verildiğine dair en ufak bir bilgi verilmedi bana. Onuda söylemekte fayda var.
Dinlerken çok güzel dediğim bir kaç şarkıyı da ekleyeyim.
https://www.youtube.com/watch?v=NLV1ZkbQvoA - Nightwish - Sleeping Sun (2005 Version)
https://www.youtube.com/watch?v=mVf2EeTMNJo - VNV Nation - Illusion
https://www.youtube.com/watch?v=hrx0EJRPyT0 - Yavuz Çetin - Dünya
Dip Not 2 : DooM 2016'da bu da sınıfta kaldı... Ya şarkılarda bir problem var yada benim ses kartı yetmiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeni Xbox'ın PS4 Pro ve Xbox One X ile yan yana görüntüsü deniliyor;
https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aDg6Eed_700bwp.webp
Resim bir türlü gözükmedi bir tane daha eklemeyi deneyeyim 😀
Dip Not 2: IGN'in yaptığı bir maketmiş ancak, diğer konsolar ile yan yana görmek kafada oluşan buzdolabı algısını kesinlikle değiştiriyor. Resim bozulur diye altta yorumlarda ilgili video'yu görebilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap