#TeknoYardım
2 gündür youtube'da subscriptions sekmesi çalışmıyor bende. Tıkladığım her hangi bir video gösterilmiyor. ( ana sayfada vs bir sorun yok ) Kanalların sayfalarına gittiğimde de bir şey gözükmüyor. ( sorun hem chrome hem edge'de var ) Teknik bir arıza falan varda ben mi kaçırdım?
Edit: Arama kısmı da çalışmıyor, bir videoyu ana sayfadan açarsam yanda önerilen videolarda yok, videolarda yorumlar yok.
Çözüm: https://teknoseyir.com/durum/1502303

Youtube'da yorumlar ve önerilen videolar

Youtube'da yorumlar ve önerilen videolar görünmüyordu. Hatta aramada da sonuç çıkmıyordu. Sebebi Video Blocker'mış. Siz de aynı sorunu yaşıyorsanız sebebi bu.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

2018 yılında elektrik üretimimizin, %37,3'ü kömürden, %29,8'i doğal gazdan, %19,8'i hidrolik enerjiden, %6,6'sı rüzgârdan, %2,6’sı güneşten, %2,5'i jeotermal enerjiden, ve %1,4’ü diğer kaynaklardan elde edilmiştir.
Kaynak: https://enerji.gov.tr/bilgi-merkezi-enerji-elektrik
İthal kömürü falan da düşününce sadece elektrik üretiminin yarısı ithal diyebiliriz.
Fiyatlara falan şaşırmalar başlandı ama 2018 den öncede oranlar bu civardaydı onu söylemek gerek. Döviz kuruyla çarpınca büyük gözüktü sadece.
Elektrikli araba sahipleri de şaşırmaya başladı, nasıl aynı yakıyor bunlar diye. Çok da güzel oldu. Biraz birileri kurcalasa da şu işi elektrik arabanın ne kadar çevreci, ekonomik olduğu falan tartışılsa, verimleri kurcalansa. Yenilebilir enerjinin nasıl depolanıp, yoğun zamanlarda devreye nasıl alınacağı konuşulsa keşke. ( Sonuncunun cevabı pil değil, bir kaç örneği var ama onlardan başka bize özgün bir şey olur mu, özellikle güneşin bol olduğu bizim ülkemizde çözüm bulunursa, daha bol olan yerlere ithalatı falan derken bile bir parıltı oluyor )
Sadece şaşırıp kalmasak, biraz çözüm üretmeye çalışsak güzel olacak.
Not: Elektrik araç düşmanlığı ile alakalı falan değil yazı. Eldeki veriye göre çözümün o olmayacağı, sorunu çözmezsek aynı tas aynı hamam olacağının tartışılması gerektiğini vurgulamaya çalıştım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 25

Bugün birisi twitch kazan listesi yayınlamıştı. Yorum bıraktım, akşam incelemeye alayım diye. Orada 1 tane excel tablosu yerine aynı ay içindef arklı zamanlarda loglanmış gelirler de eklenmiş. ( atıyorum haziran ayı için 4 kere log tutuldu, 1. logda 500 dolar kazancı varsa, her log da 500 dolar kazanç tekrar ediyor ) Ondan oradaki liste hatalı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İyi günler, bitirme tezim için Al alaşım piston gömleği ( silindir kovanı ) aramaktayım. Bilgisi olan, yardımcı olabilecek olan var mı? ( Genelde 0.9 clio larda var, 1.6 nissan ve dacia larda da oluyor )

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#temiztwitch Önüne gelen yorum yapar oldu. Jahrein yayında ben hiç bir rakama bakmadım der bit konusunda 15dk konuşur, rakip yayıncı bot basıyor diye 30 dakika laf yapar. Son olarak Ejderha da bir liste görmüş paylaşmış. prime öncesi 1500 dolar kazanan, prime ile 6000 dolar kazandı, iyi götürdün malı diye yorum yapıyor. Matematik bilmek bu kadar mı zor. Eğer o adam prime öncesi, abonelik 40 lira iken 1500 dolar kazanabiliyorsa, prime ile 8 liraya düşen sistemde 6000 dolar kazanması çok normal. Abonesi 20 ye düşüp, prime ile 120 ye çıkan arkadaşım var. 1'e 5 oranı neredeyse her yerde tutuyor. gelirlerde de herkesin 2020 eylül ayı ile subtember + 8 lira prime ile uçtu.
İlgili twitter linki: https://twitter.com/Ejderha/status/1455435513662423042

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Muhammet Demir @demir-mhmmt

  Senin şuan yapmış olduğunda bir yorum olmadı mı ?

  • TwoCenk @twocenk

   Moderatör olduğum kanalın yayıncı grubunda bit dolandırıcılığı yapan çıktı diye 1 haftadır excel tabloları, twitchten gelen paraları tek tek kontrol eden. Farklı yayıncılardan tablo doğruluğu yapan. O listelere adı düşmüş ama adının aklanması için çalışmış birisiyim. Ekipte çok ileri düzeyde yazılım-excel bilen arkadaşlarımız var. 30 kişilik grupla yorumlarımız oluyor. Aman kurulan topluluğumuza zarar gelmesin diye. Çok daha büyük yayıncı gruplarında yardım alıyoruz, danışıyoruz. Şu yorumu yapacak bilgi birikimim olduğuna inanıyorum. Kusura bakmayın.

  • TwoCenk @twocenk

   Hatta @gamsizm izin verirse teknoseyirin tablosunu göstersem yukarıdakine benzer görüntü çıkacaktır. #temiztwitch adı altıyla cadı avı başladı. Kuru yanında yaş yanacak artık. O kadar büyük bir ateş var şuan.

  • RDR @rdr

   @twocenk iyi de teknoseyir prime isi başladıktan sonra twich'e de içerik girmeye başladı. Hatta biz takipçiler uyardik adamları, prime üyeliklerimiz boşa gidiyor, bari size kullanalım diye.

  • TwoCenk @twocenk

   @rdr Biliyorum, prime eylül 2020-haziran 2021 ayında 8'e 18 gelir varken, haziran 2021 sonrası 8'e 2 oldu. Oradaki dramatik farkı görüp, teknoseyir prime'ı sömürdü demek gibi bir şey oluyor twitteki yorum. Onu söylemeye çalışıyorum. Birisi aşağıda söylemiş yukarıdaki gelirde göze batacak tek şey, 1000 dolarlık bit geliri. O tarz tek seferlik yapanlarda, adınızı karalamak için de yapılmış olabilir. Twitch TR sorumlalarından birine bile 2000 dolarlık bit atıldı. Sizin adınızı çıkarmak için bile yapılmış olabilir. Araştırmak lazım öyle şeyleri.

  • RDR @rdr

   @twocenk o işin detayını ben de o zaman merak etmiştim. Twitch ayni kredi kartını farklı kullanıcı hesapları için kabul ediyor mu? Ediyorsa başlangıçtaki 8-16 oranını fena sömürmüşlerdir. Yok öyle bir şey mevcut değilse, sömürmek için acayip efor lâzım (yüzlerce farklı kredi kartı).

  • TwoCenk @twocenk

   @rdr 40 lira olunca kimse abone olmak istemiyordu yada olamıyordu. Yayıncıya 40'tan 18'i gidiyor. Yayıncılarda istemiyordu o işi. 10 aboneden 180 lira geleceğine, donate atın dese 400 lira geliyor. Abone olan olmayan herkes için prime karlıydı. çok daha ucuza 1 kişiye abone oluyordunuz. Verdiğiniz paradan fazlası gidiyordu.

  • RDR @rdr

   @twocenk onu diyorum işte, teknik kısıtlama yoksa adam sahte hesaplar açıp kendine prime abonelik hediye edebilirdi, yüzlerce. Yarısı kar olmuş oluyordu. Dusunsene, ayda 10.000 TL harciyorsun kredi kartindan, yarısı geri geliyor. Ama iste bunu yapmak için 1000 küsur tane ayrı hesap açacaksın ama ayni kredi kartını kabul etmezse uğraşan olmamıştır.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Mevcut sistemin yürüme şansı yok. Birincisi Twitch kendi kazancını da düşürmüş oldu. İkincisi, takipçisi olanlar boşuna abone olmayın donate atın demeye başladılar çünkü yayın saati dolunca Twitch farkı ödüyor. Twitch bu defa abone gelirinden de oluyor. Üstüne aradaki farkı da ödüyor. Bu sistem devam ettiği için şimdilik büyük bir etki olmadı. Ama sene dolup da Twitch ödemeleri kesince, çok fazla bağış alabilenler haricinde para kazanma olayı bitecek. Ama Twitch TR'deki bu gelir kaybına razı olur mu bilmiyorum. Ben mesela yayınların tamamını YouTube tarafına alacağım.

 • Ali Yatarkalkmaz @aliytrklkmz

  Twicth'de video yayını yapmak dışında her halta yarıyor maşallah. Bilgileri çaldırır, kara para aklar, çalıntı kredi kartlarından para çektirir. Ama bir yayın izleyin YouTube 2k bile video açarken Twitch'de 720p de donar takılır beklersiniz.

  • TwoCenk @twocenk

   Çok büyük bir destekçi grubunuz yoksa gelir kazanmanız çok zor. Ancak aileniz ile falan yaşıyorsanız 100 izlenme sayısına sahipseniz oyun paranızı çıkarırsınız. ( çok büyük bağış/bit atan izleyicileriniz yoksa ) 4 haneli izlenenler dışında genel olarak hobi amaçlı kalıyor platform. Zaten ondan dolayı oyun dışı yayın yapanların platformu kirlettiğini söylüyoruz.

  • çöküş @noisecash

   Bir nevi Hollanda.isi.sex.shop gibi bi yer

 • Hardes @hardes

  Prime kısmında anormallik yok ama 1000 dolarlık bit kısmını internet sitesi aracılığıyla kanalına attırdığını açıkladı bu yayıncı. Tabii bunu cadı avına döndürmemek gerek, paylaşımlar öncesi kontrol edilmeli. Jahreinin bahsettiği yayıncı olayı da yıllardır konuşuluyor.

#Nvidia #Driver #MetroExodusPCEnhanced
Bugün sabah GFE üzerinde yeni driver uyarısı aldım. Metro Exodus PC Enhanced Game Ready yazıyor kabak gibi, driver'ı indirdim, 60 küsür GB oyunu indirmek için boş alan açtım SSD'de, oyunu indirdim. Sonuç, oyun bana driver uyarısı çıkan kartı desteklemiyor. Sadece RTX'te çalışıyormuş. O zaman neden Game Ready Driver diye bana uyarı geliyor? Nasıl bir saçmalık bu anlamış değilim. Nvidia'a supporta sorduğumda "Yaygın olarak kullandığımız bir reklam" diye cevap verdiler.
Olan benim 6 saatime, sildiğim warzone'a oldu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#GeForceNever
Bu işin bütün sorumlusu Basındır arkadaşlar.
Bu ilk piyasaya geldiğinde yapılan tek yorum: Düşük Ping ve TL ile oyun keyfi. Şuna buna alternatif olacak. Haberleriydi. Şimdi basın neden suçlu;
1-) Fiyat açıklanmadan önce, herkes kafadan sallama fiyatlar yaptı. Yurtdışında böyle ise bizde xbox gibi yerel fiyat olsa, yıldızlar arası seyahat icat edilse aylık/haftalık fiyat X olur. Konsol fiyatı - Ekran kartı şu kadar. Bunun yanında deve de kulak kalır.
gibi haberler çıktı. Belli bundan rahatsız olunduğu için bazı büyük yayıncılara, "arkadaşlar türkiye burası, kur mur falan derken fiyat XTL altı zor olur hea bakın üzülmeyin" pompası başladı.
2-) Fiyat açıklandı, X++ Çıktı fiyat, hizmet adının hakkını verecek şekilde. Fiyatı açıklayan sponsorluk anlaşması alan kişi, "beğenmeyen yurtdışından oynar YAHE" dedi. Kendim duydum bunu. Peki bu iki olay oluduktan sonra biz ne öğrendik?
1-) Yahu meğer bu GeforceNow Rusya-Japonya vs gibi ülkelere de girmiş. Oralarda da fiyatlar fazlaymış.
Bir tane bile basından birisi, fiyatlar açıklanana kadar bakın oralarda da böyle, bize de öyle gelir demedi. Ben duymadım görmedim. Bu nasıl oyun "basını" ? Hiç biri bunu gidip araştırmadı mı gerçekten. Yok şu fiyat yok fiyat denirken, olan örneklere bakılmadı mı?
( Sen niye bakmadın? Diyenler olursa, elimde ki sistem hali hazırda yetiyor, bu tarz online şeylere merak dışında bir ilgim yok. )
Fiyat açıklandıktan sonra, basına atılan Tweetler ile HABER aldığımız durum sonucu neyse dedi pek çok kişi. Bir çoğu 50TL olsa falan gibi laflar etmeye başladı, büyük bir kısmı yurtdışından oynamaya devam dedi.
2-) ŞAAAAK bir gece mail, yurtdışı kullanımı yasak. HAYDAAA nasıl olur? İlk gün açıklanırken, SPONSOR yayıncı bile beğenmeyen yurtdışından oynanır demedi mi? ŞAAAK e arkadaş Rusya ve Japonya'da aynısı olmuş???? Yerli firma aktif olunca, Nvidia desteği kesiliyormuş... Basın şaşkın, böyle bir şey mi olabilir? Sponsor yayıncı istifa eder, basın 2 tane ingilizce çeviri, 3 basın bülteni okuma dışında yapabildiği en iyi şeyi yapmaya başlar. LİNÇ. Kusur bakmasın kimse ama bütün sorun basındadır. Bu balonu şişiren onların oturup hiç bir şey yapmaması. Yüz binlere hitap ederken en ufak bir sorumluluk sahibi olmamasıdır. Eğer gördüğünüz, duyduğunuz birisi var ise bu bilgileri daha önceden haber eden, araştıran, uyaran beni bilgilendirirseniz sevinirim. Bende takip edeyim onları.
En ufak bir araştırma yapma, büyük oyunları yurtdışı incelemesi / reddit genel görüşü çıkmadan incelemeye kork. Kötüye kötü diyeme, linç ile milletin gazını almaktan başka bir işe yarama. Ama sponsor kızar diye laf edeme. Ne işe yarıyor bu basın?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10