Divinity Original Sin 2
Save-Load / Flask-Scroll kullanımı hiç bir rpg’de normal zorlukta bu kadar kullandırmadı. Oyunda en ufak bir şeyin bile etkisi oluyor. Sadece level 5’te kocaman bir ejderi kurtarmamızdan hemen önce tuzaklar ile dolu bir yere ilk questten şansa gelen bir item ile güle oynaya gidip. Daha önceden quest yaparken, belki lazım olur diye aldığımız vazoları, dövüş sırasında kullandığımızdan ötürü fazladan 2 kat XP kazandık. Son bir kaç günde toplam oyun sürem 26 saate ulaştı. RPG arayanlara kesinlikle öneriyorum ve Co-oP ile çok daha zevkli oluyor.
Bahsettiğim ufak çaplı çakallık;
https://www.youtube.com/watch?v=LjjAbjAL7jE&feature=youtu.be

Divinity: Original Sin 2 | A Fate Worse Than Death | Easy ( Double ) XP

How to double XP at that quest and trick for pass locked doors.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tamam alacak param olmaya bilir ama tam ekran video izlerken tamamını göstermediğine kıllanan bir ben miyim? Sunumun bir bölümün de video oynatmayı gösterdiler kamera bölgesinde videoda kayıp oluyordu. Keşke lg lerde olan 2. Ekran gibi kullansalardı o bölgeleri. Oled sonuçta orayı ekrandan ayır hep bilgi göstersin kısayol fonksiyonlarına atansın. ( Sağdaki yerden çekince ayarlar geliyor gerçi ama fark işlevi olmasaydı. ) Çok fena gıcık etti o durum.
Sen almıyorsun, sanane diyenler çıkarsa. Kuyudan atışı çıkarmak bize düşer diye korkuyorum. Düşünün mi7 de böyle bir gıcıklık olduğunu…

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mi5 Global Beta Haftalık güncellemeyi şimdilik yapmayın. Navigasyon tuşları ayarları bozuldu. Ayarlar kısmında hata veriyor. #xiaomi #mi5 #XiaomiMi5

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Elektronikte kurdan ağzımız yandı ama tatil yöresinde suya 7 lira aldıklarını gördükten sonra ( markasız plastik şişede 0.5 lik düz su ) tekrar fakirleştiğimizi hissettim. Turistlerin kuruna göre hesaplıyorlarmış, sonra turizm öldü diyorlar…

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Son günlerde resimde eklemeyi çalıştığım hatayı alıyorum. SSD sata kablosunu çıkarıp takınca sorunsuz çalışıyor nedeni ne olabilir? Normalde klavyeyi görmüyordu ama bugün gördü. #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ekran kırıldığı için mi Android e soğuma gelmiş anlamadım. Ama bir ürün yada serviste her hangi bir nedenle kötü birşey aklınızda kalıyorsa o ürünün bütün artıları yok oluyor gibi. Youtube da son zamanlarda ki ürün incelemeleri de böyle çıkıyor. Bir kaç bilindik yayıncı dışında güvenilmez oldu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

HellBlade’de TitanFall2’den sonra biter. Oyun beklentimin çok üzerindeydi, ilk yarısı basit ikinci yarısı o basitliği zorlama olarak eklenmişti ama yavaş yavaş, sindire sindire oynayınca çok güzel geldi. 1 kere anismasyon bugu ile karşılaştığım, performans sorunu hiç yaşamadığım, hikayesi merak ettiren, oynanışı akıcı olan, görsel şölen yaştan bir oyun oldu. Keşke az biraz daha yoğun olsaydı, gereksiz uzatmaları olmasaydı son zamanlarda oynadığım en güzel oyun olmak dışında şu ana kadar oynadığım en güzel oyunlardan birisi olabilirdi.
Oyunu almayı düşünenlere şimdiden keyifli oyunlar. Kulaklığınızı takmayı unutmayın, lazım oluyor bosslarda.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

EA Access’in ilk meyvesini toplamış oldum 5 saatlik bir titanfall 2 macerası yaşattı. Oyun mekanikleri gerçekten çok akıcı olmuş ve kolay öğreniliyor. Hatta o kadar akıcı ki bazı bölümlerde silah kullanmadan sadece parkur ile geçmek mümkün. Biraz daha uzun bir hikaye ile daha kapsamlı ve seçenekli haritalar ile pek çok FPS oyununa taş çıkarır. Son yıllarda DooM’dan sonra en severek oynadığım FPS oyunu oldu. Yeni wolfenstein’ları oynamaya fırsatım olmadı ama bu kadar akıcı bir oyun ondan beklemiyorum. Vakti ve nakti olanlara sadece bu oyunu oynamak için öneriyorum.
Teknik olarak gtx 970 ile bir problem yaşamadım ama oyunda anlık donma sorunu var. Her türlü oyun içi overlay ‘leri kapatmanız çok iyi olur. ( Origin oyun içi uyarılar, ShadowPlay, MSI afterburner-RivaTurner gibi ) Oyunda bunlar arıza çıkarabiliyor. Şimdiden keyifli oyunlar.
#Oyun #FPS

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hellblade’e biraz baktım bugün. Oyunun ilk 1 saati için söyleyeceklerim;
Aşırı basit bir dövüş sistemi var, bulmacalar şimdilik basit oyunda şuana kadar başka mekanik var mı? Yok peki adamlar niye böyle birşey yapmışlar? Çok güzel bir atmosfere, merak uyandıran bir hikaye, oyunlarda sesin ve konuşmaların önemini gösteren, “quick time events” bazlı sinema oyunlarına normalde olması gerekli şeklini gösteren bir yapım olmuş. Oyun oynadığımızı hissedip çok güzel bir hikayeye dahil oluyorsunuz.
Not: Resim Mi5 ile çekildi, Ansel ile aldığım görüntüyü ne ben bakabiliyorum ne paylaşabiliyorum .exr dosyalarını açabileceğim bir program önerirseniz sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • vural balıkçı @vuralbalikci

    Dövüş mekanikleri dövüş sayısı arttıkça değişiyor. Kalkanlılar, daha güçlüler, ya da gölgelerden oluşan yaratıklar geldiğinde yeni özellikler ekleniyor. Ayna çok iyi oluyor, birinci kapı bitince açılıyor. Oyun “ilginç..” anlatımı, sunumu, grafikleri falan çok güzel ama nedense aşırı boş geldi. Hikaye “derin” ama bize ne kadar hitap ediyor bilemiyorum. Sağda solda hikaye ile ilgili daha doğrusu “oyunun” mitolojisiyle ilgili bir sürü şey dinliyorsunuz ama yine de ben “daha” düzgün bir şey beklerdim. Oyunu oynamak için deli gibi yanıp tutuşmuyorum, halbu ki o kadar güzel mekanlar, o kadar güzel dövüş yerleri var ki ama onun yerine “basit” bulmacalar konmuş. Tamam “kızımız” anlatıyor arkadan çok hoş ama bir boşluk var gibi oyunda. Bakalım bende 3 saat kadar oynadım, umarım açılır..