Pandemiyi en verimli geçiren grup Leprous olabilir. Bir sürü online konser, single'lar ve 2 yılın sonunda nefis bir albüm. Bugün çıktı. #TSMetalcileri 'ne duyurulur.

Belki de içinde bulunduğumuz tuhaf zamanlarla uyumlu olarak, önceki albümlere kıyasla daha az pattern'ı olan, daha az planlanmış hissi veren, çok keyifli güzel bir iş olmuş.

#BirazMüzik

https://open.spotify.com/album/1FqPZscG7gDH6utCpoWnkG?si=QhnWYdPbQqqhAu5PY9UJlA&dl_branch=1

Aphelion

Leprous · Album · 2021 · 10 songs.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Septicflesh'in Full konser kaydını 4k olarak izlemek isteyenler için full playlist, neden bilmiyorum ama yayıncı playlisti gizli yapmış.

#TSMetalcileri

https://www.youtube.com/playlist?list=PLArAJlC1y55_ZhUw6iOwXN75SSOdqZr25

Septicflesh - Infernus Sinfonica MMXIX (full show)

Videolarınızı arkadaşlarınızla, ailenizle ve tüm dünyayla paylaşın
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Makine Mühendisliği-CAD

-tavsiye vermek isteyen
-birlikte öğrenmek isteyen
herkes bu ileti altına bişeyler karalayabilir.
Ben de biraz karalayım:
Hiç bilmiyor değilim ama çok toyum.
CAD konusunda [teknik resim > 3D model] before/after gibi bi görsel deposu araştırıp, daha çok zorlanarak öğrenmek istiyorum. NX ile bu beceriyi kazandıktan sonra Inventor'da da aynı yeteneğe sahip olup, olabildiğince iyi "meshing", ardından analiz için temel düzeyde Ansys Workbench öğrenme gibi bir planım var 3 aylık süreçte.
Planımda eksik/yanlış gördüğünüz yerleri belirtmekten çekinmeyin.
Boşum. Bu nedenle işinizde ya da öğrenciyseniz ödev-tez çalışmanızda "öğrenerek" yardımda bulunabileceğim bir görevi memnuniyetle üstlenirim, karşılıklı fayda gözetmiş oluruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hardes @hardes

  Örnek modeller için çok iyi bir site :
  https://grabcad.com/

  • teknosevir @teknosevir

   Teşekkür ederim, bu site aklımda. Biraz daha ileride kesin işime çok yarayacak. Şu anki ihtiyacıma cevap verir mi bilmiyorum: teknik resim olsun elimde, çiziyim, ardından 3d modeline bakarak sağlama yapayım şeklinde bir şablonda halletmek istiyorum bu işi. Teknik resim okuma kabiliyetim de eş zamanlı gelişsin istiyorum açıkçası. Günümüz sanayiinde bu okuma kısmı belki ihtiyaç olmaktan çıkmıştır, bilmiyorum ama kişisel olarak keyif aldığım bir konu.
   Bu siteden nasıl faydalanıyorsunuz ya da ilk öğrenme zamanlarında nasıl faydalanmıştınız gibi ek sorulara da vaktiniz olduğunda cevap verirseniz sevinirim 🙂

  • Hardes @hardes

   @teknosevir Ben okulun verdiği bir proje için kullandım aslında modellere bakmak için. Ayrıca eğer NX üzerinden oluşturulmuşsa o modelin sketchleri, aşamaları, hangi işlemler komutlar uygulanmış onları da görebiliyorsun.

 • teknosevir @teknosevir

  @type_writer Öncelikle çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.
  -Yüzey modellemeyi dikkate alacağım, hiç planımda yoktu. "Tutorial" videolarında denk geliyordum ama önemsiz olduğunu sanmıştım.
  -Hata kontrolü konusunda hafif akademik düzeyde bir araştırma yapacağım. "Keyword" önerilerinde bulunursanız daha doğru bir araştırma yürütebilirim.

 • teknosevir @teknosevir

  Solidworks için biraz uzatayım lafı... Türkiye'de çok yaygın olduğunun farkındayım ama gerçekten sevmiyorum bu programı ve mümkün olduğu kadar kaçacağım öğrenmekten/kullanmaktan. Distrübitörleri hakkında duyduklarım hoşuma gitmiyor ve arayüz tasarımını beğenmiyorum. Türkiye'deki pazarındaki konumunu Inventor'a devredeceğine inanıyorum. (tamamen kişisel, tahmine dayalı bir yorum ile)
  Catia için durum farklı. Catia/NX arasında bir seçim yapmam gerekmişti öncelik açısından.

#Amazon mobil uygulamada 120/25 indirim başlamış. Denemek için sepet oluşturdum ve indirim uygulandı. AMAZONAPP25 kodu gerekiyor deniyor ama yazmadan otomatik uygulandı. Bir şeyler alacaksınız bir deneyin..
* 21 Eylül ve 9 Ekim tarihleri arası geçerli.
* Amazon tarafından satılan ve gönderilen ürünler için geçerli.
* İlk 40,000 müşteri için geçerlidir.

#indirimkodu #indirimkuponu

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9
BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://sehirharitasi.ibb.gov.tr/

Katmanlar > Arşiv kısmından 1946 yılına kadar gidip İstanbul'u kuş bakışı gezebilirsiniz. O dönemlerde uydu olmadığından pervaneli uçaklarla tek tek fotoğraflayıp birleştirmişler. Zaten İstanbul'un her yerini çekmemişler o dönemlerde.

46 yılında Beyoğlu-Taksim civarı dutlukmuş. 🙂

İstanbul Şehir Haritası

Nöbetçi Eczane,toplu ulaşım araçları ile yol tarifi, panoramik sokak görüntüleri ve eski havafotolar gibi bilgilere ulaşabileceğiniz İstanbul'un harita tabanlı rehber uygulaması İBB...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

Ses Konusunu Çözüyoruz! - Ses Manyakları B01

#SesManyakları #İlkerCanikligil #FuatDomaniç Fuat Domaniç ile İlker Canikligil yepyeni bir programla karşınızda! Ses neden önemli? FluTV ses sorununu neden b...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bakalım nesi övülüyormuş The Legend of Zelda: Breath of the Wild'ın bu kadar 😀
gtx1050ti
i58300h
8gb dd4
fps 30-60 arası
emulatör cemu

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 25

Bebek için oda termometresi ve nem ölçer ihtiyacım var.

Kullanan varsa tavsiyesini istiyorum.

#Tavsiye

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12