The Best Chrome Flags to Enable for Better Browsing

Before some features release in Google Chrome, they’re often added in as optional tweaks that are hidden behind “flags” you can enable to get a sneak peek. Here are some of the best flags for...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

chrome da son surum ile tabların altında site bilgisi baloncuğu çıkıyor,hangi syardan kapanır bu illet etti beni

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Paylaşıldı mı bilmiyorum ama.. #TürkTelekom #Pttcell

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şiddetle tavsiye ediyorum. TR dil desteği ve demosuyla her yönden eksiksiz bir oyun.

25 saatin sonunda ana hikayeyi bitirmeme rağmen 31. saate girdim ve %100 yapmaya çalışıyorum. Halen zevkli, halen sarıyor oyun. Ben RE2R'de bile ilk 10-15 saatten sonra sıkılmış adamım, bunca zamandan sonra bile halen oynama isteğim var, siz düşünün. 😅

#Supraland

Supraland on Steam

A mix between Portal, Zelda and Metroid. Explore, find secret upgrades, solve puzzles, beat up monsters, find new abilities that help you reach new places.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google Chrome'u Daha Kullanışlı Hale Getiren 17 Ücretsiz Chrome Eklentisi

Bugün en çok kullandığımız internet tarayıcısını sorsak çoğumuz tartışmasız Chrome der. Özellikle hızı ve stabil olması sebebiyle bilgisayarımızdaki 1 numaralı programımız...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Saturn V LEGO Seti ve Tarihi

Apollo görevlerinin başarıya ulaşmasını sağlayan ve şimdiye kadar geliştirilen en güçlü roketlerden birisi olan Saturn V'in tarihine bakıyoruz.

Saturn V Belgeseli: https://www.youtube.com/watch?v=HI2BwFyZpt8

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 55
 • lterlemez @lterlemez

  8 gün olmuş, açılmayacak mı?

 • lterlemez @lterlemez

  Aralarındaki en büyük fark, tasarruf. Bildiğim kadarıyla, Saturn Roketleri bir seferlik araçlar, bırakılan çoğu parçası ya uzayda kayboluyordu ya da atmosferde yanarak kullanılmaz hale geliyordu. Mekiklerde ise durum farklı, tüm donanım tekrar kullanılabilir yapıdadır. Özellikle, yardımcı jet motorları ve en önemli parça olan (uçan tuğla) geri dönüş mekiği tekrar tekrar kullanılabilmektedir. İkincisi ise Hamdi Bey'in söylediği gibi amaçlar farklıdır. Mekik yük taşıyabilmektedir ve atmosfer üstünde kalabilmeyi amaçlamaktadır. Saturn Roketi ise uzun mesafe yolculuklar için (buradaya Ay'a seyahat) planlanmıştır.
  Ve evet, maalesef, Nunberg Mahkemelerinde diğer suçlular gibi yargılanması gerekirken, işlediği suçlar görmezden gelinerek hayatta kalan bir kaç Nazi Almanından birisidir.

 • Adem Gdk @aguduk33

  Videoda @hkellecioglu bey sürekli j1 deyip duruyor, o motorların adı j2'dir.

  Ayrıca Satürn V roketinde ikinci kademenin (S II) 5 motorundan kenarda olanlar gimbal tabir edilen bir mekanizma ile donatılmıştır. Roketin gidiş rotasını düzeltmek için hafifçe yanlara doğru oynayabilir. 5 numaralı olan ortadaki motorda böyle bir sistem yoktur, motor gövdeye sabitlenmiştir. Dolayısı ile roketin sarsıntılarını diğer motorlardan daha fazla hissetmektedir. Hep ortadaki motorda sorun çıkmasının sebebinin bu olduğunu düşünüyorum.

  Apollo XIII kazasının nedenine gelirsem; Servis modülünde kullanılan oksijen tankı daha önce küçük mesafeden yere düşürülür. Görünüşte tankın dışında hafif bir ezik vardır, fakat tankın içerisine bir şey olmadığı düşünülür. Tank XIII'da kullanılacak servis modülüne monte edilir. (Tankın kullanılmasına onay veren kişi de enteresandır ki, kızamık nedeniyle XIII'da uçamayan Ken Mattingly'dir.)
  Ama gerçek farklıdır. Düşme neticesinde tank içinde yar alan fan kablosu ezilmiştir. (Tanktaki cyrogenic oksiyenin uzayın soğuğunda donmaması için ara ara gazın karıştırılması gerekir. Fanın görevi budur.) J. Swigert tanktaki fanı çalıştırmak için düğmeye basınca tankın içindeki kablolar kısadevre yapar, ve tank büyük bir patlama infilak eder.

 • Adem Gdk @aguduk33

  Roger E. Bilstein'ın Stages to Saturn kitabı var. Saturn V roketinin geliştirme aşamalarını güzel güzel anlatmış. İçinde oldukça doyurucu detaylı bilgiler var. Nasa arşivinde taranmış hali var. İndirilip okunabilir. @hkellecioglu