Millenicom Hız Testi - (Aklınızda Soru Kalmasın!!)

Merhabalar arkadaşlar,

24 Temmuz 2019 Çarşamba günü başvurmuş olduğum Millenicom'a geçiş sürecim dün itibariyle 21 Ağustos 2019 Çarşamba günü bitmiştir. Bu süreçte çok fazla kararımı değiştirmek istedim, hatta 2, 3 kere iptal başvurusu yaptım. Hatta ve hatta hali hazırda TurkNet'e bile başvuru yaptım (3 gün falan oldu). Yani keşke hiç bulaşmasaydım, Türk Telekom'da kalsaydım dedim, ve hala o pişmanlığı taşıyorum. Neyse, şu anlık herhangi bir sıkıntı yaşamadım, zaten bulunduğum lokasyonda 2 yılda 1 arıza oluyor. Video'da 5 adet işlem yaptım, hattımın desteklediği altyapıdan, 100MB, 1GB ve 10GB dosya indirmeye kadar. Aklınıza takılan herhangi bir sorun olursa, mtlsnist@gmail.com adresinden mail atabilirsiniz. Hızım genel olarak 60 ila 75 arası, çoğunlukla 75'e yakın. Bu arada bilgisayarım 4, 5 senelik bir laptop. Çok fazla donuyor, bilgisayardan kaynaklı indirme sorunu yaşadım bazı yerlerde, özellikle de 1GB indirirken. O bölümü hızlandırmak istedim fakat garip bir şey oldu. Normalde 1GB'lık dosya 2 Dakika 44 Saniye sürüyor, video'da editten dolayı o kadar yavaş.

Dosya İndirme Süreleri:

 • 100MB - 20 Saniye
 • 1GB - 2 Dakika 44 Saniye
 • 10GB - ~ 27 Dakika

İnceleme videosu: https://www.youtube.com/watch?v=mwvYywbRQcQ

 

22 Ağustos 2019 Perşembe Saat ~ 12:20 Hız Testi:

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • berrram @berrram

  Geçmiş yıllarda okuduğum lakin şu an bulamadığım bir haberde "e kadar" ifadesinin alt sınırının en az %60 olduğu yazmaktaydı. Benim artık bu altyapı desteklemiyor olayına pek inanmıyorum. Kanun bunlara en az %60 verin dediği için o civarda bırakıyorlar. Madem hız olayında "e kadar" oluyorsa faturada da e kadar olmalı nasıl elektrik, su faturaları dinamikse bu internet faturaları da o şekilde değişmeli. Doğrusu benim de şimdi aklıma geldi bu internette dinamik fatura olayı. BTK bir yazıp sorayım uygun dille. 😀 Bir şey değişeceğinden değil ama yine de bir taş atalım kuyuya.

 • tosbağa @tortoise

  "Yani keşke hiç bulaşmasaydım, Türk Telekom'da kalsaydım dedim, ve hala o pişmanlığı taşıyorum." derken ne demek istedin? Telekomda fiyatlar önümüzdeki yıl artacak. TT müşteri temsilcisi aradı, yeni tarifede taahhüt istedi. Daha taahhütüm dolmadı bu yıl sonunda dolacak dediğimde fiyatların artacağını o zaman da önerdiği tarifeden alamayacağımı söyledi. 80 küsur lira ödediğim paket fiyatı iki katına çıkmış neredeyse. Önerisine kararsız yaklaştığımda fiyatı fazla mı bulduğumu sordu. Açık olan bir şeyi de sorması ilginç. Yine iss değişikliği yolu gözüktü bana. Önceden arızadan dolayı dilim yanmıştı. Belki milenicomu denerim ya da turknete bir şans daha veririm.
  Unutmadan ekleyim; kotasız 24mbit üzeri olanların fiyatları 100₺ üzerindeydi sanırım. En son fiyatı uygun, hızı şimdiki aldığım hızla aynı 50mbit'e kadar olan kotalı bir paket önerdi, kotası 200GB. Kota dolunca internet kesilecekmiş. 😀 İstersem paraları ateşleyip ek kota alabilirmişim, bak sen. Arada da akn kalktı diye vurgulamıştı. 😀

  • UNKNOWN Member @gorgeous

   Farkındayım Türk Telekom'un fiyat politikasının. Lakin adamlar hepimizin bildiği gibi bu işin tekeli. İnternet altyapısına kene gibi yapışmışlar, kimseye dokundurtmuyorlar. Neyse benim öyle dememe gelirsek eğer çok fazla uzun sürüyor geçiş işlemi. Hani belki şans eseri bile geçmiş olabilirim. Geçene kadar 20, 25 görüşme yapmışımdır. Hadi bunları pas geçtik diyelim, Müşteri Hizmetleri o kadar bilgisiz ki modem kurulumunda bile yardımcı olamadılar (VLAN ID girmem gerekiyormuş, boş bıraktırıyor, en son ben Türk Telekom'daki değeri girdim de oldu.). Hız sınırlaması yapmak istiyorum fakat anlamıyorlar. Hadi bunları geç, belki 3 günde geçeceksin sen de. Eğer ki bir altyapı problemi olduğunda bunlar direkt olarak halledemiyor. TT ekiplerini gönderiyor, TT Ekipleri için bazı ISS müşterileri 3.,4. planda kalıyor, sorunun hallolması çok uzun sürebilir. Hani her şeyiyle iyi düşün kardeşim. 130 lira verip limitsiz, kotasız 50 Mbps'ye kadar hız alabilirsin. Millenicom'da da 100 lira paket. 30 lira az vermek ve 20 mbps fazla almaya değer diyorsan başvurunu yap, hatta benim kodu kullan.

 • Ysn Sn @glamdring

  Yıllar sonra 8mbit den yukarısını Millenicom ile gördüm.Bf V 50ms stabil,internet hızım 32mbit. Türk Telekom dan kurtuldum sonunda.

 • lazcakogiskuni @lazcakogiskuni

  oturduğum yerde sadece fiber alt yapı var büyük issler hariç hiçbirini kullanamıyorum. turknet,millenicom bana hizmet veremiyor. tavsiyesi olan var mı?

 • Maxim Tsigalko @maximtsigalko

  1 ayda mı geçiş yapabildiniz? Milleni’nin yavaşlığı mı bu?

Bu ürünle ilgili tüm incelemeler