#izmir #eshot Toplu taşıma kullanıyorsanız Cuma günü akşam 20:00 ile Cumartesi 12:00 arası dolum yapılamayacak.

https://www.eshot.gov.tr/tr/Haberler/3862/91

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#şakacı Şakacı bir başkaydı hala güldürüyor. Hele elde bidonla gelirken.

İdrar Tahlili Şakası | Şakacı Show

Çetin Çiftçioğlu ile adeta bir Kanal 7 efsanesi olan Şakacı programının en komik şakaları Kanal 7 Youtube kanalında...Kanalımıza Abone Olmayı ve Videolarımız...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Son zamanlarda şehirler arası otobüs yolculuğu yapan oldu mu ? %50 yolcu oranına uyuluyor mu ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

#sunny #axen #woon #elton İstanbul'da KİPTAŞ üzerinden 4 günde 28 milyon dolar kar elde eden bunu da marifet gibi savunan Atmaca Şirketler Grubu'nun Atmaca Elektronik tarafının markaları ̶s̶a̶n̶ı̶y̶o̶r̶u̶m̶ ̶k̶i̶ ̶ ̶O̶̶̶n̶̶̶v̶̶̶o̶̶̶'̶d̶a̶ ̶b̶u̶ ̶m̶a̶r̶k̶a̶l̶a̶r̶d̶a̶n̶ ̶b̶i̶r̶i̶.̶ Bugüne kadar kendilerinden bir ürün satın almadım ancak bundan sonra da alacağımı sanmıyorum.

https://www.haberturk.com/kiptas-a-o-satisi-nasil-yapti-adem-atmaca-konustu-3091300

Onvo hakkında itirazlar yükseliyor ancak Onvo'nun şu an ki Yönetim Kurulu Başkanı olan Mehmet Atmaca eskiden Sunny Elektronik Yönetim Kurulu Başkanıydı. Bunlar birbirinden ayrı gözüken ancak birbiri ile bağlantılı olan aile şirketleri, ben yine de emin olamadığım için özellikle "sanıyorum ki" ifadesini kullanmıştım yukarıdaki yazımdam Onvo kısmı kaldırıyorum ancak bireysel olarak Onvo'yu da ayrı tutacak değilim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#mezat #müzayede Ben herhangi bir ürün satın almıyor olmama rağmen ara ara ürünleri takip ediyorum. (Özellikle 45'lik ve eski fotoğraflar) Aşağıdaki bağlantıdan Müzayede APP yazılımıyla düzenlenen güncel müzayedelere ulaşabilirsiniz. Bu sayede tek tek sitelerde gezmek yerine pek çok müzayede bilgisine aynı yerden erişebiliyorsunuz.

Müzayede App - Online Mezat Müzayede Uygulaması

Mezat müzayede yazılım altyapısı. Müzayede / mezat evlerinin tüm müzayedeleri artık ücretsiz mobil uygulamamızla cebinizde.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu büyüklüğe ve bu yükselti haritasının olduğu bir ülkede hiç bir teknoloji ne Avrupa ne de Asya ülkelerinde olduğu kadar hızlı gelmez, gelemez. Hep sorulur ya Hitler neden Türkiye'ye saldırmadı diye. Bu da o sebeplerden biridir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 24
 • Jpage @jpage

  İyi ki o zaman Norveç dümdüz veya İsviçrenin Alp dağları olmamış. Yoksa dünyaca geri kalırdık 🙂

 • rugudesign @rugudesign

  İsmet Paşa sayesinde oldu o isler. Burasi yeri değil isteyen arkadaşlar araştırsın

 • wilhem @wilhem

  Yükselti konusunda biraz yanlis yorumlama var. Haritada kıpkırmızı görünmesi sarı-kırmızı olmasından daha iyi. Yükseklik kırmızı düzeye çıkmış ve o seviyede kalmış. Bu yükseklik değişiminin az olduğunu gösterir. Yüksekliğin stratejik olarak engel teşkil etmesi için değişken yükseklikler olmalı. Dağlık arazi olduğu o şekilde anlaşılır. Norveç'te olduğu gibi. Güneydoğu bölgesi da öyle. Bu Irak ve Suriye sınır korumasını zorlaştırıyor.

  Hitler'in Türkiye'ye girmemesi büyük ölçüde o zamanki siyasi otoritenin başarısı ile alakalı. Ama coğrafi konumumuz açısından da şanslı olduğumuz aşikar. Polonya gibi Rusya'ya giden yol üzerinde bulunsaydık işgale uğramamız kaçınılmaz olurdu.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   Ama ana petrol kaynaklarından birisinin yolunun üstündeydik de (Orta Doğu, üstelik Kafkas Petrollerine ulaşmak çok daha kolay bir yol da sayılır). İsmet Paşa'nın politikaları daha çok etkili olmuştur. Üstelik, Yahudi Soykırımında Almanya aleyhine de çalışmalar yapıyor olmamıza rağmen.

  • wilhem @wilhem

   @lterlemez Evet. Romanya petrolü ile zaten ilk etapta çok sıkıntı çekmemişler. Stalin de başlarda Kafkas petrollerini Hitler'e bolca göndermiş. Savaşın bu kadar uzun süreceğini öngörememiş bence. Yoksa Afrika yerine ilk etapta Kafkas ülkelerini işgal ederlerdi muhtemelen.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @wilhem; Amerika bile petrol satıyormuş, savaşın başlarında; daha sonra sentetik benzine geçtiler, yetmeyince...

 • xpow3r @xpow3r

  bence saldırmamasının nedeni çantada keklik olarak görmüşlerdir bizi 😀 yoksa içimizden geçerdi

#TüketiciHakları #a101 Geçen gün A101'deyken bir müşterinin satın aldığı ürünü (bir kaç TL'lik bir içeçek meyve suyu) kasiyer, bu ürün satıştan kaldırılmış diyerek kenarıya koydu. Ancak aynı ürün rafta, üzerinde fiyat etiketi ile büyük ihtimalle yer almaya devam etti. Böyle bir durumda satıcının bu ürün satıştan kalktı gibi bir şey demesinin (ortada bir toplatılma kararı yok ise) yasal bir dayanağı bulunmakta mıdır ? Aynı zamanda geçen haftalarda ya da aylarda yine aynı A101'de "set üstü ocak" benzeri bir ürün satılıyordu. Bir müşteri mağazanın içindeki kalan son ürünün satılıp satılmadığını sorduğunda (girişteki reklam afişinde yer alan ürün) biz bunu kendimize ayırdık cümlesini kurdular. Yine satışta olan ve mağazanın içinde bulunan bir ürün hakkında böyle bir şey yapılabilir mi ? Bu arada mağaza çalışanları kendisine bir şey almasın gibi bir yaklaşımım yok sadece olayın yasal kısmında ne tür bir işleyiş var onu merak ediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#meselayani Neyin doğru ya da neyin yanlış olduğunun bir önemi yok. Bizim için tek gerçek aslında bu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ahmet @ahmet0

  ömrüm doların 1.5 ten 8,30 a gelmesini izleyerek geçti.TR gencinin gerçeği bu ekran.

  • megadeth @megadeth

   Dolar, askeri yönetimin iş başında olduğu 1981'in mayıs ayı başlarında ilk kez 100 lirayı aşarken, yılsonunda 132 lira 30 kuruşa, 1982'de de 184 lira 90 kuruşa çıktı.

   ANAP iktidarında serbest piyasa ekonomisine geçildi. 1983'te dolar 280 lirayı gördü... Döviz taşıma ve alım-satımı serbest hale geldi ve dolar aldı başını gitti...

   1984'te 442,5, 1985'te 574 ve 1986'da 756 liraya yükseldi.

   22 Aralık 1987'de ilk kez 1000 lirayı gören dolar yılın sonunda 1018 lira oldu. Dolar, 1988'de 1813 liraya, 1989'da 2 bin 311 liraya, 1990'da 2 bin 927 liraya çıktı. 28 Kasım 1991'de ilk kez 5 bin lirayı geçen dolar yılsonunda da 5 bin 75 lira oldu.

   1991-1996 YILLARI / 1994 KRİZİ

   1991 yılsonunda kurulan DYP-SHP hükümeti 1992 yılsonunda devalüasyona giderek doları 8.555,85 liraya çıkardı.
   Doların önlenemez yükselişi katlanarak sürüyordu... 1993 Mayıs'ında 10 bin (Bugünkü para değeriyle 1 kuruş!) liranın üstüne çıktı, yıl sonunda ise 14 bin 458 lira oldu... Yani bugüne göre 1,45 kuruş!

   1993'te Demirel Cumhurbaşkanı oldu. Tansu Çiller'in faiz düşürme girişimi sonrasında 1994 krizi geldi. Devalüasyonla 1 dolar 17 bin 250 lira yani 1,72 kuruş oldu...

   Meşhur 5 Nisan Kararları geldi, Merkez Bankası kur belirlemeyi bıraktı. Bankacılık sisteminde oluşan kurlar öne çıktı. 5 Nisan 1994'te 23 bin lira olan dolar, 13 Ekim 1995'te 50 bin lirayı aştı, yıl sonunda 59 bin lira oldu.

   Ve 1996 yılına gelindiğinde dolar 100 bin lirayı (Bugünkü değerle 10 kuruş) geçmişti...

   3 yılda dolar bugünkü para değeriyle 1 kuruştan 10 kuruşa çıkmıştı...

   1996 sonunda 107 bin 505; 18 Aralık 1997'de ise 200 bin liranın üstüne çıktı, yılı 205 bin lirada kapattı.

   1997'DEN 2001 KRİZİNE

   24 Kasım 1998'de 300 bin lirayı aştı. 1999 Kasım ayında 500 bin lirayı buldu. 2000 yılsonunda 672 bin liraya yükseldi... (Yani 67,2 kuruşa!)
   Ve... 23 Şubat 2001'de 1 milyon liraya yani bugünkü para değeriyle 1 liraya çıktı.
   'Kara Çarşamba' olarak anıldı.

   Ekonomik kriz patladı... Mart sonunda 1 milyon 20 bin, nisanda 1 milyon 137 bin, mayısta 1 milyon 206 bin, haziran sonunda 1 milyon 252 bin lira oldu.

   Bankalar arası piyasada 2001 Temmuz ortalarında 1 milyon 600 bin liraya (Bugünkü değere göre 1,6 lira) ulaştı. Ay sonunda resmi kurda 1 milyon 323 bin liraya geriledi. Ağustosta yeniden 1 milyon 500 bin liraya çıktı.

   Ülke gencinin, yaşlısının herkesin hayatı böyle geçti maalesef.

  • Alptekin @alptekinck

   harbi dolarla maaş alsak, bu ay bakalım kaç dolar daha az alacağız hesabı yapılır

  • huseyin/azuren @hegemen

   @megadeth Biz 6 sıfır atınca dolar 1.5 lira olarak göründü. Daha sonra dolar 1.62 ye çıkınca Gezi olayları yüzünden çıktı denildi.
   Şu an gelinen noktanın ne geziden ne başka bir şeyle alakası yok.Ülkenin parasını koruyamaması ve ülke üstüne bindirilen vergilerden olduğunu düşünüyorum.Devletin kazandığı kadar kimse kazanmıyor bu ülkede.(büyük şirketler dahil.)
   Ama devletin o paraları nereye harcadığı da gün gibi ortada.

 • Alptekin @alptekinck

  şuraya kocaman bir btc göstergesi atın 😀

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Saf vergi, inşaat ve turizm ile gidersen olacağı bu; otomobil demeyin yan sanayi hariç otomobil üretmiyor ülkemiz, lisans altında birleştiriyor. Yani, gelirin büyük bir çoğunluğu ülke dışına çıkıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 25