#paralelolmayanevrendeTS Apple'ı övmeye geldim fazla kalmayacağım....

Çok güzel olmuş, önceki versiyon da inanılmazdı, adamlar yapıyor. Devrim bu devrim. Windows tırt arkadaşlar. Ekosistem abi.... Bitti.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tansiyon ölçülürken steteskopta duyulan Korotkoff sesleri.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sevgili TS dostları ihbar tazminatı ile alakalı bir sorum vardı. A kişisi Şubat 2021'de stajyer olarak bir yerde sözleşme imzalıyor ancak bu yer bu kişiye maaş vermiyor ve sigortası da Haziran ayına kadar okul tarafından ödeniyor. Ardından Haziran ayında project trainee olarak bir sözleşme imzalanıyor. En son olarak da Ekim 2021'de belirsiz süreli iş sözleşmesi imzalayarak şirket çalışanı oluyor. Şimdi bu kişi bugün itibariyle işten çıkmak isterse ihbar süresinin başlangıç tarihi stajyer olarak giriş yaptığı zaman mı yoksa en son imzalamış olduğu belirsiz süreli iş sözleşmesi mi ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11
 • Agab @agab

  Yeni imzaladığı belirsiz süreli iş sözleşmesi olması lazım. Çünkü staj bitiyor. SGK çıkışı yapılıyor. Yeni giriş yapılıyor 2. aşamada.

 • Kreetwight @kreetwight

  Benim okulun sigortasını ödediği zorunlu stajım sgk dökümünde gözükmüyo mesela. Galiba onu işin içine hiç katmıyolar.

 • Fikri @fikri

  Öncelikle biraz karışık işler, çok faktör var.
  İş giriş çıkışı var mı SGK dökümünde? Bir de Haziran'daki sözleşme belirli süreli iş sözleşmesi mi? Öyleyse de süresi ne kadar?
  Staj yaparken de sözleşme imzalanmıyordu benim bildiğim. O da kafamı karıştırdı biraz.

 • berrram @berrram

  Bir Yargıtay kararı buldum şimdi orada da ihbar için dönemlerin ayrı ayrı hesaplanması gerektiği söylenmiş.

  İhbar tazminatı bakımından ise mülga 1475 sayılı İş Kanunu 14. maddesinde kıdem tazminatı yönünden getirilen bu düzenlemeye paralel bir düzenleme mevzuatta yer almadığından, aynı işverene bağlı olarak bir ya da değişik işyerlerinde çalışılan sürelerin birleştirilmesi suretiyle ihbar tazminatı hesaplaması yapılması mümkün bulunmamaktadır. Bu nedenle her bir çalışma dönemi için ayrı ayrı değerlendirme yapılarak, iş akdinin ihbar tazminatını gerektirir biçimde sona erip ermediği belirlenmeli, ihbar tazminatına hak kazanıldığının tespiti halinde söz konusu döneme ilişkin hizmet süresi ve o dönemin son ücreti üzerinden hesaplamaya gidilmelidir.

  9. Hukuk Dairesi
  Esas : 2021/5562
  Karar : 2021/9893
  Tarih : 03.06.2021

#youtube Sevgili TS dostları dün Youtube üzerinden eski bir video ararken sadece belirli bir tarih öncesindeki videoların sonuçlanmasını sağlayan bir arama seçeneği olduğunu öğrendim.
"... before:2012-01-01 " şeklinde arama yaparak (tarihi tabi ki kendinize göre değiştirebilirsiniz) pek çok ilginç ve orijinal içeriğe de ulaşabilirsiniz. Benzer şekilde "... after..." da kullanabilirsiniz. Ayrıca " teknoseyir after:2012-01-01 before:2015-01-01" şeklinde de bir zaman aralığı belirleyebilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#kendimedüşünceler Fanatikler, fanatikler... Gerçek sorun aslında bunlar. Bunlar her yerde, TS bile bunlarla dolu. Bunlara bir şey anlatamazsınız, gerizekalı değillerdir ama fanatiktirler. Beyinleri yeni algılara kapanmıştır. Tek yapabildikleri fanatikliklerini üstü kapalı cümlelerle ifade etmeye çalışmaktır. Aslında pek çoğunun fanatik olduğundan da haberi yoktur çünkü beyinleri sorgulamaya da kapanmıştır. Tamam.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Doğuştan gelen bir şey değil ama doğuştan telkin ile gelen bir şey.

 • Lehimli At @at

  Araba fanatikleri var tsde. En ufak bir lafımda linç yiyorum. Hep daha büyük arabalar istiyorlar, ufak arabada hız yapamıyorlarmış ve hızlı gelen araba vurursa büzülüyormuş da tehlikeliymiş falan. Asla arabasız hayat düşünemiyor.

 • 2GB DDR3 64BIT @gt710gaming

  Doğru. Kendim bile ne kadar tarafsız olmaya çalışsam da illaki bir yerde bi tarafa veya görüşe yakın oluyorumdur veya etkileniyorumdur diyorum. Herkes etkilenir. Mesele bence kendini tanımlayabilmek ve hatasıyla doğrusuyla ne olduğunu bilmektir ve sürekli sorgulamaktır. Kendimi sürekli eleştirmeye çalışıyorum elimden geldiğince. Ama yorulduğumda bahanem "ben de insanım olsun o kadar" oluyor.

#bireyselboykot "Gaming.Gen.TR" bundan sonra alışveriş yapılmayacaklar listesine ekledim. Gerçi zaten bugüne kadar kendilerinden de bir şey almış değildim. Böyle direkt yazınca havada kalmış. TS'nin paylaştığı "Basın Bülteni" yüzünden. "Gaming.Gen.TR'den Dev ‘’Influencer’’ Gecesi!" Şimdi bu tarz bir etkinlik hadi yapalım diye yapılmamıştır. Biri ifade etmiştir birileri tamam demiştir, üst yönetim de onaylamıştır. Sen marka değerini bunlar üzerinden pazarlıyorsan benim için bir marka değerin yoktur zaten. Şimdi tabi ki çoğu kişi tarafından anlamsız ve abartılı bulunabilir ancak benim değerlerim de o şekilde. Bu yüzdendir Algida tüketmem. Aleyna Tilki'nin oynadığı saçma sapan reklamlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 15

Bende bugün gördüm 9.bölüme kadar gelinmiş. Akıyor çok güzel bir şekilde.

Bleach: Sennen Kessen-hen (TV Series 2022– ) - IMDb

Bleach: Sennen Kessen-hen: Created by Tite Kubo. With Masakazu Morita, Takayuki Sugô, Binbin Takaoka, Yuichiro Umehara. The peace is suddenly broken when warning sirens blare through the Soul...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Özet: Bir Türk vatandaşı evlilik işlemi için Peru'ya THY üzerinden bilet alıyor. Ayrıca Peru'dan Şili'ye de bilet almış balayı için ama THY personeli uçağın kapısında sizin Türkiye'ye dönüş biletiniz yok uçağa alamayız demiş ve 25-30 bin TL'lik bileti yanmış.

THY BUNU BİZE YAPMA ARTIK...ACIMA VE VİCDAN DUYGUSUNU KAYBETTİK Mİ[email protected]

BU VIDEODA TÜRK VATANDAŞLARININ TÜRKIYEDEN ÇIKIŞ İŞLEMLERİ ESNASİNDA YAŞADIĞI İNANILMAZ OLAYLARI SİZLERLE PAYLAŞACAĞIM.AMACIM GURUR DUYDUĞUMUZ THY FİRMASININ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Johan @johan28

  Daha izlemedim ama okuduğuma göre böyle bir yetkisi var mıymış da yapmış ? Varsa bile o para söke söke alınır.
  Gücü eline alan deliriryor TR de

  • berrram @berrram

   Peru'ya vizesiz olarak gidilebiliyor o yüzden pasaport kontrolünü geçtikten sonra kapıdaki görevlinin sen gidemezsin gibi bir şey demesi mümkün değil (bazı yetkileri var ama o kısım zaten biletler ile ilgili durumlar, pasaporta da bakabilir ama kendi kafasına göre sen binme diyemez) zaten bahane olarak da biz Peru polisine sorduk sizi istemiyorlarmış o yüzden sizi uçağa almadık demişler. 😀

  • Johan @johan28

   @berrram çok saçmalamışlar, biz istemiyoruz deseler olurdu. Çünkü uçağa almayabilirler ama onda da bir çok şart şurt var. Bu THY nin ilk vukuatı değil

 • Suicide @suicide

  o personeli severler, sanane lan dangalak.

 • omerfa @omerfa

  Abim altı ay önce Filipinlere gidecekti, havaalanında Filipinlerden dönüş biletiniz yok gidemezsiniz demişler. (THY değil bu arada). Oda ne yapacağız demiş Filipinlerden çıkış bileti alın demişler. oda en ucuz bilet olarak Manile endonezya arası 1400 Tl ye bilet almış. Birde 500 Tl ye sigorta yaptırmış mecburen. Bilet artı (Bilet 15.000 Tl ) 1.900 Tl daha masraf yaptı. Ve bunları uçağa binişe 30 dk kala yaptı hepsini.

 • Agah @agah

  kesin overbooking vardır bunu bahane etmişlerdir ödeme yapmamak için. thy görevlisini peru'nun göçmen sorununu mu germiş? thy türkiyeye gelenlerden de dönüş bileti istiyor mu acaba? hiç sanmıyorum. hain oğlu hain bunlar, işleri güçleri türk düşmanlığı.

Vakit geçirmelik güzel bir belgesel. Tamamen gerçek görüntülerden oluşmakta. Batı Almanya'da gerçekleşen bir banka soygunu, ardından gelişen rehine olayı ve medya.

Gladbeck: The Hostage Crisis (2022) - IMDb

Gladbeck: The Hostage Crisis: Directed by Volker Heise. With Dieter Degowski, Hans-Jürgen Rösner. In August 1988, two armed bank robbers keep German and Dutch police at bay for 54 hours during a...
BeğenFavori PaylaşYorum yap