https://basvuru.turkiye.gov.tr/ adresinden efsane bir kodlama. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 17

"Olacak O Kadar" skeçlerinde yaşıyor gibiyiz. 1 ay önce gerekli olmayan maske birden olmazsa olmaz oluyor. Gelecek yıl Sayıştay'ın Denetim Raporları'na iyi bakmak gerekiyor. Neler neler çıkacak.

"Şu an Türkiye için maske kullanımı çok gereksiz. Hele ki N95 ve FFP3 olarak bilinen özel maskeleri asla kullanmayın. Koronavirüs için maske kullanmak gereksiz, hatta zararlı bile olabilir."

Elazığ 'koronavirüs için maske kullanmak gereksiz, hatta zararlı bile olabilir'

'Koronavirüs için maske kullanmak gereksiz, hatta zararlı bile olabilir'SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilimsel Kurul Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap, "Şu an Türkiye için maske kullanımı çok...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#bedava #orhanvelikanık Teknoseyir de bedava.

Bedava yaşıyoruz, bedava;
Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;
Yağmur çamur bedava;
Otomobillerin dışı,
Sinemaların kapısı,
Camekanlar bedava;
Peynir ekmek değil ama
Acı su bedava;
Kelle fiyatına hürriyet,
Esirlik bedava;
Bedava yaşıyoruz, bedava.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Madem bu korona bir taraftan fırsat olarak gözüküyor bence fırsat bu fırsat tüm ülkede sigara satışını yasaklayalım. Malum direkt olarak akciğerlere hasar veriyor. Hadi bakalım varsa bir bürokrat tanıdığı olan iletsin. Bir kaç hafta sonra alanında "uzman" olan kişilerce oluşturulmuş olan bir kurulun aslında sigaranın koronaya karşı ne kadar da etkili olduğunu gösteren raporları okuyor oluruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hepsiburada üzerinden düdükleme işlemi başlamış. Tanesi 3TL olan makarnanın 5 tanesi 25-30 TL'ye satılmakta.

Makarna Çeşitleri ve Fiyatları & Lazanya Fiyatları | %41 indirim

Makarna çeşitleri uygun fiyat ve indirim fırsatlarıyla burada. Tıkla, en ucuz makarna markaları ayağına gelsin.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ülkeye "kaçak" soktukları araçları sözde ÖTV "affı" ndan yararlanarak %15-25 arasında ÖTV ödeyip üstüne de milyon TL kar koyup satıyorlar. "Hele destur maşallah bu ne bolluk böyle"

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-porsche-trde-tek-2018-porsche-carrera-4s-tam-otv-ve-vergi-barisi-yapildi-798356099/detay

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türk Parlamenterler Birliği'nden üyelere özel, hastane de VIP randevu hizmeti. Artık hastane de ne tür bir VIP hizmet veriyorlar bilemem. 😀 (Üyelere özel diğer ayrıcalıklara da bakmanızı öneririm. İndirimden geçilmiyor.)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çok absürt olacak ama dışarısı tam yaşanılacak kıvama gelmiş. Otobüsler hem temiz hem boş. Kırmızı ışık ve durak dışında otobüs durmuyor. Yolda rahat rahat sigara havası solumadan yürümek mümkün. Araçların neden olduğu ses kirliliğinin yanında egzoz kokusu da yok aslında şu an dışarısı 1 hafta öncesinden daha temiz ama dışarıya çıkmayın deniliyor. Yavaş yavaş ölürken pek de önemse(n)miyoruz ama süreç hızlanınca hemen tedbir alınıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sağlık Bakanı'nın hastaneleri, Turizm Bakanı'nın otelleri var ama ne Sağlık Bakanı'nın hastanelerine ne de Turizm Bakanı'nın otellerine kimse yerleştirilmiyor. Tabi devlet yurtları ve sağlam gireni hasta eden devlet hastaneleri ne güne duruyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10
 • Fırat Duran @firat_duran

  Hastahaneye yerlestirirse, yarali, yada ciddi sorunu olanlar nere gitcek? Tüpçü dukkaninda mi bakacaksin? Ameliyat olmasi gerekenler var, açık yada kapali yarasi olanlar/olacaklar var. Düşün milleti koydun hastaneye zaten oturmuyolar, hemşire hemşire, doktor doktor diye gezincek, sonra o personel diğer hastalara bakacak.

  • berrram @berrram

   Bunları ne için yazdınız bilmiyorum ama "halk" ın pek de özel hastaneye gittiği yok. Korona sebebi ile devlet hastaneleri kullanılıyor. Doktorlar da insanların hastanelere gelmesini istemiyor ama kimse de keyfinden hastaneye gitmiyor. Bunun yerine daha az kişi tarafından gidilen özel hastaneler kullanılabilir. Bu sırada gerçekten hastaneye gitmesi gereken insanlar da devlet hastanelerine gitmeye devam eder. Yoksa bu gidişle gidilecek hastane kalmayacak. Bugün yapılması gereken testimiz yapılmadı ve Mayıs ayına tekrardan gün verildi. 1.5 ay sonrası.

 • arandur @arandur

  Sanırım oteller bu işlerle anılmak istemiyorlar.

 • ersoy @ersoy

  Hazır turizm de yok, herkesi tek kalacağı odalara uygun otellere yerleştirebilirlerdi. Şimdi yurtlarda iç içeler, o da pek mantıklı değil gibi.

 • alipektas @alipektas

  Adamların özel malı sonuçta onlar. Sana devlet gelip "evini vereceksin, karantina evi yapacağız." dese doğru bulur muydun? Belki kendi inisiyatifiyle bakanlar o imkanı hibe edebilirler ama onu da kaç kişi yapar ki zaten memlekette. Ha, parasını verip oteli devlet adına kiralamalarını kastediyorsan o olur da yine bakanların oteli olmaz. Torpil gibi bir şey oluyor o zaman da. İhale yapmalıalr desek, o da yetişmez. OHAL olsa belki devlet zorlar uygun gördüğü otelleri kiralamaya ama zorbalık olur.