#yerliüretim 81 Düzce, 82 Pekin, 83 Şanghay "ürün: silgi"

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 16

Bunun ne olduğu hakkında bilgisi olan var mı acaba ? Bir geri sayım bulunmakta, yarın 11:00'da bitiyor. Habertürk izlerken aşağıda geçti.

Milli Farkındalık Platformu

Milli Farkındalık Platformu
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

Deuter ve Lowa dışında bir marka fanlığım olmamasına rağmen çoğu kişi Samsung'un sadece cep telefonu, beyaz eşya vb. elektronik aletler ürettiğini zannediyor ama kendilerinin ayrıca "Samsung C&T Corporation" isimli bir alt firması var ki kendileri dünyadaki en prestijli inşaat firmalarından biri. Öyleki "Burj Khalifa" 'yı yapan da onlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Yalçın Bahadır @ybahadir

  Sorun şu ki inşaat sektörü Samsung Mobile’in 1 ayda kazandığını bir yılda kazanamıyor. En büyük sektör inşaat sektörüdür ama dünyanın en büyük şirketleri listesinde ya 1 tane bilemedin 2 tane inşaat şirketi vardır. Belki de yoktur.

  Ben Samsung’un patronu olsam elden hemen çıkartırdım. 20 yıldır da bu sektördeyim.

  • mcm @saturasyon

   Sürekli kazanç kapısını neden kapatsın? Bak mesela Note 7 yatırımıyla belki bir gökdelen daha dikerdi ama telefonlar elinde patladı. Fakat o paraya dikilen gökdelenin zarar ettirme ihtimali yok.

  • Yiğit @yigit1

   @saturasyon Zarar ettirme ihtimali yanlış bilmiyorsam var. Bu gibi projelerde yanlış bilmiyorsam para önceden alınıyor ve gelir-gider hesabı iyi yapılmak zorunda. Eğer herhangi bir hesabı tutturamazsanız zarar etme ihtimaliniz çok yüksek. Ayrıca bu hesap hatalarının çok nadir söyleyerek karşı tez sunabilirsin fakat bakıldığında Note 7'nin zarar ettirme olayı, bir hesaplama hatası sonucu olmuştur. Yaşanan faciaya göre, Samsung'un test standartlarının yeterince iyi olmadığı yorumu yapılabilir. Tek alana güvenmemek lazım. Waren Buffet'ın dediği gibi yumurtaları farklı sepetlere dağıtmak gerek.

 • lterlemez @lterlemez

  Samsung hem dik hem de yatay bir holdingtir.

@harrower Tansel'in "OyunGünlüğü" zamanlarından kalma bir hatırası buna sahip olan sayılı insanlardan biriyim diye düşünüyorum. : D Daha bu "yutıbır" denilenler yokken kendisi vardı. Ben kanaldan ziyade Oyun Günlüğü'nün forumunda takılıyordum. Takılıyorum derken %99 forumda ben vardım arada ziyaretçiler geliyor gibi bir şeydi. Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam soru cevap gibi bir bölümümüzde vardı bende orada aktif olarak duruyordum ki daha o vakitler yeni yeni bir topluluk oluşmaya başlamıştı. Kendisi bir mouse hediye etmişti bana. Yani demem odur ki Tansel işini gerçekten isteyerek yapan birisi. O zamanlarda devam etse pek ala kendisinin şu an bir kaç milyon abonesi vardı ama okulu bitmiyordu bir türlü. Tıpkı benimkinin de bir türlü bitmemesi gibi. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap