Arkadaşlar, derslerim nedeniyle Linux işletim sistemi kurmam gerek bu sebeple AMD sistemli cihazda sorun çıkarmayacak bir linux işletim sistemi var mıdır veyahut en sorunsuzu hangisi ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Merhaba arkadaşlari, kariyer planlamam hakkında kafamda gezen birçok soru mevcut. Bunlar için danışabileceğim birileri veyahut yapmam gereken şeyler fikriniz var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar son zamanlarda 2-3 günde bir mavi ekran alıyorum böyle bir sorun yaşayan var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçtiğimiz günlerde emeklilik hakkında bir tartışma olmuştu ve sanırım onun üzerine iyi gidecek bir tweet. 🙂
https://twitter.com/alphanmanas/status/1191639921305493504?s=19

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13
 • Tarık Başoğlu @trbasoglu1996

  İş rutin değilse ve işe dair bir amacım varsa emekli olmak istemem. İşçi olarak çalışan birinin ise emekli olmayı istememesine(parasal sorunlar hariç) bir neden göremiyorum. İngilteredeki insanlar daha eğitimli ve muhtemelen sevdikleri bir iş yapıyor.

 • salihcln @salihcln

  Alphan bey sözüm ona "fütürist" liğini emeklilik ile konuşturmuş.

  Ne kadar yurt dışı deneyiminiz var bilmiyorum ama benim tanığım hiç bir yabancı 66'ya kadar çalışmak istemiyor. Sırf emekli maaşını alabilmek için çalışıyorlar. Her gün stres içindeler ya yaş öncesi işten çıkarılırsak ne yaparız diye. Çünkü belli bir yaştan sonra yeni işvereninin sorumlulukları çok arttığından kimse yaşça ilerleşmiş insanları istihdam etmek istemiyor.

  Üstüne bu insanlar genelde emeklilik sonrası emekli maaşları yetmediğinden part time olarak çalışıyor. Bunun tabi ki istisnaları var. Onlarda ise durum evde sıkılmamak için haftalık 10-20 saatlik part time işlere girip sosyalleşmek amacıyla çalışanlar oluşturuyor.

  Yazı sadece Ingilizce yazılmış diye atlamamak lazım. Yazının yazarı bile yok.

  The Guardian gibi gerçek bağımsız gazete yazarsa inanmaktan çekinmemeliyiz. Bunun dışında ki yapılan yorumlar Türkiye'de emeklilik yaşının ileriye çekilmesi çalışmalarına yardımcı olacak olan kamuoyunu oluşturmak öteye bence gidemez.

 • lterlemez @lterlemez

  Avrupa'nın büyük çoğunluğu 66'dan önce emekli olursa, çalışan bulamaz. CB boşu boşuna 3 çocuk demiyor (tabi, arkasını düşünmeden diyor ama keyfine söylemiyor; ayrıca tek nedeni de bu değil ama sonuçta diyor). Avrupa'nın medyan yaşı yüksek, o yüzden emeklilik yaşı da yüksek.

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  İngilterede insanlar 25 yaşında hatta 30unda başlıyorlar neredeyse çalışmaya burada 18 hatta yarısı 16.

Nasıl bir zeka ürünü TuneIn gibi bir radyo uygulamasını engeller ve hangi amaçla engeller anlamıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Starbucks'ın ülkeler arası ücretlendirmesi. Muhtemelen ortalama bir kahve tutarını baz alarak yaptılar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 11

Arkadaşlar alakasız bir bölümde yan dal yapmak mı daha mantıklı yoksa kendi ana dalımıza odaklanmak mı daha mantıklı sizce ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 14

Orta düzey R, SQL ve az düzeyde Makine öğrenmesi bilgim ile neler yapabilirim ? Bunlar iş bulabilmemi sağlar mı ? Bunun dışında ek olarak hangi becelerileri kendime katmalıyım ? Veri bilimi ile ilgilenenler sorularıma yanıt verirse sevirinim. #yazılım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar uzun zamandır merak ettiğim bir konuyu size sorarak öğrenmek istiyorum. Rica etsem şu anketi cevaplayabilir misiniz ? Anket( Uyku saatleri hakkında )
https://www.strawpoll.me/18735485

Günde ortalama kaç saat uyuyorsunuz ?

Vote Now! [8] [7] [6] [5]
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10