Haşırt dı bilekbord

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

Bu Logitech G Hub yazılımını kim yazdıysa Allah kahretsin onu. Hayatta ilk defa doya doya bela okuttular bana.
Mouse'un yerleşik belleğindeki DPI ayarını değiştiremiyorum, uygulama aşırı karışık, yükle butonu yok, hiçbir şey anlaşılmıyor, ne güzel yükledim sanıyorum, bilgisayarı yeniden başlatıyorum, mouse eski haline dönüyor, yazılımı açmadan 1500 DPI olmuyor.
Birisi anlatabilir mi bu mouse'un içindeki yerleşik belleğe nasıl DPI yükleriz ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bilgisayara dahili takılı bir HDD exFat olarak biçimlendirilirse ne olur ? Günlük kullanımda sorun yaşanır mı ? NTFS şart mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows 10'da PRTSC tuşuna basınca ekranın bir kısmını seçip ekran görüntüsü alabiliyordum, şimdi alamıyorum. Ayarı mı var bunun ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Corsair MP600 SSD tasarım hatası, sizce garantiye versem ne sonuç alırım ?
Yaklaşık 1,5 yıl önce aldığım Corsair MP600 500GB SSD PCİex4 formatında aldığım zaman saniyede 4950 MB okuma, saniyede 2500 MB yazma hızı sunuyordu.
1,5 yıl içinde 28TB veri yazdım, bu diskin ömrü 850TB yani çok kullanmış sayılmam.
Fakat geçenlerde hız testi yaptım ve disk saniyede 200 MB gibi düşük hızlarda yazmaya başlamış. Son günlerde bir çok kez denememe rağmen 250-1000 MB arası değerler görüyorum.
Reddit'te de bir çok kişi bu sorunu yaşıyormuş, sorun SSDnin hatalı tasarımından kaynaklanıyor.
Ben bu SSDyi Amazon'dan almıştım ,sizce iletişime geçsem, Corsair ile iletişime geçip yenisini veya muadilini gönderme ihtimalleri nedir ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tam boy sim kart alabileceğim bir operatör var mı ? Elimde bir telefon var ve kart yuvası sürgülü yapıda olduğu için adaptörlü sim kartlar olmuyor. Bana eskisi gibi tek parça sim lazım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Koskoca Twitch yayıncıları hareketli oyunlarda ısrarla 60 FPS veriyorlar görüntüyü, bitrate yetmediği için görüntü çamurlaşıyor ve 240p kıvamına geliyor. Halbuki 30 FPS verseler kare başına düşen bit sayısı 2 kat artacağı için görüntü çok daha net olacak. 3000 kişi tarafından izlenirler ama bunu anlayacak kadar bile teknik bilgileri yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 17

Poco X3 PRO'ya OTG ile 12 senelik harici WD HDD bağladım çalıştırdı. Harddiski çevirecek gücü OTG ile sağlaması hayret verici.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Biraz önce eve dönerken Zeytinburnu-Yenimahalle arasında bulunduğum Tren sinyalizasyon arızası verdi ve durdu. Daha sonra manuel moda alındı ve 25km/h hızla geldik Yenimahalleye, sonra Bakırköy'e kadar aynı hızda manuel olarak sürülmeye devam etti. Yenimahalle'de gördüğünüz yerdeki sinyalizasyon kutusunda arıza olmuş, teknisyenler başında çözmeye çalışıyorlardı. Marmaray açılalı 4 sene olacak ama halen sorunları bitmedi, Siemens tarafından yapılan bu sinyalizasyon başımıza dert olacak gibi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Fiber internet ile ilgili videolar çeken ve Comnet firması ile anlaşmalı olarak reklam alan bir Youtuber, Comnet firmasının yardımları sayesinde önce odasına kadar Türk Telekom Fiberi çektirmişti, bu Fiber üzerinde normalde satışa kapalı olan 1000/1000 Simetrik internet aldı. Türk Telekom altyapısı üzerinden aldığı bu 1000/1000 hizmet yetmezmiş gibi şimdi binasına Comnet tarafından direkt Comnet Metro Ethernet çekiliyormuş.
Buradan anlayacağımız şu, eğer İnfluencer ya da Youtuber'sanız evinize kadar bedavaya Fiberler çekip 10 Gigabit internet verirler.
Biz halk da DSL ile devam ederiz işte.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 29