Kolay Gelsin kargo takip sistemi çökmüş, site açılıyor ama sorgulama yapmıyor

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Steam istek listeme zamanında bir öğe eklemişim, bu öğe gözükmüyor ama listemde halen bir öğe var gözüküyor. O (1) sayısını asla silemiyorum 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu gece yarısı Türk Telekom'a zam geldi, yeni fiyatlar çok kötü, 16mbit için 180 lira istiyorlar, 100 mbit için 250 lira
24 ay sabit fiyatlı olanlarda fiyatlar daha da yüksek, artık 16 mbit için 200 liraya dayadılar
(bunların üzerine Fiber hatlarda 25 lira modem kirası ekleyin)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 18
 • findViewById @findviewbyid

  Mobil appte eski fiyatlar var. 1000 Mbps ye geçtim bakalım kabul edecekler mi

  • dolunay @dolunay

   Ben varım. İçimden hergün, aksatmıyorum. Zamdan dolayı değil, ayrımcılık yapaıp bazı müşterilerine zxam yapmadıklarından dolayı.

  • Tarık @xahve

   @dolunay bunu her firma yapıyor, diğer firmaların hepsi farklı müşterilere farklı fiyatlardan kampanya yapıyor. Şu an 140 liraya da 100 mbit alan var 250 liraya alan da.
   Superonline kendi altyapısı olan yerlerde 1000 mbiti daha ucuza veriyor mesela.
   Ya da Türksat kendi Gpon altyapısında olan yerlere ucuza 1000/100 veriyor.
   Türknet kendi altyapısında olan yerlerde insanları kendine çekebilmek için ucuz tutmak zorunda

  • Tarık @xahve

   @dolunay Süperonline firmasında 100 Mbit hız, TT altyapısı ile 215, SO altyapısı ile 195 lira 😊

  • dolunay @dolunay

   @xahve Her firma bu şekilde yapmıyor. Turknet sıvadı, çünkü kendisini önceden tümüyle tabi şimdi fos ve uyduruk yalanlar olduğu ortaya çıkmış olan prensiplere dayandırdı. Kendi fiberlerine de zam yapmış görünüp indirim sunsalardı (efektif olarak sonuç aynı olsaydı) bu kadar rezil olmazlardı ama iyi yönetemediler, kumaşları yetmedi, kapasiteleri o kadarmış, ne yapalım bizim coğrafyanın kaderi, sövmek bizim kaderimiz olmuş.

  • Tarık @xahve

   @dolunay tamam yaptıkları şeyler saçma katılıyorum, zam yapmayacağız demeleri saçma mesela, taahhütsüz firma böyle bir cümle kuramaz, kursa bile inanmamalıyız.
   Ama kendi altyapısı olan yerlere ucuza vermesine bir şey diyemiyoruz, bunun suçlusu Türknet değil tekelleşmenin sebebi olan Türk Telekom

  • dolunay @dolunay

   @xahve TT indirim yapsaydı, Turknet indirimi sadece TT altyapısı kullanan müşterilerine mi yansıtacaktı, ki o da yansıtacağı varsayımıyla? Piyasaya girdiklerine ferah taze bir kan gibilerdi, ortaya çıktı ki onlar da aynı şeyin lacivertiymiş, hatta sözlerini tutmamyıp insanları kandırdıkları için daha beteri. Ben TT güzellemesi yapmam ama Turknet rezaletini de TTye yıkmaya gerek yok. Al birirni vur ötekine.

  • Tarık @xahve

   @dolunay Türknet'in kendi atlyapısı olan yer sayısı bir elin parmaklarını geçmez, ben o yüzden sadece 180 liralık tek bir paket varmış gibi düşünüyorum. Kendim de Türknet ev telefonu ve interneti kullanmaya devam ediyorum, verdikleri hizmetin sorunsuzluğu gayet iyi. 180-190 liraya uygun bence, o yüzden firma her ne kadar saçma hareketler yapsa da ayrılmaya niyetim yok.

 • soundOnly @soundonly

  Turknet durur mu, yapıştırır zammı.

 • macuser @macuser

  1 mbps başına 13.6 tl vereceğim demek 🙁

Size bankacılık ile ilginç bir soru, aynı banka hesabına bağlı iki tane Asil Banka kartı olur mu ? İki kart da aynı anda aktif olacak

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 17

Üzerinde hem Banka hem Kredi kartı olan kartlarda temassız ödeme yaparsak nereden çekiyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 18

İlk defa Steam'de böyle garip bir sorunla karşılaştım, oyun indi ama güncellenmesi çoook yavaş sürüyor. Saniyede 50 100 Kbit gibi hızlarla işlem yapılıyor, şaka gibi.
Oyunun kurulu olduğu SSD Corsair MP600 model PCIe4.0 5000 MB/s okuma 4000 MB/s gibi yazma hızlarına sahip, neden böyle oldu ki bu ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eskiden her nesilde İntel işlemcilerin %10 civarı performansı yükselirdi, AMD Ryzen 5000 ile farkı çok açınca İntel de hızlandı ve son 2 senedir her firma yeni nesillerinde %20 %30 farklar atmaya başladı.
Tam Intel 12. nesil ile farkı çok açtı demiştik ki AMD Ryzen 7000 ile İnteli tokatladı 😀
Bu yarış bizim de işimize geliyor, artık bilgisayarlar aşırı güçlendi, ne güzel

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 17
 • Jabba the Hutt @jabbathehutt

  Bu gidişle bizim pazarda Pentium ve Athlon işlemciler ile efsane oyun makinası kurabileceğiz. 😀

 • nineleven @nineleven

  Türkiye'de olduğumuz için hiç te işimize gelmiyor 😁

  Yeni oyunların SSD gerektirmesi mesela..

 • N Ziya Çeliksu @ziya95_1996

  13. nesil çıkınca belli olur. Şu an için öyle muazzam bir fark atamadı. 5000 serisi çok daha etkileyici çıkış yapmıştı. Adamlar o serinin rahatlığı ile 2 sene beklediler. Bu nesilin en düşük işlemcisi 360mm sıvı soğutma ile 95 dereceyi görüyor. İntel ile güç tüketimi konusunda dalga geçiliyordu ama Amd aynı noktaya gelmiş. Bence başarısız bile denebilir. 2 yıl bekledikten sonra zayıf kaldılar.

  • Tarık @xahve

   görüyor ama artık bu sıcaklıklara alışmamız lazım, koskoca AMD ısınmasına rağmen sorun yok diyorsa vardır bir bildikleri, biz hala 2000li yıllardaki gibi 50 derecede çalışan işlemci arıyoruz, ufacık telefonun işlemcisi bile 70 dereceyi bulabiliyor, masaüstü sistemlerde sorun olmaz

  • N Ziya Çeliksu @ziya95_1996

   @xahve mesele illa sorun çıkarması değil. En üst seviye neyse ama 7600x in 360mm soğutucu ile %100 fan hızında o sıcaklığa çıkmaması lazım. Reaktör mü soğutuyoruz ve bunlar klimalı ortam testleri, yazın ne olacak belli değil, herkesin öyle soğutması zaten yok ve masrafına değmez. Ortaya çıkacak sese girmiyorum bile. Sıcaklığından bağımsız sen ortalama bir soğutucu kullanmak isteyince bu işlemci kendini ne kadar kısacak görmek lazım 5.3 ghz sonra 4.9 falan olmasın. Ayrıca artan güç tüketimi ile performans artışını karşılaştırsan birbirini nötrlüyor hatta eksiye düşüyor gibi, bana aşırı derecede yeni platforma geçiş işlemcisi gibi geldi.

  • Tarık @xahve

   @ziya95_1996 Benim 5600X de ısınıyor, işlemcinin gücünü falan kıstım artık çoklu çekirdekte 4,1 Ghz civarında takılıyor, zaten 4,1Ghz ile 4,7Ghz arasında performans arasında uçurum yok, insanlar 95 derecede 120mm kule tipi soğutma ile throttle ola ola kullansın sorun olacağını sanmıyorum

  • Barış Ataç @barisatac

   Baya baya muazzam geçti gitti, 13 nesille Intelden de aynı performansı bekliyoruz. Sıcaklık olayı göreceli bir kavramdır. Bir cihazın normal çalışma sıcaklığını onu üreten belirler. Adam 115 dereceye kadar OC yapabilirsiniz diyorsa 95 derece oldukça soğuk sayılır. Sizin benim karar verebileceğimiz bir konu değil. Aynı 12. nesil inteller çıktığında olduğu gibi. Oradaki tek fark 90 üstü sıcaklıklar normal dedi ama 100 derece limiti koydu. Üst sınıra yaklaştıkça rahatsız oldu insanlar. Güç tüketimine gelince max yük altında aynı güç tüketimi ama %30 yüksek performans. Çok başarılı bir sonuç.

 • Dejavu @dejavu

  Mesela şöyle bir test yapan olsa keşke:

  7600X i 65watt ile sınırlayıp 5600X ile karşılaştırması.
  yada
  tek çekirdek veya bütün çekirdekleri 5600X in çıkabildiği max frekansta tutup 7600X ile karşılaştırması.

  ceteris paribus yapmak gibi.

Elimde 2018 yılında bad sector yüzünden bilgisayarı kitlemiş, daha sonra zar zor çalışan bir HDD var.2020 yılında birkaç kere bozuldu hiç çalışmadı, kartı çıkarıp ısıttım biraz dürtekledim çalıştı sonradan 😀 . Son zamanlarda iyice yavaşladı saniyede 20 Mb zar zor okuyor.
Zaten bozuldu iyice diye bir Low Level Format attım, uyarılar silindi, Bad Sector taramasından temiz çıktı. Ben bozulmasını beklerken disk düzeldi saniyede 120 Mb okuyor yazıyor artık. Bu disk işine akıl sır ermiyor arkadaşlar 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Düğme ile çalışan merdiven ışıkları çok mu demode kaldı 🙂
Bizim apartmana son 2 sene içinde giren bütün yabancılar karanlıkta telefonlarının ışığını açıp merdivenleri çıkıyor. Soruyorum ''ışıkları neden yakmadın? '' diye, '' Işıklar yanmadı '' diyorlar. Ama bizim apartmanda hareket sensörlü ışık yok, düğmeye bassan yanarlardı diyorum, şaşırıyorlar. Koskoca ülkede düğme ile ışıkları yanan bir tek bizim apartman mı kaldı anlamadım ki ?
(demin Burger King kuryesi geldi baktım karanlıkta telefon ışığı ile çıkıyor 😀 bastım ışığın düğmesine şaşırdı )

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 41

Tam 1 senedir Rampage RM-K60 DROP PLUS 7.1 kulaklık kullanıyorum, kulak kısmındaki suni deriler geçen gün dökülmeye başladı, ben de Rampage firmasına yazdım, bakalım bana yedek pad'ler gönderebilecekler mi ? Teknoseyir de kendilerini Türk firması diye bol bol övüyor, sonucu merak ediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap