Chrome arka plana alınca twitchte oynayan yayınların durma sorunum var. Başka sekmeye bile geçsen 1dk içinde diğer sekmede oynayan canlı yayınlar duruyor, neden olabilir ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

TurkTelekom internet için telefon aboneliği zorunluluğu bitti mi ? Eskiden Yalın internet paketleri vardı ama şimdi yok, artık telefon olmadan da normal internet paketi alabiliyor muyuz ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bilgisayarımdaki iki harddisk içindeki veriyi raid 1 şeklinde eşitleyecek bir program var mıdır ? Sürekli olarak kullandığım harddiskinbaşka bir diske yedeğinin alınmasını istiyorum

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Belirli bir IP adresi ile iletişimi nasıl engelleyebilirim? Bilgisayarımdan o ip adresine veri gidip gelmesini istemiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

TurkNet ile 2 yıl geçirdim, değerlendiriyorum.
2 yıl önce TurkTelekomdan hem internetimi hem ev telefonumu TurkNete taşıdım ve 100mbit kullanmaya başladım. Hızım hep 85-90 arasında oldu. Hiç ping sorunu yaşamadım ya da hızım düşmedi. Sadece bir kere genel bir TurkNet sorunu oluşmuştu ve tüm abonelerin interneti kopmuştu o sırada sorun yaşadım. Bunun haricinde hiç sorun yaşamadım.
Gelelim fiyat farkına, 2 yıldır tüm faturaları biriktirdim ve verdiğim toplam ücret 1360 TL,
Eğer 100mbit interneti TurkTelekom'dan alsaydım 150lira internet+30evtelefonu, 180*25 ay=4500TL cebimden çıkacaktı. Yani iki senede 3140 lira az ödedim aynı internete. Bu çok büyük bir fark. Eğer buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ryzen 5 5600x ile stok fan kullanıyorum. PBO kapalı 3.6 Ghz hızında olmama rağmen işlemcim 90 dereceye çıkıyor. Bu fanı alsam nasıl olur sizce?
Not: bilgisayarı bavulla taşıyacağım için kule tipi alamıyorum bilgisayar sallandıkça soğutucu anakarta çok yük bindirecek. Bu sebeple low profile hafif bir soğutucuya ihtiyacım var.
https://www.hepsiburada.com/aerocool-air-frost-4-frgb-9-cm-fan-islemci-sogutucu-ae-cc-af4-pm-HB00000USFZI

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mause üzerinden ayarlanan DPI ayarı ile windowsun fare ayarlarındaki imleç hızı ayarı arasındaki farkı bana açıklayabilir misiniz ? Ayrıca oyunların kendi içinde de hassasiyet ayarı var. Peki neden herkes mause DPI ayarına bu kadar takılıyor. Ben mausumu 100DPI da yapsam 8000DPI da yapsam oyun içi hassasiyetimi değiştirerek her türlü sonuca varabilirim. 100DPI olan fareye rağmen imlecim uçar gider, ama hassasiyeti azaltırsam 8000DPI olan ayarda kaplumbağa gibi de olabilir. O zaman nedir bu DPI'ın önemli?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Evin tuvaletindeki floresan lamba açıldığında benim bilgisayardaki usb kulaklığın bağlantısı gidiyor ve söküp takmadan çalışmıyor. Durduk yere 40 senelik lambayı değiştireceğim bu ne saçmalık ya

BeğenFavori PaylaşYorum yap

MSI GTX1650 aero ITX kartımın fanı garip bir ses yapıyor ve boştayken bile duyuluyor. Fanı değiştirmek istiyorum ama kartın içindeki termal pedların kaç mm olduğunu bilmiyorum, kaç mm ped almalıyım ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bekleme süreleri tarih oldu ,ne güzel ya bu 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap