Kuzucuklar bekliyor buluşmayı.. 😄 ama önce biraz montaj videosu seyretmek lazım.. on beş sene olmuş kasa toplamayalı #pctoplama

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 20

Corona günlerinde Beko'su ile mutlu bir Tay vatandaşı..
Konum: Bagna - Bangkok - Tayland

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gulf Air iptal diye THY’den Bangkok-İstanbul bileti aldım. THY zavadanak iptal etti uçuşları. Türkiye diyor virüs dışarıdan geliyor. Tayland diyor virüs dışarıdan geliyor. Ya bu yolcular uzaydan mı biniyorlar uçağa, işin artık mantık çerçevesi kalmadı. Neyse Katar’dan başka aldım, umarım o da iptal olmaz. Elimde üç tane bilet var şimdi 😆

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu kadar karantinalar, eve kapatmalar, hastalığın ne olacağı belli değil falan.. kim üretecek, yemek nereden gelecek, ekonomi dönmesi lazım. Bütün dünya bunu sürdüremez. Sonunda salacaklar ucunu, ölen ölür kalan sağlar bağışıklık kazanır diyecekler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tayland’da her yerde 5G reklamları var bu hafta. Darısı başımıza.

https://youtu.be/PZhXwcEM_Mk

IMAGINE YOUR FUTURE WITH AIS 5G (LISA)

IMAGINE YOUR FUTURE WITH AIS 5G #AIS5G #AIS5Gที่1ตัวจริง #AIS5GXBAMBAMLISA #LISA #BLACKPINK
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaş ekranı falan bozuk (İzmir’de servis öyle söyledi) bir iPhone6 Plus verdi. Burada Bangkok'ta problem ekran değil, soket dediler yaptılar. Bir de yan sanayi pil taktırdım. Bir hafta sonra pil çok ısındı, sanırım ondan Wi-Fi gitti.

Neyse bir ay sonra Bangkok’a döndüm. Eleman Wi-Fi yaptı. Eve gittim parmak izi çalışmıyor. Ertesi gün gittim, onu yaptı. Bu sefer de ekran üstü tarafında bir gölge olmaya başladı. Telefonu kastırınca gölge gidiyordu. Bu arada hotspot'un çalışmadığını fark ettim. Dün tam kastırınca ekran düzeldi ama parmak izi yine çalışmaz oldu. Ve hotspot çalışmaya başladı.

Bugün yine dükkana gittim, MBK meşhur bir avm, tamirci tatile gitmiş, Nisan ayı dönecekmiş. Ben de o zaman Türkiye’ye dönüyorum. Neyse en azından Hotspot çalışıyor 🙂 Parmak izi olmasa da olur herhalde. Zaten yedek olarak kullanıyorum. @orcun sen anlıyon galiba bu işlerden..

Kendime burada da bir nevi karantina uyguluyorum, dönmeden bir sakat olmasın diye.. vakit bol yazmak için..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Cihaz çok kurcalanmış. Büyük bir ihtimal sana tamir diye çiplerini vs ısıtıp ısıtıp geri toplayıp veriyordu. Sorunu çözmüyordu ki devamlı git gel yapasın hep haraç gibi arkadaşa kendini bağlayasın istiyordu. Bu olayı telefoncu esnafı çok yapar, imei atar ya o imei patlayacağını biliyor zaten her gidişte 50 100 lira aynı adamdan tokatlar kendine bağlar.

  • ersoy @ersoy

   Burada yaşamadığımı biliyor, yani bir ay Bangkok’ta olacağımı biliyor ve son işlemleri garantiden yaptı. Bu Taylılar pek bilmez öyle çakallık ama belli olmaz. Mikroskop ile bir şeyler yaptı. Özellikle Wi-Fi için üç saat uğraştı. Neyse eleman Nisan dönecek, ben de İzmir’e dönüyorum. Çalıştığı kadar, sırf iPhone deneyimim olsun diye kullanıyorum bunu..

 • ersoy @ersoy

  O devreleri ısıtma olayında haklısın sanırım.. neyse

Kasa arayışlarında bu iki modele kadar eledim. Aslında anladığımdan değil. Rampage olanda kart okuyucusu, USB 3.1 falan var. Marka model olarak bunlar nasıl? Ya da..

Bu fiyatlara, yani 300-500 arası, RGB olsun, tepe fan takılabilen, PSU aşağıda, yan cam, içi havadar.. OC yapmam.. ama AMD Safir 5600 ekran kartı, serinlik ister herhalde..

Daha değişik öneriler ne olabilir?

https://www.hepsiburada.com/rampage-rgb-4-fanli-am-pencereli-1-usb-30-2cm-fan-oyun-kasasi--logitech-gamepad-psu-yok-p-HBV00000P58V6?magaza=Abtek

https://www.hepsiburada.com/dark-diamond-pro-4x12cm-rgb-usb-30-bilgisayar-kasasi-dkchdiamondpro-p-HBV00000PSVX0?magaza=Hepsiburada

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 11

Anakartı alarak #pctoplama olayına başladım. Tayland'tayım 615 lira. Türkiye'den bir 300 lira ucuz. Burada ekran kartları Sapphire 5600 mesela 1800 TL, PSU Türkiye'de 1000 lira olan 400 lira daha ucuz. RAM'lar daha pahalı, nedense. AMD CPU aynı fiyat.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 24

@gamsizm otomatik yenilemeyi kapatayım dedim. Kart ile ilgili bir seçenek yok. Acaba Aboneliği sonlandırın içinde mi diye tıkladım, emin misin falan diye sormasını beklerken bir anda tamam iade sürecini başlatıyoruz çıktı. Ya istemiyorum iade falan. Derdim sadece kredi kartını silmek ama yok. Acaba daha önce sildim mi, hatırlamıyorum..

BeğenFavori PaylaşYorum yap

THERMALTAKE TR2 S 750W 80+ bu PSU Tayland'ta 390 lira, itopya'da 640.. almaya değer mi? #pctoplama #psu

BeğenFavori PaylaşYorum yap