Teknoseyir'de bir gariplik var diyorum, Plus bitti, sayfayı reklamlar bastı 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

OC yapıyorum, Cinebench'da daha düşük değer alıyorum, bu normal mi?

Ryzen 3600+5600XT+B450 TomaHawk Max: Bios'dan Voltajı sabit tutup Boost mu nedir onun açıyorum. 1.3'de 90 dereceler, 1.2'de güzel. AMD Ryzen Master ile çeşitli şekilleri denedim. İşlemci 4000'ni geçiyor falan. Cinebench harici DaVinci ile render sürelerine baktım. Ama en iyi değerler Boost kapalı, her şey default, 3600 sabit olduğu zaman. Açıksası anlamadım bu işi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkdaş oğluna Inventus'dan kasa almış. Bunların içine deneme içinde olsa bir OS yüklüyorlar mı? yoksa boş mu geliyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eleman özet olarak diyor ki; Önceden Deepin Mac'e benzemeye çalışırdı. Şimdi Big Sur, Deepin'e benzemiş.
https://itsfoss.com/macos-big-sur-deepin/

The New macOS Big Sur Looks Like...Deepin Linux - It's FOSS

Apple has announced the new version of macOS. And this new macOS Big Sur surprisngly looks like Deepin Linux version 20.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şimdi ARM'ye geçince Mac'ler ucuzlayacak mı? Ne olacak. Sosyal Medya'da insanlar buna neden seviniyorlar. ARM hisseleri mi topladılar?. Bir de geçeceği zaten bilinmiyor muydu? (konu ile alakasız ben bile duymuştum bir yerlerde). Bu heyecen neden??? #WWDC2020

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 15
 • Orcun @orcun

  Intelin batması için komple X86 mimarisinin ölmesi gerekiyor. Bu da yakın zamanda pek mümkün birşey değil. En basiti hala daha x86 gelişiyor güçleniyor konsollardan tutta server pc herşeyde varlar. Birtek işte mobile tarafta yoklar pek olamıyorlar ama mobile demişken tablet telefonu kastediyorum. Ancak işte bu iş sadece arm ile olmuyor. Geçmişten gelen bir x86 avantajı var çünkü x86 herşeyi destekliyor geçmişteki vs. arm öyle değil ki arm daha dünkü çocuk. Hani o yüzden ben öyle intel öldü geberdi söylemlerini çocukça buluyorum.

 • thundermack @thundermack

  amaç ucuzlatmak değil maliyet / kar oranını arttırıp daha çok para kazanmak. intel amd gibi firmalara bağımlılığı bitirmek gibi görünüyor. neticede risc mimarisinin verimi ortada.klasik masaüstü performansında iş görür ama iş üst seviye performansa gelirse tek soc ile değil çoklu yonga ile çalışacaklarını düşünüyorum. birde iyi soğutma ile performansı ne olacak. tasarım aşamasındada işlerine daha çok yarayacak.ilginç ürünler çıkartabilirler bence.

 • Ömer Özgür @omc43

  Buna yeni özellik diyerek daha pahalıya satarlar.

 • murat burç @muratburc

  İntel kenesinin daha az ürün satması bile sevindirici bir gelişme. İntel para kaybetmeden akıllanmayacak. Ryzen olmasa şimdi çok daha kötü bir durumda olurdu mesela.

Kredi kartı ekstreleri temmuz ayından itibaren mail ve SMS yolu ile gönderilemeyecek. Ekşi sözlükte yine olayı anlamadan herkes sallamış. HSBC'de yıllardır var olan bir şey. Borcunu yine görüyorsun ama detaylar yani ekstre için sana bir link gönderiyor, doğrulama kodunu girip indiriyorsun. Böylece mail'den senin harcama detaylarını tarayamıyorlar. Bu kadar basit.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Turknet, bir ay oldu, VDSL paketi yükselttim ama ortalama 30 küsur olan hız önceleri bir arttı ama sonra yine 34 falan olmaya başladı. Yoğunluk var, kaderimiz bu diye pek dert etmedim. Aşağıda @theuniverse (https://teknoseyir.com/durum/1281256) sorusuna gelen yanıtlara bakarken aklıma takıldı DSL ayarlarına baktım.

Country / ISP - Specific Setting ayarı "Devredışı" idi. Onu "TurkTelekom" yapınca 🙂 70 Mb/s'yi görmeye başladım.

Ek: Asus DSL-AC51

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu öğlen bir saat İnternet kesildi, hep kızıyoruz ama bahane oldu, traş oldum, tırnakları kestim, evi temizledim, gözlerim dinlendi 🙂 Daha şimdi açtım PC'yi.. Sağolasın Türknet (aslında Telekom, arıza onlarınmış).

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çok keyifli bir röportaj olmuş.. İlginç bir adam..

https://youtu.be/qJEWOTZnFeg

"Money doesn't interest me" - Creator of Blender talks about its future

Interview with Ton Roosendaal, the man behind the open source 3D software Blender! Chapter Marks: -How Blender got started 2:47 -An early design decision tha...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

MSI Dragon Center'dan Extreme Performance (nedense İngilizce oldu) seçince 3600'den yukarı çıkmıyor, Win 10 Upgrade (herhalde) öncesi 4200 olurdu. BIOS'tan Smart Fan seçtim, Balanced CPU fan %100 gözüküyor ve garip bir şekilde daha sessiz. Bu arada Bios'ta yaptığım tüm ayarlar karıştı galiba 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap