Capernaum (2018) 9/10

Çok harika bir film hatta filmden öte bir şey sizi içine alıyor. Zaten aldığı ödüller vs. ile çok yorum yapmama gerek yok ama herkesin izlemesini tavsiye ederim. Zain de çok iyi oynamış ve haklı demek geliyor ama zain oynamamış yaşamış belki de bundan bu kadar güzel aktarılmış.
#FilmTavsiyesi

Capernaum (2018) - IMDb

Directed by Nadine Labaki. With Zain Al Rafeea, Yordanos Shiferaw, Boluwatife Treasure Bankole, Kawsar Al Haddad. While serving a five-year sentence for a violent crime, a 12-year-old boy sues his...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Format sonrası qbittorrent'teki torrentleri aynı şekilde geri getirebilmenin yolu var mı? 200'e yakın torrentte seed'den çıkmış olmak istemiyorum 😐

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 20

Linux üzerinde ağ trafiğini ve band genişliğini anlık olarak gösteren bir uygulama. Bağlı ağları ayrı ayrı görüntüleyebiliyor.
Terminale nload -m şeklinde girerseniz bağlı tüm ağları tek sayfada gösteriyor.
#Linuxİpucu #VeriKullanımı
https://github.com/rolandriegel/nload

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İşinizi Kolaylaştıracak Bazı Tarayıcı Eklentileri

Chrome/Edge Eklentileri

uBlock Origin https://chrome.google.com/webstore/detail/ublock-origin/cjpalhdlnbpafiamejdnhcphjbkeiagm?hl=tr

HTTPS Everywhere https://chrome.google.com/webstore/detail/https-everywhere/gcbommkclmclpchllfjekcdonpmejbdp

Dark Reader https://chrome.google.com/webstore/detail/dark-reader/eimadpbcbfnmbkopoojfekhnkhdbieeh

Proxy SwitchyOmega https://chrome.google.com/webstore/detail/proxy-switchyomega/padekgcemlokbadohgkifijomclgjgif

OneTab https://chrome.google.com/webstore/detail/onetab/chphlpgkkbolifaimnlloiipkdnihall

Universal Bypass https://universal-bypass.org/install

Spydrop Fiyat Takip https://chrome.google.com/webstore/detail/spy-drop-fiyat-takip/cnkgefjeknjodlkfmfmjelgbmfbnkmma?hl=tr

Sponsorblock For Youtube https://chrome.google.com/webstore/detail/sponsorblock-for-youtube/mnjggcdmjocbbbhaepdhchncahnbgone

Save my Tabs https://chrome.google.com/webstore/detail/save-my-tabs/djadfifncobffjpicnkiegahdiobpaap

Tampermonkey https://chrome.google.com/webstore/detail/tampermonkey/dhdgffkkebhmkfjojejmpbldmpobfkfo?hl=tr

Diğer Eklentiler - Extra

uAutoPagerize https://chrome.google.com/webstore/detail/uautopagerize/kdplapeciagkkjoignnkfpbfkebcfbpb

Live cat https://chrome.google.com/webstore/detail/live-cat/cofmpiaddiioohphmmgjnbcpfoiknnkh

Improve YouTube! https://chrome.google.com/webstore/detail/improve-youtube-open-sour/bnomihfieiccainjcjblhegjgglakjdd

SingleFile https://chrome.google.com/webstore/detail/singlefile/mpiodijhokgodhhofbcjdecpffjipkle

uBlacklist https://chrome.google.com/webstore/detail/ublacklist/pncfbmialoiaghdehhbnbhkkgmjanfhe

LastPass https://chrome.google.com/webstore/detail/lastpass-free-password-ma/hdokiejnpimakedhajhdlcegeplioahd

Decentraleyes https://chrome.google.com/webstore/detail/decentraleyes/ldpochfccmkkmhdbclfhpagapcfdljkj

Privacy Badger https://chrome.google.com/webstore/detail/privacy-badger/pkehgijcmpdhfbdbbnkijodmdjhbjlgp

Better History https://chrome.google.com/webstore/detail/better-history/egehpkpgpgooebopjihjmnpejnjafefi

Picture-in-Picture Extension (by Google) https://chrome.google.com/webstore/detail/picture-in-picture-extens/hkgfoiooedgoejojocmhlaklaeopbecg

Netflix 1080p Force https://github.com/DavidBuchanan314/Turbo-Recadmiumator

Boomerang for Gmail https://chrome.google.com/webstore/detail/boomerang-for-gmail/mdanidgdpmkimeiiojknlnekblgmpdll

WordPress Theme Detector and Plugins Detector https://chrome.google.com/webstore/detail/wordpress-theme-detector/jdflfokckhmchfpokjmpcoblghjngjja

uMatrix https://chrome.google.com/webstore/detail/umatrix/ogfcmafjalglgifnmanfmnieipoejdcf

xBrowserSync https://chrome.google.com/webstore/detail/xbrowsersync/lcbjdhceifofjlpecfpeimnnphbcjgnc

ClearURLs https://chrome.google.com/webstore/detail/clearurls/lckanjgmijmafbedllaakclkaicjfmnk

Google Search Filter: https://chrome.google.com/webstore/detail/google-search-filter/eidhkmnbiahhgbgpjpiimdogfidfikgf

GoFullPage - Full Page Screen Capture https://chrome.google.com/webstore/detail/gofullpage-full-page-scre/fdpohaocaechififmbbbbbknoalclacl?hl=tr

Imagus https://chrome.google.com/webstore/detail/imagus/immpkjjlgappgfkkfieppnmlhakdmaab?hl=tr

What Font - find font https://chrome.google.com/webstore/detail/what-font-find-font/djgfpbegnihdgbngpmhjnlchgglngcdn?hl=tr

Enable Right Click https://chrome.google.com/webstore/detail/enable-right-click-lock/diniibcebbibcfbfglpiecbadipmegmj?hl=tr

Super Simple Highlighter https://chrome.google.com/webstore/detail/super-simple-highlighter/hhlhjgianpocpoppaiihmlpgcoehlhio

Web Scraper https://chrome.google.com/webstore/detail/web-scraper/jnhgnonknehpejjnehehllkliplmbmhn

Automatic 4K/HD for Youtube https://chrome.google.com/webstore/detail/auto-quality-4khd/lagdcjmbchphhndlbpfajelapcodekll

Picture-in-Picture for Chrome https://chrome.google.com/webstore/detail/picture-in-picture-for-ch/ekoomohieogfomodjdjjfdammloodeih

Distill Web Monitor https://chrome.google.com/webstore/detail/distill-web-monitor/inlikjemeeknofckkjolnjbpehgadgge

Extension Control https://chrome.google.com/webstore/detail/extension-control/himccccaelhgphommckogopgpddngimf

CleanURLs https://chrome.google.com/webstore/detail/clearurls/lckanjgmijmafbedllaakclkaicjfmnk

Buster https://chrome.google.com/webstore/detail/buster-captcha-solver-for/mpbjkejclgfgadiemmefgebjfooflfhl

Media Helper https://chrome.google.com/webstore/detail/media-helper/albdnahmanonkmhoamgfjbjgbjabbiid?hl=tr

Copyfish 🐟 Free OCR Software https://chrome.google.com/webstore/detail/copyfish-%F0%9F%90%9F-free-ocr-soft/eenjdnjldapjajjofmldgmkjaienebbj

Project Naptha https://chrome.google.com/webstore/detail/project-naptha/molncoemjfmpgdkbdlbjmhlcgniigdnf

Tampermonkey Scriptleri

https://openuserjs.org/scripts/jscher2000/Google_Hit_Hider_by_Domain_(Search_Filter_Block_Sites)

https://greasyfork.org/en/scripts/8928-alternative-search-engines-2

https://greasyfork.org/en/scripts/7543-google-search-extra-buttons

https://github.com/adsbypasser/adsbypasser

https://wap.lfj.io/

https://greasyfork.org/en/scripts/405848-anti-adblock-killer-yes

https://greasyfork.org/en/scripts/369400-local-youtube-downloader

https://openuserjs.org/scripts/nokeya/Direct_links_out

https://greasyfork.org/en/scripts/390812-instagram-download-photo-video

https://greasyfork.org/en/scripts/381682-html5%E8%A7%86%E9%A2%91%E6%92%AD%E6%94%BE%E5%99%A8%E5%A2%9E%E5%BC%BA%E8%84%9A%E6%9C%AC

https://openuserjs.org/scripts/Patabugen/Always_Remember_Me

https://openuserjs.org/scripts/zachhardesty7/YouTube_-_Filter_Subscriptions_Page

https://openuserjs.org/scripts/jomifepe/Instagram_Source_Opener

https://openuserjs.org/scripts/j9b10/Optimizer_Loader_Browser

https://greasyfork.org/tr/scripts/6325-pinterest-without-registration

https://greasyfork.org/tr/scripts/4255-linkify-plus-plus

https://greasyfork.org/tr/scripts/14755-instagram-reloaded

https://greasyfork.org/en/scripts/28497-remove-web-limits-modified

https://greasyfork.org/en/scripts/24204-picviewer-ce

https://greasyfork.org/en/scripts/22590-%E4%B8%80%E9%94%AE%E7%A6%BB%E7%BA%BF%E4%B8%8B%E8%BD%BD

https://openuserjs.org/scripts/navchandar/Google_Image_Direct_View

https://openuserjs.org/scripts/thomper/Disable_Youtube_autoplay

https://greasyfork.org/en/scripts/10052-google-drive-direct-links

Reklam Engelleyici Filtreleri

Anti Adblock Killer https://github.com/bogachenko/fuckfuckadblock

Son Güncelleme: 27.01.2021

(+Yeni Chrome Eklentileri Eklendi)

(+Reklam Engelleyici Filtreleri Eklendi)

 

Bu liste istek/öneri ve taleplerinize göre güncellenebilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 32

Hanım bir türlü #MHRS den randevu alamıyordu bir bot yazdım 5 saniyede bir Randevu ara yapıyor listede hastane çıkarsa müzik çalarak bizi uyarıyor şeklinde sabahtan beri çalışıyordu şimdi biri iptal etmiş sanırım yarına randevu çıkmış alarm çaldı hemen aldık.

şimdi sorum şu ben bunu minik bir exe halinde yayınlasam kodlarıyla birlikte birileri bu işe kızar mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 22

Ryzen 5 3600 için en ideal frekans ayarı nedir acaba? Oyunlarda dalgalanmayı engellemek adına frekans ve voltajını sabitlemeyi planlıyorum. Var mı bu konuda tavsiyesi, deneyimi olan? Daha önce R5 2600'ü sabitlediğimde daha verimli çalışmıştı. Bunun için de 4.2Ghz gibi birşey düşünüyorum ama voltajı nasıl ayarlamalıyım fikrim yok. Güvenli değerler içinde tutmak istiyorum. Aşırı OC gibi beklentim yok. #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 24

amd gpu kullananlar radeon software'den görüntü tekrarını kapatsınlar. ev sekmesinde sol altta görüntü tekrarı var ona basıp masaüstü kaydediciyi devre dışı bırakın. aynı ayar ayarlar / genel sekmesinde de var onu da kontrol edin.

bugün görev yöneticisine baktığımda gpu'nun sürekli video decode işlemi ile meşgul olduğunu gördüm. pc idle bile olsa gpu sürekli meşguldü. bu ayarı kapatınca düzeldi. bu ayar açıkken idle' da 43-45 watt arası çeken gpu (rx 590) ayarı kapatınca 34-35 watt a düştü.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ublock originle sitelere girdiğinizde reklam engelleyiciyi kapatın uyarısı alıyorsanız kırmızıyla işaretlediğim bölümleri seçip kaydedin ve filtreyi güncelleyin. Böylece bazı sitelerde reklam engelleyici tespit edildi, kapat diye çıkan uyarı artık çıkmıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Modem ve Router arayüzlerini gösteren ve içerisinde gezebildiğimiz bir site vardı hatırlayan var mı bu siteyi 🙂 Bir yere kaydetmiştim zamanında ama 2 saattir arıyorum bulamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap