Bu ivd.gib.gov.tr kadar salak bir şey görmedim hayatımda.

Her ay çalışan kartlar bu ay çalışmıyor ödeme yaparken. 3 farklı banka 5 farklı kart deniyorum hepsinde 3D secure'dan sonra hata veriyor bir de hata bankanızla ilgili bizi boşuna rahatsız etmeyin bankanızla konuşun yazıyor. Bankaları arıyorum biz hiç bir işlem görmüyoruz bile diyorlar.

Sonra son ödeme tarihi geçiyor faiz yazmaya başlıyor. Muhattap yok. Arkadaş develete para vereceksin adamlar onu bile almamak için diretiyor. İlla faizi kitleyecekler sana.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9
 • AB9 @sqn

  yıllarca keriz gibi günü gününe ödemiş biri olarak söylüyorum, ödemeyin, ödeyeceğiniz parayı altına yatırın. seçim öncesi muhakkak af çıkar, faizin %90'ı silinir, siz de altınların yarısını bozdurup öder, geri kalan altınları bedavaya getirmiş olursunuz.

  2 sene önce bir anda "sadece 3 kamu bankasından ödeme alınacak" diye düzenleme yaptılar, biz de keriz gibi koşup o bankalardan hesap açtırdık, sırf vergi ödemek için. aslında orada uyanıp "ödemiyorum" diyecektik.

  yatırım tavsiyesidir.

  • katan @katan

   Ya lanet olsun af falan da çıktı faizini falan da sildiler, hayır zaten benim için komik rakamlar bu borç. Ay ay ödeyeyim dedim ama bıktım artık her ay böyle saçmalıklarla uğraşmaktan. Kartlar yarın öbür gün çalışmaya başlarsa tüm taksitleri tek seferde ödeyip geçicem. 80 kuruş borç ödeyeceğim diye 2 saattir uğraşıyorum burda.

 • katan @katan

  Bir şekilde ödedim. Ziraat online işlemler ile ödemeyi seçip annemin hesabını kullanarak ödedim. Karttan asla çekmiyor.

  Yalnız şöyle bir durum oldu, ödedim baktım 5 lira borç görünüyor hala. Onu da ödeyeyim derken baktım ana sayfada 5,03 TL falan yazıyor. Bir sonraki sayfaya geçiyorsun 4,54 falan diyor. Onu da ödedim şimdi yine kalan borcu gösteriyor ana sayfada, ödemeyi seçiyorum yine daha az gösteriyor. Sonsuz döngüye sokmuş adamlar borcunu ödetmiyorlar.

 • deathline @deathline

  Her bankanın "hesap kartı" çalışmıyor kredi kartı kullanmak lazım, listesi vardı gib'in sayfasında.birde öğle vakitlerşnde denemeyin sıkıntı çıkıyor o saatlerde.

250 bin civarına kadın için ne araba alınır? Anneme bakıyorum da Türkiye piyasası çok karışık. 2001 falan bir Clio’su var şu anda. Düz kullanıyor ama otomatik olsa daha iyi olur tabii, bu fiyata kalmış mıdır bilmiyorum ama.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

M2 Mac Mini $599 olmuş. Vurma dur Windows öldü.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

The Last of Us çok güzel olmuş. Yalnız beklediğim gibi Ellie olmamış. Tamam kız fena oynamıyor ama Ellie gibi sevimliliğiyle ön plana çıkmış bir kız çocuğunun çok gölgesinde kalmış. Fazlaca serseri bir havası var. Evrimsel olarak insanlar büyük gözlü canlılara sempati beslemeye evrilmiştir. Bunlar gidip dünyanın en küçük gözlü kızını bulmuşlar. Dikkat ederseniz oyundaki Ellie'nin de gözleri aşırı büyüktü ve bence biliçli bir tercihti. Ve Ellie'nin olayı aşırı naif bir çocuk izlenimi uyandırıp oyuncunun korumacı iç güdüsünü damarına basarak tetikleyerek seni televizyon başında yeri geldi mi gözü kararmış bir manyağa çevirmesiydi. Tüm hikaye de zaten bu duygu üzerine kurulu. Ufacık çocuğun da dış görünüşünü eleştirmek çok sıkıntılı bir konu o yüzden çok da uzatmak istemiyorum ama kimi çocuk çok sevimli kimi çocuk o kadar değil işte yani bu da bir gerçek. Bence dizinin yapımcıları çocuğu da çok zor bir duruma sokmuşlar. Şimdi herkes saldıracak bu kıza sürekli, umarım psikolojisi bozulmaz çocuğun bu yüzden.

Bir kaç bölüm de geçsin bakalım biz ısınabilecek miyiz. Belki oyuncu kız o duyguyu vermeyi yine başarır biz de tırnaklarımızı yiye yiye izleriz yine.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Behzat Ç. ilk sezonlar resmi olarak nereden izleniyor?

Netflix kaldırmış, Blu TV üyeliğim de yok ama sitede biraz dolaştım bulamadım. Üyelik olunca çıkıyordur belki. Var mı bilen?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Isı farkından odanın kapısı şişmiş galiba. Tahta kapı tahmin edeceğiniz üzere. Kapıyı açıp kapatırken menteşe kırılacakmış gibi tatatatak diye kasılma sesi çıkartıyor, korku filmi efektiyle. Bunu nasıl çözerim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yurtdışı IMEI kayıt ücreti zammı ne zaman yürürlüğe girecekti? Şubat diye hatırlıyorum ama net bilgi bulamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Youtube'da artık tam ekrandayken scroll yapabiliyormuşuz. Bunu da yeni fark ettim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9