BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sadece #Youtube üzerinden yayın yapan ve sosyal medyadan haber paylaşan bir kanal için inanılmaz bir yatırım.

https://x.com/egirisim/status/1810988096831341044?s=46&t=la-tze8MsDkm7gakB2bYMA

#HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tabayea @tabayea

  Aziz yıldırım seçim öncesi ben de para çok harcayacak yer arıyorum diye bir söylemi vardı isim açıklanmamış ama olabilir.

 • AB9 @sqn

  geçenlerde de dolubatarya youtube kanalı 1 milyon dolar değerlemeyle yatırım almış. TL'ye çevirip hesaplamaktan video'yu izleyemedim. sadece elektrikli araçlar üzerine youtube kanalı nasıl 33 milyon tl yapıyor olabilir?

  • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

   Değerleme ile yatırım farklı şey. Ne kadar almışlar?

  • Metin Girin @babazula

   Hakkaten ha bunların ürettiği bir katma değer de yok. Yeni çıkan arabaların tanıtım bültenini okuyorlar, piyasadaki araçlarla ilgili muhabbet ediyorlar. O zaman teknoseyir de 1 milyon dolar eder

  • ozeba @ozeba

   @babazula özgün olmak önemli. Dolubataryadaki eleman sanırım çince biliyor çin haberlerini takip edip haber çıkarabiliyor. Küçümsediğiniz kadar basit işler değil bunlar. Basit bir bülten okumaksa bence siz de okuyun ve yatırım alın. Güzel para kazanırsınız.

  • AB9 @sqn

   @ozgurg https://www.youtube.com/watch?v=rTwANLy2hxs&t=760s ne kadar yatırım aldığını söylemiyor. farklı şeyler olduklarını biliyorum, 1 milyon dolar almamış yani 🙂

  • Metin Girin @babazula

   @ozeba çince okuyabiliyor eee dünyadaki tek çince bilen otomobil kanalı bu mu? Sektöre bir arge mi sunuyor, yaptıkları incelemeler endüstriyel tasarımcılara ilham mı oluyor, takip ettiği çin firmalarındaki yasadışı işçilik ve patent ihlallerini mi uluslararası basına raporluyor? Farkı ne, Ne değer yaratıyorlar 1 milyon dolarlık işte onu merak ediyoruz.

  • AB9 @sqn

   @babazula hepsini yapsa bile getiriye dönüştürmediği sürece bir anlamı yok ki, yatırımcı eğer para kazanacaksa yatırım yapar. bence 10 bin dolar verdiler, reklamlarını yaptıracaklar, onlar da "şirketin %1'ini verelim" dediler, başka türlüsü zor.

  • Metin Girin @babazula

   @sqn yatırım ile değerleme alakasız şeyler zaten. Değerleme suni bir rakam. Zamanında facebook değerleme fiyatını hesaplarken avmlerde dükkanların kişi başı ortalama maliyeti üzerinden hesaplamışlardı. Yani facebooka giren her hesap sahte olsa bile avmye alışveriş yapmaya gelen kişiyle aynı kabul ediliyordu. Haliyle absürt bir miktar ortaya çıkıyordu. Dolubatarya 80 bin aboneli kanal, websiteleri de var, yanılmıyorsam ingilizce dilinde de aynı içeriği paylaştıkları bir site açmışlardı. Bundan yola çıkarak elektrikli araçlar sektöründe bir kişiye ulaşma maliyeti ortalama 10 dolar civarı hesaplanmış diyebiliriz. Google adwords ingilizce niş kategorilerde de tıklama başı kazanç bu civarlarda, elektrikli araçlar günümüzde bile niş kategoridir muhtemelen. Yani 1 milyon dolar değerleme doğru miktar ama bir sayıdan ibaret sadece. Yatırım aramaya çıksalar kuruş koparamazlar

 • Theo @theo

  LP'nin hep bahsettiği olay. Sazan avı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Başta @leventp olmak üzere düşüncelerinizi merak ediyorum. Keşke bir yayın açıp bu tecrübelerini anlatsa bizlere.

https://youtu.be/PtsLQZ6YCd4?feature=shared

#EvrimAğacı
#Youtube

Kaç Arkadaşınız Var? Kaç Tane Olmalı?

Kaç arkadaşınız var? Bir düşünün, düzenli olarak iletişim kurduğunuz; mesela yılda en az 1-2 kez görüştüğünüz kaç arkadaşınız var? 1 mi? 3? 5? 100? Peki o sa...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12
 • Fırat Duran @firat_duran

  Maks 4-5 kişi. Para alıp/verdiğimde geri verecek mi? Diye sorgulamadığım yani verse de vermese de canı sağolsun diyebildiğim, ihtiyacım olduğunda yardıma koşan, iyi günde yanımda olan, kötü günlerde destek olan. Eğlendiren ama salak olan değil, bilgili, farklı düşüncelere sahip olması şart. Çıkar ilişkisi değil bizdeki, insanlık.

  • AB9 @sqn

   parayı geri verebilecek durumu olup geri vermeyen kimseyi arkadaş olarak görmem, paradan daha aşağıda görürüm. kendim de bunu gözetirim, kimseden karşılıksız para istemem, borç aldıysam söz verdiğim günde ya veririm ya da istisnai bir şey olmuştur, haber verir yeni süre isterim. verdiği sözleri tutmayan, dahası umursamayan insanlarla niye arkadaşlık yapılır anlamış değilim.

 • LP0 @leventp

  Benimle ne ilgisi var anlamadım ama şöyle söyleyebilirim, üniversite yıllarımdan kalan 5-6 kişilik bir arkadaş grubum var ki dünya yıkılsa o grup bozulmaz. Diğer taraftan, C64 camiasından arkadaşlar var, retro camiasından arkadaşlar var, bilişim dünyasından arkadaşlar var, iş dünyasından arkadaşlar var, dergi yıllarından arkadaşlar var, çocuklukta misket oynamaktan arkadaşlar var... Var oğlu var, kaç kişi olduğunu saymaya gerek yok, "kaç arkadaş olmalı" gibi gereksiz sorulara da gerek yok bence.

  • txt @txt

   Yorum için teşekkürler. Sizinle ilgisi yaş olarak bizden tecrübeli olmanız ve bir sürü farklı ortamlarda çalıştığınızı vs bilmemiz açısından sormuştum. Genelde muhabbetlerdeki hayat tecrübelerinizi dinlemek de ayrıca keyifli bizim için.

 • seckyn @seckyn

  1 tane iki üç tanesi ile hiç yürümüyor 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#turknet Yine zam yapmışlar. Yeni fiyat ₺499.90/Ay.
#HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba, Brita kullanan var mı tavsiye ediyor musunuz ? Normalde arıtma cihazımız var çok memnunuz ama evden uzakta yaşayacağız belli süre. Ölçüm vs yapan varsa aktarırsa sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 18