Dizi sonunda bitti.
İzlerken nükleer bir facianın sonuçlarının ne kadar büyük olabildiğini ve olabileceğini derinden hissediyorsunuz ki bu duruma hem üzüldüm hem sinirlendim.
Sovyetler Birliği yönetimi ve patlamaya sebep olan kişilerin bizim iş ahlakımızla birebir uyuştuğunu gördüm ve bu durum bende ayrı bir endişe oluşturdu.
Ülkemizde de nükleer santral yapılma çalışmalarının devam ettiğini hepiniz duymuşsunuzdur. Umarım sonumuz onlara benzemez. En ufak bir hatanın bedelini çok ağır öderiz ve bunun geri dönüşü olmaz. #Chernobyl

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hamdi @hamdi

  Aslında dizi biraz içimi rahatlattı benim 🙂 Yapılması gerekenlerin yapılmadığı, önlemlerin alınmadığı ortada o olayda. Yani bunların yapılmama ihtimali yoktur artık. Kaldı ki dizide yaptıkları gibi öyle herşeye manuel olarak, kafalarına göre müdahale edemezler. Ayrıca tüm dünya bu olaydan ders aldı

  İnşası düzgün yapıldığı ve konumu düzgün belirlendiği sürece sorun olmaz diye düşünüyorum. Korktuğum iki şey var. Birincisi büyük doğal afetler(bunu düşünerek yapılmalı), ikincisi saldırı ihtimali. İçeriden veya dışarıdan. Çok iyi korunması ve zafiyet olmaması lazım.

 • blog.yakupulutas.com @yhackup

  evet 5 blüm az olmuş biraz daha detaylı belgeselini aradım ama bulamadım

Öğrenci olduğum için kredi kartı limitim 1000 tl nin altında.
Ben de örneğin 6000 tl değerinde bir pc alıp taksitle ödemek istiyorum. Fakat resmi olarak gelirim olmadığı için bu miktarda bir alışveriş gerçekleştiremiyorum.
Aramızda bu tarz durumlar için yüksek kredi limiti veren yada yüksek kredi limiti vermesi için yapılması gereken şeyleri özetleyecek biri var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 42
 • Fırat Duran @firat_duran

  Ev hariç hiçbirşey için kredi senet cart curt yapma. Yazık olur sana. Hele hele faizler fiyatlar uçukken.

 • Melburg @melburg

  Gta 4'ün mobilde çalışması imkansıza yakın

 • Av. Oğuzhan Bilgay @oguzhanbilgay

  Yeni bir kredi kartına başvur. Başvuruda yazılımcı olarak yaz kndini 5-6000₺ gelir göster. Arayıp vergi no isterlerse evden çalışıyorum, vergi kaydım yok de. Ben bu şekilde baya bir limit almıştım öğrenciyken.

  • Temp 🔚 @temp

   @oguzhanbilgay Güzel fikirmiş de aylık gelir sorusuna 30 bin de yazsan adamlar kredi notuna göre veriyor. Onu çok kişi denemiş kendileri söyledi.
   Ama yazılımcı gibi gösterme işi fena fikir değilmiş. Gerçi siz bunu yaparken kaç sene önceydi?
   Şuan kredi kartı verirken ince elenip sık dokunuyor. Bir de 6000 tl aylık gelirim var diyosun ve vergi kaydım yok diyosun. Bu resmen maliyenin baskın yapması için davetiye gibi geldi bana. 😀

 • Av. Oğuzhan Bilgay @oguzhanbilgay

  Maliye ona değil, hesap hareketlerine bakar bakarsa. Ben 3 yıl önce falan aldım. Ama kredi notu işi doğru. Benim önceki kartlarımın da limiti çok yüksek değilsi ama sürekli harcama yapar ve hiç aksatmadan öderdim. Kredi notum her zaman ortalamanın üstünde oldu.

  • Temp 🔚 @temp

   @oguzhanbilgay Anladım o zaman mantıklıymış denemek lazım.
   Fakat kafama takılan kısım; "yazılımcı olarak yaz kendini 5000-6000₺ gelir göster" kısmını anlamadım.
   Mesela şuan limit artışı için aylık gelir ve istenilen limiti soruyor. Yazılımcıyım yazacak bir yer bulunmuyor orda.
   Hatta ilk kredi kartına başvururken de hatırlıyorum. Sadece gelir sormuşlardı. Yazılımcı olduğumu ileticeğim bir şey sormuyordu banka.O kısmı aydınlatırsanız çok sevinirim.

  • Av. Oğuzhan Bilgay @oguzhanbilgay

   @temp yok bu zatn eldeki kartta olmaz. Kartınız gnç kart, öğrenci kart gibi sadece gençlere verilen kartlarsa da olmaz. Ancak yeni kart alımı sırasında meslek sorar banka, o aşamada mesleği yazılımcı, tasarımcı vs olarak yazıp yüksek gelir yazarsanız aldığınız yeni kartın limiti yüksek olabilir. Bunun da garantisi yok ama mesela eğer kredi puanınız düşükse yine yüksek limit vermez banka.

   Meslek sorup sormaması husunda açıkçası bu bankadan bankaya değişir, cepteteb soruyor mesela o yüzden söyledim ama sormayan bankalar da olabilir tabi. Halihazırda olan kartlarınız için de banka müşteri hizmetleri ile görüşerek limit artırım talebi deneyebilirsiniz. Onlara mesleğinizi ve gelirini belirtebilirsiniz belki. Yalnız bu limit artırım talebini sürekli göndermeyin, sürekli red yemek de puan düşmesine sebep oluyor.

Telefon yere düşmüş ve ekran koruyucu olmasına rağmen bu hale gelmiş.
Ekranın yarısından fazlası karanlık ama dokunmatiğinde bir sorun yok, camı da sağlam her yeri çalışıyor.
Telefondan yedekleri nasıl alabiliriz ve ekranı sanal olarak başka bir cihaza nasıl yansıtabiliriz önerisi olan var mı?
Bir de s7 nin ekran değişimi için telefoncu 600 tl fiyat çekmiş fakat yan sanayi takacağını düşünerek ben servise yaptıralım diyorum.
Servis fiyatını da bilmiyorum. Bu konuda da bilgisi olan varsa çok makbule geçer.
#TeknoYardım #S7

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 31
 • EnesBio @enesbio

  tahtakale yıldız hana git alt kattan ekranı satın al üst kata çık herhangi birine gir 50 tl takma parası 30 dk sonra git telefonu al bu işlem yapılırken fortmat atmazlar telefona

 • Gökhan Bilgin @mutlakdeli

  Miracast ile ekranı akıllı bir tv ye yansıtın. Usb otg den mouse takarak sgerekli yedeklmeleri sd kartinixa yapın

 • Fırat Duran @firat_duran

  Ekran kırılmasa bile fizik kanunları devreye giriyor 😀 200 le giden araba ani fren yapınca birilerinin uçma ihtimali varsa ki var 😀 telefon içinde aynen geçerli. İçerisi sarsılıyor.

 • Temp 🔚 @temp

  @mr-bell @buraktheweekender @mkyb @teknolak @krycek @mutlakdeli
  Herkese yorumları için teşekkür ederim.
  Yedekleme kısmını SideSync ve SmartSwitch programlarıyla deneme/yanılma yoluyla görmeden tıklayarak halettim gibi ama ekran değişimini nereye yaptıracağımız konusunda kararsızım.
  Telefoncu 600 tl demiş. Yarın Ankara daki Samsung servisini arayıp bir soracağım fiyat ne istiyorlar diye.Muhtemelen 1000 civarı bir şey diyecekler.
  İnternette yan sanayi vs orjinal ekran kıyaslaması var. Panel kalitesinde ve parlaklığında gözle görülür fark var.
  Gerçi telefonu kullanan kişi bunlara dikkat eden biri değil ama olsun.
  Sizin düşünceleriniz neler? Yan sanayi ekran mı yoksa Orjinal serviste takılan ekran mı? (Tabi birde telefoncuların orjinal parça diye yalan söyleme durumu var. Gerçekten telefoncular orjinal parçaya erişim sağlayabiliyorlar mı acaba?)

Bildiğiniz üzere uzun zamandır insanlara faydalı olacak bulabildiğim her türlü kampanya ve fırsatı burdan #TempHediyesi #TempHayratı gibi etiketlerle paylaşıyorum.
Bazı kategorilerde kampanya linkinin paylaşılmasının riskli olma ihtimaline karşı özelden ulaşım sağlamak gerekebiliyordu.
Bu yüzden Kampanya Haberleri için yorumlarda mail adresi istemek yerine işi otomatiğe bağlayalım dedim ve e-posta bülteni hazırladım.
E-posta bültenine sürekli olarak abone olmak için veya tek seferliğine burda bahsedilen bir kampanyanın promosyon sayfasını mail yoluyla alabilmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz: http://eepurl.com/guaIHn

Kampanya Habercisi

Kampanya Habercisi E-posta Bülteni
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçmişteki fırsatları kaçıranlar için;
30$ Değerinde, Sınırsız Trafikli, 24 farklı lokasyonlu 1 Yıllık Okay Freedom Premium Ücretsiz!
Hız: Güzel
Gecikme: İyi
Platform: Windows
(Promosyon sayfası mail yoluyla teslim edilecek.)
E-posta bültenine abone olmak için veya tek seferliğine burda bahsedilen kampanyanın promosyon sayfasını mail yoluyla alabilmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz:http://eepurl.com/guaIHn
-
#TempHediyesi #TempBayramHediyesi #temphayratı

Kampanya Habercisi

Kampanya Habercisi Email Forms
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ya arkadaş bu Mark Zuckerberg e sağlam bir sövesim var, zor tutuyorum kendimi.
Instagram story leri 24 sonra arşive düşüyordu. Ordan da istediğimizde o hikayelere kim bakmıştı girip bakabiliyorduk. Artık paylaşımlara kim bakmış isim isim göremiyoruz. Sadece toplam görüntülenme sayısı yazıyor.
Bu story e bakanları listeyen web sitesi, bilgisayar programı, mobil uygulama v.s. var mı bildiğiniz? (Mümkünse ücretsiz olsun) #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

5$ Değerinde gelişmiş video ve fotoğraf çekme imkanı sağlayan kamera uygulaması.
(Muhakkak indirin zira iOS tarafında Manuel ayarların yapılabildiği kamera uygulaması pek yok.) #TempBayramHediyesi

‎ProShot

‎"The screen layouts are excellent. DSLRs could learn a thing or two from the design of ProShot" -Engadget "World-class photography app" -iMore "if you can name it, chances are ProShot has it"...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

2$ Değerinde panorama fotoğraflarınızı instagram a parça parça atmanızı sağlayan bir uygulama. #TempBayramHediyesi

‎Panols

‎Panols allows iPhone Photographers to share panorama shots on Instagram. Split any photo from your photo library into multiple squares to post into Instagram. With the ability to see metadata...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

2$ Değerinde Boyutlandırma, Ölçekleme ve Obje silme özelliklerine sahip fotoğraf düzenleme uygulaması. #TempBayramHediyesi

‎Smart Resize 2x

‎This app has three features: 1. Perfect Double Resize (Waifu 2x): This app will increase the resolution of your images two folds. No pixelation, blurriness. No noise, glitches or artifacts! The...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Burak @buraktheweekender

  1. Perfect Double Resize (Waifu 2x):
  Gerçekten komikmiş bu özellik. Rasterize bir görüntüyü bozulmadan veya bulanıklaştırmadan 2 kat büyüttüğünü iddia etmek beni güldürdü doğrusu 😀

 • Maxim Tsigalko @maximtsigalko

  Bi telegram kanalı kursana ücretsiz oyun ve uygulamalar için 😀

  • Temp 🔚 @temp

   @omerfarukbostan Tonla uygulama marketi dolaştım. İndirilen uygulamaların hepsi bu şirket tarafından doğrulanmış gözüküyor.
   Bunun altında yatan sebep nedir tam olarak bilmiyorum. Araştırmak lazım.
   Ama şunu belirtmeliyim ki mesela tweakbox da bulduğun uygulama modifiye eden kişi tarafından reklama boğulmuş olabiliyor.
   Araştırarak modifiyeli uygulamanın reklamdan temizlenmiş halini buluyosun ve abonelerle paylaşıyorsun. Sırf burda bile ciddi bir hizmet ve emek işin içine giriyor zaten.
   Mesela Tweakbox daki Spotify güncel sürüm değil ama benim çok çok farklı bir yerde bulduğum uygulama ondan çok daha güncel.
   Yada 40-50 hatta 100 ₺ lik ücretli uygulamaların reklamsız hali var bende.
   Bunların hepsini bir araya getirdiğimizde o paranın karşılığını fazla fazla alır hizmete abone olan kişi.

  • Ömer Faruk Bostan @omerfarukbostan

   @temp Evet ama kitle çok ufak kalır 1 yıllık lisans olmazsa sadece jb li olanlara hitap edersin.

  • Temp 🔚 @temp

   @omerfarukbostan Aksine aslında aktif bir kitle oluşur bence.
   Bu uygulamalar sertifikaların da hızlı bir şekilde iptal ediliyor olmasından dolayı çok sık güncelleme alıyorlar.
   Bunları sürekli olarak paylaşmak çoğu kişi için yeterli bir hizmet.
   Ben aylardır bu şekilde kullanıyorum ve hiç jb yapmadım. Şu uygulamayı kuramadım Jb yapmalıyım da demedim.
   Kendimden bildiğim için diyorum yani. 🙂

  • Temp 🔚 @temp

   @omerfarukbostan Net bir yer söyleyemem çünkü içime sinmesi için onlarca yer dolaşıyorum. Hangi mağazanın uygulaması doğru düzgün ve güncelse deneme/yanılma yoluyla bulup kullanıyorum.
   İşte sırf bunun emeği için bile değer bu sisteme.

  • Temp 🔚 @temp

   @omerfarukbostan Kendi mağazamızı kurup farklı yerlere yönlendirme yapabiliriz. Yada yönlendirme yapmadan kendi mağazamızdan kurulum sağlanır ama sertifika falan farklı bir yere ait olur. Şuan ne desem yalan olur. Deneyip bakmak lazım.
   En kötü ihtimal bir telegram grubu kurarız. Parayı veren gruba girer. En iyi ihtimal de mağaza kurarız, telefonlara push bildirimler yollarız v.s. gibi gibi.

  • Ömer Faruk Bostan @omerfarukbostan

   @temp İos push bildirim yok diye biliyorum safaride -varsa kültürleneyim site yazdırcam ona göre- . Takıldığım nokta şu sertifika sana ait olmadığı için yarın bugün patlama olasılığı var. Ki benim ss attıklarım patladı sadece jb olduğu için sorun olmuyor bende. Spotifyde sorun olmaz ama adam bi oyun indirdi diyelim o kadar ilerledi sonra hop uygulamanın sertifika revoke yedi. Bunun gibi sorunlar yaşanmaması lazım bence. İosta app cracklamak çok basit bircok uygulamada zaten kendin bile jbli bir cihazda cracklı ipa oluştrabilirsin. güncel uygulama konusunda sıkıntı olmaz ama imza konusu netleştirilmesi gerek bence.

  • Temp 🔚 @temp

   @omerfarukbostan O revoke olayı için çeşitli önlemler alınabiliyor Jb olmamasına rağmen.
   Birinci yöntem VPN gibi göstererek tünelleme yoluyla sistemin sertifika kontrolünün önüne geçilmesi.
   İkinci yöntem çeşitli uygulamalarla sistemin host dosyasına müdahale edilmesi gibi.
   Ki ben bu ikinci yöntemi denemiştim bir ara.Uzun zamandır telefona güncelleme de yapmadım. 15 günü geçmiş olması lazım. Onun da yolu var yani aslında ama bunca detaya boğarsak insanları işin basitliği kalmaz. Olabildiğince az müdahale ile bir şeyleri oldurmaya çalışırız.

  • Ömer Faruk Bostan @omerfarukbostan

   @temp Kültürlendim. O zaman şuan durmak için bir sebep göremiyorum.

  • Temp 🔚 @temp

   @omerfarukbostan Biraz da kervan yolda düzülür hesabı bir başlayalım gerisi gelir. Zamanla rayına oturur. Abonelerin satın aldıkları asıl unsur "hizmet" olduğu için kimsenin itirazı olmaz ve zaten dediğim gibi her türlü amorti ederler o parayı.