LENS KULLANANLARA bir sorum olacak.
Acuvue lens kullanan biri olarak sinemada veya bilgisayar ekranına yakın mesafedeyken bulanık görme oluyor.Acaba bu solüsyon dan kaynaklanıyor olabilir mi?
Sadece biotrue kullandım.Optifree puremoist a geçmelimiyim kullanan var mı?
#akış #KonuDışı #Lens #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Jpage @jpage

  Alerjiden dolayi olabilir. Doktora gitmenizi tavsiye ederim.

 • alper212 @alper212

  Doktora gidin hocam aynı lens markasını kullanıyorum. Bio True ile.

  • Temp @temp

   @alper212 Doktor bir sıkıntı yok istenilen lens kullanılabilir demişti.Benim burda bahsettiğim sadece biotrue kullandım.Optifree acaba puremoist solüsyonu geçsem mi siz denediniz mi?

  • alper212 @alper212

   @temp göz sulanması oluyordu onun için doktora gittim mikrop kapmış gözlerin dedi 1 haftalık bi ilaç verdi gözlerime sıktım sonra o sorun kalktı ortadan ama bulanık görme olmadı

   Lens günlerini geçirme bir ay bitince at üstad.

 • Fırat 2.0 @frt

  oasys çok yumuşak bir lens, kayıyor olabilir gözünde. sadece monitör ve sinemada mi bulanık?

  solüsyonla ilgili olacağını sanmıyorum. (ama puremoist biotrue’dan daha güzel bence. daha uzun süre nemli tutuyor gözü)

 • protego @protego

  Hocam şimdi, bu lens ve solüsyon işi kişiden kişiye değişir. Birinin çok iyi bulduğu lens+solüsyon kombinasyonunu başka bir kişi kullanamayabilir. Kişisel birşeydir bu. Deneme yanılma yapmanız lazım. lensmarket’teki yorumlara bak zaten birbirini tutmaz, biri iyi der biri kötü. @alper212’nin dediği şeyle alakası yok yani. Doktor size hangi lensin uygun olacağını bilemez.

  Solüsyon olarak BioTrue denemedim. AOSept Plus kullanıyorum. En rahat ettiğim solüsyon bu. 4-5 farklı solüsyon denedim (bir tek BioTrue denemedim 😀 ) en iyisi bu benim için. Kullanımı diğer solüsyonlardan farklı. Lens kabındaki madde solüsyon ile tepkimeye girerek lensi temizliyor. http://www.lensmarket.com/ciba-vision/aosept-plus-360-ml

  Lens olarak da Air Optix Aqua kullanıyorum. Bir iki farklı denemeden sonra bunda rahat ettim. Yansıma olayı genelde lensten kaynaklanır. Bir lens hiç yansıma yapmaz ama göze batma yapabilir. Kişiden kişiye değişiyor. Denemen lazım. Ben deneye deneye buldum, başka da yolu yok 🙂 Ha şu an çok memnun muyum değilim. Güneş ışığında rahatsız oluyorum. Belki daha iyisi bulunur ama üşendim farklı şeyler denemeye 😀 Air Optix Aqua’nın yenisi çıkmış. Air Optix Plus Hydroglyde diye. Onu deneyeceğim

  http://www.lensmarket.com/ciba-vision/air-optix-aqua
  http://www.lensmarket.com/ciba-vision/air-optix-hydraglyde

  • Fırat 2.0 @frt

   air optix mi 😨 benim en nefret ettiğim lens o 🙂 zamanı gelmeden attığım tek lens sanırım. 10 gün bile dayanamadım.

  • protego @protego

   @frt Eh işte kişiden kişiye değişir derken bunu kastediyorum 🙂 Tek çifti 3 ay kullanmışlığım var 🙂

  • Fırat 2.0 @frt

   @protego air optix ile ilişki düzeyim

  • Temp @temp

   @frt Göz çapını önemsemeden alındığı için midir bilinmez air optixi bende kullanamadım batma olayı ve bulanık görme fazla vardı.Şimdi acuvue oasy var günluk hayatta iyi ve daha yumuşak bir ürün.Pc ekranı gibi ışıklı ortamlarda lens sanki yansıma yapıyor

  • Fırat 2.0 @frt

   @temp biofinity veya purevision hd de dene. benim en çok memnun kaldığım lensler bunlar. oasys bana da uymadı mesela ama kardeşime oldu. kişiye göre çok değişiyor.

  • Temp @temp

   @frt Söyleyeceklerim yarım kaldı devam edeyim.İlk ve tek kullandığım solüsyon biotrue oldu.Genel olarak kötü diyemem ama en ufak tozda pislikte gözüm hemen hissediyor acaba yeterince nemlendirmiyor mu diye şüphem var ama böyle de kullanırım.Puremoist i de övgü dolu sözlerle daha önce duymuştum.Biotrue ya rakip olarak çıktığını duydum.300 lük biotrue aldım ama bi yandan gözüm puremoist te kaldı eğer gerçekten siz 2 sini kullanıp ta bu daha iyi diyorsanız değiştirmeye gidicem.İyice açık bir şekilde yazabilirmisiniz ? Bu arada puremoist kutusunda 16 saate kadar, biotrue da 20 saate kadar nemli tutar yazıyor.Bu kafamı karıştıran durumlardan biri.2. Si puremoist sanki az da olsa daha pahalı acaba daha iyi mi dedirtiyor.3. Sü air optix lens sevmemiştim ama puremoist o firmaya ait.Genelde biotrue kolay bulunuyor ama bilmiyorum bulmuşken denesem mi çok farkediyor mu iyice yazarmısınız? Şimdiden teşekkürler extra olarak miyop için söylediğiniz lenslerden hangisini seç dersiniz?

  • Temp @temp

   @protego puremoist i denediniz mi ben onu merak ediyorum.Ve denediysen nasıldı?

  • Fırat 2.0 @frt

   @temp hepsini deneyip kendin karar vermen daha iyi olur. göz, lens, solüsyon kombinasyonunu tutturman lazım 🙂

  • protego @protego

   @temp BioTrue hariç bilindik solüsyonların hepsini denedim, buna puremoist de dahil, en memnun kaldığım AOSept Plus

  • Temp @temp

   @protego Puremoisti niye beğenmedin detay verirmisin ?
   @frt Hocam ben değişip puremoist alayım mı siz ikisini de kullanmışsınız ben sadece biotrue kullandım o yüzden gözlerimizin uyuşacağını düşünebiliriz.Nemlilik konusunda başarılı demişsiniz ya daha detay verir misiniz?
   Biotrue kullanan onu da kullanır gibi geliyor sizin yorumunuz o yüzden daha değerli.
   BU ARADA KAÇ ML YE KAÇ TL VERIYORSUNUZ?

  • Fırat 2.0 @frt

   @temp 2 kutu lens alınca 1 kutu solüsyon bedavaya (veya +5 liraya) geliyor. o bitince bir kutu daha alıyorum 6 ay idare ediyor toplam. fiyatlara şuradan bakabilirsin. ben bu siteyi kullanıyorum hep. http://www.lensmarket.com/solusyonlar

   elindeki solüsyon bitene kadar onu kullan. bittikten sonra bir kutu puremoist alıp denersin. duruma göre kendin hangisiyle devam etmek istiyorsan onunla devam edersin. Ama şunu söyleyim, öyle “solüsyon değiştirdim dünyam değişti” ayarında olmuyor kesinlikle ama akşam saatlerinde veya gece lensle uyursam filan sabah kalktığımda rahat ediyorum ben puremoist ile.

   yalnız @protego’nun önerdiğini de merak ettim. elimdeki bitince (unutmazsam) ondan denicem bi de bakalım 🙂

  • Temp @temp

   @frt Denemek için 60ml veya 120 ml mi alayım ? Yoksa 300 lüğü kapıp geleyim mi ?

  • Fırat 2.0 @frt

   @temp 300’lüğü kap gel 🙂 ürünü çöpe atacak kadar büyük bir sıkıntı yaşayacağını zannetmiyorum.

  • Temp @temp

   @frt http://birblog.tk adresine gelip sağ alttaki chat e gelirmisin konuşalım 2dk böyle uzun oluyor. 😀 Gelirsen çok memnun olurum.

  • Fırat 2.0 @frt

   @temp akşam belki gelebilirim. şu an olmaz 🙂

  • Temp @temp

   @frt Canın sağolsun nediym.

  • protego @protego

   @temp puremoist yeterince kayganlık sağlamadı bende, kuruyor akşama doğru. Ama tekrar söylüyorum, bu olay kişisel. Lens/solüsyon/göz uyumu gerek. Aosept plus en pahalı solüsyonlardan biri ve çok rahat ediyorum ama sende tam tersi olabilir. Ben deneye deneye buldum, sen de aynısını yap

Note 5 ‘e Miui 8 romu çıkmış.Belki bekleyen birileri vardır.
#HaberinizOlsun #akış #konudışı #note5 #samsung #haber @aykut

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • HAYIR @mkyb

  Exynos işlemcilerde custom romlar illaki bir yerden sorun çıkartıyor. Kaldı ki Note 5’in kalemi var custom romlar orjinal romdaki kadar iyi kalem performansı sunamıyor.

  • Temp @temp

   @mkyb Denemeden ne söylesek yalan sayılır, ben sadece haber vermek istedim.Kalemi veya başka bir fonksiyonu tartışmıyoruz. 🙂

  • HAYIR @mkyb

   @temp Denemeye gerek yok. Note 4 durum böyleydi. Kaldı ki kalemi olmadan Note serisi cihaz kullanmanın mantığı yok.

  • Temp @temp

   @mkyb Note serisi demek sadece kalem demek değil.Büyük boy ekran sevenler alıyor bu seriyi kalem de ekstrası oluyor.En azından ben böyle düşünüyorum.Note 4 öyleydi deyip genellemek bence doğru değil.Günden güne gelişmeler oluyor sürekli bir rom çıkıyor.Romu kimin yaptığı kimin derlediği düzenlediğine kadar farkeder.Exynos işlemcilerin kaynak dosyaları var kim ne kadar uğraşır düzgün bir rom yaparsa veya derlerse o kadar düzgün sistem olur.İşlemci zaten exynos kesin kötü olur demek tamamen yanlış.Ne kadar emek o kadar yemek.

 • ErkanÖzdemir @erkanozdemir

  Hocam bir başlangıç yapayım hele bakarım sonra etrafa 😀 teşekkür ederim yorumların için.

  • Temp @temp

   @erkanozdemir En zoru c dilleri ama buna ihtiyaç varmı onu sorgulamak lazım.Mesela ben VB.NET de istediğim şeyi yapabiliyorum yetiyor.Niye hava olsun diye c diliyle uğraşayım ki ha meslek için falansa zor olana devam et ama benim gibi hobi amaçlı ise gerek yok.
   İş sende bitiyor sen karar vereceksin.
   İçerik silinmiş bu arada.

  • ErkanÖzdemir @erkanozdemir

   @temp Ha hobi değil hocam meslek 😀 bu sene ybs ye yatay geçiş yapıcam. O içerikte yorumlaştıgımızı unutmuşum pardon. 😀

Bakalım beğenecekmiyiz #recepivedik5

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu Iphone olayına son noktayı koymak için ufak bir anket hazırladım.
Lütfen 5 saniyenizi ayırıp oy verin. #akış #konudışı #teknoyardım #anket #iphone #apple #HaftalıkGündemeMalzeme
http://www.strawpoll.me/12325557

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 27

Kafalar yine karışık.Normalde yeni çıkan bir telefonun eskisine oranla puanı yüksek olması gerekmiyor mu? Biri bu durumu açıklık getirirse çok yerinde olur.
Özellikle Video Playback de nerdeyse yarı yarıya düşüş var.
--
Benim aldığım sonuç ise genel kullanımda Tam Şarjdan Sonra: 28 saat bekleme süresi / 5 saat 30 dakika felan da kullanım süresi pil durumu da %20 lerde.
Bu durum sonraki telefonda batarya da atılım yaparlar mı yada s sserilerinde mi batarya daha iyi olur gibisinden bir şey geldi siz ne dersiniz ?
#akış #konudışı #teknoyardım #HaftalıkGündemeMalzeme @flashock #apple #ios #iphone

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 19

Gerçek mi bilmiyorum ama çok tuhafıma gitti.Kaçıncı hafta üretildiğine göre üründeki kronik sorunlar değişiyormuş.Hakketen babana bile güvenmeyeceksin bu dönemde. #akış #konudışı #apple #iphone #HaftalıkGündemeMalzeme #konudışı

iphone 7'niz sorunlu cihazmı buyrun kontrol edin.

Öncelikle kendi cihazımdan bahsetmek istiyorum CİHAZIM iphone 7 Mat BLACK 42.Hafta üretimi. Köşelerde Çıtırdama Yok, Ekranda Sarılık Yok, Video Kayıt Esnasında Ses Yok, Arka APPLE...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple hakkında başıma gelenleri anlatmak istiyorum.
Apple ‘ın bizzat kendisinden 7 serisi telefon aldık ufak bir işçilik hatası vardı biyerde fazla açıklık var gibiydi 14 gün içinde iade ettik.
0 kutulu herşeyi yeni cihaz gelecek dediler.Yeni cihaz geldi.Imeisini, seri numarasını kontrol ettim olması gerektiği gibi diğerinden farklıydı.Ambalajlı sıfır bir cihazdan farkı yoktu dış görünüşte.Neyse Başta farketmedim bir kaç gün sonra gördüm ki ses açma tuşlarının biri hafif daha içinde, basınca da ses olarak biri daha az ses çıkarıyor.
Hatta teknoseyirde de biri s w a p hakkında yaşadıklarını söylemiş. bknz.(https://teknoseyir.com/durum/190153#comment-1904308)
Anladığım kadarıyla ilk 14 gün den sonra kutusuz swap cihaz veriliyor.ilk 14 gün içinde hata kendilerindeyse 0 kutulu cihaz veriliyor.Ama neye inanacağımı şaşırdım.
Şimdi siz olsanız tekrar değişim yoluna gidip 0 kutulu ürün istermisiniz yoksa para iadesi mi istersiniz yada böyle kullanır mısınız bir yol gösterin? (ürün zamdan önce alındı) (Ürünün gidip yeni ürünün gelmesi 14 gün civarında sürüyor.İstanbulda oturmuyorum.) #akış #konudışı #apple #iphone #teknoyardım @hkellecioglu @flashock @emotmm @kabukgoz @orcun

Apple'daki "swap" kavramı ne anlama geliyor? Mesela swap bir iPhone bazı...

Apple'daki "swap" kavramı ne anlama geliyor? Mesela swap bir iPhone bazı parçaları sıfırlanmış bir cihaz mıdır yoksa gerçekten hiç kullanılmamış sıfır bir
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 24 / 29
 • Mr.Bell @mr-bell

  Para iadesi böyle bir durumdan sonra daha mantıklı sanki, geçmiş olsun

 • Flashock @flashock

  Git Apple’a derdini anlat bakın ben swap istemiyorum de diş göster seve seve verecekler sıkma canını.

  • Temp @temp

   @flashock Apple ‘a gidemiyorum zira istanbulda yaşamıyorum ancak telefon ile ulaşma şansı var onda da karşına düzgün biri çıksa bile ikinci aramada farklı biri çıkıyor.Ben her görüştüğüm kişiye swap istemediğimi belirttim ama değişen bişi olmadı hani swap mı onu da bilmiyorum ama bu hatanın başka türlü olma olasılığı da yok gibi çözemedim. Dh de ki linke bakılırsa her üretimde farklı bir sorun olabiliyormuş yani daha kötüsü de gelebilir gibi geliyor. https://forum.donanimhaber.com/iphone-7-niz-sorunlu-cihazmi-buyrun-kontrol-edin--123191353
   Bir göz atarsanız anlayacaksınız haftalara göre iphone sorunları.

  • Temp @temp

   @flashock Hocam sonraki iphone ye 8 ay kalması bir yana , sonraki ürünün sorunlu çıkma durumunu da göz önüne aldığımızda ve şuan 0 fiyatının eski fiyata oranla 900 tl daha fazla olduğunu da göz önüne alırsak sizce para iadesi mi mantıklı yoksa değişim yapıp kullanmak ve yenisi çıkınca değişmek mi?

  • Flashock @flashock

   @temp bence değişimini yap yenisi çıkınca satar yenisini alırsın.

  • Temp @temp

   @flashock Şuan kullanabileceğim bir telefon var sonraki telefonu bekleyebilirim.Bir de siz iphone 7 almayın demiştiniz o açıdan böyle demenizi beklemiyordum.Bir de beni düşündüren mesrla okuldayken tahtayı telefonla çekiyoruz.12 megapixel olması dolayısıyla uzağı çok net çekmiyor.Elimdeki telefon 16 megapixel daha net çekiyor.Sonraki telefonda acaba 16 olur mu beklesem mi diye düşünmüyor değilim kafalar karışık.Birde sıfır 7 telefonu yeni fiyattan satıp öbür telefonu bekleme fikri nasıl?

  • Flashock @flashock

   @temp Ben elinizde 6s varsa 7 almanıza gerek yok demiştim sıfırdan telefon alınacaksa tabşş ki 7 almak en mantıklısı. Valla bu zor bir karar ben sizin yerinizde olsam değiştirir yoluma devam ederdim ama.

 • Orcun @orcun

  Ek olarak swap cihazlar için konuşayım. Apple’a bu cihazlar kutusuz ufak sadece telefon olacak oem biçimde geliyor.
  Amerikada da böyle başka ülkelerde de bu swap cihazlar fabrikadan sıfır sana bana satılacak türde çıkmıyorlar o yüzden. Aynı bantta üretiliyor, ama sana bana satılanlara işte kılavuz sticker adaptör kulaklık vs. konup satılacak kutusunu jelatinleyip gönderiliyor.
  Swap cihaz ile refurbished cihazı çok karıştıyorlar. Refurbished cihaz demek daha önceden tüketici tarafından garanti sürelerinde iade edilen, yada bozulan vs. cihazları üretici kullanıcıdan geri alır, ve tamir eder düzenler bakımını yapar ve refurbished der tekrar satar. Ama swap öyle değil.
  Bunun çok tartışması dönüyor, ama böyle yani apple’a da sorabilirsiniz. Keza tuşu bozuk kamerası tozlu ekranda çizikli daha sıfır kutudan çıkan cihazlarda bile oluyor. E o cihazlardan mı ? daha önceden toplanmış ?
  Para iadesi isteyin ama zararınızı olacak, yenisi için mecbur şunu yapacaksınız THH gidip, ben sıfır kutusunda arızalı çıkan cihazımı değiştirmek istediğimde bana sıfır kutu vermeyip sadece cihaz olarak veriyorlar. Ben sıfır kutu olarak değişimi istiyorum diyeceksin. Hangi şehirdesin ona göre THH davaları 6 aya kadar sürüyor. Atıyorum istanbulda en yoğun ildeysen vs. 6 ay yada işte ufak bir şehirdeysen 1 2 haftada bile sonuçlanabiliyor. O sonucu da apple’a yollarsın sonuçta senin muhattabın apple oradan almışsın bir aracı falan yok. Böyle böyle geri yollarsın kutusu vs. neyse sana sıfır jelatini açılmamış cihazını yollarlar.

  • Temp @temp

   @orcun Swap konusunda aydınlanmayan noktalar var.Bana gelen değişim ürünü zaten dışardan bakınca jelatinli 0 kutuydu.imeisi ve seri numarası da farklıydı.Eğer swap cihaz dediğimiz yine 0 gibi ambalajlı bir şekilde veriliyorsa bir daha değişim yapmanın pek manası yok.Ama bana gelen gerçekten 0 bir ürün ise benim başıma gelen aşırı talihsizlik.Apple a sorulduğunda sorunlu olduğu sürece değişim sınırı yok ve garanti her yeni gelen üründe baştan başlıyor.Şimdi anlattıklarıma göre bana gelen ürün swap mı değil mi mh nin dediğine göre 0 ürün diyorlar siz yorumlayın.

  • Orcun @orcun

   @temp Dediğim gibi kutusuz yani içinde aksesuarları olmayan sadece değişim maksatlı üretilmiş ürün. Ha ben apple güvenmiyorum bozukları toplayıp toplayıp anakart hariç kasa ekran değiştirip geri satıyor swap diyor adına diyorsanız bilemem.
   Ama apple’ın dediği hemen hemen budur yani, apple’da çünkü garanti mevzusu fatura haricinde cihazı aktivasyon ettiğiniz tarihte başlıyor. Ha türkiyede tabi faturaya bakar ama apple öyle bir güzellik yapabilir.
   Dediğim gibi illa ki kutusu açılmamış rafta duran sıfır ürünü isterseniz de thh başvurmanız lazım. Apple sonuçta ya ben cihazını değiştirdim sıfırıyla diyor.

  • Temp @temp

   @orcun THH ile uğraşacak zaman yok.Ki zaten apple hata varsa değişirim diyor dediğim gibi herhangi bir sınır yok değişimde.Siz saap ürünlere kutusuz olan ürünlerdir diyorsunuz ben de bana gelen tüm kutu içeriği yeniydi sıfırdı ben açtım diyorum.Bu konuda bir tecrübeniz varsa siz söyleyin.Söylenilenler çelişiyor kesin olarak swaplar eski kutuyla gönderiliyorsa veya kutusuz ise bendeki swap olmaması lazım.O işçilik hatası nerden çıktı onu bilmiyorum.

  • Orcun @orcun

   @temp O zaman bir sorun yok. Ben o konuyu swap cihazından sıfır olduğunu açıklamak için dedim.

  • Temp @temp

   @orcun Kesin olarak; swap cihazların kutusuz olduğundan emin misiniz? Bu konuda tecrübeniz veya şahitlik ettiğiniz bir olay var mı?

  • Orcun @orcun

   @temp Var tabi ki, ip 5s-6-6plus hepsini ben değiştirttim. Hepside bana garanti süresince sadece cihaz değişip geldi. Kutusu ile de versem sadece cihaz değişiyordu. E birde kutusuz verdiğim 6 plus’ı sadece cihaz olarak ufak bir kutuda gönderdiler.
   Ben orada zaten swap cihazın anlamından bahsettim. Hala forumlarda çünkü onlar tamirli iphone 2. elleri toplayıp satıyorlar gibi gibi yorumlar görüyorum.

  • Temp @temp

   @orcun Size , gönderdiğiniz kutu aynen geldi sadece telefonu değişti ve ambalajsız şekilde mi geldi?(burası önemli cevaplarsanız sevinirim)
   Eğer böyleyse ve ürünü aracı olmadan direk appledan aldıysanız benimki gerçekten sıfır olabilir zira değişimden önce kutunun üstüne kod felan yazdırıyorlar.Benim 2. Kez talihsizliğim olabilir.Yani özet olarak ürünü nerden aldınız ve değişen ürünler ambalajsız mıydı?

  • Orcun @orcun

   @temp Kutusu aynen eski cihazına hatta seri no imei falanda eski cihaza aitti. Benim cihazalr hep türkcell çıkışlıydı, o yüzdne genpaya veriyordum. Genpada zaten apple a veriyormuş onuda sorup öğrendim.
   Gelen cihaz tabi arkası önlü jelatinli eski kutu içinde geldi ama üstünde jelatinin barkod vardı diye hatırlıyorum bu son 6 plus değişimde. Daha evveli 6 içinde böyleydi 5s de mesela şöyle oldu genpanın kendi ufak kutusunda geldi ama gene arkası ve önü jelatinli bir cihazdı.

  • Orcun @orcun

   @temp 5S resmini de netten buldum gerçi 5 bu ama aynı kutuda gelmişti banada.

 • RockandRage @rockandrage

  Sorunuza cevap olacaksa apple size cihazi degistirdigini söylüyorsa size sıfır cihaz verilmiştir. Eski cihaziniz imha edilecektir bakin tamir edilecek tekrar satilacak demiyorum bildiginiz parçalarına ayristirilacak ve geri dönüşüme sokulacak.Imha edilecek cihazi alip onarip tekrar satacak bir babayiğit yok ne yazikki. Isin yasal boyutu ve uretim maliyeti nedeni ile yenisini üretmek daha ucuza geliyor.

  Üretim kaynakli arizali telefon gelmis olmasi muhtemeldir. Sifir cihaz arizali yada kusursuz olmaz diye bir kural yok. Ben 5 kez ayni kisinin telefonunu değiştirdigimi biliyorum.

  Iciniz rahat olsun sorun varsa tekrar görüşün uygunsa tekrar değişir.

  Bu konuda kapansin artik tamirdi yenisiydi kafalar bulanmasin 🙂

  SAYGILARLA

😀 #akış #KonuDışı

Samsung Bataryalarını Üreten Fabrikada Yangın Çıktı

Galaxy Note 7 bataryalarını da üreten firma olan Samsung SDI’ın üretim tesislerinde yangın çıktı. Firmadan yapılan açıklamada yangının atık deposunda çıktığı belirtildi.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

Bimdeki mk235 setini alan var mı ? (m170 mouse hakkında bir soru sorucam) #akış #konudışı #teknoyardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • hakara @hakara

  zamanında keyboard mk220 + mouse m150 setini almıştım oradan.

 • Kılıç Ali @alinux

  ben şuan kullanıyorum m170 🙂

  • Temp @temp

   @alinux Klavyeyi beğendim ancak mouse yi elime alır almaz sallayınca özellikle şu ortadaki çevirdiğimiz topun sağında ve solunda boşluklara hafif yer bırakıldığını ters düz çevirince o topun oynama seslerinin geldiğini anladım.Bir de yukarı doğru çevirirken fare click ine değiyor gibi trink benzeri bir ses geliyor da genel bir durum mu yoksa benim teknoloji talihsizliğimden biri mi merak ettim İnşallah genel özelliğidir.Lütfen bana umut verici birşeyler söyleyin 😀

  • Kılıç Ali @alinux

   @temp genel özelliği ama bende bu topun sallanma mesafesini sevmedim ama tipi çok güzel zaten bu yüzden aldım 😀 bide biraz daha büyük olsa süper olacak 🙂

  • Temp @temp

   @alinux İyi bari bana has bişi değil ise sevindim şuan.Bu dingil dingil etmesinin sebebi olarak, ekonomik olması için 2’li set ürünlerinde işçiliğin iyi olmadığı ürünleri bir araya getiriyor olabilirler diye bir komplo teorisi düşündüm.Zira krispi nin bile normal boyu ile ekonomik boyu arasındaki baharat farkı bariz belli.Yani her zaman tekli veya az ürün daha özenilmiş oluyor olabilir.Ben çok detaycı insanım ama salıvermek her zaman psikolojikmen daha rahat ettiriyor insanı. 😀
   Son olarak klavyeyi çok beğendim. Yalnız klavye için bile alınabilir.

  • Kılıç Ali @alinux

   @temp ama sallanma işi logiteche yakışmıyo bence mesela ınca bakdığım zaman şimdi bu kalitesizdir ben logitech bakayım diyorum şimdi böyle bişeyle karşılaştım bi daha logitech alırken bi durup düşünürüm :/ 🙂

  • Temp @temp

   @alinux Aynı fikirdeyim hani sırf sallanma da değil.O çevirdikçe boşluğun getirdiği sağa sola kaymadan dolayı çat çut kulak tırmalayan sesler çıkıyor ve bu rahatsız edici asıl etken.
   Ben de bir daha düşünürüm fiyatı uygun diye aldım tek sebebi oydu.

Yerli youtuberlerin elindeki ekipmanları görünce aklımda şu soru beliriyor;
Onlar mı parayı kolay kazanıyor, biz mi parayı zor kazanıyoruz.
(Ben de isterdim macbook prom olsun, 5.000-6.000 tl lik kamera+lens im olsun, ipad im olsun..)
Bu konuda düşünceleriniz nedir? #akış #konudışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 15