Temp 🔚 paylaştı.

Akşam güneşi oğluma vururmuş 😂😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Altın az olmuş sanki. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Web tabanlı ses dosyası düzenleme aracı. Audacity kurmaya gerek kalmadan temel düzeyde kırpma ve efekt verme işlemleri yapılabiliyor.
https://audiomass.co/

AudioMass

AudioMass is a free full-featured web-based audio & waveform editing tool
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Böyle olacağı belliydi tabi. İnsanlara önlem alın denildiğinde bile önlem almıyorlarken, tüm yasaklar kalkarsa insanlar da korona bitmiş gibi davranıp sağa sola yayar virüsü.
15 şehire sokağa çıkma yasağı hayırlı olsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17

Bu mobilya işinde iyi kar varmış hakkaten.
3-4 katlı bir mobilya mağazasının patronuyla konuştum. Aynı zamanda içinde ankastre, halı, perde v.s. de satıyorlarmış.
Bir girene bir çok ürün satıyoruz diyor. Aynı zamanda karlılık oranları da %100 müş.
Yani 50.000 tl lik salon takımının 25.000 ₺ si karmış.
Baya iyi rakamlar yani. Ben de inşaatçılar gibi mobilya mağazaları niye bu kadar çok türüyor diyordum. Cevabını öğrenmiş oldum. İnsanlar kolay paranın yolunu bulmuş meğer.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 15
 • Emmi @emmi

  bilişime bakarsak donanım olarak nerdeyse kar yok %15'i geçen bir oran yoktur . Hatta bazı gerizekalılar gelişinden daha aşağı fiyata satıyor

 • umitt @umitt

  yüksek kar sektöre başkalarını da çeker zamanla kar oranı düşer, doğru zamanda girenler kazanır. mobilya sektörünün bir para kazanma nedeni bilgisizlik alıcı hangi maddeden nasıl yapılmış başka yerlerde alternatifler neler tam bilmiyor, buradan kazanıyorlar.

 • ilker @gilker

  karı açıklamak lazım ne yaparsan yap %250 den aşağı zarar edersin. ama içerisine işçilik klira bilimum maliyeti eklersen yaklaşık %25 civarı kar kalır

  • Temp 🔚 @temp

   @gilker Zarar konusu göreceli. Üretim işletmelerinin çoğu düşük karlılıkla çalışıyor.
   Ek olarak rakamlar büyük hocam yüzdelik oranları yanıltmasın.
   %25 olsa bile aylık 300 bin tl lik satış yapsan bunun 75.000 tl si sana kar kalıyor.
   10.000 tl si kiraya gitse, çalışanlara da 15-20 bin tl gitse, bence iyi rakam patronun karı büyük.
   Ek olarak %25 den çok daha fazlası kalır diye düşünüyorum. Zira anlatan kişi bu minvalde konuşuyordu.

 • cy2828 @cy2828

  Eğer yazıldığı gibiyse ben hemen hedefimi bu iş sektöründen yana kullanmak istiyorum

  • Doğuş @dogus

   satabiliyorsanız yazıldığında bile iyi olabilir. Tonla batan insan var çünkü kar yapıyor olması sizin satabileceğiniz anlamı taşımıyor. Restoran işletirkende bulunduğum sokakta hiç yemek sektörü yoktu, hatta bize deli dediler orada olmaz diye, sonra 1 hafta önceden rezervasyon yapılmaya başlanınca millet doluştu sokağa, aralarında 4-5 trilyon yatırım yapıp 4-5 katlı yer yapanda oldu, sonra batıp gittiler.

   İşin karlılığı ile para kazanmak çok farklı işler.

   Türkiye'de kar nedir bilinmiyor, şirketin kazandığı kar yenilebilecek para değildir. Dayanma gücü nedir zaten hiç haberi yokmuş milletin 2 ay kapalı kaldığı için kirasını veremeyen dükkanlar oldu. 20 senedir açık 2 ay kira veremediği için battılar. Bunun örneği istanbul'da biraz gezseniz belki 100lerce.

   Yoksa kar istiyorsanız yazılım diye bir şey var. 1-2 seneniz en fazla gider ama 1 yazılım yapıp %∞ kar siz koyun limiti, ama satabilir musunuz?

  • cy2828 @cy2828

   @dogus ilerisini düşünmek lazım tabi doğru söylemişsin. Ne oldum değil ne olacağım demeliymiş söZü tam buna uygun.

  • Doğuş @dogus

   @cy2828 şirketlere Türkiye'de anlamsızca çocuk muamelesi yapılıyor, adam şirketini torunu gibi sahipleniyor =) halbuki şirket yaşayan ayrı bir mekanizma, içimde kalmasın bir ekleme daha yapayım.

   Türklerde bakın patron şirketin başından ayrılmaz, sabah 5de gitmekle hava atar falan. =) bunlar komik işler düşünsenize 10 trilyon harcıyor ama işin başında durmayınca iş yürümüyor diyor. Elin adamı dünyanın her köşesine şube açıyor bazen hiç görmediği dükkanı oluyor. =)

   Haa bu arada bütün bu hataları bende yaptım orası ayrı =)

  • cy2828 @cy2828

   @dogus öyle evet ama bakıldığında hatta öyle ki çok büyük bi sorumluluk batarsan da şirketin sahibine zarar yükselince de ona kâr her ne kadar şirket başında durmasa veya duruyormuş gibi yapsa daaa bu böyledir

  • cy2828 @cy2828

   @dogus psikolojik sorunlar yaşanma olasılığı çok yüksek her kafadan farklı. Bir ses düşünsene çok yorucu bir durum

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 12
 • Höşelek @benvaryaben

  ne altadan olduk ne aldanan olduk...
  aldanmışız...

 • Ali Pektaş @alipektas

  Soru biraz saçma olmuş sanki. Aldatacak kişi evliyken de aldatır nişanlıyken de, flört ediyorken bile aldatır yani. Evliliği ayrı tutmaya gerk yok bence, aldatma aldatmadır. Evet diyen de en hafif tabirle karaktersizdir. Aldatan öyledir demiyorum yanlış anlaşılmasın, peşinen "aldatırım" diyene diyorum.

 • Orcun @orcun

  Aga evlenmişsin, yani bir insanla ömrünü geçirmeye karar vermişsin değil mi ? bu iş duygu ve cinsellikle alakası yok yani, orada sevgi saygı ve güven devreye giriyor. Evlendin ve aldattın, şerefsizsindir. Bunun daha ağırı var ama yazmak istemiyorum. Ha bende sevgilimden flörtümden ayrıldım yani sevemedim hissedemedim içimde o kıvılcım kalmadı haydi eyw deyip gittim bu kadar. Eğer hem onu yapıp hem de başkasıyla sevişirsem ne anlamı kalıyor ? namussuz şerefsiz olurum. Ha aldatıldık veya karşı cinse güvenimi kaybettim ama '' BU GARILARA GÖSTERECEM GÜNÜNÜ , HER GÜN BİRİYLE YATACAM, O KARI SENİN BU KARI BENİM, PARAM VARSA YANCIKTA ..... VUR PATLASIN ÇAL OYNASIN. '' bu namussuzluktur. Ha mağdem aldatmaya meyillisin sevmiyorsun sevsin saygın da kalmamış ayrılırsın boşanırsın biter gider.

 • zatisahaneleri @zatisahaneleri

  Evet diyenlerin yüzde doksanı bekardır.

Popüler olan sosyal medya videolarından prim yapılmış bir parça.

Reynmen - Aykız (Official Audio)

Remix by Ben Büdü Reynmen - Aykız (Official Audio) Uyan güzel aç gözünü Dinle aşıkın sözünü Vermişim sana özümü Benim aykızım sultanım Uyan uyan... Uyan uyan...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Temp 🔚 paylaştı.

Bir kere daha konuyu gündeme getireyim: yazılım geliştirici iseniz ve TS 3.0 çalışmalarına destek/ yön vermek istiyorsanız açılan discord kanalını unutmayınız.

Son durum: H. Kellecioğlu altyapıyı ortak çalışılabilir hale getirip github'da bir repo açmaya çalışıyor. Tabii işi ne kadar elverirse. REST API bitince haber verecek.

Eskisi gibi gelecekte de WordPress'i bir CMS olarak değil de bir framework mantığı ile kullanarak devam edileceğe benziyor. HK aslında yeterli gönüllü kişi çıksa Laravel ile sıfırdan bir maceraya atılmaya da sıcak bakıyor ama WP mantıklı olan yol gibi.

Bilgi için -> https://teknoseyir.com/durum/1267438

Arkadaşlar Hamdi abi yetkinlik sahibi

Arkadaşlar Hamdi abi yetkinlik sahibi geliştirici arkadaşları Teknoseyir Geliştirme Ekibi isimli Discord sunucusuna bekliyor. Aramızdaki gönüllü developer arkadaşlardan katılım bekliyoruz....
BeğenFavori PaylaşYorum yap