Arkadaşlara bir sorum olacak.
Kablosuz bir hoparlör vardı.Garantiden değişim kararı çıktı.Ürün promosyonla alınmış diyerek kupon tanımlayamadıklarını sadece aynı ürün kodunda aynı ürün renginde merkezden isteyebileceklerini söylediler.Kıllansam da tamam dedik zaten başka alternatifiniz yok dediler.(Yeni verdikleri cihazın bandrolüne dikkat ettim kapalıydı.)
Ürünü açtığımda arkasında boya kalkmasına bağlı bir hafif beyaz çizgi gibi birşey var.
Alt kısmında kağıda kurşun kalemle nokta koymuş gibi bir siyah iz.Bu nokta gibi siyah iz micro usb soketinin üstünde de var.
Hoparlörün ses açma/kapama tuşlarının da sıfır olduğu için sert olması gerekirken hepsi yumuşak.
Bunların hepsi bir kenara en önemlisi ve şikayet ettiğim nokta olan; tam şarj olunca yanan yeşil led yanmıyor cihazda.Çalarken mavi led var ama şarj dolduğunda yanması gereken yeşil led yanmıyor.
Ürünün garantisi bitik ve teknosa değişim ürünlerine özel ekstra bir garanti verilmediğini söylemişti.
Şu durumda ne yapmalıyım benzer bir durumda olan yada tavsiyesi olan var mı?
(Öneriler lütfen mantıklı ve tutarlı olsun hemen thh demeyin 150 tl lik hoparlör için thh gidilmez.)
#akış #teknoyardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Örnek olsun, beni sene 2008’de birisi 20 tl dolandırdı. Yazı ile yazayım YİRMİTÜRKLİRASI çıktıları aldım, mesajlaşma hesap numarası ıvır zıvır vs. vs. gittim savcılığa suç duyurusunda bulundum. Bana masrafı işte git gel işimden izin derken zararı bana 20 tl meblağ’ı 5’e katladı zaten. İfadeyi verdik vs. vs. savcılık sağolsun ilgilenmiş sonuçta adam dolandırmış yani 20 tl değil 1 kuruş olsa da böyle. Arkadaşı bulmuşlar savcılık ifadeye çağırmış gitmemiş galiba birşeyler olmuş falan ben takibi bıraktım. Ha belki takipsizlik çıktı falan bilemiyorum ama ben netice itibari ile hakkımı aradım mı ? evet. Olay budur yani hakkını aramaktır, sana bugüne bugün kimse git sokakta gez 150 tl vermez. Havadan 150 lirada yağmaz. Acından ölsen 1 bardak su istesen onu da bulamayabilirsin. Ama diyorsun ki ” amaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan 150 lira ya onla thh ile uğraşılır mı hiç para bile değil ” ozaman da burada niçin yazıyorsun onla uğraşmaktansa bunla uğraşmak daha mı kolay ? burada yani ne cevap gelirse gelsin senin sorununu direkt çözecek mi ? hayır. Gene uğraşacaksın.

  • Temp @temp

   @orcun Bu gibi durumlarla karşılaşanlar varsa bir yönlendirme yapabilir.
   Misal diyebilir ki teknosa mağazasında hakkını ara.Birşey çıkmazsa şu şu teknosa yetkilisiyle twitter dan irtibata geç.
   Thh gereğinden fazla uzun sürüyor.Benim o kadar uğraşacak zamanım olsa bilmem kaç bin tl lik telefonumla uğraşırdım.

  • Orcun @orcun

   @temp Teknosa ilgilenmeyecek, seni dahada uğraştıracak twitter’dan ulaştığın yönetici senin sorununu bile okumayacak. Çünkü bunların hiçbirisine ” mecbur ” değiller. Elinde bir hak var onu seçmiyorsan yapacak birşey yok. Çok nadir çıkabilir onda da işte ben …. sitesinde editörüm falan bunları yazarsan belki oluyor. Öbür türlü zor medyayı falan ayağa kaldırman lazım, işte adam gitti 5 bin tl verdiği telefonu şarjdayken patladı şok şok şok gibi haberler olmadan da zor.

  • Temp @temp

   @orcun Bu arada bildiğimiz bu büyük hoparlör falan var ya hani 5+1, 2+1 falan olan.
   Onda da çizik falan olayı olmuştu sonuç olarak yeni verdikleri de farklı çıkmamıştı.O yüzden hakkını aramak lazım birşey demiyorum ama çözüm vermeyince de insan boşa kürek çekmiş oluyor.Ve bu esnada giden zaman, sinir stres yanına zarar kalıyor.
   Arsız bir insan için olabilecek şeyler ama arsız biri değilim.

Iphone X o fiyatla satmaz.Ekstra zengin biri değilseniz, ne kadar teknoloji manyağı olursanız olun.Maddi durum gibi real etmenler sizi engelleyecek.
Apple ın da bu sefer, değişen inovasyonu gibi; fiyatları düşüreceğini düşünüyorum.
Bir telefonun en ucuz modeli nası 6099 tl olabiliyor.Biz 3000 e fazla diyoduk.
#akış #apple

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 27

https://10fastfingers.com/typing-test/turkish
Siz dakikada kaç kelime yazıyorsunuz? 🙂
(Bu sonuç Türkçe Q Klavye ile alınmıştır.) #akış #10parmakklavye

BeğenFavori PaylaşYorum yap

En iyi sistem bakım/onarım programlarındandır.
Zaten isteseniz de lisanssız halini bulamazsınız.Yani sağlam programdır, 6 aylık yasal lisans dağıtılıyor.Son 2 günü var.Tavsiye edilir.
#akış #TempHediyesi #HaberinizOlsun

Free System Mechanic 17 (100% discount) - SharewareOnSale

Boost your computer’s speed, power, and stability with advanced PC tune-up using System Mechanic. System Mechanic is an award-winning performance optimizat
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Rastgele gördüğüm bir yorum.Tanımam etmem.
Yorumu size bırakıyorum.. #akış #konudışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap