BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Günaydın 😃

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

Metnin chatgpt ile yazılıp yazılmadığını tespit siteleri chat gptnin yazdığı metne özgün diyor.
Artık bir nevi robotlar birbirini kandırıyor. Ne garip. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Temp @temp

   Yapay Zeka: Yapay zeka, 2023 yılında daha da gelişecek ve hayatımızın birçok alanında kullanılacak. Özellikle, sağlık sektöründe yapay zeka, hastalıkların teşhisinde ve tedavisinde kullanılacak. Ayrıca, yapay zeka, otomasyon ve robotik sistemlerde de daha yaygın bir şekilde kullanılacak.

   Nesnelerin İnterneti: Nesnelerin interneti, 2023 yılında daha da yaygınlaşacak ve hayatımızın birçok alanında kullanılacak. Özellikle, akıllı ev sistemleri, akıllı şehirler ve akıllı ulaşım sistemleri gibi alanlarda nesnelerin interneti kullanılacak.

   Sanal Gerçeklik: Sanal gerçeklik, 2023 yılında daha da gelişecek ve hayatımızın birçok alanında kullanılacak. Özellikle, eğitim, eğlence ve turizm gibi alanlarda sanal gerçeklik kullanılacak.

   Blok Zinciri: Blok zinciri, 2023 yılında daha da yaygınlaşacak ve hayatımızın birçok alanında kullanılacak. Özellikle, finans, sağlık ve lojistik gibi alanlarda blok zinciri kullanılacak.

   5G Teknolojisi: 5G teknolojisi, 2023 yılında daha da yaygınlaşacak ve hayatımızın birçok alanında kullanılacak. Özellikle, akıllı cihazlar, otonom araçlar ve sanal gerçeklik gibi alanlarda 5G teknolojisi kullanılacak.

   Biyoteknoloji: Biyoteknoloji, 2023 yılında daha da gelişecek ve sağlık sektöründe kullanılacak. Özellikle, genetik tedaviler ve kişiselleştirilmiş tıp gibi alanlarda biyoteknoloji kullanılacak.

   Robotik: Robotik, 2023 yılında daha da gelişecek ve otomasyon sistemlerinde daha yaygın bir şekilde kullanılacak. Özellikle, üretim, lojistik ve sağlık gibi alanlarda robotik kullanılacak.

   2023 yılında teknolojideki gelişmeler, hayatımızın birçok alanında büyük değişikliklere neden olacak. Bu değişiklikler, işletmelerin ve bireylerin daha verimli, daha hızlı ve daha akıllı bir şekilde çalışmalarına yardımcı olacak.

  • Hater @hater

   @temp Türkçe hiç denemedim bakicam

 • antinatalist nasreddin-hoca @antinatalist-nasreddin-hoca

  Aslında anlaşılıyor, makale tarzı yazıyor yapay zeka.

  • Temp @temp

   @antinatalist-nasreddin-hoca Konu bu metinlerin belirli mekanizmalar tarafından tespit edilip tabiri yerindeyse afişe edilmesi/önlem alınması amacıyla adım atmak olduğundan bu sistemin bu mekanizmalar tarafından tespit edilememesi yapay zekanın pratikte insandan farksız bir sonuç sergileyebileceğinin göstergesi niteliğinde oluyor.
   Örneğin google da çıkmak için makale yazıyorsun ve google ın botları bu içeriğin bot içeriği olup olmadığını çözümleyemediğinden özgün görerek seni üste çıkarıyor v.s. en basit örnek.

  • antinatalist nasreddin-hoca @antinatalist-nasreddin-hoca

   @temp Ben mesela başlık etiketleri yaptırıyorum, gpt tırnak içine alıyor ben de tırnakları kaldırıyorum google'ı kandırmak için. 😀

 • PhoeniXim @phoenixim

  gptzero diye bi site var ne yazarsan yaz gpt yazdı diyor 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 16
Temp paylaştı.

Telefonvergim uzun bir aradan sonra güncellendi.
+ Değişen "Pasaport Kayıt Bedeli" ve "TRT Bandrol Payı" oranı düzeltildi.
+ Ekran görüntüsüne döviz kurları bilgisi eklendi.
+ Ekran görüntüsüne telefon fiyatı bilgisi eklendi.
+ "Yeni Hesaplama Yap" butonu işlev hatası düzeltildi.

Telefon Vergisi Hesaplama

Telefon fiyatındaki vergiyi, pasaport kayıtlı telefonun fiyatını ya da yeni çıkacak bir telefonun satış fiyatını hesaplayabilirsiniz.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçenlerde bir proje için laravel geliştiricisinin aylık 35.000 tl maaş olduğunu öğrendim. (Proje ve yazılımcı 3 büyük şehirde de değil)
Bahsettiğim proje tutmamış, sadece geliştirilmiş ve projenin başında durup geliştirmeye devam ettiği için de yatırımcı tarafından hiç bir getirisi olmaksızın 1 yıldır aylık olarak bu maaş veriliyormuş. Ve hala da aynı pozisyonda devam ediyor.
Yetkin insanların yüksek maaş alması şaşırılacak bir şey değil belki ama bana getirisi olmayacak, belki tutmayacak bir proje için çok uzun süre bu maaşlardan istihdam sağlamak normal bir durum mu, bir sorguladım açıkçası. Siz ne düşünüyorsunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 27
 • Cenk Akay @cenk_akay08

  2 bin dolar etmiyor o maaş 😀 Adam maaşını almayacak mı yani anlamadım? Çalışmasını istemezlerse kovarlar yani bu kadar basit.

 • Daviance @daviance

  Bazı şeylerin izahı olmaz ona bakarsak o kadar absürd işlerden ne maaşlar alanlar var ülkede ,bazen sadece rızkı oymuş diyip geçmek lazım 🙂

 • Ali @norego

  Yazılım tarafında iş veren ve işi yapan kısma göre dışarıdan hizmet almak çok pahalıyada gelebilir. Geçen sene büyük bir holdinge 5k $ karşılığında 2 günlük yazılım hizmeti verdim. Bu holdingin son 3 yıldır neredeyse bütün yazılım tarafındaki işlerini ben alıyorum. Bana parça parça ödedikleri parayla çok rahat full time eleman alabilirlerdi ama upraşmak yerine benden hizmet faturası alıp vergiden süşmeyi tercih ediyorlar.

  Tutmayacak bir projeye bu parayı harcama kısmında ise proje bitmesen tutup tutmayacağını bilemezsin. Kimse bu proje batar siye başlamıyor işe. Ben de maaşlı yazılımcı çalıştırıyorum kendi projelerimde, günün sonunda projeler tutmazsa ben de boşa dünyanın parasını harcamış olacağım ama tutarsa da dünyanın parasını kazanmış olurum.

  Son olarak 35k net ise iyi para. Ben bürüt 33-34 civarı ödüyorum iyi bir yazılımcıya şuan. Ama olurda çalışanın emek verdiği proje tutarsa en az 5-6 maaş ikramiye veririm, maaşı da 2 katına çıkartırım ki hem işi sahiplensin hem de işe ek katma değer sağlasın. İyi ve işini sahiplenen çalışan bulduğunda o iş de para kazandırıyorsa mutlaka maaşa ek o çalışan/çalışanlara da kazançtan ek pat vermek gerek ki hem iş daha da ilerlesin hem de herkes emeğinin karşılığını alsın

Yeni işe girerken sağlık raporu istiyorlar. Hastaneye/aile hekimine gitmeden sağlam/çalışabilir olduğuma dair raporu dijitalden almamın bir yolu var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5