#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

http://www.lensevi.com/acuvue-oasys/
Güvenilir mi acaba diğerlerine göre 10 tl ucuz #akış #KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gezgin bir arkadaş brezilyada yaşadığı kötü bir anıyı anlatmış.
Haydutlar, insanları durduk yere çekip vuruyorlarmış.
Okumak isteyenler göz atabilir.
#akış #konudışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • kman @kman

  En azından polis rüşvet isteyip vermeyince öldürmemiş, o da olumlu. Böyle şeyler yaşamak için Brezilyaya kadar da gitmeye gerek yok, şurada Gebzede son bir kaç yılda kaç turiste tecavüz edip öldürdüler.

 • burakger @burakg3r

  Diğer yorumlar neden silindi acaba

 • pikapika @pikapika

  Siyasete dönmesi beklenen bir durumdu. Siz bile bunun farkına varıp yazınızı değiştirmişsiniz. Kıyaslama iyiyle yapılır, kötüyle kıyaslamak ancak kendimizi kandırmak olur. Venezuela yağmalar başladı, Honduras ta günde 50 kişi öldürülüyor, Kenya da yanınızda rehberiniz yoksa 2 saatte çıplak kalırsınız. Ama bu gerçekler bizi iyi bir ülke yapmıyor, sadece onları kötü ülke yapıyor. Pippa Bacca, Halfeti deki motosikletli cinayeti, Giorgio Bozzo, Sara Sierra medyaya yansıyan ilk anda aklıma gelenler.

  Bunu da silebilirsiniz. Sizin okumanız benim için yeterli.

  • Temp @temp

   Ben siyaset amacıyla paylaşmadım.Durumumu, bizde herşey yolunda birilerinin veya bir takım partinin tarafını tutun demek için yazmadım da güncellemedim de.Kastettiğim de o değildi.
   Basit bir şekilde söyledim; brezilyada böyle birşey olmuş.Bizde herşeye rağmen daha güvenli bir ortam var.
   Herkes gocundu, “yahu benim kastettiklerim gayet masumca yazılmış düşünceler içiniz fesatsa ne yapayım”
   Desem tam yeri heralde.
   Hani diyorsunuz ya kötü ülkelerle kıyas yapılmaz.
   Insan iyi ülkenin ne olduğunu anlaması için iyi ülkeyi de kötü ülkeyi de gelişmekte olan ülkeyi de görmesi lazım.
   Herkes iyi ye özeniyor ama öyle kötü ülkeler var ki görseler şükrederler.Ben siyasetten tamamen bağımsız olarak bunu söylemeye çalıştım ama herkes tartışma çıkaracak yer arıyor.Yoksa ülkemiz tabiki daha iyi yerlere gelmeli aksini söyleyen olamaz.
   Ha şu da var; Bir insan her zaman zengine özenip yaşarsa fakirlere bakıp şükretmezse ne olursa olsun o insan hayatından memnun olamaz.Saygılarımla umarım anlatabilmişimdir.

  • Necmi @aglaknecmi

   @temp Bence ikisine de bakmamak lazım. Neden? Varsayın en kötü ülke biziz, bizden kötüsü yok. Yine de şükretmeyecek miyiz? Varsayın, en iyisi biziz ama tüm ülkeler çok kötü halde, en iyi durumdayız diye duracak mıyız?

  • Temp @temp

   @aglaknecmi Zaten aynı şeyi demeye çalışıyorum.En kötüsü de olsa en iyisi de olsa kötü örnekleri görünce halimize şükredelim diyorum.Ama dipnot olarak; insan iyiyi de kötüyü de görmeden iyinin ne olduğunu bilemez.Hep iyilere bakarak hep iyileri göstererek bulunduğumuz konumu kötüleyip yerimizde sayarsak ve çalışmazsak hiçbir şey iyileşmeyeceği gibi daha da kötüye gidebilir.Eleştirmek en kolayı ama daha iyisi için birey olarak ne yapıyoruz, bu güzel ülkemizin geleceği için ne fayda sağlıyoruz ? Bunu herkes kendine sormalı.Partiler de kişiler de geçici bu cennet vatan kalıcı.Herhangi bir siyasi görüşe bağlı kalmayıp, bazı şeyleri kendimiz sorgulayıp elimizden ne geliyorsa çözümünü kendimiz ortaya koymalıyız.Örneğin bu ülkenin temizliği için yere çöp atmamak, hayvanları korumak kollamak v.s. bunlar da bir kişinin yapabileceği birey için küçük, ülke için büyük değere sahip önemli detaylar.Hangi görüşü düşünürsek düşünelim etrafımızdaki insanlar bizim gibi düşünmüyor diye onlara karşı saygısızlık etmeyelim.Hepimiz bu ülkede yaşıyoruz ve kimse yaşadığı yerin kötü olmasını istemez, isteyemez.Saygılarımla..

 • huvelbaki @huvelbaki

  Bizim ülkemiz onlardan daha güvenli ama önemli olan trend. Trend çok kötüye gidiyor. Süper de değil hali hazırda.

  • Temp @temp

   @huvelbaki Demek istediğinizi gayet anladım.Haksız sayılmazsın ama burda demek istediğim son zamanlardaki trend durumumuz değil o farklı bir tartışma konusu.Umarım anlatabilmişimdir.

  • huvelbaki @huvelbaki

   @temp brezilyanın güvenlik sorununun sebepleri nelerdir bi ayrıntılı araştırma olsa iyi olurdu yıllardır merak ediyorum. sınırların genişliği ve komşu ülkeler mi? iç bölgesel gelişmişlik farkı mı? etnik farklılıklar mı? polis teşkilatının bozuk olması mı? kırsalda güvenlik eksiğinin şehire taşması mı?

Sadece filmlerde oluyor sanırdım. “Watch Dogs” oyunu akla geliyor. #akış #konudışı

190 Bin TL Değerindeki Mercedes'i 'Laptop Kullanarak' Çalan Hırsızların...

Hırsızlar, 40.000 sterlin (190 bin TL) değerindeki Mercedes otomobili çalmak için, dizüstü bilgisayarla "hackleme" yolunu kullandı. Hırsızların eylemi büyük şaşkınlık yarattı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış #mizah

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış #mizah

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Biliyorum dolar ve euro aldı başını gidiyor.Ancak ülkemizde ssd fiyatları alınabilirliğin çok üstüne çıktı.Amazon veya benzeri platformlarda yüksek kapasiteli 2.5″ kampanyalı ssd önerilerinizi var ise alabilirim.Ne zaman kampanya olursa veya ne zaman görürseniz bana bildirirseniz sevinirim. #akış #konudışı #teknoyardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hamdi @hamdi

  Amazon’da felanda SSD fiyatlarında bir yükseklik var ne zamandır. Önceki gibi SSD lerde pek indirim de olmuyor. Hepsiburada da geçtiğimiz aylarda çok iyi bir KDV indirimi yapıldı. Öyle bir kampanya denk gelirse ciddi bir indirimle alınabilir…