S8 de parmak izinin ekran üzerinden okunacağı söyleniyor.Aslında bugüne kadar getirilmiş en devrimsel yenilik, büyük bir adım.İnşallah aynı teknoloji apple da da bulunur.(TABI EĞER ÖYLEYSE)
Tabiki samsung sizi eninde sonunda yazılımsız ve desteksiz koyacak ama bu yenilik güzel gelişme sinyalleri veriyor Iphone 8 yada her ne olacaksa.
Bu arada kırmızı iddialarının gerçekleşmesinden sonra bu sene jet white ve 2 den fazla model sunulacak gibi geliyor. #akış #apple

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Agab @agab

  Her gün ayrı bir saçmalık çıkıyor s8 hakkında, bir kere o parmak izi okuyucusu ekranda olacaksa çok pahalıya mal olur bu. Ekranın her yerine parmak izi okuyucusu mu konacak?
  Ben inanıyorum bu habere.

  • Temp @temp

   Heryerinden değildir ekranın belli bir yerindedir eğer varsa tabi.

  • Agab @agab

   @temp şimdi mantıklı düşünürsek bu parmak izinin altında ayrı bir katman var. Çip vs..
   bu çipler ekran altında olursa, illaki sıkıntı olur. Bir kere görüntü gelmez ki oradan. Arada çip oluyor. Veya görüntü veren katmanın da altında oluşacaksa bile parmak izi hassas bir şey oraya ulaşamaz baskısı. Yani bu konuşulan muhabbet şu anın ekran teknolojisi ile imkansız bir şey.

  • Temp @temp

   @agab Bilemiyoruz ki 3d touch u da kimse tahmin etmiyordu.Bir anda çıkıyor yenilikler.Üreticiler aslında çok daha iyisini yapabiliyorlar ama bunu takdir edersin ki belli etmek istemiyorlar.Bence olabilir nasıl olur bilmem de mini xray gibi bişi olabilir örnek veriyorum.

  • Agab @agab

   @temp evet ama 3D touch gayet yapılabilir bir şey. Çünkü baskı yapıyorsun 😀 yukarıda yazdım parmak izi baskı ile olamaz.
   Dediğim gibi eğer ekran teknolojisini değiştirmedilerse -ki hiç sanmıyorum- bunun gelmesi imkansız.

  • Temp @temp

   @agab Dengeler bir anda değişiyor ben hiçbirşeye imkansız demem.

  • mfeyzifar @mfeyzifar

   @temp 3dtouch ile ekranın parmak izi algılayıcı olabilmesi tamamen farklı 🙂

 • Tarık Behlül Karagöz @tarik

  Bildiğim kadarıyla arkada olacak parmakizi okuyucu. Ekran üzerinde olsa şimdiye kadar elli kere sızmıştı. Bununla ilgili patent alan firma da oldu ama henüz bir haber duymadık.

 • Burçin @cok_okuyan

  Sızıntı yapılan S8 görüntülerinden parmak okuyucu arkada görünüyor. Ama önde göz retina tarayıcı kamerası olduğundan. Onunla da aynı iş görülecektir herhalde.

Bu kırmızı iphone 7 ne demek oluyor @flashock
Bunun iphone 8 e etkisi nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17
 • aMeLeDeRViS @ameledervis

  Arkasini yapiyorlar on tarafi yine beyaz…
  Kusura bakmayin (iPhone severler) ama, boyle tam gormemis isi oluyor 😀

  Yarin Samsung kirmizi S8 yapacak, fanlar Apple’dan caldi diyecek ama bilmeyeceklerki yillardir Samsung bunu yapiyor 🙂

 • Non Educated Delinquents @tekir

  (RED) ile yaptığımız iş birliği çerçevesinde 10 yıldır danışmanlık hizmetlerine, testlere ve HIV virüsünün anneden henüz doğmamış çocuğa bulaşmasını önlemeye yönelik ilaçlar sağlayan HIV/AIDS programlarına destek veriyoruz. (RED) ürünlerimizin satışından bugüne kadar 130 milyon USD’den fazla bağış topladık. Ve şimdi de yepyeni iPhone 7 (PRODUCT)RED™ Special Edition ile karşınızdayız. Satın aldığınız her ürün bizi AIDS’siz bir geleceğe bir adım daha yaklaştırıyor.

 • murat Y. @rapmonster11

  daha 7s çıkmadı 8 diyor herkes sadece sizi kastemiyorum dandirik tenoloji yayınlarıda aynı

 • miscellaneous @theone

  Ön çerçeveleri beyaz yapmak olmamış. Yoksa alınabilir yani.

@utgdk Telefon güç tasarrufunda bir gecede yüzde kaç şarj yiyor ?
Yada güç tasarrufunda olmadığında yüzde kaç şarj yiyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@ozgurg Sen iyi bilirsin diye sorayım dedim.
Android 7 de deep sleep veya doze diye kendinden yüklü gelen bir özellik var mı ?
#akış #konudışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Özgür Görgülü @ozgurg

  Yüklenip silinebilen bir özellik değil. 6 ile geldi.
  (Duvar kağıdı özelliğini silip yükleyebilmek gibi. Uğraşırsan ve bilgin varsa silebilirsin tabii.)

  • Temp @temp

   @ozgurg Bak şöyle samsung android 6 da sayacı artan telefonlarda telefon ekran kapalıyken uyumuyordu.Bir gecede %40 felan yiyordu.
   Android 7 de programla baktım.Deep sleep çalışıyor.Telefonu kitledikten 10 saniye sonra uyuyor.
   Fakat bu seferde pil kullanımı artmış geldi bana.
   Bir gecede %5 yiyor.
   Ekran açıkken pili hızlı tüketiyor.Acaba diyorum işlemciyi tam performansta çalıştırıp sadece telefonun uyumasını mı sağlamışlar.İşin içinden çıkamadım.
   Acaba android 7 nin böyle bir özelliği var mı o yüzden diyorum.

  • Özgür Görgülü @ozgurg

   @temp Doze modu senin telefonu kullanmadığın saatleri anlayıp o saatlerde uygulamaları uyutuyor. Telefonun kilidini açtığın an bildirim geldiyse sana gönderiliyor. Pil tüketimi önceki sürümlerde uyurken %5’e kadar çıkarken ben maksimum %2 gördüm 6.0.1 ve sonrasında.
   Yüklü gelen bir özellik dediğinde ben ayarlar uygulamalar altından silinebilen bir özellik olarak algıladım. Samsung kendisi bu özelliği şekillendirebilir, isterse kaldırabilir.

  • Temp @temp

   @ozgurg Telefon uyurken bildirim v.s. geliyor.Heralde o zaman buna doze denmiyor ?
   O zaman samsung telefonun uyumasını bilerek sağlamış.Ama gerisi hakkında bir fikrim yok.

  • Özgür Görgülü @ozgurg

   @temp Telefon kilitli-uykudayken bildirim gelir ama sen uyurken senin uyuduğunu anladığı için gelmemesi gerekiyor. Google’ın Android’inde böyle.

  • Temp @temp

   @ozgurg Yok samsunglarda öyle değil.Arkaplanda ağ bağlantısı açık olsun mu v.s. diye soruyor.Ama ne tuhaf ki güç tasarrufuna alsam bile uygulama yine bildirim gönderiyor anlamadım gitti.

  • Mesut Kahraman @vigilante

   @temp bildirim gelebilir onda sıkıntı yok.Telefon ekranı belirli bir süre kapalı kaldığında üstündeki sensörleri filan da kapatıyor böylece o sensörlerin yediği şarjı da engelliyor.

^^Note 5 Nougat Official Rom Pil sonuçları (Güç Tasarrufunda) ^^
Android 6 ya göre pil ömrünün bariz düştüğünü hissediyorum.
S6 ve note 5 nougatcılar yorum yapar mısınız sizde de öyle mi? #akış #konudışı @utgdk

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Doğa @dogaylmz

  Bende düşüş yok. Gün içinde ne zaman şarj ediyorsam yine aynı durumda şarj ediyorum. Gece boşta dururken daha az batarya harcıyor ama. Güç tasarrufu da daha etkin çalışıyor gibi geldi bana. Dün gece güç tasarrufuna alıp bıraktım 7 saatte yüzde 2 harcamıştı sadece.

  • Temp @temp

   @dogaylmz Telefon kac aylık?

  • Doğa @dogaylmz

   @temp Bir kaç gün sonra 13 ay dolacak. S6 benimki.

  • Temp @temp

   @dogaylmz benimki 1,5 senelik felan,Acaba bataryayla mı ilgili anlayamadım.

  • Doğa @dogaylmz

   @temp Benim bataryam sürelerim ilk aldığım günle aynı değil zaten bataryanın ömrü bir yıl geçince hemen azalıyor. Tüm telefonlarda var aynı durum. Yukarıda koyduğun görsellerden yorum yapamam ama önceden saat kaçta şarj ediyordun şimdi kaçta şarj ediyorsun onları falan düşünerek karar ver derim. Bu rakamlar her cihazda anormal yanıltıcı bence. Ben hiç bir yorum çıkartamıyorum en azından.

   Tuval başında kullanım senaryom var benim batarya süresi arttı mı azaldı mı anlamak için. Yağlı boya yaparken telefondan bakarak çalışıyorum. Dolayısıyla ekran durmadan açık kalıyor. Sabah 10’da çalışmaya başlasam saat 3 gibi falan yüzde 40’lara düşmüş oluyor. Nougat’dan önce de böyleydi hatta şimdi yüzde 5 civarı daha iyi olduğunu söyleyebilirim ama bir kaç kez daha denemek lazım. Telefonu ilk aldığım zamanlar yüzde 50’lerde oluyordum bu saatlerde. Ama bir günde azalmadı tabi bataryanın verimi. Zamanla düşüş gösterdi.

  • Temp @temp

   @dogaylmz Bunu tek ben söylemiyorum.Çoğu yerde aynı yorumlar görüyorum.Bende durduğu bir gecede %5 yiyor.%2 yediği ilk zamanlardı.Tuhaf gerçekten sizinki istisna bence.Yada siz çok farketmediniz.

  • Doğa @dogaylmz

   @temp Güç tasarrufunda değilken bende de 5-6 yiyor. Android böyle maalesef. Güç tasarrufunda bıraktım dün gece 2 yemişti.

  • Temp @temp

   @dogaylmz Güç tasarrufunda kullanmama rağmen böyle oluyor zaten.

  • Doğa @dogaylmz

   @temp Bence çok kafaya takma. Anormal değerler değil bunlar. Android’in çalışma mantığı bu durup dururken batarya yemesi olayına sebebiyet verecek her zaman. Gün içinde işine yetmediği zaman servise vermene öneririm. Samsung bataryaları sorunsuz değiştiriyor.

  • Temp @temp

   @dogaylmz Telefonu geç teslim ederlerse veya bir tarafını çizip eksik birşey yaparlarsa bu sefer farklı bir sorunla karşı karşıya kalırım.Bir arkadaşım telefonunu servise vermişti vidayı takmayı unutmuşlar.
   Esasen sorun cihazın önceden rootlu olup şuan orjinal yazılımla olması.
   Acaba bu yüzden bana has bir muamelemi var onu anlamaya çalışıyorum.

 • Vural Top @vuralt62

  bende iyileşme var. boşta iken az harcıyor. normalde ise 1 tık hızlı