arkadaşlar selam, manalı bir değeri olması için 100 kişi olursa fena olmaz. hatırlatma için paylaşıyorum.
https://teknoseyir.com/durum/1575865

arkadaşlar selam, kendime telefon bakarken

arkadaşlar selam, kendime telefon bakarken emektar'ı 4.5 yıldır kullandığmı fark ettim. sonra kullanıcıların kullanım sürelerini merak edip ufak bir anket oluşturdum. bozulma, kırılma,...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tarık @xahve

  tamir edilemez duruma gelince değiştiriyorum, genelde 4-5 seneyi geçiyor

 • Rasko @rasko

  Bu anketin benim için pek bir anlamı yok. Telefon sorun çıkarınca ve bu sorunun tamiri, telefonun ederine yakın bir rakam çıkınca değiştiriyorum. Bu 2 yılda da olabiliyor, 4-5 yılda da.
  Mesela Samsung A serisi bir telefonum vardı. 2 yıl kullandıktan sonra şarj soketi bozuldu, tamirine 35 leva istediler. Telefonun kendisi ikinci elde 50-60 leva ediyordu. Tamir ettirmek yerine yeni telefon aldım (Başka bir marka).
  Hep böyle gidiyorum. Çalışan, sağlam telefonu değiştirdiğim olmadı hiç.

arkadaşlar selam, kendime telefon bakarken emektar'ı 4.5 yıldır kullandığmı fark ettim. sonra kullanıcıların kullanım sürelerini merak edip ufak bir anket oluşturdum. bozulma, kırılma, sıkılma yada model yükseltme fark etmeksizin sizlerin değiştirme sıklığı nedir?

https://onlinepoll.me/poll/vote/akilli-cep-telefonunuzu-degistirme-sikliginiz-nedir

Akıllı cep telefonunuzu değiştirme sıklığınız nedir? Poll Vote Page /...

Vote Akıllı cep telefonunuzu değiştirme sıklığınız nedir? Poll! Feel free to answer it. OnlinePoll.me is a totally free and secure online poll creator system. You can use an online...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 35
 • civilization @civilization

  İlk akıllı telefonu. 4s’di 1 yıl kullandım aldığım fiyata sattım çok karlı bir satıştı üni de öğrenciydin. Ordan gelen parayla babama bir samsung(modelini hatırlamıyorum) bir discovery ve birde lg g2 aldım. Discovery’i biraz kullandıktan sonra anneme verdim g2’yi ise baya kullandım. G2’nin iki defa ekranı kırıldı en sonunda sattım. 2017 de 6s aldım ikinci eldi. Onu 2021’e kadar kullandım artık bataryası 3. Defa değişmişti ve en sonunda ekranı ve kamerası kırılınca ip11 aldım. 6s den 11’e kadar geçen süreçte annem 3 babam 2.5 telefon eskitti. Ve hepsi de android di. Onlara aldığım cihazlar amiral gemisi değilleridi ama f/p ürünüydüler. Günün sonunda şunu fark ettim iphone alan hel karlı. Cihazın kozmetiğine dikkat ederseniz apple’dan hep ekmek yersiniz. Benim şöyle bir tezim var hatta zengin olan android alır.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   Apple'ın da dezavantajları var. Android makinelerin çeşitliliği, uygulama özgürlüğü ve göreceli bir donanım standartı var. Bunları dikkate alınca ki Dünya'ya da göz attığınızda, Android'in neden baskın olduğunu görebilirsiniz.

  • civilization @civilization

   @lterlemez evet apple'ın dezavantajları var. bezen insanı sinir ediyor ama ios daha rafine. ilk yorumu telefondan yazıyordum tam yazamadım. android tarafı evet daha özgür ama bu özgürlük stabiliteyi baltalıyor. g2 zamanında şunu fark etmiştim bir sürü rom kullandım hergün xda da vakit geçiriyordum telefona yeni özellikler kullanım kolaylıkları sağlamaya çalışıyordum bir müddet sonra telefon ios'a benzemeye başlamıştı. çünkü 4s'de alıştığım kullanımı istiyormuşum. bunu en sonunda anladım ve param olunca gidip 6s almıştım. ben 6s'i dibine kadar kullanırken fb, instagram ve wp dan başka bişey kullanmayan annemin telefonu kullanılmaz hale gelmişti. kozmetik süper ama stabilite sıfır olmuştu. aynı durum babamda da var. bu arada ben ise 6s'i dibine kadar doldurmuş ve her şeyini kullanmaya çalışıyordum ama onların telefonuna göre daha stabildi.
   elbette her kullanıcının kullanım senaryosu istekleri farklıdır bana uygun olan iphone şimdilik yarın ne olur bilemem tabi

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @civilization: Öyle de Apple kullanan birisi Windows ve diğer sistemler ile çok sıkıntı yaşıyor. 2 Dakikada çöpe attım ben Apple ürünlerini; kötü olduğunu duymuştum ama bu kadar kötü olduğunu duymamıştım. Ekosistemi dışındaki sistemlere hoyrat davranıyor. Öyle olamaz, olmamalı; o yüzden spesifik işleri yapmayacaksan kesinlikle ama kesinlikle alma diyorum, buna iPhone da dahil.

 • platonikim @platonikim

  Genelde fiyat performans ürünü amiral gemisi telefonları tercih ediyorum. En az bir yıl kullanırım. 1 yıldan sonra ise gene fiyat/performans amiral telefonu görürsem onunla değiştiririm. Bu aralar bu şekilde telefon bulmak imkansız. 1.5 yıl oldu değiştirmedim. Muhtemelen bu ekonomi ile bozulana kadar kullanacağım.

 • Ali @norego

  Genelde 2-3 yıl arasında kullanıyorum ben de. 3. yılı daha geçebilen babayiğit olmadı. 2 yılın altına da çok düşen olmadı. 2.5 yılda bir diyebilirim ortalama

arkadaşlar selam aranızda Xiaomi Redmi Note 11 Pro kullanan varsa yorumları nedir, telefonum can çekişir hae geldi. bütce sınırlı. A73 ile mukayese ediyorum ama Note 11 Pro bütceme daha uygun. yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Nötr_Kortex @kortex

  Şayomi alacağıma paramın yettiği samsungu alırım.

 • TongYabguHan @tongyabguhan34

  Başınızın ağrıma ihtimalini azaltmak adına Samsung daha mantıklı olacaktır hocam.

 • Distor @distor

  A serisi Samsung kulağa daha mantıklı geliyor.

 • Orcun @orcun

  Redmi note 10 serisinden sonra tamamen öldü. Note 10 bile eh idi ama 11 tamamen kötü. Ne fiyatının hakkı bir donanım var ne de performans var. Ya alet 1080p video çekiyor ötesi yok. 8 9 bin lira para veriyorsun sonuç bu ? rezillik. A73 daha mantıklı bir cihaz, ha ama şu da var bu kadar 8 9 10 lara çıkıyorsan az daha ver ya s20 fe al ya da s21 fe al derim. Adam gibi amiral gemisi cpu gpu bellek ve de kameran olur. Yani fiyatların hiçbir mantığı yok bu durumda çok saçma sapan fiyatlar var.

  • özden akbaş @carter

   acıkcası 4ay kadar önce eşime s21 fe alık kendisi çok memnunu, performans ıvız zıvır bence de güzel cihaz ama kasasını bir türlü beğenemedim. onun için pek alasım gelmiyor faka kendi telefonumda 4.5yılın sonunda beni bi sal diyor. şahis fikrim ya TR telefon pyasası için sığ yada benim bütcem uygun değil. keşke diyorum imkan olsa s22 ultra alsam. asıl gözüm note 20 ultrada ama o da yaşlandı artık.

  • Orcun @orcun

   @carter S20 fe s21 fe de ana kasa alüminyum yani çerçeveleri orta kasa ama arak kapak plastik. Ama his olarak kaliteli bir plastik esnemiyor. Mesela benzeri plastik kasalı cihazlarda o farkı direkt anlarsın dersin bu ucuz yani hissiyat kötüdür. Ama onun harici android telefon neticede xiaomi de bunu oynar mesela arkasını cam yapar aksa plastik kalır falan ama kamera perişan bırakır ona buna ellemez öyle bırakır. Note 20 ultranın snapdragon versiyonu gelseydi türkiyeye hala alınırdı. Ama o exynos 990 ile yok kattiyen bulaşmamak lazım. Aslında s22 ultra o donanımda kötü telefon da değil alınabilir. rakip iphone'a bakarsak mesela uygun bile kalıyor. Ha ama tabi bütçe meselesi 🙁 benim de imkanım olsa fold 4 almak isterdim mesela ama yok mümkün değil. S20 fe'i satsam bile alacağım telefon bundan daha kötüsü olacak.

  • özden akbaş @carter

   @orcun s21 fe de donamım, işler olarak benim aradığım herşey var kasasıda dediğin gibi güzel hem zaten kılıfla kullanacam ama o kamera çıkıntısının biçimi benim gözüme takılıyor her halde makul bir kılıfla işi çözüp s21fe almak en makul çözüm olacak.

  • Orcun @orcun

   @carter S20 fe de olabilir derdim ama biraz eskidi artık. S21 fe daha uygun 5g de destekliyor zaten. Hani kullanım ömrü kalitesi olarak daha iyi bir deneyim yaşatır. Artık kılıfla şunla bunla onu da çözersin. 😀

bir millette vergi bilinci olmazsa o millet sürünmeye mahkumdur.
https://www.birgun.net/haber/30-milyar-dolarlik-basarisizlik-oykusu-193614

30 milyar dolarlık başarısızlık öyküsü

MEB’in, “En büyük ve en kapsamlı eğitim hareketi” dediği Fatih Projesi yeniden yapılandırıldı. MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, projenin bugüne kadarki maliyetinin
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14

arkadaşalar selam, kenarda boş duracaklarına hem bana hemde ihtiyacı olan birisine faydası olur diye aşağıdaki ürünleri satmayı düşünüyorum.

-AMD FX-9590 Processor with Liquid Cooling Kit (1000tl)
-MSI 990FXA GAMING (800tl)
-Kingston 8GB (2x4GB) HyperX Beast DDR3 2133MHz (300tl)
-Aerocool Strike-X One Gaming (200tl) / kutusundan çıkmak zor oldupu için temsili görsel ekledim.

acıkcası donanım piyasasına çok hakim değilim mantıklı makul fiyatlar yazmak istedim, takas tekliflerine de açığım (Raspberry Pi 4/8Gb + XXXtl gibi).

#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
özden akbaş paylaştı.

Şu link çalışıyor mu acaba 🙂 https://teknoseyir.com/magaza/anahtarlik

Anahtarlık

TeknoSeyir logolu numaralı koleksiyon anahtarlık Malzeme: Alüminyum
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 40

geçenlerde fakülteye arkadaşı ziyarete gitmiştim, artık pek kullanılmayan lab.'da böyle daha neler neler var. #TozluRaflar #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

şansa kullanıyoruz şu interneti. #akış
@leventp

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13