İlk platin kupamızın ve %5.3'lük dilime girmenin mükafatı 😀

Bayadır %90'da bekliyordu. Geçen akşam bi heves oturup kalanı tamamladım. Sırada NG+ var.

#GodOfWar #yılınoyunu #PS4Pro #Playstation #Sony #PS4 #oyun #platinkupa

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Formula 1 2019 sezonunun istediğiniz kısımlarını seçerek otomatik Google Takvim dosyası oluşturmanız için bir site. Antreman turları, sıralama, yarış, x dakika önce haber ver gibi seçenekler mevcut. Bulunduğunuz saat dilimini de seçip dosyanızı alıyorsunuz. Google Takvim içerisine import ediyorsunuz.

https://www.f1calendar.com/

#formula1 #f12019

Formula One Calendar 2019: F1 dates and times for your calendar. Download or...

Formula One Calendar for 2019 season with all F1 grand prix races, practice & qualifying sessions. Set reminders feature. All world timezones. Download or subscribe.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Deep Town oyununa geçenlerde gelen güncellemeyle Terraforming bölümü geldi. Gezegenleri yaşanabilir hale getirmek için zibilyon tane craft yapmanız gerekli. Atmosfere oksijeni bastım sonraki aşamalardan devam ediyorum.

Maden kazıyorduk, ne ara yaşanabilir gezegen yapma olayına geldik anlamadım 😀

#deeptown #mobiloyun #android

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Nice kefensiz yatan kahraman şehidin anısına... Ruhunuz şad olsun...
(Yer: Dumlupınar Şehitliği)

18 Mart Şehitleri Anma Günü
ve
Destanlarla bezenmiş Çanakkale Zaferi'nin 104'üncü yıldönümü

#18Mart #ŞehitlerGünü #ÇanakkaleZaferi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Harun SUV @harunsuv

  8 YAŞ!!!
  Bastığın yerleri toprak! diyerek geçme, tanı!
  Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.
  Sen şehîd oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
  Verme, dünyâları alsan da, bu cennet vatanı.

 • Ali ŞİMŞEK @asdera

  Akşamları televizyonlarda göbeklerini kaşıyarak, çaylarını höpürdeterek içip saçmalayan maaşını aldığı insanları aşağılayan kendisini araştırmacıyım eğitimciyim ben profesör ordonaryus bilmem kimim diyen insanlardan değildirsiniz inşallah.
  ( Konu ile alakası yok kusura bakmayın cevap da yazmayın parantez içindeki yazdıklarıma . Sadece serzeniştir.
  Oğlumun doktoru profesör ve saygı babında profesör gemke dedim ( yurt dışındayım ) adam bana frofesör deme ismim söylemen yeterli diyor ve bu adam 2 hafta da bir telefon açarak çocuğumun durumunu bizzat kendisi soruyor. Bizimkiler de kendilerine padişah muamelesi yaptırıyor adamlardan bi kağıda imza almak için kapısında köle oluyoruz)

  Askeri okullara girme yaşı bir kaç yıl öncesine kadar 13 değilmiydi?
  en fazla da 16.
  13 de olsa o kişler asker sayılmaz mı?
  2001 lüleburgaz topçu taburunda 3 ay askerliğim süresince sürüsüne bereket astsubay adayları eğitim veriyordu bizlere. Eğitim almıyorlardı eğitim veriyorlardı. Daha tüyleri bile bitmemişti kerataların. Bunlar asker olmuyor mu?
  Herşeyi geçtim boş beleş işkembeden atmayayım, konuda fazla dağılmasın.
  ( youtube dan hazır beleş izlediğim doğrudur benim evimde televizyon var ama ben açıp izlemem çocuk yatana kadar çocuk kanalı açıktır. İzlediğim görüntüleri TRT ile ortaklaşa yapmış birisinin yorumlar katarak para kazandığı yayınlardan değil di ki, nesi yanlış bunun televizyondan izlesem 1 kere izlemiş olurum böyle her her 18 martta açar izlerim sizlere de izletirim. )

  Gelelim asıl meseleye
  Yukarıda yazdığım göbeklerini kaşıyarak falan filan cümlesinin açıklaması da olur bu yazdıklarım inşallah.

  '' Gelibolu Cephesinde 18 yaşında ve altında kimse yoktur. '' diye neden yazdın?

  15 li türküsünden 15 yaşında savaşanlara kadar sen derinleştirdin konuyu ben 15 yaşında savaşan var da demedim yok da demedim ama kesin vardır şüphem bile yoktur bu konuda.

  Peki gönüllü olan 1 kişi var dı ( meşhur bombacı ) sen de onu biliyordun da neden pas geçtin? Resmi değil diye mi? ( al şu kamuflajı bombaları git düşmana at yakalanırsan bizden değilsin haaa )
  ( yapma be abicim bu nasıl bir cümledir resmi değil, neyin resmisi? nasıl bir eğitim alıyorsunuz? böyle cümleleri nasıl kuruyorsunuz? )
  Bu bizim adını bilmediğimiz bombacıyı almanlar biliyor adınada astsubay ali reşat çavuş diyorlar, sen resmi evraklara bakıp yok bu gönüllü bombacı hocamın araştırmasıydı diyorsun. Hocan da bilmiyordu zaten kim olduğunu fotoğrafta adı yok şanı yok.

  Yine kendini taklaya getirmişsin yazdığın bu abim benim.

  ''Özellikle küçük anafarta ve büyük anafarta köylerinde 15-16 yaşlarında çocuklar bu şekilde gönüllü olmak istemişlerdir ancak çoğuna izin verilmemiştir. ''

  haydaaaa hiçbirisine izin verilmemiştir de de savaşmamışlar olarak anlayayım. Ha sen hala resmi değil diyorsan birşey diyemem. Orasıda senin bakış açın derim ben.

  İyi niyetle sana şunu söylüyorum
  Arşiv dediğimiz şeyler kağıttır gotoğraftır yeri gelir lahittir yeri gelir deri üzerine yazılmış metinlerdir yeri gelir mağaraya çizilen figürlerdir onların yerleri ayrıdır amma velakin birde tanıklar vardır ki onların sözleri de o arşivleri oluşturur o arşivleri yaktırır.

  Bunları sizler de çok iyi biliyorsunuz milletin dedesi nenesi çoluğu çocuğu gitmiş gidiş o gidiş, mezarları yok ki birileri gitsin de dua okusun, helallik istesin. Herzaman haberlerden görüyoruz insanlar buğday ekiyor. Hasat zamanı kemik biçiyor her yerden kemikler çıkıyor. Kimdir kimin neyidir. Kim nereye gitmiş, nerede ölmüş nasıl kaybolmuş kimsenin kimseden haberi yok. İngilizlerin çanakkale arşivi belki de bizim türkiye arşivinden daha kabarıktır. Çokta eminim bu konuya.

  Keşke tarih bölümündeyim demeseydiniz bukadar üzülmezdim sizler için.
  ( öğrencimisiniz? eğitimcimisiniz? bence ikiside değil )

  Türkiye de okumak var bir de okumak var.

  Arşivlerden bahsediyorsunuz ucunu açık bırakın bari.
  Olabilir de, olmayabilir de deyin resmi kayıtlarda yok ama o zamanki şartlar durum belli, ortalık cehennem yangın yeri, kayıt tutan adam bile göğüs göğüse savaşmış - deyin ben de anlayış göstereyim.
  Hadi hayırlı okullar size.

Daha önce 22 Mart'a ertelenmiş olan güncelleme bugün itibarı ile dağıtılmaya başlandı.

#samsung #galaxynote8 #note8 #android9 #androidpie #güncelleme

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Galaxy Gear uygulaması da ONEUI arayüzüne güncellendi. Bayadır uygulamaya girmiyordum. Sağlık fonksiyonları kapatılırsa şarjı hala iyi gidecekmiş saatin. Herşey açık 2 gün kullanılabiliyor. Tabi ki gönül ister 6 ay gitsin.

#samsung #gears3 #galaxywatch #samsunggear #smartwatch #akıllısaat

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Son Legendary hayvanı da vurup Hunter Master olduktan sonra geriye kalan hatıra.

#LegendaryAlligator #RDR2 #RedDeadRedemption2 #oyun #XBOXOneX

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#note8 #makro #bahar

BeğenFavori PaylaşYorum yap

PS4 6.50 firmware güncellemesi ile birlikte iOS Remote Play desteği geldi. Yüksek detayda gecikme oldukça düşük ama yine hissediliyor. Yan yana koyduğunuzda özellikle ses, bariz anlamanızı sağlıyor gecikmeyi.

Deneme Videosu; https://www.youtube.com/watch?v=rkANIN_r7k4

#ps4 #ps4pro #remoteplay #ios

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#tesla #evcilhayvan

BeğenFavori PaylaşYorum yap