Işık hızı ile alınan mesafe animasyonu. Hesapta mesafeler ve büyüklüklerle ilgili başka animasyonlar da mevcut.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ne biçim film yapıyorsunuz arkadaş. Konusu falan çok klişe ama başında güzel bir aksiyon sahnesiyle girmiş. Sonra tökezleye tökezleye giderken bir twist patlatıyor. Aha güzel şeyler olacak galiba diyorsun. Sonra bir batmaya başlıyor dibe. Koyver gitsin. Finale de bir twist daha. İyice çorba.

Sahneler öyle kopuk kopuk ki. Karakterin ne olduğunu, ne yapmaya çalıştığını falan unutuyorsun. Bir sahnede Rambo misali rol kesip rehine kurtarıyor. Hemen sonraki sahnede Snoopy karakterine dönüyor. Bir sahne çatışmanın ortasında cebelleşiyor. İki kare değişiyor bir bakmışsın üsse gitmiş orda başka bişeyle uğraşıyor. Hele arabada resimdeki ikilinin bir şakalaşmaları var. Marvel'de Falcon'u da oynayan abinin özel durumunu normalleştirmek için zorlamışlar da zorlamışlar.

Daha da gömerim de karnım acıktı şimdi.

Dipnot: Ben bir de bu afişe detaylı bakmamıştım. Fragmanı da izlemedim. Abinin kolunda görünen şeyle ilgili mevzular olduğunu falan bilmiyordum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Üstteki ilk aşamada çizdiğim SketchUp projesi, altta ise son haline getirdiğim gerçeği. Son olarak raf üzerindeki F1 araçlarını korumak için pleksiglas levhalar alıp geçmeli kutu yaptım. Rafları da ilgili şekilde doldurunca görev tamamlanmış olacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 17

Coil Whine düzeltilebilir mi? PS5 üzerinde canlı test.

Did I Fix PS5 Coil Whine?

Go to squarespace.com/tronicsfix for 10% off your 1st purchase of a website or domain.Did I Fix PS5 Coil Whine? In a previous video I diagnosed my PS5 coil w...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Lego Store'da World karta 250TL indirim varmış diye aidatsız World kart alayım, hem alternatif olur diye dursun kenarda dedim. Bir hafta oldu hala kartı onaylayamadılar. Başvuruyu yapınca illa telefonla geri arıyorlarmış. Üçüncü günde aradılar kart onaylandı telefonda. Kadın diyor ki "bunu alabilmeniz için diğer kartlarınızdan birisini kapatmanız gerekli". Aynı anda iki tane de sms geldi bankadan. Onda da "diğerlerinin toplam limitini düşürmeniz yada birisinin borçlarını ödeyip kapatmanız gerekli" yazıyor. Kadına tamam sen kapatacakmış gibi işlemleri yap ben hallederim dedim kapattım. Bir hafta süresi varmış kapatma işlemini halledip onaylanma sürecinin tamamlanması için. Yüksek limitlilerden birinin limitini yarıya düşürdüm. Yeter heralde.

Daha önce bu kartları kaldırımın üstünde ayakta bekleyen gençler, kimlik fotokopisine karşılık dağıtıyorlardı. Şimdi bin dereden su getiriyorlar. Daha bir kere de cebimde olmayan parayı harcamadım kartlarla.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 16
 • Kim Jong-Un @kim-jong-un

  Daha önce ihtiyaç kredim olduğu için mi bilmiyorum ama ben 10 dakikada onay aldım. Üstelik Yapı Kredi müşterisi bile değildim. İşin komik tarafı kart geldi ve çalışıyordu ama kimliğimi taramadıkları için internet bankacılığı şifresi veremediler. Eee kart çalışıyor? Madem kimliğim yok, bir imzaya kart veriyorsun nasıl iş?

  • sawgent @sawgent

   O kimlik mevzusuna da uyuz oluyorum. Bazıları kartı teslim ederken bile kimlik kontrolü yapmıyor. Koy uygulamaya ilgili bir yer ben upload edeyim. Birinde yapmıştım kimlik yenileme işini bu şekilde.

   Bu world kart olayında da muhtemelen şubeye gitmek zorunda kalıcam bu yüzden.

 • kizilsakal @kizilsakal

  Yalnız güzel kart aidatsızında bile bir sürü kampanya var baya puan kazandırıyor.

  • sawgent @sawgent

   Benzer şekilde Garanti Flexi için de güzel bonus kampanyaları oluyor. Birkaç tanesini birleştirip baya baya yüzlerce liralık bonus toplayabiliyorsunuz. Bu da alternatif olur ona. Baya geçerli olanlardan birisi.

 • CimAdam @cimadam

  Yasa böyle yapacakları bir şey yok

 • lterlemez @lterlemez

  Bin dereden su getirmiyorlar, devlet kredi kartı limitlerini sınırladı ve kaç tane olursa olsun hepsinin tek bir toplam limiti var o da maaşınızın/toplam gelirinizin 3-4 katını geçemiyor. Dolayısı ile banka limitinize bakıp, dolu olduğunu görünce kısmanızı istemiş. 10-20 lira limitli kart bile çıkıyor bu nedenle...

  • lterlemez @lterlemez

   Yani 7000 lira geliriniz var ise yaklaşık 21 bin lira toplam limitiniz oluyor. İster 1 karta ister 100 karta bölerek kullanabiliyorsunuz. Limitinizi, diğer yatırım ve gelirleriniz de etkiliyor tabi ki...

  • sawgent @sawgent

   Onu biliyoruz da birisinin ek limit veremediği yerde diğeri nasıl anında 7000 limit tanımlıyor? Zaten mesele kadının kartı iptal etmek için dayatması. Limit düşürmeden bahsetmiyor.

  • lterlemez @lterlemez

   @sawgent; Ya bakmadan sallamışlardır, başvurduğunuz zaman gerçek limit ortaya çıkardı ya da 7000 lira çıkartan tüm limitinizi harcamıştır. Zaten tüm bankalar tüm mali bilgilerinize ulaşabiliyor. Dolayısı ile verebileceği en yüksek limiti vermiştir. Başka bir şey ise belki de daha fazla limitiniz vardır ama banka risk almamak için özellikle aşağı çektiriyor da olabilir.

Hmm... Acaba hangisi...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9