Jonathan, sağlık durumu ile ilgili yeni bir video yapmış. Hayatı kararmış resmen.

Videonun ana noktaları şunlardır:
- Jonathan Morrison son 10 aydır zona, kraniyal sinir problemleri, hafıza kaybı ve görme problemleri yaşıyor.
- Zona, 6, 10 ve 12. dahil olmak üzere birden fazla kraniyal siniri etkiledi.
- Ayrıca beyin travmasına neden olan mini bir inme veya nöroinflamasyon geçirdi.
- Yukarıdakilerin bir sonucu olarak, hafıza kaybı, kafa karışıklığı, yönelim bozukluğu, mekansal farkındalık problemleri, oküler motor disfonksiyonu, diplopi, fotofobi, taşikardi, konuşma zorluğu vb. yaşadı.
- Görüşü bulanık ve gölgelenme, halka, yıldız patlaması ve çift görme var.
- Şu anda tedavi görüyor ve yaklaşık %60 daha iyi olduğunu söylüyor.
- Tedavinin maliyeti yüksek ve fon toplamak için bir GoFundMe ve Patreon hesabı kurdu.
- Ayrıca video oluşturmak için markalarla da çalışmak istiyor.
- Hayata bakış açısının değiştiğini ve video yapmaya geri dönmek için heyecanlı olduğunu söylüyor.

Videoda Morrison ayrıca şunlardan da bahsediyor:
- Hastalığıyla başa çıkmasına yardımcı olan arkadaşları ve ailesine olan minnettarlığı.
- Olumlu kalmanın ve asla pes etmemenin önemi.
- Başkalarına ilham verme ve umut verme umudu.

Morrison'ın hikayesi ilham verici ve umut verici. Zorluklarla karşı karşıya kaldığında bile olumlu kalmanın ve asla pes etmemenin mümkün olduğunu gösteriyor. Hikayesi, başkalarına ilham verebilir ve umut verebilir.

Not: Video özeti yapay zeka ile hazırlanmıştır.

Health Update - I Lost Everything…

Health Update - I Lost Everything…Brands, let's work - [email protected] https://www.patreon.com/JonathanMorrisonhttps://www.gofundme.com/f/jonathan-morr...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gerçekten güzel fareymiş. Elime cuk oturdu. 1-2-3 numaralı tuşlara ulaşamayan çok insan vardı. Ben bir sıkıntı yaşamadım. Yandaki tuşlara ses kontrolü vs gibi pratik bir çok kısayolu atadım. Alışma süreci başladı.

G900'den farklı olarak;
- RGB ışıklar fareyi kullanırken kapanıyor. Ayrıca kenarda dururken de zaman aşımını ayarlayabiliyorsunuz kapanması için.
- Hem alıcısı hem de fare Tip-c bağlantısı kullanıyor ve 2.4'e alternatif bluetooth bağlantısı var.
- Delikli yapısıyla fareye temas eden avuç içiniz terlemiyor. Buna bağlı olarak da toza ve su sıçramalarına dayanıklılığı var.
- USB adaptörü biraz tombulca. Ben dönüştürücü ile normal bir porta taktım şimdilik.
- BT bağlantısında hiçbir ayarlama yapılamıyor. Ancak 2.4ghz bağlıyken yapılmış olan tuş atamaları ve diğer ayarlar aynen korunuyor.

Ek olarak aliexpress'ten sipariş verdiğim G900'ün malzemeleri ülkeye giriş yaptı. Vatan da sağolsun daha yeni ulaştırdı fareyi.

#steelseries #aerox9

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • onimarsynn @onimarsynn

  Bende de bunun kardeşi Aerox 5 var, elim çok terlediği için iş haricinde tamamen onu kullanıyorum. Boyutu, ergonomisi vs tam bana göre ama bazen kaldırıp duvara vurasım geliyor 😀 Nadir de olsa bir bağlantı sorunu var, fare uyandıktan sonra 15-20 saniye kadar beyaz ışık yanıp sönerek bağlanmaya çalışıyor. Ayda 1 kez belki oluyordur bu ama gerçekten sinir oluyorum 😀 Bir de hafif olsun diye çok dandik yapmışlar, 1.5 yıl içinde yan tuş 2 kez bozuldu 2 kez değiştirdiler, şimdi yine bozuk bıktığım için yeniden göndermedim servise. Bu sorunlar Aerox 9'da yoktur muhtemelen, forumlarda falan da hiç denk gelmedim. Bence çok güzel tercih, güle güle kullanın.

  • sawgent @sawgent

   Teşekkürler. Şu an için bağlantı sorunu yok ancak reddit başlıklarında rastlamıştım ben de bu serilerin bağlantı sorunlarına. Bağlar bağlamaz firmware güncellemesi yaptı benimki. Belki yazılımsaldır diyeceğim ama şimdiye düzeltmiş olmaları gerekliydi.

   Ha bir de ben BT bağlantısını henüz deneyemedim. Onu da deneyelim biraz.

- Ferrari'nin ilk 10'a girememesi
- Verstappen'in 0(sıfır) saniye farkla ikinci başlayacak olması

Yağmur artsaydı daha da cümbüş olurdu. Ama hafif çiseledi geçti.

#Formula1 #KanadaGP

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yapay zeka konuşmak için de Ekin Kollama'yı çağırmazsın artık. Emre'nin arkadaş kadrosundan dahil olmuş anlaşılan.

Dipnot: Yorumlarda da çok gömmüşler. Ayrıca tanıdık isimler de geçmiş konu muhattabı olarak 😉

Yapay zeka ve bilgisayar sistemleri? / Ekin Kollama & Fatih Altaylı

Teke Tek Bilim ▷ https://www.youtube.com/@TekeTekBilim 00:00 Giriş03:15 Bilgisayar toplamak? 06:30 Yapay zeka ve bilgisayar sistemleri? 08:56 Chat GPT ve Gem...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9
 • nokia @nokia

  yorumlar da komik, çoğu kişi lp falan gelseydi demiş. deprem de falan bir suru uni den prof falana söz hakkı verilirken neden bu konuda mikrofon kulaklık inceleyen adamlar isteniliyor ki? bulun bi bil. muh. den düzgün birisi gelsin anlatsın

  • Ekrem @huseyinekrem

   Profun işi anlatmak zaten. Burada da konuyu bilip anlatma yeteneği olan birisini istemişler. Gayet mantıklı.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Program izlensin ve anlatılan anlaşılsın istiyorsan, uzmanlığı anlatmasını bilmek olan birini çağrırırsın. Mühendisin işi anlatmak değil yapmak. Bu konuda eğitimli ve deneyimli. Çok nadir ikisini birlikte yapan kişiler de çıkıyor.

   Ancak genelde, bir kişi çok konuşmaya başladıysa az yapıyor demektir 🙂 Daha çok TV/YT'de görmeye başladığınız bilim adamı, büyük ihtimalle artık sahada aktif çalışmayı bırakmış danışman vs olmuştur. Gün 24 saat çünkü. İkisi aynı anda olmaz.

   Uzun lafın kısası, bu işte anlatamıyorsan, bilmenin önemi olmuyor. Sadece anlatıyor ve bilmiyorsan da anında belli oluyor. Derinlik istiyorsanız zaten bunu TV'den YT'den beklemeniz hata. Bu iş için yazılmış tonla kitap var. Okuyacaksınız başka çaresi yok.

 • Gump @runforrest

  MÇ ye bile okeyim. Bu ne alakaysa..

 • memedeath @memedeath

  Can Sungur bile en az iki kat bilgilidir. Anlatımı da güzel.

 • 2GB DDR3 64BIT @gt710gaming

  Ben Ekin Kollama olsam, yapay zeka için beni çağıracaklarını bilsem gitmem. Benden daha iyileri var benim haddime değil bunu konuşmak, insanları yanlış bilgilendirebilirim diye düşünürüm. Biraz fazla özgüven bu galiba.

#SpaceX dün öğle saatlerinde #Starship'in dördüncü denemesini gerçekleştirdi. Bu sefer de hedefler tutturuldu. #Starlink ile yine çok güzel görüntüler elde edildi. Kameralardan, yönlendirme kanatçıklarından birisinin geri dönüşteki parçalanışı izlenebildi. Ayrıca plazma geçişi de yine net olarak kaydedildi.

#SuperHeavy roketi başarılı şekilde okyanus yüzeyine kadar sağlam getirilip bir süre yüzey üzerinde sabit tutuldu. Bu, sonraki denemelerde kullanılacak yakalama rampası için test niteliği taşıyordu.

Starship de okyanus yüzeyine kadar geri getirilip son manevralarını başarılı şekilde yaptıktan sonra yumuşak iniş ile suya düştü.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün verdiğim fare siparişini Vatan Bilgisayar bana bir saatten daha kısa mesafede olan iki İzmir mağazası yerine Ankara mağazasından gönderiyormuş. Bunu #ChatGPT'ye sordum. Kafasına takılanlar için belki fikir verebilir. Bana yine saçma geliyor 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tık hızında kuponla 100 daha düşer kalırsa. Yeşili de var. HB üzerinde de aynı fiyat.

https://www.n11.com/urun/pusat-clutch-titresim-geri-bildirimli-cift-mod-kablosuz-gamepad-siyah-25386456?magaza=monster

BeğenFavori PaylaşYorum yap

3000TL'lik fare güzel fiyata(geçen seneki en düşük fiyat) düştü. Elimde G303 vardı sıfır gibi. Bir de RMA'dan gelen jelatininde G900. Dolap'ta satıştaydı ikisi de kullanmadığımdan dolayı. Açayım da kullanayım artık şu sıfır G900'ü diyordum. Zira mevcut G900 artık baya yıpranmıştı. O sırada iki fareyi de aynı kişi satın aldı. Dün akşam da yine çift tıklama sorununu düzeltirken aksi gibi elimdeki eski G900'ün flex kablosu koptu kıvrılmaktan. Aliexpress'ten siparişlerini verdim malzemelerin. Üstüne de bu fırsat çıktı. Güzel denk geldi. Seversem Aerox'tan devam ederim.

https://www.vatanbilgisayar.com/steelseries-aerox-9-wireless-gaming-mouse.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çin postalarınızın takibini yapabileceğiniz bir site. Yakın zamanda verilen takip kodunun scam olup olmadığını da göstermeye başladı.

https://chinapost-track.com/

BeğenFavori PaylaşYorum yap