Ortalığı toparlamışken birkaç foto çekeyim dedim 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16

Ve tek kelime edemiyorlar konuşanların karşısında

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#GününFilmi #Babylon #FilmÖnerisi #FilmTavsiyesi

- 1900'lerin başında, sessiz sinemadan sesli sinemaya geçilen dönemde yaşanan her türden olayı, temelde üç karakter üzerinden işleyen uzun mu uzun güzel film. 3 saat.
- Sadece fiziksel performansları ile baş tacı olmuş oyuncuların sesli çekimler ve ses kullanımı ile nasıl çuvalladığı, set çalışanlarının bambaşka zorluklarla uğraşmaya başlaması ve sinema sektörünün bambaşka bir yere evrilmesi çok güzel aktarılmış.
- Detaylarında ise siyahilerin mevzularından, şımarık ünlü dertlerinden ve uçuk hayatlarından, yapımcı, yönetmen, menajer sorunlarından, mahalle ve medya baskısından bahsediyor. Sektörel eleştirilerini de geri koymuyor. Gazeteci ve Jack arasındaki duygusal konuşma iyiydi.
- Brad Pitt ve Margot Robbie beklendiği gibi döktürüyorlar. Müzikler çok güzel. Dönem çok iyi yansıtılmış.
- Filmin ilk yarısı yani sessiz sinema kısmı kaotik şekilde aktarılıyor. Sonrasında biraz durulsa da sonlarda yine hareketlilik var. Başlarındaki igrençliklere katlanabilirseniz gerisi akar gider. O kadar abartıya da gerek yokmuş sanki... Parti sahnelerinde de bolca çıplaklık var ayrıca. Çoluk çocuk izlemek isteyenler için uyarayım.
- Ana karakterlerin finallerini beğenmedim. Aceleye getirilmiş yada baştan sağma hissi verdi.
- Özellikle sinema ve filmlerle ilgililerin izlemesi gereken bir yapım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#DiziÖnerisi #DiziTavsiyesi #ForAllMankind

60'larda uzay yarışı devam ederken bir anda bütün ilkleri Amerika'nın değil de Rusya'nın gerçekleştirdiğini düşünün. İlk insan, ilk Ay seyahati, ilk kadın kozmonot, ilk üs, ilk buluşlar vs vs. Dizi her ne kadar Ay seyahatleri ve uzay temasında olsa da aslında bu travmanın arkasında yaşananları anlatıyor uzun uzun.

Ben ilk 4 bölümünü izledim sadece. Bölümler 1 saat uzunluğunda ve dediğim gibi odak noktası Amerika'nın düştüğü zor durumlar ve bu durumlar karşısında gerek siyasilerin gerek Nasa çalışanlarının verdiği mücadele. Bütün kollarda geride kalmaya başlayınca ilerisi için yapılmış bütün planlar apar topar hızlandırılıp erkene çekiliyor. Dolayısı ile bir sürü sıkıntı ortaya çıkıyor. Astronotlar ve onların aileleri üzerinde de fazlaca duruyor. Böyle olunca benim ilgimi çeken uzay kısmı ara ara işleniyor. Bundan sonra devam eder miyim emin değilim ama izlersem bile atlaya atlaya izlerim olayların nerelere gittiğini görmek için.

Görsellerden ve tanıtım videolarından gördüğüm kadarı ile olaylar Ay'da kurulan askeri üslere kadar gidiyor sonraki bölüm ve sezonlarda.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TheMandalorian dinlerken hep aklıma gelir Rocky müziği. Güzel crossover olmuş.

The Mandalorian Theme X Rocky Theme (EPIC HIP HOP REMIX)

I could not get this out of my head so I had to pump it out. 🎧 Stream on Spotify and Apple Music ► https://lnkfi.re/FG8q5rHu♫ The Mandalorian Suite https://...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yatarken PC'yi açık bırakmıştım. Gece yine Windows kendini kapatıp açmış güncellemeler için.

Sabah telefona Samsung Flow üzerinden bir dosya atacak oldum. Telefonu tanımıyor yazılım. Farkettim ki Bluetooth bağlantısı görünmüyor bilgisayarda. Aygıt yöneticisinden komple gitmiş BT kısmı. Onun yerine de görseldeki gibi bir şey gelmiş listeye. Uğraşırken bir iki yeniden başlatmadan sonra Wifi kartı da sarı ünlem vermeye başladı dokunmamış olmama rağmen. RJ45'i takıp ciddi ciddi uğraşmaya başladım bu mevzularla. Wifi, birkaç eski sürücü denemesinden sonra düzeldi. O esnada 4 gün önce yeni bios yayınlandığını gördüm onu da yükledim. Bios ayarlarını sıfırladım, son windows güncellemesini de kaldırdım, USB kontrolcülerin sürücülerini kaldırıp tekrar yüklettim vs derken bir türlü düzelmedi.

Windows 10'dan bu yana artık pc'lerin yeniden başlatma yada kapatma prosedürlerinin bir garip olduğunu hissediyordum. Hızlı başlangıç vs gibi seçeneklerle işletim sistemi tam kapatılmadan sistem yeniden başlatılabiliyordu. Buna istinaden çözüm olur mu diye bu özelliklerin tamamını kapatıp makinayı hem yeniden başlattım hem de kapatıp tekrar açtım. Yine düzelmedi. Bir yerde gördüğüm yoruma istinaden makinayı tamamen kapatıp güç kablosunu döktüm birkaç kez de güç düğmesine basıp tüm ışıkların sönmesini bekledim. Sonra açtım ki BT geri geldi. Herşey normale döndü.

Parçalarını başka başka yerlerden alarak çalıştırdığın bilgisayarı windows ile kullanabilmek gerçekten mucize bir şey...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Düşünen olursa Nintendo Switch v2 + oyunlar + aksesuarlar şeklinde satıyorum. Herşey 8500TL

Üstünde takılı olanla beraber 3 ekran koruyucu cam, biri şeffaf full olmak üzere iki sert kılıf, gözlü sert çanta, 64GB hafıza kartı ve full kutu içeriği mevcut. Hesabın içinde Türkçe Witcher 3 ve Crysis başta olmak üzere irili ufaklı 60 oyun var. Güncel en düşük fiyatları toplamı $130 civarı yapıyor. Kutulu da Mario Bros Deluxe var.

Drift sorunu hiç yaşamadım. Yoğun kullanım olmadığından pil de gayet iyi gidiyor. En son Luigi's Mansion 3'le 4 saate yakın kullanıyordum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Epic de düştü

BeğenFavori PaylaşYorum yap