6 dakikalık müzik ziyafeti, 82'lilerden sonrasının bilmesi zor 😀
https://youtu.be/n8gdzpwS6lo

Suna Yıldızoğlu - TÜRKÜLER TÜRKÜLERİMİZ ( Star1 1991 )

Suna Yıldızoğlu’nun " TÜRKÜLER TÜRKÜLERİMİZ / AVRASYA " albümünün isim parçası ve nostaljik Star1 video klibi sayfamda sizlerle.Keyifli seyirler...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

xbox series s/x kontrolcüsünün pillerini değiştirirken bir şey farkettim, iki pili eşit şekilde tüketmiyor. içte olan pil daha az tükeniyor, dışta olan pil daha çabuk tükeniyor. bunu farkeden başkaları da var mı veya bunun bir açıklaması var mı? başka cihazlarda da bu şekilde mi olur?

ne zaman iki pili birden taksam pil bittiğinde çıkarıp kontrol ediyorum (görsel temsili, gp şarjlı piller kullanıyorum) dıştaki pil tamamen tükenmişken içteki pilde halen bir miktar güç oluyor. artık içtekini dışa takıp yeni tek pili içe takıyorum.

aslında şimdi aklıma geldi, bundan sonra sadece dıştaki tek pili değiştireceğim bakalım, sürekli dışta pilden güç çekip içteki pil bir kere boşalana kadar 2 kere dıştaki pili tükecek mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Root61 @root61

  Bunu burada daha önce söyleyen olmuştu👍. Bu olaya ben hiç takılmadım😀. Bende de Gp 2700 ve Cef 14 şarj aleti var. 6 senedir kullanıyorum.

  • Arasaka @protego

   Bendim o bendim 😀 Oh be ben delirmemişim demek. 😀 Kaç kişiye sordum, araştırdım, kimse böyle bir şey var demedi. Ben şarj edilebilir pillerle kullanıyorum, şarj aleti pilleri ne kadar doldurduğunu gösteriyor, gamepad pil bittiği için kapandıktan sonra pilleri şarja takıyorum, pillerden birini 2400mah dolduruyor diğerini 1800mah civarı dolduruyor. GP ve Eneloop pillerle denedim ikisinde de aynı olay var. 2 farklı gamepad denedim ikisinde de aynı. Biri son nesil diğeri bir önceki nesil. En son suçu şarj aletine atacaktım. Demek xbox gamepad'lerde genel durum bu

 • kritikkutle @kritikkutle

  fotoğraftan tam göremiyorum ama piller seri bağlı mı? öyleyse birisi muhtemelen kontrolcünün anakartının ısınan noktasına daha yakın(led, mikro işlemci, motor sürücü vs ne varsa artık). o yüzden diye düşünüyorum.

 • kortex @kortex

  Hocam öyle yapmayın bence 4 pili tükettikten sonra içinde enerji kalan 2sini takın 6 tane kullanmış gibi olursunuz.
  Ya da atıyorum 10 saat kullanım ömrü varsa 5. Saatte pillerin yerini değiştirin.

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Muhtemelen farklı kısımlarına enerji veriyorlardır.

gençler saatlerimi satıyorum, ilgilenenlar bir baksın. buradan alanlara şak diye 750 lira aşağısına vermek gibi bir güzellik yaparım 😀 ikinci bir saat daha var, ona da satıcının tüm ilanları özelliği ile ulaşabilirsiniz.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-saat-kol-saati-victorinox-alliance-chronograph-1105689831/detay/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

poco f5 hakkında ne düşünüyorsunuz? 14bin küsür vermeye değer mi? uzun yıllar gidecek bir telefon olsun istiyorum (5 sene mesela) donanım özellikleri ile buna uygun ama sağlamlık ve yazılım olarak bunu sağlamakta zorlanır mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

lityum ion pillerdeki fazladan kutup başı sıcaklığa bağlı direnç değişimini ölçmek içinmiş ve çakma pillerde bunu kandırmak için bir direnç atıp geçiyorlarmış. yani pil aşırı ısınıp da patlayacak olsa bu konuda bir korumaları yokmuş ve bu durum bir ölçü aleti ile öğrenilebiliyormuş.

https://www.youtube.com/watch?v=Sb4aVHoeo90

Why do MOBILE BATTERIES have THREE terminals? A simple Explanation.

Donate:BTC:384FUkevJsceKXQFnUpKtdRiNAHtRTn7SDETH: 0x20ac0fc9e6c1f1d0e15f20e9fb09fdadd1f2f5cdIn this video I am conducting a simple experiment that demonstrat...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Redmi Buds 3 Lite kulaklığım var, kutunun şarjı bitince kulaklıklar kutudan çıkarıldıklarını anlamadıkları için açılmıyorlar. kulaklıkların üzerindeki düğmeler dokunmatik oldukları için de basıp açamadım. bunun bir çözümü var mıdır?

kulaklıklar şarjlı ama kutusunda can olmadığı için kullanamıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

windows 11'e geçtiğimde ön tanımlı olarak masaüstü onedrive altındaydı ve masaüstüne attığım her şey otomatik olarak onedrive'a kopyalanıyordu. ben de artık bilgisayarı çok kullanmadığım ve onedrive'ı hiç kullanmadığım için önemsemedim. yükler yükler dolunca durur dedim. meğerse microsoft hesabının bağlı olduğu outlook email hizmeti de onedrive kotasından kullanıyormuş ve bu yüzden ben birkaç haftadır mailleri almıyormuşum.

çok hayati bir mail kaçırmadım ama microzort'un saçma sapan her şeyi kafasına göre birbirine bağlayıp, masaüstüne çok dosya kopyaladım diye mail almamı engellemesi çok saçma geldi. bundan sonra onedrive'a zerre bir şey koymam hayatta da kullanmam.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

gececilere sordum, sabahçılara da sorayım.

Gençler, al kullan bırak tarzı dakikalık araç kiralama hizmetlerinden hangilerini kullanıyorsunuz? Hangisi en problemsizdir? Tavsiye edebileceğiniz var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12

2700 mah gp şarjlı pil almayı düşünüyorum ama gp'nin recyko+ diye bir modeli var kendi sitesinde gözükmüyor (+ olanı gözükmüyor, düz recyko var) neyin gizemidir bu, neden böyle bilen var mıdır?

https://international.gpbatteries.com/collections/rechargeable-batteries/category_aa-batteries

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 16