#otoseyir #trafikseyir
sizce bu iki rotadan hangisi daha mantıklı? birisi hızlı ama uzun, diğeri yavaş ama kısa, ikisi de aynı sürede aynı noktaya ulaşıyor. bana uzun ve hızlı rota her açıdan daha makul geliyor. yakıt sarfiyatı, aracın yıpranması, yolculuk edenlerin yıpranması vs. her açıdan. hem trafik stresi olmuyor hem de orman havası alma imkanı buluyorum 😀 var farklı düşünen?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9
 • Furkan4134 @furkan4134

  Kısa yol daha mantıklı, uzun olan kaymak asfalt diğeri de ralli parkuru değilki araba aşınsın. trafiksiz rotalarda ( sizin durumunuzda Uzun rota) sürekli azami hızda seyrettiğini varsayarak süre hesaplıyor bilgin olsun

 • Agah @agah

  araçlar en çok yakıtı kalkışlarda yaktığı için sıkışık trafik de sürekli dur kalk yaptırdığı için kısa ama sıkışık trafikli rota daha fazla yaktırır diye düşünüyorum. sonuçta ikisinde de motor 1 saat çalışıyor ama birisinde sürekli 1.5 tonluk arabayı sıfırdan hareket ettiriyor diğerinde bunu çok az yapıyor.

 • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

  Ben trafiğe girerdim 😀 7 km içinde sol şeritte gitmezseniz o vakitten daha kısa zamanda varırsınız 😉 sağdan sağdan gidince trafik daha akıcı 😀 ben artık istanbulda trafikte kalmıyorum 😀

 • Emir Akdemir @emir-akdemir

  Yolda yokuş yoksa atla deve fark olacağını sanmıyorum yakıtta. Araç yıpranması da asfalta bağlı ancak dur kalk trafik çok uzun sürecekse baskı-balata açısından uzun yol (sabit hızla gidileceğini tahmin ediyorum) çok daha sağlıklı olur.

ben şimdi hem ehliyeti hem de kimliği yenileteceğim, bunu yakın zamanda yapmış olan var mı? toplamda kaç fotoğraf götürmem lazım, fotoğrafı sadece taramak için istiyorlar diye biliyorum, bu durumda bir tane yetmeli sanki. ikisi için iki ayrı randevu mu almam lazım? paralarını ayrı ayrı bir yere mi ödeyeceğim (mesela banka) yoksa nüfus müdürlüğünde ödeyebiliyor muyum?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

akılsız televizyonu azıcık akıllandırmak, en azından youtube izlemek için kayınçodan böyle bir şey aldım. mxq marka, 1gb ram, 8 gb rom'lu bir cihaz. normalde çalışırken yağ gibi ama zırt pırt kitleniyor, fişini çekip takmak gerekiyor. buna daha stabil bir rom atılabilir mi? nasıl oluyor bu işler? fabrika ayarlarına dönüyorum kar etmiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 20

lastikten anlayan var mıdır? şu etiketler ne kadar güvenilir? mesela şöyle bir nokian lastik buldum, tam hayallerimdeki lastik. daha iyisi olamaz gibi duruyor. öyle midir?
https://www.lastikcim.com.tr/nokian-eline-2-215-60r16-99w-xl/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 20
 • tozluraflar @tozluraflar

  Etiket önemlidir. Özellikle yaz lastiğinde ıslak fren mesafesi A olması iyi bir şeydir. Güzel lastik. Lastik her sene alınan bir şey değil. Bazı arladaşlar dolar fırladıktan sonra lastik fiyatlarına hiç bakmamış o yüzden şaşırıyor. Çok kullanılan ebatlarda iyi bir lastik 700 TL bandında.

  Etiketler Avrupa Birliği normlarına göre testlerden geçip hazırlanıyor. Güvenilir. Ama tıpki beyaz eşyadaki gibi A+ seviyesine geçilmesi gerekebilir. A puan almış lastikler de kendi içersinde fark oluşturabilir. A’dan çok daha iyi olabilir yani.

  Lastik yoruma bakarak alınmaz. Yani zor bir şey. Evden işe sakin sakin giden birisi lastiğin frenleme gücünü nereden bilebilir? Testlerde de hile/kayırma olabiliyor. Yorum ve testleri harmanlamak lazım.

  Şu da bir gerçek ki kaliteli marka kalitelidir, kötü marka kötüdür.

  Piyasada şu markanın alt markası yok bu markayla aynı tesiste üretiliyor denen lastiklerin hepsi kalitesiz.

 • Agah @agah

  peki şu lastiğe ne dersiniz? fiyatı uygun, fiyat performans oranı güzel gözüküyor ama markası pek bilindik değil.

  https://lastik.rezulteo.com.tr/lastik-bul?s=cvmRwqbo215/60+R16+95HfNexennNBlue+HD+Plus&q=215/60+R16+95H

  • Oktay @l0st

   testlerde sesi 74,2 çıkmış

  • Agah @agah

   @l0st baktım şimdi, sanki hepsi aynı şekilde gibi geldi, mesela Michelin Primacy 4'e baktım o da etikette 68db diyor ama da 72 küsür desibel olarak ölçülmüş. test değerlerine baktım, iki katı para ödemektense 400 küsür liraya alınabilir gibi geldi. bildik markalarla benzer sonuçlar vermiş. yardımın için teşekkür ederim.

  • Recai @recai

   nexen markasini kullandim, f/p urunudur, normal kullanim icin gayet yeterlidir.
   dikkat edilmesi gereken, arabanin ses yalitimi kötuyse bu tarz lastikler ile daha da kötu olur.
   ses yalitimi normal yada iyise perk farketmiyor.

 • Hasan ilker Com @ilkercom

  3 set nokian zLine kullandım. Simdi goodyear assymetric 5 var. Diyebilirim ki nokian daha iyiydi. Ozellikle islak zeminde nokian baska bisey. Ancak 2 yil sonunda catlak icinde kaliyor 3 yilda hasati cikar. 4 yil kullanayim dersen yariliyor. Ben 3 senelik lastikleri attigimda 6mm dis derinligi vardi

 • zatisahaneleri @zatisahaneleri

  Nokian wetproof kullanıyorum 7 8 aydır. Yumuşak güzel bir lastik. Wetproof yeni bir ürün. Test sonuçları da bayağı iyi. Ben önceden turanza kullanıyordum ondan çok daha sessiz bir lastik.

Let me take a selfie 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

kumandalardaki netflix tuşu çok saçma. sen oraya bir favori uygulama tuşu (mesela favapp, güzel oldu 🙂 ) koysan isteyen netflix koyar isteyen youtube koyar, isteyen istediğini koyar. netflix bunun için para veriyorsa anlarım ama sevabına yapılıyorsa bu çok saçma. anca "ben yeni nesil bir cihazım bak netflix tuşum bile var, youtube'yi vs. hayli hayli açarım" demeye yarıyor olabilir ama daha işlevsel olabilirdi. en azından üzerinde gene netflix yazsın ama hangi uygulamayı açacağı değiştirilebilsin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

yeni çamaşır makinesi alma arefesindeyim, yıllar yıllar önce önceki çamaşır makinesini aldığımda kuruluma gelen servis kireç önleyici filtre diye şöyle bir şey sokalamışlardı, bu olmazsa çamaşır makinesi garanti kapsamından çıkıyormuş. risk almamak ve uğraşmamak adına parasını verip almıştım ama bir yandan da insan kendisini enayi gibi hissediyor. madem makinenin böyle bir şeye ihtiyacı var su girişinde olmalıydı, resmen para tuzağı başka bir şey değil.

acaba diyorum almasam bunu garanti konusunda korkuttukları gibi bir şey yapabilirler mi? vay siz bu aparatı 100-150 lira vererek almamışsınız artık garantili değil diyebilirler mi? kullanım klavuzuna baktım böyle bir şey yazmıyor. hortumu direkt çeşmeye bağlayın diyor. kullanım klavuzunda yazdığı gibi bağlantı yapıldığı için bir cihazın garantisinin iptal olması çok saçma, böyle olmamalı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 18

bu hitman 2 gerçekten bu kadar kötü bir oyun mu yoksa bu videoda bir sorun mu var? düşmanların zekası gerizekalıdan bile kötü. böyle saçma stealth oyun mu olur?
https://www.youtube.com/watch?v=4WBbLs665wc

Hitman 2 Psycho Stealth Kills (The Bank Heist, New York)

Mission 7 - Eliminate Athena Savalas Retrieve the data and exit the bank Patreon (Support Channel) https://www.patreon.com/StealthGamerBR2 Facebook: https://...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

gençler, 55inç 4k ambilight (philips 55pus7303) aldım, kuruldu. şimdi onunla tam olarak açılışı yapacak görselliği ile öne çıkan 4k bir film önerisi lazım. var mı aklınızda böyle bir şey? marvel filmlerinden gına geldiği için ne kadar bol janjanlı da olsalar ilk etapta onları düşünmüyorum. daha önceden izlememiş olsam "life of pi" çok iyi olabilirdi mesela. konusu başarılı bir hint filmi de olabilir, onların da görüntüleri çok iyi oluyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 19

fukara tom'a senelerce güldünüz, yakında sizin de başınıza gelecek 😀 😀 😀
#YapayZeka

BeğenFavori PaylaşYorum yap