bilim dolu paylaşımlara devam 😀

nasıl havada durursunuz?

1- yere biraz su dökün
2- suyun az ötesinde durun

BeğenFavori PaylaşYorum yap

- notre dame'da yangından ve yıkımdan sonra haça hiçbir şey olmamış. bunu görmesine rağmen hala allaha inanmayan birisi nasıl olduğunu açıklayabilir mi?

- çünkü altının erime sıcaklığı 1064 derecedir, odun ateşi ise ortalama 600 derece civarındadır.

😀 😀 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 19

bugün 3 nisan kayusu doluyor insan 😀
https://youtu.be/poXUNZLIkss?t=74

Neon Jungle - Braveheart (Live Performance)

Neon Jungle's debut album ‘Welcome To The Jungle’ is OUT NOW: http://smarturl.it/nj_albumitunes Including the new single Louder, plus ‘Braveheart’, ‘Trouble’...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

apple artık iyiden iyiye oyuncak markası oldu. şu bilgisayarın iş bilgisayarı olduğunu, öyle kafasına göre "aaa yeni sürümü çıkmış hadi bunu güncelleştireyim" denemeyeceğini, o güncelleştirmem için beni zorladığı sürüme geçersem iş yapamayacağımı anlamak istemiyor bir türlü.

hadi önerirsin tamam ama kapat seçeneği bile olmaması, bu güncellemeyi istemiyorum beni taciz edip durma seçeneğinin olmaması, bir punduna getirtip install'a tıklatmaya çalışması saçmalık. bu apple eskiden böyle değildi, iphone'dan sonra çok bozdu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 15
 • suicide @suicide

  Merak ettigim nokta apple i is bilgisayari yapan ozellikleri nelerdir?

  • Agah @agah

   mac'ler çok eskiden beri grafik ve video işlerinde tercih ediliyor. bunun bir sebebi eskiden windows 4gb'dan büyük dosyalar oluşturamazken (temp dosyaları kullanırdı ve bu işleri çok karıştırırdı) macintosh'da böyle bir sınır yoktu. 100gb'lık dosyalarla çalışan kişiler doğal olarak mac'i tercih ediyorlardı. bugün de mov dosyasının geliştiricisi apple ve bu sayede final cut pro ile birlikte çok avantajlı özelliklere sahip oluyor. bana lazım olanı mesela 2.5 saatlik bir videoyu final cut'dan içerisinde ufak tefek müdahaleler yapıp 5-10dk'da export alabiliyorum. bu apple'ın kendi dosya sistemi sayesinde mümkün oluyor.

  • blacklogic @blacklogic

   Programcılar da tercih editor. Hafif, retina ekran, SESSİZ ve uzun pil ömrü. Bunları sağlayan bir windows laptop bulamadım çünkü windows😂 Ayroca yıllarca hiç kapatmadan sadece uyku modunda kullanmabilirsin. Windowsda 3 kere uykuya al pc’yi çöküyor.

  • turker @turker

   benim etrafımdakiler sadece pil süresi ve kocaman touchpad için kullanıyor. osx yada ios üzerine geliştirme yapmıyorsanız çalışma ortamı bazen windowstan bile zorlayıcı olabiliyor...

 • Papa Emeritus @pope

  System Preferences’ta “Auto check for updates” kapatıldığında bu tip bildirimler gelmez. Terminal’den kapatmaya girmiyorum bile. Suç size bilgisayarı ayarlayan IT’de. Acilen bu birime macOS 101 dersi aldırılması lazım😀

  • Agah @agah

   o zaman tüm update'lerin bildirimi kapatılmış olunur. ben sadece yeni OS bildirimini kapatmak istiyorum.

  • Papa Emeritus @pope

   @agah Her App Store’a girdiğinizde check edecek ama uygulamaların güncelliğini, birde çoğu uygulama zaten otomatik güncellemeler kapalıysa her uygulamayı açtığınızda sürümü denetler. Sadece Mojave bildirimleri gitsin istiyorsanız dediğim gibi Terminal ile de halledilebilir. Gerçi iş bilgisayarı ise tüm otomatik güncellemelerin kapalı olması en iyisi.

 • Equitatus @equitatus

  Apple en azından soruyor, Windows direkt yüklüyor. Tam çok önemli bir işin ortasında bir bakmışsın "PC'yi yeniden başlatayım mı hacı, güncelledik" diye soruyor.

  • Agah @agah

   o da saçma ama windows'un geriye dönük uyumluluğu daha fazla. apple kestirip atmayı daha çok seviyor, şimdi bu güncellemeyi bir yapsam kaç tane programım hiç açılmaz olacak.

  • Ufkabakan @ufkabakan

   Daha kötüsü, sana sormadan, açık kayıt edilmemiş dosyan varken Restart atıp güncelemyi yapıyor Windows 10! Kontrolün siz de olmadığı bir sistem Windows 10, bu sebeple kullanmıyorum. Windows 7 halen en iyi Windows.

Agah paylaştı.

#Milli #Piyango çekilişlerinde #hile yapıldığı ispatlandı.!
https://www.youtube.com/watch?v=4U-ToS1c17k

Milli Piyango çekilişlerinde hile yapıldığı ispatlandı.!

MPİ loto çekilişlerinde yaptığı hileleri artık inkar edemeyecek.Sayısal Loto, Süper Loto , Şans Topu, On Numara çekilişlerinde yapılan hileler grafik program...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Ne pis reklam mesajıymış bu 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mobil oyunda oyun içi taş elmas almak için 700 lira veren var mıdır gerçekten? Oyunun kendisini satsalar 700 lira verilmez.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Şayomi kullananlara bu tarz bildirimler geliyor mu? Şayomi'nin kendi tarayıcısını kullanmıyorum ama son zamanlarda böyle saçma bildirimler yolluyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 23

netflix'de hangi programların kaçıncı sezonları var, hangi bölümleri var topluca görebileceğim bir kaynak var mı? mesela sırf sünger bob izlemek için digiturk'e geçecektim az kalsın, sonra ondan vazgeçtim ama netflix'de sadece ilk sezonu vardı bir ara arkadaştan baktığımda.

sırf bir program için kanal, sırf bir kanal için de platform alacağıma netflix ile pek çok şeyi bir arada halledeyim diyorum. mesela jamie oliver'ın programları var mıdır? nerden bakarım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap