gençler merhaba, yardımınıza ihtiyacım var. şu eski atari oyunlarını oynatan bir kutu geçti elime, çıkışı av jack şeklinde, evde de eski tv'nin scart girişi var. bir tane jack-scart kablo buldum ama çalışmadı içini açtım kablolaması 2-4-6-18-20 şeklinde. yani in'ler bağlı. normalde inleri outları karıştırmam ama şimdi bu kablo aletle tv'nin arasında olunca kafam karıştı in mi olması lazım out mu diye. out için de 1-3-4-17-19 pinlerini kullanmak lazım. doğrusu hangisidir bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

hayatta iyi şeyler olmuyor gerçekten 🙁
https://twitter.com/doc_bati/status/1355367243966799873

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

#çiçeksepeti 'nin çakallığına bakın. ben ödeme ekranında kredi kartımı kaydet seçeneğini seçmemişim. son aşamada sanki sipariş onayıymış gibi kredi kartı kayıt onayını sokalamaya çalışıyor. twitter'dan yazdım "ne olmuş kaydettiysek, zoruna gittiyse git sil" der gibi bir cevap verdiler.
https://twitter.com/agahbagrik/status/1316674557449834496/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10
 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  Kaydedip ne yapıyorlar? Amazonda aynı.

  • Agah @agah

   hepsi kaydetmek istiyor. en iyi niyetli olasılık, bir sonraki alışverişi hızlı bir şekilde yap, üşenme al geç. kötü niyetliyse satıyor bile olabilirler. 6 ay sonra kredi kartı bilgilerimiz çalınmıştır derler, ben kaydettiğimin bile farkında olmam çünkü çaktırmadan kaydetmenin peşindeler. tam kredi kartı bilgilerini satacak birilerinin seveceği türden kurban.

  • muytek @muytek

   @agah Amazon bunu kolaylaştırmak için tek tıkla alışveriş sistemi geliştirdi. Kart ve adres bilgileriniz kayıtlı iken tek tıkla sipariş ekranına tıklıyorsunuz ve para çekildi.

 • Hmoody @moody

  otomatik kaydedilmesinden ve kaydedilmeye çalışılmasından nefret ediyorum, amazon dahil.
  ya belki ben her seferinde tek tek girmek istiyorum kartımı,sanal kartımı neyse niye zorla kaydediyosun.hesap çalınsa kartta riske giriyor, tamam ben internet alışverişine kapatıyorum her seferinde ama unuturum bi şey olur.bi de bazı bankalar hem sanal kart sunmayıp hem de internet alışverişine kapatıp açmayı zorlaştırıyor mesela teb, kapatıyorsun ama açmak için müşteri hizmetlerini araman gerekiyor.her alışverişte tabi ki uğraşılacak iş değil o yüzden nadiren teb kullanıyorum.

gençler merhaba, mac'de çalışan ve iki klasörü en basit bir şekilde senkronlayacak bir program bilen kullanan var mıdır? 580gb'lık bir klasörü kopyaladım, ama sonlara doğru hata verdi ve 520gb'ı aktarılmış. sadece o eksik 60gb'ı bulup aktaracak basit bir programa ihtiyacım var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

şimdi de ingiltere'den gelen (+44'lü) çağrılar başladı. londra'dan bir-iki numara farklı günlerde birkaç sefer arıyordu açmıyordum. bugün açayım bakalım neymiş dedim, ingilizcesinin de anadili olduğu şüpheli bir tip, yarı ingilizce yarı kırık dökük türkçe ile bir şeyler anlattı. ben bitcoin hesabı için başvurmuşum, onu aktive etmek için arıyorlarmış. dedim mail atın, neymiş ne değilmiş bakayım. bana ta 15 sene önce gerçek adıma olmayan dandik sitelerde kullanmak için aldığım bir mail hesabımı söyledi, en az 10 senedir açmamışımdır. aşağıdaki gibi bir mail attı.

hadi o mail bir şekilde orta malı olmuş diyelim, cep telefonumu nerden bulup da bu maille ilişkilendirmişler acaba? (telefonumu o eski ve dandik mail hesabıma bile tanımlamamışım, telefonumu verecek kadar ciddi bir konuda bu mail adresimi kullanmış olmam imkansız) bir de uluslararası telefon araması yapıyor şerefsizler, hayır öyle çok bir malı mülkü parası olan birisi de değilim, tüm mal varlığımı dolandırsa ingiliz sterlini karşısında anca çerez parası olur 😀 sırf bir telefon numarası ele geçirdiler diye bu şekilde bir organizasyona girmeleri çok enteresan.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

hanımın samsung note 8 telefonunda yer kalmayınca bilgisayara bağlayıp videoları alıp bilgisayardan shift-delete ile sildim (yaklaşık 15gb) ama telefonda hala yer açılmamış gözüküyor. telefondan çöpü boşalt falan da yaptım ama işe yaramadı. nedir bu işin sebebi ve çözümü? bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#otoseyir #trafikseyir
sizce bu iki rotadan hangisi daha mantıklı? birisi hızlı ama uzun, diğeri yavaş ama kısa, ikisi de aynı sürede aynı noktaya ulaşıyor. bana uzun ve hızlı rota her açıdan daha makul geliyor. yakıt sarfiyatı, aracın yıpranması, yolculuk edenlerin yıpranması vs. her açıdan. hem trafik stresi olmuyor hem de orman havası alma imkanı buluyorum 😀 var farklı düşünen?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Furkan4134 @furkan4134

  Kısa yol daha mantıklı, uzun olan kaymak asfalt diğeri de ralli parkuru değilki araba aşınsın. trafiksiz rotalarda ( sizin durumunuzda Uzun rota) sürekli azami hızda seyrettiğini varsayarak süre hesaplıyor bilgin olsun

 • Agah @agah

  araçlar en çok yakıtı kalkışlarda yaktığı için sıkışık trafik de sürekli dur kalk yaptırdığı için kısa ama sıkışık trafikli rota daha fazla yaktırır diye düşünüyorum. sonuçta ikisinde de motor 1 saat çalışıyor ama birisinde sürekli 1.5 tonluk arabayı sıfırdan hareket ettiriyor diğerinde bunu çok az yapıyor.

 • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

  Ben trafiğe girerdim 😀 7 km içinde sol şeritte gitmezseniz o vakitten daha kısa zamanda varırsınız 😉 sağdan sağdan gidince trafik daha akıcı 😀 ben artık istanbulda trafikte kalmıyorum 😀

 • Emir Akdemir @emir-akdemir

  Yolda yokuş yoksa atla deve fark olacağını sanmıyorum yakıtta. Araç yıpranması da asfalta bağlı ancak dur kalk trafik çok uzun sürecekse baskı-balata açısından uzun yol (sabit hızla gidileceğini tahmin ediyorum) çok daha sağlıklı olur.

ben şimdi hem ehliyeti hem de kimliği yenileteceğim, bunu yakın zamanda yapmış olan var mı? toplamda kaç fotoğraf götürmem lazım, fotoğrafı sadece taramak için istiyorlar diye biliyorum, bu durumda bir tane yetmeli sanki. ikisi için iki ayrı randevu mu almam lazım? paralarını ayrı ayrı bir yere mi ödeyeceğim (mesela banka) yoksa nüfus müdürlüğünde ödeyebiliyor muyum?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

akılsız televizyonu azıcık akıllandırmak, en azından youtube izlemek için kayınçodan böyle bir şey aldım. mxq marka, 1gb ram, 8 gb rom'lu bir cihaz. normalde çalışırken yağ gibi ama zırt pırt kitleniyor, fişini çekip takmak gerekiyor. buna daha stabil bir rom atılabilir mi? nasıl oluyor bu işler? fabrika ayarlarına dönüyorum kar etmiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 20

lastikten anlayan var mıdır? şu etiketler ne kadar güvenilir? mesela şöyle bir nokian lastik buldum, tam hayallerimdeki lastik. daha iyisi olamaz gibi duruyor. öyle midir?
https://www.lastikcim.com.tr/nokian-eline-2-215-60r16-99w-xl/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 18