Agah paylaştı.

@agah Yorum 9.6K like almış 😀 haberiniz var mı ?
https://youtu.be/S6Q_dy4_S5o

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Agah @agah

  evet ara ara yorumların bildirimleri geliyor 🙂 hatta altında ufak çaplı tartışmalar da dönüyor 😀 batuhan diye bir tip benim bu yorumuma "Bunun başarı ile ne alakası var. Diyaloglar tamamen aynı." diye yorum yapmış, ara ara batuhan'a sallıyorlar 😀 😀 😀

cep telefonları ve tabletlerden sonra artık dizüstü bilgisayarlar nadiren ve gerçekten ihtiyaç olduğunda kullanılır oldu. eskisi gibi hergün açılmıyorlar bu yüzden her açtığımda windows tüm sistem kaynaklarını haldır haldır güncelleme indirmeye ve kurmaya harcıyor. 5dk'da yapacağım iş eziyet oluyor.

windows bu değişen kullanım alışkanlıklarını göz önünde bulundurup ona göre yeniden planlasa iyi bir iş yapmış olurdu. harddisk varsa iyice kanser ediyor, bilgisayarı açınca bir süre ellemeden kendi haline bırakmak gerekiyor. ssd varsa da hız beklentisi yüksek oluyor, bilgisayarı açar 5dk'da yapar kapatırım dediğin şeyi yapamıyorsun. microsoft bunu daha az sistem kaynağı tüketerek yavaş yavaş kullanıcıya rahatsızlık vermeden, fanları coşturmadan yapmalı, yoksa insanların windows kullanma deneyimi olumsuz etkileniyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • mkyb @mkyb

  İnternet ayarlarından tarifenizi kotalı olarak yapın otomatik güncelleme yapmaz.

 • ozturka @ozturka

  İlacınız 8.1 w10 update politikası çok saçma.

 • Ekrem @huseyinekrem

  LTSC versiyonunu bir deneyebilirsiniz. Bu fabrikalarda falan sadece çalışsın diye kullanılan bir versiyon. Microsoft Store desteği kendinde yok, sonradan bir şekilde ekleniyordu. Onun dışında normal windows'un güncelleme almayan, sadece önemli güvenlik güncelleştirmelerini alan hali. Normal lisansınızı kabul etmez ama haberiniz olsun. "Çeşitli yöntemlerle" edinebilirsiniz.

  • Kanan_Jarrus @kananjarrus

   Ya ben tavsiye ediyorum bunu, çıldırmışcasına yok olmaz diyorlar neden? Lisans dertleri de olmayanlar bunu yapanlar. Eski şirkette dğzgün network de yoktu, her bilgisayar münferit güncelleme yapardı, anası ağlardı internetin ve yerel ağın güncelleme zamanı, ltsc kuralım dedim yok şöyledir böyledir diyorlar. Sahada kullandınız mı hiç ne eksisi var?

  • Ekrem @huseyinekrem

   @kananjarrus Valla ben ev kullanıcısıyım. Gamepass çıkana ve Windows store çıkana kadar 1-2 yıl kadar bir önceki versiyonunu kullandım. O zamanlar herkesin bilgisayarı Windows tarafından ele geçirilmişken benim hiç öyle dertlerim olmadı. Atom işlemcili, 2gb ramli dandik laptoba kurdum, masaüstüne kurdum, eski i5 2450m'li laptoba kurdum. Hepsinde sorunsuz çalıştılar. Laptoplardan sonra kaldırdım çünkü ucuza satılan lisanlardan alarak normal windows kullanmak daha cazip geldi korsan kullanmaktansa. O zamanlar korsanını kurması, yenileme gerekliliği falan hep zordu.

  • Kanan_Jarrus @kananjarrus

   @huseyinekrem enterprise kullanıp seçip güncellenmeyecekse ufak şirketler için bana da en mantıklısı gibi geliyor.

volanlı bisiklet, kazandırdıkları kaybettirdiklerini karşılar mı emin olamadım.
https://www.youtube.com/watch?v=gahKxbwUcYw

Flywheel Bike KERS

Install Raid for Free ✅ IOS: https://clcr.me/M_TomStanton_iOS ✅ ANDROID: https://clcr.me/M_TomStanton_Android ✅ PC: https://clcr.me/M_TomStanton_PC and start...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

elektrikli formula araba yarışlarında pitstoplarda komple araba değiştiriliyormuş.
bence soytarılık, yarışın ortasında komple arabanın değiştiği araba yarışı mı olur?
https://www.youtube.com/watch?v=e5cnpNRWQBU

FIA Formula E Moscow - Lucas Di Grassi Pit Stop HD

Enjoy high quality raw footage of the FIA Formula E race in Moscow
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

ilk defa bir oyunu (ilk red dead redemption) %100 bitirdim. normalde bir oyunu bitirdikten sonra %100 yapmak için saçma sapan şeyler artifactlar falan toplatır, ben de bunla mı uğraşacağım derim ama red dead redemption'da oyuna güzel yedirmişler, bunu yapmak kahır olmadı, hatta keyif verdi. %100 yapmaya değecek bir oyun olmuş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

esnek olmayan, donunca kemik gibi sert olacak, kırılgan olmayan adeta mükemmel diyebileceğiniz bir yapıştırıcı var mı? 🙂 mesela plastik bir şey kırıldı, onun yapıştırınca o yapıştırdığım kısım o şeyin en sağlam yeri olsun istiyorum. tüm gücümle zorlasam bile başka yeri kırılsın yapışan yeri ayrılmasın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 19

sanırım burada paylaşılmamış, "ben eater" diye bir abi breadboard denen zımbırtının üstünde sıfırdan ilkel bir ekran kartı yapıyor. ilk videoda donanım, ikinci videoda yazılım ve sonuç kısımları var. çok anladığım şeyler değil ama gene de izlemek hoşuma gitti, burada anlayanlar da vardır. üstelik türkçe altyazısı mevcut. ikinci videoyu yorum kısmını ekliyorum.
https://youtu.be/l7rce6IQDWs

The world's worst video card?

Let's build a circuit that displays an image on a VGA monitor! In this video, I talk about how VGA signals work and build a circuit that provides the correct...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

gençler merhaba, yardımınıza ihtiyacım var. şu eski atari oyunlarını oynatan bir kutu geçti elime, çıkışı av jack şeklinde, evde de eski tv'nin scart girişi var. bir tane jack-scart kablo buldum ama çalışmadı içini açtım kablolaması 2-4-6-18-20 şeklinde. yani in'ler bağlı. normalde inleri outları karıştırmam ama şimdi bu kablo aletle tv'nin arasında olunca kafam karıştı in mi olması lazım out mu diye. out için de 1-3-4-17-19 pinlerini kullanmak lazım. doğrusu hangisidir bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

hayatta iyi şeyler olmuyor gerçekten 🙁
https://twitter.com/doc_bati/status/1355367243966799873

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5