şimdi de ingiltere'den gelen (+44'lü) çağrılar başladı. londra'dan bir-iki numara farklı günlerde birkaç sefer arıyordu açmıyordum. bugün açayım bakalım neymiş dedim, ingilizcesinin de anadili olduğu şüpheli bir tip, yarı ingilizce yarı kırık dökük türkçe ile bir şeyler anlattı. ben bitcoin hesabı için başvurmuşum, onu aktive etmek için arıyorlarmış. dedim mail atın, neymiş ne değilmiş bakayım. bana ta 15 sene önce gerçek adıma olmayan dandik sitelerde kullanmak için aldığım bir mail hesabımı söyledi, en az 10 senedir açmamışımdır. aşağıdaki gibi bir mail attı.

hadi o mail bir şekilde orta malı olmuş diyelim, cep telefonumu nerden bulup da bu maille ilişkilendirmişler acaba? (telefonumu o eski ve dandik mail hesabıma bile tanımlamamışım, telefonumu verecek kadar ciddi bir konuda bu mail adresimi kullanmış olmam imkansız) bir de uluslararası telefon araması yapıyor şerefsizler, hayır öyle çok bir malı mülkü parası olan birisi de değilim, tüm mal varlığımı dolandırsa ingiliz sterlini karşısında anca çerez parası olur 😀 sırf bir telefon numarası ele geçirdiler diye bu şekilde bir organizasyona girmeleri çok enteresan.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

hanımın samsung note 8 telefonunda yer kalmayınca bilgisayara bağlayıp videoları alıp bilgisayardan shift-delete ile sildim (yaklaşık 15gb) ama telefonda hala yer açılmamış gözüküyor. telefondan çöpü boşalt falan da yaptım ama işe yaramadı. nedir bu işin sebebi ve çözümü? bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

#otoseyir #trafikseyir
sizce bu iki rotadan hangisi daha mantıklı? birisi hızlı ama uzun, diğeri yavaş ama kısa, ikisi de aynı sürede aynı noktaya ulaşıyor. bana uzun ve hızlı rota her açıdan daha makul geliyor. yakıt sarfiyatı, aracın yıpranması, yolculuk edenlerin yıpranması vs. her açıdan. hem trafik stresi olmuyor hem de orman havası alma imkanı buluyorum 😀 var farklı düşünen?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9
 • Furkan4134 @furkan4134

  Kısa yol daha mantıklı, uzun olan kaymak asfalt diğeri de ralli parkuru değilki araba aşınsın. trafiksiz rotalarda ( sizin durumunuzda Uzun rota) sürekli azami hızda seyrettiğini varsayarak süre hesaplıyor bilgin olsun

 • Agah @agah

  araçlar en çok yakıtı kalkışlarda yaktığı için sıkışık trafik de sürekli dur kalk yaptırdığı için kısa ama sıkışık trafikli rota daha fazla yaktırır diye düşünüyorum. sonuçta ikisinde de motor 1 saat çalışıyor ama birisinde sürekli 1.5 tonluk arabayı sıfırdan hareket ettiriyor diğerinde bunu çok az yapıyor.

 • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

  Ben trafiğe girerdim 😀 7 km içinde sol şeritte gitmezseniz o vakitten daha kısa zamanda varırsınız 😉 sağdan sağdan gidince trafik daha akıcı 😀 ben artık istanbulda trafikte kalmıyorum 😀

 • Emir Akdemir @emir-akdemir

  Yolda yokuş yoksa atla deve fark olacağını sanmıyorum yakıtta. Araç yıpranması da asfalta bağlı ancak dur kalk trafik çok uzun sürecekse baskı-balata açısından uzun yol (sabit hızla gidileceğini tahmin ediyorum) çok daha sağlıklı olur.

ben şimdi hem ehliyeti hem de kimliği yenileteceğim, bunu yakın zamanda yapmış olan var mı? toplamda kaç fotoğraf götürmem lazım, fotoğrafı sadece taramak için istiyorlar diye biliyorum, bu durumda bir tane yetmeli sanki. ikisi için iki ayrı randevu mu almam lazım? paralarını ayrı ayrı bir yere mi ödeyeceğim (mesela banka) yoksa nüfus müdürlüğünde ödeyebiliyor muyum?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

akılsız televizyonu azıcık akıllandırmak, en azından youtube izlemek için kayınçodan böyle bir şey aldım. mxq marka, 1gb ram, 8 gb rom'lu bir cihaz. normalde çalışırken yağ gibi ama zırt pırt kitleniyor, fişini çekip takmak gerekiyor. buna daha stabil bir rom atılabilir mi? nasıl oluyor bu işler? fabrika ayarlarına dönüyorum kar etmiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 20

lastikten anlayan var mıdır? şu etiketler ne kadar güvenilir? mesela şöyle bir nokian lastik buldum, tam hayallerimdeki lastik. daha iyisi olamaz gibi duruyor. öyle midir?
https://www.lastikcim.com.tr/nokian-eline-2-215-60r16-99w-xl/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 19

Let me take a selfie 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

kumandalardaki netflix tuşu çok saçma. sen oraya bir favori uygulama tuşu (mesela favapp, güzel oldu 🙂 ) koysan isteyen netflix koyar isteyen youtube koyar, isteyen istediğini koyar. netflix bunun için para veriyorsa anlarım ama sevabına yapılıyorsa bu çok saçma. anca "ben yeni nesil bir cihazım bak netflix tuşum bile var, youtube'yi vs. hayli hayli açarım" demeye yarıyor olabilir ama daha işlevsel olabilirdi. en azından üzerinde gene netflix yazsın ama hangi uygulamayı açacağı değiştirilebilsin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

yeni çamaşır makinesi alma arefesindeyim, yıllar yıllar önce önceki çamaşır makinesini aldığımda kuruluma gelen servis kireç önleyici filtre diye şöyle bir şey sokalamışlardı, bu olmazsa çamaşır makinesi garanti kapsamından çıkıyormuş. risk almamak ve uğraşmamak adına parasını verip almıştım ama bir yandan da insan kendisini enayi gibi hissediyor. madem makinenin böyle bir şeye ihtiyacı var su girişinde olmalıydı, resmen para tuzağı başka bir şey değil.

acaba diyorum almasam bunu garanti konusunda korkuttukları gibi bir şey yapabilirler mi? vay siz bu aparatı 100-150 lira vererek almamışsınız artık garantili değil diyebilirler mi? kullanım klavuzuna baktım böyle bir şey yazmıyor. hortumu direkt çeşmeye bağlayın diyor. kullanım klavuzunda yazdığı gibi bağlantı yapıldığı için bir cihazın garantisinin iptal olması çok saçma, böyle olmamalı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 18

bu hitman 2 gerçekten bu kadar kötü bir oyun mu yoksa bu videoda bir sorun mu var? düşmanların zekası gerizekalıdan bile kötü. böyle saçma stealth oyun mu olur?
https://www.youtube.com/watch?v=4WBbLs665wc

Hitman 2 Psycho Stealth Kills (The Bank Heist, New York)

Mission 7 - Eliminate Athena Savalas Retrieve the data and exit the bank Patreon (Support Channel) https://www.patreon.com/StealthGamerBR2 Facebook: https://...
BeğenFavori PaylaşYorum yap