25-30 dolarlık termosun zenginler için üretildiğini de duyduk ya 😀
https://eksisozluk.com/stanley-termos-almanin-mantikli-aciklamasi--7149838

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

  Ekşi'de neden insanların tercihleri devamlı tartışma konusu oluyor ve kimse sana ne demiyor?

 • enginva @enginva

  İşte sorun o 25-30 dolarlık termosun sende 800-900 TL olması. Türkiye için oldukça lüks bir harcama.

 • Mr.Bell @mr-bell

  Zenginler için değil, aslında çok makul fiyatlara vardı ancak zıplamış. Alternatif olarak contigo markası var ve ben 1200 ml olanı şok marketlerden 220 liraya aldım.
  En basitinden elektrikli çay makinesinde kaynamış suyu buna aktarıp o şekilde soğumasını engelliyorum, elektrik birim fiyatları uçtuğu için bu mantıklı tavsiye nedeniyle @asaltek ye teşekkür etmiş olayım.
  Şuan için memnunum, günlük 1 lira tasarruf olsa yaza doğru kendisini amorti ediyor, gerisi komple kar, 2 seneden fazla kullanım ömrü verip toplam 5 sene boyunca maks %10 performansını kaybetse benim için makul.

Ay Bahçeleri / Malazan Yitikler Kitabı 1 (Ciltli) Steven Erikson

Ay Bahçeleri / Malazan Yitikler Kitabı 1 (Ciltli) “EN GÜZEL HAYAT, TANRILARIN GÖZÜNE BATMAYANDIR. HÜR KALMAK İSTİYORSAN, SESSİZ SEDASIZ YAŞAMALISIN.” Şehirlerin
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Reklam yapmayan, beğenmediği kitapları ezip gömüp "bu kitapları sakın okumayın" ya da yayınevlerinin satılmayan kitaplarından oluşan "2021'de okuduğum en iyi kitaplar" gibi videoları olmayan "booktuber" tavsiyesi verebilecek var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu 'can" nedir? ne işe yarar?
bu listede en fazla yükselyilmesi gereken hangisi?
#godofwar

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ya işte, okey'i bunlarla oynuyonuz mobilde 😁

BeğenFavori PaylaşYorum yap

google servisleri ile gelmeyen huawei tabletlerde, youtube apk şeklinde yüklenebiliyor mu ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

YT'da ki oyun yayıncılarının yeni çıkan oyunları neden ilk kez canlı yayınlarda vs. oynadığını anlamıyorum. Şöyle ki; hem izleyenlerin keyfine göre oynamak zorunda hem de şuraya da gideyim buraya da bakayım gibi aksiyonlara giremiyolar. En azından benim takip ettiklerim bu şekilde bi işleyişe sahip. Oyunu zevk almak için oynarsın, başlakaları zevk alsın diye değil. Her ne kadar bu işten para kazanıyor olsan da bu başkasının isteğine göre oyun oynamak keyifsiz olsa gerek.
Misal konsolda son bi 15-50 gündür god of war oynuyorum. 17 bölüm var, ben 5. bölümdeyim. O kadar geliştirmişim ki karakteri, oyun ilerledikçe gelen efsanevi itemler gücümü azaltıyor 🙂 Bunu da her gördüğüm deliğe girerek becerdim 🙂 Benimle aynı yerde olan oyunculara bakıyorum, gücü 60-70 birim civarı, en 120'ye çıkarmışım mesela.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Terminator @terminator

  Onların çoğu gerçek oyuncu değil ki zaten 🙂 Çoğunun, internet yayıncılığı döneminden önceki zamanlarında öyle bir hardcore oyun geçmişi pek yok, dolayısıyla bu akımla birlikte oyun oynamaya başladıklarından ötürü onlar için varsayılan oyun oynama şekli bu olmuş.

 • Volkan Ekmen @zisegned

  Çoğu kişi işini severek yapmıyor. Bu da yayıncı için bir iş. Sizin dediğiniz şekilde oynarsa bir şey kazanmadığı için işini yapamamış oluyor. Patron izleyiciler olduğu için patron ne derse onu yapmak zorunda kalıyor bir yerde.
  Bende Tarkov oynuyorum kendim. Yayında oynasam kimse izlemez bende zevk almam o oynanıştan. Ama kendim oynarken hoşuma gidiyor yavaş sakin ve bol bol ölerek oynuyorum. Çoğu süre de bekleme ektranında geçiyor. İzleyici olsam böyle birşeyi izlemek istemem. O yüzden full aksiyon oynayan sürekli yüksek kalibreli silahlar kıyafet giyenler izleniyor.

 • sawgent @sawgent

  Yayıncıysan, oyunu zevk almak için oynamazsın. Para kazanmak için oynarsın. Bu yüzden talep yada popülarite doğrultusunda sevmediğin oyunu da oynamak zorunda kalırsın. Hatta sevdiğin oyunu istemediğin şekilde bile oynamak zorunda kalabilirsin. Talep de senin sevdiğin ve oynamak istediğin oyun yönünde ise ne âlâ iş.

 • Toxic Pizza @pizza

  İşleri bu olduğu için. Zevk almak için oynamıyorlar.

Ücretsiz CSS Eğitimi - Yazılımcı Olun! Web Programlamaya Giriş HTML 5 ve...

Bu eğitimden sonra (.NET, CORE , PHP, PYTHON) vb. Web Programlama dillerinde yazılımcı olmak için ilerleyebilirsiniz. - Ücretsiz Kurs
BeğenFavori PaylaşYorum yap