Türk Telekom internet taahhütü bitince Netspeed'e geçiş için tüm formları imzaladım gönderdim. İki gün önce aradılar işlemleri başlatıyoruz dediler. Bugün de tekrar arayıp TT red verdi geçişinizi yapamadık dediler, isterseniz tekrar deneyelim dediler ben de peki dedim. Böyle birşey mümkün mü? İlk defa duyuyorum. Taahhüt yok olsa bile geçiş oluyor sonra cayma bedeli geliyor zaten.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Araçlar için ya da mobil IoT projelerine girişmek için aliexpress'ten 4G modem vs gibi ürünler almak istesen alamıyosun, hadi bir şekilde aldın getirdin 100 tl'lik ürün için 700 küsür IMEI kayıt bedeli var o da 2 yılda 1 imei yurtdışına çıkmış pasaport bulursan. Telefon engelleyeceğiz diye komple mobil veri sistemi engelleniyor. Sonra ülkeden niye proje çıkmıyor, neden yurtdışı tercih ediliyor. IMEI kaydı dünyada başka hangi ülkelerde var?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

Gece yatarken podcast ya da müzik dinleyeceğim kaliteli bluetooth hoparlör arıyorum, ancak ışık konusunda takıntılı olduğumdan hiç bir led yanmayan lazım. Hiç bir ışığı olmayan veya kapatılabilen bir model önerebilir misiniz? JBL Go mesela nasıl ya da Anker?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Android için sms blocker ne önerirsiniz? spam filtresi düzgün çalışan, reklam göstermeyen bir tane bakıyorum. Parası neyse verelim iyi çalışsın kafasındayım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

DigitalOcean 1 Kasım'dan itibaren Türkiye'deki kullanıcılar için ücretlerine 18% kdv zammı yapıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu yükseliyor bu yükseliyor diyenlere gelsin.

https://twitter.com/MeteAtature/status/999298254633398272?s=09

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Paheli @paheli

  Evet, bunu bilmeden dolar yükseliyor diyen kimse yoktur bence. İnsanlar da TL'nin değer kaybettiğini kastediyor aslında.

 • Asaf Duru @asafduru

  Bu gün bir memurla konuştum (branşını söylemeyeyim), yani okumuş yazmış adam. "Doların yükselmesi için ne sebep var ki?" dedi. "Bir şey üretmiyoruz, her şey ithal" dedim, "Şimdiye kadar neden yükselmiyordu" dedi. "Sıcak para girişi vardı, olan malları da sattık bitirdik" dedim. İnanmadan baktı, uzatmadım. İnanmaya niyeti yoktu. O dış mihraklara inanmıştı sanırım, başka şeye inanmak istemiyordu

  • Paheli @paheli

   Hayret ediyorum ben böylelerine.

  • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

   Siyasete girecek ama söylemem lazım. Bu insanlar, aklı başında herkes, küçücük çocuklar bile (ben gayet ilkokulda bile biliyordum mesela), fetöşün ne olduğunu bilirken buna inanmış, sonra da sanki hiç inanmamış gibi kendi geçmişlerine küfür kıyamet sövmüş, etrafa da hiç inanmamış gibi numara yapan tipler. Hatalarını asla ama asla kabul etmezler, onlar yanlış olamaz, illa ki başka bir şey vardır. Cahilmişim, haddim olmadan laga luga yapmışım diyemezler asla. Sen, ben deriz, gocunmayız, ortalama insan neyi ne kadar bilir bellidir çünkü, ama yok, bunlar katiyen burunlarından kıl aldırmazlar. Yani ne dersen de, içten içe senin haklı olduğunu anlasa bile asla ama asla bunu itiraf etmezler. Riyakarlık, yalancılık, çok afedersiniz ama yavşaklık damalarına, hücrelerine işlemiş bunların.

  • Player 1 @player-1

   @ermanyurdakann Bu belli bir kesime ait bir durum değil. Ben daha herhangi bir hatasını kabul eden adam görmedim.

  • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

   @player-1 Ben ediyorum, valla da ediyorum yahu. Başka kabul edenler de gördüm, az var ama var yani. Bir de, derdim elitistlik değil ama gerçekten gözlemim bu, çok daha az hatalı olan insanların elbette kabul edecek hataları da olmuyor, diğer kesimlerin tavrı belki de sahiden haklı olduklarından olabilir.

Netflix, Steam, Spotify, konsol store'ları vs güncellemeler ne zaman gelir? Netflix standart üyelik Amerika'da $11 iken Türkiye'de bugün itibari ile $6 civarı. Spotify Amerika'da $10, Türkiye'de $3. Hatta Avrupa'da € 10 iken Türkiye'de €1,85 civarı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5