Merhaba beyler, fotoğrafçı arkadaşları şöyle alalım 🙂

Takı fotoğrafçılığında daha da ileriye gitmek adına lens arayışındayım.

Sahibinden üzerinden macro lens ararken bu modele denk geldim. Sigma 70-300mm f4-5.6 DG Macro

Ancak bazı internet sitelerinde macro için Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM modeli de öneriliyor.

İkisinin arasında fiyat farkı x2 yaklaşık olarak. Sizce x2 fiyat farkına değecek bir kaliteye eşit midir ? #dslr #lens #objektif

BeğenFavori PaylaşYorum yap

5 Metre olup 90 derece gelen bir tane micro usb kablo bulamadım. Sizin bildiğiniz bir ürün var mı beyler ? DSLR için kullanacağım Capture One için.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Netflix cidden kapanıyor mu ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 16
 • Ali Pektaş @alipektas

  Ortada bir iddia var lâkin kapanacağına değil bir daha Türkiye'ye özel dizi/film yapmayacaklara dair. Ben böyle biliyorum.

 • Burhan @epsilon

  Netflix kapansın ya her ay 30 liram boşa gidiyor 😀

 • onimarsynn @onimarsynn

  Benim gördüğüm kadarıyla durum şu, yerli bir yapım şirketi maddi destek alabilmek için kültür bakanlığına başvuruyor. Bakanlık da doğal olarak destek vermeden önce, senaryoyu inceliyor. İnceleyince bazı karakter ve sahnelerin değişmesini istiyor. Bunun ne kadar doğru olduğu ayrı konu. Orta yolu bulamadıkları için bakanlıkla anlaşma sağlanamıyor ve destek alamıyorlar. Sonrasında ise set iptal ediliyor. İptal nedeni bence sansür havası estirmek. O kadar olay oldu bu durum, yapım şirketinden bir tane açıklama gelmedi. Diziye sansür uygulanacak, onlarda sessiz kalacak, bir tane açıklama yapmayacak öyle mi? Geçelim bunları, ben kesinlikle maddi destek alamadıkları için milleti galeyana getirmek amaçlı setin iptal edildiğini düşünüyorum. Tabii bu benim varsayımım.

  • Emin @emin

   Yabancı firmalar dizi yaptirmak istediklerinde kültür bakanlığından izin alınması gerekiyor. Kültür bakanlığı ile görüşüyor Netflix, dizinin iznini alıyor eşcinsel karakteri çıkararak. Daha sonra RTÜK lisans almasını istiyor yayın yapmak icin, Netflix alıyım diyor. Sonra RTÜK golü atıyor 35-40 diziden eşcinsel karakterlerin çıkartılmasını istiyor, Netflix düşünelim diyor gidiyor sonra diziyi iptal ediyorlar.

  • onimarsynn @onimarsynn

   @emin İyide burada yabancı firma sadece finansman sağlıyor, diziyi yerli bir şirket yapıyor. O nedenle kültür bakanlığı izni gerekmiyor diye biliyorum. Hadi bunu geçelim, bu lisans meselesi çıktığında ilk başvuranlardan biri zaten Netflix'ti, hatta bunu Rtük kendi açıklamıştı. İlgili yasa çıkalı bir yıl oldu. Ne yani bir yıldır lisanssız yayın yapıyorlar, dizi çekimi için başvurunca mı ortaya çıkıyor lisanssız oldukları?Saçmalığın daniskası. Hadi onu da geçtim, RTÜK zaten istediği içerikleri kaldırtıyor, Netflix'te paşa paşa kaldırıyor. Bazı dizilerin eksik bölümleri var mesela veya eskiden olan bazı filmler şu an yok. Netflix kâr amaçlı kuruluş, adam parasına bakar. Bilmem kaç milyon kullanıcıyı riske atarak neden devlete kafa tutsun? Tamam ülkenizden kaldırıyorum der geçer, mevcut durumda da onu aktif olarak yapıyorlar zaten. Cüneyt Özdemir durduk yere ortalığı karıştırdı.

  • Emin @emin

   @onimarsynn başkasına çektirmesi önemli değil kendisine yaptırıyor, yayın hakları netflixin sonuçta ay yapımın degil. Lisanssız yayın yapıyormus ki demekki böyle bir şey olmuş. RTÜK kim içerik kaldırtıcak Netflixden 1 dizinin 1 bölümü feto related diye kaldırdı o kadar başka bir örnek bilmiyorum ben. Adam parasına bakar zaten bakmasa bastan tamam diziyi sizin istediginiz gibi çekelim demez. Ama sen gidip senin şu dizilerde eşcinsel var kaldır gel şunları dersen adam da noluyor der. Bu haberi zaten Cüneyt anlattı yanlış olucagini sanmam hele ki finansal olarak hiç değildir. Netflix 3 kuruş para için dizi iptal etmez politikalarına aykırı.

 • Erdinç B. @erdincb

  Yaşanılan olmaz yaşanan olur, bazı kelimesi kullanılmaz, sonsuz teşekkür iletilmez sunulur. Tamamen fake.

4K TV öneriniz var mıdır beyler ? Geçen hafta Samsung UE-55RU7400'ü amazonda kaçırdım. Tekrar indirime girme şansı var mıdır ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

144 hz cidden farklıymış. Masaüstünde bile mouse hızlarında çok şey değişiyor beyler. Bütçesi olan herkes kapsın beklemeye değmez takıla takıla iş yapmaya.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15

Bir hayırlı olsun daha alırım beyler bu ay ki harcama uçtu gitti 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap