#KonuDışı #Kedi Bu yıl sansar ve gündüzleri uyuşuk geceleri gürültü kaynağı olmaktan öteye gidemeyen sokak köpekleri yüzünden canlı gördüğüm hiçbir yavruyu sabahına canlı göremedim,ya kafaları gövdesinden ayrılmış şekilde yada boğulmuş diş izleri şeklinde buldum.
Yavru kedileri anneleri getirene kadar hatta getirdikleri zamanda bir hafta kadar ellemem ki annesi yavrusunun kokusunu tamamen anlasın beslemekten vazgeçmesin diye,bazen gözleri açılmış şekilde getirdiği olurdu onları da bir gün dokunmazdım yine ama yavru kedilerin doğasında merak olduğu için yuvalarından kaçmayı çok seviyorlar ama nedense hep ben uyurken oluyor bunlar,içim biraz buruk birazda kızgın.
Sokakta yaşayan her hayvana saygım var fakat bu iki canlıya karşı olan saygım günden güne azalıyor bunun sonu hayırlı olur umarım.
İçimi buraya dökmek istedim kusura bakmayın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Mustafa @mkyb

    Belediyelerin sokaklarda gezen köpekleri toplayıp kısırlaştırması lazım. Zamanla sürü haline geliyorlar ve akşamları insanlara saldırıyorlar.

  • Hasan Yılmaz @coolnquiet

    Tepki yiyeceğim muhtemelen ama sansarı bulup yok etmek lazım. Çok mikrop bir hayvan. Tecrübelerim sonucunda kendisinden nefret ediyorum.
    Hatta köpeklerden de saldırgan olanları bulup uyutmak lazım. Köpeğin birisi köydeki kedimizi öldürmeye kalkmış. Maalesef kuyruğunu koparmış kedimizin. Annem son anda yetişip daha fazla zarar veremeden köpeği kovalamış. Diğer bir kedimizi ise maalesef ölü bulduk. Köpek mi sansar mı bilmiyorum. Aynı köpek tavukları da öldürdü.

Bu anakart bu işlemciyi nasıl besliyor nasıl iş bu anlamadım gitti,ucuz diye bu anakart koyulmaz.
https://www.teknobiyotik.com/oyuncu-pc-gamer-pc/amd-ryzen-7-3700x-3-6ghz-rx590-8gb-8gb-ram-240gb-ssd-oyuncu-bilgisayari.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım Bir arkadaşımda viewsonic vx2458-c-mhd 24 inç monitör var kendisinde de GTX 1060 6GB var,monitörün sitesinde "G-Sync etkinleştirmesine hazır" diye ibare var,freesync özelliği monitörden açık fakat nVidia denetim masasında ayarlarda G-SYNC gözükmüyor.
Acaba HDMI bağlantısı olduğu için mi gözükmüyor ayarlarda yoksa monitörden açmamız gereken bir ayar mı var acaba? #Nvidia

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Apple #iphone11 #AppleEtkinliği iPhone 11 ucuzlamış diye millet seviniyor ama XR modeline bir kamera eklemişler birde yeni işlemci,bari bunun ekranını oled yapsaydın xs gibi,elde kalan malzemelerden bir telefon yapmışlar gibi geldi.
Ayrıca XS serisini satıştan kaldırmış(XR duruyor) Apple. :/ Neden diye sormadan geçemiyor insan.
Koca sunumda sadece Pro'nun kameralarını beğendim(tasarımı berbat).Onun dışında hiçbir şey ilgimi çekmedi.
İOS konusunda ise hiçbir gelişme olmadı sanırım öyle simge değiştirme ekran düzenleme falan.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım Bilgisayara format atmadan önce güç ayarlarında kapak kapatıldığı zaman uyku moduna geçiyordu,sonra fareye tıkladığımda da uyanıyordu fakat bios uefi+native denilen ayardaydı formattan önce sadece UEFİ yaptım formatı attım sonra güç ayarlarından yine aynı ayarları yaptım fakat ne fareye tepki veriyor ne başka tuşa,sadece güç tuşuyla uyanıyor ve yine her uyandığında cihaz baştan açılmış oluyor,eskisi gibi programlar falan açık kalmıyor sebebi nedir bunun?
Güç ayarları aşağıdaki gibi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amcayı önce buraya sonra üye yapalım sonra güzel bir oyun grubu kuralım 😀
https://twitter.com/pambikpiremses_/status/1169344791861182465

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Hayırlı uğurlu olsun laptopun harici ekran kartı (7650M) bozuldu.Hiçbir sebep yokken VIDEO TDR FAILURE (atikmpag.sys) hatası vermeye başladı,dün gece format attım neredeyse bitti yazısında kalınca kapadım yattım.
Sabah söktüm termal macununu tekrar yeniledim(zaten 3 ay önce kadar yenilemiştim) bu sefer fare imleci dönüp duruyor ekran gelmiyor,biostan değiştirilebilir grafiği kapatınca intel hd 4000'de şuan çalışıyor.
Bu neden bozulmuş olabilir.Gazoz dökülmüştü ama oraya gelmesi imkansız donanımlar solda dökülen yer sağda ve iç sağ taraf hep boş birde hemen kaldırdım,ayrıca içinde de yapışkanlık vb. hiçbir şey yoktu.
Yok yere masraf çıktı kim yapar neresi iyi yapar hiç bilmiyorum,eğer değiştirme gibi bir imkan olursa ekran kartını değiştirmekte isterim açıkcası.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu inceleme direk iptal olmuş,adamlar paneli komple değiştirmişler sanırsam,çünkü sitesinde ki bilgiler hep daha üst. @gamsizm
(https://www.youtube.com/watch?v=WXyyTenqD2k)
https://www.viewsonic.com/tr/products/lcd/VX3276-2K-mhd.php

ViewSonic VX3276 2K MHD Monitör İncelemesi

ViewSonic'in 32 inç boyutunda, özellikle şık görünümü ile ortaya çıkan ve 2560x1440 çözünürlükle gelen monitörünü inceliyoruz.
BeğenFavori PaylaşYorum yap