#Huawei Temiz bir paraya anlaşır bunlar,bir beş sene sonra yine aynı şekle döner 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Ya öyle köşeye sıkıştırdılar ki, adamlar arm mimarisi hariç farklı donanım kullanacak, yetmeyecek işletim sistemi ban, kendi sistemini geliştirecek ve hiçbir google servisi olmayacak, işte serverlarında xeon intel şu bu cpu altyapı olmayacak. Hani kedi fareyi köşeye sıkıştırır ya aynı şey, fare ya ölecek ya da kaçarken ölecek, hiçbir yolu yok artık kendi bildiklerini okutmuyorlar çevreden her türlü kıstırdılar.

  • Mustafa N. @mustafanr

   Huawei dolaylı yoldan Çin tarafından bir şey gelmedi hocam ben onu bekliyorum eğer agresif dalarlarsa piyasa(Apple veya x markayı direk satmıyoruz diye kitlerlerse) ben hemen olmasa da iki taraf uzlaşmaya gidecektir.
   Ama ABD geri adım atmazsa Huawei'de normal davranırsa bunun sonunda ABD para kazanır yine.
   ABD sert girdi olaya bakalım sonuç ne olacak ama karlı çıkacaklar gibi geliyor bana.

  • prometrik @prometrik

   Yalnız huawei bu durumu atlartırsa çok çok güçlenir. Bir daha zor tutarlar.

  • Orcun @orcun

   @mustafanr ABD her zaman karlı çıkar, karlı çıkmadığı bir işe de asla girmezler. Çin bence biliyor elinde kozu var, en basiti der ki tamam öyle mi ? bende ülkemde hiçbir amerikan kaynaklı ürünü üretip satmıyorum. Apple o dk'dan sonra nakavt zaten, aynı ürünü amerikada üretirsiniz ama kime satılacak ? üretim bandı hızı ne olacak ? 10 bin dolara satarlar aynı iphone'u o hızla o kadar maliyetle vs vs amazon işi biter mesela alışveriş sitesi ama çoğu ürün çinden geliyor. Ama işte bunu yaparsa çin ülkeye para girmez, para girmezse ne satıp ne alacaklarda o kadar adam doyacak ? o kadar adam işsiz kalacak üretim düşecek vs. vs. vs. hani bu iş mantıklı değil. çok ufak düşünüyoruz ama bu şirketlerin tek derdi para sonuçta, para ile çözülmeyecek şeyde günümüzde pek yok.

  • Daviance @daviance

   @orcun aynen bu iş paraya bakar göreceksiniz 15 güne bu iş cözülür.

 • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

  Şimdi Amerika köşeye sıkıştırdı diyoruz da, Çin neredeyse hiç bir Amerikan firmasına Çin'de iş yaptırmıyor. Bir tek Apple ürün satıyor, o da kendisine yakışmayan tavizlerle. Yani Amerika'nın tavrı belki o kadar da ağır değildir. Tamam büyük falan ama hepi topu bir firma. Diğer yanda bir milyardan fazla insana ulaşamayan Google, Facebook vs bir çok firma var. Yarın Çin kapıları Amerikan firmalarına açarak bir anlaşma yaparsa şaşırmam. Amerika'yı haklı bulduğumdan değil de, bir de bu yanı var diye söylüyorum.

 • civilization @civilization

  Şunu merak ediyprum. Huawei değilde hauwei diye bi firma kursa bu firma da zimbve merkezli olsa işlerini öyle görseler. Kazanılan para offshore hesaplara aktarılsa firmanın topladığı bilgiler de yılda bir kaç kere bilinçli olarak çinli hacker abilerimiz tatafından çalınsa ve çin hükğmetinin eline geçse kimse biley diyebilirmiydi. Madem kurallar var etrafından dolaşsınlar 🙂

 • lterlemez @lterlemez

  Bu işlerden iki tarafta karlı çıkmayacak. Çin ekonomik olarak zorunda kalır Amerika ile anlaşırsa, ilk fırsatta acısını çok kötü çıkartır. Demedi demeyin, Dünya ekonomilerinin bu kadar sıkışık ve problemli olduğu bir dönemde, bu kadar pis bir şekilde sıkıştırılan Çin, sonrasında rahat durmaz ve zararı da Amerika'ya olur.
  Dünya'ya gelmiş, geçmiş hiç bir yönetim karşılaşabileceği olası tüm sonuçları görebilmiş, planlayabilmiş ve hazırlıklı karşılayabilmiş değil. Amerika'da da durum böyle olacaktır, Çin bu sıkıştırmanın peşini bırakmaz. Dua edelimde, Amerika'nın Çin'e işi düşmesin. Bu iki ülke Kore Savaşında da Vietnam Savaşında da dolaylı yoldan karşı karşıya gelmiştir. Çin bu işin peşini kesinlikle bırakmaz.

O kadar ülke Huawei ile ilgili olumlu veya olumsuz bir şekilde karar alıp araştırmalar yapıyor acaba bizim ülkede de bir araştırma veya karar var mı acaba insan merak ediyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Oyun #Minecraft #TeknoYardım 32bit javayı kurduğumda ne hikmetse harici ekran kartını(GPU) görüyor,fakat fps düşmeleri dahili ekran kartından kötü hale geliyor.
64bit javayı kurduğumda ise bu seferde harici olan ekran kartını görmüyor.AMD ayarlarından her şey en yüksek performansta,driver son verilen güncel driver.Bunu nasıl çözebilirim ben ?
Kart:AMD 7650M

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım G300 çift tıklama ile iyice kafayı yedirmeye başladı aşağıda ki farelerden hangisi daha alınabilir.Yazılımı iyi olursa çok iyi olur,illa rgb falan aramıyorum sadece ele otursun,birde medya tuşları için iki tuşu olsun fazladan yeterli.
Rampage Shine SMX-R15
Gamepower Ursa 10000DPI USB
Rampage SMX-R51 Flare
Logitech G300s(son çare gibi)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Apple 12.3 sürümünü yükledim 6S cihazıma.Safariye girip arama yaparken tepkilerime geç cevap veriyordu 12.2 sürümünde hala aynı şekilde devam ediyor,arkada sadece WhatsApp açık safaride ise sadece TS sekmesi açık.Tuşa dokunduğumda geç yazıyor veya takılıyor.
Birde güncelleme geldikçe uygulamalara da geç girmeye başladı özellikle Twitter ve Vkontakteye gözle görülür bir gecikme var.Sanırım planlı eskitme işine inanmaya başlıyorum.
(Dip:Bataryam aldığımdan beri %82 seviyesindeydi,bu durum güncellemelerden başıma gelenler)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#cokcekirdek
Kim veya kimler kurduysa başarılı olmasını dilerim,ama modlar arasında burada engellediğim kişilerin olmasından ötürü kayıt olamayacağım.İyi şanslar dilerim herkese güzel bir platforma dönüşür umarım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap