TP Link Misafir Ağına Hız Sınırlaması

İlk önce modem arayüzünden "Gelişmiş" seçeneğine tıklıyoruz (Kırmızı işaretli yer)

Ardından sol tarafta (mor işaretli) "Bant Genişliği Kontrolüne" tıklayıp alt menüye giriyoruz.
Sonraki adımda (kırmızı işaretli) etkin seçeneğine tıkladığımızda alabildiğimiz toplam Upstream(Upload) ve Downstream(Download) hızını görüyoruz.
Bu hızları alttaki gerekli kutucuklara yazdıktan sonra kaydet tuşuna(siyah işaret) basıp kaydediyoruz.(Gelen hızdan yüksek hız değeri girilmiyor)

Önemli bir nokta:Bağlantısı VDSL veya Fiber olanlar turkuaz işaretin olduğu alanı işaretler ise kendi kullandıkları wifi ve kablolu ağda hız düşüşünü engellemiş olursunuz.Yani ne kadar bağlantı hızınız var ise onu kullanırsınız.

 

Sonraki adımda aşağıda bulunan resimde girdiğmiz Misafir Ağ(siyah işaretli) menüsüne girip oradan "Misafir Ağ Bant Genişliği Kontrolünü Etkinleştir"(kırmızı işaretli) menüyü açtığınızda yukarıda ki değer kutucuğunun aynısı karşımıza geldi,burada misafir ağına ne kadar hız verileceği sizin elinizde,siz istediğiniz değeri girip kaydede bastığınızda misafir ağı o hızdan yukarıya çıkmayacaktır.
Bir hatam olduysa şimdiden affola.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mi Piston 3 - Philips SHE3590BK/10 Karşılaştırma

Merhabalar severek kullandığım kulaklıkları karşılaştırıp kıyaslamak istiyorum.Maddeler halinde bloga devam edeyim.Resimler tek ve temsilidir.Testler Note 3(Q Sürümü) ile yapılmıştır.

Hatalarım olursa şimdiden affola.

Kutu İçeriği

Piston 3 önce en ufağından en büyük kulak tipine kadar çift çift kulak uçları çıkıyor ve çok güzel kutulanmış şekilde geliyor fakat;

Philips'te öyle bir durum yok bir kutunun içinde sadece 3 tane yedek uçlar çıkıyor ve çift değiller.

Bu konuda Piston 3 çok çok önde.

Kablo Kalitesi,Jak(Uç) Ve Kontrol Seçenekleri

Piston 3 örgülü ve daha kalın bu yüzden daha sağlam cepte bükülmelere göre daha dayanıklı ve jak girişi altın altın kaplama.Kontrol için 3 tuş var ses açma kısma ve çağrı cevaplama fonksiyonlarını görüyor,samsung müzik çalar da ise çağrı cevaplama tuşuna seri iki defa basılınca müzik atlıyor.

Philipste böyle bir durum yok kablosu düz plastik ve zayıf ama hor kullanmama rağmen(eğip bükme vb) hiç bozulmadı ve kablosu kolay kolay karışmıyor.Kontrol için tek tuş var oda çağrı cevaplama yine müzik çalar da parça atlama işini görüyor.

Her ikisinin de mikrofonu gayet yeterli.

 

Ses kalitesi ve izolasyon

Piston 3'ün ses kalitesi arkadan gelen sesleri daha iyi ve temiz veriyor,bass konusunda baya baya zayıf.İzolasyon bakımından Piston 3 beklemediğim kadar kötü çıktı Samsung'da ses ayarında uyarı verdiği alan var ondan önce bile dışarıda ki kişi(otobüs veya kütüphane vb) duyuyor, zaten bu ayarlarda ses gücü yükseklik bakımından az basslar vb her şey yok oluyor sonuna dayandığı zaman ise daha iyi hale geliyor eskisine göre.ve dışarıdan gelen seside o kadar iyi kesemiyor .

 

Philips ise bass odaklı olduğu için ses kalitesi arkadan gelen sesleri Piston 3 kadar net veremiyor ama o kadar kötü değil.İzolasyon konusundan bana göre Piston 3'ten iki veya üç gömlek üstün en yüksek seste kulakta dinlenmeyecek kadar güçlü buna karış dışarıya neredeyse hiç ses vermiyor yanımda ki kimse kulağımdayken rahatsız olmamıştı ve bassları çok güzel veriyor.

Fiyatlar ve sonuç

Piston 3 kutu içeriğiyle,kablo kalitesiyle daha hoş ve güzel görünüyor ama beni hayal kırıklığına uğratan konu dışarıya ses vermesi ve basslarının ve ses gücünün bu kadar az olması ve 18 dolar(ben aldığımda fiyatı TL karşılığı 60-55 arasıydı o zamanın kuruyla) hayal kırıklığı yarattı bende.

Philipsi şans eseri almıştım 35 tl civarında piston 3'e göre daha kötü kutu içeriği var ama kalitesi daha iyi geldi bana.1 yıl sonra sol kulaklık jakın olduğu yerden bozuldu tek kulaklık hala çalışıyor.

Hiçbirini bilmesem yine internetteki inceleme ve görünüşe göre piston 3 alıp yine pişman olurdum.

Dipnot:Dolby Atmos ile deneyimleyince iki kulaklıkta da aşırı derecede iyileşme oluyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

NOTE 3 (UNOFFİCAL)CyanogenMod 12.1 Değerlendirmesi(Türkiye Sürümü Q Modeli)

Yaklaşık iki aydır kullanıyorum,kesinlikle sadelik telefona aşırı hız katmış fakat bazı özellikleri de kayboluyor bunların başında batarya ömrü geliyor telefon anlamsızca bataryayı tüketiyor.

Telefon kapalıyken(uyduğum zaman) %100 şarjda bırakıyorum(Wi-Fi açık,uygulamalar kapalı greenify ile) sabaha 70-60 arası bir yerde kalıyor,orijinal romunda böyle bu kadar yoktu en fazla 90 a düşüyordu.

Ve S-Penin fonksiyonları gidiyor fakat s-pen kalem olarak çalışıyor(Romda ayar var).Genel bakılırsa giden büyük değişiklikler bunlar.

Saf androidin kazandırdıkları telefona büyük,daha hızlı akıcı bir hale geldi,artık rehbere hemen giriyor.Kamerası hızlandı bir nebze de olsa.Audio FX diye ses ayaları(ekolayzer) geldi fakat açtığım zaman hem kulaklık hem kendi hoparlöründen sesi kesiyor,galiba geliştirici yanlış portlamış eğer bunu kapatırsanız  ses orijinal sürümden yüksek geliyor hoparlörü ve kulaklığı dahil.

Wi-Fi bağlanma süresi azalmış daha çabuk bağlanıyor fakat arada anlamsız şekilde(son bir haftadır başıma gelmeye başladı modem ile alakalı olabilir) bağlantı kopuyor ve bir kaç dakika sonra bağlanmış oluyor kendiliğinden.

Tema olayları ise aşırı gelişmiş en son Galaxy S2'de kullanırken tema olmamasından şikayetçiydim 12.1 de kalkmış çok güzel ücretsiz/ücretli temalar var ve yeni bir hava katıyor telefona.

Kamera kalitesi hakkında bir şey söyleyemem googlenin kendi kamera uygulamasını kullandığımdan biraz daha az keskinleştirme yapıyor gibi geldi,birde arada Romdan dolayı kamera hata veriyor açılmıyor.Genel olarak batarya performansı haricinde bitmiş ölü olan lanetli Note 3 sürümüne bir nebze can veriyor,kullanılabilir olmuş.

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Martin @martin

  cyanogen çok iyi çok güzel ama deli gibi batarya yiyor ya. Benim S4'te cell-call dedikleri normal aramalarda da ses kalitesi düşük.

 • Gökhan Bilgin @mutlakdeli

  Cm 13 yok mu ? 4k video çekimi var mı ?

 • Androyiğit @androyigit

  Ben de Xperia U da unofficial Cm 12.1 kullanmıştım uzun bir süre; telefonun şarjı çok hızlı bitiyordu evet ama eğer performans ayarlarından işlemciyi pil koruma moduna alırsam orjinal romu kadar gidiyordu ama bu sefer performanstan kaybediyordum.Yani o performans ve şarj koruma dengesi orijinal romda ki kadar iyi değildi. Muhtelemen senin de aynı sıkıntıyı çekmen bu yüzden.
  Official kullanamadım hiç ama unofficialda durum böyleydi bende.
  Bir de Note 3 o kadar kötü cihaz değil daha ölmemiştir diye düşünüyorum ama tabii kullanıcısı sensin.