The Independent, Türkçe yayına başladı

Dünya çapında 100 milyondan fazla okuyucuya sahip İngiltere merkezli medya kuruluşlarından The Independent, Türkçe dilinde yayın yapacağı olan haber sitesini geçtiğimiz gün erişime açtı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Server'ıma openvpn kursam. İş yerindeki PC'ye kurulu chrome'dan proxy ayarı yaparak sadece chrome için serverın bağlantısını kullanabilir miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Adem Alp Yıldız @ademalp

  https://getoutline.org/tr/home bunu kullanabilirsin. VPN kurman için yardımcı bir araç. Kurulumu ve kullanımı çok basit, bilgisayarına manager yazılımını yükle oradan sunucuya yüklenecek yazılım vs komutlarını veriyor.

 • Synth @synth

  Bağlantıyı sadece Chrome üzerinden yapmak istiyorsanız Chrome içinde maalesef bir proxy yöneticisi yok, Windows'un proxy ayarlarına yönlendiriyor, o da Chrome'da değil sistem bazlı çalışır. Ya Firefox kullanacaksınız ve Putty ile server'a bağlandıktan sonra Firefox'un proxy ayarlarını yapacaksınız, ya da illa Chrome olsun derseniz Omega proxy diye bir eklenti vardı, onu kullanacaksınız.

Yemeden içmeden kandil, bayram, cuma veya resmi bayram, resmi gün mesajları atan arkadaşlar. Şunu bilin ki bu samimiyetsiz gönderileri inbox'umuzda görmek istemiyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Ücretsiz maç yayınlayan bir uygulama kurdum. Istagramda 750 kişi takip etmişim. Tek tek uğraşıyorum şimdi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

Kablosuz ağ için menzil arttırıcı olarak bi yerde resimdeki mi routerı kullandım. Sorun yaşamadım. 145tl'ye aldım. Genel olarak memnun kaldım. Profesyonel olmayan kullanımlar için önerebilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ram'lerde de enyüksekmegapixelkamera, ençokkamera, ençokçekirdekişlemci tarzında pazarlamanın zorlamasıyla yanlış bir dayatma söz konusu sanırım.

Does RAM speed REALLY matter?

Now that we have RAM modules capable of up to 4266MHz, we need to find out... does high speed RAM ACTUALLY make a difference? Tunnelbear sponsor link: Try Tu...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 26
 • Orcun @orcun

  Intelde gene çok uçarı kaçarı fark yok ama amd'de fark ettirir. Birde şimdi şu var, belleği iyi aldın bitmiyor. Anakartın destekliyor mu ? destek yoksa max sürati neyse o hızda çalışır ee 3600 diye aldın 3200 destekliyormuş kaldın ortada. Sıfırdan sistem toplayacaksan elbette anakartını belleğini ona uygun alman lazım. Ben R7 2700'e dur a320 anakart koyam üstünede 2400 mhz ram koyarsan o işlemcinin sülalesini belledin gitti, ne diye r7 aldın o vakit ? almaman lazım.

 • protego @protego

  2400-4000 mhz ram arasında 40fps'e varan fark oluşuyor. Elbette öncelik işlemci ve ekran kartı olmalı. Ancak ekran kartı ve işlemci güçlüyse darboğaz yaratan şeylerden biri ram oluyor. Gayet açık ve net testler. "Ortalamaya vurduğunda etkisi yok" demek saçmalık. Eğer orta düzey sistem kuruyorsan önceliğin işlemci ve ekran kartı olsun elbette. Ama üst düzey kuruyorsan ram'e de dikkat edeceksin. https://www.youtube.com/watch?v=VElMNPXJtuA&feature=youtu.be

 • TeknoStil @teknostil

  " en yüksek megapixel kamera, en çok kamera, en çok çekirdek işlemci "
  Her zaman pazarlama zorlaması olmuyor aslında.

  CPU ile iş yapan adama bol çekirdekli işlemci lazım oluyor. Oyuncu için 6-8 çekirdekli güncel bir CPU yeterli olur.

  Megapiksel doğrudan kalite anlamına gelmiyor belki ama piksel sayısı artışı, fotoğraftaki detayı artırıyor. Uzaktaki bir nesneyi daha keskin/ belirgin şekilde çekmek mümkün oluyor.

  • Martin @martin

   80 Mpixel resim çekebilen bütçe dostu telefon;
   https://www.log.com.tr/tam-80-megapiksel-fotograf-cekebilen-butce-dostu-akilli-telefon-video/

   10 Çekirdekli telefon; Umi Z

   Bunlardan bahsediyorum ben. Bunların harika makineler olduğunu mu söylüyorsunuz? Anlamamazlıktan mı geliyorsunuz.

   Vallaha LP'yi anlamaya başladım sanırım.

  • TeknoStil @teknostil

   @martin
   CPU örneğini PC için verdim. PC' de yaptığı iş ile para kazanan adamı, ucuz, az çekirdekli bir CPU kurtarmaz.

   Megapikseli en bol telefonu/ kamerayı alın demiyorum. Sadece megapikselin ne durumda fazla olmasının işe yaradığını yazıyorum. Instagram' a oğlanın doğum günü fotoğrafını koymak için 80 megapiksellik telefona/ kameraya gerek yok.

  • Martin @martin

   @teknostil Aksini söyleyen var mı? Ama benim "sanırım" diye bitirdiğim bir yargıyı yanlışlamak için bin dereden su getiriyorsunuz. Sıkıntı var yani burada.

  • Martin @martin

   @teknostil Neyse. Herkes en yüksek mhz'yi en yüksek megapixeli en çok kameralı telefonu alsın Kalın sağlıcakla.

  • TeknoStil @teknostil

   @martin Nerede "herkes her şeyin en iyisini alsın." dedim ki? 🙂

  • protego @protego

   @martin Hocam siz anlamamak için zorluyorsunuz. @teknostil'in cümlesi gayet açık. "Her zaman pazarlama zorlaması olmuyor aslında." Her zaman olmuyor diyor adam. Evet pazarlama unsuru bunlar ancak bazen de değil. 5 yıl önce çıkan Z2'deki 21 mp kameranın yanında bugün çıkan üst düzey bir telefondaki 12mp kamera daha iyidir. Fakat aynı Sony'nin aynı sensörün 12 ve 20mp olmak üzere iki varyasyonunu ürettiğini düşünün hangisi iyidir? 20 elbette. Yüksek mp daha çok çözünürlük daha çok detay demektir. 7 yıl önce çıkan 4 çekirdekli işlemcidense bugün çıkan 2 çekirdekli işlemci daha iyidir. Ama bugünün i5 ve i7'sini karşılaştırırsak hangisinin iyi olacağı da ortada. Şu videoya bakın arada 40fps var 40fps. Ama ne zaman var? İşlemci ve ekran kartı yeterince güçlüyse, çünkü o zaman ram darboğaz yaratmaya başlıyor. Buna pazarlama hilesi diyebiliyorsanız.... https://www.youtube.com/watch?v=VElMNPXJtuA&feature=youtu.be

   Olay duruma göre değerlendirmek. Saydığınız şeylerin tamamına "her zaman pazarlama yalanıdır" da diyemezsiniz, "her zaman büyük değer daha iyidir" de diyemezsiniz. Tartışılacak birşey yok

 • R.D. @rdr

  Bilgisayarlarla haşır neşir olmaya başladığımda (90'larin sonu) ram için CL gecikme değerleri çok önemliydi. Sonra ne ara CL'den bahsedilmez oldu, iş MHz yarısına döndü hatırlamıyorum.

Wifi menzil arttırıcı kullanıp performansından memnun olan, tecrübesini paylaşacak olan var mı? Bi tane lazım oldu da.

BeğenFavori PaylaşYorum yap