#İnternetçiarkadaş lar napıyonuz yaw iyi misiniz ? Bunu da gördüm ya artık kafamda bazı şeyler netleşti. Ne yapıp edip internetçiarkadaşlar olarak elimizden geleni yapıp bu cahilliğe teslim olmamak için elimizden geleni yapmalıyız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

"Ben hep 50 liralık alıyorum!"

https://youtu.be/4co52f24prY

50 lira neydi, ne oldu? | Türk lirası: "Bozdurulduğu anda eriyor"

Türk lirası neden değer kaybediyor, ekonomi nereye gidiyor, dolar ne olacak...? Bunlar herkesin aklında olan ancak yanıtlanması güç sorular. Bu yüzden biz da...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez @lterlemez

  Adamlar siyaset bile yapmıyor ki ideoloji tartışıyor hala. İdeoloji tartışılacak bir ortam kalmadı ki artık. Uzaylılar doğrudan Türkiye'ye inse, bizim siyasetçileri görünce "Dünya hala 19. yy'da mı hala?" diye sorar. Dünyanın en ideolojist ülkeleri bile tartışmıyor artık.

  • Echo @echo

   Kayıkçı kavgası 😀
   "İstanbul’daki kayıkçılar üzerinden kültürümüze katılmış hoş deyim. Kayıkçı Kavgası. Özlü deyişimizin hikayesi şöyledir:

   Eskiden İstanbul’da Eminönü - Karaköy arasında yolcu taşıyan kayıkçılar, müşteri beklerken kendi aralarında kavgaya tutuşurmuş. Durup dururken çıkan kavgada sesler yükselir, kürekler havaya kalkar, sağa sola savrulurmuş. Kavga çıkınca etraflarında toplanan halktan bazılarının kafasına kürekler iner, ama kürekler ne hikmet ise kavga eden kürekçilerin hiçbirinin başına değmezmiş. Bu kavga daha sonra denizden karaya taşınmış ve yankesiciler, cami önünde kayıkçı kavgası benzeri düzmece kavgalar ile halkı çevrelerine toplayıp soymayı adet edinmiş.

   Buraya kadar olanı, kıyıdaki tablo. Bir de denizde kapışmaları varmış kayıkçıların. Kayık denen meretlerin yapısı gereği suyun içinde her yanı ayrı oynar. Kavga etmek mümkün olmaz. Zamanının kayıkçıları da kendileri suya düşmemek için kavga ettiği kişiyi kuvvetlice iteleyemezlermiş. Kibar kibar birbirlerini dürter, gayet sinirli olmalarına rağmen komik bir görüntü ortaya koyarlarmış."

Burada yapılan iş başka bir seviye de. Hayran kaldım.
https://youtu.be/ynKC5cps27Q

15 Years of Laika Animation Exclusive Featurette (2020) | FandangoNOW Extras

Check out the new exclusive featurette for Laika Animation's 15-year anniversary! Let us know what you think in the comments below. ► Watch on FandangoNOW: h...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Driftin atası 😀

https://youtu.be/AexoNUgWe8c

iroha02_02

前にアップしたの音ずれてたのですがこの度元ファイル発掘に成功!当時は若かったな~
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9