EYT ile emekliye ayrılacak TIR Şöförlerinin sayısı inanılmaz orandalar, sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. 😶 benim gibiler muazzam kıymete bindik bile, düne kadar kapılarından "tecrübeli şöför arıyoruz" dedikleri için dönmek zorunda kaldığım firmalar her gün ikişer üçer dönmeye başladılar şimdi ardları yanmışcasına.

ha gerçi 5-6 aya hemen hepsi karıları evden kovalayacakları için yine bir yerlerde başlar, ya da kendi araçları ile kooperatiflere yazılır (ya da kurumsal firmalara taşere iş yapar) şekilde geri dönerler. ama geçiş döneminde sektör cidden boyutu belirsiz bir kriz yaşayacak gibi görünüyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Vizuvv @vizuvv

  Doğru yatırım yaptın. Aranan adam olmak çok onemli. Önündeki 3 yılı planlama fırsatına kavuştuğunu düşünüyorum. 3 yıl sonrasinda ise istedigin gibi olur umarım.

 • Halil @hcaktuna

  Umarım yurt dışında devam edersin bu işe. Gerçekten muazzam para kazanıyorlar.

  • UnicornKnight @unicornknight

   amaç ve hedef böyle zaten hocam, burada sektörün ilk 5'inden birinde 2 yıl kariyer yapıp yöneticilerden iyi birer tavsiye mektubu kapıp fıymak daha yola çıkarken aklımdaki tek şeydi. biraz uğraştım ama nihayetinde en iyilerin de en iyisine kabul gördüm. yoksa "çayırağası nakliyat" tadında sürüyle firma daha en başından beri mevcutlar hem yepyeni çekicileri altıma çekecek olan hem de maaş ve harcırah konusunda fersah fersah daha bonkör olan. lakin onlarda ne uzamak ne kısalmak mümkün olabiliyor, senelerini burada kalarak yitiriyorsun. o yüzden mevzuya "şimdilik daha az kazanç, ama daha çok öğren, fayda sağla ve tam anlamıyla profesyonel ol" yönüyle girdim.

   3 ay sırf eğitim, hem de öyle böyle bir eğitim değil. canımız çıkıyor resmen, hocamız muazzam, Türkiye'de sektörü neredeyse tek başına domine eden bir isim. buna rağmen aylık 2400TL yemek parası ve şahane bir maaş + servis de olmasına rağmen bir de yol parası (2. aydan itibaren ayakta muayene ve tedavileri de kapsayan özel sağlık sigortası da başlayacak) da alıyoruz eğitim süreci boyunca dahi. hani sırf o eğitimler neticesi sahip olacağım ve E-Devlet üzerinden de görüntülenebilecek MEB destekli müstakbel sertifikalarım dahi adamların konuya çok farklı bir perspektifte yaklaştıklarının kanıtı.

Şahsiyet dizisinden sonra ilk defa bir Türk dizisi izliyorum.

Öyleki Amazon’un The Peripheral’den sonra çok iyi geldi. Kadro zaten müthiş. Görselde olmayan tiyatrocu ustalarımızda oynuyor.

Şahsiyet severler bir şans verin. 😉

#SıcakKafa #Netflix #DiziTavsiyesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 14

6 tane fanı nasıl çorba şekilde kontrol ederim adlı çalışmam, en hızlı fan 920 devir olmasına rağmen sessiz bir odada duyuluyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#MelodySheep'ten yine muazzam görsellere sahip bir video gelmiş. Epik seviyede özelliklere sahip alternatif gezegenlere kısa kısa yolculuklar yapıyor ve yaptırıyor.

Aralarında gerçek "Lord of The Rings" de var. Bilinen ismi J1407b. Bu gaz gezegenin halkalarının genişliği nerdeyse Dünya ile Güneş arasındaki mesafe kadar. Yaklaşık 120 milyon kilometre. Saturn'ün halkalarının 200 katı. 15:45'te görebilirsiniz. Bunun yanında havdaki partikülleri sesin 7 katı hızla çevirebilen fırtınaların olduğu, muazzam sıcak yada muazzam soğuk gezegenleri, elmas çekirdekli kömür gezegenleri, pulsarlar etrafındaki zombi gezegenleri de gösteriyorlar.

Uzay'a meraklı iseniz ve Amblight tarzı aydınlatmaya sahip bir tv üzerinde 4k izleyebilirseniz etkilenmemeniz mümkün değil.

Space Engine üzerinden J1407b'ye alternatif bir bakış içeren şu videoyu da izleyebilirsiniz;
https://www.youtube.com/watch?v=eqflZzcOgFI

THE SIGHTS OF SPACE: A Voyage to Spectacular Alien Worlds

Support my work: http://patreon.com/melodysheep. Soundtrack: https://melodysheep.bandcamp.com/album/the-sights-of-space-original-soundtrackIf you could visit...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#GününEskiFilmi #4HitlikFilmdir #BluTV

Arrival - Geliş (2016) 1s 56dk - Bilimkurgu Louise bir üniversitede dil biliminde yetkin bir isim olarak hocalık yapmaktadır. Ansızın dünyanın 8 farklı bölgesine yumurta şeklinde uzay gemisi iner. Louise çok etkin bir dil bilimci olduğu için ABD kuvvetleri evinden helikopterle alır ve film başlar. Çok güzel oyunculuk, hikaye anlatımı vede görüntü izlettiği için yüksek puanı hakediyor.

Filme 10 üzerinden 8 puan veriyorum.

TKDB: https://drive.google.com/drive/folders/17xXafF4q98dwo1jiCtjdmgTdcT2umhiV?usp=sharing

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeni Bilgisayar İçin Program Önerileri 2023

#ProgramÖnerisi

Yeni Bilgisayar İçin Program Önerileri 2023

Web Tarayıcı: Opera Tarayıcısı ( Tıklaİndir )  Bu tarayıcısı Twitter, Facebook, Youtube, E-Devlet, Youtube Music, Teknosayir, PrimeVİdeo gibi olağan ve sürekli kullandığımız sitelere ziyaret için kullanalım. Önerdiğim Eklentiler: Channel Bloker, Youtube HD + FPS, Google Translate

Mozilla FireFox ( Tıklaİndir )  Bu tarayıcıyı da webde gezmek, sörf yapmak 🙂 🙂 at yarışları izlemek vs.. için kullanabilirsiniz. Sıkça gezinme geçmişini komple seçenekleri seçerek silebiliriz. Bir nevi maraba zihniyetiyle kullanabiliriz. Önerdiğim eklentiler: Video DownloadHelper, Browsec VPN - Free VPN for Firefox,

Tarayıcıları kullanıma göre ikiye ayrırsanız hesap güvenliğiniz çok daha sağlam olacaktır. Eğer işin kurdu değilseniz Windows Edge kullanmak saatlerinize neden olacak sıkıntılar doğurabilir güvenlik açısından. (TSciler yorumlarda kafamı ütülemeyin. Bu gönderi sizin için değil.)

 

Windows İçin Programlar:

1.)  IObit Unlocker  Windows sisteminde, disklerde, sabit disk bölümlerinde silinmeyen, değiştirlemeyen dosyaların izinlerini açarak düzenlemenize veya silmenizi sağlar.

2.)  Defraggler   SSD değilde SATA Harddiskler de ki dosyaların alana parçalı yazılmış olanlarını tek parça olarak birleştirmenizi ve yazma, okuma hızının yükselmesini sağlayan bedava program.

3.)  Revo Uninstaller  Windows sisteminde program kurdunuz. Artıksız kaldırmak için kullanılan ve arayüzün de bir çok araç barındıran çok faydalı bedava türkçe arayüz programdır.

4.) K-Lite Codec Pack   Eski video uzantılarına sahip veya yeni codeclerle hazırlanmış videoları Cinema Home Media Player ile izleyebilirsiniz. Eski videolara sahip değilseniz kurmaya da bilirsiniz. (İndirenler Ful yazan paketi indirsin.)

5.)  FxSound   Bu program ile alternatif ses çıkışı sağlayan programdır. Bedava Türkçe arayüzdür. Windows mağazadan indirebilirsiniz. Mağaza arama çubuğuna FxSound yazarak kolayca kurabilirsiniz.

6.)  7-Zip   ve Winrar Çok çok uzun yıllardır kullandığım dosya boyutlarını küçülten, büyük dosyaları bölen arşivleme programıdır.

7.)  Quick Restore Maker 4   Bu 250 KB programcık 🙂 🙂 tek tıkla Windows Sistem Geri yükleme noktası oluşturmanızı sağlıyor. Eğer Windows güç seçeneklerini kullanıyorsanız ŞU LİNKTE yer alan kısa yolları kullanarak tek tıkla güç seçeneğini vites gibi değiştirebilirsiniz.

8.)Waifu2x SD videoyu 4K ya yükseltme programıdır. Bedavadır. Ve özelleştirme seçenekleri çoktur. Açıkçası 2 haftadır kullanıyorum. Çok yüksek özellikli bilgisayar ister. 1 dakikalık 320p videoyu 1080p ye 2.5 saatte yükseltiyor.

9.)  LibreOffice 7.4  Windows Office programının açık kaynaklı ve bedava alternatifi olan program. Az yer kaplar ve seri çalışır.

10.)  Audacity  Ses düzenleme programı, Bedava ve Türkçe. Baya yeteneklidir.

11.) SwitchPowerScheme: Sağ tık menüsüne Güç seçenekleri listesini ekliyor. Yapmanız gereken şey çok basit. Uygulamayı indirin. Çalıştırın. Menü butonuna tıklayın. İlk seçenekte ki Sağ tıka ekleyip seçin. Bu kadar. Güç planları arasında kolayca değişim yapabilirisiniz.

12.) TrafficMonitor: İnternet hareketlerini taskbar da gösterem mink bedava uyglama. Windows 11 desteği de mevcut.

Windows Arayüz Yardımcı Programları:

Senelerdir beğenerek kullandığım bu 3 programı da ekleyeyim. Nasıl GÖrünüyor (Video)

İnternete baktığınızda baya uygun olduğunu görebilirsiniz.

https://store.steampowered.com/app/1815630/Fences_4/ https://store.steampowered.com/app/1811010/Start11/ https://store.steampowered.com/app/431960/Wallpaper_Engine/

Windows Tema değiştirme konusu (TIKLA)

 

Windows Yedekleme:

Windows sisteminde diski klonlamak veya tekli klasör dosyaları yedekleyebileceğiniz iki program.

Acronis True Image for Western Digital Bu program WD ve Sandisk diskleri bilgisyarıana takıp kullanan kullanıcılarına bedava sunduğu programdır. Bedava. Kuruyorsunuz. Otomatik diski tanıyor takılı olan ve çalışmaya başlıyor. 8 çekirdekli bilgisayarın altı çekirdeklere sahip sistemde yavaş çalışacaktır. Ama disk yedekleme kurduğunuzda hiç anlamazsınız çalıştığını. Windows 11 desteği şuanlık yok. Ne yaparlar bilemiyorum. 

 

EaseUS Todo Backup Home (Steam de 50 TL lisansı)   Bu programı deneyimledim. Güzel çalışıyor. Acronisten aşağı kalır yanı yok. Hem sistemde hem de WinPe yanı Live USB den çalışan sürümü mevcut. Yedek şifreleme, yedeklerken dosya ve klasörleri harici tutma, Maksimum sıkıştırma, Yedeğin dosyasını 1DVD boyutunda bölme, Seri çalışması, Wİndows 10 ve Windows 11 e optimize edilmiş olması insanı cezbediyor.

 

Twitter  -- Youtube TurHiLL Kanalım  --  TeknoSeyir Profilim

#turhill #turhillvideo #turhillteknoseyir #teknoseyir #Yenibilgisayariçingerekenprogramlar  #ProgramÖnerisi #Yenipciçinbprogramlar

Not: Konu Güncellencektir.

12-12-2022 01:51

İyi günler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

IObit Unlocker Free (Dosyaların kilidini açın. Ve Silin.)

IObit Unlocker Free Türkçe

( Dosyaların kilidini açın. Değiştirin Veya Silin.)

Web Sitesi

3MB Civarında bir program. Türkçe dil desteğinde. Kendi güncelleme sistemi de mevcut. Windows 10 ve Windows 11 destekli. Windows da silinmeyen dosyaları silmenize değiştirmenize sağlayan araç Eskiden kurulum dosyasına sidebar ekli Unlocker programının görevini üstleniyor. İnsanlara 450 KB kurulum dosyasına sahip programı nasıl sidebar yüklemeden yükleyeceklerini anlatıyordum. 🙂 Buna gerek kalmadı. Her Findows da olması gereken program.

Program penceresine dosyayı sürükle bırak yapıyoruz. Kilidi aç bakem diyoruz. Tak tak açıyor. Ve böylece istenen dosyayı düzenleyebiliyoruz. Mesela Windows\drivers\etc\host dosyasını düzenliyemiyoruz. Findows izin vermiyor. Bu programla erişm elde ediyoruz. Ve istediğimiz değişikliği yapabiliyoruz.

Esenlikler dilerim.

TurHiLL

 

Diğer Konulara Göz At:

Video2x Free SD to 4K Upscale

TurHiLL Live CD GOLD 2022 Windows10 Türkçe altyapısı ile

Twitter: turhill

 

#ProgramÖnerisi

#windowssilinmeyendosyayısilme #fileunlok #IObitUnlockerFree #IObitUnlocker #windowsdosyasilme #dosyasil #dosyakilidiniaç #dosyasilmehatası #turhill #teknoseyir #turhillblog #turhillimage #turhillwindows #unlocker #windows10 #windows11 #windows10FileUnlocker #windows11fileunlocker #unlockerfree #unlocker2023

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap