Florya Atatürk Ormanı’nda ailecek oturuyorduk. İki tane güvenlik turluyordu. Geldiler hayırlı bayramlar eyvallah dedik, alkol yok değil mi dediler ben de başta anlamadım babam yok dedi, fenerle içeceklere bi baktılar sonra gittiler. Ben de ne alaka dedim, zabıtayı aradım yasak mı diye. Park, okul çevresi ve yerlerde genel olarak açık alanda alkol tüketimi cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile yasaklandı dedi. Ya içip sapıtana ne yaparsan yap ama bu ne alaka ya? Ben tüketmiyorum ama tüketen insan otursun sessiz sakin içsin. Bilenler vardır bu Florya Atatürk ormanı inanılmaz sessiz sakin bir yer zaten. Giderek her şeyimize karışacaklar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 21
 • BobrekMafyasi @bobrekmafyasi

  Bu arada yeniden baktım valiliğin yasaklayabilme yetkisi var yazmışlar, belki öyle bir durumdur. Belki de belediyeyle alakalıdır. Ben de merak ettim bak şimdi, yarın hocama ulaşabilirsem sorayım. Kanun maddesinde yasak yazmıyor çünkü.

 • Housedakitopal @housedakitopal

  Yıllardır yasak zaten+ bence yasaklanması iyi. Dışarda içipte sapıtmayan, taşkınlık yapmayan insana denk gelmek zor. Zira genelde bu park, bahçe gibi yerlerde içenler çoğunlukla taşkınlık yapmaya meyilli, sağında solunda jilet izi olan tipler.

 • kurtcuk @kurtcuk

  İçip millete musallat olacak adam her türlü içip yine musallat olur. Olan da masuma olur gene. Belediye arazisinde olan parklarda ilçe zabıta birkaç yıl önce beni uyarınca şaşırmıştım. Ohal vs ayağına merkezi şekilde valilik veya Ankara bazında yasak gelmişse şaşırmam.

 • catpower @catpower

  ortak alanlar ortak yerlerde içilmemesi doğru değil mi siz özgürlük altında içiyorsunuz ama başkasının özgürlüğüne girmiş oluyorsunuz. Bahsettiğimiz şeyi sadece politik alınması çok saçma Alkol dünyanın her yerinde kötü bir alışkanlık ve iyi bir şey değil sağlık açısından da bu yönden bakmak lazım. Alkol içen insanlarında neler yaptığını görmekteyiz siz düzğün içe bilirsiniz ama genel oalrak maalesefki içilmiyor bu şey düzgün.

  Ortak bir alan açık park bahçe yeşillik doğa insan nefes arıyor sağlık alıyor, bu yerlerde siğarada yasaklanmalı alkol dışında bence.

  • LOOP @loop

   sigara mesela duraklarda yasak ama yaptırım uygulanması gerekirken uygulanmıyor kaç teyzenin çocuğun durağın dibinde içen bir andaval yüzünden duman soluduğunu gördüm. Genel olarak insanımız eğitilmez bir yapıya sahip kamusal alan kurallı olur ortak kullanım alanıdır ağlamaya gerek yok.

  • catpower @catpower

   @loop ülkece kimseye bir şey diyemiyoruz ya siyasete giriyor konu ya kanlı bıçaklı kavgaya ülkenin her noktası elimizde kalıyor. tutmaya korkar oldum işten eve evden işe gidiyorum sövseler dönüp bakmam.

Gençler ve genç hissedenler,

Yakında anahtarlıklar satışa çıkacak biliyorsunuz ki, bu gönderinin altına size gelecek olan anahtarlığın numarasını tahmin edeceksiniz, doğru tutturan olursa ufak bir ödülde benden olsun yine bir pizza etkinliği yapabiliriz ya da o güne kadar başka bir hediye de kararlaştırabiliriz. Nasılsa ben tutturan çıkacağını sanmıyorum 😀

Benim kendim için tahminim 410 numaralı bana gelecek.

#anahtarlık #ts10Yaşında #TS10

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Uğraşmak isteyen varsa buyursun 🙂 Hikayesini merak ettiğim için ilk maile sorun nedir yazmıştım sadece 🙂 Bunların hala devam etmesi çok ilginç. Parayı sanırım bir sonraki aşamada isteyecek ve bence ödemeyi btc falan olarak isteyecek. 🙂

#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.youtube.com/watch?v=PuxI8xS10ro&ab_channel=Technopat

Kurulum ekranı vs. çok hoşuma gitti ancak Başlat Menüsünün ortada olmasına göz ve kullanışlılık açısından alışmak vakit alacak. Son sürümde her şey değişebilir orası ayrı ama 🙂

Windows 11 Deniyoruz!

Yeni Windows 11'i kurup deniyoruz. https://www.technopat.net/sosyal/bolum/windows-11.314/Windows 11 henüz resmen çıkmadığı için bu sürüm eksik ve kilitli öze...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

MHRS'den randevu alırken bir sistem bu kadar mı hantal olur? Bir randevu için 50 kere hata, bekleme.

#MHRS #aşı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Markette iki ürünü görseniz ve fiyatı eşit olsa hangisini alırdınız? Bana göre Ülker sadece raflara oynamak için üretmiş. Ülker 45 gram, Eti ise 50 gram.
#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 30

Arkadaşlar merhaba, yeni telefon aldığımdan dolayı bu iki cihazdan bir tanesi satacağım. kalanı annem kullanacak 🙂 Buraya da atayım dedim ilgilenen varsa ve sahibindendeki boş mesajlarla uğraşmaktansa burda ihtiyacı olan birine biraz kırık fiyattan vermek daha iyi olur. İlan açıklamalarına ek sorunuz varsa sorabilirsiniz.

#ikinciel #iPhone6 #Samgung #j6

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-cep-telefonu-modeller-iphone-6-32gb-sorunsuz-925807402/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-cep-telefonu-modeller-samsung-galaxy-j6-32gb-tr-de-yok-mor-ozel-renkli-926004827/detay/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar merhaba, bütün verilerimi bulut depolamaya aktarmak istiyorum. Son zamanlarda ssd fiyatlarının artması ile ssd almaktan vazgeçtim. Birde bozulma vs sıkıyor artık. Tavsiye edeceğiniz bulut depolama servisi nelerdir acaba? Google Drive'da mail olaylarım yüzünden dolmak üzere, OneDrive'a da alışamadım bir türlü yapan Microsoft bile illa git oturum açarak işlem yap diyor neden seni bilgisayarımda tutayım ki o zaman?

#akış #depolama #bulut #SSD

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar sabah #chz ufak patlaması ile ilk meyvemizi aldık 🙂 Alırım bi hayırlı olsun. 🙂 Burdan her zaman diyorum spotu asla ama asla hedefinizden önce satmayın ve hedefinize gelince daha fazlasını amaçlayıp beklemeyin 🙂 5 yıllık İphone 6 hikayesi kapandı artık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 12

Bu nasıl iş gerçekten aklım almıyor ama 🙂 #Bitcoin #kriptopara

Arkadaşlar 29'unda 1000 lira attım hesabıma 250 liralık 4 coin aldım ve kısa sürede 4'ü de 275 lira seviyesine geldi, hevesle atayım bari enparadaki eksi bakiyeden 5900 lira attım 🙂 Keşke daha da eksiye inip atsaydım 🙂 Yaptığım tek şey düşük olduğunu düşündüğüm coinden alıp 150 200 lira getirecek kadar satış emiri girip siteye ertesi gün sabahtan girmemdi 🙂 Biraz öncede chz atak yapmış şans eseri girdim ve hemen pik noktasından satış yaptım ve 15 günde 5900 liradan 8100 liraya çıkarttım. Bu kadar kolay olmamalı ya bu işler pekte şanslı değilimdir para konusunda ama 🙂 #BalonPatlamadanKaçmayıKestirmeliyiz

Güncelleme: 18 Nisan sabah 06:00 civarı yaşanan patlamadan bir önceki gün, bütün paramla avax alıp yüzde 7 düştüğü için satıp bekleyeyim demiştim biraz çünkü ilk defa düşen bir işleme girmiştim derken avax resmen bir kıyak haber yollamış 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 14