Gençler bir şey soracağım bu FIFA 22'de ben takımıma satın almak için bir futbolcuya teklif yapıyorum mesela ama o teklifi başkası artırırsa ve ben alamazsam benim para yok mu oluyor? Sürekli hemen al fiyatına mı almam gerekiyor ya?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Uzun zaman sonra merhaba, birinci dönemi tamamlamaya yakın anca vakit bulabildim buraya yazmak için. 😂 Öncelikle öğretmenlik harika gidiyor ama özel okul ve ego yarışları biraz garip geliyor. Neyse ki KPSS harika geçti ve atanmayı beklediğim için ikinci dönem konusunda soru işaretlerim var. Her neyse bunu geçelim.

Okulda yardımcı olması için bir iPad almıştım, uygulamalı derslerim olduğu için ve Apple Pencil ile beraber kitaplar üzerinde notlar almam, toplantıdalarda, çocukların karnelerini ve bilgilerini falan düzenleme konusunda aşırı yardımcı oldu. Bir de yanına kampanyadan AirPods Pro 2.nesil almıştım. Gerçekten bu Apple yapıyor bu işi. Tabletten bir şey izliyorum ses kulaklıktan geliyor sonrasında telefonuma gelen sesli mesajı açıyorum ve telefondaki içeriğin sesi anında kulaklığa geçiyor ve neredeyse gecikmesiz. Bu harika. 😊 Paranız varsa deneyimleyin dostlarım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Her şeyi geçtim bilgisayarı açmak için çentikli sistem var ya 😂😂 2007’de falan Acer’ın bir modelini kullanırken ona maruz kalmıştım yıl 2022 ve satılan bilgisayarla bakın 😅

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gençler günaydın, öğrencilerimle Valorant, CS:GO ya da CoD oynamaktan sıkıldık, şöyle 20-25 kişi girebileceğimiz oyunlar var mı hepsiyle birden kapışalım istiyorum. Sistem PC hepsinde.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

e-devlette 4a Hizmet Dökümü alacağım ancak aldığım hata kodunu gram anlamadım.

Lazım olacağı zaman bozulması bana denk geldi herhalde.

Lütfen sistem yöneticinize başvurun-->getKpsSigortaliKimlikByTcNo-->>[Ljava.lang.StackTraceElement;@cbcb11bf

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.tarimorman.gov.tr/

Dostlar ben mi giremiyorum yoksa genel sorun mu var?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba ahali,
PC'de AirPods'u kullanınca ilk bağlantıdan sonra YouTube'da video açınca 6 saniye kadar sessiz kalıyor sonrasında ses gelmeye başlıyor ve bağlantı koparılana dek bir daha olmuyor bu bütün Apple kablosuz kulaklarında böyle mi yoksa bendeki müzik yazılımları mı araya girip müdahale ediyor acaba? Tek tek kaldırıp denemeden size sormak istedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Değerli dostlarım yaklaşık iki yıldır bayağı bir vakit geçirdiğim, derdimi paylaştığım, gülüp eğlendiğim ve birçok şeyi paylaştığımız abilerim, sonunda emek verip hazırlandığım sınavdan 90 puanı ve güzel bir sıralama yapmanın mutluluğunu yaşıyorum. (Branş bazında sıralamam belli değil o yüzden yazamıyorum)

Öncelikle matematikte eksi ile çarpma işlemini dahi bilemeden başladığım yolda bugün dereceye girmem bana şunu öğretti ki kafamıza neyi koyup bunu başarmak için gerekli ortamı ayarlarsak onu yapabiliyoruz. Hepinize bu yolda bana destek olduğunuz için teşekkür ederim.
Eksi olayı ise önce gıda mühendisliği bölümünü kazanmam gerekiyordu ya hani 😂 sabahtan beri öğrenciler kafa bırakmadı ifade edemedim.

Ekleme; Gıda mühendisliğinde mülakat yok, amacım Tarım ve Orman Bakanlığı olduğu için merkezi atamada ilk yerleştirmelerde atanacak derecedeyim o yüzden kesin gözüyle bakıyorum. Umarım hepiniz hedeflerinize ulaşırsınız. 🥳🥳😊😊🤩🤩

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gençler sınıfımdaki panoyu düzenleyip renkli hale getirmek istiyorum kafamda şu şekilde bir tablo oluştu:

Panonun orta alt kısmında bir ağaç kökü olacak, kökün altında ağacın filizleri falan olacak ve orada Atatürk’ün gelecek nesil ile alakalı sözü olacak ağacın kökünün üst kısmında ise Atatürk’ün bir fotoğrafı ve kenarlarından dallar uzanacak her tarafa, her dala da bir tane öğrencimin renkli fotoğrafı olacak (laboratuvarda deney yaparkenki fotoğrafları)
En üst kısımda ise sınıfımızdan bir söz olacak. Bir de köşeye qr kod çıktısı alıp öğretmenlerle ilgili şiir içeren bir video gömeceğim o koda.

Böylece sınıfımın derslerine giren her öğretmene sınıfımdan bir hediye gibi olacak ☺️

Şimdi bu plandaki sorun ben bu ağacın kökünü nasıl yapacağım, dallarını nasıl ayarlayacağım? Panonun ölçüleri elimde yok ama netten bakacağım birazdan ölçüleri bulurum. Buna uygun şekilde bu planı nasıl en kolay şekilde hazırlayabilirim?

Ayrıca fikri olan varsa ekleme yapabiliriz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Distor @distor

    Her konu ile ilgili çeşitli bilgiler asın panoya. Öğrencilerin seviyelerine uygun. Ara ara da yenilersiniz.

    • Emre Yüce @emreyuce

      Onun için panolarımız var zaten hocam meslek lisesiyiz ve her ay güncellemeler sağlıyoruz 🙂 Bu sadece 9'lar için aslında biraz sahiplenmeleri ve kendilerine moral olması için yaptığımız bir etkinlik 🙂 Daha doğrusunu benim başlatacağım bir etkinlik bakalım nasıl olacak.