29 Eylül öğlen 12’den beri Türk Telekom denen sözde iletişim operatörünün hatları yine çekmiyor, servis yok diyor. Daha dün net yolladık diyorlar ertesi gün yine hat yok. Bu sefer gerçekten bıktım. Askere gideceğim vaktim yok hat değişikliğine ancak bu olay bitti. Siyaset yapmayalım arkadaşlar lütfen suçluları çok iyi biliyoruz. Paraları kaçırmak yerine, biraz BTK gelsin siz hayırdır demeyi yada ulkenin altyapısını kontrol etsin biraz. Yer İstanbul Esenyurt.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar merhaba.
Yeni bir bilgisayar almayı düşünüyorum. Acer A7 715 -72G GTX 1050’li bir makine. Ben bunu sadece oyun için almıyorum gıda mühendisiyim ve gıdaların ambalajını, kutusunu çiziyorum solidworks ile. Daha önceleri güçsüz laptoplarım olduğu için programlama vs bir türlü ilerleyemedim. Sizce yeni başlayan birisi için programlama için ne önerirsiniz? İstediğim şey aslında bir gıdanın verilerini tutmak, kategoriler içinde o gıdanın detaylı bilgilerine offline olarak ulaşabileceğim bir program yazmak istiyorum. Bunu yapmak için sizce ne öğrenmeliyim.

Örneğin, programda 50 gıda var bunlardan xxx gıdaya bastım, alt kategoride gıdanın tarihçesi, içindekiler, gündelik hayattaki yeri vs vs gibi arayüzü de güzel olsun istiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • berrram @berrram

    Gerçek manada grafiksel bir derinliğe girilmeyecekse programlama yaparken aslında çok da üst seviye bir bilgisayara gerek yok sonuçta milyonlarca satır kod çalıştırılmayacak. Dediğiniz şeyi istediğiniz herhangi bir programlama dili ile yapabilirsiniz, HTML yanına bir de CSS ile bu dediğinizi zaten kolay bir şekilde yapabilirsiniz programlama dillerinin derinliklerine girmeden. Bu tamamen sizin sınırları ne kadar zorlamak istediğiniz ile ilgili. Tüm bu bilgileri bir veritabanına girip onu istediğiniz bir yere de bağlayabilirsiniz. Bunun bir limiti yok. Nasıl bir altyapınız var bilmiyorum ama dillerden herhangi birini öğrenmeye başlayın zaten bir yerden sonra bir şeyler öğrendikçe kafanızda nasıl yapmak istediğiniz şekillenir. Veri yapıları falan nedir onlara bakın, sıralama algoritmalarına bakın. Bu şekilde gider ama hiç hangisine başlayayım diye araştırma yapmayın. Yoksa o sorunun bir cevabı yok. Absürt ama normal bir Türkçe'ye bakalım mesela bir Zeki Müren Türkçesi var bir de İsyanqar26'nın Türkçesi. 😀 siz nasıl konuşmak isterseniz artık.

  • Emre Yüce @emreyuce

    Hocam kişisel bilgisayarım celeron işlemcili, 2 GB RAMi ve lanet 32 GB ssdli bir cihaz değil kod, bilgisayarima girince bile duruyor 😂 tavsiyeleriniz için sağolun. Altyapım 0 olarak düşünebilirsiniz, HTML için sadece okulda çok temel şeyler öğrendim ancak nereden başlayacağımı bilmediğim için sormuştum sağolun 👍🏻

Arkadaşlar merhaba,
Canım sıkılıyor bu aralar, şöyle bildiğiniz güzel belgesel veya serileri varsa paylaşır mısınız?
Not: Hayvan belgeseli sevmiyorum. Daha çok evren, gıda ve fizik üzerine olabilrse sevinirim.

Bende size br kaç öneri yapayım bari, That's my sugar ve şişir beni

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11