Türkiye'nin tam orta noktasındaki bir köydeyim şu an 😀 Zor bela internet çeken bir nokta buldum da hotspottan devam ediyoruz işe güce 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çoğunuz bunları görmüşsünüzdür arkadaşlar. Kasada sıcak satış yapılmamalı normalde bu ürünlerin. Arkadaşları birinci seferde babam uyarmış ve tepkileri hadi oradan olmuş. Arkadaşım başka bir şubede çalışıyordu ve BİM'in şikayet hattına çok önem verdiklerini söylediği aklıma geldi. Buradaki çalışanlara defalarca gıda mühendisi olarak uyardım ve aldığım cevap ise abi zaten skt tarihi gelmiş o yüzden burada satıyoruz 😀 ulan sorun o zaten 😀 Neyse yazdım bimin web sitesine 15 dakika sonra bölge sorumlusu arkadaş aradı ve size bir mail atacağım resimleri atar mısınız dedi ben de ilettim akşam 7 gibi oldu bu olay. Bugün öğlen tekrar aradı kamera kayıtlarını incelediğini ve yazılı olarak uyarı yaptığını belirtti. Diyeceğim size gerek marketlerin kendi sitelerine iletin ya da Tarım ve Orman Bakanlığına şikayette bulunabilirsiniz. ALO 174 Gıda Hattını da deneyebilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 22
 • umitt @umitt

  bölgemizdeki a101'de 10 tl üzerine indirimde olan dolapta saklanması gereken ürün vardı kasiyer müşteriye soruyor evet cevabı alırsa koştur koştur dolaptan alıp geliyordu kasanın yanında satsanız diyene de yasak kamerayla izleniyor diyordu.

 • Kanan_Jarrus @kananjarrus

  Ya ben birde şuna ayar oluyorum, deposu küçük marketlerde kamyondan malı yola indirip depoya koyana kadar güneşin altında bekletiyorlar. Süt sütlükten kefir kefirlikten çıkıyor, götürüp verdinmi iade alıyolar da yani hol değil tadına bakmadan keke koyuyorsun kahveye atıyorsun bazen herşey berbat oluyor.

 • empty @empty

  Tarihi yakın ürünleri agresif satış politikası izleyip satmakla satmamın arasında 20 - 25bin lira var. Mağazanın tüm aylık kazancını yiyiyor buda. Mağaza karının pamuk ipliğine bağlı olmasının sebebi. Her köşe başına market açılması. Bu da az çalışan ve işi bir şekilde döndüren mağaza müdürlerinin istihdamına sebep oluyor.

  Bu işin tek çözümü mağazaya tarihi yakın ürünler dolabı yapıp, kırmızı etiket vurulup takibinin sıkıca yapılması.

  Yapılan ürün indirimleri de aslında legal değil. Müşteriye 3 ürün verip. 2'sini kasadan geçip. 1 tanesini çöpe attım deyip. O geçilmeyen ürünün parası diğerlerine yapılan indirimin parasını ödüyor. Fireye yazıyorsunuz. Buna çözüm için kasada ürüne özel yakın tarih indirimi denendi geçmişte. Bu seferde ürünleri geçmeden verip, tarihi yaklaşmış gibi görününce kasadan geçmeye başladılar.

  • Emre Yüce @emreyuce

   Valla çok yakın bir şubede arkadaşım çalışıyor karları inanılmaz yüksek İstanbul'da tamamen BİM kitlesinde bir yer burası o yüzden kar yönünden sorunları olduğunu sanmıyorum.

  • Ufkabakan @ufkabakan

   "Buna çözüm için kasada ürüne özel yakın tarih indirimi denendi geçmişte. Bu seferde ürünleri geçmeden verip, tarihi yaklaşmış gibi görününce kasadan geçmeye başladılar. "

   Şu son kısmı anlamadım. Biraz daha açar mısınız?

  • empty @empty

   @ufkabakan Tarihi yakın bir ürüne, kasa da kayıtlı bir şekilde kasiyerler indirim yapıyordu. Baktılar sistem güzel kasiyerler ürünü verdi parasını aldı. Ürünün günü gelince de kasadan geçip, indirim parasını aldı. Bu yüzden bunu bile kaldırmak zorunda kaldılar. El altından yürüyor çoğu markette şuan indirim var dedikleri şeyler. Fişinizde yine 8 lira yazıyor ama sizden 6 lira alıyorlar gibi.

   El altından yapılan her iş müşteriyi kaçırıyor. Adamın fişinde 8 lira yazarsa adam evde fişine baktığında beni dolandırmışlar der. 🙂

  • empty @empty

   @emreyuce her zaman bir fazlası vardır. Mağaza müdürlerinin başarısı hep bir fazlasını yapmaları ile ölçülüyor.

 • cglrozgn @cglrozgn

  Daha iğrenci müşteri aynı ürünü dolaptan aldığı zaman (son kullanma tarihi ileri tarihli olan) kasada hemen bunlarla değiştirip müşteriye veriyorlar.

  • omerfa @omerfa

   Yok canım o kadarda olmaz.

  • cglrozgn @cglrozgn

   @omerfa bizzat yaşadım, genelde hatalı okutma yaparlar diye okuturken kontrol ederim. Aldığım kıymayı orda bulunan paketle değiştirince hemen kontrol ettim. Sonra neden değiştiriyorsunuz, hem tarihi dolmak üzere hemde ne zamandır burda deyince, mırın kırın etti. Kalsın o zaman deyince aldığımı verdi. Mavi renkli tabelası olan marketti.

  • Emre Yüce @emreyuce

   @cglrozgn keşke şikayet etseydiniz çocuk oyuncağı sanıyorlar bunlar bu işleri.

  • empty @empty

   @cglrozgn bana bir mağaza sorumlusu kendince akıl verirken şöyle demişti. Müşteriye ürünün barkodu okumuyor diyeceksin, gidip tarihi yakın olanı getireceksin. Böyle böyle fireyi 0'a çekiyoruz dedi. İlaveten kasiyer'e sat diye baskı kuruyor satamazsa cebinden ödettiriyor. Neler neler. 🙂

  • RDR @rdr

   @empty babam 10 yıl öncesine kadar bakkal işletiyordu. Kendimi bildim bileli bakkalimiz vardı. Bütün büyük markalar tarihi geçen ürünlerini iade alıp değiştiriyordu o zamanlar. Bunlarda böyle bir durum yok o zaman, zorla çalışanı cezalandırdıklarina göre?

Merhabalar,

Haftaya Cuma annemle yaklaşık 850 km uzun yola çıkacağız. Sizden Türkçe şarkı önerisi alabilir miyim? Spotify listeniz varsa o da olur karışık falan ben genelde EDM dinlerim ya da TS podcastleri ile bitiririm ama annem olunca onu sarmıyor. Ben de herkesin bileceğinin dışında Türkçe pek bilmiyorum tavsiyelere açığım 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.youtube.com/new

Premium kullanıcılar için YouTube'dan direkt olarak indirme sağlıyor umarım bunu devamlı hale getirirler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Whatsapp uygulamasındaki kamerayı açtığınızda arka planın bulanıklaşmasını isterseniz denetim merkezini kaydırın ve video efektine basılı tuttuğunuzda fotoğraftaki ayarı açın ve oldu 🙂

#iPhone #iOs15

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknoseyir vakit öneri vakti.

Bu aralar kitap okuma ve bulma konusunda inanılmaz sorun yaşıyorum. Şu an Levent abinin tavsiye ettiği Uğursuz bir şey geliyor bu yana adlı kitabı okuyorum ama pek sarmadı açıkçası, konuya bir türlü atamadım kendimi ve çok bağımsız bir başlangıç sezdim. Bilim kurgu kitaplarına bayılırım.
Yeni olarak polisiye kitabı okumak istiyorum ve ilk defa okuyacağım için kategoriden soğumamak için sizden güzel tavsiyeler bekliyorum. Bilim kurgu da kabul.

Benim tavsiyem en sevdiğim kitap; Simyacı. Ufkunuzu açacak bir kitap.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gerçekten bu benim sorunum mu ya? 3 gündür duraklata basınca en baştan başlaması, Wi-fi ağımda oluşan sorunlar derken tam düzelttim şimdi de bu aptal hata 🙂

#Steam

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Plastik, Geri Dönüştürülebilir mi Sanıyorsunuz?

Hepimiz kandırıldık. Hem de yıllarca, gözümüzün içine baka baka... Yalan, hala devam ediyor. Halen Dünya'nın dört bir yanında, televizyon ve radyolarda, soka...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google'a da karanlık mod gelmiş 🙂 Ben de mi yeni önerdi yoksa yeni mi geldi cidden 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Elinizde tasarımı ilginç olan paralar var mı? Özellikle madeni paralar ilgimi çekiyor. Doların madeni halleri hiç elime geçmedi açıkçası 🙂 Türk lirası olarak çoğu çeşidine sahip oldum, aramızda var mı böyle koleksiyon seviyesinde bu işi yapanlar?

Madeni paralar arasında favorim 1 pound, kime versem bu ne ağır ya diyor 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 22