Bu nasıl iş gerçekten aklım almıyor ama 🙂 #Bitcoin #kriptopara

Arkadaşlar 29'unda 1000 lira attım hesabıma 250 liralık 4 coin aldım ve kısa sürede 4'ü de 275 lira seviyesine geldi, hevesle atayım bari enparadaki eksi bakiyeden 5900 lira attım 🙂 Keşke daha da eksiye inip atsaydım 🙂 Yaptığım tek şey düşük olduğunu düşündüğüm coinden alıp 150 200 lira getirecek kadar satış emiri girip siteye ertesi gün sabahtan girmemdi 🙂 Biraz öncede chz atak yapmış şans eseri girdim ve hemen pik noktasından satış yaptım ve 15 günde 5900 liradan 8100 liraya çıkarttım. Bu kadar kolay olmamalı ya bu işler pekte şanslı değilimdir para konusunda ama 🙂 #BalonPatlamadanKaçmayıKestirmeliyiz

Güncelleme: 18 Nisan sabah 06:00 civarı yaşanan patlamadan bir önceki gün, bütün paramla avax alıp yüzde 7 düştüğü için satıp bekleyeyim demiştim biraz çünkü ilk defa düşen bir işleme girmiştim derken avax resmen bir kıyak haber yollamış 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 14

Bir video klip insanın hayalini yansıtır mı?

Arkadaşlar bu videodan beri BMW 4 Serisi hastalığım başladı, bir gün alacağım. Umarım çok geç olmadan 🙂 Şu araba ile gezilecek yerleri düşününce insan heyecanlanıyor. Bu arada video mağaradan ama pek bilinmiyor 🙂

BMW F33 - 4series Cabrio

Client: BMW AGProduction Company: Sterntag/HamburgDirector: Lino RussellMusic: Yessian Music/HamburgComposer: Simon HeegerSound Design: Weston FongerEP:...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7
 • lterlemez :) @lterlemez

  Dördüncü elinde, çok temizi alınabilir belki; o da belki. Güzel ülkemde, 11 yaşındaki bir 1600 motor otomobilin bir MTV taksiti (dikkat, yıllık toplamı değil) 300 liranın altına düşmüyor. 11 Yaşında araç ya; benim aracım, bu sene temmuzda 8'ine girecek, 1000 motor olmasına rağmen 300 liradan bir tık az bir taksiti var (dikkat, sadece bir taksiti)...

 • lterlemez :) @lterlemez

  601 tane adam; 601 tane son model, lüks makam arabasına binebilsin diye, bir otomobil için iki otomobil parası veriyoruz.

 • KRAK3NN @passenoir

  Valla benim öyle çok yükseklerde zaten gözüm yok ama koronadan önce şu 90 kasa 2.0 ex accord'larda kalmıştı aklım alırım bir tane diyordum 20 liraya falan.

  Şuan en bitikleri bile 35-40 olmuş minimum.Hala hevesim var fiyatlar olur da düşerse (zor ama) içimde ukte kalan bir araç.

  https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sorunsuz-accord-917276711/detay

 • nineleven @nineleven

  Ben Türkiye'de araba alma hayalini çoktan sildim. Zaten eskiden de kurmuyordum. Hep Bilkent , ODTÜ 'de mühendislik okuyup Almanya'da mühendislik yapıp ne istiyorsam almaktı. O yüzden de burnum biraz havadadır. İşler pek beklendiği gibi gitmedi tabi 😀 Çocukluk işte.

  İsimsiz bir üniversitede mimarlık son sınıfım. Hayat tabi ne getirecek bilmiyoruz. Birşeyler kovalayacam yine de kaçmak için. Ailemin bakış açısı biraz ''bir baltaya sap olamayan adam Almanya'ya kaçar'' olduğu için.

  Sorun sadece onlar değil ben de kendime yakıştıramam öyle Tır şoförü olup M5'e binmeyi.

  Ama arkadaşlarımdan hile yapan çok var. Akrabalarında kalıp 10-20.000£ biriktirip burada sıfır Scirocco alan arkadaşım da var , Annesi Bulgar vatandaşı YÖS'le güzel güzel üniversitelere de giren var. Ohh paşam. Bir de bu çocuklar zeki , hırslı , cin gibi sen hayırsız oluyorsun günün sonunda. ''bir baltaya sap olamayan adam kaçar'' demiyor o zaman kimse. Tek suçumuz Türk olmak yemin ediyorum..

  Ben de hiç okul mokul bahane üretemeden çekip gitsem 5 seneye kalmadan alışacaklar ve ben burada kendimi yediğimle (gelmez , gitmez , kolay mı olum başka ülke la ora gibi) kalacam.
  O yüzden eninde sonunda gözüm kararacak büyük ihtimal. Çünkü yapmazsam da ''yapsaydın'' diyecekler bu sefer. Hayatımı bu kadar saçma bir önyargı yüzünden kaçırmak istemiyorum.

  Ameleysek te amleyiz , ''Burda bir b*k yiyemedi tabi'' desinler dursunlar benim umrumda değil açıkçası. 3.Üniversiteyi okuyan kızları ne b*k yiyecek onu düşünsünler önce.

  Böyle düşündüğüm için şu an babam bana bir kıyak yapıp verse 300'ü bana bir F30 alsa bile ben yine rahat değilim. Çünkü kendim ne yapacam bilmiyorum.

  Neyse ya amma uzattım 😀 Başlayınca komple anlatayım dedim.

  Sonuç olarak esas hayalim 911 GT3. RS olması şart değil.
  (İyiki şart değilmiş kardeşim vallahi RS olsa alamazsın)

  Tabi oraya ulaşana kadar sayısız çok mutlu olacağım araba var.

  • Emre Yüce @emreyuce

   Hahaha sonuna çok güldüm 🙂 Benim arkadaşım dediğin olayı yapıyor. Türkiye'de isimsiz sayılan bir üniversitede gemicilik ile alakalı bir bölüm okuyor, öncesinde bi bölümü bıraktı. Şimdi okullar uzaktan eğitimdeyken Almanya'ya gitti, vasıfsız olarak çalışıyor ama Almanya'nın insanlara verdiği değerden dolayı 8 saat çalışma, market fiyatları, teknoloji vs çok avantajlı. 400 €'ya araba almış en azından ayağını yerden kesiyor hemde 2.ayında 🙂 İşin sonunda artık olay nitelikten ziyade cebine dönüyor. Bir şekilde alsam bile üzülüyorum bu parayı buna vermeyi 🙂

@doom adlı arkadaşımızın açtığı konudaki yorumuma istinaden @lafata adlı arkadaşımızı yorumlara çağıyorum. Instagram üzerinden bana adresini ve cep telefonu numarasını iletirse kendisine pizza ısmarlayacağım.

ınstagram adresim: emrycey

İlgili konu linki: https://teknoseyir.com/durum/1393964#comment-4978234

Pizza olsada yesek be..

Pizza olsada yesek be..
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

Arkadaşlar iyi geceler,

Gece gece bir konu hakkında meraklarımı gidermek için yazıyorum. Teknoseyir üyelerinin ortalama maaş kazançları nedir? Meslek ve kazançları yazar mısınız?

Ben başlayayım bazı üyeler bilir; Gıda mühendisiyim 6520 ₺ (İZP olarak çalışıyorum, yakında çalıştığım proje bitiyor bende ayrılacağım o yüzden.)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 29

Evet arkadaşlar 2020 yılını geride bırakacağız yakında, bu yıl çoğumuz için kötü geçti benim için ise askerliği tamamlama görevim bitti 🙂 İlk işimi bulup çalışmaya başladım, 2021'e girerken işimden oluyorum, belki bilenler vardır Gıda Mühendisiyim ben, Trakya Üniversitesi'nde çalışıyordum ancak pandemi sebebi ile kısa çalışma iznine ayrılmam gerekiyor ve gerekli şartları sağlamadığım için bu süreçte para alamayacağım. Neyse bu kadar kötülük yeter. (2021 ilk saniyesinde artık bir işim yok diyerek gireceğim, baya havalı 🙂 )

Yeni yıl hedefleriniz nedir? Bu yılda neyi yapmak istiyorsunuz, birikim hedefiniz mi var?
Araba, ev, yatırım, borçlar, hastalık vs. neyi yapmak, kurtulmak istiyorsanız buraya yazıyoruz ve sene sonu ölen giden olmazsa burada tekrar toplanıyoruz. Hadi yazalım, ama gerçekçi yazalım.

1) En az 24 kitap bitirmek
2) KPSS için hazır olmak
3) 2022'ye 70 Kg olarak girmek
4) Mini bir hikaye kitabı yazmak
5) Iphone 6'dan kurtulmuş olmak 🙂
6) 1 Haftalık tatil yapmak
7) 24 film izlemek (pek sevmem film diziyi)
8) Rahat bir hayatın kapılarını açmak (Bu imkansız ama olsun.)

#2021 #2020 #Keşfet

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Katıl butonu İPhone’lar içinde resmi YouTube uygulamasına gelmiş fakat her kanalda açık bir şekilde gözükmüyor tesadüf denk gelen videodan farkettim bende. Ödeme içinde AppStore ödemesi gibi geliyor parmak yada yüz okut işlem tamam.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Burak A. @carlelias

  Bİlmediğimden soruyorum aynı paket android'de 5₺. O fark appstore kalıyor galiba?

  • Emre Yüce @emreyuce

   Öyledir, Apple ben aradan sakalımı alırım demiş yine

  • Rasko @rasko

   Apple olay çıkardı "Youtube para kazanıyor bize bir şey düşmüyor" diye. Iphone'larda katıl butonu çıkmıyordu bu yüzden. Muhtemelen youtube ile anlaşıp komisyon koydular üstüne. Apple sahipleri ödesin, müstehaktır. Apple müşterisini sömürüyor deyince linç ediyorlar sonra.

  • Echo @echo

   Cihazın parasını ödemişim bide vergi gibi para mı ödeyeceğim. Sebep apple neye dayanarak bunu istiyor. Netflix de mi böyle ?

  • Papa Emeritus @pope

   @rasko Apple ne zaman olay çıkardı? Kaynak neresi? Bu arada müstehak falan demişsiniz ama Google’ın da YouTube’da katıl opsiyonundan %30 komisyon aldığını bilmiyorsunuz galiba.

  • Rasko @rasko

   @pope Şimdi telefondayım, haber linki bulamadım ama TS gündemde bile söylendi. Apple "Youtube'da paralı üyelik olması, 'in-app payment' anlamına gelir" diyerek, ios Youtube uygulaması üzerinden yapılacak ödemelerden %30 komisyon alınmasını talep etmişti. Bu nedenle ios Youtube uygulamasında bir süre katıl butonu çıkmıyordu. Fiyatlardan anlaşıldığı üzere Apple ve Youtube bir anlaşmaya varmış.
   Ayrıca %30 komisyonu Youtube kesiyor diye biliyorum ben (ki platformu sağladığı için kesmesi gayet doğal). Bunun üstüne bir de Google'mı kesiyor? Öyleyse yayıncı, gelirin ancak %30'unu alabilir. Çok saçma olmaz mıydı?

  • Omer @omerf97

   @emreyuce kendi odeme sistemini kullaniyor apple tabiki bedelinide aliyor

  • Papa Emeritus @pope

   @rasko Apple para talep etmez çünkü App Store'un kurallarında var zaten. Sizin yazdığınızı okuyunca Apple YouTube için ayrı bir açıklama yapmış gibi anlaşılıyor. Ben Google derken YouTube'u kastetmiştim. YouTube'un aracı olarak kestiği para yüzünden sizde daha fazla para ödemek zorunda kalıyorsunuz.

  • Rasko @rasko

   @pope Böyle bir platformu sağlayıp da komisyon almayan var mı? Twitch de alıyor, Patreon da alıyor, Kickstarter, hatta çoğunlukla sosyal yardımlaşma kampayalarının yapıldığı Gofundme bile komisyon alıyor.

  • joevitti @joevitti

   @rasko Youtube'a özel bir durum değil. Apple'ın ödeme sistemini kullanıyorsan, komisyon ödemen gerekiyor. Eğer kendi ödeme sistemini kullanıyorsan, ne kadar gelir ettiğin önemli değil komisyon ödemiyorsun.

   Komisyonu kullanıcıya değil uygulama sahibinine kesiyor. Youtube istese ücreti web üyeliği ile aynı ücrette de tutabilir. Doğal olarak kullanıcıya yansıtıyorlar. Aynı komisyon Google Play'de de var. Youtube Google'ın olduğu için aynı ücreti koruyabiliyorlardır.

   Aynı nedenden dolayı Netflix'e de iOS veya Android üzerinden üye olamıyorsunuz. Netflix bu platformların ödeme sistemlerine para ödememek için web üzerinden üyeliğe geçmişti.

   Android tarafını çok bilmiyorum ama galiba Google Play üzerinde ödeme yapanların sayısı, iOS'e göre daha az. O yüzden sadece Apple alıyormuş gibi konuşuluyor.

   Gündeme gelince, TS ekibinin Apple ekosistemi ile tecrübesi düşük, o nedenle çok sık hata yapıyorlar. Benim cihazımı kullanıyorsan komisyon ödeyeceksin gibi şeyler söylenmişti en son.

  • Rasko @rasko

   @joevitti Teşekkürler bilgilendirme için.

 • Şahin Aygün Yıldırım @sahin

  Apple'ın şu komisyon olayını bir ülkenin vergi politikasına benzetiyorum. 🤔 Ama hangi ülke olduğunu söylemem 😏
  Bkz: Prizi elektriğe takma vergisi -MG

https://www.vatanbilgisayar.com/wd-500gb-blue-nvme-m-2-ssd-1700mb-okuma-1450mb-yazma-.html

https://www.vatanbilgisayar.com/toshiba-ocz-500gb-rc500-nvme-m-2-sata-ssd-okuma-1700mb-yazma-1600-mb-.html

Arkadaşlar merhaba Monster Abra A5 V15.2 bilgisayarım var, M.2 SSD alacağım kullanma kılavuzunda M2 NVME slot destekliyor yazıyor. Ama bakıyorum ki ürünlerin pin kısmında OCZ'de 1 çentik var WD'de ise 2 çentik var. Benim bilgisayarıma uyum konusunda bir sorun yaşatır mı?

WD 500GB Blue NVMe M.2 SSD (1700MB Okuma / 1450MB Yazma) fiyatı, teknik...

WD 500GB Blue NVMe M.2 SSD (1700MB Okuma / 1450MB Yazma) fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kargo çalışanları hakkında.

Kargo çalışanları gereksiz şeyler almayın diyormuş, sosyal medyada ise boş yapmayın işinizi yapın diyorlar. Ne kadar saçma bir tepki, adamlar dile getirmişler ne var bunda? Doktorlara niye şimdi hassasiyet gösteriliyor ki o zaman onların görevi insanları yaşatmak değil mi? Kargo çalışanların görevi de getirmek ise ve oluşan yoğunluktan dolayı dile getirdiği öneri normal. Ya her iki tarafa da işinize bakın denir yada bu zor günlerde herkese karşı hassasiyet gösterilsin.

NOT: Doktor ve kargo çalışanı ile alakam yok. Kendim Gıda Mühendisi olarak sizlere hizmet verebilmek için yoğun şekilde çalışıyoruz. Teşekkür beklemiyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12
 • Barış Ataç @barisatac

  Çok haklısınız ama sizin düşündüğünüz şekilde değil, doktorlara şimdi "hassasiyet" gösteriliyor olması asıl sorun. Zaten yaptıkları şey aşırı hassas ve önemli. Bu "hassasiyeti" coronodan önce de hak ediyorlardı. Ama işte iş işten geçmeden anlayamıyoruz.
  Ek olarak marketlerin kuryeleri ile kargocuları aynı kefeye koymayın. Kargocular büyük ölçüde güvendeler çünkü basit önlemler bile onları yüzde yüz korur. Oradaki sorun firmaların yeterince önlem almaması. Yoksa fazla kargo olması onları fazladan riske atmaz.
  Market kuryelerine gelince onlar bir tık daha zor durumdalar, üstelik insanımız panik bir yapıya sahip olduğu için devamlı stok yapma peşinde. Ve bu yüzden normalde günde 1 ton ürün teslim ederken şimdi belki de 10 ton ediyorlar.

 • qubit @qubit

  Sosyal medya tam bir zehir maalesef: rating için uç laflar eden psikolojik sorunlu bireyler bir yana komşu ülkeyi karıştırmak için o ülkenin dilinde mesajlar yazan ordu, istihbarat şu bu mensupları bir yana. Twitter'ın örneğin ekmeği bu kavgalar olduğu için alınabilecek en basit önlemleri bile almıyor.

  Burada konuşulacak tek konu var, konuyu bilinçli bilinçsiz saptırıyorlar.

  Konuşulması gereken: kargo çalışanlarının güvenliğini sağlayabilir miyiz sağlayamaz mıyız? Çünkü perakendenin %10'unun geçmeyen e-ticaret oranı ciddi arttı (artmak zorunda) ve o ticaret de yapılmazsa ülkede birçok firma kapanacak, işsizlik artacak.

  Kapıda müşteri ile teması sıfırlayabilirsin ama asansör ne olacak? Günde yüzlerce binanın asansörüne girip çıkıyorlar.

  Kargo firmaları isteseler çalışanlarına N95 de temin ederler. Konuşulması gereken bu.

 • reducto @protego

  "Gereksiz şey alma" çok saçma geldi bana. Bir şey alıyosam gereklidir yani gereksiz bir şey niye alayım? Öte yandan kargocular bence hallerine şükretsinler. Bu salgının etkileri dolayısıyla işten çıkartılma durumları olmayacağı kesin. Şu an özel sektörde çalışanların çok büyük çoğunluğunun geleceği belirsiz

  Edit: Kargocuların normal zamandaki halleri aklıma geldi şimdi de, normalde de işlerini düzgün yapmıyorlar ki.

 • ScKn @scknn

  Ya arkadaş kargocular koronayı bahane etmesinler. Normalde getiriyorlardı sanki de kendi kendilerine duyar kasıyorlar ...

Arkadaşlar merhaba,
Canım sıkılıyor bu aralar, şöyle bildiğiniz güzel belgesel veya serileri varsa paylaşır mısınız?
Not: Hayvan belgeseli sevmiyorum. Daha çok evren, gıda ve fizik üzerine olabilrse sevinirim.

Bende size br kaç öneri yapayım bari, That's my sugar ve şişir beni

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10