Android veya iOS telefonu FM transmitter olarak kullanmak mümkün mü? Aux, bluetooth olmayan bi araba var kısa süreliğine bende olacağı için aparat almak istemiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İkinci el modem aldım Asus N16 modem, Turknet VDSL kullanıyorum. Modeme DSL sinyali gelmiyor, ancak eski modemime sorunsuz geliyor, kargoda bir sorun oluştu mu diye düşünüp arkadaşımın evinde taktım DSL sinyali geldi, Turknet yazdım kablolara bakıcaz falan diyor diyorum kablolarda sorun olsa eski modem çalışmaz ne yapcam ben, bütün gün iki modem arasında geçiş yapmaktan yoruldum çaresi nedir bunun. Bu arada çağrı merkezi olmayan Turknet Allah senin..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 28
 • Ekrem @huseyinekrem

  Önce ufak pürüzleri bir kafamızdan silelim. Reset derken kapat aç yapmak değil, fabrika ayarlarına dönmekten bahsediyoruz. Bunu ister arkadaki reset deliğine ataç sokup 3 saniye tutarak, isterse modemin ara yüzünden yapabilirsiniz:
  -Bunun için internet tarayıcınızın adres kısmına 192.168.1.1 yazıp açılan sayfaya modemin kullanıcı adı ve şifresini girerek modeme giriş yapıyoruz. Modemi ilk defa kuruyorsanız zaten sizden hemen bir k. adı - Şifre belirlemenizi istiyor.
  -Açılan sayfadan sol taraftaki “Yönetim” ayarını açın.
  -Üstte bulunan “Ayarları Geri Yükle” sekmesine gelip “Fabrika varsayılan ayarları”nın yanındaki geri yükle butonuna basıp onaylıyoruz.

  Modemde ayar olarak Turknet'i direk seçebiliyorsunuz ama belli ki bir sorun var. O yüzden bir de manuel kurulumu deneyelim. Resetledikten sonra modeme erişmek için tekrar kullanıcı adı ve şifre oluşturup giriş yaptığımızda karşımıza hızlı kurulum sihirbazı geliyor. Ayarlar aşağıdaki gibi olacak.

  -Ülke: Turkey

  -ISP: Turk Telekom (VLAN ID 35)

  -Hizmet: VDSL

  Sonrasında ileri deyip Turknet'in verdiği bilgileri büyük harf - küçük harf farkına uyarak girin. Sonrası zaten next next. Yine olmuyorsa benim aklıma başka bir çözüm gelmiyor doğrusu.

  • hyronec @hyronec

   tabii hocam resetten kastım benimde o şekilde, manuel ayarlarda vdsl seçince kullanıcı adı ve şifre kutucukları gelmiyor ama adsl seçince geliyor. ben kablolamada bi hata olduğunu düşünmeye başladım. eve geçince baştan sona kontrol edicem. başka yerde çalışıyorsa başka bir ihtimal aklıma gelmiyor

 • emreCAN Bayrak @flagbearer

  hattınıza vdsl tanımlandı ise adsl modemler çalışmıyor. ama tam tersi durumda ne oluyor onu bilmiyorum

 • hyronec @hyronec

  kayıt bıraktım biri ama iletişim anlık olsa yıpkı bankalardaki gibi daha sağlıklı olur diye düşünüyorum

 • hyronec @hyronec

  yardımcı olmaya çalışan herkese çok teşekkür ederim.

  başına gelen olursa yardımcı olması için nasıl çözdüğümü anlatacağım:

  baştan sona kendim çektiğim telefon kablosuna eski modem sinyal alırken yenisi almıyordu. kabloda herhangi bir problem olmadığından emin olduktan sonra jackı kesip uç takıp oldukça özenli ve bastırarak bu işler için üretilmiş penseyle sıkıştırdım (bu işe çok özen gösterin). DSL ışığı başta yanıp söndü daha sonra sürekli yanar halde olmaya başladı ve kurulumu yapıp kullanmaya başladım. başta aklıma gelmişti ancak diğer modemde sinyal geldiği için üstüne düşmedim neyse bunlar hep tecrübe 😄

iOS’de klavye hafızasını nasıl sıfırlayabilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kozmetik olarak temiz, tamir görmemiş Xiaomi Mi6 (siyah) arayışındayım var mı satan? Bu telefon ozelinde dikkat edilmesi gereken seyler, kronik sorunu vs varsa bilgilendirirseniz sevinirim sevgili teknodostlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 19

bu hafta çarkı cevirmeme ragmen verdi. bi bakayim diye girmistim 😁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

AliExpress select coupon tanımladı hesaba 20 dolarlık ama bi türlü geçen ürün listesi bulamadım. Var mı bilen eden :/ @umtk hocam bilgi edinebileceğim herhangi kaynağınız varsa yeşillendirin lütfen beni

BeğenFavori PaylaşYorum yap

AliExpress jetonlarını sepette nasıl kullanacağım? Bilen var mı? @umtk hocam sen kullanıyordun galiba

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@revenge haklısın, gönderiyi sildim eğer başarılı olursak o zaman paylaşırız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap