arkadaşlar şirketin sitesi var İzmir'den bir arkadaşa yaptırdık siteyi. mail olarak yandexi kullanıyoruz. Bazen sorun oluyor yandexte. 2 mail adresini yandexten 2 mail adresini googledan kullansak olur mu? arkadaşa sordum tam olarak bilmiyorum dedi. "gelen maili yandexe yönlendiriyor site" öyle diyince soru işaretleri oldu bende. böyle birşeyi yapabilir miyiz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

çin düzeni mi uygulamaya çalışıyorlar yoksa bizim düzen çinden beter mi acaba? bilemedim
https://twitter.com/yasarustaportal/status/1431257546241847304?s=20

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

ürün geldi. QR kod ile taratıp baktım orjinal ürün. @yasin teşekkürler.

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07FFVYDF3/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

Seagate ST2000DM008 Sabit Sürücü, 2 TB, Gümüş : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Seagate ST2000DM008 Sabit Sürücü, 2 TB, Gümüş : Amazon.com.tr: Bilgisayar
BeğenFavori PaylaşYorum yap
totsu paylaştı.

Almanya’nın çalışanlardan ortalama %50 vergi aldığını öğrendim bugün. İtalya’da da ona yakın alınıyordu ve İtalya’da kalmayı istemememde ki önemli sebeplerden birisiydi bu. Almanya’nın da haraççılardan olması şaşırttı. Bunun üstüne ürünlerden %20 KDV alıyorlar. Bu kadar verginin sebebini merak ettim şimdi. ABD, Kanada, İngiltere gibi yerlerle kıyaslayınca gerçekten anormal bir vergi farkı var. https://www.oecd.org/tax/tax-policy/tax-database-update-note.pdf

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 23
 • BEN EKONOMİSTİM @johan28

  Yanılıyorsam bilen arkadaşlar düzeltsin, bildiğim vergi sistemi adil, bu sebeple de akıp gidiyorlar. Şikayetçi olsalar da devletten geri dönüşü gayet güzel aldıklarından büyük bir sorun teşkil etmiyor.
  Mesela 40% TR de mi verirsin, 50% Almanyada mı verirsin deseler cevap belli sanırsam 🙂 Diğer gelişmiş ülkelerle kıyaslarsak evet biraz fazla kaçıyor.

 • suicide @suicide

  dolayli vergileri yoksa ben raziyim.

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Hayat standartların yüksek oluyor. Verdiğin verginin karşılığını alıyorsun. Köşeye attığın paralar ile Türkiye'de krallar gibi tatil yapıyorsun. İmkanları saymakla bitmez 🙂

  • Papa Emeritus @pope

   Hocam dikkat ettiyseniz TR ile kıyaslama yapmadım zaten. ABD, İngiltere, Kanada, Japonya vs… gibi ülkelerle kıyaslamak en doğrusu olur. Gerçi sosyal yardım sıkıntıları nedeniyle ve kişi başı gelirin çok daha fazla olması nedeniyle ABD’yi çıkartalım aradan ama diğerleriyle rahat rahat kıyaslanır.

  • lterlemez :) @lterlemez

   @pope; ABD ile de karşılaştırmayın, sağlık sistemi iyi olsa da sosyal güvenlik hizmeti çok kötü ve bildiğim kadarıyla %100 özel. Bu nedenle de çok problem çıkıyor, belgesellere bile konu olmuştur. En ünlüsü de ünlü Amerikalı Yönetmenin (şimdi adı aklıma gelmedi) çektiğidir. Hatta, kanser hastalarını alarak, tekne ile Küba'ya gitmeye kalkışıyorlar...

  • Papa Emeritus @pope

   @lterlemez Orası uzaktan bakınca öyle gözüküyor tabii ama zaten orada doğmayıp oraya giden birisinin çok sağlam bir işi olacağından ben bunu eliyorum. Sağlam işlerin verdikleri sigortalar çok iyi olduğu için Mayo Clinic, Cleveland Clinic, Toronto General, John Hopkins ve daha bir milyon inanılmaz kaliteli hastane size açılıyor. Bu hastanelerin kalitesinde bir yer Avrupa ve Asya’da bulunmuyor. O kanser hastalarını alıp Küba’ya gitmeler falan aslında biraz hikaye. Dünya üzerinde Mayo Clinic’ten daha iyi bir hastane olması ve üstelik ünsüz bir yer olması imkansıza yakın. Çok iyiyseler neden araştırma yapmadıkları ise ayrı bir soru doğuruyor.

  • lterlemez :) @lterlemez

   @pope; Sağlık hizmetinin verilecek paraya göre olmaması gerekir, temel sağlık hizmeti sosyal bir haktır. Hastanenin süper olması o kadar önemli değildir, kimlerin erişebildiği önemlidir. Kimse erişemiyor ise hastanenin süper olması kime yarar?

  • lterlemez :) @lterlemez

   @pope; Ömrün boyunca bir sürü para veriyorsun ve eline neredeyse hiçbir şey geçmiyor. O zaman niye devlet/özel sigortaya para ödüyorum? Hizmet alabilmek için mi birilerini zengin etmek için mi?

 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  Bu istatistikler yanlis acidan bakiliyor. Hayat kosullari, hizmetler vs hic hesaba katilmiyor. Almanya'dan daha yuksek vergi alan bir yerden bildiriyorum. Bu rakamlar gelir vergisi olarak gercekle alakasi yok.

uberden bilgilendirme maili geldi. bilginize. "Uber Taksi İzmir’de başlıyor! 1 Temmuz’dan itibaren sizinleyiz."

BeğenFavori PaylaşYorum yap

27" MSI PRO MP271 1920X1080 (FHD) IPS 60HZ 16:9 ANTI-GLARE MONITOR:...

27" MSI PRO MP271 1920X1080 (FHD) IPS 60HZ 16:9 ANTI-GLARE MONITOR: Amazon.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap

aranızda mönitöre uydu alıcı bağlayıp tv gibi kullanan var mıdır? nasıl sonuç verir? dezavantajı var mıdır?full hd ips mönitör var mutfağa koymak için almayı düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11

bugünlerde trafik cezaları ile başım dertte
"aksine bir işaret bulunmadıkça trafiği tehlikeye düşürecek şekilde şerit değiştirmek" den ceza yedim buna itiraz eden veya fikri olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 12