Bu virüs için hangi markayı-modeli nereden almamı önerirsiniz? ffp3 alayım diyorum 100 liraya satan da var 20-30 lirayada. N95 de varmış ama anladığım kadarıyla ffp3 daha üst seviye.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Papa Emeritus @pope

    N95 ve ffp2 aynı standart biri ABD biri AB standartı. Söylemem gerekir ki o maskelerle nefes alması çok zor, zorlanmıyorsanız zaten hatalı takmışsınız demek oluyor. Üstelik o maskeleri su içmek için bile çıkartmak zorunda kalırsanız atmak zorundasınız. Her gün bir tane maske değiştireyim şeklinde olmuyor yani. Şu anki fiyatlarla normal bir insanın günde 150 liraya yakın para vermesi lazım maskelere. Marka olarak ise çok fark etmez Çin malı olmadığı sürece. Türk markalarına da güvenebilirsiniz çünkü AB standartlarına uyuyor hepsi.

#CPUsıcaklık #teknoyardım
Bilgisayarı açıp biostan cpu sıcaklığına bakıyorum 24 lerden 66 derecelere yükseldi ve yükselmeye devam ediyor. Anakartta (eğer dogru bakıyorsam) 19 derece gösteriyor.
Sizce buna ne neden olabilir? Biostaki değerler normal midir? Hoş normal olmasada cpu sıcaklığı71 gösterince bilgisayar açılmıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#işlemci #ısınma

Daha önce hiç yaşamadığım olay bugün nedense birkaç kez başıma geliyor. Önce bilgisayarda takılmalar (hep değil fazla yüklenince) oluyor sonrasında reset atıyorum ve açılırken biosa yönlendiriyor işlemci çok ısındı diye. Biosta da işlemcinin ısısı 73 derece gözüküyor. Sizce neden olabilir? Macunu yenilesem düzelir mi?
Artı olarak daha demin açıp baktığımda da elimi değdirdim (neden yaptım bilmiyorum) ve sanki birkaç anakarttaki işlemci pinlerinden birkaçı yamuldu. Ama tam emin değilim. Bu arada bilgisayar hala çalışıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#dvi #vga #comport #paralelport
Elimdeki vga kablosunu anakarta takmam gerek ama anakartta COM port ile Parallel port var nasıl takabilirim vga yı bunlara? İnternette bakındım sanırım bunlar modem yazıcı için.
Fikir verebilecek var mı?

Anakart: https://www.asus.com/Motherboards/P8H61USB3_R20/specifications/

P8H61/USB3 R2.0 | Motherboards | ASUS Global

The ASUS P8H61/USB3 R2.0 motherboard offers a revised Intel® H61 chipset with a digital power design for the CPU, faster USB 3.0 transfer speeds, optimized network bandwidth, and 8MB Flash ROM for...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Monitör #TeknoYardım

Sorunum şu ki monitörüm bilgisayarimda açılmıyor. Başka bilgisayara taktığımda açılıyor. Benim bilgisayarda ise power saving modunda kaliyor ama ekran gelmiyor sadece windowsa giris yapmadan önce bir kaç saniye gozukuyor sonra gidiyor.
Sorunun nerden kaynaklandığını bulamıyorum. Farklı hdd taktım ama sorun devam ediyor. Sizce neden olabilir?
Ekran kartina yillar önce meyve suyu dökülmüştü ama kontak temizleyici ile temizlemistim ki düne kadar sistem çalışıyordu. Ne yapmam gerektiği hakkında fikri olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 20

#teknoyardim

İşlemcinin soğutucusunu takmasam ne olur? Takamadım bir türlü. Kirmişda olabilirim.
Zaten pek fazla bir şey yapmıyorum o tuzden takmayayim diyorum. Sorun olur mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 23 / 30

#sorular

Atatürke hakareti(internetteki) şikayet etmenin en iyi yolu burası mı?:
https://www.ihbarweb.org.tr/index.html

Sokakta gördüğümüz yaralı hayvanları nereye bildirebiliyoruz, şehir şehir değişiyor mu yoksa tek bir numara falan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#tivibu

Bu tivibu ev paketini internetten izleyebiliyor muyum yoksa go mu almalıyım? Artı olarak kullanmayan birisinden şifresini alsam internetten izlesem bir sorun olur mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

#otomobil
Sıfırdan kurmak yerine marka alsaydık daha iyi olmaz mıydı? Mesela şu markaları alıp elektrikli modellerini bu ülkede üretsek daha mantıklı olmaz mıydı? Hem oturmuş bir marka.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/jaguar-ve-land-rover-2-3-milyar-dolara-tata-nin-oldu-8551370
http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/6-5-milyar-dolara-aldigi-volvo-yu-cinli-geely-e-1-8-milyar-dolara-satti-14249602

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 22 / 23

#KonuDışı #iade
İnternetten boxer aldım yalnız paketi açık geldi, güvenlik klidi falan yoktu. İade şartlarına bakınca kesinlikle iade alınmıyor diyor. Bu durum ayıplı mal durumuna girip iade edebilir miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap