Geçen birisi chino pantolon için dockers önermişti. Şimdi baktımda bedene uygun olarak sadece skinny fit var. Bazı markalarda skinny fit yazmasına rağmen giyilemeyecek kadar dar değil. Bunda nasıldır, deneyen ya da bilgisi olan var mı? Ek olarak çok çabuk solduğunu, dikişlerin kısa sürede açıldığını söyleyenler olmuş, doğru mudur?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • zatisahaneleri @zatisahaneleri

  Ben de Boyner’den aldım daha gelmedi yorumlara göre iade edeyim olmadı. Daha önce almıştım çok kaliteliydi ama 10 sene olmuştur belki.

 • rsezer @rsezer

  Kesimi, kullanımı çok konforludur, dikişleri atmaz ( mavi jeansde en büyük sorunum ağ bölgesinden sökülmesi / yırtılmasıdır ). Bence en büyük sıkıntı yıkama konusudur. Ters çevirerek yıkayın ve yumuşatıcı gibi ekstra özellikli kimyasallar kullanmayın, ben bunu başka bir kullanıcıdan öğrendim, renk solma konusunda genelde açık renklerini giydiğim için hiç sorun yaşamadım.

  • ammavelakin @ammavelakin

   Hocam sizinki hangi fit idi? Skinny ise normal beden almak yeterli mi? Çünkü birkaç yerde normal bedeninde alanların bedenin küçük olduğunu yazdığını gördüm. Bu arada model adı 360 flex ultimate skinny gibi bir şeydi.

#ytü

ytü de okuyanlara bir kaç sorum olacak. Okul kimlik kartı kendi fakültenin öğrenci işlerinden alınıyor değil mi? Artı olarak, bu iş bankası hesap açma olayı ne? Benim bildiğim kimlik kartınla bankamatik kartını eşliyorsun ,okul kartına para yüklemek için, ama iş bankası zorunluluğu neden var bir de iş bankası ytü özel hesap açma varmış. Bunlar ne fark yaratıyor, zorunlu mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://youtu.be/iN3PBpInNJM?t=59

Bu ve bunlar gibi olan testler -kulak, göz gibi- gerçek mi? Eğer bu gerçekse olduğundan daha yaşlı çıkıyor nedense.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#türktelekom #internet
Türk telekom online işlemlerde bana şuan ki internet hızımdan daha hızlı bir paketi daha ucuza sunuyor. Burada bir sey var mı, görmediğim falan yoksa orada seçince direkt düzgün, sıkıntısız geçiliyor mu?
Daha önce deneyen oldu mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

5-6 yaş çocuklar için önerdiğiniz vakit geçirmelik aynı zamanda onu geliştirecek ürünler - legolar gibi - var mı? Mesela bu kağıt setler var harfler ve rakamlar için ama bilemiyorum uygun mu.

örneğin şu legoyu beğendik. nasıldır, teknik mi alınmalı yoksa klasiklerden mi alınmalı?
https://www.amazon.com.tr/LEGO-Technic-42117-%C3%87ocuklar-Oyuncak/dp/B08G49HYQB/

ya da şöyle bir şey çıkmıştı karşıma ama sanki daha küçük çocuklar için gibi
https://www.hepsiburada.com/diytoy-7910-manyetik-tablet-alfabe-seti-p-HBV0000018WZS?magaza=Hepsiburada

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ammavelakin @ammavelakin

  Aslında okula gitmeden bu harfleri, rakamları ya da yazmayı öğretmek iyi bir şey mi ondan da emin değilim.

 • Onur Ortakaya @onur-18-fb

  1/üzerinde meslekler/hayvanlar/meyveler/nesneler vb ürünlerin türkçesi ve ingilizcesi yazan renkli resimli hafıza kartları var anaokulu-birinci sınıf çocuklar için öneririm
  2/yapboz alınabilir hem parçadan bütüne ulaşma becerisini geliştirir hemde ince motor eğzersizi gibi kullanılabilir
  3/tangram yapboz gibi ama burada biraz daha kendisi hayal gücüyle birşeyler üretmeye çalışacak
  4/lego bu işin en popüler olanı büyük bir set almak içerikler ile nesneler tasarlamak 3d düşünmeyi ve kurgulamayı uyarmak
  5/jenga ve benzeri muadili ahşap denge oyunları gene düşünmeye zorlamak ve el hassasiyetini arttırmak amaçlı tatlı rekabet içinde 2 kişilik aktivite olabilir
  6/manyetik yada markerlı çizim tahtası adam asmaca-amiral battı gibi oyunlar için tercihen 2 set alınabilir resim defteri niyetinede kullanabilir
  7/ kartondan satılan kes yapıştır üret ürünlerinden alabilirsiniz birde çocuk makası ve pritt makas kullanma becerisi gelişir aynı zamanda maske kostüm taç kılıç vb vb 2-3 boyutlu ürünler üretebilir
  8/magnetic dart alabilirsiniz bir 2 kişilik aktivite daha hedef ve atış becerisi gelişir
  9/iç içe geçmeli oturtmalı ayrıştırmalı renk ve boyutuna göre ayrıştırmalı vs kategorize etmeyi hedefleyen oyuncaklar var onlardan alabilirsiniz
  10/ev eşyalarının yada hırdavat ürünlerinin minikleri alınabilir ürünlerin fonksiyonları ve nasaıl kullanıldıkları ögretilebilir onlar ile oyununda o eylemleri gerçekleştirebilir

  gibi gibi bir sürü örnek verilebilir biraz çocugunuzun yönelimi merakı ilgisinin oldugu nesneler renkler vb vb durumlara göre temin edebilirsiniz

 • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

  Eğer çocuk legoya çok aşina değilse bu uygun olmaz, yapamayıp soğuyabilir. Yaşına uygun her lego oldukça faydalı. Bir de lego kutuları var, içinde bir sürü parça ve bazı fikirlerin olduğu kitapçık oluyor. Onlar yaratıcılığı güçlendirmek için iyi.

#getir

Aranızda getirde iki farklı hesapta aynı kartı kullanan var mı? Sorun yaşatıyor mu? İnternette baktım sorun yaşamamışlar ama gönderiler hep eski tarihli.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#teknoyardım

Modemin dsl ışığı hiç yanmıyor, sanırım internet kablosu pert oldu. Yeni kablo alıcam ama hiç bir bilgim yok hangisi iyidir. Internette biraz baktım fiyat baya oynuyor. Acaba önerebileceğiniz 20-22 metre civarında kablo var mı?

Bu arada altyapı 75 -80 destekliyor su an paketimiz ise 24 hızında.

Ek olarak, modemin diğer ışıkları yanıyor ve kuruluma geldiklerinde kablo çürümüş mü ne ona benzer bir şey demislerdi. O yüzden direkt kablo diye düşündüm.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu dişcilerdeki çürük yapıyı kazarak alan alet birisinin dudağın bir kısmına da girmiş. Açıkçası biraz kötü gözüküyordu. Aranızda daha önce bunu yaşamış olan ya da dişçi olan varsa, ne yapılabilir bilgisi olan var mı -merhem, ilaç-? Normal yaşanabilen bir durum mu bu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • BEN EKONOMİSTİM @johan28

  Yaşanabilir bir durum, ağız içerisinde yüksek hızda bir kesim aleti dönüyor. Ne yapılabilir bilmiyorum

 • suicide @suicide

  @brave kardesi disciydi sanirim 🤔

  • BraVe @brave

   Bu saatte uyumuştur. Yarın sorayım.

  • Terminator @terminator

   @cansimit İşi tamamen ticarete döktükleri için (çoğu) hekim veya doktor demek benim de içimden gelmiyor, aynı şekilde estetikçiler de. Bir tane implanta binlerce para istiyorlar.

  • eamedic @eamedic

   @terminator açlıktan ölsün mü adam, orta iyi çoğu klinikte adamlar dünyanın en yeni tekniklerini getiriyolar ayağına, yaptıkları el işini saymıyorum bile ve avrupanın amerikanın onda biri fiyatlara yapıyolar. Ticaretse ticaret adam iki tane 5 lik delik deldi civataya 100 tl istedi zanaatidir dedim saygı duydum diş hekimleri 0.2 lik uçlarla canlıya müdahale ediyo ne kadar isterse hakkıdır diyip saygı duymanız lazım. Devlettekiler zaten ederinin çok altına çalışıyor onları saymıyorum bile. Doktorluk da bir meslek, doktorlar da gidip eti kasaptan alıyo, birileri dua edince gökten inmiyo önüne.

  • Terminator @terminator

   @eamedic Açlıktan ölmesin ama benim bir dişimden de 2 aylık kazancıma denk para istemesin. Acılı arabeske gerek yok, çoğu refah içinde yaşıyor. Özeller için diyorum. Zaten devlete ait olan yerlerden sıra gelmediği için mecbur özele gidiyorsun. Amerika'nın, Ab'nin onda biri derken; o, onların parasına göre onda bir oluyor. Benim 2 aylık maaşım diyorum.

  • suicide @suicide

   @eamedic istisnalar haric ulkede herkes ederinin altinda calisiyor doktor bey.

  • eamedic @eamedic

   @terminator sizin iki aylık maaşınızın toplamının düşük olması diş hekiminin sorunu değil ki sen o maaşla iyi biyerde ailecek akşam yemeği de yiyemeyebilirsin, sorun asgari ücretin ve genel pahalılığa karşın maaşların çok düşük olması, çok fazla düşük ücrete çalışan insan var, maalesef durum bu siyasi yorum yapmak istemiyorum burda. Benim serzenişim toplumdaki doktorun paraya değilde Allah rızasına çalışması, kendinden çok vermesi, hayatını adaması gerekliliği inanışı. Durum bu şekilde değil artık, benim yaptığım hatada tarafıma yüzer binliralık davalar açılma tehtidi varsa o iş duygudan çıkar salt meslek olur. Kimse allah rızası için risk almaz çünkü. Ayda 250000 kazandığını duyduğum çene cerrahları vardı, adam bu parayı kazanırken riskin dibine vuruyo, en basiti fasyal siniri zedeleyebilir, maksiller sinüsü kırabilir ciddi enf ile hastayı kaybedebilir. İşin arkasında bu kadar risk varsa kazancı da ona göre oluyor işte. Doktorluğun her türlüsü profesyonel kuralları olan üzerine onlarca yönetmelikle belirlenmiş sınırları olan meslekler, bunun böyle olması gerekir çünkü arada dua ya da gönül ilişkisi olursa ben bu kadar yaptım olduğu kadar deme durumu gelişir o yüzden diğer meslekler gibi kesin kurallar ve belirli bir ücret ilişkisi arasında yürütülür. Adam senin hayatının altına kaşe basıyosa karşılığını alacak kimse kusura bakmasın. Benim sitemim buna. Toplumun yaklaşımına. Devlet dişler açıldı mı bilmiyorum corona sebebiyle kapalıydı ama eğer özele gidemiyorsanız devlete gideceksiniz çözüm olarak çünkü serbest piyasa bir tek devlet hastanelerinde yok özele karışamaz kimse.

  • eamedic @eamedic

   @suicide orası öyle tabi onların içinde ben de varım, son nöbetimde 40 tane ambulansla gelen hastaya baktım bunların hepsi çok acil hastalar, iki cpr yaptım, iki toraks tüpü taktım, 1 omuz çıkığını taktım, 2 corona entübe ettim ve on küsür covid pozitif hastaya baktım, bunun dışında yaklaşık 100 hasta tarafıma danışıldı 24 saatin içinde 30 dk uyudum sadece sabah arabaya gidemedim yorgunluktan nöbetten çıkamadım 2 saat uyudum öğlene anca ayrıldım hastaneden, benim bu nöbetten kazancım 800-900 tl (bunu da çok bulan olacaktır elbet), geçen ay bayram vardı 24 saatim devlete gitti parasını alamadım. O yüzden biliyorum ben ederin altında çalıştığımızı ama adam özel klinikte kendi ücretini kendi belirliyor aslında onlar ederinde çalışıyor işte.

  • Terminator @terminator

   @eamedic Sahasına göre top oynarsın. Ben Amerikalı gibi kazanmıyorum ki sen benden Amerikalı dişci gibi para isteyesin. Riskin olmadığı meslek mi var ? Gidin bir gün madende çalışında risk neymiş, eziyet neymiş görün. İşinize geldiği yerde ''hekimlik kutsal meslek'' deyip evliya muamalesi görmeyi bekliyorsunuz, gelmediği yerde Allah rızası için mi yapalım diyorsunuz. Ben hiç ay sonunu getirmek de zorlanan dişci görmedim vallahi. Kaldı ki sersefil olun sürünün diyen yok, tabi ki kazanmalısınız ama (özeller için diyorum) astronomik paralar istiyorsunuz.

  • eamedic @eamedic

   @terminator kimse evliya muamelesi görmek istemiyor toplumun bakış açısı o. Toplum öyle görmek istiyor çünkü, bizim toplumda insanlar kendi bedeni üzerine bile karar alırken araştırmak istemiyor seni kutsal görüp sana teslim etmek sorumluluğu sana yüklemek istiyor seni ilahlaştırıyor kafasında, ben kendi adıma özellikle bu görüşü sevmiyorum bize gelip Allah bir sen iki diyor hasta yakını, ben istemiyorum öyle bir şey çünkü bu inanış geçmişten gelen tıp tarihinde olan bir şey büyücülerden vs evrilmiş bir durum. Şimdi kanıta dayalı tıp diye bir şey var, teknolojinin gelişimiyle ilerleyen, bilimsel verilerle pekişen bir tıp anlayışı var, kılavuzlar, skorlama sistemleri vs vs kurallı bir hizmet var. Kutsiyeti burda başlıyo doğru bilgi uygulanmaz ya da öğrenilmez ise sonuçları ağır oluyo, birinin canına mal oluyo. Ortada acı ve hastalık olduğu için mesleğe kutsiyet atfedilmiş. Ama şimdi bu kutsiyet, sana değer veriyoruz zaten mesleğini ilahlaştırdık, sen bu meslekten çok para kazanamazsın, sen evliyasın ölsen de bu işi yapacaksına geliyo işte. He bu arada ben devletteyim zaten kıdemli acil asistanıyım bikaç ay sonra uzman olucam, para fln istemiyorum kimseden, sb dan alıyorum maaşımı. Benim iki üç katım kazanan diş hekimi arkadaşlarım var, hak ediyolar bence. Benim motivasyonum da işten aldığım keyif.

  • Terminator @terminator

   @eamedic Bir çok hekimden öyle ''hekimlik kutsal meslek'' dediğini duymuşuzdur. Daha geçenlerde Türk Tabipler Birliği bir olay üzerine açıklama yaparken araya kutsal meslek lafını sıkıştırdı. Hastanelerde gözlemlediğim olaylardan sonra ben de kutsiyet atfetmeyi bıraktım zaten. Eskiden bir ara öyle romantik olduğum doğrudur 🙂
   Siz zaten devlette çalışıyormuşsunuz niye üstünüze alındınız anlamadım. Ben genel geçer şeyler üzerinden konuşmuyorum, tanıştığım gördüğüm çok dişci var. Adamların ne paralar kazandığını biliyorum. Neyse beyhude yere kendimizi yormayalım. Size iyi geceler işinizde kolaylıklar diliyorum.

  • eamedic @eamedic

   @terminator ben de yukarıda onu anlattım zaten, mesleğin kutsiyetinin allah rızası, evliyalık gibi şeylerle ile ilişkisi yok dedim, hekimlik kutsal kabul edilir çünkü içinde çok miktarda bilgi, acı, ölüm vardır mesleğin ilgi alanı onu kutsal yapmaktadır he bi de risk olayı bizim meslekte, karşındakinin hayatının riskini alırsın o yüzden maden gibi işlerle kıyaslamak doğru değil bağlamı farklı. Ben diş hekimi de değilim zaten, içerlediğim nokta para aldığı ya da çok para aldığı için diş hekimini küçümseyerek dişçi demenizdi o yüzden cevap verdim yoksa üstüme alınmadım, hee para kısmını üstüme alınmayı isterdim tabi 🤣🤣 ama devleti seviyorum ben, arada saçma tipler çıksa da halka hizmet ediyoruz, özelde zengin kaprisi çekemezdim herhalde 😀 iyi geceler size de.

  • Terminator @terminator

   @eamedic Özelde zengin kaprisi çekmek yerine devlette fakiri ezmek daha tatlı geliyor değil mi ? (şaka) 😀
   Hasta - Hocam yanlarım ağriyahhh
   Hekim -Uzan lan şuraya pis varoş
   Hasta - Ayakkabılarımı çıkarayım mı ?
   Hekim - Çıkarma senin ayakların da kokuyordur şimdi 😀

  • eamedic @eamedic

   @terminator zengini ezmek daha keyifli aslında 🤣 şakası bi yana acilde her şeye çok hızlı karar veriliyo o yüzden çevrende işine karışılsın istemiyosun kafanı karıştıracak talepkar ya da seni sürekli dürten hasta ya da yakını malesef gerginlik malzemesi oluyo, bizim tipik Türk zihniyeti de parayı o anda veriyosa özel hastanedeki gibi, sürekli işine karışmak istiyo. Acilde zengin fakir bakmıyo valla ilaç aynı müdahale aynı, döneceği varsa dönüyo, bigün ex olan bi hastanın üstünden 40 küsür bin tl para çıktı ama nafile tabi.

  • Terminator @terminator

   @eamedic Adam kefen parasıyla gelmiş malum oldu herhalde. Nasıl bir zenginse artık, kefen parası bile 40.000 TL 😀

  • eamedic @eamedic

   @terminator sorabilsek alın bu parayı döndürün beni derdi muhtemelen, öyle çok örnek var o yüzden hastanın tüm eşyaları tutanaklandırılır morga gitmeden önce. Mustafa koç ilk bizim arkadaşa gelmişti; sonra cerrahi ekibi fln gelip cihaza bağlamışlar helikopterle götürmüşler, adamın hastanesi var ama öldü o da bi çelişki işte ama hayatın ta kendisi.

  • Terminator @terminator

   @eamedic Hayat işte hocam n'aparsın. Gelen geçer konan göçer demişler. Siz işinizi layığıyla yapıyorsanız, ki konuşmalarınızdan layığıyla yaptığınızı anlıyorum, vicdanınız rahattır. Hayırlı geceler hocam.

  • eamedic @eamedic

   @terminator hayırlı geceler size de 👋🏻

 • eamedic @eamedic

  Dudağın içindeyse kloroben tarzı spray kullanılabilir hem ağrıyı alır hem de enfeksiyonu korur. Dışındaysa bactroban tarzı krem kullanabilir. Ama boyutu derinliği ne kadardır belki sütür ihtiyacı vardır. Ona bir şey diyemem.

#asus #mouse

ASUS ROG Pugio II kullanan ya da fikri olan var mı, nasıldır? internette bazı kişiler kablosuz bağlantıda sorunlar çıktığını yazmış bunu yaşayan var mı? kronik gibi gözüküyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap