#TeknoSeyir #KonuDışı
Maaş bordrosu üç ay dolmadan alınamıyor mu? Özel bir durum mu bu yoksa yanlış bir cevap mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım
LG G4 ün bataryası şiştiği için yeni batarya lazım ama orijinalini bulamadım. Dejiyi buldum. Marka yorumları hatırladığım kadarıyla iyiydi. Hala iyi midir, alınır mı sizce?
Orijinal site sanırım bu: https://www.deji.com.tr/lg-g4-bl-51yf-mucize-batarya-deji

LG G4 (BL-51YF) Mucize Batarya Deji

Orjinal bataryadan daha güçlü, LG G4 (BL-51YF) Mucize Batarya Deji ile batarya deşarj sorununa uygun fiyatla çözüm.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 12

#konudısı

Iphone 6S 64 GB 1500 lira iyi fiyat mı sizce? Garanti yok, pil durumu da 80-90 arası. Biraz foruma bakındım genelde yakın fiyatlar çıkıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 18

#teknoyardım
Windows 8.1 kurmak istiyorum ama ürün anahtarı istiyor. İnternette genel ürün anahtarı var ama microosoft sitesinde bulamadım(buldum). Başka bir yol olarak ei.cfg dosyası var onu dosyaların içine atınca sormuyormuş. Ne diyorsunuz, hangisi yapılsa daha güvenli?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu virüs için hangi markayı-modeli nereden almamı önerirsiniz? ffp3 alayım diyorum 100 liraya satan da var 20-30 lirayada. N95 de varmış ama anladığım kadarıyla ffp3 daha üst seviye.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Papa Emeritus @pope

    N95 ve ffp2 aynı standart biri ABD biri AB standartı. Söylemem gerekir ki o maskelerle nefes alması çok zor, zorlanmıyorsanız zaten hatalı takmışsınız demek oluyor. Üstelik o maskeleri su içmek için bile çıkartmak zorunda kalırsanız atmak zorundasınız. Her gün bir tane maske değiştireyim şeklinde olmuyor yani. Şu anki fiyatlarla normal bir insanın günde 150 liraya yakın para vermesi lazım maskelere. Marka olarak ise çok fark etmez Çin malı olmadığı sürece. Türk markalarına da güvenebilirsiniz çünkü AB standartlarına uyuyor hepsi.

#CPUsıcaklık #teknoyardım
Bilgisayarı açıp biostan cpu sıcaklığına bakıyorum 24 lerden 66 derecelere yükseldi ve yükselmeye devam ediyor. Anakartta (eğer dogru bakıyorsam) 19 derece gösteriyor.
Sizce buna ne neden olabilir? Biostaki değerler normal midir? Hoş normal olmasada cpu sıcaklığı71 gösterince bilgisayar açılmıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#işlemci #ısınma

Daha önce hiç yaşamadığım olay bugün nedense birkaç kez başıma geliyor. Önce bilgisayarda takılmalar (hep değil fazla yüklenince) oluyor sonrasında reset atıyorum ve açılırken biosa yönlendiriyor işlemci çok ısındı diye. Biosta da işlemcinin ısısı 73 derece gözüküyor. Sizce neden olabilir? Macunu yenilesem düzelir mi?
Artı olarak daha demin açıp baktığımda da elimi değdirdim (neden yaptım bilmiyorum) ve sanki birkaç anakarttaki işlemci pinlerinden birkaçı yamuldu. Ama tam emin değilim. Bu arada bilgisayar hala çalışıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#dvi #vga #comport #paralelport
Elimdeki vga kablosunu anakarta takmam gerek ama anakartta COM port ile Parallel port var nasıl takabilirim vga yı bunlara? İnternette bakındım sanırım bunlar modem yazıcı için.
Fikir verebilecek var mı?

Anakart: https://www.asus.com/Motherboards/P8H61USB3_R20/specifications/

P8H61/USB3 R2.0 | Motherboards | ASUS Global

The ASUS P8H61/USB3 R2.0 motherboard offers a revised Intel® H61 chipset with a digital power design for the CPU, faster USB 3.0 transfer speeds, optimized network bandwidth, and 8MB Flash ROM for...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Monitör #TeknoYardım

Sorunum şu ki monitörüm bilgisayarimda açılmıyor. Başka bilgisayara taktığımda açılıyor. Benim bilgisayarda ise power saving modunda kaliyor ama ekran gelmiyor sadece windowsa giris yapmadan önce bir kaç saniye gozukuyor sonra gidiyor.
Sorunun nerden kaynaklandığını bulamıyorum. Farklı hdd taktım ama sorun devam ediyor. Sizce neden olabilir?
Ekran kartina yillar önce meyve suyu dökülmüştü ama kontak temizleyici ile temizlemistim ki düne kadar sistem çalışıyordu. Ne yapmam gerektiği hakkında fikri olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 20

#teknoyardim

İşlemcinin soğutucusunu takmasam ne olur? Takamadım bir türlü. Kirmişda olabilirim.
Zaten pek fazla bir şey yapmıyorum o tuzden takmayayim diyorum. Sorun olur mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 23 / 30