Şehirde son 250-300 kişi falan kalmıştı zaten, bu bölümde onlar da ölecek herhalde.

https://youtu.be/M7XM597XO94

John Wick: Chapter 3 - Parabellum (2019 Movie) Official Trailer – Keanu...

John Wick: Chapter 3 - Parabellum – In theaters May 17, 2019. Starring Keanu Reeves, Halle Berry, Laurence Fishburne, Mark Dacascos, Asia Kate Dillon, Lance ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Star Trek Discovery güzel bir ikinci sezon açılışı yaptı. Dizi alıştığımız Star Trek tarzına daha yakın ama modernize edilmiş bir atmosferde olacak görünüyor. Ve iki yeni dizi daha geliyor, seri 90lardaki muhteşem dönemine benzer bir döneme giriyor olabilir.

https://arstechnica.com/gaming/2019/01/star-trek-discoverys-second-season-arrives-with-a-flashy-get-to-know-you-debut/

Star Trek: Discovery’s second season may boldly go where the first did not

"I suggest that you focus on the problem in front of you, rather than what is behind."
BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Facebook hesabımı daha önce kapatmıştım. Şimdi de Instagram uygulamasını kaldırdım, hesabı da silerim bir ara. Geriye kaldı WhatsApp. Kurtulması en zor olan da o.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Faydalı bilgiler.

https://youtu.be/k9z6VXmnFZw

Hidden Features every Android User should know

Try out Skillshare now to learn something new! (First 500 people to use the link get a 2-month free trial): https://skl.sh/androidpolice ____________________...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

İnsan daha ne ister ki? Haftasonu başladı, Discovery'nin yeni sezonu yayına giriyor ve mengenede büyük indirim var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir Samsung özelliği daha Android'e ekleniyor. Android Q'da masaüstü modu olacağına dair bir ipucu ortaya çıkmış ama başka da bir detay yok.

https://www.androidcentral.com/android-q

Android Q: News, Rumors, Release Date, and More!

From the latest news, rumored features, and more, here's everything we know about Android Q!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Android üreticileri bellek yönetimini kurcalamaktan vazgeçmeli. Nokia ilgimi çekmeye başlamıştı ama bu yazıdaki durumu canımı sıktı. Yazı özetle şunu diyor.

Android'in kendi içinde özellikle Dose sistemi temelli bir bellek yönetimi var. Ancak üreticiler özellikle pil performansını iyileştirmek için belleği çok daha agresif şekilde yönetiyor, arka planda ne varsa bir süre sonra kapatıyor. Bu durumda arka planda çalışması gereken uygulamalar işini yapamaz hale geliyor. İşin kötüsü, kullanıcılar bunu bilemeyeceği için uygulamadan şikayet ediyor, çalışmıyor vs diyorlar.

Firmaların bu konuya yaklaşımı sınıflandırılmış ve en kötüsü Nokia. Benim dikkatimi çeken ise Nokia'nın tüm ürünleri Android One programında. Demek ki bu programda olmak saf Android'e çok yakın olmayı garanti etmiyor, böyle temel bir konuda bile çok fark olabiliyor. Google ise bu konuda hiç bir şey yapmıyor! Yazının linki:

https://www.androidcentral.com/phone-makers-are-misusing-androids-memory-management-and-google-isnt-doing-anything

Not: Bir kez daha HTC için üzüldüm. Bu firma Android'in temel özelliklerini korur, çalışan şeyleri bozmaz, üzerine bir şeyler eklerdi. Ama telefon işleri neredeyse bitti. Kendi hataları da çok tabi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 23
 • sawgent @sawgent

  Samsung'un güncel işletim sistemine sahip güncel modellerinde gerçekten güzel çalışıyor. Öncelikle kurulumları yaptığınız ilk günlerde öğrenme aşamasını hallediyor. Sonra uyku zamanlarınız da dahil olmak üzere tüm öğrendiklerini uygulamaya geçiyor.

  Uyuduğunuz ve telefonun masada olduğu süre içerisinde bütün herşeyi uyutuyor. Bildirimler bile gelmiyor. Uyanıp telefonu elinize aldığınızda bütün hepsi akıyor. Çok çok az kullandığınız uygulamaları komple uykuda tutuyor nerdeyse.

  Şöyle kötü bir tarafı olabiliyor; eğer uyku zamanlarınız çok alakasız bir seviyede ise, yani bir gün 5'te bir gün 10'da yatıyorsanız kendisini tam optimize edemeyebiliyor.

  • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

   Samsung en azından soruyor, bu uygulama pil tüketiyor kapatayım mı diye. Aslında bu açıdan bilinçli bir kullanıcı için iyi, çalışmasını istediğiniz uygulamaları kapatmaması sağlanabiliyor. Ama bilmeyen kişi bakmadan tamam diyorsa sorun olur. Zaten bu tabloda çoğu üreticiye göre iyi gösterilmiş. Ama yine de kurcalamasa daha iyi sanki, Android'in kendi içinde gelen Dose zaten bunları yapıyor. Uygulamaları takip edip gerçekten uyutulması gerekeni uyutuyor ama tamamen de değil. Açıkçası bu türden akıllı karar verme gerektiren işlerde Google iyi, Samsung'un daha iyi bir şey yapabilmesi çok zor, karışmasa daha iyi olurdu belki de.

 • ad33p @ad33p

  Geçen de Magisk'in geliştiricisi aynı dertten şikayet ediyordu.
  https://teknoseyir.com/durum/1015017

 • elon musk @elonmusk

  Ben de eski HTC cilerdenim. Uzunca bir süre kullandım. Hala bana göre en sağlam telefon HTC dir. 4-5 farklı modelini kullandım hiç pişman ettirmedi.

 • supermix @supermix

  HTC U12+ pili neden kötü gitti anlaşıldı.

Resmi web sitesinde görülen ve aslında olan. Spigen bazen renk konusunda saçmalıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap