YouTube ortamlarında durum bu. @mesutcevik Türkiye'de de devreye giren uygulamayı güzelce ve kısaca açıklamış. Ama nedense kitle bunu kendilerine karşı kurulan büyük bir komplo veya hakaret gibi algılayıp direk karşı saldırıya geçmiş. Aslında bunlar azınlık ama işte can sıkıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 20

Geçen haftanın gündemini daha yeni dinliyorum. Samsung Exynos ile ilgili haber hatalı. Exynos bitmiyor, custom CPU çekirdeği Mangoose bitiyor. Bu zaten 2016'da başlamıştı. Artık SoC içinde CPU için direk ARM çekirdek tasarımı olacak, ki zaten Exynos içindeki her çekirdek Mangoose değildi. @gamsizm

https://www.xda-developers.com/samsung-ending-custom-cpu-mongoose-design/

Samsung is reportedly ending its 'Mongoose' custom CPU designs

Samsung is laying off employees, signalling the end of its custom 'Mongoose' CPU designs within Exynos SoC, in favor of ARM cores. Read on to know more!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Adamlar gerçekten iyi iş çıkarmışlar. Tasarımı zaten çok güzel, bir de "retro mode" eklemişler.

https://www.androidcentral.com/motorola-razr-has-secret-retro-razr-mode-takes-you-back-2004

Motorola RAZR has a secret 'Retro RAZR' mode that takes you back to 2004

The new Motorola RAZR comes with a fun Easter egg that can turn the phone into a RAZR V3 from 2004.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

İnanmayacaksınız ama burası Dubai 🙂

https://youtu.be/INbgLa-6omk

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Az önce iPad Pro'nun güçlü yönlerinden birinin kullanımına şahit oldum. Dubai'de Starbucks'ta oturuyoruz. 4 tane Arap kız iPad Pro 12.9'u masanın ortasına koymuşlar, kahvelerini yudumlarken Yotube'dan müzik dinliyorlar. Cihazın sesi baya güçlü olduğu için gürültüye rağmen müzik kafenin her yerinden duyuluyor. Dandik bir tablet olsa bunu yapamazsın mesela.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 44

Telefonlarda RAM meselesini etraflıca açıklamış @mesutcevik İnce detaylar var, mesela Çin markalarının RAM'i fazla koyma sebebi.

Yalnız ufak bir hata var. Android'de JVM yok, eskiden Dalvik VM vardı ama ART ile 2014 yılında o da kalktı. Artık sanal makine yok.

https://youtu.be/TItLuXoHPi8

Android neden fazla RAM'e ihtiyaç duyuyor? iOS ile farkları ne?

Note 10+ tam 12GB sistem belleğine sahipken iPhone 11 Pro Max modelinde 4GB sistem belleği var. Android işletim sistemi neden faha fazla RAM'e ihtiyaç duyuyo...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 13

Sabahtan beri kaç yerde gördüm şu haberi, amma büyüttüler. Pixellere önce titre sonra çal seçeneği gelmiş. Yahu bu 15 yıl önce kullandığım Motorola telefonda vardı, daha eskisi de vardır belki. Nedense bugün pek kullanılmayan bir şey, tekrar çıkınca konu oldu.

https://9to5google.com/2019/11/08/google-pixel-vibrate-then-ring/

Google Pixel devices can now 'vibrate then ring' w/ calls - 9to5Google

A new setting on Google Pixel smartphones allows the device to vibrate and then ring with incoming calls, a feature that first showed up on Pixel 4.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google Play'de puan toplama olayı başlamış. Haberini duymamıştım, az önce bildirimi geldi ve devreye girdi bende.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Bunlar en son işbirliği yaptıklarında sonu pek hoş olmamıştı diye kalmış aklımda nedense. Neyse, ikisi de koskoca firma sonuçta, bu işleri bizden iyi bilirler herhalde.

https://www.gizchina.com/2019/11/05/microsoft-and-nokia-once-again-reached-a-strategic-cooperation/

Microsoft and Nokia Once Again Reached a Strategic Cooperation

Microsoft and Nokia Once Again Reached a Strategic Cooperation4.4 (88.75%) 16 votes It turns out Nokia and Microsoft will jointly develop enterprise-oriented solutions to accelerate ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap