Android uygulamaları için beta programları

Android uygulamaları için beta programlarına kayıt olmak maalesef iOS'te olduğu kadar basit değil. iOS'te, Apple'ın yayınladığı TestFlight uygulaması sayesinde betasına kaydolmak istediğiniz uygulamayı kolayca bulabilirken Android'de geliştiricilerin yayınladığı bağlantıları bulmanız gerekiyor. Üstelik bu işlemi her bir uygulama için tek tek yapmanız gerekiyor ve takdir edersiniz ki oldukça tatsız bir işlem. Elbette her uygulama için bu durum geçerli değil, bazı uygulamaların beta programları ayrı bir uygulama olarak Google Play Store'dan kolayca indirilebiliyor.

Bu tatsız işlemi daha tatlı küçücük, minicik, şirin ve basit bir hale getirmek için Android platformunda bulunan uygulamaların betalarına doğrudan katılabileceğiniz bağlantıları sizin için derliyorum.

*Normalde uygulamaların Google+ Topluluk sayfalarına da kaydolmak gerekiyor ancak Google+ servisi Nisan 2019 tarihi itibariyle kapatılacağı için doğrudan betaya kaydolmak mümkün.

 

Android için Microsoft beta programları

 

Android için Alphabet (Google) beta programları

 

Android için Facebook beta programları

 

Android için diğer tarayıcı beta programları

 

Android için diğer elektronik posta beta programları

 

Android için diğer VPN beta programları

 

Android için diğer klavye beta programları

 

Android için diğer sosyal medya ve mesajlaşma beta programları

 

Android için diğer ses ve görüntü oynatıcıları beta programları

 

Android için diğer launcher beta programları

 

Neden bir beta programına kaydolmalıyım?

Beta programlarına kaydolmak eğlencelidir, çünkü geliştiricinin uygulamanın gelecek sürümlerinde eklemeyi planladığı yeni özellikleri ilk olarak keşfedebilir ve uygulamanın daha iyi bir noktaya gelmesi için geribildirimlerinizle katkıda bulunabilirsiniz. Ancak bunun yanında bazı potansiyel sorunlarla da karşılaşmak mümkün; uygulama veya yeni özellikler henüz kararlı bir şekilde çalışacak kadar olgunlaşmamış olabileceğinden dolayı bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

 

Siz de yorumlarınızla listenin geliştirilmesine katkıda bulunabilirsiniz. Liste ilk başta oldukça kısa ancak sizlerin katkılarıyla çok daha kapsamlı olacaktır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış
Şu extension'u öneren arkadaştan Allah razı olsun. Tüm siteleri dark mode yapıyor. Ve bunu çok iyi yapıyor.
https://chrome.google.com/webstore/detail/dark-reader/eimadpbcbfnmbkopoojfekhnkhdbieeh

Dark Reader

Dark mode for every website. Take care of your eyes, use dark theme for night and daily browsing.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

iPhone'lar çok güvenli de, işte sadece sık sık kilit ekranı atlatma açıkları oluyor. Fotoğraflar, rehbere falan ulaşılıyor, çok önemli değil 🙂

https://www.theverge.com/2018/11/1/18051186/ios-12-1-exploit-lockscreen-bypass-security

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İnternet (Teknoloji) şirketlerinin son yirmi yılı 1998-2018

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

Apple etkinliği videomuz, Apple tarafından dünya genelinde engellendi. O nedenle otomatik olarak yayından kalktı. Ürünü gösteren videoları kaldırıp sadece konuşma halinde yeniden yayına alacağız. Plus aboneleri Vimeo'dan izleyebilir.

Bir bakıma iyi oldu, Apple iş yapılması zor bir firma deyince inanmayanlar vardı 🙂 Bugünü not edersiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 70

Arkadaşlar kendimle ilgili bir şey paylaşmak istiyorum.

Şirket içi transfer ile Dubai'ye taşınıyorum, ailemle birlikte elbette. Bir aksilik olmazsa Perşembe günü gidiyorum, bir takım hazırlıklardan sonra da ailemi alacağım.

Şimdi bunun siteyle ne alakası var diyenler olabilir, paylaşma nedenlerim:

1- Başka sosyal medya platformlarında pek takılmıyorum, buradaki arkadaşlarla paylaşmak istedim.

2- Herkesin bildiği üzere Dubai teknoloji ve otomotiv seven için bir cennet 🙂

Bakalım bizi neler bekliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 16

Vertu mağazası. İhtiyacı olan yorumlarda belirtsin de gelirken alıvereyim, çeşit bol bu mağazada.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 12

Arkadaşlar daha önceki paylaşımlarımda görenler bilir, Dubai'ye yerleşiyorum. Burada tüketici hakları konusu müthiş iyi işliyor. Aldığınız ürünü 7 gün içinde direk iade edebiliyorsunuz. Sadece kutu içeriğinin tam olmasını istiyorlar. Hatta tam olmasa bile pek sorun çıkarmayacaklar sanırım çünkü öyle detaylı bakmıyorlar. Carrefour'dan aldığım 2 ayrı elektronik ürünü çok kolay şekilde iade ettim. Arızalı falan olursa bu süre 30 güne çıkıyor.

Bir de gelir gelmez aldığım HTC 10'un kulaklığı arızalı çıktı. Aldığım mağazanın bana daha yakında olan başka bir şubesine gittim. Kulaklık çalışmıyor dediğim anda faturası yanınızda ise hemen değiştirelim dediler ve görevli stoğa bakmaya koyuldu. Kurulumu için baya uğraştığım cihazı geri vermek istemediğim için sadece kulaklık bozuk diye anlattım. O zaman kulaklığı değiştirelim dedi ve merkezden birilerini arayıp var mı diye sordu. Ellerinde yedek kulaklık olma ihtimali bile beni şaşırttı. O kişiden cevap biraz gecikince yetkili servisi aradı ve var dediler. Bana iki seçenek sundu. İsterseniz biz getirelim buradan alın ama 2-3 günü bulur, yada servis metro ile iki durak mesafede, gidip kendiniz hemen değiştirebilirsiniz dedi. Ben gider alırım dedim. Bu arada Cumartesi günüydü, servis hergün açıkmış. Gittim ve önümde sadece bir kişi vardı. Sıra bana gelince durumu anlattım. Adam kendi telefonu ile denedi. Hemen içeriden yenisini getirip verdi, bir evrak işi bile olmadı.

Uzun bir yazı oldu ama Türkiye'de olsa bu kulaklık işi başıma nasıl bir bela olurdu siz düşünün, o yüzden detaylıca yazdım. Yani istesem direk yeni cihaz da vereceklerdi. Maalesef memleketimizde bundan çok daha kötü bir hizmeti bile bize lütuf gibi veriyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap