Biliyorsunuz, bende hiç #tsanahtarlık #10ncuYılÖzel kalmadı, hepsini yolladım, bir tane numune bile yok elimde şu an. 1 ve 2nci seri TS anahtarlıklarda, kusurlulardan numarasız olarak kendime ayırırdım, bu seride ise hiç fire olmadı.

#TerziKendiSöküğünüDikemezmiş kuralı bende hep işler; mesela #teknoküp'ü tasarladığım ana bilgisayarım da yıllardır ve halen anakart karton üzerinde çalışmıştır benim, fansız opencase olarak.

İşte bu yüzden, son durumum böyle fotoğrafsız olacak.
***
Yani şunlar satışa çıksın artık da, sizlerden bol bol anahtarlık fotoğrafı görmek istiyorum, gördüklerimi de arşivliyorum öncekiler gibi! Güzel güzel sanatsal, efektsiz kareler yakalayın, @seramik_demlik 'in 6 yıl önce çektiği misali; https://teknoseyir.com/durum/352455
Belki sonra en iyisini seçer ve bir şeyler deneriz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 27
 • Murat Şentürk @senturkmurat1999

  Umarım alabilirim. Sabırsızlıkla bekliyorum.

 • Oktay @okt

  Ben sana bir tane alırım abi merak etme ::) yeni proje var mı?

  • ismail ozan izci @asaltek

   Teşekkürler. Çok fazla emek harcadım tek tek, aslında hiç birinin tekrar atölyeme bana geri dönmesini istemezdim 🙂 Tepkim her halde şöyle olurdu; "yooo, yine mi seeen, alın şunu önümden, geldiği yere yollayın çabuk!"

   Yeni proje yok şimdilik, ama siz şu anahtarlık fotoğraflarını bir çekin bakalım önce de, marifetlerinizi görelim, değerlendirelim.

  • zubizarreta @zubizarreta

   @asaltek Geçen seferkiler duruyor zaten. Onlarla idare edeceğiz 😀

  • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

   @asaltek Geldiği yer teknik olarak sizin orası olmuyor mu zaten ? 🙂

  • ismail ozan izci @asaltek

   @m-ahmet Evet. Zaten bu imalatta hiç fire olmadığı için, elimde bir kaç seri no'suz ve işlemesi tamamlanmamış gövde, plaka üzerinde mevcut.

  • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

   @asaltek "Geldiği yere geri yollayın" dermişsiniz ya bir daha görseniz. Geldiği yer sizin orası olduğu için teknik olarak bir yere gitmiyor olması lazım gözünüzün önünden. 🙂
   Ayrıca bu kadar firesiz yada düşük fire ile üretimin sizin büyük bir başarınız olduğunu düşünüyorum. 🙂
   Plaka üzerinde 20 tane kalmış onları ne yapmayı düşünüyorsunuz ? 513, 514, 515 gibi devam etme şansı var mı ? 😀 Limited edition ama sonradan böyle devamı çıkıyor limited edition'ın da limited edition'ı gibi. 🙂 Akşam @zisegned 'ın twitch yayınında biraz beyin jimnastiği yaptık anahtarlıkla ilgili. Oradan çıkan bir fikir bu. 🙂

  • ismail ozan izci @asaltek

   @m-ahmet
   Yok, hani @okt bir tane sana yollarım abi demiş ya, o yüzden... 🙂 Yine teşekkür ederim buradan kendisine, düşünmüş, şakasına bile yazmış olsa.
   Derdim herhalde; "ben gönderiyorum, gönderiyorum, boomerang gibi bana geri dönüyor!". Dedim ya, o kadar emek isteyen bir iş ki, ürettiğim objelerin bir başkasının ellerinde olması, duvarında, masasında, vitrininde sergilenmesi, beni kesinlikle daha iyi hissettiriyor.

   Teşekkürler, dediğiniz gibi, fire vermemek için gerçekten çok itinalı bir çalışma yapmam gerekti. Bazen ne kadar özen gösterseniz de, üretimde bir şeyler ters gidebiliyor tabi, siz istediğiniz kadar acayip seviye titizlenin, her bir ufak detayı düşünün, iş hiç anlamadığınız bir anda size nanik yapabiliyor.

   Kalan 20 adetten ben 4 tanesini sahiplenirim, kalan 16 adete ne olacağına ancak @gamsizm
   ile birlikte karar verebiliriz ileride, yakın zamanda bir şey çıkmaz, öylece plaka üzerinde kalabilirler de. Bence bir special edition tarzı, kişiye özel detayları olan, seri no'suz bir şeyler düşünülebilir. Onlar, kişiye özel olarak uğraşıp, tek tek çizileceğinden, özel bir fiyat söz konusu olur. Dediğim gibi bu kalanlar bir şey olmak zorunda değil zaten. Önce bir şu 512 adetin eritilmesi gerekiyor, sonra bakılır.

   Mesela, yine bu #10uncuYılÖzel serisinde bir tek LP'ye özel olarak tasarladığım, bakır malzemeden ürettiğim yine seri no'suz gizli bir TS anahtarlığı daha var; sanırım henüz kimse görmedi. Ama tabi bunu benim paylaşmam doğru olmaz, kendisi isterse paylaşacaktır zamanı gelince, ya da belki hiç paylaşmaz 🙂 ne bilim.

  • Oktay @okt

   @asaltek cyberpunk oyunu facia oldu ama sırf o kartı yapmanıza vesile olduğu için bile iyi yad ediyorum. Yeni ürünleri bekliyoruz üstat

  • ismail ozan izci @asaltek

   @okt Teşekkürler. Cyberpunk çok sevdiğim bir temaydı, tabi oyun patladı ama dediğiniz gibi güzel bir karta da vesile olmuş oldu. Yeni oyunları gözlüyorum bakalım, ama şimdilik benlik bir şey yok gibi, çıkar bir gün elbet. Yaptığım en iyi tasarımlardan biri #arasaka #keycard, ama sadece 2 günde oluşmuştu.

  • BURAK A. @brkadgn

   @asaltek CP77 gazıyla almış olduğum en iyi ürün. Tekrardan elinize sağlık.

  • ismail ozan izci @asaltek

   @brkadgn Ülkemizde bu gibi ileri medeniyet hobilerine değer verenler olduğu sürece, yeni şeyler üretmeye de devam ederim, imkanlarım el verdiğince. Ben teşekkür ederim.

   'Birileri nasıl olsa satın alır, yap gitsin!' mantığıyla değil de, kendimin de çok keyifle sahip olmak isteyebileceğim objeler ortaya çıktığı için bu kadar iyiler ve beğeniliyorlar; projeler içinde beni heyecanlandırmayan şeyleri zaten üretmiyorum, onları sizler hiç görmüyorsunuz.

 • BURAK A. @brkadgn

  "Batarang" görünce yine aklım kaldı, ardından TS SSD kutusunu hatırladım. Ah onlarda satışta olaydı. 😥
  Bendekiler, yeni arkadaşlarını şöyle bekliyor. 😀

 • Tuna CENGİZKANER @tunakaner

  Hatalıların üzerine kabaca ne bileyim "err" yazıp falan özel seri olarak satılabilir mi? Belki o şekilde yardımcı olmak isteyecekler çıkabilir x10 fiyata.

  • ismail ozan izci @asaltek

   Bu üretimde fire olmadı.
   Ama zaten kusurlularda, parça üzerinde bir oynama yapılmaması gerekir.

   Fakat "err" iyi duruyor, ileride kişiye özel bir seri yaparsak, seri no'nun yazdığı yere, sayı yerine yazılmasını isteyenler olabilir.

#tsanahtarlık #10ncuYılÖzel

El işçiliğinde tüm parçalar kendine özgü oluyor, el işçiliğinin doğası bu. Ferrari gibi araçlardaki yamuk dikişler de buna bir örnek.

Bazen de el işçiliği haricinde, malzemede döküm esnasında meydana gelmiş bu gibi iç boşluklar karşımıza çıkabiliyor, zımpara sonrası kendini belli ediyorlar. Bunları yakalarsam kusurlu sayıyorum.

Özel olarak isteyen biri olmaz ise, işin sonunda imha edilip, tekrar üretilecekler listesine eklenecek.
(bu 512'lik seride kusur oranı şimdilik yaklaşık:1/200)

***/güncelleme: Fotoğraftaki #506 tsanahtarlık, Emrah Öztürk @emrah-ozturk için ayrılmıştır./***

Kumlama + Zımpara işlemleri devam ediyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 28

#tsanahtarlık #10ncuYılÖzel
Zımpara işi bitenler kutuya...
(2 hafta sürer)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 21

Altın kaplama #saberkraft #BigBoy ışın kılıcı;
@gamsizm @cybernick

#MayThe4th

https://youtu.be/ZazIiGxdPZ4

Luke Skywalker Legacy Lineage Lightsaber Plecter Labs CFX Crystal Reveal...

Luke Skywalker Legacy Lineage Lightsaber Plecter Labs CFX Crystal Reveal Metal Chassis May the 4th Saberkraft Big Boy
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#10ncuYılÖzel #tsanahtarlık'lardaki son durum;

Bu tahminen 1 aylık bir süreç.
Ön yüzler (t/s) bitti (yaklaşık 200 saat sürdü), henüz arkalara başlamadım. Arkalar da, ön tarafın işlenmesine yakın bir zaman alır. En son zımpara aşaması olacak.

@tsopenteam, bir "TeknoSeyir Anahtarlık Üretim Sayacı" yapmış.
https://tsopenteam.github.io/sayac/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12
ismail ozan izci paylaştı.

korsan anahtarlık tamam 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 61
ismail ozan izci paylaştı.

@asaltek İsmail Ozan İzci den aldığım Cyberpunk Keycard geldi. Öyle özenli fotograf filan çekecek ortamda degilim. Kart gayet güzel ve bekledigimin aksine hafifmiş. Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#tsanahtarlık #10ncuYılÖzel
"UCUNDAN ZUHUR ETTİ..."

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 19
ismail ozan izci paylaştı.

@asaltek in tasarlayıp ürettiği cyberpunk keycard’a RFID uygulaması yaparak Cyberpunk temalı bilgisayarının açılış anahtarı yapmış bu arkadaş. Bilgisayarın casemod’u şüphesiz gördüğüm en iyi iş. Kısaca, zengin olmak ve en iyi parçaları satın almak değil bence mesele; vizyon, hayal gücü ve elinden de gelebilmesi de para kadar gerekli özellikler. Bu arkadaşın yaptıklarına şapka çıkarmamak elde değil...

https://youtu.be/A4tmqL9nbno

Arkadaşın instagram hesabına da bakmanızı tavsiye ederim.

https://instagram.com/od0c77?igshid=ksvki34oj62p

Starting my DeskPC with keycard

I´m using an Cyberpunk themed keycard to start my deskpc. Music by NightmareOwl
BeğenFavori PaylaşYorum yap
ismail ozan izci paylaştı.

Türkiye’den Almanya’ya kargo var!!! @asaltek kalitesi ile #GhostOfTsushima ve #Cyberpunk2077 anahtarlık ve keycard’ları hazır. Süper kalite ve süper işçilik. Teşekkürler üstad!

BeğenFavori PaylaşYorum yap