#arasaka #keycard
#stand (maun+akrilik)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Benim için ideal bilgisayar kasası (ya da masası) şu şekilde;

Sistem uyku modunda iken, klavye/mouse'dan ateşlemeli;
önüne kitapları da koyunca, varlığı ile yokluğu bir.

b550m.Mortar-wifi + R5.5600g + Fury16gb.3200 + 500gbEvoplus + RM750

Masa ve raflar IKEA'dan.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 34

ARASAKA'dan son bir parti daha işliyorum şu an;

2 hafta içinde teslim edilmek üzere, sadece 6 adet boş yerimiz var. Yerini ayırtmak isteyenler, ön siparişlerini vermek için bana şu kanallardan ulaşabilir;

http://www.instagram.com/asaltek
http://www.twitter.com/asaltek
[email protected]

Bu defa 2032 pil ile çalışan bir de ışıklı mini stand tasarladım, ikisini birlikte paket olarak sunacağım, tek kart satışı olmayacak bu sefer.

ARASAKA:375 TL + IŞIKLI STAND:225 TL
= 600 TL(kdv dahil) +25 TL (kargo)

Işıklı Stand malzeme ve bileşenleri;
pleksi glass + maun ahşap + ledler + 2032 pil yuvası + devre kartı + switch
(pili tak ve çalıştır şeklinde bir set bu, 2032 pil dahil değil, 5-10 TL'lik otomobil kumanda pili bu)

Daha önce ARASAKA kartı almış arkadaşlarımız;
bu stand için istedikleri adette sipariş verebilir. Şimdiden söyleyin ki, o adet kadar fazladan üretip gönderime hazır edebileyim, tekrar üretmem zor. Stand tamamlanmadan, bir resim paylaşmayacağım için, ortaya çıkınca, dileyen siparişini o zaman verebilir, ben yaklaşık sayıyı bileyim yeter ki. İstek gelmezse sadece 6 adet stand üretip, projeyi sonlandıracağım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 17

En az 8-10 adet olmak üzere, aranızda anlaşarak, birleşerek, bana ufak üretimler yaptırabileceğinizi unutmayın! 👍 Belki sadece 1-2 adet istediğiniz bir anahtarlık ya da bir ürün vardır, normalde kimseye ürettiremeyeceğiniz türden ve benim yapabileceğim bir şeydir, adam toplayıp isteği 8-10'a çıkartıp bana ulaşırsınız, hallederiz.

(TeknoSeyir ile ilgili olmayan şeyler)

https://www.instagram.com/asaltek/
https://twitter.com/asaltek

Yıllar önce Zorlu'nun yatına, alüminyum malzemeden, lamba tutacağı mı ne yapmıştım-16 adet mi neydi, ufak bir parça, tam hatırlamıyorum, öyle de alakasız bir adamım. İlk Vestel cep telefonlarının prototiplerini yapan firma yaptırmıştı bunu bana; o dönem 2-3 yıl boyunca bana vestel prototip işlerini vermişlerdi, işte prototip üretimini o yıllarda benimsedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 31

Tamam, şimdi duyurusu yapıldığına göre, 512'lik orijinal serinin bir DLC'si olarak düşünebileceğimiz, açıkta kalanların gönlünü alabilecek, kişiye özel 96 adetlik seriden ön sipariş ile satın almak isteyenler, aşağıdaki formata göre kendi tasarımlarını şimdiden oluştursunlar.
Ön siparişler yine aynı usul olur, ts mağazadan. 96 adetlik ön sipariş tamamlandığında, üretim başlar, ben 30 gün içinde de ts'ye teslim edebilirim.

Bana göndereceğiniz tasarımlarınız ile kişiye özel tek tek uğraşılması gerektiğinden, fiyat 2x, 3x arası olacaktır. Sistem bozuk olursa bile, arkadaşlar tek adet sipariş verirlerse, bu defa herkese yeter.

Mantık şu şekilde;
512'lik seriye dahil, ama sanki çalışmayı durdurmuş, hata vermiş bir yazılım gibi düşündüm. Yuvarlak pim de kayıp.

İki değişkenimiz var;
1-pikselli alan (en sağdaki resimde, olabilecek tüm pikseller var, 8 adetlik pim yuvaları boş)
2-seri numara alanı (maksimum 5 karakter gibi düşünelim, 512 sabit, tarih bölümü sabit)

Zamanı geldiğinde, ön sipariş aşamasını geçebilenler, sipariş numaranız ile birlikte tasarımlarını bana buralardan iletebilirler;
https://www.instagram.com/asaltek/
https://twitter.com/asaltek

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 44

Göndermeden önce toplu halde bir kaç foto çekmiştim, buyurun;
#10uncuYılÖzel #tsanahtarlık #wallpaper

#328/512 kime düştü bakalım.
Anahtarlıkları gelenler fotoğraf paylaşsın da, biz de görelim. 👍
Hepsini tek tek arşivliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 21

Biliyorsunuz, bende hiç #tsanahtarlık #10ncuYılÖzel kalmadı, hepsini yolladım, bir tane numune bile yok elimde şu an. 1 ve 2nci seri TS anahtarlıklarda, kusurlulardan numarasız olarak kendime ayırırdım, bu seride ise hiç fire olmadı.

#TerziKendiSöküğünüDikemezmiş kuralı bende hep işler; mesela #teknoküp'ü tasarladığım ana bilgisayarım da yıllardır ve halen anakart karton üzerinde çalışmıştır benim, fansız opencase olarak.

İşte bu yüzden, son durumum böyle fotoğrafsız olacak.
***
Yani şunlar satışa çıksın artık da, sizlerden bol bol anahtarlık fotoğrafı görmek istiyorum, gördüklerimi de arşivliyorum öncekiler gibi! Güzel güzel sanatsal, efektsiz kareler yakalayın, @seramik_demlik 'in 6 yıl önce çektiği misali; https://teknoseyir.com/durum/352455
Belki sonra en iyisini seçer ve bir şeyler deneriz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 30
 • Oktay @okt

  Ben sana bir tane alırım abi merak etme ::) yeni proje var mı?

  • ismail ozan izci @asaltek

   Teşekkürler. Çok fazla emek harcadım tek tek, aslında hiç birinin tekrar atölyeme bana geri dönmesini istemezdim 🙂 Tepkim her halde şöyle olurdu; "yooo, yine mi seeen, alın şunu önümden, geldiği yere yollayın çabuk!"

   Yeni proje yok şimdilik, ama siz şu anahtarlık fotoğraflarını bir çekin bakalım önce de, marifetlerinizi görelim, değerlendirelim.

  • zubizarreta @zubizarreta

   @asaltek Geçen seferkiler duruyor zaten. Onlarla idare edeceğiz 😀

  • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

   @asaltek Geldiği yer teknik olarak sizin orası olmuyor mu zaten ? 🙂

  • ismail ozan izci @asaltek

   @m-ahmet Evet. Zaten bu imalatta hiç fire olmadığı için, elimde bir kaç seri no'suz ve işlemesi tamamlanmamış gövde, plaka üzerinde mevcut.

  • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

   @asaltek "Geldiği yere geri yollayın" dermişsiniz ya bir daha görseniz. Geldiği yer sizin orası olduğu için teknik olarak bir yere gitmiyor olması lazım gözünüzün önünden. 🙂
   Ayrıca bu kadar firesiz yada düşük fire ile üretimin sizin büyük bir başarınız olduğunu düşünüyorum. 🙂
   Plaka üzerinde 20 tane kalmış onları ne yapmayı düşünüyorsunuz ? 513, 514, 515 gibi devam etme şansı var mı ? 😀 Limited edition ama sonradan böyle devamı çıkıyor limited edition'ın da limited edition'ı gibi. 🙂 Akşam @zisegned 'ın twitch yayınında biraz beyin jimnastiği yaptık anahtarlıkla ilgili. Oradan çıkan bir fikir bu. 🙂

  • ismail ozan izci @asaltek

   @m-ahmet
   Yok, hani @okt bir tane sana yollarım abi demiş ya, o yüzden... 🙂 Yine teşekkür ederim buradan kendisine, düşünmüş, şakasına bile yazmış olsa.
   Derdim herhalde; "ben gönderiyorum, gönderiyorum, boomerang gibi bana geri dönüyor!". Dedim ya, o kadar emek isteyen bir iş ki, ürettiğim objelerin bir başkasının ellerinde olması, duvarında, masasında, vitrininde sergilenmesi, beni kesinlikle daha iyi hissettiriyor.

   Teşekkürler, dediğiniz gibi, fire vermemek için gerçekten çok itinalı bir çalışma yapmam gerekti. Bazen ne kadar özen gösterseniz de, üretimde bir şeyler ters gidebiliyor tabi, siz istediğiniz kadar acayip seviye titizlenin, her bir ufak detayı düşünün, iş hiç anlamadığınız bir anda size nanik yapabiliyor.

   Kalan 20 adetten ben 4 tanesini sahiplenirim, kalan 16 adete ne olacağına ancak @gamsizm
   ile birlikte karar verebiliriz ileride, yakın zamanda bir şey çıkmaz, öylece plaka üzerinde kalabilirler de. Bence bir special edition tarzı, kişiye özel detayları olan, seri no'suz bir şeyler düşünülebilir. Onlar, kişiye özel olarak uğraşıp, tek tek çizileceğinden, özel bir fiyat söz konusu olur. Dediğim gibi bu kalanlar bir şey olmak zorunda değil zaten. Önce bir şu 512 adetin eritilmesi gerekiyor, sonra bakılır.

   Mesela, yine bu #10uncuYılÖzel serisinde bir tek LP'ye özel olarak tasarladığım, bakır malzemeden ürettiğim yine seri no'suz gizli bir TS anahtarlığı daha var; sanırım henüz kimse görmedi. Ama tabi bunu benim paylaşmam doğru olmaz, kendisi isterse paylaşacaktır zamanı gelince, ya da belki hiç paylaşmaz 🙂 ne bilim.

  • Oktay @okt

   @asaltek cyberpunk oyunu facia oldu ama sırf o kartı yapmanıza vesile olduğu için bile iyi yad ediyorum. Yeni ürünleri bekliyoruz üstat

  • ismail ozan izci @asaltek

   @okt Teşekkürler. Cyberpunk çok sevdiğim bir temaydı, tabi oyun patladı ama dediğiniz gibi güzel bir karta da vesile olmuş oldu. Yeni oyunları gözlüyorum bakalım, ama şimdilik benlik bir şey yok gibi, çıkar bir gün elbet. Yaptığım en iyi tasarımlardan biri #arasaka #keycard, ama sadece 2 günde oluşmuştu.

  • BURAK A. @brkadgn

   @asaltek CP77 gazıyla almış olduğum en iyi ürün. Tekrardan elinize sağlık.

  • ismail ozan izci @asaltek

   @brkadgn Ülkemizde bu gibi ileri medeniyet hobilerine değer verenler olduğu sürece, yeni şeyler üretmeye de devam ederim, imkanlarım el verdiğince. Ben teşekkür ederim.

   'Birileri nasıl olsa satın alır, yap gitsin!' mantığıyla değil de, kendimin de çok keyifle sahip olmak isteyebileceğim objeler ortaya çıktığı için bu kadar iyiler ve beğeniliyorlar; projeler içinde beni heyecanlandırmayan şeyleri zaten üretmiyorum, onları sizler hiç görmüyorsunuz.

 • BURAK A. @brkadgn

  "Batarang" görünce yine aklım kaldı, ardından TS SSD kutusunu hatırladım. Ah onlarda satışta olaydı. 😥
  Bendekiler, yeni arkadaşlarını şöyle bekliyor. 😀

 • Tuna CENGİZKANER @tunakaner

  Hatalıların üzerine kabaca ne bileyim "err" yazıp falan özel seri olarak satılabilir mi? Belki o şekilde yardımcı olmak isteyecekler çıkabilir x10 fiyata.

  • ismail ozan izci @asaltek

   Bu üretimde fire olmadı.
   Ama zaten kusurlularda, parça üzerinde bir oynama yapılmaması gerekir.

   Fakat "err" iyi duruyor, ileride kişiye özel bir seri yaparsak, seri no'nun yazdığı yere, sayı yerine yazılmasını isteyenler olabilir.

 • Candaş @culas

  Anahtarlıktan iki adet satın aldım. @asaltek Ben profesyonel kamera ile fotoğraflarını çekip size fotoğraf gönderebilirim eğer isterseniz. Hem elinizde bulunmuş olur ne dersiniz?

#tsanahtarlık #10ncuYılÖzel

El işçiliğinde tüm parçalar kendine özgü oluyor, el işçiliğinin doğası bu. Ferrari gibi araçlardaki yamuk dikişler de buna bir örnek.

Bazen de el işçiliği haricinde, malzemede döküm esnasında meydana gelmiş bu gibi iç boşluklar karşımıza çıkabiliyor, zımpara sonrası kendini belli ediyorlar. Bunları yakalarsam kusurlu sayıyorum.

Özel olarak isteyen biri olmaz ise, işin sonunda imha edilip, tekrar üretilecekler listesine eklenecek.
(bu 512'lik seride kusur oranı şimdilik yaklaşık:1/200)

***/güncelleme: Fotoğraftaki #506 tsanahtarlık, Emrah Öztürk @emrah-ozturk için ayrılmıştır./***

Kumlama + Zımpara işlemleri devam ediyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#tsanahtarlık #10ncuYılÖzel
Zımpara işi bitenler kutuya...
(2 hafta sürer)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 21

Altın kaplama #saberkraft #BigBoy ışın kılıcı;
@gamsizm @cybernick

#MayThe4th

https://youtu.be/ZazIiGxdPZ4

Luke Skywalker Legacy Lineage Lightsaber Plecter Labs CFX Crystal Reveal...

Luke Skywalker Legacy Lineage Lightsaber Plecter Labs CFX Crystal Reveal Metal Chassis May the 4th Saberkraft Big Boy
BeğenFavori PaylaşYorum yap