Sadece meraklılarına özel #GhostOfTsushima #anahtarlık
4 gün önce kendim için yapmıştım ve her zamanki gibi birkaç adet fazladan hazırladım,
tekrarı olmaz.

125 TL /adet + Yurtiçi kargo(+25TL)
- bu salı günü kargo.
- 9 adet var.
- faturası ile birlikte gönderilecektir.

https://twitter.com/asaltek
https://www.instagram.com/asaltek/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 35

Selamlar,

Saberkraft'ın yeni stand projesinde kullandığım maun ağaç kütük plakadan artan şu ufak parçaları değerlendirmek, yeni bir şeyler üretmek istiyorum (mümkünse para eden bir şeyler).
Ama ne?
Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

(15mm olan kalınlık değişebilir, ama dış kenarlar aynı kalmalı, o kısımlar zaten düzgünce işlendi, hepsi aynı ölçü, 88x32mm)

Bittiğinde, resimdekilerdeki gibi, yani koyu renkli görünecekler. Malzemeye keten yağını sürünce ağaç hemen bu yağı emiyor, dokusu ve hissi değişmeden rengi koyulaşıyor ve öyle kalıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 42

https://saberkraft.com/

Selamlar,
#Saberkraft internet sitesini #WordPress 'de @hkellecioglu hazırlamıştı 3 sene evvel. Ben sadece ürün eklemek, siparişlere bakmak, mevcut halinde ufak ayarlar yapmak gibi şeyleri biliyorum ve idaresini komple kendim yapıyorum. Fakat ürün yelpazesi büyüdükçe, site iyice dağınık bir hal aldı ve daha da ürün eklenecek yakında. Siteyi daha düzenli, ürün gruplarına bölünmüş bir hale getirmeyi istiyorum.

Ama bunu yaparken de mevcut sipariş geçmişinin, ürünlere yapılmış yorumların ve iyzico satış ayarlarının bozulmaması şart. Ayrıca bunu kendim yapmak istiyorum, çok detaylı bir değişim değil istediğim; ürün grupları olsun, ürün içinde de renk seçimi, sağ/sol gibi varyasyonlar olsun yeter.
WordPress bilenler, bu değişim için ne yapmam gerektiği hakkında önerilerinizi yazarsanız sevinirim.

Geçmiş silinmeden, veriler kaybolmadan bu değişim mümkün mü, basit bir ön bilgi ya da bir başlangıç noktam olursa, araştırarak devamını çıkartabilirim ve yavaş yavaş bu değişimi yapabilirim diye düşünüyorum. Gerekirse kendim yeni bir WordPress hesabı da açabilirim, bu illa ki gerekli ise.

Her türlü tavsiye, öneri ve yardım için şimdiden teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 24
 • ARMv7 @armv7

  Öncelikle eğer mümkünse ücretli bir e-ticaret teması seçeceksiniz, daha sonra sunucuda alt alan adına sitenin bir kopyasını kuracaksınız ve veritabanını klonlayacaksınız, o kopyaya yeni veritabanı bilgilerini girip temayı yeni kopyaya yükleyeceksiniz, gerekli düzenlemeleri yapıp siteye olur verdiğinizde eski siteyi yenisi ile değiştireceksiniz. Yorumlar sipariş geçmişi vs hepsi aynen yeni siteye gelir çünkü sitenin kopyası üzerinden yapacaksınız ne yapacaksanız. muhammed@m-artworks.com maili üzerinden bana ulaşabilirsiniz. Seve seve yardımcı olurum.

  • ARMv7 @armv7

   https://themeforest.net/category/wordpress/ecommerce buradan güzel ve bütçenize uygun bir e ticaret teması seçebilirsiniz.

  • ARMv7 @armv7

   Bu arada kopya oluşturma sebebimiz halihazırdaki sitede bir sekte olmaması.

  • ismail ozan izci @asaltek

   Sanırım ben öncelikle kendime bir wordpress hesabı açıp, güzel bir tema satın almalı, offline olarak siteyi orada oluşturmalıyım. Tasarım olarak tamam olduğunda da, zaten şu anki hali ile düzgün çalışmaya devam eden ana sitenin veritabanını ve ayarlarını oraya aktarmam gerekiyor ve bu mümkün. Bilmem doğru mudur?

  • ARMv7 @armv7

   @asaltek Benim anlattıklarım görsel olarak bir düzen getirir, ürünleri kategorize etmek için yapmak gereken daha basit bir yol var. Dediğim gibi hostingte bir klasör oluşturup oraya siteyi klonlarsanız hem oradan tema değişikliği yapabilirsiniz, wordpresste site görüntüsü tamamen kabuktan ibarettir. Kabuğu değiştirebilirsiniz kolayca hatta halihazırdaki sitede bile değiştirebilirsiniz sadece kontrolsüz olur diye kopyası üzerinden yapmak mantıklı. Sitenin kopyasını oluşturmak ve temayı kurmak konusunda yardım etmeye hevesliyim 😀 Bilgisayarda bunları yapıp hostinge yüklemek daha teferruatlı. Ayrıca veritabanı aktarmak sıkıntılı bir işlem. Dediğim gibi yapmak çok daha kolay. Beraber yapmaya sıcak bakıyorsanız pürüzsüzce halledebiliriz bunları, siz sadece güzel bir tema seçin 😀

  • ARMv7 @armv7

   @asaltek Az önce bir WordPress bir sitenin hostingini taşıyıp temasını değiştirdim 😀 Bahsettiğim yolla yaptım 😀

  • ismail ozan izci @asaltek

   @armv7 Bu konuda biraz bilgi edinip araştırayım da, aksiyon zamanı dönüş yapabilirim. Teşekkürler yardım için.

  • ARMv7 @armv7

   @asaltek Burada başlıca rahatlığımız orjinal site üzerinde hiçbir değişiklik yapmayacağız, orijinal site aynen çalışmaya devam edecek, ne dosyalarıyla ne eklentileriyle oynayacağız. Kopyasında yapacağız herşeyi. Onun düzgün çalıştığından emin olduktan sonra o kopyayı asıl site yapacağız.

  • ARMv7 @armv7

   @asaltek Ne demek, ben teşekkür ederim, anladığım kadarıyla size biraz karanlık kuyu gibi şuan bu durum 😀

  • ismail ozan izci @asaltek

   @armv7 Şimdilik bir plugin bile güncellemeye ya da yüklemeye korktuğum seviyedeyim. Biraz bilgi edinip bir ara saldırıcam, istediğim hepsiburada değil de, sadece 4-5 ürün grubu ve içinde ufak konfigürasyonların yapılabildiği 20-30 ürünlük bir yelpaze olduğundan, ileri seviyelere çıkmama gerek olmayacak. Ama şimdilik kurcalamadan sadece araştırmam gerek. Öncelikle veritabanı ve iyzico ayarlarının bozulmadan taşınabilmesi güzel haber, bunu bilerek devam ederim.

  • ARMv7 @armv7

   @asaltek üzerinde çalıştığım bir site. Orijinal siteyi ellemeden alt klasörde yeni bir tane oluşturdum. Ayrıca bunun e-ticaret kısmı da var, bir göz gezdirebilirsiniz.

   http://agromerbiosan.com Bu sitenin orjinalini
   http://agromerbiosan.com/newsite Bu da benim yaptığım.

 • maxemilian @maxemilian

  Cok iyi olur siteye de bi tasarim sart

 • Alperen Tunçeli @alperen141

  @asaltek abi SaberKraft'ı Asaltek'in alt sayfası olarak düzenleyip, yaptığın diğer tasarımları da online satış yapabilecek bir forma sokmayı düşünüyor musun? Kasa tasarımları vb. tasarımlarınla iç pazara da işler yaparsın böylece.

  • ismail ozan izci @asaltek

   İç pazar aslında yok, talep sıfır gibi bir şey, yaptığım işler sadece beğeniliyor. Ülke insanı olarak satın alım gücümüz ise, bu gibi özel üretimler için yetmiyor, hobi bile edinmek artık lüksü geçti. Mesela ben, vatan bilgisayardan kasa alacağım zaman, en ucuzu hangisi ise onu tercih ediyorum. 30bin dediğimiz kasa ise, o çoktan 100bin oldu, ve ayrıca o kadar cahiliz ki, rakamı duyunca kıçıyla gülen de çok kişi olacaktır, ben de onlara buradan gülüyorum tabi 🙂 Sanayi ve üretim gerçeği, bu gibi kişilerin bildiklerinden oldukça farklı. Prototip ürünlerin çarkı, arka planda son tüketicinin asla göremeyeceği şekilde işler. Vestel telefonun daha bahsi geçmezken, ondan 2 sene evvel prototip maketlerini, görmüştüm işlendiği dükkanda, Manisa'da, nihai ürün ile alakaları yoktu, galaxy s2 den çakmalardı.

   Yurt dışı da asaltek'i bilmez zaten, o yüzden saberkraft'ın sitesi ayrı olmalı.

  • Alperen Tunçeli @alperen141

   @asaltek abi peki şimdi ülkedeki dolar kurunu düşününce ihracat extra karlı olmuyor mu? Yoksa kalemler eklenince yine aynı miktara mı denk geliyor? Yani hammadde de dışarıdan mı geliyor size? Devre kartları vs. değilde metalin kendisinden söz edersek.

   Bu tip işlerde karınız nereden oluyor? Vergiden mi, malzemeden mi yoksa sadece kur farkından dolayı mı?

  • ismail ozan izci @asaltek

   @alperen141 İşin %100'ü atölyede bittiğinden, kazanç işçilikten oluyor, o yüzden dolar kurundaki yükselişin avantajlı geldiğini söyleyebilirim rahatlıkla. Ama kur artışının dezavantajları da oluyor; gider kalemlerinde ürünü yapmak için kullandığın malzemeleri bulamıyorsun, fiyatları yükseliyor kur artış oranında, önceden vadeli alabildiğin metaller, yağlar, ekipmanlar, peşine dönüyor, dükkan kirası artıyor, olmaması gerekirken vergiler artıyor, elektrik su artıyor, (dünyada sanayi elektriğinin hane elektriğinden pahalı olduğu başka bir ülke olmayabilir, %140 gibi bir zam geldi son 1.5 yılda), paypal kapanıp yerli malı salakça şeyler geliyor, ek gümrük vergileri koyuluyor, yurt içi satışlar sıfıra yakınken sıfır oluyor. Ve bunların dengelenmesi için doların şu an 8-10 civarı falan olması gerekiyor, ama bir şekilde değil.

 • Tegin @tegin

  Konu özünden uzaklaşmış olsa da 20 yılı aşkın bir süredir programcılıkla ilgilenmiyorum. Öğrendiklerimi de zaten çoktan unuttum. Fakat elimden gelen bir şeyler olsaydı sitenin hakkında kısmında "site tasarımı x.y. tarafından yapıldı-güncellendi irtibat bilgileri + sosyal medya hesapları" yazılmış 2-3 satır not karşılığında başka bir maddi beklentim olmaksızın güncelleme ve geliştirmeyi yapardım. İsmail beyin de bu çalışmayı karşılıksız bırakacağını düşünmüyorum.

#DeathStranding #Necklace

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hayırlı bi iş için lazım :O

Masal kahramanlarının tercih ettiği marka!
#Saberkraft

BeğenFavori PaylaşYorum yap
ismail ozan izci paylaştı.

Bu hafta Force Friday ürünlerini ve önemli bazı haberleri konuştuk. Ayrıca yerli üretim Işın kılıcı hayat buldu. @asaltek ve @gamsizm sizin de biraz kulağınızı çınlattık.

https://youtu.be/Ij69W1N4c4M

EP 37 - Marvel ve Star Wars filmleri kesişecek mi?

Star Wars evrenine yeni bir yapımcı https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/marvel-s-kevin-feige-developing-star-wars-movie-disney-1243481 Obi-Wan dizi...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
ismail ozan izci paylaştı.

25 bölüm olmuş be. 25 bölümdür Star Wars konuşuyoruz.
https://youtu.be/glIq9DUVrJU

EP 25 - Hiperuzaydan haberler…

Galaksinin Sesi ekibi abonelerine rozet dağıtıyor. YUCON: Awakening etkinliğinde buluşalım. Galaksinin Sesi ekibi Yeditepe Üniversitesi Bilim Kurgu Kulübü’nü...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

İzlerken insanın canı Fallout, Metro veya Stalker oyun serilerini tekrar oynayası geliyor.
"Post-apocalyptic Diorama Pripyat Chernobyl" - 1/72 Model https://youtu.be/GZ8sFMTox5M

Ben bu gibi çalışmalara "Bob Ross'un 3 boyutlusu" diyorum, izlerken dinlendiriyor. Arka fona da tema ile uyumlu hafif bir müzik koyuyorlar. İlginizi çektiyse takibe alabileceğiniz, kaliteli içerik üreten bir kanal bu.

Post-apocalyptic Diorama Pripyat Chernobyl - 1/72 Model

Health Warning - This video can cause depression and anxiety Only post-apocalyptic nerds and nuclear fanboys should be ok. :-D Patreon https://www.patreon.co...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gelen siparişlerde, bazen kutuya kendimi koyup göndermek istediğim doğrudur 🙂
#dreamworks

BeğenFavori PaylaşYorum yap