8 yıl önce ilk defa bir Skyrim Ejderhası Akatosh üretmiştim, alüminyum malzemeden, tek örneği de #technopat'a gitmişti; her zamanki gibi karşılıksız, gönülden bir hediye olarak, emeklerini teşvik amaçlı.👍🥰
https://youtu.be/nvMVb_dl7Wg?si=v__j17xxikQ6ZTOjü

Bu defa zorluğu biraz daha artırıp (çünkü bu kalınlıklarda ahşap oldukça kırılgan), bir de ahşap versiyonunu denemek istedim ve oldu; ufak bir kırık ile kurtardım, belli olmayacak şekilde de yapıştırdım. Yine sosyalden takip ettiğim, değerli içerikleri olan birine hediye gidecek🎁👌
(480x230x14mm)

İyiymiş, ben de bir tane istiyorum diyenler için de fiyatımız (2.750 TL + yurtiçi kargo 180 TL)
(Fakat bu zorlukta bir iş için yine kırık çıkık olabilir, zorluk seviyesi yüksek bir iş, olursa, yine belli olmayacak şekilde yapıştırırım. Kırmayacak şekilde böyle şeyler üretebilen ustalarımız da vardır mutlaka, buradan saygılarımı sunarım her birine🥰Ben haybeden icatlar yapan giriş seviyesi bir ustayım işte🤗)

Alüminyum versiyonu da şu şekilde çatır çutur yakmıştım zamanında;
https://youtu.be/CSmathh6xNA?si=Lbc2zf837NggtPAJ

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#GameAwards 2023 öncesi biraz #DeathStranding

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Death Stranding QPID'lerinden isteyen varsa, bir miktar daha yaptım.
1540 TL/set (%20kdv ve yurtiçikargo masrafı dahil)
(2 set istek gelince bir kaç set fazladan bulunsun istedim - şu an 2 set müsait-2023.11.15)

(Zincir için +100 TL fark, aldığım fiyat bu)

Henüz zımparasını yapmadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Ooo ismail hocam sende de mitutoyo varmış. 😀 Hemde bak toza suya vs dayanıklısından. 😀 Bende analog olanı var çok eski ama meret ölümsüz. Japonlar bu işi ağası marabası herşeyi. 😀

  • ismail ozan izci @asaltek

   Neredeyse 20 senelik oldu benimki de, suya toza dayanıklı olanından almıştım zamanında, yarıyolda hiç bırakmadı, bir kaç yılda pilini değiştiriyorum devam. Şimdilerde herhalde bir kaç onbin TL ederi vardır yeninsinin. Japon Mitutoyo ömürlük hakikaten, ölçü aleti dedin mi Japon olacak. 🥰
   Analog (saatsiz) olanından da derinlik ve klasik olmak üzere iki tane var, ama yaş kırkı geçince gözler artık o minik çizgileri seçemiyor😢 40 yaş, göz konusunda insanlar için kanuni bir sınır.

  • Orcun @orcun

   @asaltek Normalde evde buldum bende rahmetli babamda varmış o hala duruyor. Eski elips logolu yazısı altında made in japan yazısı. 😀 https://www.ebay.com/itm/125331696068 bunun inçli olanı değil mm olanından. 😀 Ama hiç öyle sağa sola oynama yok, kaymak gibi hala meret. Bunların yanılmıyorsam birde yuvarlak kadranlısı harbi analog yani var, birde yanında mikrometresi falan tahta ahşap kutusu vs. onlar tabi çok güzel. Benim böyle güzel aletlere fetişim var. 😀 Eski boru anahtarı kurbağacık vs. tabi bunlar izeltaş, para olsa hepsini japon yapacaz. 😀

MG'yi premium seviye bir telefon standına upgrade etmeyelim mi!👌

https://youtube.com/shorts/3OGdvhJlNjM

MG PHONE STAND

MG PHONE STAND prototip
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#MGlevha #teaser

> Tek kopyası MG'de olacak şekilde, arka duvar için maun ağaç, MG logo levha.

(Bir iki güne anahtarlıklarla birlikte yollarım, #CumartesiGecesiAteşi 'ne yetişir)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8
 • Teknoist @teknoist

  Vay abim limited kurmuş, teknoseyir bilişim şahıs şirketiydi diye hatırlıyorum

 • ismail ozan izci @asaltek

  Benim de bu konuda şüphelerim var aslında, ahşaptan çok, tek tür malzeme kullanımından ötürü sönük kontrast; ama doğru ışıklandırma ile iyi bir kontrastı yakalayabilirse, olur. Ben derinlikleri bunu düşünerek yeterince verdim.

  18 mm kalınlıkta bir levha bu, bu kalınlıktaki alüminyum malzeme, günümüz koşullarında artık çok maliyetli kaçıyor, ayrıca kontrast yine problemli olacaktır tek tür malzemede.

  Ahşap üzeri alüminyum ise en ideali olacaktı, fakat parçalı iş demek bu, beni iyice zorlayacaktı zaman ve emek bakımından, ve tabi ki sonuç olarak ekstra maliyet demek bu, en az 3 katı. Belki sonra.

  Maun ahşap yine kaliteli bir sonuç veriyor tabi ki ilk elden, fakat videolarda arka duvarda sönük kalacak mı, yoksa MG bir şekilde bir çözüm bulacak mı, göreceğiz bakalım.

 • ismail ozan izci @asaltek

  @kulemez Ben ahşap levhaları (www.mehmetmarangoz.com.tr)'den sipariş veriyorum, bahsettiğiniz akgürgen ve köknar ağaçları levha olarak burada yok. Bu gibi işlemelere uygun ağaç malzemeler satın alabileceğim online dükkan tavsiyeniz varsa bir göz atayım. Ahşap malzeme teminimde alternatifler olsa iyi olurdu, sadece Bursa'daki bu firmadan alıyorum ahşapları şu an.

 • imperio @imperio

  NUSA coin konusu geçmişti bir ara, bir çalışma var mı bununla ilgili?

  • ismail ozan izci @asaltek

   Cyberpunk2077'nin geri dönüşü memnun edici oldu, 2.0'dan çok keyif aldım.
   Ama NUSA coin'i sanırım pas geçeceğim, MG'nin kanalı için yapmak istediğim özgün bir kaç çalışma daha var. Ama oyunlarla ilgili mutlaka yeni şeyler gelir, bu biraz benim de ne kadar hype'a girdiğim ile alakalı bir konu, beğendiğim bazı eski serilerden de bir şeyler gelebilir yani. Bu aralar oyun temalı kontrolcü stantları üzerinde çalışmayı seviyorum. O yüzden NUSA coin yerine, Starfield'da yaptığım gibi, benzer stilde, dolu dolu bir cyberpunk temalı Xbox kontrolcü standı yapmayı tercih ederdim sanırım.

#MGanahtarlık "kaçak teaser" hehehe 😁

> MG'ye hediye olarak üretilmiştir, satılık değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 18

Değişimler genelde sert ve rahatsız edici oluyor, ama evrimin de tetikleyicileri.

Her iki yolda da, bizlere her zamanki alıştığımız kaliteyi sunacaklarına ben çok eminim.
Hayırlı olsun hepimize.

Acaba yeni TS levhası v4 (2021.12.27-ceviz ağacı) ile mi yola devam edecek @leventp, henüz siftahını da yapmamışlardı bildiğim kadarıyla çünkü, belki de bugünler için saklıyorlardır.
https://teknoseyir.com/durum/1497951

TS levha v4 ilk gösterim, hoş bir nostalji (29 Ara 2021 tarihindeki yılın son canlı yayını);
https://youtu.be/MijoqJmXHSM?t=3820
lp: "Ahşap bambaşka, metalin soğukluğuna karşı, organik bir dokunuş."
2023 Ağustos'una gönderme gibi olmuş.

@gamsizm da levhasız kaldı, ama tabi ki gerekirse hemen hallederiz, o kolay.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11

Selamlar;

Bilenlerden bir yardıma ihtiyacım var.

Yıllardır kullandığım 16 mbit ADSL'i, 35 mbit lik VDSL'e geçirdim bugün akşama doğru. Ayarları sihirbaz ile kendim yaptım, resetledim falan ve bağlantı kurulmuş gibi görünüyor sanki. Sorun nerede anlayamadım.

Hem bilgisayar hem de telefondan, kablolu/kablosuz bu sayfaya yönlendiriyor ve sonuç yok.

Sanki bir ayar değişse herşey düzelecek gibi duruyor, çok gıcık.

ÇÖZÜM:
Kullanıcı isminde @ttnet'in sonunda ".com" olmayacak.
RESET, devam.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 19

@okt "Oktay hocamdan, ilham verici, neyden mutlu olacağımı çok iyi tutturan, kalite anlayışıma da büyük katkı sağlayacak çok güzel sürpriz hediyeler geldi bugün bana. Bunlardan biri, #EldenRing strateji rehberi.

Diğerini ise, yakında hazırlayacağım yeni bir kontrolcü standı ile birlikte fotoğraflayıp paylaşmak istiyorum. Bu muhteşem hediyeleri ve çalışmalarıma olan büyük destekleri için çok teşekkür ediyorum.🥰🥰🥰

Oyunların artık sadece dijital birer kod haline geldiği günümüzde, eski zamanların alışkanlıklarından biri olan oyun kutuları ve içerikleri o kadar kıymetli hale geldi ki, mumla arıyoruz ve özlüyoruz. 2022 Şubatında hazırladığım (https://teknoseyir.com/durum/1515644) ELDEN RING anahtarlıklarıyla birlikte yan yana rafımı süsleyecek çok değerli bir obje olacaklar.👌
Böyle değerli, teşvik edici bir katkı için tekrar sonsuz teşekkürler.❤❤❤

BeğenFavori PaylaşYorum yap