Anahtarlık bekleyen arkadaşlar, sevgili @asaltek ile olan yazışmamız aşağılarda kaynayıp gitmesin diye tekrar Sosyal'den paylaşayım istedim. @gamsizm da uygun görürse @asaltek in belirttiği şekilde ilave bir üretim süreci olabilir, teknoseyir komisyonu da fiyata ekli şekilde talep eden alıcılara, tamamen kişisel olarak üretilmiş eşsiz bir ürün yapılmış olabilir:

https://teknoseyir.com/durum/1458179

#tsanahtarlık #anahtarlık Alamayanlar

#tsanahtarlık #anahtarlık Alamayanlar üzülmesin ben 2. Bir serinin geleceğine kesin gözüyle bakıyorum. Bu kadar ilgiyi sadece TS yönetimi değil hiç kimse beklememiştir.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 11
 • BraVe @brave

  Farklı tasarım olursa bu ilk partiden alanlar yenisini de alacaktır. Ben alırım yani. 🙂

 • ismail ozan izci @asaltek

  Şuraya "copy/paste" yaptım, kolaylık olsun;

  ***
  Selamlar. Sistem düzgün çalışsa, bir saat içinde tamamı bitecekmiş gibi bir satış olmuş, ben de takip ettim. Karışıklıktan ekstra biten stoklar, sabah yeniden tanımlanmış ama onlar da yine bitmiş. Bunu ben de tahmin edememiştim; ilk hafta yarısından fazlası, sonraki aylarda da tamamı satılır diye düşünüyordum.

  Anlattığınız gibi, bu ürettiklerimi aynı şekilde üretmek, her şey hazır olduğu halde bile hiç kolay iş değil. Öncekiler için yoğun bir çalışma ile, 2 ay gibi bir süre gerekmişti; Üretim+Kumlama+KabaZımpara+HassasZımpara. NFT gibi bir şey oldu bunlar, işin başından beri fırsat buldukça söylemiştim zaten, akşamki canlı yayında LP de bu kelimeyi kullanmıştı.

  Stok bitiş sonrası, gece durumu biraz görüştük. Bir 512 ya da 1024 mutlaka gelir, fakat aynısından mı olur, o iş biraz zor görünüyor. Mevcut tasarım, seri no'nun devam etmesini her şekilde kısıtlıyor, 512 yazdık bir kere. Aynısını üretip, bir yerlere x2, x3 gibi bir şeyler kazımak, önceki alanlara kesinlikle hıyanet gibi olacaktır; ayrıca ürünün değerini düşürür, değerinin satış öncesi farkında olup ilk alabilenlere ayıp olur. Yani aynı tasarımın bir yerine x2, x3 yazmak, ya da seri no'yu 1024 yapıp yeniden üretmek fikri şimdilik askıda, ama yeni tasarımlar ile yeni üretimler mutlaka olur, benden ya da bir başkasının elinden.

  Fakat daha tasarım aşamasında, tasarım aynı kalacak şekilde, seri numarasız ama kişiye özel tasarımlı bir versiyonu üzerinde çalışmış ve LP'ye de bundan bir adet üretmiştim (onunki bakır malzeme). Üretimde fire olmadığından, fazlalık olarak ürettiğim 96 adetlik, ön yüzü işlenmiş bir plaka kaldı atıl olarak, üretim işlerinde normal olan bir durum bu. Arka yüzleri de, kişiye özel işlemeye hazır; bu plakayı, bu iş için kullanabiliriz. Tabi ön sipariş olmak zorunda bu satış. Bunu TS ekibi, aralarında görüşüp karar verirler. Olursa, kişiye özel olacağından, fiyatı x2, x3 civarı olacaktır, gelen özel tasarım talepleri ile ben tek tek ilgilenmek zorunda olacağım çünkü. Format aşağıdaki gibi; bütüne, yani 512'lik seriye dahil, ama sanki çalışmayı durdurmuş, hata vermiş bir yazılım gibi, yuvarlak pini de kayıp.

  ilave olarak; Bu kişiye özel tasarımlar, seri numaraya bağlı olmayacağından (tabi yine 10nuncu yıl anahtarlığını temsilen / 512 orada durur), bir plakaya sığan 96 adete bağlı kalmak zorunda da değiliz, devamını talebe göre ben karşılayabilirim. Burada önemli olan, ön sipariş usulü bir satış olması gerekliliği, 96'şar adetin tek defada işlenmesi şart. Önce ön siparişler ve ödemeleri alınır, kişiye özel tasarımlar belirlenir ve işlenip gönderilir şeklinde olmalı.
  ***

 • Emre Yüce @emreyuce

  Yalnız onun üretimi de artık seneye olacağı için herkes bir daha alacak. Demek ki talep varmış bir günde bitti 400 450 anahtarlık.

  • Coppermine @coppermine

   @asaltek in anlattığından anladığım kadarıyla o kadar uzun sürmeyebilir. Bir yüzü zaten işlenmiş durumda, diğer yüzüne de alıcının istediği tasarım işlenecek; yabancıların "tailor made" dedikleri gibi, kişiye özel bir seri.

 • Makineci @makineci

  Kişiye özel ön siparişle, Makineci yazılı çıksa keşke 😛

  3d printerdan mı bassam yoksa 💩

Benim olayım teknoseyir anahtarlığı değil, @asaltek tasarımlarının şaheserliği. Yeni anahtarlığı da sipariş ettim ama anahtarlık bahane. Kendisi benim gözümde hem Sanatkar hem de Zanaatkar 👍

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sepete ekle butonu anlık 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

TeknoSeyir anahtarlıkları çarşamba saat 23:00'da muhabbet bölümünden hemen sonra satışta.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 46

Ghost of Tsushima Director's Cut İncelemesi

2020 yılının en iyi oyunlarından biri olan Ghost of Tsushima'nın Director's Cut sürümünü ve yeni Iki Adası Genişlemesi'ni inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 27
 • Ali Mali @mali5481

  kardeşlikten falan bulup bu oyunu oynamam lazım

 • emkdrl @emkdrl

  Emeğine sağlık @ugury. Şu oyun PC'ye gelse de şöyle RTX efektleri ile doyasıya oynasak.

 • maxemilian @maxemilian

  I love it, I love it, I love it, I love it, I love it, I love it, I love it, I love it, I love it, I love it, I love it.

 • Ozan Yanık @ozanynk

  An itibari ile 50. İzleyişimi tamamladım. Daha önce editoryal tarafının ne kadar iyi olduğunu falan yazma fikrimi , detaylarını incelediğimde değiştirdim. Bunu yapabilecek ülkede ki tek adamın Uğur abi olduğunu anladım. Bu güzel değil, başka birşey. Gerçekten kelime dağarcığı 3-5 kelimeyi geçmeyen adamların katliam gibi oyun incelemeleri ile bu çalışma asla aynı sınıfta değerlendirilemez. Şimdi hiç bir oyun incelemesi güzel gelmiyor bana. Geçen hafta series s aldığım için mutlu iken , artık bu oyunu oynayamayacak olmanın hüznü içerisindeyim. Bu iş , bu dünyadan değil kesinlikle.

Geliyor gelmekte olan...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 45

Bu hafta kavuştum bizim anahtarlıklara. Artık sona geldik. İlaveleri de bekliyoruz hepsi bir kutuda gelecek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 23

Bütün Teknoseyir ahalisine merhabalar. 🙂 Bilindiği üzere bilmeyenler de olabilir tabi ki ama baya bir süredir #tamirtadilat işleri yapıyorum. Çevremden olsun, Teknoseyir ortamından olsun baya bir kişinin tamir işlerini yaptım. Sağolsun çok arkadaş cep telefonlarını, notebooklarını vs. hiç güven sıkıntısı olmadan yolladılar.

Malum bilenler biliyor gene aralık ayından beri neredeyse işsizim. Pandemi yüzünden fabrikada ücretsiz izne çıkartıldım. Çıkartılmadan öncesi de bu işi zaten yapıyordum ama daha çok hobi gibi 2. iş gibiydi. Ondan sonra oradan gelen para ile de kedilere sokak hayvanlarına mama vb. şeyler için yapıyordum. Haliyle son zamanlarda işsiz de kalınca bu iş ilk işim oldu. O yüzden bozulan tamir ettirmek istediğiniz cihazlar varsa tamirini yapabilirim.

Mesela ne tamiri ? Atıyorum telefonunuzun ekranı kırıldı, ahizesi bozuk, kamerası bozuk, pil değişecek, şarj soketi bozuk vs. bu gibi tamirleri zaten yapıyorum. Notebook içinde fiziki herhangi bir sıkıntıları da yapabilirim. Menteşe kırıkları, kasa kırıkları, bunların tamirini de yapabiliyorum. Aklınıza gelebilecek elektronik cihazlarında tamirini yapabiliyorum. Pc parçası mesela gamepad, mouse gibi gibi. Önceki yaptığım işlerin fotoğrafını isteyen olursa onlarıda ekleyebilirim. İşlemleri yaparken zaten Telegram'dan veya Whatsapp üzerinden detaylı her aşamanın resmini size iletiyorum ona göre aksiyon alıyorum.

Örnek vereyim hemen, ya bunun burası bozuk deyip kestirip atmıyorum. İşte telefonun şarj soketi bozuk ama neden bozuk ? soketin detaylı resmini sıkıntılı parçasını gösterecek şekilde atıp ona göre gösteriyorum.

İzmirde oturuyorum ancak elden ürünü teslim alma işini pandemi de araya girince o olaya hiç girmiyorum. Sadece kargo ile gönderim yapabilirsiniz. Teknoseyirden beni etiketleyip olmadı bu durum altından veya Telegram : @orcun89 ,mail : [email protected] üzerinden de iletişime geçebilirsiniz. Umarım akışta paylaşıyorum diye rahatsız olan olmaz, oluyorsa da kusurabakmayın. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 38
ismail ozan izci paylaştı.

@asaltek İsmail Ozan İzci den aldığım Cyberpunk Keycard geldi. Öyle özenli fotograf filan çekecek ortamda degilim. Kart gayet güzel ve bekledigimin aksine hafifmiş. Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap