Deriye yapılan vu işlemin adı ne?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Nakit param var, kredi kartım limitim yetersiz. Amazon.com üzerinden alışveriş nasıl yapıcam.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10

Her satışta iyzico şöyle iyi, böyle güvenli demekten bıktım, yok mu paypalı geri getirecek babayiğit.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Half life 1 expansion pack gelmiş 40k dolar kaçırmayın.
https://www.youtube.com/watch?v=m7atGkba-Z8

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kargoda en avantajlı şehirler ana hatlar üzerinde ki küçük şehirler diye düşünüyoorum. Mesela İstanbul-Ankara arasında bulunan kargo aracının geçtiği tüm şehirlerde 1-2 günde kargo şehire ulaşıyor, şehirde kısmen küçük olduğu için sorunsuzca dapıtım yapılıyor. Ama hattın dışındakiler yada Büyükşehirdeki düzensizliğe denk gelenler türlü sorunlarla karşılaşıyo. Sizde durum nasıl? Mesela Ankarada kargo bizim binada dükkanda 2 gün beklettiler adam dağıtıma çıkarmıyo. Eskişehirde ben son 4 kargomu ertesi gün aldım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Destek olalım.

Joystick Kontrollü Koordinat Tablası

Tasarımı ve üretimini şahsen yaptığım bu ürün Joystik ile 2 adet step motoru kontrol ederek, mikroskop altında numunenizi detaylı bir şekilde inceleme imkanı...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Equitatus @equitatus

  "Mikroskop altında inceleme yaparken, öğretim görevlileriyle konuştum, elleriyle ayarlamakta çok zorlandıklarını söylediler."

  Üründen tamamen bağımsız bir şey söyleyeceğim. Videodaki kişi sanırım hayatında hiç mikroskop kullanmamış. Mikroskobu elle ayarlamakta sıkıntı çeken birisi var ise ya kullanmayı bilmiyordur ya da ellerinde bir sıkıntı söz konusudur. Bu kadar yavaş ilerleyen bir tabla ile mikroskop kullanmaya kalkarsanız kanser olursunuz. Ayrıca el ile çok basit bir şekilde ayarlanabilen bir şey yerine şarjlı, joystick'li bir sürü aksamı bulunan bir alet kullanmak çok gereksiz. Bence bu yaptığı ürünü başka bir şekilde pazarlaması gerekli. Zira mikroskop kullanan birisine bunu satmaya çalışırsanız pek başarılı olma şansınız yok.

  • KUTALP @kutalp

   Bozuk paranın üzerindeki çizikleri sayarken 300 mikron sağa kaymanız gerekti ne yapacaksınız?
   Bu para yerine mantarda olabilir. İhtiyaç olduğu için yaptım bu cihazı şuan 2 adet de sattım. Bu ölçülerde 300 mikron hassaslığa ihtiyaç duyanlar için. Sizce gereksiz olabilir ben burda durmayıp ekran ekleyeceğim motorları nemaya çevirip kasayı incelticem üstünede type c koyucam. Sattığım kişiler bilim yapan kişiler, onlarca makalesi ödülleri olan kişiler. Teşekkürler.

  • Equitatus @equitatus

   @kutalp Herhangi bir 100x mikroskoptaki stage control ile çok rahat bir şekilde 300µm kayabilirsiniz zaten. Mikroskobun stage controlü ile 15-20µm kayma yapılabilir. 300µm 100x'Lik bir mikroskop için fazlasıyla yeterli bir büyüklük yani. 2-3µm hareketler için hassas motorlar kullanılır. 2-3µm'lik bir kaymaya ihtiyacınız var ise zaten 100x değil 2000x civarında bir mikroskop kullanıyorsunuz demektir. 2000x objektife sahip mikroskopların da 2-3µm'lik hassas stage control'ü vardır.

   Umarım daha çok kişiye satar, dünyaya açılırsınız.

 • cgdincer @cgdincer

  Mikroskoplardaki mikroadım tekerleri çok mu hızlı kalıyormuş?