Uğur Yurtsever paylaştı.

@ugury age of decadence oynanmış mıydın?
https://youtu.be/4P4xJ34dmqQ

A review of every major CRPG from the last ten years

A guide to modern CRPG's. Featuring: reviews, comparisons, definitions, history lessons, award shows, motivational speeches, and more. Wow, what doesn't this...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sony, yine kendine yakışan hareketlere başladı. Özlemişiz. PS4'te Spider-Man sahibiyseniz, #PS5 aldığınızda yenilenmiş görseller ve diğer bütün yenilikler için 20$ haraç ödemeniz gerekiyor. Yoksa sadece geri uyumluluk modunda aynı oyunu oynamaya mahkumsunuz. 50$ verip Miles Morales'i alsanız bile orijinal oyunun yenilenmiş versiyonu için hala 20$ ödemeniz gerekiyor.

Bu arada bu 20$'ı verdikten sonra kayıt dosyalarınızı PS4'ten PS5'e de aktaramayacağınızı söyleyeyim. Oyun 105GB. Konsol 800GB. Her tarafı başarısızlık, her yanı beceriksizlik, aç gözlülük.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 20

Microsoft CEO'su Satya Nadella, daha işimiz bitmedi, #Zenimax'ten fazlasını alacağız diyor. Yarın Tokyo Game Show başlıyor. Herkes #Microsoft'un #SEGA'yı satın almasını bekliyor. Siz ne diyorsunuz?

Zaten MS ile SEGA'nın bir süredir flörtleştiğini biliyoruz. Bu söylentilerin ardından, bir satın alımdan ziyade, SEGA oyunları Game Pass'e gelecek falan gibi farklı bir işbirliği de çıkabilir pekala. Ayrıca tabii SEGA, yalnızca video oyunları yapan bir şirket değil; aynı zamanda çok ciddi bir paçinko, eğlence araç gereci ve arcade oyuncusu. Olası bir satın alım, SEGA'nın bütün yatırımlarını kapsar mı yoksa sadece oyun bölümünü ve Atlus, Ryu Ga Gotoku gibi stüdyoları mı kapsar o da bir soru işareti.

Zaten halihazırda Brian Fargo, Tim Cain, Leonard Boyarsky, Tim Schafer gibi devler Microsoft çatısı altında. Bu isimler bile Sony'nin yeni nesilde yapabileceği her türlü özel oyundan daha heyecan verici benim için. Persona da Microsoft'a geçerse yeni nesilde PS5 almak için pek nedenim kalmaz.

Şöyle bir düşününce bu nesilde gerçekten hayranlık duyarak oynadığım PS4 özel oyunu sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Yeni nesil için bunun yarısını bile duyurabilmiş değiller. Sizce Sony, ibrenin Microsoft'a dönmeye başladığının hissedildiği bir ortamda ne yapabilir? Ya da Japon dostlarımızın bir şeyler yapmasına gerek yok mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 28
Uğur Yurtsever paylaştı.

SATILIK

NİNTENDO SWİTCH Kırılmış Sürüm(İçine istediğiniz oyunu yükleyebilirsiniz yani)

Çipsiz kırılan sürümdür, kırılmış durumdadır istediğiniz oyunu ücretsiz yükleyebilirsiniz. Hep ekran koruyucu ile kullanıldı ekranında bir çizik vs. yoktur.
Sol joycon'un (-) tuşu yerinden çıktı bir tahta parçası ile oraya basılabiliyor ama gerek yok yanında dobe'nin switch için ürettiği daha rahat daha sağlam kontrolcüsü ile göndereceğim aynı zamanda joyconlardan daha konforlu. Ayrıca joyconla kullanmak isteyenler için tutuşu kolaylaştıran grip'te göndereceğim. Kutusu, orijinal şarj adaptörü, dock, joycon, dobe controller ve grip ile vereceğim switch'i.
Ayrıca kırılmış switch'i tam kapattıktan sonra açmaya yarayan rcm loader'ı da vereceğim

Almadan önce istediğiniz oyunları yükleyebilirim içine aynı zamanda direk switch'in içinden oyunlar internetten indirilebilir şekilde ayarlanmış şekilde vereceğim. 64gb sd card ile göndereceğim 100 lira farkla 128gb sd card ilede gönderebilirim.

FİYAT: 3000 TL (128 gb sd card ile 3100 TL)

İlanı ilk Teknoseyir'de açtım daha sonra başka yerlerde paylaşacağım.
Ts'de ve dh'de satış referanslarım mevcuttur

#NintendoSwitch

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Uğur Yurtsever paylaştı.

@asaltek Ozan bey, siparişlerim elime geçti. Fotoğrafı güzel çekemedim ama gerçekten her ikisi de harika. Hele Cyberpunk2077 keycard üzerinde çok uğraşmışsınız belli. İşçiliğe hayran kaldım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün #PS5 etkinliğinde açıklanmayan bir haber. Spider-Man: Miles Morales ve Horizon: Forbidden West, PS4'e de geliyor. Sony, yeni oyunlarımız PS4'e gelmeyecek sözünü bozdu böylece. Oyun fiyatlarını da 70$/80€ yapıyorlar. Hepimize geçmiş olsun.

https://www.eurogamer.net/articles/2020-09-16-playstation-5-games-spider-man-miles-morales-sackboy-and-horizon-forbidden-west-will-all-launch-on-ps4

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 14

Ankete katılmayı ihmal etmeyin gençler. #anket #Nvidia #rtx3000

https://strawpoll.com/re966sxfg

Nvidia'nın RTX 3000 serisi yeni ekran kartlar... - StrawPoll

What's your opinion? Vote now: Bütçeme uygun olanı almayı planlıyorum., Çok
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 30
 • maxemilian @maxemilian

  Açıkçası ben bi güç düşüşü bekliyordum bu adamlar iyice gazlamışa benziyor.
  Bi 7nm gelseydi ve hem performans hem güç düşüşü olsaydı keşke ama bakalım detaylar belli değil sanırsam daha

 • tayfun1974 @tayfun1974

  Sistemim kabaca şöyle i7 7700k, msi m5 ana kart 32 gb ram, gtx 1080, 1080p dell ips monitor. Ekran çözünürlüğünden sıkıntım yok. Rtx deneyimi için rxt 3060 alıp devam mı etmeliyim yoksa 4k gaming e geçmek için tüm sistemi komple mi değiştirmeliyim? Tabi ki konu paradan ibaret ama. 4k oyun deneyimi için bir nesil daha beklenmeli mi? (Fiyat /performans açısından)

 • kirazerik @kirazerik

  içinde pahalılık ile ilgili bir ifade geçtiği için teknoseyir kitlesi anketi geçerliliğini bozar. Dolayısıyla bu anketten hiçbir çıkarım yapılamaz. Ki adamlar bir önceki nesile göre fiyat indirimi yaptı deli gibi ama yine de bu ankette cama ekmek banma en yüksek oyu alacak. Teknoseyir böyle bir yola girdi. Yaptıkları her inceleme altına artık kendi kitlesi para mı var diyor kim alacak diyor. Kendi kendini zehirledi yazık.
  LP nin geçmiş yıllarda söyledi bir şey vardı. Volkan Ersoy a gönderme yaparak herseye kötü diyerek rating alma. Teknoseyir editörleri bu yola emin adımla girdiler. Artık birisi bir şey paylaşınca twitter da bizim editörler böyle etkileri olur, kullanıcaya şu faydası oluyor diye bir yorum yapmıyor. Bekliyorum murat veya Levent hemen vergi kur trollüğü yapmaya gelecekler diye. anında damlıyorlar. ve tahmin ettiğim gibi yorum yapıyorlar.

  • Uğur Yurtsever @ugury

   Bilakis, bu ülkede yaşayanların büyük bir çoğunluğu bu ekran kartlarından birini alabilmek için en az 2 ay boyunca yemeden içmeden çalışmak veya bankaya borçlanmak zorunda olduğu için camekanın arkasından ekmek banmaya devam edecekler. Sadece ülke olarak değil, bireysel olarak da içinde bulunduğumuz ekonomik sıkıntılardan bağımsız bir anket yapmak ne kadar mantıklı olurdu bilemiyorum. Anketin sonuçları üç aşağı beş yukarı bu kartların çıktığında ne kadar ilgi göreceğini gösteriyor.

   %19 çıktığında alacağım demiş. %20 ise AMD'nin cevabını bekliyorum yanıtını vermiş. Yani insanların %40'ı bu kartlarla yakından ilgileniyor. Bence bu oran, gerçekten bu kartlara erişebilecek olanlardan bile yüksek.

   Açıkçası ben daha uzunca bir süre camekanın arkasından ekmek banmaya devam edeceğim. Konsollardan herhangi birini de alabileceğimi düşünmüyorum. Durumu benden iyi olanlar, zaten "bütçeme göre uygun olanı almayı planlıyorum" seçeneğini işaretleyebilirler.

   Ayrıca evet, fiyat indirimi yaptılar- ki zaten bunu bu hafta oyun gündeminde uzun uzun konuştuk: Bu dev indirimin bizim ülkemize nasıl yansıyacağını hep birlikte göreceğiz.

  • kirazerik @kirazerik

   @ugury 3080 veya 3090 büyük teknolojik sıçramalar heyecan verici bence. Pc almayı düşünmüyorum. Ama bir nesilde bu sıçrama heyecan verici gerçekten. Abd de para birimlerinin bir birimi bu kartların ücretlerinin bir birimine eşit olanlar evsizler işsizler falan hepsi anında alır bu kartı bence. Hatta abd de herkes 2080 super alıyormuş şimdi de hepsi 3090 alacakmış. 3050 60 70 ve 3080 türkiye için çıkmış diye duydum. Asgari ücretlerinden 50 dolar kira 50 dolar da sağlık masraflarını düşen bütün abdliler her sene 3090 ayarında sistem topluyorlar. Ama bence abd de herkes hem 3090 kartlı sistem alacak hem de yeni konsollardan alacak. Zaten her sene iphone son modelini alıyorlar nerede ise hepsi en kötü yarısı. Çok şükür bu firmalar türkiye için plus olmayan modelleri çıkarıyorlar.

  • Uğur Yurtsever @ugury

   @kirazerik Asgari ücretin en kötü şartlarda 7.25$ olduğu, asgari ücretle çalışan "kalifiye olmayan" iş gücünün büyük bir kısmının aslında bundan fazlasını kazandığı ve iyi eğitimli, yüksek lisanslı insanların bundan kat kat yüksek satın alma gücüne, özgürlüklere ve fırsatlara sahip olabildiği bir ülkeden örnek vermeniz günümü şenlendirdi. Eminim öyle bir sefalet içinde bizi de kıskanıyorlardır. Teşekkürler.

   3000 serisindeki sıçrayışı zaten konuştuk. Ama bir teknoloji, gittikçe daha az erişilebilir olduğu; yüksek gümrük duvarlarından ve gittikçe büyüyen bir kambur haline gelmeye başlamış vergi süzgeçlerinden geçmek zorunda olduğu sürece ben, kendi adıma şikayet etmeye devam edeceğim.

  • kirazerik @kirazerik

   @ugury klasik hatalara düşüyorsunuz ücretler üzerinden kıyaslama yapılmaz. kira giderleri, sağlık giderleri, eğitim giderleri, şehir vergileri gibi şeylerin seviyesini bilmiyorsunuz. en kötü şartlarda 7.25 dolar alan ülkede neden milyonlarca evsiz var. abdde lisans ve yüksek lisans yapmış olan birinin eğitim kredisi borcu ne kadar?? Abd öğrenci kredi borçları 2 trilyon dolara ulaştı. olayı adam orada kazanacak mesai bitiminde Başka ülkeye ışınlanacak orada giderlerini yapacak gibi yapıyorsunuz. Temel tezimi tekrarlayayım biz iyiyiz demiyorum. Onlarda sizin iyi olduklarını bunları alacaklarını düşündüğünüz kesimin yüzdesi sizin tahmin ettiğiniz gibi değil diyorum.
   Ülke kıyaslaması yapmıyorum. ABD nin monolit mükemmel bir alım gücüne sahip olduğu ve oradaki herkesin bu ürünleri şak diye aldığı gibi bir izlenim var. Kıyas o değil esasında şudur. Adamların apple microsoft Dell gibi şirketleri var. 50 yıldan fazla teknolojinin merkeziler. Sadece ekonomik güçleri yok. bu ürünleri üretiyorlar(dı) aynı zamanda. Biz ise tüketicisiyiz. bu hep böyle idi. kurun bizde 1 tl oluğu dönemleri ekonomimizin çok iyi olduğu dönemler sandık. Ama o iş öyle değildi. Kur üzerinden ekonomik güç açıklanmaz. Satın alma gücü paritesi açısından bakılır. Şimdiler de on yıl önce kaç gram altın alabiliyorduk gibi hesap yapanlar aynı hatayı yapıyor. Adamın ürününü alman için adamın parasına ihtiyacın var. Adamın parasını almak için adama bir şey satacaksın. iktisat 101 bu. Türkiye güzellemesi yaptığım yok. Bireysel bakıyorum. benim satın aldıklarımın ne kadarı dışarıdan geliyor. ben herseyimi yabancı tercih edersem ülke de döviz kalmaz. ve o ürünleri alamam. kurun 1 tl olması ekonomipolitiktir.
   Gelelim abdye bu saydığım ürünler çinde üretiliyor artık iyice. Apple CEOsu çıkıp olay sadece ucuz işçi değil bunları üretecek mühendis amerikada yok diyor. Abd 40 yıldır üretimi bıraktı finans hizmet ile çarkı çevirmeye başladı. Onlarda sarsılacak elbette bizim gibi değil. Ama emin olun uzun vadede ciddi sarsılacaklar. iktisat ile alakanız varsa abd de işlerin iyi gitmediğini ve bunun Trump denen ibişlede alakalı olmadığını görebileceğiniz herhangi bir finans portalından takip edebileceğiniz parametreler verebilirim. dxy değerlerine bakın, abd borç stoklarına bakın, tedavüldeki para miktarlarına bakın.
   Siz saygı duyduğum bir editörsünüz ama gamsızın yaptığı gibi ekonomik değerlendirmeler üzerinden teknoloji haberciliği yapmaya başlarsanız yukarıdaki bahsettiğim gibi alanlar ile de ilgilenmek zorunda kalırsınız. ki o alanlar lisans bölümü koca bilim en biliyorum diyenlerin bile terste kalabildiği alanlar.
   Yarım saatlik derinlemesine oyun incelemeriniz var biri gelip altına kardeşim ne anlatıyorsunuz millet aç kim alacak bu oyunu derse, bunu diyen adamın düştüğü durum gibi bir durumda kalmayın diye bunları yazdım. Teknoloji gazeteciliği yazılım kısmı hariç temelden satınalma üzerine dayanan bir şey. Güzel insan madem dediğin gibi alamayacaksak size ne gerek var dediklerinde verebileceğiniz cevapları insanlar duymaya geliyor.
   Bir ürün veya hizmetin benden bağımsız kısımlarını sizden duymaya geliyorum. Ne var bu üründe ne yok. Dediğini yapıyor mu? Fiyat kısmı benimle ilgili kısım. Benim satınalma kararım üzerinden yorum yapılmaya başlandığında ürünü kim inceleyecek. bu fiyat etmez diyebilirsiniz. bu ifadede bile inceleme unsurları baz alınıp fiyatla kıyas yapılıyor. Ama nasıl alınacak bunlar bu parayı millet nasıl verecek. bunlar kahve muhabbeti. Ürün devreden çıkıyor. Artık başka bir şey konuşuyor oluruz. Bu konuşulacaksa ürünleri devre dışı bırakalım ve ülkenin ekonomisi üzerine bir video çekin konu sadece ekonomi olsun. Ve ekonomik değerlendirmeler yapın. Bunu zamanında bir teknoloji editörüne önerdiğimde bizim işimiz değil biz ne anlarız demişti 🙂

  • lterlemez @lterlemez

   Amerikan Ekonomisinin ekonomi olduğu tek zaman, 2. Dünya Savaşı ve hemen sonrasıdır (bu benim görüşümdür). Bu esnada, Henry Ford'un ortaya attığı üretim bandı olayı tam anlamıyla uygulanmıştır.

  • Uğur Yurtsever @ugury

   @kirazerik Konuyu ABD eksenine, pek de komik olmayan, bayatlamış şakanızla siz getirdiniz. Şimdi de onun üzerinden hiçbir yere varmayacak bir tartışma yaratmaya çalışıyorsunuz.

   Sizin gereksiz bir şekilde tetiklenip pek de sağlıklı olmayan, anlaşılmaz bir tepki verdiğiniz anketin herhangi bir yerinde Amerikalılar bu ürünü çok kolay satın alıyor, biz alamıyoruz gibi bir cümle geçmiyor.

   Bu ürünler dünyanın hiçbir yerinde ucuz değil, evet. Ancak bu ürünlerin (tıpkı buraya yazabileceğim başka birçok temel ihtiyaç ürününde olduğu gibi) ülkemizde dünyanın pek çok gelişmiş ülkesine kıyasla çok çok çok ve çok çok çok daha zor erişilen şeyler olduğu da bir gerçek ve gerçeklerin şöyle bir özelliği var: Siz inansanız da inanmasanız da orada olmaya devam ediyorlar. Satın alma paritesinden bahsetmişsiniz. Yayınlanan verilerin bizim lehimize öyle çok da güvenilir olmadığını biliyoruz; ama ona rağmen nasıl bir sıralamada olduğumuzdan bahsetmeme gerek yoktur. Takip ediyorsunuzdur zaten. Zaten hayatınızın belli bir kısmında yurtdışında yaşadıysanız veya birçok farklı ülkeden birçok farklı arkadaşınız olduysa bu sıralamalara da günlük hayatınızda pek ihtiyacınız yoktur. Veriler içerisinde kaybolmadan genel mutluluk endeksini anlayabilmek çok zor değil.

   Bu arada her teknoloji editörünün ekonomiden belli bir oranda anlaması gerekiyor doğru. Ben zaten teknoloji gazetecisi falan olduğumu da iddia etmiyorum. Oyun gazetecisi de değilim. Zaten Türkiye'de oyun gazeteciliği diye bir meslek yok. Nedenlerini hiç konuşmayalım.

   Yeri gelmişken ben de söyleyeyim. Yüksek lisans derecemin bir kısmını ekonomi üzerine yaptım. Bu yüzden asla derinlemesine konuşamayacağımız bazı gerçeklerden kopuk tartışmaların sığ bir parçası olmak istemiyorum. Siz kendi adınıza, ABD'deki evsizleri düşünerek, halimize şükredip yastığa başınızı huzurla koymaya devam edebilirsiniz. Nasıl hissettiğiniz sizi ilgilendiren bir durum. Ancak olumsuz bazı durumlarla ilgili fikir beyan edenlere de kendi bakış açınızdan süzülmüş bir tahakküm kurmaya çalışmayın lütfen. Ha bu arada, bir ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılardan tamamen kopuk bir teknoloji gazetecisi de teknoloji gazeteciliği değil, markalara PR danışmanlığı yapsın. Burada gazeteciliğin ne olduğuna girmeyelim şimdi. Sizin tarif ettiğiniz "sadece satın alıma dayanır" kısmı gazetecilik değil zira. Teknoloji gazeteciliğinin dış haberden, ekonomi servisinden ya da savaş gazeteciliğinden falan hiçbir farkı yok. Ve bu da satın alım sürecinden çok daha fazlasını kapsayan bir şey. Bunu satın alım sürecini etkileyen, engelleyen, zorlaştıran, kolaylaştıran etkenlerden tamamen ayıramazsınız. Bu yüzden teknoloji konuşmayı bırakıp ekonomi programı yapın önerisi de en başta konunun bir anda Amerika'ya bağlanması kadar yersiz.

  • kirazerik @kirazerik

   @ugury olayı benim ülke iyi durumda olduğu varsayımına getirerek kolay kaçıyorsunuz bence. Bir kaç şeyi açıklayayım satın alma gücü paritesini ppp ülkeler hesaplamaz. Kendimiz hesaplarız. Çok basit harcamalarınızı hesaplarsınız yurtdışında bunları kaça alırdım hesabı yaparsınız. Tabi sağlık ve kirayı da katarsınız. Mutluluk endeksi olayına hiç girmiyorum bile.
   Başlangıç noktamız çok netti. Teknolojik bir ürün özelinde yaptığınız ankette ekonomik bir gönderme elde ettiğiniz veriyi bozuyor. Ne oyuncuyum ne de pc kullanıyorum. Sadece 3000 lerdeki performans sıçraması ve fiyat indirimi dikkatimi çektiği için ilgilendim. Size anket üzerinden bir yorum yaptım.
   Ekonomi üzerine yorum yapmanıza sınır çizme gibi bir niyetim yok bilakis sadece ekonomi üzerine program yapın diyorum. Gamsız falan herkes döksün kurtlarını sonra ürün incelerken ürünü incelesinler. Bu kısımlar sizinle ilgili değil diğer editörler ile ilgili. İncelemelerde ekonomik analiz yapsınlar ama incelemelerin kendisine dair önerilere bile ekonomi üzerinden cevap veriyorlar. Şu ürünü incelerken şunlara dikkat edebilirsiniz veya şöyle üründen bağımsız bir inceleme yapabilirsiniz diyoruz. Hemen sizin bizi kıyasladığınız kanallar ile ekonomik durumumuz bir değil. Battık gittik biz doğru yapıyoruz diye ekonomik olarak gelire dönmüyora evriliyor muhabbet. Her yıllık değerlendirmede son yıllarda yapılmıyor ama battık bittik seneye çıkarmı muhabbetleri. Hep teknolojiden bağımsız negatif bir hava. Huysuz ihtiyar modellemeleri. Millet dört yıldır canlı yayın yapın sohbet edin dedi. Lp yapmaz sevmez öyle şeyleri, canlı yayının maliyeti ne biliyormusunuz, siz bu işin ekonomisini bilmiyorsunuz falan dendi. Şimdi sabah sabah seda sayan gibi üç günde bir canlı yapılıyor. Ondan bu tavır yine sizden bahsetmiyorum belli bir TeknoSeyir kitlesi yarattı belli kesim gitti. Ne yazık ki diğer editörlerimizin kitlemiz böyle dediği gerçek geekler başka yerlere gitti. Şimdi kalanlara göre yorum ve üslup daha da garip bir hal alarak arttı. Ve artık teknoseyir teknolojiden koptu. Telefonlara bakan editör arkadaş geldi ilk beş videosuna bakın sonra son haline bakın. Aylık telefon tavsiyesi videolarına bakın kim üründen bahsediyor kim sadece fiyatlara bakıyor. Umuttu sanırım ondan sonra kitleye uydu. Haftalık gündemlerin başlıklarına bakın son beş yılda. Bu geçişi çok uzun süredir takip ediyorum. Teknoseyir youtube geçmeden önceden beri izliyorum. Plus gelince destek verdiğim dönemlerde özellikle sizin gelmenizi istedik. Çünkü ürüne odaklanan bir editör lazımdı. Ama sizde kendinizi kitlenin tatminine kaptırmayın lütfen. Umut altı ayda indirdi bayrakları. Bugün artık sizi kesinlikle ayrı tutarak söylüyorum, sözde muhalifimsi tavırın getirdiği ratingin ekmeği yenmeye çalışılıp esas ve öz unutuldu. Bu son söylediğimi eminim farketmişsinizdir. Sadece sizi sevdiğimizden ankara ekibi istanbula benzemesin istiyoruz. Kırdıysam affola

 • Kestenbetsa @kestenbetsa

  Ben alabilirsem rtx 3080 almayı planlıyordum ama sistemim yetersiz görünüyor. ryzen 5 3600, asus prime b350-plus anakart, 1080p 120 Hz monitör. Şu anki ekran kartım gtx 1060 6 gb. Geçen yılın sonu, bu yılın başı gibi rtx 2070 super alacaktım ama 3000 serisi 1 yıl içinde geliyor denince beklemeye geçmiştim. tek nedeni de 2000 serisinde rtx açıkken performans düşüşü oluyor denmesiydi (beni ne kadar etkilerdi onu bilmiyorum). Yoksa yok şu kadar fps, yok bu kadar fps beni pek ilgilendirmiyor. Peki ben şimdi ne alayım? rtx 3060'ı mı bekleyeyim. 3070 alsam sıkıntı yaşamadan oynayabilir miyim? Monitörüm bozulmadıkça değiştirmeyi düşünmüyorum, ziyan olur bence. İşlemci zaten daha yeni denebilecek bir işlemci. Sıkıntıdan kastım da oyunlar takılmadan, donmadan çalışsın. Aslında 2070 super bile alabilirim, çünkü artık nedense performans düşüşü oluyor denmiyor hiçbir yerde ama yeni seri çıkmışken de tuhaf olur.

  • Uğur Yurtsever @ugury

   1080p için 3080 çok mantıklı değil zaten. Ama R5 3600'ün yüksek çözünürlüklerde ciddi bir darboğaz yapacağını sanmam. İleride monitör değiştirmeyi düşünmüyorsanız 3080 mantıklı bir seçenek değil.

   Öte yandan 1060 sizi şu an çok mutsuz etmiyorsa, RTX 3060 beklenebilir. Diğer kartlardaki performans sıçrayışını düşünürsek, 3060'ın da 2070'den daha iyi bir performansı olacaktır diye tahmin ediyorum. Yok hemen bu ara bir ekran kartına ihtiyacım var diyorsanız, uygun bir 2070 kampanyası görürseniz değerlendirmeyi düşünebilirsiniz.

  • Kestenbetsa @kestenbetsa

   @ugury 1060 beni mutsuz etmiyor. 3080 düşünmemin tek sebebi de ekonomi. Bugün alabiliyorum ama yarın alabilir miyim bilmiyorum. 3080 beni en az 5000 serisine kadar (belki 6000) idare eder diye düşünüyorum (yine teknolojik bir yenilik gelmezse). Bir de bilgisayarımı parça parça upgrade ediyorum.

   İlk topladığımda ryzen 5 2400G ile toplamıştım. sonra ryzen 5 3600 çıktığında buna upgrade ettim. sonra 16 GB rami 24 GB yaptım (8 gb'yi de işlemci soğutucusu yüzünden takamadım). temmuz ayında 10 yıllık 750 watt PSU'yu 1000 watt ile değiştirdim. Düşünceme göre şimdi ekran kartı, sonra olursa yeni işlemci ve anakart, sonra da monitör gelecekti (monitörü gene 1080p alırım diye düşünüyordum ama artık imkansız olduğunu biliyorum).

   Şimdi 3060 alırsam ve sonra işlemci ve anakartı değiştirirsem bu sefer işlemci ekran kartına fazla gelebilir.

   Neyse çok uzattım gene. Sonuçta ankette bana göre bir seçenek yok yani 🙂

   Umarım @gamsizm ve Levent Pekcan kartların incelemelerini yaparken asıl bakılması gereken "düşük sistemlerde bu kartlar ne yaparlar? ne kadar düşük sisteme takılabilirler?" sorusuna odaklanırlar. Söylemekle kalmayıp testlerle gösterirler. Sonuçta yüksek sistemlerde ne yaptıklarını nVidia zaten kendi sunumunda yeterince gösterdi.

  • Uğur Yurtsever @ugury

   @kestenbetsa "Bugün alabiliyorum ama yarın alabilir miyim bilmiyorum."

   Ne yazık ki bugünün en büyük problemi bu ve bir çözümü yok ne yazık ki. 3080 yine de 1080p için fazla olacaktır. Yine de bir testleri beklemek lazım.

PC Gamer, yine bir 100 oyunluk liste yapmış. İlk 2 sıra şaşırtmadı. #DivinityOriginalSin2 ve #DiscoElysium . 🙂 Gerçekten de şu anda PC'de oynanabilecek en iyi iki oyun.

https://www.pcgamer.com/top-100-2020/11/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

Bu nasıl bir cover'dır ey inXile. #Oyunmüzikleri

https://www.youtube.com/watch?v=jcOPh5ltbAw

Wasteland 3 - Battle Hymn of the Republic (Lyrics in Description)

This song is owned by inXile Entertainment. I take no credit for this work. Amazing cover. Lyrics: Mine eyes have seen the glory Of the coming of the Lord; H...
BeğenFavori PaylaşYorum yap