Yarın 20:00'da Apple etkinliği var. #OyunGündemi etkinlikten sonra yayında olacak. Şu an için bir saat veremiyorum; ama en kötü 22:00- 23:00 arası olur. Apple canlı yayını biter bitmez yayında oluruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

"Success is not illegal."

Apple-Epic davasında Apple'ın tekelci olduğu iddiasına karşı verilen hüküm.

Apple'ın %55 pazar payı ve yüksek kar marjları, tekelciliğe karşı yasaların çiğnendiğini göstermiyor. Başarı, yasa dışı değildir.

Aynısı pekala Steam için de söylenebilir.

Makarna dağıttığı için her olayda Epic'i savunanlar bu en baştaki cümleyi bence duvarlarına falan asabilirler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 79
 • Emiracle @emiracle

  Çok uzun bir konu, çeşitli yorumlar var. Konu Apple ise Apple kesin haksızdır. Apple savunan da karşı devrimcidir! 😂

 • TheHorseman @thehorseman

  Apple amerikan değil de Çin firması olsaydı aynı karar verilecek miydi? Apple yaptığı hiçbir konuda haklı değil, keriz sirkeleyen bir firma sadece.

 • onurkenan @onurkenan

  Herkes cebindeki telefona ve paraya göre yorum yapmak istiyor sanırım çünkü hukuken karar zaten verilmiş, hukuken ve uygulama yönünden tartışmaya açık taraflar şimdilik olsa da. gerisi çok da önemli olmadığı gibi bu dönen tartışmada son kullanıcı olarak kimseyi etkileyecek bir değişiklik olmayacak, mağaza ve alış/satış yöntem sayısı artsa da, maliyet aynı kalacaktır; o zaman bu savunma/taraf tutma biraz abes kaçıyor.
  biz son kullanıcılar mağaza/alım satım yöntemi tartışmaları yerine, alınan ürünün beğenilmeyince iadesi, yanlışlıkla/zorla alınan/aldırılan/abone yapılan ürünler/hizmetler için hak aramalı, taraf tutmalıyız asıl. -google ve diğer mağaza yönünü bilmiyorum bu konuda, ben uzun yıllardır apple kullanan biri olarak, bu konuda hiç bir zaman apple'ın baş ağrıtmadığını ve tüketici lehine karar verdiğini söyleyebilirim. - başka bir mağaza yöntemi ile sorun yaşadığında kişi bu tür müşteri hizmeti desteği alamayınca başvurabileceği yollar tıkalıysa asıl müşteri/son kullanıcı buna itiraz etmelidir.

  konuyu/ürünü sadece en ucuza almaya kitlerseniz, ne yazık ki en kalitesiz ve "beğenmezsen gelme" tarzında tüketici düşmanı bir ortamda buluverirsiniz kendinizi. asıl tehlikeli olan bu olacaktır son kullanıcı için.

 • DRTOLGA @platinium08

  Windows apple gibi yalnızca kendi mağazasından uygulama yüklenmesine izin verse ve herbirisinden pay alsa bunda da aynısını der miydiniz merak ediyorum.

Bu akşam 23:00'de PlayStation Showcase var. Biz bir 15-20 dakika öncesinde yayına gireceğiz ve sonrasında etkinliği birlikte canlı izleyip değerlendireceğiz. Peki etkinlikten beklentileriniz neler?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11

Sony'den başka bir aptallık. Hızlarını alamıyorlar.

Oyunun standart versiyonları PS4'te 60$, PS5'te ise 70. Buraya kadar Sony yine artık bildiğimiz Sonyliğini yapıyor. Bir sürpriz yok.

PS4 versiyonu, PS5'te geri uyumluluk modunda da çalışacaktır muhtemelen.

Lakin PS4 versiyonunu alırsanız, sonradan ücretini ödeyerek bile PS5'e yükseltemeyeceksiniz. PS5 sürümü de PS4'te çalışmayacak. Dual entitlement yok. Oyunun her iki platformda da çalışmasını istiyorsanız, 80$ ödeyip Digital Deluxe sürümünü almanız gerek.

Evet, sonunda bunu da yaptılar.

https://www.eurogamer.net/articles/2021-09-02-horizon-forbidden-west-standard-and-special-editions-do-not-include-dual-entitlement-for-ps4-and-ps5-versions

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 23
Uğur Yurtsever paylaştı.

Sony sonunda uykudan uyandı.
Playstation etkinliği 9 Eylül 23:00 TSİ
https://twitter.com/Nibellion/status/1433408221952319491
#OyunGündemineMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Leprous, hayranların katılımıyla online olarak hep beraber besteledikleri şarkıya da bir klip yapmış. Koca koca gruplar evlerinde ekranı 4'e 5'e bölüp bir şeyler çalıp mix'lemekten öteye gidemezken, adamlar hayranlarla birlikte şarkı besteledi. Pandemide yapılan katılımlı işlerin kesinlikle en üst noktası bu.

#BirazMüzik #TSMetalcileri

https://www.youtube.com/watch?v=hOMSRmfcvag

LEPROUS - Nighttime Disguise (OFFICIAL VIDEO)

LEPROUS – Nighttime Disguise (OFFICIAL VIDEO)Taken from the new album “Aphelion”, Out August 27, 2021.Order the album here: https://leprousband.lnk.to/Apheli...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Pandemiyi en verimli geçiren grup Leprous olabilir. Bir sürü online konser, single'lar ve 2 yılın sonunda nefis bir albüm. Bugün çıktı. #TSMetalcileri 'ne duyurulur.

Belki de içinde bulunduğumuz tuhaf zamanlarla uyumlu olarak, önceki albümlere kıyasla daha az pattern'ı olan, daha az planlanmış hissi veren, çok keyifli güzel bir iş olmuş.

#BirazMüzik

https://open.spotify.com/album/1FqPZscG7gDH6utCpoWnkG?si=QhnWYdPbQqqhAu5PY9UJlA&dl_branch=1

Aphelion

Leprous · Album · 2021 · 10 songs.
BeğenFavori PaylaşYorum yap