Gece 23:00 civarı Ninja Kaplumbağalar yayını.

https://www.twitch.tv/teknoseyir

Twitch

Twitch is the world's leading video platform and community for gamers.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

İki yıldır E3 döneminde favori oyunum #Gloomwood. Ağustos'ta erken erişime açılıyor. Steam'de demosu da mevcut. Dusk'ı yapan abiden Thief tarzı bir immersive sim.

https://www.youtube.com/watch?v=wGzx-sElP-I

Gloomwood - Early Access Release Date Trailer

HELLO DOCTOR... I'll BE WAITING.... Wishlist now: http://Gloomwood.com
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Silent Hill 2, Silent Hill 3, Silent Hill 4, Max Payne, Max Payne 2, Ico, Shadow of the Colossus, God of War, God of War 2, Half-Life 2, Star Wars KOTOR, TES 3 Morrowind, MGS 2, MGS 3, Splinter Cell, Prince of Persia: Sands of Time, Warrior Within, Resident Evil 4, Hitman 2, Final Fantasy X, GTA 3, Vice City, San Andreas, Black & White, Beyond Good and Evil, TimeSplitters 1-2, Mafia, Burnout 1-2-3, Ratchet&Clank 1-2-3, Devil May Cry, Metroid Prime, Legend of Zelda: Wind Waker, Arcanum, Fable, Halo 1-2, Forza, Gran Turismo 3-4, Undying, Return to Castle Wolfenstein, Shenmue 1-2, Kingdom Hearts, Okami, Tony Hawk's Pro Skater, Twisted Metal Black, Jak&Daxter, Jedi Knight Jedi Outcast 2, Neverwinter Nights, No One Lives Forever 2, Dungeon Siege, Medal of Honor: Allied Assault, Medieval Total War, Rise of Nations, Sid Meier's Pirates, Sly Cooper, Manhunt, Chronicles of Riddick, SSX3, FarCry, Ninja Gaiden... ve daha aklıma gelmeyen bir sürü başka muhteşem oyun.

6. jenerasyonun sadece ilk birkaç yılında oynadığımız klasikler.

Bir de geçtiğimiz jenerasyona ve şu an 9. jenerasyona bakın. Last of Us yeniden yapılıyor diye göbek atanları izliyoruz bugün. Gıcır gıcır konsollar var; bir tane doğru düzgün oyun yapılabilmiş değil. Bu seneye dair beklediğimiz, acaba ertelenir mi falan diye endişelendiğimiz oyun God of War: Ragnarök. Gerçekten muhteşem.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15
Uğur Yurtsever paylaştı.

Fiyat uygun 92₺<60$, güncelleme gelmeden almak isteyenlere duyurulur

#TheCallistoProtocol

https://store.steampowered.com/app/1544020/The_Callisto_Protocol/

Pre-purchase The Callisto Protocol on Steam

Survive to escape the horrors of Callisto and uncover the dark secrets of Jupiter’s dead moon.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Duke Nukem Forever'ın E3 2001'de gösterilen build'i sızmış. Buyrun.

O dönem yayınlanan fragmanda Megadeth'in Duke Nukem parçasını cover'ladığını görünce aklımız gitmişti.

https://archive.org/details/1652058670472

Duke Nukem Forever 2001 Build Leak - 4chan 08/05/2022-09/05/2022 : x0r_jmp...

A archive of the thread, pictures, videos and game that x0r_jmp !!IzwHHMJWNiy posted to 4chan on 08/05/2022 and 09/05/2022.- 09/05/2022:- Added Leaving Vegas...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün paylaştığım olayın aslında farklı bir boyutu daha var.

Diyelim ki; servis ürünü bize ücretsiz olarak kargolayabilirsin dedi.

Siz mesela sorunun tetikte olduğunu detaylıca anlatmış olmanıza rağmen "yani sorun joystick'te mi", "açar bir bakarız, olmadı merkeze göndeririz" gibi yanıtlar duyduğunuz bir yere güvenip bu ürünü gönderir misiniz?

Bu arada Sony'nin servis ağının Tanseller Elektronik, Uğur Servis falan gibi tam olarak neye baktığını da anlayamadığım Sony'nin muhtemelen anlaşmalı olduğu rastgele yerlerden oluştuğunu belirteyim.

Neresinden tutsanız elinizde kalan, berbat bir deneyim.

https://teknoseyir.com/durum/1530859

Bugüne kadar PC'de kullanmak için 9. nesil Xbox

Bugüne kadar PC'de kullanmak için 9. nesil Xbox kontrolcüsüyle Dualsense arasında kalanlar için kesinlikle Dualsense'i almalısınız diyordum. Ancak bugün itibariyle bu fikrim tamamen...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Murat Gamsız @gamsizm

  Tanseller Elektroniği gerçek sandım bi an 😀

 • turker @turker

  Mümkün olduğunca ucuza ve garantisiz ürün bulabiliyorsam alıyorum bu nedenle. 2-3 firma hariç garanti, tamir, servis filan hikaye.

 • Housedakitopal @housedakitopal

  > Siz mesela sorunun tetikte olduğunu detaylıca anlatmış olmanıza rağmen "yani sorun joystick'te mi", "açar bir bakarız, olmadı merkeze göndeririz" gibi yanıtlar duyduğunuz bir yere güvenip bu ürünü gönderir misiniz?

  Burada şunu da unutmamak lazım yalnız, böyle son kullanıcı raporları/arıza tespitlerinden 1000 tane geliyorsa 990'ı yanlıştır bence. O yüzden bu dedikleri şey standart bir cevap bile olabilir.

  • Uğur Yurtsever @ugury

   Eh, evet ama bu öyle bir durum değildi. Tetiğin sertliğinin değişebilir olduğunu bile benim anlatmam gerekti.

   Sanırım bu konumda bunu yazacak duruma gelmişsem gerçekten ortada saçma bir durum vardır- ki zaten yukarıda onu anlatmaya çalıştım. Servislere fazla değer biçiyorsunuz.

   1000 tane sorun geliyorsa, 990'ı servis konuya çok hakim olmadığı için yanlış olarak değerlendiriliyor olma ihtimali çok daha yüksek.

  • Tegin @tegin

   @ugury Samsung Level U kulaklığım var. Bazı yerleri kırıldı ama kendimce tamir ederek hala kullanıyorum. Bir süre önce (kasım aralık gibi) çekmeceden çıkardığımda kulak içine giren kısımdaki kauçuk yastıklardan birinin daha düştüğünü gördüm. Elimdeki kaybolmayan son iki yastıktan biri olduğu için servislerde satışı varmı diye müşteri hizmetlerine yazdım. Neyi istediğime dair fotoğrafta eklemiştim. Bana gelen cevapta incelenmesi için göndermem gerektiğini yazdılar. Tekrar kulaklık çalışıyor ucundaki parçayı istiyorum dedim. Yine aynı cevap geldi. 1 ay kadar sonra belki farklı bir MH personeline denk gelirim diye tekrar yazdım yine aynı cevabı aldım. Bu arada bir kaç hafta önce çekmeceyi temizlemek için çıkardığımda maske kutusunun içinden kayıp olan parçayı buldum ve şimdilik bu kabustan kurtuldum.

   Benzer bir şey Segment bilgisayara Rampage klavyenin silinen tuşların yedeğini istemek için whatsapp destek hattına iki kez yazdığımda oldu. Her ikisinede noktası virgülüne aynı olumsuz cevap yazıldı.

Bugüne kadar PC'de kullanmak için 9. nesil Xbox kontrolcüsüyle Dualsense arasında kalanlar için kesinlikle Dualsense'i almalısınız diyordum. Ancak bugün itibariyle bu fikrim tamamen değişti. Evet, Dualsense hala çok daha iyi bir kontrolcü; ama Sony ve Microsoft'un Türkiye destekleri konusunda durum tam tersi.

Dün elimdeki Dualsense'in sağ tetiğinde adaptif tetik direnci devreye girdiğinde bir tuhaflık olduğunu fark ettim. Tetik akıcı bir şekilde değil hafif takılarak basıyordu. Önceden olmayan tuhaf bir his. Muhtemelen mekanik bir sorun var. Yayda değil adaptif direnci veren dişlide bir oynama var gibi. Neyse. Birkaç farklı oyunda denedim hepsinde aynı durum söz konusu.

PlayStation müşteri hizmetleriyle iletişime geçtim. Bana kontrolcüyü direkt kendilerine yollayamayacağımı, Ankara'daki servis vasıtasıyla kendilerine ulaştırmam gerektiği söylendi. Tamam buraya kadar sorun yok.

Ancak bu servisler, şehir içi kargo kabul etmiyorlar. Yani benden bizzat gitmemi bekliyorlar. Üç servisin her biri şehrin başka bir ucunda; toplu taşımayla en az 2 saat yol gitmem gereken mesafedeler. Ürün tamir edildiğinde veya yenisiyle değiştiğinde de tekrar gitmem gerekiyor haliyle ve bu sorun tekrar ederse yeniden gitmem gerekiyor. Aracım olmadığı için de böyle bir saçmalığı kabul etmedim haliyle.

İstanbul'dan görüştüğüm bir servis de gönderirsem kargo ücretinin bana ait olduğunu söyledi. Gidiş dönüş kargo ücreti ödeyeceğim yani. Demek Ankara'daki servisler de şehir içi kargo kabul etse, kargo ücreti margo ücreti her şey bana ait olacak.

Konsolu aldığım Mediamarkt ile görüştüğümdeyse, süreci kendilerinin halledebileceğini; ama kontrolcüyü kutusuyla birlikte yani konsolla falan her şeyiyle en yakın mağazaya götürmem gerektiğini söylediler. Ben de hassssss.....tirin oradan diyemedim sanıyorsunuz ama dedim.

Benzer bir sorunu yakın zamanda bir arkadaşım yurtdışından alınmış Xbox Series S'inde yaşadı. Tatava yapılmadan kontrolcü kargoyla istendi, 20-25 gün sonra yeni kontrolcü arkadaşa kargolandı.

Evet, 20 küsür senedir bütün konsollarını, aksesuarlarını, aylık aboneliklerini, neredeyse bütün büyük oyunlarını ve başka bir sürü saçmalıklarını alıp bugünün parasıyla onbinlerce lira döktüğümüz koskoca bir firmanın müşterisine üretebildiği çözüm bu.

Bir şey satın alacaksanız, bu deneyim de aklınızda bulunsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 24
 • Mehmet Akif Ersoy @oyunerbabi

  Mobil oyunculuk için Xbox kontrolcüsü almıştım, kol bozuk çıktı (Drifting yapıyordu). Durumu satın aldığım trendyol mağazasına belirttim kendilerine yollamamı istediler. 3-5 gün sonra aynı şekilde hiçbir sorun yok denilerek geri yollandı. Ben de bu durum üzerine direkt Microsoft Tr ile iletişime geçtim kapıma ups kargo yollayarak ürünü benden aldılar. Kendilerine sorunun ilk bakışta belli olmadığını zaman zaman ortaya çıktığını vs belirttim. Hiçbir ücret ödemeden ve evimden çıkmadan sıfır ürün ile değişim yapıldı. Fakat yeni sıfır ürün de aynı problemle çıktı bu yüzden tekrar ürünü göndermek istediğimi söyledim. Aynı prosedür tekrar işlendi ve üçüncü kez elime sıfır ürün geçti. Artık bu ürün de bozuk çıkar korkusu ile paketini açmadan ilk aldığım mağazaya iade etmeyi düşünüyordum. Bu arada bir hafta geçti ve Microsoft'tan arandım son gelen üründe problem var mı nedir durumunuz gibisinden çok ilgili bir şekilde sorunun takipçisi olduklarını belirttiler. Ben de madem öyle bunu da açayım bakayım aynı problem var mı dedim ama güzel haber bu sefer gamepad sorunsuz çıktı 🙂 4 yıldır bitirmediğim oyun kalmadı. MS tarafında eğer değişmediyse tüm süreç bu şekilde ilerliyor. Şimdiye kadar yaşadığım en iyi müşteri deneyimidir NET.!

 • qubit @qubit

  https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuat?MevzuatNo=19783&MevzuatTur=7&MevzuatTertip=5

  (3) (Değişik:RG-12/2/2020-31037)(1) Tanıtma ve kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanımlar hariç olmak üzere üretici, ithalatçı veya satıcılar garanti süresi içerisinde tüketicilerden nakliye, posta, kargo veya servis elemanlarının ulaşım gideri gibi herhangi bir ücret talep edemez.

 • altalena @altalena

  Servis olayı dışında şunu ekleyeyim: Dualsense'in bozulmasıyla alakalı çok fazla olaya denk geldim. Xbox kontrolcüsüyle alakalı bu denli şikayet görmedim. Ancak kişisel gözlem olduğu için yanıltıcı olabilir, belki Dualsense kullanıcısı daha fazladır ve bu nedenle şikayeti fazladır vs. Emin olamasam da Dualsense'i korkarak kullanıyorum bu nedenle 😀

 • Erhan M. @erhanm

  Olayın üzerinden çok geçmiş ama yazmasam olmazdı.

  Senin arkanda koskoca TS var ya, MG araya girse halledebilirdi sanki.