Bir süredir #Gearbox'ın patronu ve oyun endüstrisinin gelmiş geçmiş en sevimsiz insanı Randy Pitchford'un Borderlands için 2K'den gelen 12 milyon dolarlık bonusu lüplettiği iddiaları vardı. Görünüşe bakılırsa iddia olmaktan çıkmışlar. Alien: Colonial Marines faciasında SEGA'dan gelen fonların nereye gittiğiyse hala meçhul. #Oyun

https://gamedaily.biz/article/965/former-gearbox-employee-provides-proof-randy-pitchford-diverted-funds-to-personal-company?amphtml=1&__twitter_impression=true

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ubisoft'un özeti: #SplinterCell yok; ama Sam Fisherlı mobil oyunumuzu deneyebilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Bethesda konferansını utanarak izliyorum. Oyun tarihine geçecek zavallı bir cringe seviyesi.

#E3

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 12

#Sony'nin bu yıl E3'e neden katılmadığını daha iyi anladık galiba. Gösterecek yeni ve heyecan verici bir şeyin yoksa bir cringe festivali için boşuna masrafa girme. Her şey önceden belli, bir sürpriz yok, yeni duyuru yok, zaten jenerasyonun sonuna gelinmiş... Bu gidişle fuarın yıldızı Square Enix olacak muhtemelen. Ubisoft'tan bir Splinter Cell duyurusu falan da gelmezse, tarihin en kötü #E3'lerinden biri olarak kayıtlara geçebilir bu sene.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 15

Pazartesi günü, Microsoft ve Bethesda'nın konferanslarının yanında EA'i de kısaca değerlendireceğiz bir aksilik olmazsa; ama yine de bugünün kısa bir özetini yapayım.

#EA'in bugün yaptığı en eli yüzü düzgün iş, EA Originals programı için 3 bağımsız oyun ile anlaştıklarını duyurmaları oldu sanırım. Bizim memlekette haber bile olmamıştır muhtemelen.

EA Originals, dünyanın dört bir yanından yetenekli ufak ekiplerin umut vaat eden projelerini bulup yayınlayan ve gelirin tamamını geliştiriciye bırakan bir program. Unravel, Fe ve A Way Out gibi oyunları bu sayede oynayabildik.

EA'in anlaştığı oyunlardan ilki, A Way Out'un geliştiricisi Hazelight'ın yeni co-op oyunu. Josef Fares zaten EA'in karşılıksız desteğini övüp duruyordu her fırsatta. A Way Out da önemli bir ticari başarı yakaladı zaten. Fe'nin geliştiricisi Zoink de hafif karanlık temalara sahip bir fantastik aksiyon/ macera oyunu üzerinde çalışıyormuş. Onu da lüpletmişler. Üçüncü projeyse, Glowmade isimli bir bağımsız stüdyonun 80'lerin aksiyon filmlerinden ve Rick & Morty'den esinlenen, kendi robotumuzu falan da yapabileceğimiz birtakım yaratıcılık öğeleri sunacak aksiyon oyunu RustHeart. Geçen sene E3'te duyurulan Sea of Solitude ise önümüzdeki ay çıkacak.

#StarWarsJediFallenOrder da fena görünmüyordu. Star Wars evreninde geçen bir Metroid/ Souls oyunu oynamak fena fikir değil. Tabii hikaye namına bir şey göremedik; Rogue One'da Forest Whitaker abimizin canlandırdığı karakter dışında. Yine de Force Unleashed gibi karanlık bir şeyler olmayacak gibi geldi bana. Ayrıca Cal, eğitimini tamamlamamış bir padawan için fazla güçlü sanki. Yine çocukça bir power fantasy'nin içinde bulmayız umarım kendimizi. Free form dövüş mekaniklerini de kontrolcüyü elimize almadan övmeye başlamamak lazım. Bana oyunu anlatan abiler yine biraz fazla uçtular gibi geldi. Jedi Academy'lerden Force Unleashed'lerden sonra çok bir heyecan duymadım açıkçası; harika görünmüyor. Ama yeterince çekici. Yine de günün sonunda "Star Wars 1313 ile Amy Hennig'in oyunu iptal edildi ve bu oyun mu yeşil ışık aldı yani" hissi de oluşmadı değil bende.

#E3 #E32019 #oyun

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Larian'ın Wizards of the Coast'tan #BaldursGate 3 lisansını nasıl aldığını, stüdyonun kurucusu Swen Vincke'den dinleyelim.

https://www.youtube.com/watch?v=LI4v6hC_rjM&fbclid=IwAR268s7DoDBTggKpzDhoUHc-8a3SdWGMZ2_nhoz6oCqDjidfxV80gbwjoas

Baldur's Gate 3 - Community Update 01

Watch how Swen and the team managed to convince Wizards of the Coast to allow us to unleash our own brand of madness on Baldur's Gate! Its a harrowing tale o...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Destiny2, #Steam'e geliyormuş. Destiny 2 diye bir oyunun varlığını da hatırlamış olduk böylece. Shadowkeep genişleme paketiyle birlikte de ana oyun, oynaması ücretsiz olacakmış.

https://store.steampowered.com/app/1085660/Destiny_2/

Pre-purchase Destiny 2 on Steam

New nightmares have emerged from the shadows of our Moon. Called forth by haunting visions, Eris Morn has returned. Join her to slay these nightmares before they reach out beyond the Moon to cast...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12

Bir Baldur's Gate 3 olacaksa, geliştirici olarak Larian'dan başkasını düşünmek zordu gerçekten. Adamlar bu devrin Black Isle'ı, BioWare'i olmayı başardılar. Ama bitmiş hikayeyi neresinden tutup devam ettirecekler merak ediyorum. Umarım taze, yeni; önceki hikaye akışıyla bağlantılı olacaksa da bu bağlantının olabildiğince gevşek olduğu bir macera olur.

Daha ilk teaser'da mind flayer görmek de şaşırttı beni bu arada. Görünüşe bakılırsa bir illithid istilasının ortasına düşeceğiz. Favorim olduğu söylenemez, ama neler döndüğünü merak etmedim değil. Yepyeni bir setting, tamamen yeni bir dünyayı tercih ederdim gerçi; ama #BaldursGate serisini kaç kez bitirdiğini hatırlamayan biri olarak, tanıdık topraklara dönmek için sabırsızlanıyorum.

#oyun

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=WvMf_DcyWbI

Baldur's Gate III - Official UNCUT Announcement Teaser | E3 2019

Developed by the creators of Divinity: Original Sin 2, Baldur's Gate 3 is the official next adventure in the venerable Baldur's Gate series. The teaser trail...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7
Uğur Yurtsever paylaştı.

https://youtu.be/WvMf_DcyWbI
#baldursgate 3 trailerı yayınlandı. Yıllar sonra...

Baldur's Gate III - Official UNCUT Announcement Teaser

Developed by the creators of Divinity: Original Sin 2, Baldur's Gate 3is the official next adventure in the venerable Baldur's Gate series. The teaser traile...
BeğenFavori PaylaşYorum yap