#GhostofTsushima , oyun basınının oyunları nasıl oynayıp nasıl değerlendirdiğiyle ilgili güzel bir sınav olacak. Olur da bizim inceleme yetişmemiş olursa; 14 Temmuz'da neden bahsettiğimi söylerim.

Ambargonun kalkmasıyla gelen güncelleme: Oyunun yapay zekasıyla ilgili ciddi eleştiriler görürseniz; anlayın ki oyun, kolay zorlukta rush'lanmış. Yapay zekanın zorluk seviyesiyle olan ilişkisinden incelemede uzun uzun bahsettim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 16
Uğur Yurtsever paylaştı.

O canlı yayının kapağı göründü. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#GhostOfTsushima'nın siyah beyaz modu, Kurosawa ailesinin de beğenisini kazanmış. 🙂

https://www.vg247.com/2020/07/09/ghost-of-tsushima-kurosawa-mode-estate-blessing/

Ghost of Tsushima's Samurai Cinema mode gets the blessing of Kurosawa's estate -...

Sucker Punch really went all out for Ghost of Tsushima's Samurai Cinema mode.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Oyunmüzikleri #BirazMüzik #GhostOfTsushima

https://www.youtube.com/watch?v=xD59QSdC734

The Way of the Ghost (feat. Clare Uchima) | Ghost of Tsushima OST

Music from Ghost of Tsushima (2020) developed by Sucker Punch. Ghost of Tsushima (Music from the Video Game) by Ilan Eshkeri & Shigeru Umebayashi. Playlist: ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Honor died on the beach...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TheLastofUsPart2 'deki oyun çıktıktan sonra yaşanan fiyat artışının nedenini vergiler ve döviz kuruna bağlayanlar var, Bunlar zaten işin temel matematiği. İnsanlara sürekli 5 yaşında çocuk muamelesi yapmaya gerek yok. Her birinin müthiş ekonomi eğitimi aldığından emin olduğum Youtuber'lar arasında #GhostofTsushima 'nın fiyatı neden hala 429 TL olduğunu açıklayan var mı ben onu merak ediyorum. Yine körlemesine ön sipariş vermeye çekinip insanların oyunla ilgili ne düşündüğünü merak edenler zararlı mı çıkacak?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Sony'nin türkiye ülke müdürü bir arkadaş vardı. İşte oyun fiyatları ile alakalı röportajı vardı. Orada diyordu ki işte ön sipariş fiyatı farklı satışa çıktıktan sonraki fiyatı farklı oluyor bunu biz değil ingiltere sony belirliyor bizim bir yaptırımımız yok birşey yapamıyoruz vs. gibi bir açıklaması vardı. Çok eski bir video değil gow'un çıkış dönemi yapılmış bir röportaj olması lazım.

 • reducto @protego

  Çünkü diyorlar ki "bu enayiler bu oyunu her türlü alır, kaç para desek diyelim yine alacaklar" Sonra da işte gelsin 500TL'ler... Almayın arkadaş 400TL'ye 500 TL'ye oyun falan almayın. 299TL'nin üstünde hiçbir oyunu almayın ne kardeşlikle ne başka bişeyle. O paraya satamayacaklarını anlayınca görürüz paşa paşa adam gibi fiyat çekiyorlar mı çekmiyorlar mı. Millet satın aldıkça azıtıyorlar. Oyun iyi satıyorsa gelsin hemen zam.. Hatta boykot edin almayın Sony PS falan. Herifler bildiğin dalga geçiyor yok fiyatı TR ekibi belirlemiyomuş da İngiltere belirliyomuş bilmemne. TR ekibi ne işe yarıyor o zaman? Yalanın daniskası. Başka herhangi bir ülke var mı böyle zam gören?

  • Uğur Yurtsever @ugury

   Fiyat konusundaki kararların dışarıdan geliyor olması muhtemelen. Ama sonuç buysa, Captain Obvious gibi vergiler yerine yapılan işin başarısını konuşmak lazım.

  • reducto @protego

   @ugury O zaman ne işe yarıyorlar onu söylesinler? Sırf Türkçeleştirme işini mi ayarlıyorlar ediyorlar 🙂 Ha tabi bi de kod gönderiyorlar millete 🙂 Yemesinler şimdi milleti ya. Yukarıdaki yorum çok doğru, diğer oyunlar niye artmıyor da hep çok satan oyunlarda yapılıyor bu iş? Oyun çok satıyorsa hemen çakıyorlar zammı. İşin ilginci bizden başka bu haltın yaşandığı ülke de duymadım. Yine başka bir rezillik de bizdeki indirim sayfasının kalkması zamanında oldu. Kimse de kıçını koltuğundan kaldırıp bi açıklama yapma gereği duymadı haftalarca. Ya İngiltere'dekilerin bizimle bir derdi var ki bu saçmalıklar hep bizi buluyor ya da TR ekibinde bir sorun var. İngiltere'nin özel olarak bizimle uğraştığını düşünecek kadar da egoistlik yapmayacağım. Bana ikinci şık gibi geliyor.

 • naturaldai @naturaldai

  Talha Aynacı'nın cd media Türkiye ile bir ropartaji vardı oyun fiyatları ile alakalı https://youtu.be/TPkP5Es_n1Y

 • Papa Emeritus @pope

  Bir sorun olduğunda suçu İngiltere’ye at gitsin kafasıyla iş yapıyorlar. Koskoca Türkiye’yi sanki 3-4 milyonluk mikro bir ülkeymiş gibi başka bir ülkeye bağlamaları zaten baştan aşağı saçmalık. Sony bu tüketici düşmanı işleri nedeniyle beni Xbox cephesine itti. PS4’ümü de One X’ime stand yaptım, kablolarını bile takmıyorum artık. Last of Us 2 oynarım diye elimde tutuyordum ama bu saçma fiyat artışı nedeniyle onu da almaktan vazgeçtim. Yakında da elimde ki PS4’ü satıp Sony ile bağımı koparırım.

Sony'nin garip görüntü alma kuralları olmasa, ben de kendi çaldığım birkaç bir şeyi incelemeye koyacaktım. Ama şimdi bunu izleyince, kayıtları silme kararı aldım. 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=f6_TtIqnOsY

The Last of Us Part 2 - Johnny Cash(Hurt) - Ellies Guitar

Here is where to find me. https://www.twitch.tv/knotswithfoxy__ Song originally wrote and performed by Nine Inch Nails. This is Johnny Cash's rendition hence...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ankete katılmayı ihmal etmeyin.

https://strawpoll.com/b8d63e5pg

The Last of Us Part 2'yi alacak mısınız? - StrawPoll

What's your opinion? Vote now: Çoktan aldım., İndirim bekleyeceğim., PlaySta
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Geçen hafta gündemde Metacritic'teki olumsuz inceleme bombardımanları konusunda, bunlar akıl ürünü işler değil ve neye kızdığı belli olmayan gençler ifadeleri bazı izleyicileri kızdırmış sanırım.

Bunu bir oyunu veya hikayeyi beğenmeyenlere ve neden beğenmediklerini doğru düzgün argümanlarla açıklayabilen aklı başında insanlara değil, Metacritic'e girip 0, 1 gibi puanlar veren enteresan kalabalığa söylediğim gayet açık aslında. İyi ki konuyu biraz daha fazla konuşmamışız. Zira insanların bir şeylerden keyif almasından bu derece rahatsız olabilmek, sadece bir şey hoşuna gitmediği için ortalığa nereden geldiği belli olmayan bir nefret kusabilmek (bu tarz eylemleri körükleyen bazı çok izlenen yayıncılar olduğunun da farkındayım, burada da paylaşılmıştı) ciddi profesyonel yardım gerektiren, üzücü bir durum.

Sanırım bu gayet gayet açık ifadeyi yanlış anlayanlar, oyunu da bu şekilde oynadılar. Böylece bu durum da kendi içinde sağlamasını yapmış oldu. 🙂 Artık konuşmaya gerek kalmadı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13

Birisi Steam etkinliğinde bu ekran görüntüsüne ödül göndermiş.

Kuru fasülye pilavın 7.5 TL olduğu zamanlar...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • PhoeniXim @phoenixim

  Uğur persona 4 incelemesi gelecek mi? Gündemden konuyla ilgili olduğun anlaşılıyor, ben gibi ilgilenmeyen insanlar bu oyunun niçin bu kadar popüler olduğunu merak ediyoruz 🙂 ts incelemesi gelirse diye başka yerden de izlemedim henüz

 • Uğur Yurtsever @ugury

  @phoenixim P4'ü PS3'te oynamıştım. O yüzden şimdilik satın almadım. Gold ile gelen ek içerikleri ve yeni karakterleri merak ediyorum aslında; ama şu an için en azından tam fiyatla alıp tekrar oynayıp bitirme gibi bir planım yok. İndirime girdiğinde de geç olur muhtemelen her şey için. 🙂

  Seri neden bu kadar popüler?

  İlk bakışta liseli karakterlerin olduğu anime tarzı görsellere sahip bir teenage oyunu gibi görünse de; aslında Jung'un analitik psikolojisinden yola çıkan (kolektif bilinçdışılık, insanların gölge arketipleri vs), son derece karanlık temalara temas eden suç hikayeleri anlatan ve bunu olabildiğince eğlenceli, neşeli, daha genel tabirle kaygısız bir üslupla yapmayı başaran benzersiz bir oyun serisi Persona. İlginç karakterler, sürükleyici hikayeler, kendine has sanat yönetimi, Pokemon toplamayı andırsa da aslında oldukça farklı ve derin Persona sistemi, eğlenceli ve taktik açıdan zengin sıra tabanlı oynanış... Neden bu kadar popüler olduğuyla ilgili anlatacak çok fazla şey var. PC'ye gelmiş olması müthiş bir şey. Herkese hitap ediyor mu? Tabii ki hayır. Ama benzeri de olmayan bir seri. Umarım P3 ve P5 de gelir.

 • gordonfreeman @gordonfreeman

  of of of cacık - turşu - kemalpaşa. Reflümü azdırmak istiyorum kombinasyonu 😀

 • KendiniGerçekleştirenKehanet @kgk

  @ugury Fallout 4 40 liraya düşmüş. Goty sürümü 80 lira. Bu DLC'leri almaya değer mi? Düz sürümünü mü almalıyım? Ve hatta bu oyunu almalı mıyım?