Yapılan binalar düzgün ve bilimsel olarak ciddi denetleme ile yapılsaydı bu vahim durum olmayacaktı. 99 da ki yönetime örnek gösterenler ( tabi ki onlarda suçlu)
aynı afet şimdi destekledikleri yönetime başına gelince,
Sanki Deprem son 20 yılda peydah olmuş gibi davranıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • mamoo @mamoo

  Deprem yönetmeliği kaç yılında çalışmalara başlandı bilmiyorum ama 2007 yılında yürülüğe girdi. Son 3 ay önce ki düzce depreminde bunun faydasını gördük. Yeni binalarda yıkılan olmadı 5-10 ağır hasarlı olanlar oldu. sıva çatlakları ve ufak duvar patlamaları oldu. Onlarda yıkım krarı verildi ve yıkım işlemi gerçekleştirildi.

Yeni çekilmiş görüntüler..
Firma ismi yazıyor tanıdıklarınızı uyarın.
https://twitter.com/ZAMajans/status/1622967588551548930

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu firmaların afetzedeler için halktan telefon aracılığıyla mesaj yoluyla
yardım talep etmesi çok kötü.
Halk olarak zaten biz yardım toplayıp gönderdik. Para için AHBAP hesaplarına yatırdık.
Hala afad için dijital satış şirketleri bile talep dileniyor.Koskoca şirketsin cironu bir kısmını ver.
Dijital yardım kartı yapmışlar. Bizle kafa buluyor bu firmalar..

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kendini bilmez insanlar bu depremi 99 daki depremle karşılaştırıp bir tarafa vurmaya çalışlıyor.
2011 deki Van depreminden hiç bahsetmiyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir kez daha belli olduki deprem ile ilgili hiç bir gelişme çalışma yapılmamış.
İşin ehli insanları ayrı tuturak inşaat sektörü gelişmemiş yada dikilecek binaların denetimi göz ardı edilerek izin verilmiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

http://www.koeri.boun.edu.tr/sismo/2/deprem-bilgileri/buyuk-depremler/

Öncekilerden hiç bir ders almamışız ve Ülkenin en büyük hem ticari hem nufus yoğunluğu olan bölgesinde 99 da olmuş depremden bile ders almamışız. Alınmamış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sense adını verdikleri 3. sürümünde olan başlatıcıyı kullanırken bırakmışlar bu kendine has tarzı olan arayüzü.
2009 yılında çıkardıkları Hd2 windows mobil 6 telefonda ve 2010 yılında desire android 2 telefonda. Bu arazüyü kullanırken bir anda windowsun kutulu arayüzü ile gpixel arayüz tasarımına geçiş yapmışlar.
Arkadaşlarımdan hatırlıyorum o arayüzü iphonelara jail break ile port yapıp kullananlar vardı.
https://www.youtube.com/watch?v=R2XQZ7SHbjc

HTC Butterfly İncelemesi

HTC'nin One'dan sonra elimize ulaşan telefonu Butterfly'ı inceliyoruz. Her ne kadar yıldız One olsa da, Butterfly da hiç yabana atılacak bir telefon değil. T...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Ohooo jailbreak'in anlamı vardı o dönemler. https://www.youtube.com/watch?v=PG6PTmHLyPU Şuan bunları arayan eden kimse de kalmadı. JB olayı da zaten çok azaldı artık, iphone kullanıcısı apple'ın istediği gibi şekillendi. Öyle temaymış memaymış bilmemneymiş bunlar yok. Farkedersen androidde de bunlar bir artıyken zamanında artık varolmasına rağmen çok daha az konuşuyoruz. Şuan temaları istediğin gibi androidde değiştiriyorsun ama bu eskiden çok büyük bir olaydı.

  • Edogawa @narako

   Android tarafında da kalmadı farklı birşeyler. ben hep zamanında
   Johnny Mnemonic filmindeki hack sahnesi gibi arayüzler hayal ederdim. 😀

   https://www.youtube.com/watch?v=smG7BIeIpOA

  • Orcun @orcun

   @narako Daha çok artık ikon değişimi arkaplan değiştirme falan gibi şeyler var. Android de o işler bitti gibi birşey. 😀

  • Edogawa @narako

   @orcun hep bu SJobs ve apple yüzünden. kullanıcılara, kendi istedikleri biçimde kullanılmasını dayattılar, bizide mecbur bıraktılar. 🙁

  • Orcun @orcun

   @narako Galiba android 14 de de şey gelecekmiş artık, eski sürümse uygulama apk yani android 11 12 13 için geliştirilmişse android 14 de çalışmayacakmış. Dışardan öyle apk yükledim güle oynaya yok bitti. 😀 Ufak ufak android de aslında kendi içinde kapanmaya başlıyor. Zaten apk işi de zorlaşıyor malum xsplit midir nedir garip gureba şeyler var artık onun açıyorsun öyle yüklüyorsun açıcı uygulamaları var falan.

  • Mert @merpheus

   @narako Magduriyet loading... Olay apple'in dayatmasindan olmadi, ankara pavyonu gibi her tarafi ayri oynayan arayuzleri talep eden boomerlar nerdler ya vefat etti yada kafayi yiyip emekli oldular. Yeni jenerasyon ve kullanicilarda bu tarz sacmaliklarla mastrubasyon yapmakla ugrasmiyorlar, toplumun evrimi bu yondeydi, bazi firmalar bunu gorup o yonde hareket ettiler sadece.

  • 3dfx @3dfx

   Ne kurcaliyorduk. Önce Untethered jb cikardi aleti yanlislikla kapatirsan tekrar acmak icin pcde komut satirindan komut yazman gerekirdi. 😀 Youtube videolari falan indirir, kaydeder sonra izlerdik. Simdi hala indirmek sorun 😀

   Gta chinatown wars mi ne vardi bitirmistim cok iyi oyundu.

   Simdi 5 yildir kullandigim telefonun menü arka planini bir kere degistirmedim 😀

 • İşlemcileri Seviyorum @athlon

  İlk Galaxy S vardı bende (I9000), android 2 felan vardı içinde tek tek kurulu apkleri açar ikon dosyaları, arayüzdeki ıvır zıvırları felan tek tek elle değiştirir tekrar derlerdik felan. Touchwiz arayüzü değişmişti günlerce port etmekle uğraşmıştık telefona, hızlı ve güzel zamanlardı 😀 Şu htc hava durumu uygulaması hala gözüme güzel gelir zamanın ötesinde.

  Şimdi ne tema ne ikon ıvır zıvır sade ve siyah olsun yeter diyoruz genel olarak insanlar default arayüzde kullanır oldu. İkon paketi felan bile bitmek üzere artık.