Karpuzu dilimlen zatmaslarsa hatrım kalır, ne büyük kozdu ellerinde ya. Sıfır mantık vardı tabii.
Nedense bu migros şubesinin başı ağrıyacak gibi hissediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 25

Spotify kendini toplamaya çalışıyor sanıyorum ki, masaüstü uygulamasında da güncellemeye gitmişler

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Edinburgh Dükü Prens Philip vefat etmiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

#Covid19 yasaklarını ihlal ettiği gerekçesiyle 300 "squat" cezası verilen genç adam hayatını kaybetti

Covid-19 yasaklarını ihlal ettiği gerekçesiyle 300 "squat" cezası verilen...

Filipinler'de 28 yaşındaki Darren Manaog Peñaredondo adlı adam Covid-19 kısıtlamaları kapsamında sokağa çıkma yasaklarını ihlal ettiği için polis tarafından 300 "squat" yapmakla...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Devlet işleri hala neden bu kadar aptal, 2021 yılına geldik ya. Yok adli sicili al yok onu al bunu al, ulan sen devletsin hepsini biliyorsun zaten sırf vakit geçsin diye istenen şeyler bunlar. Ben bir işe başvurdum mu gerekli tüm belgeleri sistem kontrol etsin onayını versin sana, oldu bitti. Vakit israfı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12
 • alper212 @alper212

  Mal müdürlüğüne para yatırıcam. İnternetten buldum numarasını aradım tarif etti kaymakamlığın içindeyiz diye tamam dedim. Gittim küçük bi kağıda iban numarası yazmışlar buraya yatırın parayı diyor kadın. Bunun için mi geldim oraya ben 😀 telefonda iban verse konu kapanıcak.

 • eballack @eballack

  Üniversitede öğrenci topluluğunda görev almak için bizden öğrenci belgesi istemişlerdi 😀

 • engin1984 @engin1984

  Okul idareciliği yapıyorum. e-okulda veya diğer sistemlerde zaten var olan veli telefonu, sınıf sayısı, aşı olan öğretmen sayısı (bu arada her yerde sayı 0) vb. pek çok bilgiyi bizden her gün excel'de istiyorlar. Entegre çalışma yok, birilerinin oturup 1 sene tüm sistemi birbirine bağlaması gerek, sonra da 1 yıl alışma süreci ve diğer 1 yıl da hata düzeltme ile geçse... Ama yeni nesil üst düzey yönetimlere girdikçe bu tür belge evrak işlerine "yetar artık" diyecek ve el atacak bu işlere, tamamen dijitale geçilecek, fakat mevcut kafa yapısıyla şu an kimse o işlere girmiyor.

  • Fatih88 @fatih88

   Bu ülkede evrak işi hiç bitmez 🙂 youtube bir pols kanalı var bir sözünü çok seviyorum biz adamı yakalarız evraklarını hazırlayıp bitirene kadar adam serbest kalır diye 🙂 . Devlet mekanizması aslında çağ atladı atlamasına ama entegrasyon kısmında yatıyor gibi. Kurumların işleri web sitelerinde iyi şekilde hallediliyor sadece birbirleri ile haberleşmeleri yok yada kendi içlerinde entegrasyonalrı yok ben ne yapacam altımdak yapıp bana versin.

Takip eden vardır belki diye paylaşayım, kamera olayı ile ilgil. Şimdi resmi olarak bildirildi ve tek kamera isteniyor tamam kopyaya çözüm değil ama hiç yoktan iyidir.
Yalnız istedikleri açı çok saçma hem masayı hem yüzümüzü görmek istiyorlar az önce derste hocaya hocam bir örnekle gösterir misiniz dedim beceremedi. Mantıken de notebook kamerasıyla o açıyı yakalamak imkansıza yakın. Karar alırken keşke bolca düşünseler. İki kamera dedim ona da yok dedi garip.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 28
 • Furkan4134 @furkan4134

  Bizde hem el hem yüz görünecek şekilde istiyorlar, telefonu koyuyosun uzağa o şekilde yapıcan ya da laptopu yan koyucan ekranı biraz eğicen öyle yapıcan.

  • johan @johan28

   valla amacı tam çözemedim zaten kalkıp gitmiyoruz bütün kafamızı görmek istiyorlar ve benim şuan bulunduğum evdeki masam buna uygun değil kaldı ki her sınav bir olmuyor bunu telefon kamerasıyla çözmek lazım notebookla iş çok zor onda da şöyle bir sıkıntı var telefonunu da görmek istiyor yani odada değil gibi bir lafı bile kabul etmeyiz dediler dertleri ne çözemedim. Telefonla çekersek başka bir telefon olmasına özen gösterin dediler. Çizim derslerinin çoğunu verdik Allahtan yoksa işler iyice karışırdı mühendislik sınavları gerçekten çok çilekeş geçiyor. Yani ben notebook kamerasını eğdiğimde ekranda gereğinden fazla eğiliyor ve ben çizimlerde ki perspektifi kaybetmeye başlıyorum vs. vs. sorun çok tam bir çözüm ise yok. Hocaların insafına kaldık

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Uzaktan eğitim işini beceremediler. Geçen sınavda, kamerayı televizyonun yanına dayadım. Yüzüm ve masanın altı gözüküyordu, sorun olmadan sınavı bitirdim. Çoğu kişide ya tavan gözüküyor, ya da çizim yaptığı masa gözüküyordu. Tam gün yaptığımız sınavı, yarım güne indirmişler. Proje internet üzerinden veriliyor, projeyi incelemek için masada laptop şart, 50*70 kağıt+ T cetveli+ laptop işin içine girince masada hareket edemezsin. Herkesin evinde, benim kullandığım gibi sistem yok, çoğu kişide çizim yapabileceği masa bile yok. Proje konusunu google'a yaz. Örnek projelerden birini, mekana adapte et. Muhakkak yapanlar olmuştur. Nereden yaparsan yap, alacağın not belli, o yüzden çok kastırmadı bizim hocalar.

  • johan @johan28

   Çizim derslerinde bu tarz kayıt vs. yaşamadan hallettik şükür, zaten biraz yeteneğe bakıyor cetvelsizdi çoğu ama dediğiniz gibi eğitimde eşitlik sıfıra iniyor resmen. Normal şartlarda okulda 5 saat sınavdayken gelip yardımcı olan hocalar şimdi düşman gibi davranıyormuş (ben yaşamadım) kayıt altına alındığı için en ufak bir ipucu yok açıklama yok. Masa mesela herkesin imkanı olmuyor bazılarına çok ütopik geliyor ama evinde mutfak masası hariç masa olmayan insanlar var bu ülkede.

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   @johan28 Proje dersinde okulda yardım etmezlerdi. O yüzden sorun yaşayan olduğunu sanmıyorum. Masa konusu dediğin gibi herkesde imkan yok, bende mutfak masasını, oturma odasına taşıdım. Evde bulunan masaların, kenarları düz olması lazım. Bazı masalar şekillli veya yuvarlak oluyor. Autocad gibi bir imkan var, ama kullandırmazlar.(yasak) Çok eski öğrenci olduğumdan, okul ile evden yapmanın, bir avantajını göremedim. Yine aynı şekilde notlandırma yapıyorlar. Üstüne sınav zamanında, evde dediğin gibi zorluklar oluyor.

 • CKabil @moshck

  360° kamera istiyorlar herhalde? Bunun başka açıklaması olamaz.

 • dikistutmazsabri @dikistutmazsabri

  Okul sırasında uyur pozisyonunda sınav yapılacak anlaşılan. 🙂

Az önce bir çok doktorla da görüşmem sonucu tam olarak emin oldum. O kadar emeğimiz boşa gitti, gerçekten millet hak ettiğini yaşıyor. Bugüne kadar gelen atakları hesaba kattıklarında çok büyük bir zirve göreceğimize eminler hatta karamsar olanlar günde bin ölüme yaklaşırsak hiç şaşırmayın yazdı. Her konuda neden böyleyiz biz, ekonomiyi toparlamaya çalışıyoruz 12 ay uğraşıyoruz bir gece hop 12 ayda uğraşılan tüm emekler çöp olmuş daha da beter olmuş ekonomi, pandemiyle savaşıyoruz aylardır (kendi adıma) doğru dürüst arkadaşlarımla bile yüz yüze görüşmedim, aylarca büyüklerimizi uzaktan ziyaret ettik, bir ton sinir stress, işler zaten tepetaklak. hop bir kaç hafta da o kadar çile boşa gitti. İnanlarda gram hakkım varsa ben helal etmiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12
 • lterlemez :) @lterlemez

  Ekonomi izin vermiyor çünkü, örneğin dövizi frenlemeye çalışmak ile çok büyük hata yaptıklarını anladılar ama iş işten geçti.

 • brcan @brcan

  İş bilmemezlik tamamen.İşi ehline bırakmazsan her şeyi ben bilirim dersen olacağı bu.

 • deepL @deepl

  Corona yalan diye program yapan haber kanalının müdürü rahat uyuyor mudur acaba. Zaten insanlar kolay olana inanma eğilimindeler. TR'nin 4 bir yerinden baş kente toplanıp sonra tüm TR'ye geri yayılan arkadaşlar acaba sorumlulk duyuyor mudur.

 • OLDBoy @oldboy

  Ekonomi yi düzeltme anlamında 12 aylık bir çaba falan olduğunu düşünmüyorum, "bir gece hop" dediğiniz gece birileri yine servetine servet kattı. Aynı şekilde ben artık virüsle de bir mücadele olduğuna inanmıyorum. Hatırlarsanız pandemi başında ingiltere de sürü bağışıklığını bekleyeceklerini söylediler ama sonuçlar çok kötü olunca ve ellerinde maddi imkan da olunca virüsle savaşa giriştiler. Bence bizimkiler baktılar kasa boş kimseye evde kal diyemiyolar, aşı alamıyolar, meydanlara da inmeleri lazım, biz de sürü bağışıklığına oynayalım dediler. Ölen ölsün kalan sağlar bizimdir diye. Kim zorda kalır bu durumda, en çok sağlık çalışanları zorda kalır. E zaten koronadan ölümü meslek hastalığı olarak bile görmediklerinden onlara da öyle aman aman bir sevgi besledikleri söylenemez. Yoksa yapılanların mantıkla izahı yok artık.