@hkellecioglu https://www.youtube.com/c/microcosmos/videos şu tarz videolar güzel olabilirler ama bunlarda da telif sıkıntısı olur büyük ihtimalle

BeğenFavori PaylaşYorum yap

"Türkiye, iklim değişikliği konusunda tarihi bir adım atıyor. Önümüzdeki ay Paris İklim Anlaşmasını onaylama kararı aldık."

Bunun cezasını yine biz çekeriz, bizde yıllardır böyle olur. Bu tarz anlaşmalara katılırız ama kontrol etmediğimizden sürekli bir ceza silsilesi içinde döner dururuz. Bu ceza illa direkt kesilmiyor "çevreci" fonlara erişimi engelliyorlar oluyor bitiyor.

Bu arada Paris İklim Anlaşmasını imzaladıktan sonra elektrikli araçlara, güneş enerji panellerine vb. "çevreci" yaklaşımlara da güzel bir zam yaparız ki tam üstüne mum olsun.

#KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

🥰🥰🥰

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Öyle taşıma ruhsatını şeker dağıtır gibi dağıtırsan olacağı bu.

Silahla dehşet saçan eski futbolcu hakkında tutuklamaya yönelik yakalama...

Sancaktepe’de yol verme meselesi yüzünden çıkan tartışmada Halil İbrahim Scholten’i silahla vurarak öldürdüğü, 4 kişiyi yaraladığı iddia edilen firari eski futbolcu Sezer Öztürk...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Papa Emeritus @pope

  Kötü olan zaten alıyor ama iyi olanda alabilirse en azından bunlar silaha güvenemez çünkü karşısındakinin de silahlı olup olmadığını bilemez. Ya toptan kaldırılsın yada rahat rahat alınabilsin silah taşıma ruhsatı. Hatta taşıma hariç normal ruhsatın da böyle olması lazım. Bunun ortasının olmadığını düşünüyorum.

  • Johan @johan28

   Özetle bana kalırsa iyi bir adalet sistemine ek olarak silahlanmanın en azından taşımanın zorlaştırılması. Herkesin aklına USA örneği gelir ama oranın nasıl bunu bir hak olarak gördüğünü hangi dönemden geçtiğini iyi bilmek lazım. Şuan silahlanmanın önü açılırsa TR de kaos olur o kadar net söylüyorum, belki ileride uygun şartlar sağlanır o zaman düşünülebilir ama ben hedefe sıkarken bile insanlarda ne biçim duygular uyandığına da şahit oldum. Geri dönüşü zor olan bir hamle silahla birini vurmak üstelik çok hızlı gelişiyor.

 • Rasko @rasko

  Silahın ruhsatlı olup olmadığı belirtilmemiş haberde?

Yıldızların ömrü ne kadar? | Teke Tek Bilim - 19 Eylül 2021

Teke Tek Bilim'de yıldızların nasıl oluştuğu konuşuldu... Yıldızlar hangi elementlerden oluşur ve nasıl söner? Güneş sönünce ne olacak? Yıldızlar nasıl ışık ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

E nabız üzerinden erişimleri kontrol ederseniz. Alerjik geçmişi olanlarda olduğunu düşündüğüm bir çalışma için izne tabi olmadan veri görüntüleme işlemi yapılmış 😀 Sözde verileri görmek için izin istemesi gerekiyordu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Konudışı
DW, Merkel çalışmalarına başlamış. 16 yıl çoook uzun bir süre ama halkın geneli ve rakamlar memnun gözüküyor, DW de bu doğrultuda neler doğru neler yanlış gitti halk memnun mu vb. sorulara cevap arıyor tabii belli bir bakış açısıyla

Emekliliği en azından 1 yıldır belki daha uzun süredir belli, peki en kritik soruya gelmek istiyorum TÜRKİYE olarak biz bu konuda ne yaptık ? Merkel bize bayılmıyordu ama nefret de etmiyordu , bu kadar büyük bir Türk kitlesi Almanya'da yaşarken umarım hem Türk-Alman ilişkileri hem de ekonomik ilişkiler için gerekli adımları atmışızdır Merkel sonrası dönem için.

Bunu da buraya atıyorum tarihe bir not olsun diyerek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Muhteşem teknolojik atılımlar

BeğenFavori PaylaşYorum yap