Telefonun arkasına takılan parçaları nasıl bulabilirm. Yüzük olanlarından değil ama, resimdeki gibi olanından

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Windows'suz yapamıyorum ama telemetri toplamasından, sürekli yersiz update yapmasından, arka planda sürekli bir yerlere bağlanıp durmasından şikayetçiyim diyorsanız harika bir tutorial'a denk geldim. Videodaki adımlardan sonra tamamen kapalı kutu, her türlü bloatware'den temizlenmiş bir windows'unuz oluyor. Adımlar çok ve zahmetli ama bu tür işlerle uğraşmayı sevenlere koymaz.

https://www.youtube.com/watch?v=YTL0i5XzS7k

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13
 • Ali Mali @mali5481

  işlem sonucunda iso mu oluşturuyoruz yoksa kurulu Windows üzerine mi yapıyoruz?

 • reducto @protego

  Kusura bakmasınlar da ne idüğü belirsiz sözde temizlenmiş ve güvenlik eklenmiş? üzerinde oynanmış Windows indirip kuracağıma Microsoft'un telemetri sistemlerini yeğlerim. "Windows 10 minus the spyware plus added stability and security." Ki ilginç olan bugüne kadar milyon kez Windows sizi izliyor deseler de biri de kalkıp aha aha bakın şu şekilde gizli gizli izliyorlar, ahanda bağlandığı ip adresi ahanda gönderdiği bilgiler diye bir kanıt sunamadı.

 • Serhan @babazula

  Microsoft bunu resmi olarak sağlıyor zaten LTSC sürümü olarak bizzat kullanıyorum. Önyüklü gelen uygulamalar yok, telemetri yok. Sadece işletim sistemi çalışıyor

 • Ufkabakan @ufkabakan

  Çöp10 dan uzak duruyorum. Aktif kullandığım hiç kapanmayan WorkStation Desktop PC Win7, mobil cihaz ise HUAWEI MateBook 13 2019 ile mecburen Win10 kullanıyorum. Bir kaç yıl daha Win10 geçmeyi düşünmüyorum.

  Bu tarz önlemler yerine networkü harici bir FireWall ile internete çıkarıp MS ait tüm IP Blockları kapatılabilir. Bu da bir çözüm olur sanırım.

Tecrübelerime göre Yandex'in görsel araması Google'ı baya tokatlıyor. Yandex, webde başka nerelerde var çok doğru buluyor, benzerlerini de yüksek doğrulukta öneriyor

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Cloudflare'ın WARP vpn hizmetini Turkcell engellemiş. Ben dün mobil veri üzerinden kullanmaya çalıştım olmadı. Superonline'da falan da çalışmıyormuş

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ETS 2 klasörümde bir sürü profile ve save dosyaları var. Ben ayrı kaydetmiyorum oyun oto yedekleme yapıyor bunlardan hangilerini silsem olur?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Dizüstü arayanlar için fırsat buldum.Linkteki laptopu sepete ekleyince 4.250'ye denk geliyor. Fiyatına göre özellikleri iyi. Casper'ı beğenirsiniz beğenmezsiniz orası size kalmış,

https://www.n11.com/urun/casper-nirvana-x4001005-av00x-s-f-i3-1005g1-12-gb-ram-500-gb-ssd-14-free-dos-dizustu-bilgisayar-1759343?magaza=casper

Casper Nirvana X400.1005-AV00X-S-F i3-1005G1 12 GB RAM 500 GB SSD 14" Free Dos...

Casper Nirvana X400.1005-AV00X-S-F i3-1005G1 12 GB RAM 500 GB SSD 14
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Youtube'da kanalın amazon refli linkine tıkladığım zaman beni italya websitesine gönderiyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ad33p @ad33p

  Düzeltemezsiniz, o linke tıkladığınızda kullandıkları referans yönlendirme sitesine gidip bunu düzeltin demeniz lazım. Ben bir defa denedim ama değişen bir şey olmadı. 🙂

  • ad33p @ad33p

   Buldum epostayı geni.us'muş. Cevapları böyle. Amazon'un ürün bulma apisi otomatik yönlendiriyor. Onlar Türkiye için bunu erişilebilir kılınca yapacağız demişler. 2 yıl sonunda hala aktif değil demek ki.

Gece gece istanbul depremi geldi aklıma, bakan geçenlerde 300 bin konutun yüksek riskli olduğunu söyledi, ortalama 1.2 milyon insana tekabül ediyormuş bu, 7 şiddetinin üstünde bekleniyor, bu kadar insanı kim kurtaracak yahu? 3 gün içinde çıkardın çıkardın ondan sonra umut yok zaten. Depremiyle de bitmiyor ki, denizin taşması sonucu seli var, yangını var hele bir de kışa denk geldi mi o doğalgaz patlamalarını nasıl durduracaksın? Kıtlığı ayrı sorun gıda tedariğini nasıl sağlayacaksın? Normal zamanda bile karayolunda saatlerce trafik oluyor deprem zamanı kim girip çıkacak o şehre? Yağma desen ayrı sorun, olağan zamanda bile ülkenin paçasından suç akıyor deprem sonrası kimi nasıl kontrol edeceksin? Tüm ülkenin ekonomisi İstanbul'da dönüyor ne zaman toparlayacaksın da tüm ülkeyi doyuracaksın? Doktorunun, itfaiyecinin, polisinin akıl sağlığını nasıl koruyacaksın herkes kendi ailesinin telaşına düşecek, hekiminin aklı ailesindeyken nasıl yaralıyı doğru dürüst tedavi ettireceksin? Yav hadi her şeyi geçtim, her şeyi bırakıp o moloz yığınlarını nasıl kaldıracaksın? İzmir de bir elin parmağı kadar bina hasar gördü de haftalarca kontrollü yıkımıydı şuydu buydu derken canın çıktı. Of ki ne of daha neler neler vardır aklıma gelmeyen. Ülke hala o muhalefete ne demiş, yok şu milletvekili şuna ne twit atmış bunun derdinde. Öyle bir gelecek ki bu tokat hiçbirimizin hayatı eskisi gibi olmayacak. Böyle bir travmayı hangi toplum kaldırır bilmiyorum.

Ama bu kadar akılsızlığa, bilimsizliğe, aymazlığa, cahilliğe müstehak. Müstehak olmamasını çok isterdim ama bunu haketmediğimizi kimse söyleyemez. 20 yıldır bu felaketin geleceğini bile bile yapılanlar ortada. İçinizi sıktıysam affola uykum kaçtı aklıma gelince paylaşmak istedim. Ara ara düşünüyorum başıma ağrılar giriyor

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 36
 • Shamino Salle Dacil @salledacil

  Bu kadar binanın yıkıldığı ve ek olarak ağır/orta hasarlı binaların olduğu bir depremde kurtarma operasyonlarının bile uzun bir süre (göçük altında kalan insanlar için olması gerekenden) yapılamayacağını düşünüyorum ben. Kurtarma ekiplerinin kaçı düzgün binalarda yaşıyor? Hepsi sapasağlam göreve başlasa bile bu büyüklükteki bir yıkıma müdahale edebilecek sayısal yeterliliğin olduğundan da şüpheliyim. İzmir depreminde 17 bina yıkıldı ve günlerce sürdü kurtarma çalışmaları, kolay değil. Sadece vergi yüzünden hükümetlerin değiştirilmesi lazım.

 • Haydar8999 @haydar8999

  İzmirde gördük yapıdan ziyade yapının yapıldığı zemin çok önemli yıkılan yerlerin çoğu zamanında balçık imiş yani mahallenizde böylesi bir duyum varsa başka yere taşınmak iyi olabilir... (duyum dışında tespit edebiliyorsanız zemini daha bilimsel olur tabi ki)

 • qubit @qubit

  Ne yazmalı bilemiyorum, TS açık hava kahvehanesi maalesef bu tarz bir konuyu konuşmaya uygun değil, bununla başlayabilirim. Mesela keşke deprem üzerine bir forum kategorimiz olsaydı dedim. Herhalde donanımhaberde bile yoktur. Bu depreme karşı hazırlanmak isteyenler için bir STK veya hiç olmadı bir özel internet sitesi bile olduğunu sanmıyorum. Dolayısı ile depremden depreme korkan ve deprem gerçeğini hatırlayan bölük pörçük bir olamamış milyonlardan ibaretiz. Bir şeyi çözemeyiz.

  Günde 100 ekip şu an bina kontrol ediyor (Tayfun Kahraman'ın YT röportajları). 2023'e tüm şehri bitirmek hedefindeler. Fakat bir seferberlik olsa askere giden inşaat mühendisleri vs. bu sayı 1000'e çıksa da 2023 yerine 6 ayda bu bitirilse? Bence ilk bu hedeflenmeli. Öncelikle her Türk vatandaşı evi sağlam mı değil mi bunu bilmeli. Bu anayasal hakkı. Ama halkın bu birinci gündemi değil, olmayınca da politikacılar hangi saçma metro hattına kredi bulsak onun derdindeler.

  Sonra? Bilmiyorum. Bugüne kadar rasyonel bir çözüm duymadım. Ben politikacı olsam çürük evi asker zoru ile boşaltırım çünkü tek kişinin bile canı kıymetli. Sattırmam-kiralattırmam. Ülkenin bağımsızlığı bekası için bu şehir önemli.

  Allah acısın ile bitireyim.

 • Fırat Duran @firat_duran

  Devlet ayrı suçlu, yapan ayrı suçlu, yaptıran ayrı suçlu, oturan ayrı suçlu. Hepimiz suçluyuz yani.
  Geçmişten günümüze kadar bilinen bir gerçek "Deprem", binaların nasıl yapıldığı kimsenin umrunda değil. Oturan da dış kaplamaya bakıyor artık "aaa güzel" hadi oturalım.
  Depremle ilgili değil ama mantalite olarak aynı bir örnek vereyim;
  Benim okuduğum okulun tam yanına otel yapılmıştı. Sürekli birileri gelip, işte zil sesi yüksek, çocuklar çok ses yapıyor, cama top geliyor vs vs deyip duruyordu.
  Burada kim suçlu?
  Devlet! Niye izin verdin
  Yaptıran! Niye geleceğü görmedin?
  İşleten! Bilmiyomuydun?

BKM Kitap iyi hoş ucuz da çok geciktiriyor ya. Bir tane kitabın tedarik siparişini vermişler diğerleri bunun yüzünden cumadan beri kargoya verilmedi. Acil kitap gelmesi gerekiyorsa uzak durulması gereken bir site

BeğenFavori PaylaşYorum yap