#BasitWindowsBilgisi Dizüstü bilgisayarınızın pil ömrünü cmd'den 1 satır kodla çok basit bir şekilde öğrenebilirsiniz. Öncelikle cmd'yi yönetici olarak çalıştırıyorsunuz, daha sonra tırnaklar olmadan ''powercfg -energy -output c:\pil.html'' yazıp enter'a basıyorsunuz. Daha sonra C: klasöründe pil.html adında bir bağlantı göreceksiniz. Buna tıkladığınız zamanda tarayıcıda size bilgisayarın pilini etkileyen bilgileri ve sağlığını göreceksiniz. burada önemli nokta pil bilgilerindeki Tasarım Kapasitesi ve Son Tam Dolum kısmı. Tam Dolum kısmı kapasiteye ne kadar yakın olursa o kadar sağlıklı demektir pil. Benim bilgisayarın 1.5 senelik süre zarfında iyi sayılabilecek durumda mesela. Siz de böylelikle kendi pilinizin sağlığını görebilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 18

Ehliyet için nüfus müdürlüğüne gittim, sağlık raporumda fotoğraf yok diye kadın gönderdi. 6 aydır uğraşıyorum kursuydu sınavıydı derken. Sağlık raporu ayrı bir keşmekeş zaten aile hekimine gidiyorsun hastaneye gönderiyor, o aile hekimine gönderiyor. Her sene zorlaşmasa almaya niyetim yoktu, müsaitken alalım dedim burnumdan geldi...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İyi akşamlar, kulaklığım bozuldu yeni kulaklık alacağım ama kafam inanılmaz karışık. Bir kafaüstü alayım diyorum, bir kulakiçi iyidir diyorum ama işin içinden çıkamadım, doların üstüne de kötü denk geldi ama kulaklık elzem, alınacak. Buraya 0-80 TL arası kullandığınız, tavsiye edeceğiniz kafaüstü/kulakiçi kulaklıkları yazarsanız sevinirim. #Kulaklık

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

#boykot meselesinde anlamadığım noktalar var. Elektronik üründen kasıt fiziksel bir ürün mü yoksa yazılım falan da dahil olacak mı? Apple'ı yasakladın veya ağır vergi bindirdin, e Samsung'un veya Huawei'nin içinde Android var, o ne olacak? Dell yasaklandı, Asus aldık. E içinde Windows var gene ABD menşeili. Bu durum nasıl olacak merak içindeyim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Merhabalar, Türknet'e geçişim tamamlandı fakat eski modemde arıza çıktı yeni modem almam lazım. Asus N16'nın namını çok duydum. Hattım ADSL ama almışken VDSL almak lazım artık. Tavsiye eder misiniz N16'yı? #Modem #turknet

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 16

Türknet'te telefon numarası ile sorgu yaptığımda alabileceğim hızı her seferinde farklı gösteriyor. Dün 35 mbit idi bugün 16 gösteriyor. Geçen aylarda da hep 35 gösteriyordu. Ne oldu da bir anda 16 göstermeye başladı? @turknetdestek #turknet

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Plus herkese hayırlı olsun. İnşallah herkes için yararlı olur, bu kitleye ve Teknoseyir'e bu işin altından başarıyla kalkacaklarına dair güvenim tam. Yalnız abonelik kısmını, siteye yeni girenler için daha erişebilir yapmak mantıklı olabilir. Bir de Plus üyeleri kendi sayfalarında üyeliklerinin bitim tarihi görürse daha güzel olur. Tekrardan hayırlı olsun herkese.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Mustafa Sakallı paylaştı.

Eve gelen İnternet hizmetlerinin teknolojisi hakkında;

1. Fiber aldığınız hızın tanımı değil, hizmeti aldığınız tesisatın kablosunun teknolojisinin adıdır.
2. Firmalar evinize yada apartmanınıza bakır kabloyla hizmet verebilir ama isimlendirirken evinize en yakın santrale gelen kablonun adıyla isimlendirirler.
3. Fiber kablo santrale geldikten sonra evlere farklı teknolojilerle dağıtılarlar örnek olarak; adsl, vdsl, docsis, veya gerçek anlamda fiber.
4. Santralden evinize gelen bu farklı teknolojiler farklı hızlarda ve farklı donanımlarla çalışır. örneğin docsis Max 100 Mbit/sn iken adsl 8 Mbit/sn'dir.
5. Eve direk gelen fiber kablo sonuçta bakır kabloya dönüştürülür ve router interneti yine bakır kabloyla alır ama buradaki avantaj fiber'i bakır'a dönüştüren converterın routera yakın olmasıdır.
6. Fiber Kablo bakırdan farklı olarak cam ve plastik malzemeden üretilir ve bilgi iletimini elektrikle değil ışıkla yapar. Işıkla yapılan veri transferi yönetiminde veri yolu kapasitesi çok yüksek olduğundan fiber kablo bakıra oranla daha çok veri taşıyabilir ve dışardan gelen manyetik alan etkilerinden etkilenmediğinden veri kayıplarının giderilmesinden kaynaklanan kapasite düşmesi durumu yaşanmaz.

Umarım internet hizmeti seçimi yaparken biraz faydası olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Turkcell bu Bip'i kullandırtmayı kafaya koymuş anlaşılan. Kullanan varsa haberi olsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

SSD'den sonra HDD kullanmak zorunda kalınca anladım ki, SSD'ler nimet. Windows 10'u SSD'li bilgisayara her şeyiyle 30 dakika da kurarken 5400 Rpm diskte yaklaşık 2.5 saat sürdü. Sürücüleri, güncelleştirmeleri adam akıllı kurulana kadar ki hantallığı da cabası. Kullanmayan arkadaşların bilgisayarlarına ilk upgrade'i SSD olsun. #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap