Elektrikli otolara farklı bir bakış olmuş. Kasırga gibi felaket anlarında elektrik kesintisi olduğu zaman bu acil durum araçları elektrikli olsaydı hiçbiri çalışmayacaktı ya da şarjları yetmeyecekti.

https://twitter.com/kscottpugh/status/1575317027077738503

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12
 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  Sacma sapan fosil enerji lobilerinin trol hesaplarini takip etmeyin...

 • Orcun @orcun

  Bakış açısı tamam doğru ama kardeşim içten yanmalı motorlar 100 yıldır geliştiriliyor ve üretiliyor. Yani 100 sene ya, boru mu ? değil. E elektrik kaç yıldır var ? tamam içten yanmalı fosil yakıt dünyanın anasını belledi içinden geçti de e kardeşim sistemi komple yakıp atıyoruz yerine pilliye geçiyoruz da o pillinin üretim maliyeti üretiminde kullanılan kaynaklar + bunlara yeni yeni yatırımlar eklenecek derken daha da anası bellenmeyecek mi dünyanın ? zaten kazık girmiş girmiş böyle delik olmuş kocaman artık, sen oraya kazığı dur ya ufaltayım daha az sokayım desen ne fayda ? giden gitmiş artık.

 • Ekrem @huseyinekrem

  Bu durumda gaz alabilecekler sanki 😀 Az öteden bulurlar, taşınabilir açılabilir devasa güneş paneli platformları filan bir şeyler çözerler illa ki.

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Ama eksik var; buna askeri araçları da katınız lütfen, onların da yarı yolda kalmasını istemezler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Avrupa kırsalıyla aramızda mimari olarak 300 yıl var. Aşağıdaki örnek Fransa kırsalında bir yer.
(Fotolar rastgele örnekler)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 36
 • UnicornKnight @unicornknight

  çünkü birinde yerleşik olanlar çoğunlukla iyi ve güzel olan her şeye dini bir kılıf uydurup reddeden ..MAR bir güruh. (bilin bakalım hangisinde 😊)

  netice itibariyle dar gelirli olma noktasında bizimkilerden pek de farklı olmayan yanıbaşımızdaki ve esasen egemenlik sahamızdaki adalarda yaşayan Yunanlılar ve onların adalardaki yerleşik halleri Fransa kadar uzak bir örneğe bakmayı da gereksiz kılıyor. üzücü ama gerçek şu, o adalar bizim elimizde olsaydı Karadenizli Müteahhitler tarafından çoktaaan içlerinden geçilmişti.

  • Distor @distor

   Köy evini en kolay nasıl güzel yaparızı çözmüşler. Kireç sıva; kapı, pencere ve çardağa mavi vb. boya; çiçekli, çiçeksiz sarmaşıklar; saksıda çiçekler, taş duvar ve taş patika. Ucuza eve çağ atlatıyorsun.

 • Emir Akdemir @emir-akdemir

  Hep merak ettiğim bir konu var. Avrupa ve Amerika kırsalında (Avrupa'daki fotoğrafta sağdaki ev mesela) tek katlı evlerin çatısı aşırı dik olabiliyor ve bayağı da yaygın. Sebebini merak ediyorum niye çatı tasarımları böyle diye. Tavan yüksekliğinin çok geniş olması veyahut tavan arasına kat yapmak gibi faydaları aklıma gelse de, onu yapmak yerine ikinci kat çıkılıp üstüne çok daha kısa ama yine de içeriyi ferah hissettirecek kadar yüksek bir çatı yapılamaz mıydı mesela? Kendimce bulduğum sebep muhtemelen tıpkı bizde olduğu gibi orada da yerel yönetimlerin belli başlı sınırlamaları var ve kolay kolay kat çıkılamıyor fakat insanlar tavan arası da olsa ikinci kata sahip olabilmek için böyle bir yönteme başvuruyor. Ama gerçek sebebi merak ediyorum doğrusu.

 • motac @motac

  Kar yağmur için arkadaşın dediği gibi. Bir de Hollanda tipi çatı var yarım kat gibi asıl o ekstra kat olarak kullanılıyor. Bizim orijinal kerpiç evlerde de çok düz değil en azından saçakları daha uzun oluyor kerpiç ıslanmasın diye. Ama yeni son 50 60 yılda yapılan yapılar nüfusunun önemli bir kısmını savaştan hastalıktan kaybettiği için bilgili adam az kaldı pek akıl mantıkla değil bilebildiği kadarıyla yapıyor. Ayrıca kırsala okul sağlık merkezi elektrik vs getirmezseniz insanlar da il merkezine kaça Türkiye'nin batısında 1983 yılında bağlı bulunduğu ilçeden büyük köye 🙂 elektrik geldiğini düşünürsek doğaldır. İstimlak ve tapu dolandırıcılığı ile mal güvenliğini delerseniz insanlar uğraşmaz.

 • gercekuykucu @gercekuykucu

  Bulgaristan'ın köyleri ile bile karşılaştırılsa Bulgaristan önde kalıyor.

İstanbul'a tekrar yaz geldi. Yarın da hava 28 derece.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

22H2 ideale çok yaklaşmış. 11'e geçmeyi çok isteyen ama kararsız kalan varsa geçebilir bence.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

22h2'de nihayet klasör önizleme gelmiş hiç söylemiyorsunuz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12

İlk kez bir güncellemede onay formu gösterdi. Hayırlar olsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12