Gördüğüm en iyi deepfake 😆https://twitter.com/beyawonce/status/1638189285433024516?s=46&t=F6a3jqcA_BuRGVJR1uQzvQ

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Siri ya da Google olsaydı apartman duymuştu 😆https://youtube.com/shorts/XXE7gpp-RBM?feature=share

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teşekkür ederim Binance aldığım ilk destek 🙏 #deprem

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Adana şuan bile sallanıyor mahallede binalar çöktü Adanadan çıkmaya çalışıyorum Havalimanı yolculara kapalı diyorlar bilet satıyor ne yapacağımı bilmiyorum Titanik de gibiyim #deprem

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 15
 • yilank @yilank

  iyi de , bunu Cin`in yaptigi nereden belli. Kabul mu ettiler !? ( cok takip etmedigim icin soruyorum). Yoksa, 11 eylul benzxeri bir durum mu yaratmaya calisiyorlar. Malum, ekonomileri yavas yavas cortingen shtrausgen 😀

 • çöküş @noisecash

  Balonları da vururlar...
  Balon neydi ,sevgiydi emekti

 • ersoy @ersoy

  Bir şey çıkmaz bundan, balonu kontrol diye bir şey yok. Rüzgar nereye götürürse. En azından Kapadokyada'ki balonlar öyle. Bu da farklı değildir herhalde.

  • UnicornKnight @unicornknight

   balonu kontrol diye bir şey yok mu?

   yüksek irtifa balonları atmosfer olaylarının takibi yolu ile kullanılmakta, dolayısı ile hangi noktada, hangi zaman diliminde ve hangi yüksekliğe çıkacağı belirlenmiş şekilde bırakıldığı vakit yol alacağı rota önceden hem matematiksel hesaplamalar hem de doğrudan simülasyonlar üzerinde modelleniyor.

   kaldı ki o mukayese ederek bahsettiğiniz sepetli sıcak hava balonları dahi farklı yüksekliklerdeki farklı hava akımları yoluyla yön verilen taşıt araçlarıdır. öyle "saldım çayıra, mevlam kayıra" şeklinde kafalarına göre yol almazlar. ya da Kapadokya'da kullanıldığı gibi olduğu yerde yükselip tekrar olduğu yere insin diye tasarlanmamışlardır.

  • ersoy @ersoy

   @unicornknight hocam ben rehberim ve işimin bir parçası kapadokya'da balonlar. pilotlar, firma sahipleri epey tanıdık var ve arkadaşım bir pilotla uçmuşluğum var. onların söylediği bu. hava kanallarını az buçuk bilen iyi tahmin eden yetenekli pilotlar var ama her zaman söyledikleri akım nereye götürürse oraya gidiyorlar. içinde pilot olduğu için belli bir oranda kontrol var, tam başı boş değil ama genelde sabahları, hava ısınmadan kalkmalarının nedeni kontrolün daha kolay olması. geç kalıp sıcak havaya düşünce aksaray'a geçen kaza yapan gibi mazı'ya gidenler arada oluyor tabi.

   bu pilotsuz balonlar nasıl çalışır bilmiyorum ama hava akımları da o kadar sabit olmadığına göre, belli bir yere kadar kontrol vardır diye düşündüm. uzaktan kumanda dümeni falan varsa onu bilmiyorum. ama yine de bundan bir şey çıkmaz.

   ek. kapadokya'da olduğu yere inip yükselmiyor.

  • UnicornKnight @unicornknight

   @ersoy tipik yurdum insanları o bilgileri paylaşanlar. "kullandıkları kadar", "ihtiyaç duydukları kadar" hakimler konuya. sıcak hava balonları pek değişmiş denemeyecek çalışma prensip ve teknolojileri ile 1700'lü yıllardan bu yana varolan basit ulaşım araçlarıdırlar. ha tabi bu bahsi geçen sepetli sıcak hava balonlarının günümüz gerçekliğinde bir ulaşım aracı olarak kullanılamayacağını, ancak "arap eğlencesi" tadında iş göreceği gerçeğini değiştirmez o ayrı.

   lakin yüksek irtifa balonları bahsettiğim şekilde bir hayli detaylı ve karışık modellemeler yoluyla kullanılan gayet modern ve profesyonel ekipmanlardır. öyle ki bunların yakın gelecekte "alçak irtifa uydusu" şeklinde kullanımı dahi düşünülüyor iletişim alanında. (ki konumuzla doğrudan ilintili anahtar husus bu, şu anda yörünge uydularından daha alçak irtifada askeri gözlem için zaten kullanılıyorlar)

   Çin Komünist Partisi her zaman olduğu üzere insanoğlunun kollektif zekası ile adeta alay eder tarzda bir saçmalıkta ve düşüklükte yalanları ile konuyu önemsiz kılmaya çabalıyor bu bahaneler ile.

  • ersoy @ersoy

   @unicornknight arap?, bilgilerini güncelle hocam. arap gitmiyor kapadokya'ya. evet benim firma sahibi pilot arkadaş tam "yurdum" insanı. üç dil biliyor, iyi bir üniversite, amerika'da pilotluk eğitimi aldı. bu bilgi ile şu anki ekonomik durumu kaç milyon dolar oldu bilmiyorum. ama salak yurdum insanı, anlamaz bir şeyden 😀

  • UnicornKnight @unicornknight

   @ersoy tamam hocam sizin arkadaşı NATO'ya MENA Bölgesi Birleşik Hava Doktrinleri Komutanlığı (p.s. yok öyle bir komutanlık, şimdi birileri de buna yükselir falan ehehe) kadrosuna aldıralım hemen. 👍

  • qubit @qubit

   Şöyle düşünün bizim bu büyüklükte bir balon eskaza Atina üstlerinde (uzaya yakın bir yükseklikte bile) gözükseydi ne olurdu? Aylarca Türkler garip Yunanlıları işgale kalktı diye tüm Batı basınındaydık.

Giderken yeni havalimanı metrosunu kullanırım dedim yürüyen merdiven çalışmıyor çooook uzun yürüme mesafesi var havalandırma yok vagonlar tam hızla çalışmıyor, türbülansa giren uçak gibi çok sallanıyor ilk ay bedava yoksa para verilmez rezalet puanım 10/9

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 24

Thanos’un dediği gibi‘’Reality can be whatever I want’’ https://twitter.com/ilkinkaracan/status/1620004118772461568?s=46&t=QUjwCiBHsUIQMg7XSYEIlA

BeğenFavori PaylaşYorum yap