Selamlar, arkadaşıma genel kullanım (dizi, film izlenecek, oyun oynamıyor) için maksimum 8000 lira bütçeli laptop arıyoruz, önerileriniz nelerdir?
#LaptopTavsiyesi #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Çanaksız uydu alıcısı için ne tavsiye edersiniz?
#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 11

Arkadaşlar kardeşime dizüstü bir bilgisayar almamız gerekiyor. Oyun oynayan biri değil, genellikle üniversite tezi, projeler, ödevler, slaytlar vs için kullanacak. Önerilerinize ihtiyacım var, neler tavsiye edersiniz ve sizce pişman olmamak niçin nerden alınmalı? #akış #TeknoYardım #laptopöneri

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 15
 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Nerede kullanılacak, hangi bölüm için kullanılacak, okulu çevre birimlerini eksiksiz sağlıyor mu, yazılım desteği var mı?

 • Emir @ecy

  Bütçe olarak 6 bin liraya kadar çıkabiliriz. Oyun oynamayacak okul için kullanacak kısmını yazmamın bir sebebi de genel kullanıcı olacağı için söyledim, yani en fazla dizi-film izler, yıllar boyu asgari sorunla ya da sorunsuz kullanması en ideali.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   Yukarıda tartışıyorum zaten ama benim naçizane önerim. Intel bakacak olursanız, önce i7 olmasına sonra bellek miktarına sonra da diğer özelliklerine bakın. İşlemci, bence, uzun süre dayanmasını sağlayan özellik dizüstülerde; sonrasında ise bellek geliyor. Üzerinde 8 alınsa da, mesela 16 olabilecek bir cihaz bakın. Sonrasında ise gpu, ssd/hdd, çözünürlük bakın (hatta çözünürlüğü bu ikisinden önce de bakabilirsiniz). AMD için ise ben hangi modelini aldı isem memnun kaldım (ilk 64 bit mobil işlemcisi Turion 64 -HP Compaq NX6225- ve daha yakın zamanda çıkan A6 3400M'i -ASUS K52TA- kullanıyorum şu an).

İngilzce sözlük uygulamalarından hangilerini kullanıyorsunuz, ne tavsiye edersiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

#akış #instagram
Bir süredir tarayıcıdan instagram sayfalarına, linklerine girip birkaç gönderi aşağı indiğimizde tıpkı facebookta olduğu gibi sayfa kitlenip giriş yapmaya zorluyordu. Bu zaten sinirimi bozmaya yetiyorken bugün de linke tıkladığımda karşıma direk giriş yap kısmı çıkmaya başladı. Nefret ediyorum. Nefret...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Bugün bi arkadaşım wp grubumuzda paylaştı bunları. Hepsi de bugün birkaç saat arayla olmuş. Pişmiş tavuğun başına bile gelmez mi denir, çölde kutup ayısı mı bilmiyorum. Okurken sinirlerim bozuldu.
#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • mkyb @mkyb

  N11'de iade talebi kısmı sorunlu. İade açıyorsun satıcı kafasına göre osuruktan nedenlerle red ediyor N11 karışmıyor. Şikayetvar.com'a yazınca aman efendim kusura bakmayın biz ilgileniyoruz deyip paramı iade etti N11. Şikayetimi silmem içinde özellikle istekte bulundular. Ben üşenip silmedim 2 gün sonra paranızı iade ettik lütfen şikayetinizi silin diye tekrar aradılar.

#teknotavsiye #akış #tavsiye
Annem iphone 4 kullanıyordu. Ekranı kırıktı şimdi de ahizeden ses alamıyor konuştuğu kişi. Anneler günü için sürpriz yapıp yeni bi telefon almak istiyoruz. 1500 lira civarı büyük ekranlı ve kamerası bi tık iyi olursa annem için harika olur. Öneriniz var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10

Meizu 16th'ya ANDROID 10 nasıl kurulur? | Detaylı REHBER!

Meizu 16th modeli bildiğiniz gibi Android'in özelleştirilmiş versiyonlarından biri olan FlymeOS arayüzünü kullanıyor. Şu an içerisinde 8.0 Oreo işletim siste...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7
 • Umut Koçak @umtk

  @orcun ekran içi parmak izi okuyuculu telefonlara yapılan custom romların çoğunda çalışmıyor.

 • Emir @ecy

  @orcun lineageos kuran biri ekrandan parmak izi okuma özelliğinin 16th'da çalıştığını yazmış

 • Emir @ecy

  @orcun ne kadar doğru bilmiyorum ama bi davranışın alışkanlık haline gelmesi 21 günde oluyor denilmişti bi videoda. Şu telefonu aldım alalı yok romdu, uygulamaydı, kameraydı, bataryaydı internette en ufak haberi, gelişmeyi kaçır(a)maz oldum, bakmadığım gün kendimi rahat hissetmiyorum yemin ediyorum ayaklı gazeteye döndüm 😄

 • Emir @ecy

  @orcun geç kaldı demek için bu işlerin önünü açmış olması gerek ama öyle bir şey yok 😬 o yüzden de xdada falan çıkmıyor bir şey, didik didik edip uğraşan bi ruslar var o kadar. O adamlar da bi garip, meizuya takık durumdalar sanki, bootloaderdı, romdu falan baya inat etmiş gibi uğraşıyorlar 😃 Globalde de buraya veya başka ülkelere gitmeyen telefonlar Rusya'ya gidiyor sanırım. Türkiye'den sorumlu olan adamı en son geçen sene hpwnin yayınında gördüm sonra kayboldu. Ne bi açıklama var ne bilgilendirme @umtk olmasa haberimiz yok 😃 şirket devlet destekli olduğu için midir nedir global olsa da olur olmasa da gibi bi durum var tamamiyle kapalı kutu

#bluetoothkulaklık #tavsiye #kulaklık
Elimde anker soundcore life q10 bluetooth kulaklık var. Kulaklıkta aptx sertifikası yok ama hi-res sertifikalı. Telefonun geliştirici seçeneklerini açtığımda gördüğüm bu ayarları değiştirirsem performansına katkısı ne olur? Hangi ayarları ne olarak değiştirmeliyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#teknoyardım
Geçenlerde ethernet kablosu aldım eve gelip ambalajından çıkardım ve en ufak kıvrılmada gitti, kullandıkları malzeme kağıt gibiydi. 10 - 15 metrelik bi ethernet kablosu ve ara kablo almam gerekiyor, internet üzerinden alıcam tavsiyeniz var mı tsciler?

BeğenFavori PaylaşYorum yap