#iyibilgi ilk Macbook Air tanıtıldığında (2008) 80 gb hdd ve 64 gb ssd opsiyonlarına sahipmiş (aşağıda @johncenaaa yazmış) ve 80 gb hdd’li modelin fiyatı 1799$ iken 64 gb ssd’li olanın fiyatı 3098$ imiş (yuh). 2010’da başlangıç fiyatı 999$’a düşmüş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung resmi mağazasında s9 5349 tl, xiaomi resmi(!) mağazasında mi8 5399 tl.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mi 6’ya kararlı miui 10 geldi mi? Bende gözükmüyor, geldi diyenler de var çözemedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İşlemcimin (fx-6300) aşırı ısınmasından şikayetçiydim, oyun oynarken 77-78 derecelere çıkıyordu, boşta 55 civarı takılıyordu. Geçen gün görev yöneticisi açıktı ve bir anda gözüme saat hızı takıldı, sadece torrent açıktı ve 4.00 ghz yazıyordu. Bios’a girdim overclock ayarlarını aktif ettiğimi gördüm, kapattım ve sonuç harika. Boşta 35 derecelere düştü, oyun oynarken en fazla 57 dereceyi gördü. Overclocka ihtiyaç duyacak bir şey de yapmıyorum zaten, gereksiz olmuş benim için. Aynı dertten muzdarip biri varsa deneyebilir diye yazayım dedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple doları 10 tl, 11 tl mi alıyor gibi yorumlar görüyorum ufak bir hatırlatma yapmak lazım, Türkiye euro bölgesinde yer alıyor ve ABD’de 1000 dolara çıkan telefon Avrupa’ya 1000 dolar olarak gelmiyor.

Geçen yıl iphone x ABD’de 1000$, Avrupa’da 1150€’dan çıkmıştı. Eylül 2017 dolar 3.45, euro 4.10 civarı. 1150’yi 4.10 ile çarpınca 4715 tl yapıyor. Bunun trt bandrolü, ötv ve ekstra 1 yıllık garanti ücretini koyunca 6100 tl’ye geliyor zaten.

Şimdi iphone 7 449 dolar oldu nasıl 4999 tl’ye satılıyor? Almanya fiyatı 519 euro ve güncel kur ile 3830 tl oluyor, yukarıdaki kalemleri ekleyince 4999 oluyor işte. Belki 4799 oluyordur 200 tl yukarı yuvarlamışlardır bir daha zamla uğraşmayalım diye ama düşündüğünüz gibi bir fark yok, adamlar normal fiyattan satıyor işte. Siz yanlış verileri baz alıyorsunuz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple lansmanı canlı yayını yok mu yine?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Leto Atreides @leto

  Gerçekten ts yönetimini anlamak zor. 6s tanıtıldığında yapılan yayın çok iyiydi, devam etse güzel olurdu.

 • xdaft @xdaft

  Canlı yayın zor oluyor diye sonradan özet videosu yapıcaz artık demişlerdi, iPhone 7 ve 8 sunumlarında da böyle yaptılar. Bence de böylesi daha iyi, KeyNote’u ben kendim izlerdim şahsen.

  • Polistiren Adam @polistiren-adam

   TS bu kafayla plus işini fena batıracak. DH bugün canlı yayın yapıyor, ShitDirsek.net muhtemelen yapacak ama plus üyelik veren site canlı yayın yapmıyor. Takdir edilesi doğrusu.

  • xdaft @xdaft

   @polisitiren-adam çok net yanlışları var ama düzeltmiyorlar. Mesela biz bir YouTube kanalı değil siteyiz diyorlar, sitede bile bir sürü hata, eksik var Plus yokken tamamdı ama Plus geldi hala aynı. İçerik olarak bir Oyun Gündemi bir de Kuzey Kore Gezisi Plusa özel sayılabilir, onun dışında kayda değer bir şey yok. Yardım için destek oluyoruz ama o desteğin de bir faydasını görmek güzel olurdu, Plustan beri bunlar olduğundan üye olan çoğu kişinin bir daha üye olmadığını düşünüyordum, hakkaten de 1500 den 1100e düşmüş.

  • Polistiren Adam @polistiren-adam

   @xdaft Tansel ve Uğur iyi insanlar ve oyun dünyasına hakimler ama malesef bir tane videolarını bile bitiremedim. Videolar akıcılıktan uzak. Bu haliyle Plus içeriği olarak görmüyorum (başkaları görebilir). İkincisi kanal gündem doldu yahu. Gündem kelimesi “yerli ve milli” kadar içi boş oldu gözümde. Haftalık gündem değerlendirmesi podcastini bile dinlemiyorum düşün artık. Canlı yayın yapmıyorlar bir de. Kendilerini bilerek batırmaya çalışıyorlar gibi.

  • bitlikarinca @bitlikarinca

   @xdaft kuzey kore içeriği sırf plus var diye mi yapıldı yoksa video hazırlandı “ilginç oldu buna plus yazalım” mı? İkisi çok farklı.

  • xdaft @xdaft

   @bitlikarinca bence ikinci dediğiniz ama ayıp olmasın diye onu da sayıyorum 🙂

 • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

  Can OtoSeyir canlı yayını yapacak, onun yerine bunu yapsalardı keşke, tek yapmaları gereken bir ekrandan izlerken kendileri de dırdır konuşmak. Faydasız ya da anlamsız geliyor olabilir ama kendileri izlemek için çekmiyorlar ki bu videoları, başkaları izlesin diye çekiyorlar. Neyse, vardır bir bildikleri deyip geçmek lazım.

Hp laptop sırt çantaları turkcell.com.tr’de indirime girmiş, 69.50 tl’ye düşmüş. Classic olandan aldım bir tane. Active’in siyahı da güzel ama dh sıcak fırsatlara düştüğü için stokta kalmamış 🙂

https://m.turkcell.com.tr/cihazlar/aksesuarlar/hp-15-6-inc-classic-sirt-cantasi?place=search_result&qt=çanta
https://m.turkcell.com.tr/cihazlar/aksesuarlar/hp-15-6-inc-essential-sirt-cantasi
https://m.turkcell.com.tr/cihazlar/aksesuarlar/hp-15-6-inc-active-sirt-cantasi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu siteden alışveriş yapan oldu mu? Havaleyle bir şey alacaktım da pek güven vermedi.

https://www.sony-turkiye.com/

BeğenFavori PaylaşYorum yap