Arkadaşım ikinci el macbook air almıştı, satın aldığı kişi tüm hesaplarından çıkış yaptı sıfırladı öyle teslim etti ama bir uygulama yüklemek isteyince bu ekranla karşılaşıyor ve şifresi kabul edilmiyor. Ne yapılabilir bu durumda?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dh hesabı olan biri şu ilanı up'layabilir mi? Ben yazınca olmuyor tam çözemedim sistemi. 'takip' vs yazsanız kafi 🙂

https://forum.donanimhaber.com/fx-6300-r9-380-8-gb-ram-ve-ssd-li-sistem-fiyat-dustu--137415743

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çabuk düşmüş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Haftada kaç saat çalışıyorsunuz? İş arıyorum da 54 55 saat çalışılıyor genelde, alışılır mı bu düzene?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 32

İkinci el piyasasının nasıl bir yer olduğunu unutmuştum, arkadaş hemen hatırlattı 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 21

Mi 6 ahize problemine çözüm ararken çok garip bir olaya denk geldim, kısaca özetleyeyim belki birileri daha bilinçlenir.

Ahize problemi yaşayan kullanıcı telefonunu Delta servise gönderiyor, Delta da "bu telefonun arka kapağı kırık, 200 tl verin yapalım yoksa ahizeye de bakamayız" diyor. Kırık da ufak bir şey. Kullanıcı "kapağı tamir etmeyin ahizeyi tamir edin gönderin" diyor. Delta arka kapağı parçalayıp telefonu iki parça halinde geri gönderiyor. "Arka kapağı tamir etmeyin dediğiniz için öyle açtık ve parçalandı, sorumluluk kabul etmiyoruz" diyorlar. Bu arada sözde ahizeyi tamir etmişler ama yaptıkları tek şey ahize kısmını bir şeyle kazımak.

https://www.sikayetvar.com/delta-teknik-servis/delta-teknik-servis-xiaomi-mi-6-telefonumun-ahize-sesinde-problem-var

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 32

Toplama bilgisayarımı satacağım, ilana koyarken ne yapmam gerekir? Hdd ve ssd için test programları vardı sanırım mesela onları mı yapsam? Başka bir şey yapılabilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@orcun hocam bu dediğim macbook air'ı inceledik, 128 değil 256 gb imiş neyse bataryayı da coconut battery uygulamasıyla test ettik kapasite %78 diyor durum good diyor ama pil döngüsü 970'te. Test ettik normal kullanımda 1 saatte %19 gitti, bunun içinde youtubeda video izleme chrome kullanım vs var normal midir sence? Early 2014 ürün ve ilk sahibinden bu arada. Benim hoşuma gitti açıkçası param olsa kendim alırdım dedim ama arkadaş biraz kararsız. 2600 tl bi de magic mouse 2 veriyor onu da satsak 300'e gider muhtemelen fiyat iyi gibi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2014 Macbook Air 4 gb ram 128 gb ssd yanında magic mouse 2 var 2600 tl istiyor sahibi. Yarın görüşmeye gideceğiz arkadaşa almayı düşünüyoruz. Fiyat nasıl sizce? 4 gb ram yeterli olur mu? Nelere dikkat etmemiz gerekir alırken?

@orcun @electric

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Fena fiyat değilmiş. SSD olmasından dolayı öyle çok hissedilmez yavaşlığı ama tabi bu gündelik kullanım için geçerli ağır şeylerde kesin hissedilir. Alırken pil devirine bakın, şarj aletini vs. deneyin, cihazın içinden icloud vs. gibi şeylerden çıkış yaptırtın, hatta görmeden öncesi sıfırlamasını ve id hesap vs. girmemesini söyleyin. Klavyesini deneyin, ama içinde kırıntı varmış gibi ses varsa o alet ısıl işlem görmüştür onu diyeyim. Alt kapağına vidalarına bakın iz çizik var mı ? Menteşesi tahminimce güzeldir ama genede deneyin tek elle parmakla çok rahat açılır alt kısmı kalkmaz cihazın sonrada ortalara kadar açın elinize alın biraz sallayın ekran geriye gitmemesi lazım gidiyorsa çok gevşektir, tamir görmüş olabilir. Bunun harici deneyebiliyorsanız benchmark vs yapın. Zaten o süreçte de pili gözetin en kötü o cihazın pili adam gibi şarj edildiyse döngüsü düşükse min 6-7 saat garanti gitmesi gerekiyor.

  • Leto Atreides @leto

   @orcun pil 4 5 saat gidiyor dedi, sürekli video izleyince 2 3 saat dedi de az geldi. Bi de bunun klavye Rusça, halletmek kolay mıdır üstüne sticker ya da başka bir şeyle düzgün kullanılır mı?

  • Orcun @orcun

   @leto Pili çok düşükmüş. Benim 2011 air bile satmadan öncesi min 7 saati deviriyordu. Sticker olur da klavyesi ışıklı oluyor onu nasıl çözeceksin ? ışıktan feragat edecek o zaman. 🙁 Ama o pil normal değil bilesin değişmiş mi ? yada ne yapmış yani o kadar az gitmez.

  • ae86 @ae86

   @orcun Hocam mid 2012 macbook air 13.3" sattım ben de bir tanıdığa, benim MBAde de şarj bayağı az gidiyordu. Şarj döngüsü bayağı az olmasına rağmen öyleydi yani, cihaz %95 şarja takılı kullanıldı acaba ondan mı öyle oldu ki ? Siz nasıl kullandınız da 2011 air 7 saati deviriyordu.

  • Leto Atreides @leto

   @orcun pil bana da çok az geldi. Yani macbook air dediğin aletin olayı sarj aletini unut telefon gibi tablet gibi kullan zaten. Pil döngüsünden başka nasıl test edebiliriz acaba? Atıyorum 10 dk tam parlaklık video izlesek yüzde kaç gitmesi gerekiyor öyle bi test yapsak

  • Orcun @orcun

   @ae86 Benim kullanımımda mesela şarj yüzde 40 onu takmam şarj'a, bitirip öyle takarım. Çünkü onu o halde şarj'a takmak demek yüzde yüz olana kadar pili boşuna dolduracak. E bunların ömrü belli sonuçta belli doldur boşalt ömrü var, birde ben mesela zorlamıyordum, nette sadece safari ile gezerdim ki chrome'a göre pil seviyesi çok iyiydi, işte parlaklık sonda değil ortalarda veya kısıktaydı. Ve şarj aletim orjinaldi, mesela yandı orjinali bozuldu gittim parasına kıydım gene orjinal aldım. Bende de döngü 300 küsürlerdeydi bu arada. @leto 2 saat nedir ya ? adam pildeyken hep render falan mı almış acaba ? düzenli şarjda mühim böyle cihazlarda, ve işin boktan yanı da pil öldüğü an sıçtınız. Çakma piller asla iyi gitmez acaba çakma mı pili ? orjinal pili çünkü nereden baksan 1000 1500 liralarda geziyordu. Chrome'u aç youtube'dan video açın parlaklık fullde veya bir oyun açın tarayıcıdan gözlemleyin. Atıyorum 10 dk'da yüzde 90 da diyelim yüzde 85 oldu falan, normal, ama yok 10 dk içinde yüzde 90'dan yüzde 70 olursa o pilin eli kulağında.

 • Mamba @blackmamba

  2015 Macbook air 11.6 inç 2500 liraya vereyim. 6-7 saat civarı gidiyor pili 🙂

 • Agab @agab

  Bende 2015i var memnunum özelliğine göre çok çok iyi. Bf4 oynayabiliyorum hatta.

mi 6 gibi mi 9'da da bildirim ledi sadece beyaz. mi 5'te renkli bildirim ledi varken bunlarda olmaması çok komik.

BeğenFavori PaylaşYorum yap