Bu lastik 2010'un 17. Haftasında mı üretilmiş? Doğru yere bakıyorum değil mi? Ustaya attım 2017'nin 10. Haftası dedi ama ben tam tersi diye biliyorum. Lassa snoways 2 plus lastikler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

Soğuk havalarda dışarıdayken telefonun ekranına bir şeyler oluyor, geçişler yavaşlıyor, sanki iz bırakarak ekran değişiyor. Normal mi bu? Lokasyon Ankara, telefon Mi 6.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

#OtoSeyir şu arabayı tamir ettirmeye çalışıyorum. iki kapı değişecek (boya yok aynı renk takılacak diyelim), marşpiyel onarılacak, rot-aksla ilgili bir şeyler var tam anlamıyorum, işçilik ne kadar tutmalı? bugün çok uçuk bir fiyat aldım da benim bilmediğim bir şey mi var anlamıyorum, kapılar onarılacak olsa işçiliğin fazla tutmasını anlarım da değişecek sonuçta çok aşırı işçilik gerektiren bir şey var mı bu işlemlerde?

https://teknoseyir.com/durum/1179904

Şerefsizin biri dün gece cadde üzerinde park halinde duran arabama çarpıp...

Şerefsizin biri dün gece cadde üzerinde park halinde duran arabama çarpıp kaçtı. Sol iki kapı değişecek, 3 jant yamulmuş, marspiyel, camurluk, tampon
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8
 • empty @empty

  Bizim pejo 301'e yandan girdi biri, tek kapı 1600 TL tuttu. Sizin arabadan piyasada daha az vardır çift kapı her şey dahil 4 bin tutar işte. İlaveten direk yamukmuş. Marsipyel yamukmuş. Oda rahat 1k isterler diye düşünüyorum. Malum istanbulda ustalık pahalı. Tamponda bir şey yok görünüyor. Değiştirmeyin derim.

  (Rot - aks kısmını bilmiyorum, sadece başıma gelenden yola çıkarak anlatıyorum.)

  • empty @empty

   Verebileceğim en iyi öneri ise, arabanızdan öncesinde memnun iseniz arabayı yaptırın. Kendiniz binmeye devam edin. Araba piyasayı aldı başını bitti. Arabayı vuracam sürtecem derdiniz de kalmaz. Koy gitsin dersiniz. Araba sürmenin keyfine asıl o zaman varırsınız. Satmaya kalkarsanız. Masraflarıda düşünce sattığınız fiyata anca 3'de 2'si kadar araba alırsınız. Aldığınız arabada illa hasarlı olacak. Çünkü bütçe az. Arabadan soğudum satacam derseniz zararlı çıkarsınız işte... 🙂

 • Orcun @orcun

  Tamponun taşıyıcıları vs plastik kaynağı ile tamir edilecek gibi duruyor. Ona işçilik 250 lira yaz. Kapılar boyasız zaten düzelmez ama çıkma bulunacak o da aynı renk aynı model olacak çıkma fiyatlarına bakmak lazım. Marşpiyer çamurluğa kadar gitmiş ona sağlam ücret çıkar 1000 tl diyelim. Lokal boya olacak ama öncesi doğrultma yapılacak işi çok uzun. Kapılar mesela çıkma aldığın kapıda ayna iç contalar kapı kolu kilit mekanizması iç kısım cam bunların hiçbirisi yok sadece kaportası var eskisinden taşınacak + işçilik demek. Hani sana temizinden 10 liraya bu iş patlarsa şaşırma derim. Birde kapıyı açabiliyor musun ? iç orta direkte göçük vs var mı ? varsa ona da yaz masraf.

 • Joe @joe

  Durduk yere kazalı araba gibi olmuş. 🙁

 • TongYabguHan @tongyabguhan34

  Kamera filan hiç bir şey çıkmadı mı?

Şerefsizin biri dün gece cadde üzerinde park halinde duran arabama çarpıp kaçtı. Sol iki kapı değişecek, 3 jant yamulmuş, marspiyel, camurluk, tampon tamir görecek. Daha belli olmayan masrafları bilmiyorum bile. Araba kaldırımla çarpan araba arasında kalmış ve kaldırıma çıkmış darbenin etkisiyle. En az 7 8 bin tl masraf var ve kasko yoktu. Bütün gün uğraştım durdum aracın modelini rengini bulmama rağmen plakayı bulamadım. Umarım mobeseden bulabiliriz.

Şu yüzden yazdım: 5 yıldır araba kullanıyorum ve hiçbir kazam yok. Araba da çok pahalı bir şey değildi (39500'e aldım 3 ay önce) o yüzden kasko yaptırmayı düşünmedim. Tereddütte olan varsa tavsiyem kesinlikle aracınıza kasko yaptırın. Gecenin bir vakti şu manzarayla karşılaşınca yaşayacağınız çaresizlik kasko bedelinden çok daha ağır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 47

Arkadaşıma 2000 liraya kadar televizyon bakıyoruz da önerisi olan var mı? En düşük 42" düşünüyoruz (ürün çok iyi olursa 40" de olabilir), smart tv olmasına gerek yok. Pek bilinmedik markalar çıkıyor genelde hi-level, axen, sunny gibi, bunlara güvenilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Fiat Bravo nasıl bir araba, kullanmış olan var mı? 2009 1.4 benzin&lpg manuelini 41.000 tl'ye arkadaşa almaya niyetlendik ama emin olamadık. #OtoSeyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 14

#OtoSeyir 2011 punto evo 1.4 bir aracı beğendim kapora verdim ekspertize gösterip sorun çıkmazsa alacağım. Ankara'da nereye göstereyim? Tavsiye edebileceğiniz bir ekspertiz var mı? Araçta boya yok diyor satıcı, güvenilir biri zaten de özellikle motor ve yürüyen aksam için göstereceğim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#OtoSeyir 2008 Honda Jazz nasıl arabadır, alınır mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#OtoSeyir ikinci elde 100.000 km'yi geçmiş dizel alınmaz mı? Yoksa bu şehir efsanesi mi? Somut bir örnekle soracağım.

Ford Fiesta 2012 Trend paketi ele alalım. 1.25 benzinli olanları ortalama 47bin, 1.4 tdci olanları 51bin civarında satılıyor. Tek fark benzinli olanların km'leri 30-40 bin daha düşük. Ben benzinli de alsam günde 70 km yol yaptığım için lpg taktırmam lazım, 2500 lira öyle harcasam neredeyse satın alma maliyeti aynı oluyor, yakıt maliyetleri de aşağı yukarı aynı, ama bagajdan ve torktan feragat ediyorum. Bu dizel olan ne sorun çıkarabilir en kötü? Pompa, enjektöri, turbo falan mı? Diyelim en kötü senaryo oldu hepsi arıza yaptı, ne kadara halledilir ortalama? Neden benzinli tercih edelim? Punto, Clio falan da bakıyorum onlar da böyle bu arada. Sıfırdaki dizel-benzin makası neredeyse yok gibi bu fiyat bandında.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 27
 • CaptainCombo @captaincombo

  164000 de 1.4 dizel fiesta aldık şu an 198000 de motor ile ilgili ağır bir masraf çıkarmadı. Performansı da hala yerinde.

 • Cihat @cihat

  iyi yakıt konulursa, bakımları zamanında yapılırsa 500 binleri bile çok rahat devirir ama şu var ikinci el aldığın otomobile nasıl yakıt konduğunu, nasıl bakım yapıldığını haliyle bilmiyorsun. Özellikle filoların tercih ettiği araçlar daha da korkutuyor insanları.

 • Hasan ilker Com @ilkercom

  Vaktiyle benim tamirci bana multijetler milyon görüyor filan diyordu. Bi gün gösterdi bak abi bu araba 350 bin daha motor orjinal. Ee dedim neden burda. Karterden yağ sızdırıyor. Söktük yağ pompası da değişecek. Sen onu görmesen o araba 500 bin görecekmiydi. Veya araba zaten dağılmış o halde 2 milyon görse ne?

  Sorunsuzluk olarak dizeller hiç masum değil

 • lawnmower @lawnmower

  Dizel alın. İyice baktırın. Enjektörlerde sorun yoksa geri kalanı zaten nispeten makul fiyata çözülür. Turbo eskisi kadar pahalı birşey değil.