Ciddi ciddi n11'in Mustafa Kemal Atatürk'ü hedef alabileceğini düşünenler var şaşırıyorum, ekşi'de n11 açıklamasının altına "yemedik" falan yazmışlar. n11 dernek değil, siyasi parti değil, sivil toplum kuruluşu değil; ticari şirket. Ticari şirketlerin tek bir amacı vardır o da kâr elde etmek. Faaliyet gösterdiği ülkenin en büyük ortak değerine açık açık saldırarak nasıl kar elde edebilirler? Siyaset falan adamların umrunda değil yahu. Laik sermaye dediğiniz Koç gibi şirketler de rahatça siyasal iktidarla işbirliği yapıyor. Kâra bakıyorlar, bakmak da zorundalar. Geri kalan hiçbir şey önemli değil. O yüzden n11'in şirket olarak hadi Atatürk'e saldıralım inceden laf sokalım (ki ince bile değil o bildirim) gibi bir karar alma ihtimali yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 20
 • Parzival @parzival

  Böyle bir kafa yapısı yok. Adamın bir yerinden donunu alıyorlar hala ben kaybetmişimdir diyor. 2018'de Anadolu insanı.

 • Yiğit @deadrow23

  Ben zaten öyle bir şey olacağını düşünmüyorum. Hedef alamazlar zaten.
  Fakat böyle bir günde onu düşünmemeleri kitaplara geçer yani.(Başka şeyler söyleceğim de neyse) Çok büyük hata. Bunu hiçbir nedenle hafifletemezsin veya savunamazsın çünkü yanlış anlaşılmaya çok müsait konu. Adamların niyeti o değil falan beni ilgilendirmez çünkü iş yapıyorsun. Büyük hata yaptılar cezalarını da çekecekler.

 • dusunuyorama @dusunuyorama

  Şizofrenik vakalar var her şeyi bir yere bağlamakta ülke olarak üstümüze yok bu şekilde Göye Mustafa Kemal sevgisi ve koruyoruz sanıyorlar. Bunun adı koruma değil paranoyaklık tan başka bir şey değil. Siren olayı başka bir firmaya atıfta bulunduğu kesin zaten aksini yapacak bir akıllı tanımıyorum kim Türkiye de iş yapıp bu ülkenin değerine laf atar sen kendini n11 yerine koy bakalım Yaparmısın ? Ama iki gündür dönene bakıyorum bir anda herkes kemalis kesildi yakıyor yıkıyor almayacagım boykot bu duyarlılığınızı bu ülkenin diğer değerlerine de hakaret edildiğinde göstermenizi temenni ederim bu ülkenin tek değeri bir kişi değil herhalde dini, kültürü vs değerleri ile bir bütün olan Türkiye de aynı hassasiyeti göstermeniz dileği ile.

 • LOOP @loop

  Teknoseyirde de o algıdaki tiplerden çok malesef,, gerçi çoğu çoluk çocuk, oysaki o kampanyada şu bi şarkı var ona gönderme olduğu çok belli, hangi şarkıcıydı o sirenler çalıyooooo diye uzatarak nakaratı var... Direk akla o geliyor uzatımalı yazılışından....

https://www.gizchina.com/2018/11/10/xiaomi-miui-10-8-11-to-support-google-camera/amp/

Yeni miui sürümüyle Xiaomi cihazlarında Google Camera için root gerekmeyecek diyorlar. @umtk var mı öyle bir ihtimal?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://youtu.be/Cj1tAK_21zc?t=16
iphonedo tr kanalında sdn, global kanalda unbox therapy ile uğraşıyor. İyi dalga geçmiş.

iPad Pro 2018 — In-Depth Review [4K]

Is 1TB iPad Pro with 6GB of RAM faster than 64, 256 or 512GB iPad Pros with 4GB of RAM? What you don't know may hurt your pocket! Here is the unboxing and In...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • iea96 @iea96

  SDN ile daha düne kadar yakın arkadaş gibi takılıyorlardı neden birden böyle zıtlaşmaya başladılar çözemedim. Ama Unbox Therapy'i yerin dibine soksun, YouTube'daki en kanser içerik üreticilerinden biri.

 • matraxv2 @matraxv2

  Sdn'den Hakkı beyin ilk biz açtık ilk biz yaptık 17 milyara iphone aldık vb. tripleri yüzünden küçük bi eleştiri yapmıştı İphonedo. Hakkı bey kendine yediremeyip saçma sapan bir cevap videosu hazırlayınca iphonedo gemileri yaktı ve sonuna kadar haklı.

#OtoSeyir arkadaşlar lastiğe vida girmiş de ne yapmak gerekir? Hava kaçırmıyor. Yama mı yapılmalı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Apple yeni ürünlerin fiyatını girerken kur güncellemesiyle indirim yapmış. Iphone 7 4999'dan 4499'a inmiş mesela.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple haterlarına göre iPhone Xr'ın ekranı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 27
 • iea96 @iea96

  Bu olay aynı 1080p monitörle YouTube videolarını 4K'da açmaya benziyor. Bir kez alıştığınızda 1080p'ye geri dönmek istemiyorsunuz, hemen gözünüze batıyor ama hep 1080p'de hatta 720p'de izleyen adam çok memnun ve arada bir fark olmayacağını iddia ediyor.

 • Alperen @byalperen

  Ben de bekliyorum resim yüklensin de neymiş mesele göreyim 😀

 • berkerden @berkerden

  Fark baya bir anlaşılıyor. Elimdeki telefonu 1080p yerine 2k kullanınca da anında fark hissediyorum. Çok fazla s9 vs kullanan var default 1080 çalışıyor ekranlara bakınca direk söylüyorum. Halbuki bunu farketmeyen, bir sürü insan var. Ama anlaşılıyor. Ben de ilk alınca 1080 de kıllandım uzun süre gayet memnundum, sonra bir 2k yapayım dedim fark ciddi idi geri dönemedim. 326 ppi için ise durum daha ileri seviyede baya bir sırıtıyor. Genel kullanımda yeter mi yeter, ama küçük şeylere bakarken çok sırıtıyor, büyütme isteği doğabiliyor, doğallık düşük kalıyor, kağıt gibi durmuyor ekran. Sonuç olarak yüksek ppi zor bir konu değil, para da değil, şikayet edin koysun. Üst versiyona neden koydu, ona da koymasaydı değil mi madem ki? Olmayınca da iş görüyor ama 750 dolar veriyoruz ve daha iyisini de görmüşken insan istiyor.