Kepek için doktora gittiğimde Ketoral ve Head and Shoulders ın eczaneden satılan değişik bir şampuanını yazmıştı, 2-3 ay kadar zamandır kullanıyordum, kepek sıfıra inmişti, ta ki geçen hafta tatile çıkarken bu iki şampuanı da yanıma almayana ve kuzenimin şampuanını kullanana kadar. Tatilden kepekle döndüm. Ben bu ketoral ve Head and Shoulders ı ömür boyu mu kullanmalıyım?
Ketoral zararlı değil mi uzun kullanımda bilen var mıdır?
Yoksa bu soruları sormak için tekrar muayeneye gitmem gerekecek.

Şampuanlar:

https://www.ilacrehberi.com/v/ketoral-medikal-sampuan-9002/kt/nedir-ve-ne-icin-kullanilir/

https://www.walmart.ca/en/ip/head-and-shoulders-clinical-solutions-itch-relief-dandruff-shampoo/6000196481777

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 19

Itopya dan ağzım yanmıştı, Nanokatalog u nasıl bilirsiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

#itopya dan sipariş verdim, stokta olan ürünler olmasına rağmen 2 gündür kargoya verilmedi, telefonlarını arıyorum ama kimseye ulaşmak mümkün değil sistem direkt telefonu kapatıyor müşteri temsilcisine bağlanmaya çalıştığımda. Mail atıyorum cevap yok. Bu nasıl bir hizmet keşke bulaşmasaydım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Starbucks tan aldığım christmas blend bitti, gittim marketten jacobs aldım, arasında dünya kadar fark var, hiç beğenmedim.
Bildiğiniz sevdiğiniz lezzetler var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 38

Ev için hava temizleme cihazı kullanan var mı?
Kedimin hoplayıp zıplamasından ve yerlerde sürünmesinden vs. haliyle evde normalden biraz daha fazla toz kalkabiliyor, bu senaryoda işe yarar mı?
Hatta kedi tüyünün de havada uçuşmasına önlem olur mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Yarıyor, kedi tüyünü de filtresinde tutuyor. Arkadaşımın evinde köpek ve kedi var iran kedisi hatta baya tüylü döküyor falan o kadar ufak tüylerde bile fakirin hava temizleme cihazı vardı pahallı ama onu aldı falan normalde alerjisi var ama ona rağmen kedi ve köpek besliyor polene vs zaten var ama bu aleti aldığından beri evde diyor toz çok azaldı tüy vs azaldı. Eve gelince diyor çok rahat enfes alıyorum burnum akmıyor vs.

  • Zibil @zibil

   Ben de Fakir e baktım ama dediğin gibi pahalı ya 🙁 TROTEC AirgoClean 10 E diye bir ürün var, daha uygun ama iş yarar mı belli değil, yorumları da çok az.
   Ama işe yaradığına sevindim. Bütçeme uygun bir f/p cihazı aramaya başlayayım ben o halde

  • Orcun @orcun

   @zibil Mesela bu aylarda asla cam açamıyordu evde, artık açabiliyor. Ama işte ürün biraz pahallı. 🙁 Trotec'i bilmiyorum marka sağlam ama tabi ürün nasıldır ? o soru işareti. 🙁

  • Zibil @zibil

   @orcun Valla ben de bilemedim. Alman menşeli bir ürünmüş sitesini falan inceledim. Ama mesela filtre fiyatı ne kadar bulamadım. Ürünün kendisi 480 TL ye satılıyor, yarın firmayı arayıp filtre fiyatını soracağım ve ürün hakkında bilgi isteyeceğim bakalım.

 • Fırat Duran @firat_duran

  Camları az açın. Pencere kenarlarından hava kaçmadığına emin olun. Ev daha az tozlanacaktır.

Bir arkadaşım 1000₺ civarında tablet almak istiyor, ne önerirsiniz arkadaşlar?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Elde kayganlık bırakmayan, yıkayınca yağlı gibi his vermeyen, durulamakla geçmeyen sıvı sabunlardan tiksiniyorum, katı sabunların sıvı hali yok mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Hakan: Muhafız'ın 3. Sezon Oyuncu Kadrosu Belli Oldu

Hakan: Muhafız dizisinin 3. sezon çekimleri başladı. Yeni sezonda kadroya katılan isimler arasında Çukur'dan iki, Diriliş: Ertuğrul'dan bir oyuncu bulunuyor.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Joe @joe

  2. Sezonun ilk bölümünü yarıya kadar izledim. Bu kadar kötü oyunculukları dah önce görmemiştim 😁 Arka sokaklar bunun yanında sanatmış ya 😁

 • Gump @runforrest

  En dandik dizi bile bunun yanında daha katlanılır kalır. Bunu çeken yapan kadro çorba kaynasın yolumuza bakalım bile dememiş, resmen yediği kaba pislemiş, seyircinin gelmişine geçmişine alenen sövmüş. Kötü değil bu, ortada eleştirilebilecek kadar bile bir iş olduğuna inanmıyorum. Yaprak Dökümü izleyin bunun yerine daha iyi, para pul meselesi değil bu, illa ki çok daha iyisi başarılabilirdi aynı bütçeye.

 • protego @protego

  Ben devam edicem ya. 2. sezonu zorla bitirdim, Ayça Ayşin Turan ve Okan Yalabık'ın oyunculukları izlettirdi bana. Özellikle Ayça aştı kendini 2. sezonda. 3. sezon belki iyi olabilir, ilk iki sezon birlikte çekilmişti ara vererek yayınladılar, 3. sezonda eleştirileri dinlerler diye umut ediyorum 😀 Artık yönetmeni mi kovarlar senaristleri mi kovarlar bilmem 😀 Ama bişey değişmezse direkt bırakırım Ayça da yeni sezonda kadroda gözükmüyor

  • protego @protego

   @cemturgor Vasat mı? Hocam 2. sezon hakkında şu yorumu yapan birini daha bulur musun lütfen 😀 Bulacağın tüm incelemelerde bunun tam tersi olduğunu görebilirsin. Tekrar dikkatle izle bence. Bu oyunculuğa vasat diyorsan Türkiye'de oyuncu yok demektir.

  • protego @protego

   @cemturgor Benim de gözlerim var hocam. Herkes tüm oyuncuları gömüp bu ikisini övüyorken sadece bu oyuncu hakkında size göre haksız olmaları garip değil mi? 🙂 Ayça Ayşin Turan'a vasat diyebiliyorsanız tahsili bi tekrar edin bence

  • protego @protego

   @cemturgor Direten ben değilim ki siz gelip "hayır öyle değil" dediniz. Ne yapayım cevap vermeyeyim mi? Siz benim kişisel zevkime "hayır yanlış" derken sorun yok ben size karşılık verince mi kişisel zevke saygı oluyor? Ayrıca "oyunculuk konusunda vasattan öteye bir performansı yok." diye cevap verip sonra nasıl kişisel zevk diyebiliyorsunuz ben de onu anlamadım 🙂 Ortada kişisel zevkleriniz söz konusuysa böyle kesin bir genelleme yapmamanız gerekir. Zaten bunun kişisel zevki de olmaz. Bir insanı beğenmeyebilirsiniz ancak oyunculuk dediğiniz şey öyle göreceli bir kavram değildir. Bir insanı beğenip beğenmemek ancak kişisel zevk olabilir. Tahminimce burada da Ayça'yı beğenmediğiniz için bu oyunculuğu hakkındaki görüşlerinize de yansımış. Baştan tekrar bi tarafsızca izlemeye çalışın bence

  • protego @protego

   @cemturgor Tam tersine Ayça'yı daha önce oynadığı dizide beğenmemiştim. Kanaat notum yok. İlk sezonda da böyle iyi değildi. "Oyunculuğun yapay olması" kişisel görüşe giren bir konu değil. Oyunculuğun iyi veya kötü olması kişisel zevkse tüm sinema sektörü batmıştır zaten. Bu Ahmet Mümtaz Taylan'a, Gary Oldman'a, Anthony Hopkins'e, Amy Adams'a, Haluk Bilginer'e, Emma Stone'a "oyunculuğu kötü" demekle aynı şey. Bunlara çıkıp oyunculukları kötü diyen oyunculuktan anlamıyordur bu kadar basit. Kişisel zevklik bir durum yok. O yüzden oyunculuk başarısının da senaryoyla veya diyaloglarla ilgisi olamaz. En fazla yapılabilecek şey, senaryonun veya diyalogların kötü olması sebebiyle oyunculuk iyi olsa bile oyunculuk hakkındaki fikirlerinizi etkilemesi olabilir. Eğer kişinin hoşunuza gitmemesi gibi bir durum yoksa bu olabilir. Tarafsızca izlemenizden kastım da bu. Hiçbir düzgün sinema eleştirmeni senaryo kötü diye bir yapımdaki oyunculukları da çöpe atmaz. Diğer etkileri ortadan kaldırıp tekrar izleyin

  • protego @protego

   @cemturgor Tamamdır size kişisel zevklerinizle başarılar diyelim. Oyunculuk performansını kişisel zevk olarak gören sinema tv mezunu tebrikler.