Bir teknoloji mağazasının mekanik oyuncu klavyeleri teşhir bölümündeki durum… Stand görevlilerinin olmadığı anlarda tuşları çalıyorlarmış. Başka mağazalarda da sıkça gördüğüm bir durum.

#akış #Klavye

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 24
 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Teşhir ürünlerine zarar veriyorlar. Klavyeleri yumrukluyorlar, mouseları kırıyorlar. Amacı ürünü test etmek değil, ürüne bütün gücüyle zarar vermek..

 • UnicornKnight @unicornknight

  20 yaş altında muazzam bir ahlaksızlık ve kültürsüzlük furyası var ve hayır, bahsi geçenler alt gelir grubunun çocukları falan da değiller. tam aksine ilginç bir şekilde alt gelir grubundan çıkma muazzam aklı başında ve efendi çocuklara denk geliyorum, lakin daha bir tane dahi orta ve orta/üst gelir grubu ailelerin evladı olup da normal olanına denk gelmedim.

  ailelerin yaptığı şımartmanın ötesinde, hem evlatlarına hem topluma nasıl büyük bir kötülük yaptıklarının da ya farkında değiller ya umursamıyorlar.

 • gokhans @gokhans

  Yıllar önce gazeteler 25 kuruşken çalanları bana şikayet ediyordu adam.

 • Alpi Atansay @alpi350

  "Merhaba arkadaşlar kanalıma hoşgeldiniz, bugün sizlere Medimarkt'ta ki klavyelere dayanıklılık chalenger yapacağım. Klavyeleri test edicez sıkıcaz, basıcaz, vurucaz, yumruklayacağız, tuşlarını söküp inceleceğiz. Acaba hangi klavye bu testlerden sağ çıkacak birlikte göreceğiz. Lafı fazla uzatmadan hadi başlıyoruz. "

Saçma bulduğum şeyler: E-Ticaret ürün yorumlarında kargolama hızının değerlendirilmesi. Ürün gönderim hızı bir ürünün nasıl olduğunu anlatmaz, firmanın genel performansını ve çalıştığı kargo firmasını değerlendirir.

Kargoda sorun yaşadığı için ürüne 1 yıldız verenler var. O ürüne bakan başkalarına bunun faydası nedir? Örneğin ben dün Aras'tan sorunlu kargo sonucu aldığım ürünü çok beğendim, 5 yıldız vereceğim. Kargoda sorun yaşadım diye ürüne 1 yıldız mı vereyim?

#akış #eticaret #kargo #ürünyorumları

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13
 • bosu @bosu

  Kargo olarak değerlendirme yapanlardan bende memnun değilim. Zaten ülkede kaç kargo firması olduğu bellidir, hepside birbirine yakındır kalite olarak. Hayır satıcı için yorum yazsa gene anlarım, bu adam dolandırıcı, farklı ürün gönderdi, gönderdiği ürün birebir çakması gibi yorumlar. Ama yok sadece kargo hakkında yorum yazarlar. Yazsınlar, zaten komisyoncu firmalar başka olumsuz yorumlara izin vermiyor.

 • Agah @agah

  o kargo paketleme vs. yorumları elektronik alışverişin ilk dönemlerinden kalma bir alışkanlık. o zamanlar insanların kafasındaki kuşku ürüne değil satıcıya ve elektronik alışverişe karşı vardı. parasını verip postadan gelmesini bekliyorsun, neyin geleceini biliyordun asıl mesele gelecek mi gelmeyecek miydi? artık büyük oranda kalmadı bu, hatta öğlen alıyorsun akşama kadar geliyor. alışveriş siteleri bu yanlışlığı çözmeye yönelik bir yorumlama ve puanlama sistemi kullanmalı.

 • Polystyrene @polystyrene

  Ürünü eleştirmek pazaryerinin işine gelmediği için illa yorum koyacaksak kargo tecrübesi yorumları olsun diye düşünülüyor. Burada bile "düzgün yaptığım inceleme yayınlanmadı" diye defalarca konu açılmıştı.

 • catpower @catpower

  sanki ürüne yorum yapsak yayınlıyorlar

Eski tip kasamın içini biraz ışıklandırıp atmosfer sağlaması için bu iki güncellemeyi yaptım. 120 TL gibi bir maliyeti oldu. Led şeritiin bu modeli tam olarak bu işe uygun. İnce, kolay kıvrılıp yapıştırılabiliyor. Ben sağlam durması için köşelerine kablo klipsleri taktım. Daha sonra koli bandından ince parçalar kesin birkaç yerine takviye yaptım. USB kablosunu kasa arkasındaki kart boşluklarından birinden geçirip USB portlardan birine taktım. Kontrolcünün alıcısı kasa dışından almadığı için onu da dışarıdan sintal görecek şekilde konumlandırdım.

Anakartımda RGB kontrolcüsü olmadığı için adreslenebilir fan kullanamıyordum. FRGB fan fikrini @flagbearer vermişti. Molex bağlantısına takar takmaz çalışarak gökkuşağı renkleri veren muazzam bir fan. Benim kasamda, önündeki iki ızgara ile biraz görüntüsü kesilmesine rağmen hâlâ çok güçlü ışık verebiliyor. Önündeki ızgalardan ötürü, boşken olduğundan biraz daha fazla ses çıkarıyor. Fanın fiyat performans olara çok çok iyi bir ürün olduğunu söyleyebilirim.

Işıklandırmada hâlâ yapılabilecek şeyler var. Örneğin kendi kontrolcüsü ile gelen RGB işlemci soğutucu gibi. Bellek yuvaları ile çakışma yapmayacağına emin olursam belki bunu da hayata geçirebilirim.

Burada gözükmüyor ama 3. tweet'te son halinin videosu var.

Led şerit: https://www.hepsiburada.com/triline-tv-arkasi-uzaktan-kumandali-rgb-led-serit-aydinlatma-seti-1-m-p-HBV00000NHIJ0

RGB fan: https://www.teknobiyotik.com/aerocool-spectro12-12cm-frgb-molex-baglantili-kasa-fani-ae-cfspctr12.html

https://twitter.com/umit2050/status/1420097850160078849

#akış #kasa #RGB #LED #KasaModifikasyon

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu ana kadar kullandığım standart Intel işlemci fanı yerine 1155 uyumlu ve kendi RGB kontrolcüsü ile gelen Cooler Master i71C'yi almayı düşünüyorum ancak bir boyut sorunu yaşanabileceğine dair endişem var.

İlk fotoğrafta görünen mevcut fan ve bellek düzeni. i71C aynı alt tasarımı kullansada üste doğru 12 cm'ye kadar genişliyor. Bu durumda yandaki bellek yuvalarından en yakın olanın üzerini kapatma hatta değme, belki de bellek sebebiyle yerine oturmama riski olabilir. Bu yüzden bir türlü emin olamıyorum. Ne dersiniz, ne öneririrsiniz?

#akış #TeknoYardım #RGB #işlemcisoğutucusu

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 11

Koli bandına çok işim düştüğü için yıllar önce soldaki bant makinesini almıştım. Kullanımı hızlı ama çok yer kaplıyordu. Sağdaki bant kesme aparatını aldım ve artık daha pratik şekilde koli bandı kullanabiliyorum. Tavsiye ederim.

#akış #KonuDışı #kolibandı #pratik

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeni masa düzenine geçince ortalık yine kablo spagetti'sine döndü. Kalın kablo kanalı (4 x 3 cm) ile karmaşanın çoğunu toparladım. Sağdaki prizi duvara yapıştırdım. Birkaç klips ve cırt cırt ile kalanı düzenledim. Hâlâ düzeltme gerekiyor ama en azından "elektrik süpürgesi dostu" oldu 🙂

Hâlâ sarkık görünen çoğu kablo, masayı çektiğimde pay kalsın diye o durumda. Buna da sonra bir çözüm bulacağım.

#akış #kablodüzenleme #Kablo

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Philips Hue Akıllı Led Şeritlerin yeni masa düzenim ve çalışma odamdaki ayınlatma etkisi. Kontrolü akıllı telefon üzerindenden bluetooth bağlantısı ile sağlıyorum.

LED aydınlatmayı, renkli ambiyansın yanı sıra standart aydınlatma amacıyla da kullanıyorum. Örneğin normal bilgisayar kullanımında beyaz arka plan ışığı çok dinlendirici oluyor. Film izlerken de zayıf bir sarı ışık kullanıyorum. Atmosfere göre ışığı iyice zayıflatabiliyorum. Bence bu tür bir aydınlatma işi görsel şovun ötesinde kullanışlı bir ihtiyaç aynı zamanda.

#akış #LED #PhilipsHue

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 49 / 78

Arkadaşlar selamlar,
Bir önceki klavyem kablosuzdu ancak sıklaşan takılma/gecikme sorunları sebebiyle yeniden kablolu ve basit bir modele geçmiştim. Şimdi yeni bir klavye bakıyorum ancak seçimimi netleştiremedim.

Öncelikle kablosuz klavye almayı düşünüyorum ancak, örneğin beğendiğim Logitech MK235'de de takılma/gecikme sorunları olduğunu okudum. Kablosuz klavyelerde takılma/gecikme sorunu olmayan model var mı bu onların kronik bir sorunu mu?

İkinci seçenek de kablolu ama led aydınlatmalı klavyeler. Temiz ve kablodan arınmış bir masaüstü hedefim var ancak eğer kablosuzlardan yeterli verimi alamayacaksam da kablolulu olup bir başka özelliğiyle öne çıkan bir modeli almak isterim.

Kullanım alışkanlıklarım ve kullanım amaçlarım şöyle:

Kod da yazıyorum, oyun da oynuyorum, yazı da yazıyorum, yani ergonomi önemi
Alçak tuşlarla daha rahat yazabiliyorum
Sessiz olmasını tercih ederim
Nümerik tuş takımı şart
Kablosuz olacaksa verimli pil performansını tercih ederim
Fiyat/performans oranı iyi olan bir model bakıyorum

Bu bilgiler ışığında nasıl bir klavye önerirsiniz? Tür (kablolu/kablosuz), marka/model, önerdiğiniz modelin artıları/eksileri neler?

#akış #TeknoYardım #Klavye #kablosuzklavye

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar, eski çalışma masamı isteyen birine koşsulsuz olarak hediye etmek istiyorum. Bunun iletişimi tek yerden yönetebilmem açısından Twitter DM'den yazarsanız sevinirim.

Konum: Şişli, Kaptanpaşa (Okmeydanı SSK ve Perpa arasındaki sitelerin olduğu yer).

#akış #çalışmamasası #ücretsiz #Hediye

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

Çalışma masasının, monitörün ve televizyonun arkasında kullanmak üzere fiyat/performans yakalamış ekonomik RGB led şeritler almayı düşünüyorum. Kullanıp memnun kaldığınız ya da iyi bildiğiniz için önerebileceğiniz ürünler var mı?

#akış #TeknoYardım #LED #aydınlatma

BeğenFavori PaylaşYorum yap