Küçük bir photo-trick: Bu fotoğrafı perdeden gelen güneş ışığına (ters ışık) karşı çektim. Böyle çekimlerde karanlık bir noktadan odak seçerseniz arkaplan bir anlığına böyle stüdyo ışığı gibi parlarken çektiğiniz nesne de aydınlanıyor. Özellikle bu tarz şeffaf nesnelerin çekimleri için kullanılabilir.

#akış #fotoğraf #CepTelefonuFotoğrafçılığı #MobilFotoğrafçılık

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amazon Prime üyesi olanlar için Prime Gaming'te Dead Space 2 ve The Curse of Monkey Island ücretsiz.

https://gaming.amazon.com/home

#akış #amazonprime #PrimeGaming #ücretsizoyun #MonkeyIsland #deadspace

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tarayıcının local storage'nı kullanan basit ve pratik todo list. Masaüstü açılış sayfası yapıp gün içerisindeki hızlı notları almak için ideal.

https://github.com/umit2050/todo-list-local-storage

#akış #todo #JavaScript

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Vin Diesel'in kendi karakterini seslendirdiği "The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay" oyunu Steam'de neden yok diye merak ediyordum. Meğerse abandonware olmuş. Riddick evreninde geçen bu bilimkurgu FPS oyununun kendine has bir oynanışı var; başta alışması zor, alışınca da damakta ayrı bir tad bırakıyor. Neredeyse her bilgisayarda da çalışır. Bilimkurgu FPS oyunu sevenlere tavsiye ederim.

Şuradan ücretsiz indirilip oynanabiliyor: https://www.myabandonware.com/game/the-chronicles-of-riddick-escape-from-butcher-bay-cog

#akış #Oyun #ücretsizoyun #TheChroniclesOfRiddick #FPS #BilimKurgu

The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay (Windows)

Remember The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay (Windows), an old video game from 2004? Download it and play again on MyAbandonware.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Son 5 ayda 20'yi aşkın alıcı ve ürün satışı ile oluşan kişisel Letgo satış deneyimlerim.

📦 https://www.umityildirim.com/letgo-satis-deneyimlerim/

#akış #letgo #ikinciel

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Daha önce Bioshock'u oynamış ve bilimkurgu romanlarını sevenler için çok iyi fırsat.

https://www.amazon.com.tr/Bioshock-Rapture-%C5%9Eehri-John-Shirley/dp/605776272X/ref=sr_1_1

#akış #kitap #bilimkurgu #BioShock #Amazon

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

Son dolar kuru yükselişi öncesi yeni bilgisayar toplama projemi tamamlamak için takibe aldığım 4 parçanın fiyatı kabaca ikiye katlandı. Bundan önce aldığım şeylerin zamanlaması da iyi olmuş. Özellikle anakart ve işlemcinin fiyatı absürt şekilde uçmuş durumda. En makul olanı, kurun yüksek bile olsa belli bir seviyede sabit kalmasını ve ardından oluşacak sağlıklı fiyatlandırmaları ve kampanyaları beklemek gibi geliyor. Benzer sıkıntıları yaşayanlar var mı? Siz nasıl bir yol izlemeyi düşünüyorsunuz?

#akış #pc #pctoplama #dolar

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 17
 • Nordre @nordre

  Belki de bu kur yükselişleri bahane oluyor satıcılar için: "ama her şey pahalandı" (a convenient excuse)... biliyorlar ki bir şekilde insanlar satın alacak, bugün olmazsa yarın, borçlanarak, birikimlerini harcayarak ya da ileride mal mülk satıp tüketime devam edecek herkes... Benim izlediğim yol: çok gerekliyse al, gerekli değilse alma...

 • Ümit Büyükyıldırım @umit2050

  Bu arada alınacak parça sayısının birden fazla olması durumu zorlaştırıyor. Örneğin bir iki ürünün fiyatındaki artış makulken ya da henüz tam artmamışken diğer birkaç parçanın fiyatı aşırı şekilde artınca bütün halinde alamıyorsunuz. Parça parça alma riskine de giremiyorsunuz çünkü makul olanları alıp, diğer parçaları alamama ihtimali de var (artışlar nereye gider bilinmez). Alınan parçaları zamanında deneyememe riski de var.

 • eballack @eballack

  Hali hazırda bilgisayarım var ancak ekran kartını değiştirmek istiyorum. Ara çözüm olarak series s aldım.

 • emreCAN Bayrak @flagbearer

  walla ekran kartını aldı isen iyi ,gerisi iyi-kötü bulunuyor ama ekran kartını almadı isen bu işe hiç bulaşma elindekileri sat elden çıkar.
  Ben pandemiden önce 4k kaldıran pc yi sattım aynı paraya full hd kaldıran sistemi zar zor aldım. şimdi onuda almak mümkün değil. elimde bir laptop vardı şimdi ona uğraşıyorum. işlemciyi yükselttim ,ram aldım, çinden ekran kartı siparişi verdim gtx 980m onu bekliyorum.

Daha önce Duke Nukem 3D, Blood ve benzeri retro FPS'leri oynayıp sevmiş ve benzer bir oyun olsa yine keyifle tüketecek olanlar için 3D Realms firması 2019 yazında Ion Fury'i piyasaya sürdü. Oyun, Duke Nukem 3D, Blood ve Powerslave gibi oyunlarda kullanılan Build grafik motorunu kullanarak yapılmış.

Ana karakteri bu sefer bir kız olan oyun tarz, grafikler açısından Duke Nukem'ı andırıyor. Yine Duke Nukem'daki gibi eğlenceli monologlar var. Günün ihtiyaçları doğrultusunda yüksek çözünürlüğe uygun olarak tasarlanmış ancak eski retro grafiklere sahip. Akıcı bir oyun deneyimi var. Şu sıralar bu tarz bir retro FPS'nin açlığını hissedenlere öneririm.

https://store.steampowered.com/app/562860/Ion_Fury/

#akış #3drealms #IonFury #RetroGaming #FPS #retrofps #dukenukem #blood #powerslave

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İthaki ile yaptıkları işbirliği ile fark ettiğim yerli figür girişimi: Kilink Custom

Sanırım 3D baskı ile figürleri çıkarıp tek tek boyuyorlar. Az adetli üretiyorlar. Aslında biraz pazarı olsa keyifli bir girişime dönüşebilir.

Instagram: https://www.instagram.com/kilink_custom/
Twitter: https://twitter.com/KilinkCustom

#akış #figür #BilimKurgu

BeğenFavori PaylaşYorum yap