Ekran kartımın kullanım oranı en fazla %98'e çıkıyor. normal bir durum mu yoksa tam yükte %99 olması mı gerekir.

#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 22

gizerler.com'dan alışveriş yapacağım ama adını ilk defa duydum. Bu siteden alışveriş yapan oldu mu?

https://www.gizerler.com

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yakın zamanda kapanan kürek sitesini yeni düşen içerikleri takip etmek için çok sık kullanıyordum. Yeni düşen ne varsa anasayfada sergilenen 4-5 kapak fotoğrafından biri oluyordu.

İçeriklerin isimlerinin üzerine mouse imlecini getirince sayfasını açmaya gerek kalmadan içeriğin görselini gösteriyordu.

Bu iki ihtiyacı karşılayacak başka kaynak var mıdır.

@protego hocam sen bu konularda daha bilgilisin belki önerin olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 41 / 43

Kingston KC3000 2 TB - AM4 sistemde test sonucu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu Fant Control programı çok iyiymiş. burada görüp denemek için indirmiştim. Eskiden tarayıcıyı açsam sistem fanı gazlayıp gereksiz gürültü yapıyordu. Gündelik işler için kullanırken sabit fan çalışma ayarını %40'a getirdim. Ara gaz verir gibi gelen sesler bitti. büyük rahatlıkmış.

https://getfancontrol.com/

Home - Fan Control

Fan Control is a free software that allows the user to control his CPU, GPU and case fans using temperatures.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dün noctua nh-d15 kurulumunu yaptım ama beni çok uğraştırdı normalde kasama bu soğutucu ölçü olarak uyumlu değil. internette alıp takanların sorun yaşamadığını, cam ile soğutucu arasında yeterli mesafe kaldığını görünce siparişi verdim.

malesef sağ tarafa takılması gereken ikinci fan ramlere temas ettiği için çok yukarda kalıyor ve kasa camı kapanmıyordu. mecburen sol tarafa egzos fanının oraya koydum. bu seferde anakartın rgb'li i/o koruyucusunu sökmem gerekti ki sığsın onu sökmek için de anakartı sökmek gerekiyordu. ekran kartını yeni monte etiğim noctuayı söküp anakartı kasadan ayırmam gerekti işimi çok uzatsa da sonunda takabildim. son hali görsellerdeki gibi oldu.

Çok kısa deneme fırsatım oldu. oyunlarda noctua bi 10-15 derece fark ettirdi gibi görünüyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 18

Kasamdaki eskiyen fanları değiştiriyorum. kasada 2 pinli fan kontrolcüsü var. Kasa üstündeki tuşa bastıkça yavaş orta hız ve hızlı seçenekleri arasında. Fanların hızını değiştiriyor.

Yeni aldığım noctualar 4 pinli bunları kasadaki kontrolcüye bağlamak mi mantıklı yoksa anakarttaki 4 pinli pwm portlara mi

#teknoyardim

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçenlerde ekran kartımı değiştirdim. nvidia kartı taktıktan sonra nvidia ses sürücüsü de kuruldu. fakat bilgisayar kasamın arka ses jakına bağlı hoparlörümden artık ses gelmemeye başladı. ses hdmi üzerinden monitöre monitörden de hoparlöere gidiyor ama oyun oynarken dip gürültüsüne neden oluyor. Doğrudan arka jaktan ses hoparlöre nasıl göndereceğim bulamadım ses ayarlarından höparlörü seçince ses ön jaktan çıkıyor ama arka jaktan çıkmıyor.

#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçen hafta 4090 aldım. nvidia yeni alanlara diablo 4 veriyormuş ama ben alamıyorum çünkü teknobiyotik nvidianın listelediği satıcılar arasında yok 🙁

Bu arada teknobiyotik ürünün faturasını koli içeriğini ve tl tutarı görünecek şekilde koli üzerine yapıştırıp kargoya vermiş. hem ürün gizliliği hem de güvenliği için yanlış değil midir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

Seçim öncesi sistemimi güncelledim. am4 sistemimde nvidia 4090 + ryzen 5800x3d ikilisine geçtim. kurulumu dün yaptım. 3700x işlemcimden kalan amd wraith prism yeterli olur diye düşündüm ama bugün witcher 3'ü denemek için açtığımda işlemci 82 dereceyi gördü. bu değer soğutucunun gücü buna yettiği için mi yoksa bir anormallik mi var?
#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 23