Mayıs ayının başında kablonet ile olan taahhütüm bitiyordu nisan 25 gibi daha önce konuştuğumuz yeni bir pakete onay için aradılar. Ben de taahhütün bitmesine 15 gün var yeni paket aynı içeriği sunsa da tutar olarak iki katı bu kalan günleri bugünden itibaren yeni fiyattan mı ödeyeceğim diye sordum. hayır paketiniz taahhütünüz önümüzdeki ay başlayacak dedi telefondaki görevli. o öyle söyleyince onay verdim.

onaydan önce teyit almak için şu şu ilk 12 ay 285 ikinci 12 ay 385 tl dedi ben de bir yanlışlık var 275 e 375 olan paket olması lazım dedim o da tv paketi temel yerine giriş paket olduğu için böyle gibi bir cevap verdi. ben de yok 275 olan paket tv + internet paketi olsun dedim ardından bir şeyler daha anlattı ücretsiz bir aylık sinema paketi başlatıyorum vs gibi sonrasında taahhüt için onay aldı telefonu kapattık.

10 gün sonra online işlemlerden kontrol ettiğimde ayın kalan günlerini yeni paketten faturalandırdıklarını gördüm. şikayet kaydı oluşturdum. ses kaydı incelendi satış temsilcisi gerekli bilgileri vermiş şeklinde bir yanıt ile olumsuz cevap verdiler.

Ses kaydını dinlemek için il müdürlüklerine gittim. ses kaydını açtılar 3 kişi beraber dinledik “e bakın işte burda soruyorum taahhüt şimdi başlamayacak değil mi” diye soruyorum önümüzdeki ay başlayacak diyor dedim. yok o öyle faturalandırma farklı oluyor o şöyle falan diye garip açıklamalar yaptılar. Dedim ki “biz farklı şeyler mi dinliyoruz yada duyuyoruz benim sorduğum sorudan ve cevaptan nasıl o anlamı çıkarıyorsunuz” bir türlü anlatamadım. hadi ben gencim yaşlı bir insan ile telefonda konuşsalar neler neler yapacaklar 20 yıllık müşterinizim böyle mi olacak karşılığı dedim.

O zaman iptal edin benim eski paketimin taahhüdü ne zaman bitiyorsa o zaman başlasın dedim. onu da yapamıyoruz bir kere onay verildiği için bozamıyoruz taahhüdü dediler. hakem heyetiyle falan uğraşmayalım çözelim bu işi dedim yanaşmadılar ben de ayrıldım.

geçen günlerde baktığımda beni 275 lira yerine 285 liralık pakete abone ettiklerini farkettim aradaki fark sinema kanallarıymış. Dedim ki ben hiç birini izlemiyorum neden ekstra para verip 275 yerine 285 seçeyim bir de telefonda özellikle söyleyip tutarı düzelttirdim yine de bunu yapmış düzeltme istiyorum dedim. YEni şikayet kayıt açtılar, bugün kayda cevap gelmiş ses kaydınızı dinledik gerekli açıklama yapılmış ve sonuç olumsuz.

Abonelik akrabamın üstüne olduğu için hakem heyetine vs gibi yerlere de başvuramıyorum aboneliğin sahibinin de bunlarla uğraşacak zamanı yok. 20 yıllık müşterilerine gördükleri reva bu.
#kablonet

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Aynı haltı TCELL TV+ ile yiyor, 85 lira ve yüzüne bakmıyorum.

 • Orcun @orcun

  Valla bende bıktım. Son 6 aydır neredeyse internet bir garip. Birisi sanki torrent açmışta benim ağımdan abanıyormuş gibi bir internet hali var. Bu yeni ikutu dedikleri zımbırtıya bir güncelleme geldi geçen allah belasını versin diyorum başka da birşey demiyorum. Gece 1 küsürde televizyon bangır bangır açılıyor aniden ve kumanda bt olduğu için işlemiyor. Az daha sinirden televizyonu kırıyorduk. O kumandayı tanıtana kadar da canım çıktı. Hala daha hergün ikutu zımbırtına kablolu bağlı mecbur ve devamlı sorun çıkıyor. yayınlar donuyor kareleniyor ses geç geliyor bazen görüntü gidiyor komple. Ben cezası mezasında değilim bu arada kaç para çıkarsa çıksın daha yeni apartmana türktelekom fiber geldi ona geçeceğim. Ceza isterse 5 bin lira olsun umurumda değil. Bunlardan bir anda önce kurtulmak için gün sayıyorum.

 • Nakahella @nakah

  Kablonet hiç yapmazdı böyle şeyler, onlar da bozdu demek ki. Üzüldüm.

 • kizilsakal @kizilsakal

  Firmalar artık müşteriyi takmıyor. Benzerini yaşadım çözüm sunmuyorlar ve evet Kablo net onayı verince hemen başlatıyor yeni paketi

billabong'un türkiye sitesi sahte mi nasıl teyit edebiliriz? global siteye girdiğimde türkiye yada avrupa sitesi diye bir yönlendirme göremedim. türkiye sitesinde fiyatlar çok uygun olunca şüphelendim. https://www.billabong-turkiye.eu/

Billabong Şort Turkiye - Billabong Türkiye Online Satış

En Ucuz Billabong Giyim Online Satış. Billabong Şort Turkiye - Billabong Türkiye Online Satış, Ücretsiz Kargo Ve Iade Fırsatını Kaçırma. Özel Fırsatlardan Yararlanın. Güvenli Ödeme.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

Pc de firefox ve ublock origin ile youtube kullanırken videoları açmak istediğimde ekteki hatayı almaya başladım. başka bu sorunla karşılaşan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

xbox gamepad yine indirimde 2308 liraya düşmüş ama sadece pembe renk. satıcı amazon germany

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0BS9W2FDY

Xbox Wireless Controller – Deep Pink : Amazon.com.tr: Video Oyunu ve Konsol

Xbox Wireless Controller – Deep Pink : Amazon.com.tr: Video Oyunu ve Konsol
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tekrar paylaşıcam diye yanlışlıkla dünkü durumu sildim. yorum yazan arkadaşlar kusura bakmayın. Tekrar yapıştırıyorum aşağıya

#############################

Firefox ile youtube'da 4k video izlerken codec hep vp9 oluyor aynı videoyu edge ile açtığımda av1 codec ile açıyor. av1 daha akıcı bunu firefoxda da kullanmak istiyorum ama ayarını buladım. sizde durum nasıl?

-donanım hızlandırma açıksa kapa kapalıysa aç denendi
-firefox ayarlarında av1 enable true mu kontrol edildi

Örnek video :https://www.youtube.com/watch?v=zpAdJxwOZjU

Gastronomic Big Wall Climbing in Patagonia

Tyler Karow, Imanol Amundarain, and Cedar Christensen pulled off a team free ascent of the South African Route on the East face of the Central Tower of Paine...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

edit: yeşil olan sepette 2135'e düşüyor.

Yeşil ve pembe olan 2250-2270 fiyatlara düşmüş. bir kaç hafta önce 2500tl'ye siyahını almıştım.

https://www.amazon.com.tr/Xbox-Wireless-Controller-Deep-Pink/dp/B0BS9W2FDY/

Xbox Wireless Controller – Deep Pink : Amazon.com.tr: Video Oyunu ve Konsol

Xbox Wireless Controller – Deep Pink : Amazon.com.tr: Video Oyunu ve Konsol
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • revenge @revenge

  Çok şükür.
  Geçenlerde elimdeki eski 8. nesil birisi bozuk olan gamepad'ı 1500 TL fiyata sattım.
  Amazondan 1300 TL'ye 9. nesil pembe almıştım. Onun da parasını bana iade etmişlerdi. Kutuda lekeler olduğunu, ürünün ikinci el olduğundan şüphelendiğimi söyledim. Cidden öyleydi. Değişim talep ettim. Zira, ben bu talebi yaptığım sırada ürün iki katı fiyata çıktı. Onlar iade alabileceklerini söylediler. Ben de zarar edeceğimi söyleyince, "Gamepad sizde kalsın. Paranız iade edilecektir." dediler.

  Sonrasında da incehesap'dan 9. nesil robot white aldım. Gamepad satılınca 700 TL gibi bir fiyata iki adet 9. nesil gamepad'ım olmuş oldu.

  İşin garip yanı da ülkemizden aldığım gamepad 2 yıl garanti sunarken, Almanya'dan aldığım 3 yıl garantili.

 • Ömer Özgür @omc43

  Çok tatlı renkleri var bu kontrolcünün.

xbox 9. nesil kontrolcü amazonda beyaz olan 2500 siyah olan 2550 tl. bu fiyata alınır mı sizce ?
https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07SDFLVKD/

Microsoft Xbox Wireless Controller Siyah, 9. Nesil : Amazon.com.tr: Video Oyunu...

Microsoft Xbox Wireless Controller Siyah, 9. Nesil : Amazon.com.tr: Video Oyunu ve Konsol
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

Cyberpunk 2077 ve phantom liberty dlc'sini aldım oynuyorum. oyunu bitirenlere bir sorum olacak. dlvye hiç başlamadan ana hikayeyi oynayıp "Bu noktadan sonra geri dönemezsiniz" uyarısından sonra dlcyi oynamayı tavsiye etmişler ama o noktadan sonra ana oyunun görevleri yerine dlc görevleri yer değiştiriyormuş.

sorum dlcye hiç girmeden ana hikayeyi bitirip sonra DLC'yi ayrıca oynamak mı? yoksa yukarıda yazdığım gibi uyarıyı aldıktan sonra ana hikayeden dlcye sapmak mı daha iyi olur?

#Cyberpunk2077 #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 31
 • imperio @imperio

  "Geri dönemezsin" noktasından sonra oyunu bitirene kadar devam ediyorsun. Bitirdikten sonra seni "geri dönemezsin" noktasına geri atıyor. Yani oyunu bitirdikten sonra o noktaya geri atacağı için her farklı sonu görene kadar tekrar tekrar oynayabilirsin. (Öncesinde yaptığın seçimler de görebileceğin sonların sayısını etkiliyor tabi) Yani oyunu bitirdikten sonra aynı noktaya geri attığı için seni, hangisini önce hangisini sonra bitirmişsin pek farkı yok.

  DLC görevleri ana oyunla yer değiştirmiyor. DLC'yi oynamaya başladıktan sonra da ana oyunun son görevine girebilirsin veya yan görevlere devam edebilirsin kafana göre. O şekilde bir kısıtlama yok. Sadece DLC içinde de geri dönülemez bir nokta var, oradan sonra işte diğer görevler kapanıyor doğal olarak.

  Phantom Liberty oyunun sonuna bir son daha eklemiş oluyor. Ve bitirince seni menüye atıyor. Öyle bir farkı var. Ben şöyle yaptım, önce tüm yan görevleri ve haritada yapılacak her şeyi bitirdim ve ve geri dönülemez noktaya geldim, phantom liberty'ye başladım, yan görevlerini vs. yapıp senaryoda seçim noktasına getirdiğinde ana oyunun sonlarını tek tek oynayıp tekrar phantom liberty'ye dönüp onun sonunu oynadım.

 • serkan @serkan_1034

  Ben de geçen gün aldım bu arada indirimde, oyun fena sardi beni ilk çıktığındaki haline göre baya iyilestirmisler ama combat hala basit gibi duruyor çok kolay sıka sıka ilerliyorum acaba ilerde biraz daha mı zorlayacak 7-8 kişiye karşı ilerlemek? act1 yeni bitti

 • altalena @altalena

  Hikaye tutarlılığı açısından Songbird aradıktan sonra -yani dlc görevi geldiğinde- gidip oynamak bence en ideali. Çünkü oyunu nasıl bitirmek istediğinizle alakalı bir son daha geliyor bu DLC hikayesini bitirdiğinizde, belki de sizin ilk tercih edeceğiniz son bu olacak.
  Oyunun neresinde olduğunuzu bilmediğim için üstü kapalı şekilde şöyle açıklayayım: Ana karakterimiz -V- büyük bir soruna sahip ve oyunda ana hikaye boyunca esas motivasyonumuz bu soruna çare bulmak. Dogtown'a gidiş nedenimiz de tam olarak bu. Bu bağlamda sürükleyicilik açısından da bunu tercih etmek en doğrusu diye düşünüyorum ben.
  Ve bir sebep daha: DLC'den elde edeceğiniz ekstra perkler var ve bunlar oynayışı bayağı çeşitlendirebiliyor. Bunlara erkenden erişip kullanmak daha eğlenceli kılacaktır oyunu.
  Yalnız, bazı gigler var oyunun kendi yan görevlerinde, oralardaki bazı tercihleriniz DLC'deki yan görevlerde minik detay olarak çıkabiliyor. Çoğul konuştum ama aklıma gelen sadece 1 örnek var, o nedenle benim tavsiyem DLC görevi geldiği gibi DLC'ye başlamak 😀

  • Felix @felix

   biraz ilerledim aslında hikayede, afterlife'da rouge'dan yardım isteyip panam ile bir görev yaptım spoiler olmadan böyle anlatayım geldiğim kısmı. ana hikayeyi bitirip sonra dlcye devam ederim diye düşünüyoruma ama sizin değindiğiniz dlc ile gelen ek özellikleri ana hikayede deneyimleyememiş olacağım bu seferde. cevabınız için teşekkürler.

 • Lütfi Dereli @ltfdre

  Oyunu dün ana hikayesi ve yan görevleri ile birlikte tamamen bitirdim. Oyun ilk çıktığında hype treninin ön vagonlarından binip daha sonradan müthiş hayal kırıklığına uğrayanlardanım (şu saatten sonra GTA VI için bile temkinliyim ne olur ne olmaz) yok öyle oyunu görmeden hareket etmek.

  Oyunun piyasaya sürüldüğü dönem çekilen inceleme videoları ve globaldeki yazıları okuyunca kendi kendime bu oyunu oynamak için daha çok uzun zamana ihtiyaç var diyerek Steam kütüphanemin tozlu raflarına kaldırdım. 2023 senesi itibariyle patch 2.0 yayınlandıktan sonra oyunu oynadım ve harikulade bir verim aldım. İşte dedim bu oyun ilk çıktığında bu şekilde çıkmalıydı belki beklediğim o süre zarfı içerisinde daha da geliştirebilirlerdi ancak benim CD Projeckt Red olan kredimden ötürü bu oyuna bir şans daha verdim ve gerçekten pişman olmadım, beklediğime değdi. Hatta şu an DLC'yi de sıcağı sıcağına oynamayı planlıyorum.