Xbox series s'i yaklaşık bir haftadır kullanıyorum. Dün control oyununu oynarken konsol out of video memory hatası verdi ve ardından da oyun kapandı. Bu hatayı araştırdığımda karşılaştığım olaylar hep control oyununda yaşanmış gorunuyor. Konsolun PC gibi böyle bir hata verip oyunun kapanması şaşırttı #xbox #xboxseriess

BeğenFavori PaylaşYorum yap

3380 liraya düşmüşken aldığım series s bugün öğlen elime ulaştı. Amazon Türkiye'den aldım ama satıcı amazon Germany. Ürün çıkış yeri İspanya sevilya görünüyordu sonra Almanya leipzig ardından da Türkiye'ye geldi. buradan bir kaç kişi daha sipariş vermişti diye hatırlıyorum.benim ürünüm toplamda 5 günde geldi. yakın zamanda sizlerinki de ulaşır sanıyorum. #xbox #XBOXSeriesS

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 17

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi router 4a giga aldım. Modemin wifini kapatıp ethernet kablosu ile modem ile 4a gigayi birbirine bağlayıp kablosuz interneti 4a gigaya dağıttırdım. Fakat telefon ile 2 metreden yaptığım testlerde internet hızım olan 100 mbiti 5ghz bağlantıda alabilirken 2.4 GHz de 10-20 mbit arasında değişen değerleri ancak görebildim. Sizce nedeni ne olabilir? #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kablonet modeminin yetersiz sinyal gücü nedeniyle 4a giga routerı almayı düşünüyorum. modemden farklı yere konumlandıracağım routerı modemden ethernet kablosu çekip bağlayacağım. access point gibi kablosuz yayın yapacak.
kullanacak cihaz sayısı 10 civarı olacak. internet bağlantı hızım 100 mbit. 5 ghz şart değil ama madem bu fiyata ektra olarak var o yüzden yok demem.

-4A Giganın yeni güncellemelerle bazı özelliklerinin yazılımdan çıkarıldığını okudum kullanan varsa benim senaryomda bi zararı var mı? çünkü fiyat olarak cazip bir ürün gibi görünüyor.

tenda AC5,TP-Link Archer C60, c6 ve Xiaomi Aiot Ac2350 modelleri de gözüme çarptı ama fiyat olarak 4a Gigadan daha pahalılar.

Tercih etmemi önereceğiniz başka model var mıdır? 4A giga işimi görür mü sizce?

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07WDLJWQG/
#TeknoYardım #Router #access point

Xiaomi Mi WiFi AC1200 Router 4A Giga Version 1167 Mbps 2.4G 5G Çift Bant 4...

Xiaomi Mi WiFi AC1200 Router 4A Giga Version 1167 Mbps 2.4G 5G Çift Bant 4 Antenli: Amazon.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geforce now'ın Tr serverını denemek için game+'a üye olayım dedim. hali hazırda var olan geforce now üyeliğiyle tr server'ını kullandırmıyor. Hızlıgiriş diye turkcell'in bir servisine üye olup onunla giriş yapmak gerekiyor. ona da cep telefonu numarası vermeden üye olunmuyor. zaten kredi kartı bilgisi vereceğiz ne diye telefon istiyorsun yada turcell'in ortak giriş sistemine üye etmeye zorluyorsun ki. sırf bu Hızlıgiriş sistemi yüzden üye olmadım.

#GeForceNow

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu özelliklerde monitör arayanlar için fırsat. ben alacaktım fakat satıcı hakkındaki olumsuz yorumlar yüzünden fiyat çok iyi olsada almayacağım. LG gl850b ile aynı paneli kullanıyor nano ips panel. LG'den bi tık daha iyi ama sRGB modu yok o yüzden renkler daha doygun almayı düşünürseniz aklınızda olsun.

2K 165 Hz 27"
model: dell S2721DGF
fiyat:3400 tl

https://www.itopya.com/dell-27-s2721dgf-165hz-1ms-2xhdmi-dp-freesync-premium-pro-pivot-gaming-monitor/

#Monitör

DELL 27" S2721DGF 165Hz 1ms 2xHDMI DP QHD FreeSync Premium Pro Pivot Gaming...

DELL 27" S2721DGF 165Hz 1ms 2xHDMI DP QHD FreeSync Premium Pro Pivot Gaming Monitör En iyi fiyat ve ödeme seçenekleri ile S2721DGF ITOPYA'da.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir süredir monitör arayışındayım. aşağıda linkini verdiğim monitör gözüme çarptı. yapılan incelemeri okuduğumda eksiklik olarak sRGB modu olmaması söylenmiş bu yüzden renkler fazla doygun görünüyormuş. monitör DCI-P3 renk gamutunun %98'ini kapsıyormuş bu sRGB de %135'e denk geliyormuş. bundan ne anlamalıyım? sRGB modu olmaması büyük bir eksiklik mi sizce?
#Monitör #TeknoYardım

DELL 27" S2721DGF 165Hz 1ms 2xHDMI DP QHD FreeSync Premium Pro Pivot Gaming...

DELL 27" S2721DGF 165Hz 1ms 2xHDMI DP QHD FreeSync Premium Pro Pivot Gaming Monitör En iyi fiyat ve ödeme seçenekleri ile S2721DGF ITOPYA'da.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Samsung m51 alabilmek için bugün vatan ve teknosayla görüştüm. mağaza satışları yokmuş sadece internet satışı varmış bu telefon için. internet satışında taksit yaptırmanın yada başka bir şekilde kredi faizi ödemeden taksitli şekilde telefon alabilmenin bir yolu var mıdır?
#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

telefon bakıyorum 3000 tl civarı bütçem var. şarjı uzun dayanan, ekranı iyi, dayanıklı yapıya sahip bir telefon arıyorum. yaptığım araştırmalar sonunda samsung m51'i biraz bütçeyi aşsada özellikleri iyi olduğu için tercih edicem gibi görünüyor. m51 dışında önerebileceğiniz daha iyi bir model var mıdır? @umtk umut bey mümkünse sizin de önerinizi duymak isterim
#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kablo tv üyelerinden ikinci televizyona yayın verebilmeleri için "yan oda" adında bir paket satıyormuş aylık 20tl'ye. kablonet+kablotv yayınına aylık 100 lira ödüyorsunuz diyelim 20 lirada ikinci televizyonu bağlamak için istiyorlar. bari ikinci televizyon için ücretsiz olsaymış da üçüncü de para isteselermiş böyle daha makul olurdu. bana çok saçma geldi bu durum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ofis @ofis

  Evet uyanıklık yapmışlar, analog her odada var alışmıştık, kutuya geçince mertlik bozuldu. Bir ara düşündüm ama ihtiyacım olmadığını anlayınca vazgeçtim.

 • CanSimit @cansimit

  Niye saçma geldi? Tamam istemeseler hepimiz daha çok memnun olurduk ama sattıkları ürün bu zaten, iyide indirimli oluyor. Bu mantıkla niye 3.den para istesinler ki, o da saçma olmaz mı?

  • Felix @felix

   analog yayın zamanı istediğimiz kadar tv'ye bağlayabiliyorduk. kiminin evinde iki televizyon var ve farklı kanallar izlenmek istendiğinde veya gündüz mutfakta iş yaparken tv açık olsun akşam da oturma odasındaki tv'den de izleyeyim diye düşünmek lüks bir şey değil. o zaman sattıkları internet hizmetine bağlanan cihazlardan da ekstra ücret alsınlar. bir cihaza kadar şu para sonraki her cihaz için artı şu para mı desinler. pc,telefonlar, akıllı tvler iot'ler hepsi için ayrı ücret kessinler madem bu kadar ticari düşüneceğiz. tv yayını için gerekli cihaz ve kurulum hizmeti için para istemeleri gayet normal ama 2. tv yayını için para istemeleri bana makul gelmedi.

  • CanSimit @cansimit

   @felix Analog yayının kendi avantajları vardı. Böyle tepki alırlarsa fiyatı 110 yaparlar, 2.si bedava derler, 2.yi kullanmayanlar zarar eder, kullananlar 'makul' der.

   Ellerinden gelse her türlü ücretlendirmeyi yapacaklar, hiç merak etmeyin 😀 neyse ki şimdilik yapamıyorlar.