Mikrofonlu kulaklıklarınızın mikrofonunu pc'de kullanma işini nasıl hallediyorsunuz? resimdeki ürünü aldım geçenlerde. kulaklıkta biraz dip ses olsa da mikrofon kısmı sorunsuz çalıştı. fakat malzeme kalitesi iyi olmadığı için 1 haftada bozuldu. siz neler kullanıyorsunuz bu işlem için?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 19

bu asus'un armory crate'i ne bela bir programmış. bilmeyeniniz var ise armory crate rgb ışıkları yöneten asus'un programı. dün Windows 10'u 2004 sürümüne yükselttim hiç bir sorun çıkmadan bitti. kurulum bittikten sonra armory crate kurayım mı diye sordu. bende bir bakayım diye evet dedim. biraz baktım sonra bir işime yaramaz diye kaldır dedim. birde ne göreyim kırk tane harici uygulama kurmuş.

kurulan programlar şunlar ASUS Framework Service,ARMOURY CRATE Lite Service,ARMOURY CRATE,ROG Live Service,Patriot Viper RGB

kaldırabildiğimi kaldırdım ama görev yöneticisinden bakıyorum hala bir sürü servisi çalışıyor ve kalkmıyor. biraz araştırdım bela birşeymiş redditte biri kaldırmak için uzun bir yapılacaklar listesi hazırlamış hiç uğraşamam dedim, windows sıfırlamayı çalıştırdım formatı atıp geçtim. Asus'un dandik yazılımı windows yükseltmekten daha kötüymüş boş yere uğraştırdı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Telekom'un apartman içerisindeki kutusu yerinden çıkmış. dört vidanın yalnızca bir tanesi tutuyor kutuyu, diğerleri sökülmüş yerinden. sağlam vida da ne zaman düşer belli değil. bununla bizim mi ilgilenmemiz gerek yoksa telekom mu bakıyor? bilgisi olan var mı?

Bugün telekom'u aradım sormak için, operatöre ulaşmayı beceremedim. ya abonelik bilgisi giriniz diyor yada abonelik satmaya çalışıyor. bunlar dışında bir sorunum var beni operatöre bağla gibi bir seçenek sunulmadı.

not: Fotoğraf örnektir, buna benziyor kutu ama duvara gömülü değil yüzeyinde asılı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • BURAK ADAGÜN @burakadagun

  Kutuya dışarıdan gelen ana kablodan telekom sorumlu. Kutunun bina içi konumu ve düzeninden, bina yönetimi sorumlu. Kablolama sorun çıkarmayacaksa kutuyu münasip yerlerinden duvara sabitleyin. Kablolara bir şey olur, hat gider endişeniz varsa işten anlayan elektrikçi ile görüşün.

  Şu yapıdan kurtulamadık hala, zamanın nimetlerinden faydalanıp yok edilmesi gerek bence.

  • Felix @felix

   dübeller duvardan patlayıp gelmiş o deliklere yeni vida, dübel takılmaz kutuyu söküp farklı delikler açıp dübelle tutturmak gerek. telekom bu işi yapıyorsa onun sorumluluğundaysa biz uğraşmayalım diye dedim. sizin dediğinize göre sorumluluk bizde. o zaman benim yapabilceğim bir şey ise ben yaparım yoksa çağırırm bir elektrikçi.

  • BURAK ADAGÜN @burakadagun

   @felix Kutu içten montajlanmış ise L braket ile dıştan sabitleyebilirsiniz.

  • Felix @felix

   @burakadagun @aliytklkmz iki örnekte güzel pratik fikirler sağolun hiç aklıma gelmemişti. kutuyu sökmek hem kablolar için riskli hem de daha çok uğraştırır. yarın bir bakayım L braket daha şık durabilir uygun olursa onu denerim. sağolun tekrardan.

kablonet 100 güldüren tarifesi sonuçları. 100/5 Mbps hızında paket, saat 19-24 arası 25/5 Mbps hızına düşüyor.

#kablonet

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Güzel bir aparatmış kullanan var mı? Daha önce görmemiştim. kesin böyle bir şey vardır diye aratınca çıktı.
https://www.amazon.com/Cooler-Master-Degree-Adapter-Capacitor/dp/B07HZ6B6R1

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dün canlı yayında nvme ssd'lerin sıcaklıkları konuşulmuştu. benim samsung 970 evo plus'ın sıcaklığı 50 derece görünüyor ve değer olarak high yazıyor. 49 dereceye düşünce normal yazıyor yani high'ın başlangıç değeri 50 derece olarak belirlenmiş.

şimdi benim merak ettiğim üzerinde soğutucu takılı olduğu halde ve browser kullanımı hariç bir aşırı okuma, yazdırma yaptırmadığım halde bu sıcaklık normal mi?

bu arada x570 yongasının soğutucusunun fan çıkışı havayı ssd'ye doğru üflüyor. sanırım yongayı soğuturken ssd'yide soğutsun diye düşünmüşler ama yonga sıcak çalışıyorsa ssd'nin ısısını yükselten üzerine gelen bu sıcak hava olabilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11

Bundan 4-5 ay önceye kadar bir ekran kartı önerisi istendiğinde, hemen yeni rx5000 serisinden bir kart öneriliyordu. hatta o zamanlar hemen hemen herkes "nvidia'nın x modeline o parayı verene kadar amd'de aynı parayı veriip, nvidia'nın x modelinin bir üst modeline yakın performanslı kartı alıyorsun" diye öneride bulunuyordu.

Bugün ise kronik sorunları nedeniyle rx5000 serisi neredeyse önerilmez oldu. bir çok kişide gördüm "300-400 lira fazla veririm kafam rahat olur, sorun yaşamam" düşüncesiyle nvidia'ya yöneliyor veya ona nvidia öneriliyor.

Amd ekran kartlarının üç beş ay içerisinde geldiği bu durum gerçekten düşündürücü. oysa kartlar duyurulduğunda ryzen işlemciler gibi bir heyecan oluşturmuştu.

#AMDRadeon #radeon #Nvidia #AMD

BeğenFavori PaylaşYorum yap

iki gündür assassin's creed odyssey oynuyorum. dövüş sistemi eski assassin's creed'lere göre değişik geldi. eski dövüş sistemi daha akıcıydı. artık birilerini öldürmek daha zor. artık 5 kişinin arasına seviyesine bakmadan dalınmıyor. (sanırım bu dövüş sistemi origins'le geldi. ama onu oynamadım)

bana saçma gelen şey artık suikastler kesin ölümle sonuçlanmıyor. evet, düşmanın seviyesi sizin denginizse tek seferde öldürüyorsunuz. siz 10. seviye düşman 40. seviye ise ölmüyor. ne anladım suikastten o zaman.

bir görev gereği seviyemin çok üzerinde bir kaleye sızdım. biraz zaman alsada uğraştım, görünmeden düşmana yaklaştım. normalde saklanarak suikast yaptığımda öldüremediğim adamı belki böyle öldürürüm diye düşünüp uykusunda yakaladım. düşmanımın uyuduğu yerde F tuşuna basıp "assassinate"'i seçtim. elimdeki mızrağı adama saplayıp içinden geçirdim. ama canı %1 ancak gitti, sanki kürdan saplamışım gibi. bu olay çok saçma olmuş. tabi bu olaydan sonra, önce saldırdığım adam sonra bütün bölük üzerime hücum etti. kaçmak zorunda kaldım.

#AssassinsCreed #AssassinsCreedOdyssey

BeğenFavori PaylaşYorum yap

epic kuponunu henüz kullanmamıştım. iki oyun arasında kaldım sizce hangisini almak mantıklı?

41 liraya assassin's creed origins Gold sürüm
29 liraya assassin's creed odyssey Standart sürüm

iki oyunu da oynayan varsa hangisini tavsiye edersiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 24

Dün sorduğum Geforce founders konusunu hallettim. opera tarayıcı ile Amerika üzerinden girip founders başvurusu yaptım. adres bölümüne rastgele amerika'dan bir adres girdim. kredi kartı bilgilerini girip onayladıktan sonra hata verdi. ardından tekrar deneye tıkladım. kart bilgilerini girdikten sonra vpn'i kapatıp devama basınca işlem onaylandı ve founders hesabına geçiş yapabildim.

Aranızda founders edition almak isteyipte avrupaya üye alımı kapandığı için üyeliğini yükseltemeyen varsa deneyebilirler. 3 ay ücretsiz ardından aylık 5 euro.

#GeForceNow

https://teknoseyir.com/durum/1244421

BeğenFavori PaylaşYorum yap