bir konuda yardıma ihtiyacım var. yeni monitörümde hoparlör yok ama kulaklık çıkışı var. hdmi 1 portunda pc bağlı. hdmi 2 ye Series S'i bağladım. fakat monitörde hoparlör olmadığı için kulaklık bağlamadan ses alamıyorum.

Monitörün kulaklık çıkışına taktığım kabloyu pc'nin hat girişi portuna taktım yapmak istediğim sesi pc'ye verip, pc'ye bağlı hoparlör yada kulaklıktan hem pc seslerini hem hat girişi üzerinden bağladığım monitörden gelen series s seslerini almak. bağlantıları yaptım ama pc tarafından xbox'ın sesini alamadım neyi yanlış yapıyorum sizce?

edit: görsel eklendi

#TeknoYardım #XBOXSeriesX

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 26

amazonda indirime giren yeni g7 28" 4k monitörü satın almıştım. bugünelime ulaştı. bağlantılarını yaptım ama sanırım ölü piksel var yeşil beyaz ve mavi renklerde belli oluyor. fotoğrafını da ekliyorum ölü pikseldir değil mi bu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 33

Murat Gamsız'ın kişisel youtube kanalının yorumlarında gördüm. Whatsapp ayarlarından gönderilen fotoğrafların kalitesini seçebiliyormuşuz. Sanıyorum bu ayar eskiden yoktu. Ben kendi ayarımı hemen değiştirdim çünkü biraz fazla sıkıştırıyor olmalı ki fotoğraf kalitesi epey düşüyordu.

"Whatsapp>Ayarlar>Depolama ve Veriler>Fotoğraf yükleme kalitesi>En yüksek kalite" şeklinde değiştirdim.

Belki benim gibi haberi olan yoksa değiştirebilir.
#WhatsApp

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aranızda covid geçirenlerden tek kulağında tıkanıklık ve kulak çınlaması şikayeti yaşayan oldu mu? Birkaç gün önce covid testim pozitif çıktı. Dinlenerek şiddetli semptomların çoğunu atlattım. şu an yalnızca boğaz ağrısı, yutkunma güçlüğü ve tek kulağımda yukarıda yazdığım rahatsızlık var. Araştırdığımda dünya genelinde yine tek kulakta bu semptomları gösterip işitme kaybı yaşayanlar olduğunu gördüm. sizde böyle bir semptom oldu mu? olduysa iyileştikten sonra herhangi bir işitme kaybı yaşadınız mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10

Xbox series s'i yaklaşık bir haftadır kullanıyorum. Dün control oyununu oynarken konsol out of video memory hatası verdi ve ardından da oyun kapandı. Bu hatayı araştırdığımda karşılaştığım olaylar hep control oyununda yaşanmış gorunuyor. Konsolun PC gibi böyle bir hata verip oyunun kapanması şaşırttı #xbox #xboxseriess

BeğenFavori PaylaşYorum yap

3380 liraya düşmüşken aldığım series s bugün öğlen elime ulaştı. Amazon Türkiye'den aldım ama satıcı amazon Germany. Ürün çıkış yeri İspanya sevilya görünüyordu sonra Almanya leipzig ardından da Türkiye'ye geldi. buradan bir kaç kişi daha sipariş vermişti diye hatırlıyorum.benim ürünüm toplamda 5 günde geldi. yakın zamanda sizlerinki de ulaşır sanıyorum. #xbox #XBOXSeriesS

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 17

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi router 4a giga aldım. Modemin wifini kapatıp ethernet kablosu ile modem ile 4a gigayi birbirine bağlayıp kablosuz interneti 4a gigaya dağıttırdım. Fakat telefon ile 2 metreden yaptığım testlerde internet hızım olan 100 mbiti 5ghz bağlantıda alabilirken 2.4 GHz de 10-20 mbit arasında değişen değerleri ancak görebildim. Sizce nedeni ne olabilir? #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kablonet modeminin yetersiz sinyal gücü nedeniyle 4a giga routerı almayı düşünüyorum. modemden farklı yere konumlandıracağım routerı modemden ethernet kablosu çekip bağlayacağım. access point gibi kablosuz yayın yapacak.
kullanacak cihaz sayısı 10 civarı olacak. internet bağlantı hızım 100 mbit. 5 ghz şart değil ama madem bu fiyata ektra olarak var o yüzden yok demem.

-4A Giganın yeni güncellemelerle bazı özelliklerinin yazılımdan çıkarıldığını okudum kullanan varsa benim senaryomda bi zararı var mı? çünkü fiyat olarak cazip bir ürün gibi görünüyor.

tenda AC5,TP-Link Archer C60, c6 ve Xiaomi Aiot Ac2350 modelleri de gözüme çarptı ama fiyat olarak 4a Gigadan daha pahalılar.

Tercih etmemi önereceğiniz başka model var mıdır? 4A giga işimi görür mü sizce?

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07WDLJWQG/
#TeknoYardım #Router #access point

Xiaomi Mi WiFi AC1200 Router 4A Giga Version 1167 Mbps 2.4G 5G Çift Bant 4...

Xiaomi Mi WiFi AC1200 Router 4A Giga Version 1167 Mbps 2.4G 5G Çift Bant 4 Antenli: Amazon.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geforce now'ın Tr serverını denemek için game+'a üye olayım dedim. hali hazırda var olan geforce now üyeliğiyle tr server'ını kullandırmıyor. Hızlıgiriş diye turkcell'in bir servisine üye olup onunla giriş yapmak gerekiyor. ona da cep telefonu numarası vermeden üye olunmuyor. zaten kredi kartı bilgisi vereceğiz ne diye telefon istiyorsun yada turcell'in ortak giriş sistemine üye etmeye zorluyorsun ki. sırf bu Hızlıgiriş sistemi yüzden üye olmadım.

#GeForceNow

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu özelliklerde monitör arayanlar için fırsat. ben alacaktım fakat satıcı hakkındaki olumsuz yorumlar yüzünden fiyat çok iyi olsada almayacağım. LG gl850b ile aynı paneli kullanıyor nano ips panel. LG'den bi tık daha iyi ama sRGB modu yok o yüzden renkler daha doygun almayı düşünürseniz aklınızda olsun.

2K 165 Hz 27"
model: dell S2721DGF
fiyat:3400 tl

https://www.itopya.com/dell-27-s2721dgf-165hz-1ms-2xhdmi-dp-freesync-premium-pro-pivot-gaming-monitor/

#Monitör

DELL 27" S2721DGF 165Hz 1ms 2xHDMI DP QHD FreeSync Premium Pro Pivot Gaming...

DELL 27" S2721DGF 165Hz 1ms 2xHDMI DP QHD FreeSync Premium Pro Pivot Gaming Monitör En iyi fiyat ve ödeme seçenekleri ile S2721DGF ITOPYA'da.
BeğenFavori PaylaşYorum yap