FIRSAT ! TEKNOSADA TÜM ÜRÜNLERDE 40-50 TL indirim FIRSATI
Ben kulaklıkta kullandım onu anlatacağım. JBL bt kulaklık 199 tl ama bunu 159 tl ye alabilirsiniz. Tosla kart alıp onla alırsanız 40 tl indiriyor 159 tl ye geiyortosla kart da her 40 ye 10 tl indirim yapıyor teknosada. 200 tl ye tamamlayıp 50 tl indirim yaptırmak istedim kampanyada 5 defa 10 tl kazanabilir yazıyor çünkü ama sistemleri izin vermiyor en fazla 40 tl iniyor bunu her üründe kullanabilirsiniz. Tosla kartın aylık ücreti veya işletim ücreti yok ön ödemeli kart teknosa ve carrefoursa dan kasadan alınabiliyor.

NOT: aynı karta para yükleyince kotonda150 tl ye 40 tl indirim veriyor, Boynerde 150 tl ye 25 tl, carrefoursa'da her 40 tl de 10 tl veriyor ve iphone 11 yılbaşı çekilişi var kartı alıp aktif edip çekiliş formunu dolduranlara. Baika kampanyalarıda var sitesinde.

TOSLA KART: https://tosla.com/

ÜRÜN: https://www.teknosa.com/jbl-t110bt-bluetooth-ct-mavi-kulak-ici-kulaklik-p-110262525

#Teknosa #tosla #İndirim #teknofırsat #KonuDışı

Jbl T110BT Bluetooth Ct Mavi Kulak İçi Kulaklık Fiyatı ve Özellikleri

Jbl T110BT Bluetooth Ct Mavi Kulak İçi Kulaklık fiyatı, modelleri ve teknik özellikleri Teknosa'da. Jbl T110BT Bluetooth Ct Mavi Kulak İçi Kulaklık en uygun fiyatlarla Teknosa'dan alınır.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#HaftalıkGündemeMalzeme @hkellecioglu abi okullarda aşı zamanı ablamın ufaklık 1. Sınıfa gidiyor ve aşı yaptırmak istemiyor çoğu veli, otizm yapıyor, Türkiye yeni aşıları alamıyor bu yüzden aşılar zeka geriliği yapıyor gibi şeyler söyleniyor veliler arasında ben yalan savarın aşı videosunu izledim ablamada izlettim ben yapılmasından yanayım ama velilerin büyük kısmı aşı yaptırmayacakmış ablamında kafası karıştı zaten aşı karşıtı değil sadece yeni iddiaları araştırdı . Siz gündemde bu konuyu etraflıca işleseniz veya ayrı bir yayında Türkiye yeni geliştirilen aşıları alıyor mu ? bu iddalar doğrumu? Gibisinden diye düşündüm mümkün müdür ? Bu konuyu işlemeniz mümkün mü ?

NOT: Ablam ikna sadece diğerlerinin tutumu kafa karıştırıyor oda acaba bilmediğim birşey mi var diye tekrar sorgulayıp araştırıyor.Birşey duyunca doğal olarak bu neymiş diye araştırdı. Aslında bir diğer amacıda diğer velileri bilgilendirip çocukların aşılanmasını sağlamak. Hatta 1 hafta önce falan ufaklığa ve tüm aile hepimize grip aşsı dahi yaptırdık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 64
 • Rasko @rasko

  Doğal seçilimin selameti için ablan gibi insanlara ihtiyaç var. Kesinlikle yaptırmasın!

  • kizilsakal @kizilsakal

   Ablam yaptırmama taraftarı değil bu bilgiler verince araştırmak istiyor doğal oalrak acaba yeni birşeyler mi var diye. Sonra olmadığını görünce diğer velileri ikna etmeye çalışıyor. Ayrıca diğer velilerde suç yok her kes tıp okumak zorunda değil demi ve bunları bilmek zorudna değil sağlık bakanlığı bunlarla savaşıp bilgilendirmeli. Doktor çocuk yetiştirmeyi bilemez öğretmen tedavi etmeyi değil mi ! Bu yaklaşımınızdada aynı cehalet var bence.

  • Rasko @rasko

   @kizilsakal Bilgiyi gidip kütüphanelerde, ansiklopedilerde aradığımız dönemler sona erdi. Artık herkesin cebinde internete bağlanabilen cihazlar, dolayısıyla sınırsız bilgi var. Bu devirde "bilmiyor, bilmek zorunda değil, ne yapsın?" gibi bir cümle kabul edilemez. Ha, diyeceksin ki "internette bilgi kirliliği de var" evet var ama "aşı yaptırın" diyen kaynaklar sağlık bakanlığı, bütün doktorlar, uluslar arası sağlık örgütleri iken "aşı yaptırmayın" diyenler genelde ne idüğü belirsiz sosyal medya gruplarında toplanan cahil kişiler. Bu iki zümrenin arasında seçim yapmakta zorlanan biri varsa ilk yorumumda yazdıklarımı hak ediyor zaten...

  • kizilsakal @kizilsakal

   @rasko eğitimci olmadığınız için böyle düşünüyorsunuz. Biz neler kimler görüyoruz. Üstelik ülkede doktor kimliği olup aşı yaptırmayın diyenler varken böyle düşünmek çok yanlış. Doğal seçilim olayıda tam olarak böyle işlemiyor. Eğer böyle düşünseydi tüm insanlar sınır tanımayan doktorlar diye bir şey olmazdı. O mantık ile o zaman Afrika başta olmak üzere bir çok ülke doğal seçilim kafasıyla kaderine terk edilsin.

  • Rasko @rasko

   @kizilsakal Evet eğitimci değilim ama annem de babam da öğretmen emeklisi, çocukluğumun tamamı okul koridorlarında geçti. Her çeşit insan gördüm. Eğitim sistemindeki aksaklıkları da biliyorum. Okullarda doğru bilgiye nasıl ulaşılacağını öğretmek yerine "git şu makaleyi ezberle gel" tarzında eğitim veriliyor çoğu konuda ama bu, kişinin imkanlar dahilinde kendisini geliştirmesine engel değil. Kamu spotu olarak TV'de yayınlanan, aşının ücretsiz ve elzem olduğunu anlatan videolar bile var.
   Doğal seçilim derken bahsettiğiniz gibi bir şeyi kastetmedim. Afrika'da sırf aşı yaptırabilmek için çocuğunu iki gün sırtında taşıyan anne ile burada her imkana sahip olduğu halde cehaletten aşı yaptırmayan anne bir değil.

 • elwray47 @elwray47

  Civa meselesi şöyle diye biliyorum, bunu sürekli öne sürüyorlar, civalı bir birleşik var aşılarda, ama birleşik oluşturduğu için civa değil aslında. Kimyası iyi olanlar daha iyi açıklayabilir.

  • kizilsakal @kizilsakal

   Benim bildiğim yeni aşılarda çıkarıldı zararı yok ama madem insanlar bunu öne sürüyor diye çıkarttılar buda aşıların dayanıklılığını azalttı.

  • bparker @bparker

   Yanlış biliyorsunuz. Aşılardaki organik cıva, yağ yapıdaki hücre zarlarını ve kan beyin bariyerini aşıyor, hücre içine girdiği zaman da enzimlerimiz onu cıvanın asıl toksik etkisini gösterdiği formu olan +2 değerlikli inorganik cıvaya dönüştürüyor. Aşılar, cıva maruziyeti kaynağı. Toksikoloji literatüründe aşı kaynaklı maruziyet hakkında az da olsa çalışma var. Aşılardan cıva çıkarılmadı.

  • kizilsakal @kizilsakal

   @bparker yalan savarın videosunda grip hariç çıkarıldı diye izlemiştim.

  • bparker @bparker

   @kizilsakal Bu konularda yalansavar güvenilecek son kaynak bile değil. Çoklu doz içeren flakonlardaki aşılar cıvalı olmalı. Çünkü cıvasız aşıların bozulması çok daha kolay, açıldıktan sonra kullanılması gerek. Ayrıca ben şahsen mesela Tdp (karma tetanoz ve difteri) aşısının kutusunda, içinde thimerosal olduğunu yazdığını gördüm. Yani grip aşısı kesinlikle cıvalı tek aşı değil.

 • Dr. Mahmut Sami Uçar @mahia-ucar

  Cehaletten başka birşey değil aşı karşıtlığı. Bu insanlar yüzünden maalesef ki aşı yaptıran insanlar da zarara sürükleniyor. Şöyle ki: aşı her zaman %100 koruma sağlayamayabilir. Birkaç bin insan çocuğuna aşı yaptırmadığı vakit, o çocuklar ortamda bulunan (toprak yüzeyinde, ağaç yaprağında dahi bulunabilir. Sürekli hareket halinde olan bir dünyada yaşıyoruz.) bakteri ve virüsleri kapıyorlar. Bu patojen canlılar o çocuğun bünyesinde giderek artıyor ve gelişiyor. Daha sonra başka aşısı olmayan kişilere yayılıyor. Bu şekilde hastalığa duyarlı gruplar oluşuyor. Aynı zamanda ufak bir ihtimal dahilinde de olsa aşı yaptırmış ama %100 korumaya sahip olmayan kişilere de, aşısı olmayan ve hasta olan bu kişilerden patojen canlı sıçramaları olabiliyor. Yani sadece kendi çocuklarını değil, bütün bir toplumu riske atıyor bu insanlar. Bunun sonuçlarını da görmeye başladık. Türkiye'de 2005 yılında yaklaşık 3.000 adet kızamık kaydı varken 2018 yılında bu miktar yaklaşık 21.000. (Bu son veri fakültemizdeki Doç. bir doktordan ders esnasında elde edilmiştir.) Bu şekilde giderse yakın zamanda bulaşıcı hastalıkların yayılımı toplum içerisinde artacak ve aşısı olan ve olmayan hepimiz tehlikeye gireceğiz.

  Yahu bir de Allah aşkına, elinizde kanıt yok birşey yok. O üniversite böyle dedi, şu doktor bunu demiş. İçinde fermondehit varmış. Bu kanıtı olmayan bilgiler çocuğunuzun hastalığı kapması ve akabinde her türlü hastalığın olduğu hastanelerde günlerce yatarak tedavi almasından daha mı önemli?
  #aşı #karşıtlığı

  • kizilsakal @kizilsakal

   Biraz yanlış anlattım veya anlaşıldı Bende ablamda bunlara inanmıyoruz zaten beraber taaaaa 4-5 ay önce yalan savarın bu konuda bir bölümünü izledik biz iknayız sadece ablam yeni birşeyler duyunca tekrar bilgilerini teyit etmek istedi. Bu bilgileride araştırıp çürüttü ve grupta diğer velileri ikna etmeye çalışıyor bende tam aşı zamanı genele bilgilendirme olsun diye gündeme alınır belki istedim.

 • kizilsakal @kizilsakal

  @sahin @mahia-ucar @elwray47 @rasko @alien @ozeba @tekin224 @melburg @deniz-fidan @awsalli @ozgurg ve İşaretleyemediğim diğerleri ablamın sayesinde sınıfın çoğu ikna edilip aşılandı 😊👍 şu resimdeki kadını takip edip ondan etkilenmişler.

Macbook ikinci el almayı düşünüyorum. Nelere dikkat etmeli hiç kullanmadım ikinci pc olarak alacağım. Macbook air hariç diğerlerine bakıyorum. Ram sürüm yıl model nelere dikkat edeyim. 2000 cıvarı var aklımda en çok mümkünse 1500 ler film iş internet için kullancam.
#TeknoYardım #MacBook

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Soldaki sipariş ettiğim sağdaki gönderilen. Bu rezillik artık dalga geçme yanlışlık falan imkansız dolandırıcılık trendyol buna nasıl müsade ediyor anlamıyorum. İçi yünlü sipariş ettim gelen inceceik bere! Aliexpress alıyorsun adama ticked açıp ürün beklediğim gibi değil diyorsun adam ürün sende kalsın paranıda iade ettim diyor ben çok önemli birşey olmadan aliexpress de ticked açmaya çekiniyordum artık düşünün, sonra firmalar ağlıyor yabancılar bizi eziyor diye, sende vatandaşı eziyorsun !

#Trendyol #KonuDışı #InternetAlışVeriş #KaraCuma

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Laptopum bozuldu Lenova yoga 500 ana kartında sorun galiba burda daha önce sormuştum bir başlıkta ana kartlar 1500 falan aşağıdaki cihaz hakkaten indirimde oyun için masaüstü pc im var ayrıca ps5 çıkınca onuda alacağım yani oyun değil sadece video, internet, film ve iş yerine götürmek için falan kullanmak için alınır mı ? FullHd izlemek için yeterlimi ? Ekranı Doyurur mu kullanan veya gören oldumu ?

Hometech Alfa 120A Intel Atom Z8350 2GB 32GB eMMC Windows 10 11.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar
https://www.hepsiburada.com/hometech-alfa-120a-intel-atom-z8350-2gb-32gb-emmc-windows-10-11-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-pm-HB00000OR49B

#TeknoYardım
#efsanecuma #Hepsiburada #KonuDışı #hometech

Hometech Alfa 120A Intel Atom Z8350 2GB 32GB eMMC Windows 10 Fiyatı

Hometech Alfa 120A Intel Atom Z8350 2GB 32GB eMMC Windows 10 en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

RB6 denemeyi düşünenler varsa Epic Store da bu hafta sonu denemek bedava oyunda 41 tl çok uygun. Oyun daha 10 yıl güncelleme alcak yapımcıları duyurdu ve oyun çok iyi denemek isteyenler kaçırmasın.

#epicgames #EpicStore #RainbowSixSiege #KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eskişehir tren garında bekliyorum yanı da oturan eleman mynet e giriyor bayadır mynet de giren var mı diyorduk ya varmış 😁 birini ben buldum kalanı siz bulun 😂
#mynet #KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 13

Araç için bu çakmaklıktan usb giriş aparatı alacağımda 3lü yoksa 2’lian az olcak kamera takmak için. İyi bir marka var mı tavsiye edeceğiniz?

#KonuDışı #TeknoYardım #yardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İphone da az önce garip bir şey yaşadım. 6S ve son güncelleme kurulu telefonumda. Bir foto sildim ve son silinenlere girdim, sürekli temiz tutarım orayı ve bir baktım 104 tane fotoğraf var 22 gün öncesinde sildiğim bile vardı! Apple sildiğimiz fotolarımı tutuyor ! Bunla ilgili haberler duydunuz mu cidden çok şaşırdım! Yada ben mi bir şeyi yanlış anladım!

Not: yanlış anlattım heralde ben son silinenleri temiz tutarım orda 22 günlük foto olmaması lazım boş olması lazım. Mesela bir fotoğrafı sildim hemen son silinenlere girer ordanda silerim. YANİ TAMAMEN SİLİNMİŞ OLMASI GEREKEN FOTOĞRAĞLAR GÜNCELLEMEDEN SONRA GERİ GELMİŞ.
#Apple #iOS @gamsizm @leventp #HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çin yarından itibaren 5G'ye geçiyor

Çinli telekom şirketleri, birçok büyükşehirde yarından itibaren 5G teknolojisi kullanılmaya başlanacağını açıkladı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap