Ciddi ciddi şunu düşünüyorum;
Bisikletin kullanımı devlet politikası haline gelmeli. Bisiklet fakir aracı gibi görüyor toplumun çoğunluğu b imaj yakılmalı. Araç kullanımlarınının çoğu 15-20 dk yerler benim gözlemlediğim. Baba, anne, çocuk bisikletlerine binip veya sevgililer bisikletlerine binip gidecekleri yere gitmeli. Ülke ekonomisine ciddi fayda sağlayan bir girişim olur.
Bisiklet kullanımını özendiren ve sağlıklı modern ulaşım aracı olarak gösteren proje, reklem vb. şeylerle yeniden bir imaj çizilmeli bu adım çok önemli.
Arkasından bisiklet kullananlara çeşitli yollarla yardım, destek verilip teşvik edilmeli. Mesela bisikletle falanca doğa alanında ki tura katılanlara hem gün boyu eğlence hem gün sonu 50 tl ödül gibi.

Trafikte yeni düzenlemeler ile bisikletin güvenliği ve zorunlu bazı yasalarla diğer sürücülerin bisiklete saygı duymasını sağlamak gibi ( Eğitimle derdim ama malesef Tr de tek yolu 😀 )
Yeni yapılan yapılara özel bisiklet park alaı zorunlu tutmak gibi.

Mesela belediye bisikletle işe gidip gelenlere aylık abonman hakkı verebilir ve bu hakkı kışın kullandırta bilir. Havalar iyi iken bisiklet ile giden kişi havalar kötü olduğunda abonmanını kullanarak işe gider.

Bir apartmanda tüm evler bisiklet kullanımı sağlıyorsa %10 tüm dairelerde su faturasında indirim yapılabilir.

Bu sayede aile bütcesinde ciddi bir birikim bazı konularda dışa bağımlılığı ciddi bir azaltım olacağını düşünüyorum. Sİzin fikirler neler ?
RESİM: Danimarka Prensesi çocuklarını okuldan bisikletle alırken.
#KonuDışı #tsbisikletkulübü #Bisiklet #Dağbisikleti #TeknoYardım #pedalla

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 46
 • thundermack @thundermack

  Bir güzergahta eğer dolmuş çalışıyorsa orada bisiklet yolu olmaz 🙂

 • Rasko @rasko

  Yanlış anlama ama sosyal mevzuları kişisel görüşlerle kısıtlayınca ortaya böyle saçma fikirler çıkıyor. Yaşadığım yerde kışın bisiklete binmen imkansız. Yıl boyu maksimum 4-5 ay binebilirsin. Sadece yazın binsem aşırı terleme sorunum var, yürüyünce bile işe gidene kadar terden sırılsıklam oluyorum, bisiklet ile ne hale gelirim bilemiyorum. Her şeyi geçtim, diyelim ki ben bisiklet sevmiyorum, bisiklet kullanmak istemiyorum, bu yazdıkların bir yerden sonra dayatma haline gelirse(ki gelecektir) ne olacak?
  Saygı konusuna gelince, kendi gözlemlerim neticesinde vardığım kanı, bisikletlilerin hiçbir şeye saygı göstermemesine rağmen, insanlardan saygı beklediği yönünde. Adamlar ne kırmızı ışık dinliyor, ne yayaya saygı gösteriyor nede diğer araçlara, bisikletiyle tıkış tıkış otobüse binip milletin üstünü başını çamur eden çok insan gördüm mesela. Motorcuların çoğunda da aynı durum var. Saygının karşılıklı bir şey olduğunun anlatılması lazım bu insanlara.
  Hal böyleyken, benim paramla bisikletlilere yardım veya teşvik yapılmasını istemem. Onun yerine toplu taşıma geliştirilsin, elektrikli toplu taşıma, metro ağı vs gelişsin, günlük temizlensin vs. millet arabasını bırakıp toplu taşıma kullansın çok daha mantıklı.
  Şunu da buraya bırakayım:
  https://www.youtube.com/watch?v=xJZlhECK0Ps

  • kizilsakal @kizilsakal

   Bu istisnai bir durum siz kullanamasanız bile kullananlardan kaynaklı rahatlamadan sizinde trafikte işiniz hızlanır trafik sorunu azalır. Elektirikli bisikletle sizde terlemeden bu tarz bir durumdan çok güzel faydalanabilirsiniz. Bulunduğunuz yerde 4-5 ay bu şekilde işe gidip o 4-5 ayda kazandığınız akbil abonmanı ile kalan 6 -7 ayda işe toplu taşıma ile bedava gidebilirsiniz. Ayrıca şu toplu taşımanın temizlenme olayında çok haklısınız ona özel ve ayrı bütçe ve denetleme lazım bence çok kötüler temizlik konusunda.

 • Yılmaz Bilgili @ybilgili

  Güzel düşünceler ama burada istismar çok olur. Şimdilik belediyeler yol yapıp kullanımını denetlese yeter. Böylelikle kültür oluşur, oluşmaya başlar.

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Ülkenin coğrafi yapısı el verir mi emin değilim. Okula gidene kadar dağ tırmanıyorum resmen. Bisikletle çıkılır mı belki ama saatler alır. Hava soğuduğunda zaten kullanılamaz bence.

İnternet Download Manager kullananlara bir önerim var,
Ücretsiz ve daha geniş indirme seçenekleri daha modern ve sade arayüzü olan xtreme download manager deneyin aynı işi aynı şekilde yapıyor ve ücretsiz açıkkaynak bir proğram. Bakın ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa crack, sürekli deneme sürümü veya farklı yolllarla uğraşmayın temizce kurup kullanın. Üstelik windows, Linux, Mac versiyonlarıda var. Tüm platformlarda ücretsiz kullanabilirsiniz.

Not: Ayarlardan dili Türkçe yapabilirsiniz kendi içinde mevcut.

Sitesi: http://xdman.sourceforge.net/

#KonuDışı #internetdownloadmanager #xtremedownloadmanager #İnternet #videoindir #indirmeyöneticisi #Linux #linuxdosyaindirme #Linuxİpucu #PisiLinux

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 14

ABD kongresinde cumhuriyetçi ve demokrat senatörlerin ekteki Türkiyeye ağır yaptırımlar içeren karar içeren maddeler üzerinde anlaştığı söyleniyor.
Allahım ülkemizi ve askerimizi korusun.
Kıyamet de kopsa ordumuzun arkasındayız!
#KonuDışı #barışpınarıharekatı #ABD #HaberinizOlsun

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10
 • Cumburlop @cumburlop

  90 gün ? 😀 90 Günde neler olur neler :D.

 • Halid @abdhbal

  Bunların amacı Amerikan halkını öcü müslümanlar hristiyan(!) kürtleri kıyıyor diyerek kışkırtmak. NATO'da sorun yok şu anda bakılması gereken yer orası.

  "Our Ally Turkey is at the forefront of the crisis and has legitimate security concerns.
  It has suffered horrendous terrorist attacks. And it hosts millions of Syrian refugees.
  NATO has been informed by Turkish authorities about the ongoing operations in Northern Syria. It’s important to avoid actions that may further destabilise the region, escalate tensions, and cause more human suffering.
  I count on Turkey to act with restraint and to ensure that any action it may take in Northern Syria is proportionate and measured."

  -Jens Stoltenberg

  https://www.nato.int/cps/en/natohq/opinions_169485.htm?selectedLocale=en

 • Psiko @psiko

  Tek kozumuz incirligi ve kürecigi kapat degil o en son yapılacak olandır o noktaya gelirse iş Amerika ile tamamen ipler atılmış olur buda Rusyayı sevindirir. Sonuçta bunlar mâl degil elbette akıllarında türklerin damarına daha fazla basarsak ne tepki verirler tahmin etmişlerdir. En ufak bir diş göstermek bile Abd ye geri adım attırabilir bunu ögrendiler s400 ile vermediniz aldık bitti demekki neymiş her zaman seçenek var.

 • harunshn @harunshn

  Valla güzel gelişmeler açıkçası. ABD bağımlılığımızı azaltan bu tür gelişmeler zaman zaman bizi yaralıyor olsa da daha bağımsız olmak adına önemli adımlar.

Japonya Depreminde sudan kaçan hayalet videosu vardıya gene çamur bir videoydu. Yabancı bir Youtube kanalı incelemiş ve daha net görüntülerini koymuş net görüntülerde açıkca bir şeyden sıkışarak çıkan bir gaz bulutu olduğu anlaşılıyor.
https://www.youtube.com/watch?v=1S0eaDmeg3o

#Japonya #deprem

TSUNAMI GHOST CREATURE Caught on Tape - Real Or Fake?

In March of 2011, a massive 9.0 earthquake struck just off the coast of Japan. The quake created a tsunami that was so massive, it nearly wiped out dozens of...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeğenim 1. Sınıf okulda bir kız elini kapıya sıkıltırmış oda kızı acıyla itmiş kızın gözüne parmağı gelmiş. Kız bağırmış çağırmış tabi bizimki korkmuş diyememiş. Sonra kızın velisini çağırmışlar öğretmen yukarı çıkarmamış ama çantayı unuttu diye kadın çıkmış ve bizim ufaklığa bağırmış. Bizimkide elinin sıkıştığını ve bağırdığını hocasına korkmuş söylememiş. Şu an okula gitmek istemiyor çocuk o ayrı bir sorun ama akıllı saat almaya karar verdik acilen tavsiyelere ihtiyaç var. #Acilyardim #akıllısaat #çocuksaati #KonuDışı #TeknoYardım #tavsiye

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Allahını seven şu müziği bulsun bana müzik programları bulamıyor son çare youtubeye yükleyip telif yemesini beklicem 😀

https://streamable.com/c8tos

#TeknoYardım #BirazMüzik #LütfenYardımEdin #KonuDışı

Yorumlar - Streamable

Check out this video on Streamable using your phone, tablet or desktop.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 20

Abi hangi hesap hangi sebeb şu meleği dünyadan aldığınıza değdi! Ölümüyle bile 6 kişiye can vermiş ! Siz bu çocuğun tırnağı olamazsınız ! Haberi gördüm oturdum ağladım 😔 https://onedio.com/haber/kucuk-bedeni-sadece-4-gun-dayanabildi-maganda-kursunuyla-vurulan-selin-in-organlari-6-kisiye-umit-oldu-883074

#haber #organbağışı #maganda

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hackerların, Rusya iç istihbarat teşkilatının FSB’nin 7.5 terabytlık bilgisinin çalındığı iddiası dolaşıyor internet de.

#bilgigüvenliği #Rusya #KonuDışı #HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
kizilsakal paylaştı.

#TeknoYardım #Network

Bir arkadaşımız var. Evdeki internetinde yerel ağına giren başka bilgisayarlar oluyor. Ağa MAC filtresi koyuyor, şifreyi karmaşık hâle getiriyor ama çözüm olmuyor. MAC adreslerinin kopyalandığını düşünüyor. Evdeki wifi özellikli Tv'de de önlem alıyor ama TV'ye bağlanmaya çalışıyorlar diye belirtiyor.

Ne gibi önlemler alabiliriz? Önerileriniz neler?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 18
 • Recai @recai

  cihazi sifirlasin önce. madem bu kadar sey denemis.
  daha sonra wifi sifresini karmasik bir yapsin
  wps kapali, wifi direct kapali, wifi agi gizli olsun.
  diger bir secenek ise cift band destekleyen cihazlarda misafir agi olsuturup sadece misafir geldiginde acmak.
  bunlari yaptigi halde halen modeme balganiyorsa ki mumkun degil, kaderine kus...

 • Fatih @fatihy

  İlk önce modemi sıfırla
  Şifreyi karmaşık wpa2 tipinde koysun.
  Mac adresi sınırlaması olsun.
  WiFi adini değiştirsin.
  WiFi kapsama alanını düşürsün.
  Wps kapatılsın.
  WiFi adı gizlensin.

  Bunlara rağmen yine şifre çalınıyor ise
  Man in The middle taktigini kullanıyordur. Senin WiFi adini vs kopyalıyor ve yeni bir ag oluşturuyor. Senin cihazların aga bağlanmaya çalışacak ama başarılı olmayacak. Bu defa şifre soracak tekrardan. Buraya girdiğiniz şifre karşı tarafa gidiyor.

  Tabi başka yöntemlerde vardır mutlaka

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Bağlı olduğu cihazları nereden fark etmiş ? Router ve Windows daha önce bağlanan cihazları hafızasında saklıyor. Özellikle Windows bağlı cihazların markalarını yanlış gösterebiliyor. Benzer şekilde bazı router’lar bağlı cihazların markalarını yanlış gösterebiliyor. Ben evde çok yaşıyorum. Mesela Samsung tv bazen Philips olarak çıkıyor.

 • abdullahazad @abdullahazad

  MAC klonlamaya onlem alabilen cihaz daha gormedım. Zamaninda banka'da wifi agina baglanmak icin kullanıyorduk (:

kizilsakal paylaştı.

YouTube hesabımda son günlerde hiç bilmediğim kanalların takip edildiğini görüyorum. Şifremi değiştirdim, 3rd party uygulamaların google hesabıma erişimini kaldırdım, ek olarak ailemin kullandığı 2 tane daha cihazda oturum açıktı o oturumları kapattım. Başka yapılabilecek bir şey var mıdır ?

#KonuDışı #TeknoYardım #YouTube #Google

BeğenFavori PaylaşYorum yap