Zırh Delen Mermileri anlatan ve animasyonla gösteren bir video. Ayrıca aktif zırh korumasının nasıl çalıştığınıda anlatıyor .

https://www.youtube.com/watch?v=6kOcl5TqAMk

#TankSeyir #zırh #tank #KonuDışı

Как кумулятивные снаряды уничтожают танки

Кумулятивное оружие у человека, не знакомого с принципом его действия, может вызвать удивление. Как из-за маленькой дырочки в броне, в которую-то и палец с т...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Helikopterin içinden kaza anı.
Yabancı ülkede olan bir olay yüzler bulanıklaştırılmış damlayan kan var kan tutan varsa uyarayım ama çok bir şey gözükmüyor eğer kurallara aykırı ise kaldırılabilir ama izledim çok bir şey yok hep dışardan görüyoruz içerden bir görüntü olunca paylaşmak istedim. Siviller ama heli askeri olabilir dışı yeşil.

İnerken nasıl bir anda havalanıp düştü çok garip geldi bana bilenler nedenini anlatırsa mutlu olurum 😀

https://www.youtube.com/watch?v=g8uyf7e0P3o

Paylaşan kişi dışardan bir fotoğrafınıda paylaşmış: https://i.dailymail.co.uk/1s/2019/03/20/10/11222046-6827239-image-m-11_1553078776921.jpg

Düşen helikopterde rus tipi bir helikoptermişi: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Mil_Mi-24

#Helikopter #helikopterkaza #Kaza #KonuDışı

Horrifying helicopter crash captured on GoPro camera

On the 9th of July 2018, a helicopter crashed at the South Inylchek Glacier base camp in Kyrgyzstan during the landing procedure. On board were mostly touris...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Papara Ocak ayında QR kod ile ödeme ve ödeme alma özelliği eklemiş.

Aslında post cihazı olmadan bir bir bir simitçi bu yolla ödeme alabilir gayet mantıklı ve geleceği olan bir yöntem. Normal kullanıcılar içinde varsa iki paparalı arkadaş hemen kendi arasında ödeme yapabilir çok hızlı.

https://blog.papara.com/qr-kod-ile-odeme-papara-ile-sahaya-indi/?utm_source=insider&utm_medium=apppush&utm_campaign=qr

#papara #QRCode

QR Kod ile Ödeme Papara ile Sahada!

Yeni çağın en hızlı ve havalı ödeme şekli QR kod ile ödeme, Papara ile sahaya indi. Artık daha fazla yerde QR kod ile ödeme yapabilirsin.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şimdi bu yemeksepeti olayında ne olcak ? Bilgileri çalınanlar belli ve bu kişilere ceza yaptırımı vb. bir şey mi ( sanmam hiç ama ), yoksa devlet sen ordan bana şu kadar ceza ver tamam mı diyecek? Biri çıkıp bireysel davada açabilir o zaman bu süreçten sonra. Merak ettim devletlerin bu durumlarda tutumu ne ?

#TeknoYardım #TeknoFikir #Hukuk #yemeksepeti

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 23

Paycell kartı almadan uygulama olarak kullanılabiliyor mu ? Kartı almadan uygulama olarak kullanırsak o aylık kart ücreti kullanım ücreti şu bu var mı böyle kullanınca ? #Paycell #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ödüllü Karikatürist Dan Piraro Erdil Yaşar oğlunun ticari gelir elde ettiği sitesini paylaştı ve izinsiz yasa dışı kullandığını ve ismini kestiğini söyledi.
PAYLAŞIMI: https://twitter.com/pirarobizarro/status/1357038100048920577

YAZI OLARAK PAYLAŞIMI:
Here's another one of these sites that apparently takes other people's art, chops off their name, and posts it on their site without permission. It's never okay to do this.

PAYLAŞIMIN GOOGLE ÇEVİRİSİ:
İşte, görünüşe göre başkalarının sanatını alan, isimlerini kesen ve izinsiz olarak sitelerinde yayınlayan bu sitelerden bir diğeri. Bunu yapmak asla doğru değildir.

Dan Piraro Hakkında:
63 yaşında, ABD'li tanınmış bir karikatürist ve sendikalı karikatür paneli üyesi olduğu söyleniyor. Yakında bir dava duyarsak şaşırmam.

ÖNEMLİ EKLEME:
https://twitter.com/account_parodi/status/1357095392513585154?s=20
Bu paylaşımda da karikatürlerini yurt dışındakilerden esinlendiğini öne sürmüş ve örneklemiş. Yorumları okumanızı tavsiye ederim.

#HaftalıkGündemeMalzeme #KonuDışı #karikatur #ErdilYaşaroğlu

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 11

Erdil Yaşaroğlu dava yağdırırken, telif hakları bizim haklarımız diye dolaşırken ve insanların evinde arama yapılıp online ders yapan çocuğun bilgisayarına el konurken kendi sitesinde ticari kazanç yaptığı yerde başka karikatüristlerin haklarını ihlal edip binlerce karikatür paylaşmasına yorumunuz ne ?

https://eksisozluk.com/erdil-yasarogluun-telif-kurallarina-uymamasi--6768396?a=popular

NOT: Bu ev basma gerçekmiş adamın son açıklamasına bakılırsa https://twitter.com/muallimbsk/status/1354067427961827328?s=21

#karikatur #ErdilYaşaroğlu #TelifHakkı #telif

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Fenomenlere Dava açılmış Çekilişler yüzünden.

ALINTI:
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildi. Savcılık tarafından Enes Batur, Yusuf Aktaş, Başak Karahan, Kemalcan Parlak, Cantuğ Özsoy, Pelin Baymazoğlu, Ahmet Sonuç Taner Yeşildağ'ın aralarında bulunduğu on fenomen hakkında soruşturma başlatıldı.

Kaynak: https://onedio.com/haber/cekilisler-fenomenlerin-basina-bela-olacak-hapis-cezasi-alabilirler-951265?utm_campaign=Bundle&utm_medium=referral&utm_source=Bundle
#KonuDışı #çekiliş

Çekilişler Fenomenlerin Başına Bela Olacak: Hapis Cezası Alabilirler

Sosyal medya fenomenlerinin daha fazla takipçi kazanmak adına gerçekleştirdikleri kura-çekiliş videoları denetime takıldı. Emniyet, Başak Karahan, Ene...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir Soru?
#WhatsApp 'ın bu dayatmasına ses çıkarmadık, ABD ve Avrupada yapmamasına rağmen bize yaptığı bu dayatmaya, şu senaryonun gerçekleşmemesi için ne engel kalacak?

İş verene iş veren hesabı satacağım sana 1000 TL bu hesabı alırsan çalışanların iş zamanı WhatsApp kullanıyor mu kullanmıyor mu veya ne kadar zaman geçiriyor sen görebileceksin dese?

Fikirleriniz nedir ?

#TeknoYardım #TeknoFikir #Fikiralisverisi #KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

AGT Kurye diye bir firma ile anlaşmış çoğu banka bende Papara kart söyledim 29un da teslim aldıkları kartı daha getiremediler! Şaka gibiler zarf alt tarafı!

Daha gelmedi bende buraya tarih tarih güncelleme yapayım dedim:
Firmaya verildiği tarih: 29.12.2020
- 5.01.2021’de kuryeye verildi
- 6.01.2021’e teslimat planlandı
- 15.01.2021’de ayın 22.01.2021 tarihine teslimat planlandı.
- 22.01.2021 teslimat günü geçti hala gelmedi tekrar aradım bu sefer AGT'yi kadının ses tonu çok küstahtı ve ezber konuşuyordu bıkmış gibiydi bu durumdan.
Gerekli aksiyonlar alındı vs. vs. ilettim acentaya falan dedi .
- 29.01.2021 Kart hala gelmedi AGT müşteri temsilcisine bağlamıyor bekletiyor sürekli, Papara ile konuştum randevulu teslimat girdidiler pazartesiye gelirse gelecek gelmez ise yeni kart basacaklar ama gene aynı firmaya verilme ihtimali var kartın.

Banka kartı iptal etti yenisini bastı gene aynı firmaya verdi ve adam 15 inde getirmesi kazımdı 24’ü oldu hala getirmiyor. Kurye ne yasa dinliyor ne hak ne hukuk !

25 şubat 2021 az önce banka ile görüştüm kart gelmesi için tekrar randevu oluşturuldu. Gelmeyecek biliyorum ama ne kadar bokunu çıkarcam firma onu görmek için.

26 Şubat 2021 agt yi aradım kurye ile görüş seçeneği ilk defa çalıltı kurye açtı ben baya kızgındım ama genede küfür falan etmedim. Anlattım durumu ayıp değil mi dedim neden getirmiyorsunuz kartı. Adam abi o bölgeyi birine vermişler oda hiçbirini dağıtmamış bize vereli 2 hafta oldu haftaya dağıtılacak orası dedi bende haftaya iş yerinde olcam dedim sizden başkası alamaz dedi konuştuk yatın getircekler bakalım sözde inanamıyorum pek.

27 şubat 2021 kurye işe telefonda konuştuk ben yola çıktım geldiler aldım kartı eski kurye dağıtmamış almış almış atmış ofise kartları.
#agtkurye #papara #rezalet

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 16