CNNTÜRK Haberlerede düşer 10-15 dk önce Büyükçekmeceydi yanılmıyorsam orada kimyasal atık bırakırken suç üstü son dakika diye haber geçti canlı bağlandılar. Halkın içme suyunun olduğu yerin kıyısına baya tepe gibi yığmış garip mavimsi renkli bir atığı gömeceklermiş, olay yerine AFAD çağrılmış numune almışlar. Belediye başkanı konuşuyordu bunu yapan fabrikanın başına üşüşeceğiz bulup diyordu güldüm ne yalan söyleyeyim godomanlara kim dokunabiliyor 😀 Adamlar para verip onları usulüne uygun yok etmiyor göm gitsin üstelik şehrin su kaynağının yanına kimyasal bomba atmakla arasındaki fark ne ? #HaftalıkBilimeMalzeme #akış

EK: Link buldum haberlere düşmüş. ( https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/buyukcekmeceye-kimyasal-atik-dokuldu-2364817/ ) son fotoğraf sosyal medyada yürür gibime geliyor 😀
https://i.sozcu.com.tr/wp-content/uploads/2018/04/buyukcekmece-dha-5.jpg

Büyükçekmece’ye kimyasal atık döküldü

Büyükçekmece’ye kimyasal atık döküldü Büyükçekmece Eskice Köy yolu üzerindeki göl havzasına kimyasal atık döküldü. Büyükçekmece Belediyesi ve AFAD ekipleri şerit çekerek çevre güvenliği önlemi aldı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu hangi oyun ? Bilen varmıdır dostlar ?
https://instagram.com/p/Bhr5-0FjqHn/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12

Çizim için ipad 9.7 almayı düşünüyorum fiyat ve denedim ( apple store da denedim ) çizimde çok sıkıntı yok rahat çiziliyor ama int de çok gömmüşler kafam karıştı görüşleriniz nedir ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeni öğrendim tesadüfen yaşıyoruz dedim içimden.
https://undpturkiye.exposure.co/kueresel-sorun-yerel-coezuem
#HaftalıkGündemeMalzeme #BilimGündemineMalzeme

KÜRESEL SORUN, YEREL ÇÖZÜM by UNDP Turkiye on Exposure

Şu an Kocaeli’de, bir depoda temas halinde bile kansere sebep olabilecek yüzlerce ton kimyasalın olduğunu biliyor muydunuz? Hatta bu kimyasalların suyla ve havayla taşınabildiğini, temas ya...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Siyasete girmeden;
Rusyanın ve Abd nin Akdenize savaş gemisi, asker sevkiyatı, alarm durumu hamleleri üstüne Çin’ in Rusya’ya destek için Bm nin ve Almanyanın Abd ye destek için akdenize gemi ve çeşitli askerleri birlikler göndermesi. Sizin bu geceki gelişmelere yprumunuz nedir ?

Bir not: Ciddi bir restleşme var doz ve karşılıklı gövde gösterisi, göz dağı verme durumu hep yükseliypr tarahlar hep daha yukarı tırmandırıyor gerginliği.

#akış #sizinfikriniznedir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Burak @buraktheweekender

  Kim kimin yanında onun mesajı veriliyor işte başka bişi değil. Klasik almanya fransa ingiltere amerikanın yanındayız bakın yine diyor Çin vb çevre ülkelerde bak rusyanın yanındayız vs diyor. savaş çıkacağı yok ama ille de çıkarsa roman olsun dans dans dans (iyi gidiyordum buraya kadar)

 • Omer @omer_

  Yarın doların 4.3’ü görmesini bekliyorum.

  • Burak @buraktheweekender

   Yüzde 7,4 büyüdüğü söylenen güzel memleketimde enflasyon almış yürümüş. güzelim türk liram değer kaybetmiş, dolar euro olmuş biri 4 küsür diğeri 5 küsür. benzin litre fiyatı 6 lirayı geçmiş. Nasıl büyüyoruz anlamıyorum. Halk olarak bizde büyüdüğü gözlenen bir şey yok, borç çuvalı dışında 🙁 Bu yakın çevremizdeki istikrarsızlıklar üstüne tuz biber oluyor resmen doların. Ülke olarak bunları hakettiğimize hiç inanmadım ama malesef bazı insanlar hala “gelişmekte olan büyümekte olan ülkelerde böyle kur dalgalanmaları oluyor” diyor. Yahu bu dalgalanma değil bildiğin son 2 yıldır muazzam bir şekilde dolar ve euro arttı tarihi rekorlarını kırıyor. Bunu söyleyenler zam demek yerine güncelleme geldi diyen zihniyetle aynı benim gözümde. Savaşlar bazı uluslara paralar kazandırıyor biz istemesekte , sevmesekte. Hem dolaylı yollardan hem direkt olarak bazı ülkelerin ekonomileri kötüye gidiyor, öte yandan silah satanlar yine zengin yine zengin… Söylenecek çok şey var ama bazı konuların yeri burası değil özellikle de siyaset için burada bulunmuyoruz o nedenle uzun uzadıya şeyler yazmamak lazım 🙂

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   @buraktheweekender esnafların teker teker aç kalıp kepenk kapatacak hale düşmesi lazım. Her ne kadar hoşuma gitmese de en azından uyanmaları için buna ihtiyaç var. Tavuk döner satan adam bile dolar arttıkça zam yapıyor.

  • Burak @buraktheweekender

   @ardazeytin evet ya, benimde hiç hoşuma gitmiyor ama dediğin gibi 🙁

 • huseyinekrem @huseyinekrem

  Bu ameriga her tarafa bulaşıyor. Dolar yükseliyor. Tam tersinin olması gerekmiyor mu?

 • Meraklı @merakli

  Bana göre ABD Suriye’de istediğini elde edemedi ve çirkefleşmeye başladı. Suriye 3’e bölünde Rusya ve Türkiye toprak aldı. Kendi aralarında anlaşma yaptı. ABD’de bunu bozmak için artık son kozlarını oynayacak.

#fortnite mobil versiyonu oynadım bu gün baya ve beğendim. Diğer BR tarzı oyunlar içinde mobile en iyi uyum sağlayan olmuş. Epic game,ps,xbox hesaplarınla bağlanırsan tüm ekipmanlar rütbe aynen geliyor aynı hesapla aynı görevleri hem pc den hem telden yapabiliyorsun bu çok iyi olmuş. Teldekileri pc ile karşılaştırmıyor oyun yukarda menüde dikkat ederseni aynı platformla doldur aynı platformla oyna yazıyor muhtemelen ayarı var kurcalamadım. Herşeyi ile Türkçe pc de olduğu gibi. Fortnite bu konuda desteklenmeyi hak edior Türkçe desteği çok iyi çıkan güncellemeler daha yayınlanırlen Tr hatırlayın coğu oyunda menü tr olur güncellemeler haberler bunlar hep ing olur sonra gelen değişiklikler İng kalır zamanla yarı İng yarı Tr olur oyun Fortnite çok iyi destek veriyor Tr ye.

Not: Şunu eklemeyi unuttum ben iphone 6s ile oynadım cihazım hiç bu kadar ısınmamıştı 😁

Not2: Şu an aktif olan keskin nişancı modu mobilde baya zevkli bütün kullanıcılar keskin nişancı ile oynadığından daha sakin bir oyun sürüyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yapılan araştırmalar çok ilginç gözle görülür bir farklılık çıkmadığı söyleniyor. Oyun oynayan ile oynamayan arasında.
https://popsci.com.tr/trump-bilgisayar-oyunlarinin-silahli-siddete-sebep-oldugunu-dusunuyor-ancak-bilim-yine-tersini-soyluyor/

Trump Bilgisayar Oyunlarının Silahlı Şiddete Sebep Olduğunu Düşünüyor...

Cehalete karşı deliller. ABD Başkanı Trump, trajik Parkland saldırısından yaklaşık bir ay sonra, Amerika’daki benzersiz silah şiddetinin günah keçisini buldu. Beyaz Saray, silah denetim...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
kizilsakal paylaştı.

Son zamanlarda oldukça popüler olan mevlüt bulma facebook grubunun ardından mevlüt bulma android uygulamasını yazdım 🙂 Umarım birileri için faydalı olur.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mevlut&hl=tr

Mevlüt bulma - Yemekli Mevlüt,Sünnet,Lokma, vb.. - Google Play'de Android...

Çevrenizdeki mevlütleri keşfedebilir ya da mevlüt ekleyerek destek olabilirsiniz
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 17
 • bosu @bosu

  irfan şener oldukça gençmişsin, siteye bile 13 yaşında üye olmuşsun. Bu yaşta uygulama yazmayı öğrenmen mutluluk verici.

 • HAKAN @nakahniyesuh

  Mevlüt bulma programıyla bedava yemek yiyecek olan kişi uygulamaya para vermez. 😀

 • Mehmet Akif @mehmetakif

  O zaman öneri. Konya için düğün pilavı bulma uygulaması da yapın. Zira, düğün gördü mü ayılaşan Konya bedavacıları balıklama atlar.

  Yahu bir sofrada 10 tabak etli pilav yenir mi?

  • eaydogan @eaydogan

   Konyalıların sırf bu yüzden cebinde kaşık ile gezdiğini duymuştum, var mı aslı?

  • Mehmet Akif @mehmetakif

   @eaydogan Gerek yok. Zaten evlenmek istediniz mi? kız evi zorlar.İllede düğün isterler. Çok akrabaları vardır. Hİç az olmaz. Pilav dökmezsen, dedikodu kazanı kaynar. Seni aforoz ederler. Oturdular mı en müslüman olan onlardır. Oysa peygamberimiz S.A.V ne güzel demiş. “Zorlaştırmayın. kolaylaştırın.”

   Bin borç ile evlenirsin. Kimsenin umursadığını sanma. Sonra millet yer içer çekilir.
   “Pilav kötüydü. Et pek pişmemişti. Çorba tuzu azdı.” derler. Yer içer zıkkımlanır. Ardından dedikodu yaparlar.

   Bir evlilik için 70bin TL uçar gider. Bunu da zorumluluk gibi gören ebeveynler yüzünden böyle olur. Olur mu hiç? Sonra millet ne der? İki plav dökemediler mi? Ne cimri aileymişler?

   Kaşık olayı yalan da, beyinsizlik olayı doğru.

   Kişinin kendi kendine ve evladına ettiği zulmü kimse etmez.

   Allah kişilere taşıyamayacağı yükü yüklemez. Lakin, kişiler ahmakça yükü kendi alır. Sonra der l,
   “Ben ne yaptım Allah’ım?” Utanmadan Allah’ı suçlarlar. 😀

   Evlilik için tek gereken nikahken, üzerine sürü formaliteyi koyarlar.

   Neyse, Konya’da yaşamak güzel olmasına güzel. Ancak, Konya’dan evlenmek dert ötesi derttir.

   Konya kızları ve kız ailelelerinin isteği bitmez.

  • eaydogan @eaydogan

   @mehmetakif dertliymişiniz epey 😊 yazdıklarınıza tamamen katılıyorum. Evlilik yolunda olan insanlara inanılmaz masraflar çıkartılıyor. İşin başını da aileler çekiyor dediğiniz gibi. Aman şu da olsun aman bu da olmazsa olmaz, hele o elalem ne der yok mu 😤 ne derlerse desinler. İşin içine zaman zaman gençlere yardımcı olalım yuvalalarını kuralım kaygısından ziyade karşı tarafın ailesi ile rekabete girme olayı giriyor. Çok şey söylenir sabaha kadar konuşulur da bitmez. Geçen gün yüzbaşı ile oturduk 3-4 saat kadar muhabbet ettik. Bi yarım saat memleketin durumu ordunun durumu gelecekte olası şeyler neler yapılabilir vs konuştuk, yarım saatin sonunda konu evliliğe geldi, 3-4 saatin sonunda hiçbir sonuca varılmadan kalktık 😂 Sıkıntılı çözülmesi güç mevzular.

  • Mehmet Akif @mehmetakif

   @eaydogan Bağnaz ve yobaz bir toplumda hiç bir şey düzeltilemez. Siz ayak diredikçe, onlar daha fazla inatlaşır. Hatta sizi dinsiz bile sayarlar. Şaşırmamak gerek. Son zamanların favori adeti oldu. İnsanları tekfir etmek, İman sayacı varmış gibi davranmak revaçta. Şaşırmayın. Günümüzde bunlar normal karşılanıyor.

 • irfansener @irfansener

  Zaten kullanıcı sayısı oldukça düşük. Ücretli olsa o kullanıcı da olmayacak

Daha önce bir belgeselde sinek kuşu versiyonunu izlemiştim buna rast gelince paylaşmak istedim.
Aşağıdaki resim linkteki videonun açmak istemeyenlere konuyu özetlemek için koydum.

https://twitter.com/bilio_muydunuz/status/968835527708463108?s=21
#akış #KonuDışı #video #değişikvideo

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Donanım haber ölücüğünde yeni rakip daha dibe inmenin daha derinleri sıyırmanın yeni yolu 😂
#akış #KonuDışı #TSölücüleri #DHÖlücüleri

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 16