#teknosoru

Hangi torrent yazılımını kullanıyorsunuz? Neden? ve Kullanıp beğenmedikleriniz hangileri ? Neden beğenmediniz ? 😀

Açık, kapalı hemen hemen hepsini denedim 'Transmission' kullanıyorum sebebi basit arayüz ve açık kaynak olması. Malum bir dönem utorrent ve bittorrent için bitcoin miner kuruyor gizliden sisteme diye bir haberler çıkmıştı.

#Torrent #utorrent #transmission #KonuDışı #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 77

İnstagram’da gördüğünüz bir resme veya videonun üstündeki 3 noktaya tıklayıp bağlantıyı kopyala dediğinizde linkin sonuna paylaşan id ekliyor onu silincede link çalışıyor. İnceden bir çakallık tesadüfen yeni gördüm ben 😁

#Instagram #KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Başımıza gelen bir olaydan dolayı, bir şey söylemek istiyorum. Belediyenin ücretli otoparklardan çıkarken ücretin fişini alın. Maalesef o ücret cebe iniyormuş. Bu şekilde ciddi paralar hiç ediliyormuş.
#KonuDışı #OtoSeyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 31

Bir kaç gün kullanımdan sonra olduğu söyleniyor. Basının abartması dedim ama ortalık yıkılıyor bir sürü başka görüntüler de var. Üzüldüm ama Samsung son zamanlarda fazla düşürdü kaliteyi.

https://twitter.com/sputnik_tr/status/1118816316259958784?s=21

#SamsungGalaxyFold #KonuDışı #Samsung #KatlanabilirEkran

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 17

Şu an Konyada kelebek istilası var onbirlerce kelecek göç eder gibi uçuşuyorlar şehirde 🥳

#KonuDışı #kelebek

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12

Şu medyanın tık almak için yaptığı bu tarz şeyler can alabilir. Sanki suçlu yayaya yol verenmiş gibi haber! Halbuki arkadan gelen takip mesafesini hızına göre ayarlamış yola bakan bir sürücü çarpmazdı zaten. Onun arkasındaki ve önündekiler kurban o ilk gelip hızlıca çarpan tek suçlu. Bu tarz haberler cezalandırılmalı yoksa böyle artarak gider tek amacı tık.

https://twitter.com/sputnik_tr/status/1116846998202867713?s=21

#KonuDışı #Trafik #OtoSeyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 21 / 22
 • yetkin @tozyet

  Yayaya yol verip yayanın hayatını tehlikeye atmam. Bir keresinde yol verdim. Sağ tarafımdan akıllının biri geçmeye kalktı. Kıl payı hayatta kaldı yaya. O yüzden vermeyin.

  • kizilsakal @kizilsakal

   Ama böyle yaparsak o yandan yayayı ezmeye kalkan şerefsizin istediği düzende yaşamış olmazmıyız 😁 çok güzel bir nokta, siz yol versenizde başkaları kurallara uymayınca gene tehlike her bireyin uyması lazım.

 • Gump @runforrest

  Bizim ülkemizde yaya geçidi ile çözemezsin bu işi. Her yere numaratörlü ışığı döşeyerek geçeceksin. İnsanlara ceza da kessen anlatamazsın, alışılmış bir durum ve oturmuş bir kültür söz konusu. İlla öğrenecekler diye diretirsen mal ve can kayıplarına göz yumman gerekir. 1 kiş bile öleceğine bu süreçte üst geçitler ve trafik lambaları arttırılsın.

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Tabiki yayaya yol vereceğiz ama abi 70 le giderken yaya bekliyor diye birden bire frene basan ve ben kurallara uyuyorum diyen de var. Yani biraz akıl biraz mantık. Yaya da şaşırdı napıyor bu diye. 100-200 metre geride de ışık var zaten. Yani 15 saniye sonra ışık yanacak. Güvenli bir şekilde herkes gideceği yere gidecek. Ama sen yeşil yanarken geç 100 mrtre ilerde de aa yaya bekliyor diye hiç umulmadık zamanda son anda frene bas. Allahtan reflekslerim iyi ve yavaştım durdum.

 • protego @protego

  Başlıkta bir sorun yok ki ne olduysa onu yazmış. Anlamak istediğiniz taraftan anlamışsınız. Sputnik'in bugüne kadar hiç tık amaçlı başlık attığını görmedim

  • kizilsakal @kizilsakal

   Anlamak istediğimi anlamadım videoyu izleyin, olay şöyle oluyor birinci araç duruyor arkasındaki araç takip mesafesini koruduğu için sorunsuz duruyor onun arkasındaki hırbo önüne bile bakmadığı için hiç frenlemeden 2. Araca dalıyor arkasındaki yani 4. Araç doğal olarak çarptıktan sonra fark ediyor öndeki hiç fren yapmadı çünkü. Başlık ne diyor ‘’Yayaya yol verdi zincirleme kazaya neden oldu.’’ 😁 Çünkü büyük çoğunluğun dikkatini bu başlık çeker :). Tabiki seninde benimde kendi görüşlerimiz ikimizde yanılıyor olabiliriz .

  • protego @protego

   @kizilsakal Videoyu izledim, kazaya neden oldu nerde diyor? Neden oldu kısmını kendiniz ekliyorsunuz. Başlık gayet açık: "Yaya geçidinde yayaya yol verdi, 5 araç birbirine girdi"

  • kizilsakal @kizilsakal

   @protego @protego sanki o yol verdiği için girmiş gibi bir başlık. Onun yerine ‘dikkatsiz sürücü yol veren araca çarptı 5 araç kaza yaptı’ doğru başlık değil mi ?

  • brsars @brsars

   @kizilsakal 3. aracın hırbo olduğunu nereden çıkardınız onu anlamadım. Bana gayet 4. araç suçlu gibi gözüktü. İlk 3. araç çarpsa bile iddia ettiğiniz gibi 4. nün hatasını hafifletmez aksine arttırır.

  • kizilsakal @kizilsakal

   @brsars tabi en son 3. Araç gözüküyor şöyle ki diğerleri zaten çoktan durmuş dikkat edersen o önüne bakmadığı için vuruyor bence. Tabiki 4 araç da hatalı olabilir ama ben öbürü hiç fren yapmadığından zaten durduğunu fark etmemiştir diye düşündüm. 3. Araç durmuş arabalara bir süre sonra çarpıyor ya baya bakmamış direk dalmış bence.

#TeknoYardım

Masaüstü Pc'im açıktı avast yazılım güncellemesi yaptı yeniden başlat dedi ve şu hata çıktı karşıma:
Reboot and select proper boot device or Insert boot media in selected boot device and press a key_
--------------------------------
İnternetden baktım boot menüde hdd inizi ilk sıraya alın başka usb cihaz varsa çıkarın diyordu yaptım içinden ikinci hdd i sökmüştüm açıkken evet bunu yaptım 😀 acaba neden dir ? Win başlangıç onarmayı denedim olmadı Sandisk SDD takılı yeni aldım 1 yıl olmadı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • prometrik @prometrik

  Çıkardığın diski yeniden takıp dene. Sabit diskler anladığım kadarıyla çoklu işletim sistemi varsa master boot birinde tutuluyor. Çoklu işletim sistemi kullanımıyla da ilgili olabilir. Yakın zamanda ben sistem kurarken bu nedenle sorun yaşadım. Bir de boot reapir araçları var. Onları da deneyebilirsin. tavsiyem hirens boot cd/usb kur bir usb ye. Onun içinden boot aracını kullan.

 • kizilsakal @kizilsakal

  Hmmm maalesef laptop un hdd iydi ikinci ekrna olsun diye geri takıp windows yükledim 😀 Dediğin ikinci yöntemin anlatımı varmı int de ?

  Edit: https://www.youtube.com/watch?v=RS-VuWIaDHs şunu buldum bakıyorum ama pratik önerisi olan varsa alırım.

Kota kalktı ama bakın sorun çıkmadı yok kaldırmaz yok şu yok bu demekki bu işi bizden para tırtıklamak için kullanmışlar operatörler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İnternetime biri giriyor galiba. Çok yavaşlamıştı ve bende bu gün şifre değiştirdim. Kesin olarak nasıl anlarız bunu bir daha olursa ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung pişmanlıktır arkadaş !
Neden !
Tv miz Samsung Curved ve tizenli olan yeni versiyonlarından. Ablamın çocuğu var tabletine çocuk modu ve Youtube Kids yükledik güvenli bir alan sağlamaya çalıştık. Samsung tv de çocuk modu, kilidi şu bu yok ve Youtube temel uygulama kaldıramazsınız diyor çocuk ordan sınırsız içeriklere ulaşıyor ve bunu engellemenin tek yolu Tv den interneti kesmek alın size akıllı tv akılsız üretici.
#samsung #samsungtv

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 19