One x satar series x alırım diyordum ama bir kaç yıl daha dursun kenarda. Kasımda PS5 Dijital, 2021 GoW beni bekler. Gerisi çerez olarak gamepass'de kalsın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese merhaba. Birkaç gün önce çalıştığım iş yerinde vaka sayıları bir anda hızlı bir şekilde artmaya başladı. 1 hafta öncesinde 1 kişide pozitif çıkmış diye duyumlardan sonra hızlı bir şekilde çift haneli sayılara ulaştı. Bu vakaların büyük kısmı da bizim bölümde ve dahası da biri yakın çalışma arkadaşım olmak üzere benim de temasta bulunduğum kişilerde çıktı.

Haliyle beni de bir korku sardı. Birkaç gün önce @quantum un yazısında benim de test yaptıracağımı paylaşmıştım. Bu yazıyı da bunun üzerine bilgilendirme amacıyla yazmak istedim.

Çalıştığım şirketten tamamlayıcı sağlık sigortam bulunuyor. O nedenle belşi muayene ücretleri bu sigorta kapsamında. Ben de evime en yakın özel hastaneye başvurdum. Doktor yoğun olduğu için sabahtan işlemlerim olmadı. Aynı gün eşimin başka özel hastanede randevusu olduğu için oraya gitmişken sordum. 375 TL para istediler. Ben de yaptırmadım. Öğleden sonra evime yakın hastaneye tekrar gidip 15 TL muayene ücreti ile testimi yaptırdım. Doktora iş yerinde vakaların arttığını, kendimde bir belirti olmadığını ama korktuğum ve durumu öğrenmek için test istediğimi anlattım. Bana başta kan ve pcr testi ile röntgen ve tomografi de verdi.

Önce birkaç saat içinde kan ve görüntüleme sonuçları çıktı. Doktor bunlara bakıp korkulacak bir durum olmadığını söyledi. Kesin sonuç için pcr sonucunu beklemek gerektiğini onun da biraz daha zaman aldığını söyledi. E-nabız üzerinden kontrol edebilirsin pozitif çıkarsa bir sağlık kuruluşuna başvurabilirsin dedi. Ajiaö 4 gibi testi verdiö ve sabah 8'de kontrol ettiğimde negatif yazınca içim rahatladı.

Açıkçası cuma gününe kadar her ne kadar tedbir alsam da "ya bana bir şey olmaz" kafasındaydım. Ama 3 günde yaşadığım korku yetti.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Xbox gamepass 15 Eylül'de xCloud ile birleşerek erişime açılacakmış. İnşallah ilk parti ülkeler arasında Türkiye vardır.

https://youtu.be/2KCtXJUekyo

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Her RDR2 açtığımda tamam diyorum görev odaklı gidicem bu sefer, ama olmuyor, olamıyor... Görev alayım diye gidiyorum yolda başına bir iş gelmiş biri yardım istiyor. O bitiyor az ileride bir duman... Aha basılacak kamp derken bakmışsın kelle avcıları peşinde. Onlardan kurtuldum derken bam başka bir yerlere gelmişim. E oraya kadar gelmişken şu "challenge"ı geçeyim bari. Ohooo görev işi yine yalan...

Normalde açık dünya oyunlarını bu tarz ana görevden uzaklaştırdığı ve hikayeden kopardığım için çok sevmem ama Rdr2 bunu o kadar organik yapıyor ki... Sonunda oyuna değil kendime kızıyorum. Çünkü tüm o şeylerin peşinden ben kendi isteğimle koştum. Bana her hangi bir deneyim puanı, para, esrarengiz hiç bir yerde olmayan ikonik bir silah da vermedi. Yapmazsam oyun da zora girmedi. Merak ettim, kaşındım. Işte açık dünya oyun olacaksa böyle olacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

PS5 ile XSX kasa boyutları ile ilgili şöyle ilginç bir sanal gerçeklik kıyaslaması yapılmış. Burada ps5 beni biraz korkuttu açıkçası.
#ps5 #xsx

https://youtu.be/YxNwggO5RWg

PS5 vs Xbox Series X Size Comparison I AR Augmented Reality

Download Particular AR app and experience it in AR - https://apps.apple.com/app/apple-store/id1463808729?pt=118214061&ct=Youtube&mt=8 This is a rendition of ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

XBOX sahibi ve gamepass üyesi kişiler için güzel haber. O kişilerden biri de benim. 🙂 #xbox #gamepass #RDR2

Coming Soon to Xbox Game Pass for Console: Red Dead Redemption 2 - Xbox Wire

You read that title correctly, we’ve got some big news for you coming from the wild, wild (Pacific North) West. Coming on May 7 to Xbox Game Pass for Console: Red Dead Redemption 2. Winner of over...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

400 TL farkla Ps4 slimden Ps4 pro ya geçilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Adam sıfırını tam 2 ay önce 2200 e aldığı xbox one x konsolunu çok az kullanıldı, ps5 beklediğim için satıyorum diyor. 3100 lira fiyat çekiyor. Bu kadar olmaz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Babam teknoloji ile vs arası olan biri değil. Almanya'da çalıştığı için sık sık gidip geliyor. Bu akşam da her zaman olduğu gibi gelmeyi düşündüğü tarihe yakın uçak bileti fiyatlarına ben baktım. Kabaca Köln - İzmir bileti 750 - 1100 TL arası dedim. Kaç Euro yapıyor peki dedi. En uygun olan 140-150 € dedim. Ha çok fazla değilmiş ya dedi. Kapattık telefonu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#GodOfWar4 çıkışı yaklaştıkça alma dürtüm de artıyor. Ama bütçe de öyle sıkışık ki. Ayrı hesap açıp ona alsam hesabı satsam gider mi acaba o şekilde? #ps4 #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap