Merhaba

Mevcut blog alt yapı projesi üzerinde bir yol ayrımı yapmak üzereyim bunun için ufak bir anket oluşturdum yorumlara şıkkı ve nedenini yazarsanız sevinirim. İki proje de yurt dışı hedefli olacak muhtemelen proje büyüdüğünde sanal pos vs için estonya üzerinden şirket kurarak devam edeceğim.

1- https://medium.com/ benzeri bir blog alt yapısı olarak hazırlayıp kullanıcılar sadece bu siteye girip yazı yazıp, yazdığı içerikler üzerinden farklı farklı şekillerde gelir elde etmeleri.

2- https://wordpress.com/ benzeri mevcut domainlerinizi de bağlayabileceğiniz kendinize özel alan içerisinde sadece sizin paylaşım yapabileceğiniz isterseniz mevcut teknoseyir gibi kullanıcılarında içerik paylaşmalarını sağlayabileceğiniz bir sistem. Kurulum vs gerektirmeyen her şeyin otomatik olduğu bir yapı. Sadece kullanıcı bütçesine göre aylık paketini seçecek domainini belirleyip doğrulayacak gerisini sistem otomatik amazon üzerinde kurulumunu ayarlamasını vs yapacak.

Mevcut oy sonuçları

1- @temp, @miragessee
2- @yhackup, @makesome

@temp @alinux @brave @erenhatirnaz @agab @miragessee @nakah @lterlemez @hamitozlu @yhackup @orcun @protego @herakles @merakli @ozgurg @onurtrklmz @distance

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 28
 • makesome @makesome

  Hocam, ülkemizde 1. seçeneğin yapılmış hali var, medium'dan da para kazanılabiliyor diye biliyorum ama onun haricinde blog yapısında giriip makale yazıp gerçek okunma sayısına göre para ödeyen bir site görmüştüm. Adını yazmak istemiyorum ama webmaster forumlarından birinde sitesini yaygınlaştırmak için tanıtım yaptığını görebilirsiniz.

  1. seçenek ile ilgili benim yorumum şu, fikir güzel ülkemizdeki uygulaması kötüydü, eğer yaparsanız tasarımı profesyonel şeilde yapın.

  2. Sistemde blogger, wordpress.com, wix gibi bir sistem diyorsunuz galiba, eğer böyleyse bu konuya olumsuz bakıyorum ne yazık ki. Yurt içi de olsa yurt dışı odaklıda olsa potansiyel göremiyorum.

  • Robin @robin

   @makesome Ülkemizde yapılmış dediğin sistemin linkini atabilir misin ? Mediumdan stripe üzerinden para kazanılabiliyor. Transferwise vb bir aracı açıp arada aktarma yaparak para transferi oluyor direkt stripe türkiyeyi desteklemiyor diye biliyorum buradan yazmak istemiyorsanız telegram, mail yada discord üzerinden atar mısınız ?

   1- Uygulanırken ne konuda kötü şeyler yapıldı ? Sıkıntı neydi sizce ?

   2- Olumsuz bakma nedeniniz nedir ?

  • makesome @makesome

   @robin Ben siteyi bulmaya çalışıyım bu arada sizde telegram linkinizi paylaşırsanız gelirim konuşuruz

 • harunshn @harunshn

  Medium ile emeklerinin heba olma ihtimali her zaman var. Senin herkes görüyor sandığın bir şeyi aslında kimse görmüyor olabilir. Ghost ban diye birşey var, sen hesabına giriş yaptığın için tüm içeriğye ulaşıyorsun ama bloguna başka biri girmek istediğinde hesabın silindiğini görüyor. Bu yüzden mediumdan nefret ederim. 🙂

  • Robin @robin

   @0x41414141 Evet bir diğer rakip o hatta wordpressten daha iyisi 🙂 Onda da iki kurulum yöntemi var biri wordpress gibi indirip kurulan teknik bilgi gerektiren diğeri wordpress.com gibi seç otomatik kursun vs yani anketteki 2. yöntemi kapsıyor aslında

 • Hakan ÜNAL @miragessee

  Şuan Yüksek Lisans yapmaktayım ve tez aşamasındayım. Akademik makaleleri inceliyorum ve kendim de yazıyorum felan böyle geçiyor. Akademik makalelerde Wikipedi gibi siteler kaynak olarak gösterilemiyor ama medium sitesinden kaynak gösteren makaleye çok rastladım. Wikipedi için yazarı belli olmadığı için kaynak gösterilemiyor dediler. O yüzden bence medium sitesi daha iyi. WordPress ile de benzer bir sistem yapılırsa olabilir ama yinede ben olsaydım medium tercih ederdim çünkü akademik makale yayınlayan dergiler medium sitesine alışmış. Yani 1.