Bazı üyeler #teknoseyir Sosyal'e çok az dahil oluyor, akışta nadiren görünüyor ve "acaba yeni bir üye mi?" diye baktığımda kayıt tarihinin 2014 olduğunu görüp şaşırıyorum. Sitenin sağ alt tarafındaki istatistiklerden de görüleceği üzere aslında site "takip" anlamında hâlâ çok aktif ama "katılım" genelde 30-40 civarı üye ile sınırlı kalıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • x86 @mrx

  Çok garip bir şey değil bence, ayrılık olunca bir iki görünüp kayboldu twitter kullanmaya devam ediyor site sahibi bile, sitenin akıbeti belirsiz, insanlar neden burada yazsınlar ki?

  • Ümit Büyükyıldırım @umit2050

   Bir yıl önce de aynıydı durum. Yine benzer sayıda kişiyl dönüyordu akış ve siteye son bir saatte kayıtlı + kayıtsız giren sayısı 500 üzeriydi. Bahsettiğim "2014" kayıtlı kullanıcıları da yeni fark etmiyorum, o da hep olan bir şey, ben yeni yazayım dedim. Aslında buradan bir tespit çıkarmak istesek sitenin hâlâ yüksek bir potansiyeli olduğu görülebilir.

  • Ahmed Erdoğan #_# @aerdogan17

   @umit2050 bu "yüksek potansiyelin" anlamının ve değerinin ne olduğuna göre değişir.

  • Ümit Büyükyıldırım @umit2050

   @aerdogan17 Benzer bir mesajımda üye arkadaşlardan birisi buranın Reddit'in Türk versiyonu olabileceğini söylemişti. Böyle bir potansiyel.

  • x86 @mrx

   @umit2050 o potansiyel kaçalı çok oldu, reddit'in türk versiyonu redditte var zaten 🙂 10 sene geçti site açılalı o sayaçların anlık 2000leri geçtiği oldu akışa yetişemiyorduk. Artık internet ve internetin kullanıcı kitlesi 10 sene önceki kitle değil. Sitenin yönetiminin bu tavırıyla buraya kimseyi toplayamazsınız.

  • Ahmed Erdoğan #_# @aerdogan17

   @umit2050 açıkçası x'in Türk versiyonu söylemine hep mesafeli durmuşumdur... bunun sebebi bizim ülkece kitlesel hareketlerde biraz zayıf oluşumuzdan... hep bir amacını aşma durumları var bu da kitle yönetimini güçleştirmeyi geçtim kitle olma yada topluluk olma bilincini yitirmemize neden oluyor... bence burda da olan bu...

 • Coupe @coupe

  Her gün buraya giriyorum, yazılanları okuyorum ama yazasım gelmiyor. Belki başkalarında da böyle bir durum olabilir.

 • armagan @93-truva

  twitter a göre iyi burası, orada haberi 1 milyon kişi görüyor 10 kişi yorum yapmıyor. açıkçası twitterda ben de yorum yapmıyorum, kavga dışında bir diyalog gelişmiyor.
  zaten artık elon musk a para vermiyoz diye yazdıklarımızı kimseye göstermiyor, evde kendi kendime konuşsam, inip komşuya anlatsam daha faydalı olur.

 • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

  Ben bazen ters tiplerle karşılaşmamak için yazmıyorum. Bazen de enerjim olmuyor hiç yazmaya gün çok yoğun geçmiş ve yorgunluk hat safhada oluyor. Bazen de yazacak bir şey olmuyor. 😅 Muhabbet için yazacak çok şey var da işte tartışmak istemediğim için yazmıyorum bişey. 🙂

 • qubit @qubit

  Katılıyorum: ya bu trol müdür nedir diyorsun adam 2014'te üye olmuş, yılda bir iki kere uğrayan üyeler var. Demek işi düşünce geliyor deyip geçiyorum.

  TS Gündemde sosyale yılda bir kere bile davet etsen burası ana baba günü olur. LP takılsa... Göz göre göre sosyal öldü gitti.

 • ApoNSHeLL @aponshell

  İnternette artık çok az paylaşımda bulunuyorum yazdığım yazının altına trol hödük ne derseniz artık saçma saçma şeyler yazıyolar hevesim kalmıyor herkes gergin ne diyeceğim yazıp yazıp siliyorum çoğunlukla

 • Felix @felix

  Sıklıkla akışa bakiyorum ama pek gönderi paylaşmıyorum

 • Kurabiye @kurabiye

  Öyle bir hale geldim ki normalde karşıt fikirleri dinler, neden olduğunu anlamaya çalışırdım. Artık tahammülüm kalmadı. Yazıp yazıp siliyorum. En son seçimlerde malum partili birinin video da dediğini yazdım diye herif beni 1 ay banladı. G.tüme takmadım yeni hesapla girdim sizlerin paylaşımlarını okudum geçtim. Ve şundan eminim tek bir video yüklenmesin akış aynı şekilde devam eder burada. İnsanlar inceleme izlemek yerine akış için giriyor buraya çoğunlukla. Kapanacak diye üzülenleri görüncede şaşırıyorum açıkçası. Altavistada arama yapıyordum zamanında, kimler geldi kimler geçti. Biri gidier biri gelir.

 • txt @txt

  Ben de her gün giriyorum ancak gönderi olarak paylaştığım çok nadirdir. Ama yorum/beğenme kısmında baya aktif olduğumu düşünüyorum. Yapılan hatalar olmasa burası çok iyi bir teknoloji odaklı sosyal ağ olacaktı.