Kornet Dondurma UKT Panda, Algidaya karşı

Kornet Dondurma UKT #Panda #Algida #SenveBen #UKT
İki ürünü test ettim. Panda vanilyalı fıstıklı Sen ve Ben kornet. Öncelikle Panda satan yer bulmak çok zor oldu. 500 M de bir tane buldum. Marketlere bakmadım. Sokak, cadde üstünde bakındım. Vanilya ve fıstık tadını belirgin bir şekilde aldım. Dolap sanırım dondurma için yetersiz kalıyor. Tam kıvamında değildi. Biraz dışarıda beklemiş gibi hafif yumuşaktı. Çikolata parçacıklarından pek bişey anlamadım sadece yedim. Bittikten sonra ağzımda kötü bir tat bırakmadı. Fiyat 1 TL. 7/10 İMDB.

Algida benzer ürün aradım. Vanilyalı fıstıklı yoktu. Veya bana denk gelmedi. Kaymaklı çikolatalı aldım. Dolap iyi soğutuyor dondurmanın kıvamı iyiydi. Kaymak tadı yoğun ve güzel bir tadı vardı. Çikolata parçacıkları çok hoştu. Yediğimde çikolata ile kaymak tadını ayrı ayrı aldım. Fiyat 2 TL. 8/10 İMDB Fiyattan kırdım.

Pendik için Algida ve Golf oldukça çok dondurma satan yer var. Golf un bu kadar yaygın olması beni şaşırttı. Dikkat etmediğim için farkına varmamışım. Golf bildiğim kadar Ülkere ait.

Yer yer Maraş dondurmacıları veya tatlıcıların (tatbak vb) dondurmalarını da rastladım. Tatlarını bilmiyorum merak da etmedim.

Benim favorim param çok olunca canım çekince ALPEDO keçi sütlü dondurma 750 ml 15 TL . Yanında çilekle miss gibi oluyor. Tavsiye ederim. On numara ürün. 9/10 İMDB Fiyat biraz daha ucuz olabilirdi.

 

Sonuç: Param azsa Panda F/P. Param Fazlaysa Algida. Ama misafirlik için kesinlikle Alpedo keçi sütlü dondurma.

 

 

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler