https://eksisozluk.com/hepsiburadanin-yurtici-kargo-ile-calismama-karari--5282315

iyi oldu kaç defa evimi bulamadılar arayınca bile geçiştirdiler. Türkiye’nin en kötü kargo firması valla, hadi ben elazığ’dayım buradakiler iş yapmıyor peki binlerce kişi başka kentlerde neden bu sorunu yaşıyor. Bir firma da bu kadar işgüzar eleman nasıl toplanabilmiş anlamıyorum.

#akış

hepsiburada'nın yurtiçi kargo ile çalışmama kararı

duyumlara göre geçtiğimiz cuma gününden* beri alınmış ve kat'i şekilde uygulanacak karardır. bundan böyle varsa yoksa aras kargo denilecekmiş. sebebi her neyse artık?
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Arif Gürü @nefesalanadam

  Dün ki siparişimde kargo takip alanında Aras Kargo logosunu görünce, yurtiçi kargoyla yollarını ayırdıklarını düşünmüştüm ve bu da demek oluyor ki duyumlar doğru

 • cumhur @cmhrky

  yurtiçi kargo sorununun bölgesel olduğunu düşünüyorum. bulunduğum bölgede aras kargo ile daha sorunlu oluyor alışverişlerim. seçenek olsa daha iyi olurdu.başka yerden alışveriş yapacağız artık.

  • Ergin Bilgin @erginbilgin

   Ben de şu anda nasıl bilmiyorum ama yıllar önce Türkiye’de olduğum zaman Yurtiçi ile gayet güzel anlaşıyorduk. Güler yüzlü elemanları vardı. Aras’a ne zaman işim düşse lanet ediyordum. Getirmezler, telefonu açmazlar vesaire. Anlayacağınız yerine göre değişiyor kargolar.

  • Endoskop @endoskop

   @erginbilgin aras bende ise tam tersi cumartesi günü ürünleri elime ulaştırdığı oldu, normalde kargolar haftasonları kapalı oluyor.

  • Ergin Bilgin @erginbilgin

   @endoskop Dediğim gibi çok fark ediyor. Bana da Yurtiçi cumartesileri de olsa getirirdi, bir kere Aras’la pasaportum geldi konsolosluktan Cumartesi günü ve almam şarttı. Dağıtıma çıkacak diye SMS geldi, sonra arıyorum telefonlar açılmıyor, gelmedi de. En son mesai bitmeden atlayıp gittim, dedim telefonları açmıyorsunuz. Yoo açıyoruz, bakın çalışıyor falan diye pişkinlik yaptılar, dağıtıma vs. de çıkartmamışlar pasaportu.

 • Necmi @aglaknecmi

  Umarım gerçektir. Darısı Amazon’un ve diğer tüm firmaların başına.

geçen ay sipariş ettiğim iyonizer ozon yayan cihaz sanırım evdeki elektirikli aletleri bozuyor. Şüphelendiğim durumu bugün biraz araştırmayla başka bir arkadaş da yaşandığını gördüm. Evimdeki fenix 3 saat ve monitör bu sıralar kafayı yemiş gibi 😀 bluetooth bağlantıları bile sorunlu çalışıyor. En iyisi cihazı çıkartayım belliki sorun çıkartıyor..

https://mini.donanimhaber.com/hava-temizleme-cihazi-odadaki-butun-metal-esyalara-elektrik-yukluyor--118425449

#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün bir cihazım arızalandı elektornik, sonrmak istediğim bir şey var:

bugün aldığım firma ile iletişime geçtim bana ürünü direk garantinin sağlandığı yere göndermemi söylediler, ama benim muhatabım garanti değil ürünü aldığım kişilere yollarım onlarda garantiye yollar doğru olan bu değil mi?, bunun ile ilgili bir kanun var mı.

#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • thundermack @thundermack

  ürünün garantisini ürünü ithal eden firma veya onun anlaşmalı olduğu teknik servis verir. ama müşteri memnuniyeti açısından bazı firmalar kendi teknik servislerinde kayıt oluşturup firmalara veriyorlar. kanuni durumuna ise bakmak lazım. ama müşteri yanında değil kanunlar pek.

  • Endoskop @endoskop

   geçen de bir ürünüm arızalanmıştı mause, ürünü size yollayayım siz garantiye yollayın ben muhattap olmak istemiyorum dedim karşı taraf garantiye direk yollamanız gerek demişti. Gerçi ürünün garanti servisi sağlam zira 2 ürünümü birebir değiştirmişlerdi ancak şşimdi fatura istiyorlar fatura vs kayboldu.

  • thundermack @thundermack

   @endoskop fatura yoksa mouse gibi ürünler sıkıntı olabilir.teknik servis ile görüşün. yardımcı olabilirler. sizin daha önceki teknik servis kayıdınızda vardır onlarda.
   ithal edilen ürünlerin takibi genelde seri no ile yapılır. ufak tefek ürünlere seri no takibi yapmıyorlar.

  • Endoskop @endoskop

   @thundermack teşşekürler mesaj geçtim, birde teknik ekible iletişime geçeyim, umarım sorunsuz hallederler zira ürün bayağı pahalı.

2 alkolik biri zenci muhtemelen ot içiyor 😀 diğeri rus bi ingizlicesi varki sanırsın kgb elemanı.
2 tane de ırkçı, birde ben rainbow six siege oynuyoruz. herhalde oynayıp zevk aldığım en iyi oyunu oynadım diyebilirim 😀 ingilizceyi anlıyabiliyorsamda konuşamamak ilk defa bu kadar koydu. Küfür, noob’luk ne ararsan vardı..
#Oyun

BeğenFavori PaylaşYorum yap

sonunda parasını hak etmeyen bir oyun daha kırıldı 😀
far cry primal cpy tarafından kırıldı, uzun süredir denuvo’yu kırmaya çalışan ekip bugün muradına erdi. Gerçi ben oynamayacağım ama yinede fakir bekleyen arkadaş çok, bende zengin değilim 😀

ekip birde gurur yazısı paylaşmış

“Always Outnumbered, Never Outgunned”

Established in 1999, we are possibly the oldest Italian-based
release group still in activity. We express a big THANK YOU to
all those friends who helped us in various forms throughout thes
years! Don’t forget to support the companies and to keep the
Scene about FUN. 🙂

Fondato nel 1999, CPY e’ probabilmente il piu’ vecchio gruppo
release in Italia ancora in attivita’. Ringraziamo DI CUORE tutti
gli amici che ci hanno aiutati in ogni maniera in questi anni!
Ricordate di supportare le compagnie cinematografiche e di
software, e che la Scena dev’essere basata sul DIVERTIMENTO. 🙂

Greets to CODEX, ENCRyPTED -- iAT & all our friends

#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

Ve garmin fenix serisinin yeni üyeleri olan garmin 5x garmin 5s ürünleri satışa çıkıyor 2 ay içerisinde veya ces fuarı sonrası satışa çıkabilir

şimdilik bir çok özellik fenix 3 ile aynı görünüyor ancak açıklanmış bazı özelliklere bakarsak ekran bir önceki fenix 3 serisine nazaran 218 x 218 pixels; 240 x 240 pixels miktarına çıkmış, buda demek oluyorki artık gözle görülür pixel taneleri daha da azalacak gibi. Ayrıca renk sıcaklığı artmışa benziyor.

Batarya ömrü bir önceki fenix serisinde 300mAh lithium-ion ile gps tam açık 50 saat gidiyordu. Fenix 5 serisinde de yükselmiş veya aynı kalmışa benziyor, batarya mah açıklanmış değil.

Suya dayanıklılık fenix 3 serisiyle aynı 10 atm

5x sanırım en iyi versiyonunda 12 gb boyutunda map belleği var.

Tüm fenix 5 serilerinde koldan nabız ölçme var.
Ayrıca satın alırken saat çapını seçebiliyorsunuz.

Menülerin diğer seriye göre değişmiş görünüyor.

Suunto spartan cihazlarındaki gibi menü seçeneği var. Ve tamamen renkli olmuş fenix 3 serisinde menüler siyah beyazdı.

Tam renkli map seçeneği gelmiş istenen özelliklerden biriydi.

Wifi seçeneği sanırım sadece 5x cihazında olacak

16 colors on Fenix 3 to 64 colors on Fenix 5 eski fenix 3 16 renk desteklerken yeni fenix serisi 64 renk desteği sunucak

Kayışlar artık daha kolay değiştirilebilir olmuş.

detay için
https://buy.garmin.com/en-GB/GB/p/560327

#akış

fenix 5X | Garmin | fitness GPS watch

Beat yesterday, and be sure of getting back. fēnix 5X is the ultimate multisport GPS watch with colour European mapping, wrist-based heart rate and outdoor navigation features.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Agab @agab

  Açıkcası bunlara para vermektense akıllı saat almak daha mantıklı. Gear vs tam spor için değil ama apple watch ın nike özel modeli bile var spor için ve bunlardan kat kat daha fazla fonksiyona sahip.

  • Endoskop @endoskop

   dediğiniz saatleri hiç denemedim ancak garmin özel olarak bir çok sağlık şirketi ile çalışmakta. Ve hiç bir akıllı saate olmayan özellikler var dikey salınım, adım uzunluğu sağ sol dengesi vs gerçekten işe yarıyan fonksiyonlara sahip. Ayrıca akıllı saat kategorisine giriyor ve bu versiyon daha gelişmişe benziyor, zira yeni arayüz ile muhtemelen işlemci hızı ve ram miktarı arttırılmış. Saat pil ömrü ise çok fazla apple watch vs diğerleri max 2 gün giderken fenix 20 güne yaklaşıyor.
   Eğer elimdeki fenix 3 saatini satabilirsem dolar da düşerse fenix 5x almak istiyorum.

#akış

akk 5 mb hızına sabitlenmiş, kullandığım abonelik 16 mb hızında, normalde mayıs’da hızlar güncellenecekti 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 20