ALİ KÖPRÜLÜ paylaştı.

Ortaköy saldırısına sevinerek nefret suçu işleyenleri, terörü ve teröristleri övenleri üşenmeden, ekran görüntüsü ve profil linkiyle aşağıdaki adreslere şikayet edin lütfen.

#akış #yılbaşı #KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8
ALİ KÖPRÜLÜ paylaştı.

Hayırlı Olsun,Son 2016 Cumamız mübarek olsun. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kulak üstü kulaklık alacağım 100TL civarı olabilir ama çok geçmese iyi olur, 110-120 olur ama 160-190’lara çıkmayın 🙂 Bilgili arkadaşlar güzel bir tavsiye verirse güzel olur. Şu ürün hoşuma gitti, http://www.hepsiburada.com/sony-mdr-xb450apb-kulakustu-siyah-kulaklik-p-BD802087
birde böyle APL modeli var aradaki farkı anlamadım http://www.hepsiburada.com/sony-mdr-xb450apl-kulakustu-mavi-kulaklik-p-BD805308
Birde n11’de şu SONY MDR-XB450AP modeli var çok uygun geldi biraz kıllandım doğrusu
sizce sorun çıkar mı? http://urun.n11.com/cep-telefonu-kulaklik/sony-mdr-xb450ap-extra-bass-mikrofonlu-kulaklik-yvz01-P140364888
Sesi fena olmayan, bu model gibi yolculuklarda taşıması kolay olan bir model önerebilirsiniz.

Sony MDR-XB450APB Kulaküstü Siyah Kulaklık Fiyatı

Sony MDR-XB450APB Kulaküstü Siyah Kulaklık en iyi fiyatla Hepsiburada'da! Şimdi Hepsiburada'da taksit seçenekleriyle ve indirimli fiyatla sipariş verin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9
 • Hado @hado

  Sondaki harf renk kodudur. İdare eder bir bass kulaklığı fakat çakması bolca mevcut. 90tl civarındaydı ben aldığımda.

 • Cem KOÇ @cemkoc

  xb450 kullanıyorum. tek sıkıntısı çok düşmeye uygun. öyle ki su içerken kafa kalkınca bi hareketlenme oluyor kulaklıkta. ama sesini çok beğeniyorum. başına bir iş gelse yine aynı modeli arar alırım.

 • Orcun @orcun

  Ek olarak demeyi unuttum. Yazacaktım satıcıyı araştırırken gitti. 😀 Kulaklık biraz bass ağırlıklıdır. Ama ses kalitesi güzel öyle kötü falan değil. Ama şimdi yolculuk demişsiniz, açmak lazım bunlar mesela katlanmıyor diye biliyorum. Şöyle oluyor ama pad kısımları döner 180 derece yan olarak bir yere koyulur ama öyle pad kısmına içe doğru katlanmıyor diye biliyorum. Yani bunu alsanız da birtane case kılıf türevi birşey lazım.
  Birazda tabirleri var. 3 tane tabir kullanılır genelde. In ear, on ear, over ear diye in ear bildiğimiz kulağın iç kısmına takılan tipte ha onlarda ayrılırda basit olsun. On ear ise kulağın tam üstünü kaplar kulağı içine almaz, çapı o yüzden genelde ufak amaç zaten odur. Taşınmaya en müsait olan kolay kompakt bir modeldir. Over ear ise kulağı komple içine alır. Taşımaya pek müsait değildir. Dışarda da rahat kullanılmayabilir.

  • ALİ KÖPRÜLÜ @alikoprulu29

   Sayende bayağı bir şey öğrendik çok sağol 🙂 Aslında bana Over ear yarar, en rahat budur muhtemelen ama On ear devam edeceğiz gibi çok yer kaplamasın, bu modelde kulaklığı düzeltince fazla yer tutmaz diye tahmin ettim, yoksa dediğin gibi katlanır model daha iyi olacaktır, ama bu konularda pek iyi değiliz 🙂 Marka modellere hâkim değilim.

  • Orcun @orcun

   @alikoprulu29 Over ear tipte olanların çoğu zaten fiyata bakarsak genelde oyuncu kulaklıkları oluyor, işte şekilli mekilli ışıklı falan fistan. Tercih meselesi tabi ama toplu taşımada o kadar büyük şeyi çıkartıp takınca çok dikkat çekiliyor. Rahatsız olmam derseniz anlarım tercih meselesidir. birde kulağı terletme huyu vardır. Hemen hemen hepsi terletir. Çünkü kulağı komple kapatıyor kışın çok iyi ısıtır ama az bahar aylarında yazın cinnet geçirtir. Bazılarında suni deri ama soyulma problemi vardır.

   On ear ise daha kompakt dediğim gibi ama dışarı biraz ses verebilir. over ear çünkü izolasyon yapar ama on ear pek yapamıyor. Çok öyle bass head müzik kafası takılmıyorsanız da dert değil.
   Sony kulaklıkarın çoğu bass ağrılıklıdır. Detaylar var ama bass daha yatkındır. Philips ise daha çok tiz mid ağırlıklıdır bass genelde azdır. O bass bilmemne serilerinde dahil böyledir.

   Sennheiser ise modele göre değişir, kimi modele sadece tiz mid bass yoksun kimi modeli de mid yoksundur. Başka öyle akg gibi güzel markalarda vardır. grado gibi güzel markalardan vardı sr serisi falan yapı olarakta sağlamdır. Ek olarak malzeme kalitesine gelirsek taç kısmı ve ek yerleri plastik ama dayanıklıysa sorun yok. Ama metal olması her zaman daha iyidir. Yada metal kaplamalı vs.

 • KaHKaHa @kahkaha

  Ben Sony Walkman zamanlarından beri Sony kulaklıklar kullandım, ucuz pahalı hiç memnun kalmadığım olmadı doğrusu, XB450′ de o fiyata en iyi performans veren kulaklıklardan birisidir ve dizaynı da güzel bence.. Hepsiburada’ dan alın orijinal ürün gelsin, fiyatı da uygun..

Gözünüz aydın saat uygulamasından vaz geçilebilir, ama heyecan yapmayın bu sene böyle devam eder, muhtemelen yazın yapılacak daha derin analizler ile bir daha ki sene karar verilir.
http://enerjienstitusu.com/2016/12/21/kalici-yaz-saati-enerji-tasarrufu-saglamadi/

"Kalıcı yaz saati enerji tasarrufu sağlamadı" | Enerji Enstitüsü

Elektrik Mühendisleri Odası, elektrik tüketimi, emo, Enerji, enerji haberleri, Enerji Tasarrufu, Kalıcı yaz saati, TEİAŞ verileri
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 15
 • Agah @agah_bagrik

  üstelik konuya sadece elektirk olarak da bakmamak lazım; eskiden gece yatarken doğalgazı kısardık yorgan altında o kadar lazım olmaz diye ta ertesi gün işten dönünce arttırırdık. şimdi güneş doğmadan 1 saat önce gecenin en ayaz vaktinde kalkıyoruz sabahları donmamak için geceleri kombiyi kısmıyoruz. belki 1 saatlik aydınlık çok fazla ısıtmaz ama güneş doğmadan kalkıyorsan bir de buz gibi bir havayı çekemiyosun, yakıyorsun kombiyi.

  sonra artan benzin fiyatlarıyla birlikte servis kullanmak istiyorum ama güneş doğmadan 2 saat önce uyanıp 1 saat önce evden çıkıp servise bineceğim yere kör karanlıkta koşturmam gerekecek. ben de yat uyu arabayla gidersin diyorum, aylık en az 200 lira oradan zarar. araba olmasa hanımı karanlıkta tek başına mı okula yollayacağım? her sabah taksi parası vermemiz lazımdı. geçen senelerde yaz saati 2 hafta geç sonlandırılınca o dönem hep taksi ile gitti, 2 haftalı gecikme bile belimizi bükmüştü.

  elektrik konusunda da akşamları hava kararmadan ışık açılmıyordu genelde ama sabahları o elektriği bir kez yakınca güneş doğsa da kapatmıyorsun çoğu zaman. hele hele hava kapalıysa tüm gün ışık açık kalabiliyor. çünkü bir şey nasıl başlarsa öyle gidiyor, karanlıkta uyandıysan ve ışığı bir kez açtıysan o ışığı kapatmanın kararı 11’i bulabiliyor ama zaten ışığı hiç yakmadıysan akşam olup da hava kararana kadar ışığı yakmayabiliyorsun. yani akşam 1 saat az ışık yanıyor belki ama gün içinde 4 hatta 8 saat fazladan ışık yanabiliyor. iş yerine karanlıkta varanlar eğer ışıkları açıp kapatmak kendi inisiyatiflerindeyse sonradan kapatıyorlar mı acaba? hiç sanmıyorum.

 • Koray Suna @koraysuna

  Benim htc telefonunun saat uygulaması hala gmt +3 sistemine güncellenmedi bile 😀

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Eskiden sabah ilk derslere geç kalmazdım. Bu olaydan sonra kalkamıyorum artık. Gece oluyor daha kalktığımda. Saçmalık. Tsarruf neresindeyse anlamadım zaten. Sabah diye gece gece kalkıyoruz elektrik harcıyoruz özellikle ışık için.

 • harunshn @harunshn

  Bu gibi planlamalar coğrafi şartlara göre yapılır. Ülkemizi bir meridyen tam ortadan bölüyor. Doğu ve Batı için aynı planlamanın yapılması zaten mantıksız. İki türlü de doğru sonuç vermiyor.

Gazları kısın yoksa elektrik fiyatları artacak 🙂 “Türkiye tarihinin en büyük gaz krizine girdi, elektrik fiyatları %400 arttı”
http://enerjienstitusu.com/2016/12/21/turkiye-gaz-krizi-elektrik-fiyatlari-aralik-2016/

Türkiye tarihinin en büyük gaz krizine girdi, elektrik fiyatları %400 arttı...

botas, doğalgaz krizi, Doğalgaz santralleri, doğalgaz tüketimi, elektrik krizi, elektrik piyasası doğalgaz fiyat rekoru, elektrik piyasası fiyat rekoru, elektrik piyasası fiyatı, elektrik...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

http://hemenkredi.co/ adresinden dolandırıcılığa karıştım, mesaj trafiği biraz uzun, telefondaki mesajları tamamını uzun fotoğrafını çekebileceğim bir uygulama var mı? Tüketici hakem heyeti için çıktı alacağım.

Olayın özet aşağı yukarı şu ben yazmadım ama benzeri durum bu bir yere şifre falan da girmedim, onay yok 🙁
“kredimi lazım hiç bir yerden alamadıysan buradan dene http://www.hizlikrediler.co diye mesaj geldi. bende verilen linki tıkladım. tıkladığımda cep telefonunuza gelen şifreyi girin haftalık 14 aylık 56 tl ücret iptal etmediğiniz sürece kesilecek iptal etmek için iptal yazın 7979 mesaj atın yazıyordu. sms şifresini girmedim. hemen 7979 iptal yazdım.aktif aboneliğiniz bulunmamaktadır diye mesaj geldi.adamlar ayak üstü resmen dolandırdılar”

şuradaki sitede benzer durum yaşayanlar dert yanmış, detaylı bilgi almak isterseniz http://www.nosorgulama.com/tel/08502108670

Aman telefondan “hemenkredi.co” adresine girmeyin, onay almadan para çekiyorlar nasıl böyle bir şey oluyor anlamıyorum, vergi verdiğim devlet böyle bir durumdan beni nasıl korumaz anlamıyorum.

Not: Operatörden mobil ödemeyi kapatın farklı yollarla sizin de başınıza gelebilir.

Düzenleme:Bu arada yandaşlar ve bu işten kâr eden diğer firmalar: Vodafone ve https://www.mikro-odeme.com

Ayrıca hemenkredi şirketini aradım IBAN istedi 15-20 iş günü içinde banka hesabıma yatacağını söyledi, yatacak mı bilmiyorum, bir ay beklesem mi yoksa Tüketici Hakem Heyetine mi gideyim.

Telefonla aradığımda bu firmanın böyle yaklaşık 15 uygulaması varmış, benimki sadece birisi, üç maymunu oynayan Devlete de bir şey demiyorum.

Hemen Kredi

Hemen kredi servisi ile vakit kaybetmeden cebinize en uygun krediyi hemen bulabilir, düşük faiz oranları ile ödeme kolaylığı sağlayabilirsiniz.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ticari geçmişi iyi olan başkan da başka oluyor 🙂
https://www.dunyahalleri.com/softbanktan-abdye-50-milyar-dolar/

Softbank'tan ABD'ye 50 milyar Dolar - Dünya Halleri

Japon teknoloji ve yatırım şirketi Softbank, Donald Trump ile yaptığı görüşmenin ardından ABD'ye 50 milyar dolar yatırım yapma kararı aldı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
ALİ KÖPRÜLÜ paylaştı.

Türkiye’de ki ilk 500 şirketin sadece 12 si yüksek teknolojili ürün üretiyor. 2 dk ayırıp izlemenizi tavsiye ederim. https://twitter.com/BilgiButonu/status/806403664797638656

BeğenFavori PaylaşYorum yap