Çocuk oyuncu ve Suriyeli çocuğun hayalleri adında bir video vardı yada onun gibi bir şey bulamadım nasıl bulabilirim?
İki çocuğa da gelecekte ne olmak istiyorsun sorusu sorulup yanıtları alınıyordu, ayrı videolardı ama birleştirmişler.
Yanılmıyorsam Türkiye’deki çocuk oyuncu Emir Berke ZİNCİDİ idi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Orcun @orcun

   Çocuğa acıdım, işin garip tarafı ve beni çıldırtan detay. Ya suriyeden gelmişsin o anne babaya diyorum, ne diye 3 5 tane çocuk yapıyorsun ? ha kendin eziyeti çektin birde çocuk çeksin yani öyle mi ? şeytan mısın ? böyle manyaklık olur mu ? anne babası dahil bunu düşünmeden it gibi tavşan gibi boyna sevişip sevişip çocuk yapıyor. E iyi güzelde o çocuk ne olacak ? ya hırsız, ya dolandırıcı, ya dilenci, ya da kapkaççı olacak değil mi ? potansiyel suçlu yani, avrupada neden çocuk yapmıyor insanlar ? imkan gani gani değil mi ? devlet destekliyor falan öyle bol bol imkanlar var niye ? işte bu yüzden o çocuğa gelecek vermeyeceği için yetemeyeceği için yapmıyor.

  • Furkan Emir @furkanemir

   @orcun aynen öyle asgari ücretle çalışıpda 2-3 çocuk yapmanın mantığı yok 1 tane olsun veya olmasın elin bollaşınca bakabileceğin zaman yap çocuğa eziyet etme

  • Orcun @orcun

   @furkanemir Birde para da değil. Onun mesuliyetine sorumluluğuna kimse girmek istemiyor. Ben 28 yaşına girdim, kız arkadaşıma evlenme modundaydım ama çocuk falan düşünmüyordum. Ha o istiyordu ama ben 1 taneye bile parasından çok türkiyede yaşama konusunda çekincelerim var diye hiç pas geçiyordum. O çocuğu böyle bir türkiye de ben dünyaya getirip bakamam, o mesuliyete de giremem. Yani bende o popo yok, ha zaten zenginlere bakıyoruz onlarda da öyle 3-5 çocuk çok nadir var. Para derdi yok ama çocukta yapmıyorlar mesela o da işte bu yüzden.

  • Furkan Emir @furkanemir

   @orcun zengin olsam ne çolukla çocukla uğraşıcam akarım heryere 😀

  • Orcun @orcun

   @likeable1 O çocuğun günahı yok ama işte aile bilmiyor cahil cühela eğitimsiz. Tam tersi olsa zaten çocuk yapmaz. Akıl var mantık var ya kendine bakamıyorsun be adam ne diye çocuk yapıyorsun ?
   Ya dilendirecek ya hırsızlık yaptıracak yada para karşılığı (kızını ) satacak amaç her halde bu bilemiyorum. O çocuğun geleceği yani böyle. Ha biri elinden tutarsa eğitirse ne doğru yanlış gösterirse çocukta anlarsa okuyup evet adam olabilir. Olan şeyler çünkü ama işte aile burada en kilit nokta kedi köpek bile kendi rahat değilse üremiyor.

ALİ KÖPRÜLÜ paylaştı.

#ioturks #iophyone Yerli üretim. Türk malı kalitesizdir algısını kırmak için üretildiği belirtilmiş.
https://youtu.be/hgW14BFfTWA

Yerli Mikro Denetleyici Geliştirme Kartı/ IOTURKS IOPHY ONE İnceleme

Arkadaşlar merhaba bu videoda yerli bir mikro denetleyici kartı olan IOPHY-ONE'ı inceliyoruz. IOTURKS Projesi, dünya genelinde hızla yaygınlaşmaya başlayan I...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar gayet güzel giden #turknet memnuniyetim maalesef sekteye uğradı. 50 Mb e Kadar Kotasız 150GB AKN olan paketimi 75 Mb e Kadar Kotasız 150GB AKN’ye yükselttim.

Modem değerim Ulaşılabilir Hız(Kb/s): (Gelen)111252 (Giden)40704 SNR:25.1 olan değerlerim hız artırmadan bir gün sonra modem değerlerim düşürülmüş.
modem değerleri: Ulaşılabilir Hız(Kb/s): (Gelen)63101 (Giden)17740 SNR: 8.3’e düşürülmüş, ayrıca yükleme hızımda 1,6Mbite çekilmiş sadece bir gün 3,29 görebildik.

Kırmızı ile işaretlediğim speedtest 60Mbit indirme ve 3,29 Mbit yükleme hızım vardı ertesi gün düştü.

Ulaşılabilir hız ve SNR değeriyle oynayabildiklerini bilmiyordum böylelikle öğrenmiş olduk 😀
Anladığım kadarıyla “bu ilerde 100Mbit falan ister biz değerleri düşürelim ilerde problem çıkarmasın” dediler.

@serhanhepsen var mı tavsiyen sen bayağı yardımcı oldun bu konuda, bu arada şu video sana mı aitti senin anlatımınla uyumlu ben başkasını sanmıştım.
https://www.youtube.com/watch?v=0CJAXH-9uPA

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10

2 kişi dükkana girdi ve kameralar kayıt almayı kesti(üst kattakiler dahil) Kayıt cihazı kapıdan girdikten sonra 3 metre içerde. Bu 2 kişi girişten girdikten sonra 10-20 saniye arası kayıt etmeye devam etti ve kayıt kesildi ve çıkmadan önce kayıt etmeye başladı bir 10-20 sayiye arası da çıkarken var ama en azından bir 5 dakikalık kayıt kesintiye uğradı. Kamera kayıt cihazının kayıt almasını engelleyen bir cihaz var mı? var mıdır böyle bir teknoloji?
Düzenleme: 6 kamera var ve bunlar kablolu, kapı sürekli açık, şüpheli durum olduğu için sordum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time.

Please verify that you have entered all information correctly. You may re-check the Entry status by clicking on the ESC Home Page link below.
#GreenCard

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türknet hızım 50Mbit olduğu için 16’ya düşecekti, dün 1 Mayısta hız artırım talebinde bulunacaktım modeme gelen hızlara baktığımda 82Mbitten 111Mbite çıkmış 😀 dün talepte bulundum bu sabah aradılar, sağ olsun İsa bey nazik bir şekilde tüm işlemlerimi halletti. Özellikle yükleme hızımı düzettiği için bayağı sevindim, İndirme hızım %50, yükleme hızım 2 kat artmış oldu.
Son durum İnternet Paketi: 75 Mb e Kadar Kotasız 150GB AKN
#turknet

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 16

1 Mayıs sabahı itibariyle modeme gelen ulaşılabilir hızım 82Mbitten 111Mbite çıktı, yükleme hızı 17Mbitten 40Mbite çıktı, SNR değeri de artmış 🙂 Tabi bende 50Mbit tanımlıydı Türknet’e hız artırma talebinde bulundum bakalım neler olacak.
#turknet

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kablonet’e takılmayın bu kadar en iyi f/p firmalarından biriydi, Devlet kurumu olduğu için geri adım atması biraz geç olacak 😀 Yavaş yavaş toparlayıp Türknet’in yanındaki yerini alacaktır. Bizde mutlu mesut tavsiye etmeye devam edeceğiz 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Çateş @cates

  Tabi Türknet ona uyum sağlamazsa.
  Niye bu kadar güveniliyor ki bu firmaya 🙂 Adamlar oradan çok para görürlerse oraya giderler.

  • Cnkr @cnkr

   taahhüt olmadığı için insanlar istedigi an birakabilir turkneti

  • Çateş @cates

   @cnkr yahu bırakıp neye geçeceksin. hepsi aynı bunların. topluca bütün sınırsız seçenekleri kaldırsalar internetsiz mi yaşayacağız 🙂

   Protestoyu bunlara yapsak da bir faydası yok. Adamlar bu tarifeleri koyarken farkında değil miydi tepki geleceğinin?
   E peki tarifeleri kafalarına göre çat diye koyabiliyorlar mı ?
   BTK onay vermeden böyle bir uygulama yapabilirler mi ?

   Velhasıl yüzsüz adamlara kızıyoruz.
   Bunlar bu tepkileri göze alıp koymuşlar bu tarifeleri.
   Çözüm BTK ve Haberleşme bakanlığına şikayetlerde bulunmak.
   Şahsım adına dilekçemi yazdım gönderdim. Üşenmeyin siz de yazın gönderin.

  • Cnkr @cnkr

   @cates o da doğru , ben birkac gündür okulda download evde mobil tarzinda düşünüyordum o da zor 😂😂

ALİ KÖPRÜLÜ paylaştı.

#ARGE;

Bir tane üretici de, “bu kadar ihtiyaçmış, ne yapsak acaba?” diyor mu? Hayır, Vestel telefon üretse ne, üretmese ne; Arçelik televizyon üretse ne üretmese ne, Renault-Mais, Mercedes-Benz otobüs/kamyon üretse ne üretmese ne…

Edirne'den Kars'a 'patpat' satıyor

Afyonkarahisar'ın Çobanlar ilçesinde yaşayan 70 yaşındaki tamirci, adına genellikle patpat denilen, ucuzluğu ve taşımadaki düşük maliyeti nedeniyle binlerce çiftçinin tercihi olan...
BeğenFavori PaylaşYorum yap