ALİ KÖPRÜLÜ paylaştı.

#HamdiAbiFANClub
#çekimhataları
#caps
#mizah
@hkellecioglu

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13
ALİ KÖPRÜLÜ paylaştı.

Bu aralar Kardak sıcak. Hafızaları tazelemek için NTV belgeselini izleyebilirsiniz.

20 yıl sonra SAT komandoları Kardak krizini anlattı

1995 yılının Aralık ayının son günlerinde, Figen Akat isimli gemi, Bodrum Gümüşlük açıklarında, Kardak'ta (İkizce) karaya oturdu. Gemiyi Türkler mi yoksa Yunanlılar mı kurtaracak...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung Note 8 ne zaman çıkacak, biraz araştırdım 2017 yılının her ayını gün vermişler 😀 Net bir tarih yok mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Havya almayı düşünen arkadaş var ise değerlendirsin, 2 havya ve gerekli herşey içinde mevcut taşındığım için satıyorum bilginize 🙂 https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-teknik-elektronik-devre-montaj-sunline-936b-plus-weller-sp-80-plus-250gr-lehim-teli-plus-pasta-plus-pompa-398686526/detay/ #ikinciel

Sunline 936B + Weller SP-80 + 250gr Lehim teli + Pasta + Pompa - Havya ve...

Sunline 936B + Weller SP-80 + 250gr Lehim teli + Pasta + Pompa - Havya ve çeşitli elektronik ürünler uygun fiyatlarla ilan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da
BeğenFavori PaylaşYorum yap
ALİ KÖPRÜLÜ paylaştı.

#otoseyir

Güzel link. Video var + analiz var. Uber gibi firmaların şoförsüz taksi hayalleri bu videoya bakarsanız elbette feci gerçekçi gelecektir.

2:25’te bir kamyonun arkasında 15-20 saniye araç kalakalıyor. Onun dışında gayet iyi. Yol çalışmaları iyi işaretlenmiş, onlarda da kafası çok karışmıyor.

https://www.driverless.id/news/video-analysis-new-gm-cruise-self-driving-video-shows-more-mastery-sf-roads-time-with-pip-proof-0176178/

Video Analysis: New GM Cruise Self-Driving Video Shows More Mastery of SF...

A couple weeks ago, GM's Cruise Automation released a remarkable self-driving video from the streets of San Fransisco that Driverless analyzed in detail. And now they've just released a new one giving...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
ALİ KÖPRÜLÜ paylaştı.

#akış Çok üzülüyorum 🙁 , evet dostlar ülkemizin sıkıntılarını idrak ediyoruz, görüyoruz ama bir de ülke dışından her hangi bir normal turist yada iş adamının gözünden bakınca aslında insanların Türkiyeyi merak ettikleri ve görenlerinde sevdikleri bir ülke ama “güvenlik, insana hizmet adına yapılan imkanlar ve tabi ki ekonomi” …Neden bu düşüncelerimi sizlerle paylaşıyorum derseniz eğer, seyahat-gezi fotoğrafçılığı üzerine makale ve yazıları araştırırken yabancı bir fotoğrafçının eşiyle birlikte Türkiye gezisi sonrasında anılarının değerlendirmesini yaptığı bir yazıyı okudum ve baya içerledim. Türkiye bu olamaz, olmamalı! Umuyorum ki ülkemiz hak ettiği, layık olduğu yere en kısa zamanda kavuşur.
Fotoğrafçının yazısı ve çektiği güzel fotoğraflar.
http://www.to-travel-hopefully.com/2017/02/02/focus-on-turkey-encore-publication-spectacular-photographic-opportunities-abound-in-this-troubled-nation/

Focus on Turkey [Encore Publication]: Spectacular photographic opportunities...

In the fall of 2015, my wife and I traveled throughout Turkey on a 2.5-week journey that included adventures in Istanbul, Cappadocia, the Turquoise Coast, and Ephesus.  We traveled with Overseas Ad…
BeğenFavori PaylaşYorum yap
ALİ KÖPRÜLÜ paylaştı.

Gündemi izlemediğim için ele alındı mı bilmiyorum ama şu E-Tohum Girişimcilik Zirvesi’ne değineyim. Takip etmiş değilim, sadece İTÜ bir eposta gönderince bakayım dedim.

5000 başvuru varmış. 17’sini seçmişler. Bu 17 fikir 23-25 Şubat’ta Antalya’da Startup Turkey etkinliğinde yatırımcılarla buluşacakmış. Buraya kadar güzel.

Fakat seçilenlere bakınca fikirler zayıf göründü demek zorundayım. Fikir sahiplerine de ayıp etmek istemem elbet, 2 sene sonra belki hala ayakta olanları olur, kim bilir. Normal vatandaş olarak kullanacağım pek bir fikir yok onu kastediyorum. Yoksa ülkeye kuruş katma değerli ürün sunsalar, istihdam sağlasalar başımızın üstünde yeri var.

—————————————————-
Motor-In: Mobil uygulama, motosiklet kullanıcıları için yardım desteği sunan sosyal bir platform olarak oluşturuldu.
Urbansurf: Uygulama sayesinde, seyahat edenlerin küçük gruplar hâlinde sosyalleşerek deneyimlerini paylaşması sağlanıyor.
Evdeki Yardımcım: Özellikle çalışan insanlar için büyük kolaylık sağlayan platform, kullanıcılara internet üzerinden gündelik ev temizlik hizmeti sağlıyor.
Fosefi: Fosefi, fikir ve içerik sahiplerini televizyon ve sinema endüstrisinden alıcılarla buluşturan dünyanın ilk çevrimiçi içerik pazar yeri olarak öne çıkıyor.
Papirux: Papirux, belgeleri bulut tabanlı ve kişi bazlı bir hafıza sisteminde saklıyor.
Taşeron Bankası: Platform, devletlerin ihale ettiği projeleri alan müteahhitlere, taşeron ekip ve taşeron firma bulmada yardım ediyor.
Fofomo: Mobil uygulama, kullanıcıların bulundukları veya gitmek istedikleri şehirlerdeki canlı müzik etkinleri ve mekânları görebilmelerini ve takip edebilmelerini sağlıyor.
Bilemezsin: Bilemezsin sosyal platformu, hava durumundan magazine, kullanıcıların her konuda bahis açabilecekleri sosyal platform olarak dikkat çekiyor.
Go Maint Me: Elektrik, su, asansör ve teknoloji ekipmanları gibi demirbaşların kayıtlarını ve bakım süreçlerini yöneten akıllı yazılım Go Maint Me, tesislerin en büyük yardımcılarından biri olmaya aday görünüyor.
Botanalytics: Dijital iletişim üzerine geliştirilen Botanalytics; Messenger, Slack, Wechat, Kik gibi ürünlerin chatbot’ları üzerinden konuşmaların analizini yapıyor ve bağlılığını ölçümlüyor.
Gymanya: Spor yapmak için ille de spor salonuna gitmenize gerek yok. Gymanya kullanıcılarına, spor ekipmanına ihtiyaç duymadan, istedikleri her yerde ve belirlenen hedeflere göre antrenman yapma olanağı sunuyor.
StartupScore: Yatırımcıların, geleceğin büyük firmalarını bulma şanslarını artıran ve girişimcilerin ise en iyi ekip üyelerini bulup başarı şanslarını yükselten psikometrik ölçümleri ve analizleri StartupScore yapıyor.
Hoom: Hoom, otellerdeki konaklama hizmetlerinin, mobil cihazlar üzerinden aktif ve verimli bir şekilde kullanılmasını sağlıyor.
MyTrustedWill: Proje, kullanıcıların sosyal medya hesaplarını hayatını kaybetmelerinden sonra da aktif tutuyor.
Otomofis: Bilgiye dayalı bütün süreçlerin tek platformdan yönetmesini sağlayan Otomofis, işletmeler için işleri oldukça kolaylaştırıyor.
Educain: Bir ağ uygulaması olan Educain’de öğrenciler soruların fotoğraflarını çekip sisteme gönderebiliyor ve bu sorular ilgili öğretmenlerin sistemine düşüyor.
—————————————————-

#startup #etkinlik #girişimcilik

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ALİ KÖPRÜLÜ @alikoprulu29

  Ne bekliyorsunuz anlamadım, bu projelerin arkasında reklamı ve sermayesi olan iyi yatırımcılar bulurlarsa bir çoğu ilerler gibi geliyor, evet bir kaç tanesi zayıf kalmış ama genel itibariyle iyi gibiler, tek tek açıklamak isterdim ama vaktimi boşa harcamak gibi olur 🙂 bir kaç tanesi zaten var olan ve para kazanan ayrıca yurt dışında yapılan veya muadilleri bulunan fikirler. Eğer projeyi hayata geçirecek takım iyi ise ve ona uygun melek yatırımcı(fırsatçı ve sahtekar olmayan) bulurlarsa bir şeyler yaparlar.
  Beğenmeyen arkadaşlar birer fikrini burada açıklarlarsa nasıl fikir, proje olurmuş öğreniriz 🙂

  • Paralelport @paralelport

   Son paragrafımı iyi okumamışsınız. Neyse, 48 ay sonra gelin görüşelim. Apple araba yapamaz dediğimizde de gülen çoktu, iş bittikten sonra tartışması kolay oluyor.

   Ne bekliyorsunuz derseniz, arsa alacağıma içlerinden herhangi birine yatırım yapar mıydım dedim, ana kriterim buydu.

  • ALİ KÖPRÜLÜ @alikoprulu29

   @paralelport “Normal vatandaş olarak kullanacağım pek bir fikir yok onu kastediyorum. Yoksa ülkeye kuruş katma değerli ürün sunsalar, istihdam sağlasalar başımızın üstünde yeri var.” bu kısmı okudum tabi 😀 geçen birisi paylaşmıştı ABD girişimcilikte 1. biz 36 idi yanılmıyorsam, zihniyet değişmedikçe artmaz da en azından birileri bir şeyler yapmaya çalışıyor. Gelir modeli önemli eğer iyi gelir getirecek projeler olursa yatırımda çok olur, para var ise genelde işler yürüyor. Projelerin hepsini okudum içlerinden birisi tam sahtekar işi dedim 😀 Youtube da video izlerken şans eseri denk geldim meğer bize en faydalı olacaklardan birisiymiş, Taşeron Bankası Afrika devletinin ihalelerini takip ederek burada yayınlayacak, bence çok güzel bize döviz kazandırması açısından iyi geldi her neyse bu işler karışık işler işin içinde olmadan müneccimlik yapılmaz 😀