Sandisk Extreme 32GB USB Bellek

Belleğin USB ağzı kızaklı bir sistemi var 4 aylık kullanımda bir gevşeme olmadı ama ilerde ne olur bilemiyorum. Anahtarlık geçirmek için bir boşluğu var sağlamlığı fena değil gibi ama ben taşırken cebimde taşıyorum ve hiç denemediğim için ne kadar kuvvetli bilemiyorum.

Firmanın verdiği kutu üstü teknik verilere göre 245Mb/s okuma ve 100Mb/s yazma hızı beni çok etkiledi ve bu USB belleği öncelikli olarak format atmak için aldım.

USB belleği 30 Ocakta aldım ve biraz kullanıp memnun kalıp kalmadığımı gördükten sonra yazmak istedim. İlk test elime geçtiğinde yaptığım ve içi tamamen boş olarak yaptığım, ikinci test ise 15 Mayısta yaptığım ve %15'i dolu olarak yaptığım test, fabrika verilerini de yaklaşık olarak tutturuyor.

Bilgisayarıma format atmak için daha önceden kullandığım Toshiba 8Gb USB 2 bellekten sonra bu bellek yazma hızı ile ağzımı açık bıraktı 🙂 Toshiba ile 10 dakikanın üzerinde Windows kurulum belleği hazırlarken bunda 1 dakikanın altında hazırlanıyor. Doğal olarak okuma hızının yüksekliğinden Windows kurulumu da daha hızlı bitiyor.

Bir kaç tane film kopyaladım ve hızını gözlemledim 95Mb/s dolaylarında geziyor. 2 aşağı 3 yukarı bu civarlarda kopyalıyor ama ne yalan söyleyeyim 100'ü göremedim 🙂 Sıralı yazmada hız çok güzel tabi 2 katı okumaya da diyecek bir şey yok.

Rastgele okuma yazma hızlarını nasıl deneyimleyeceğimi bilmiyorum ama testlerdeki hızlar beni tatmin etti, muhtemelen benzer sonuçlar çıkacaktır.

Belleği n11'den 69 TL'ye zamanında almıştım ve çok memnunum herkese de tavsiye ederim. Benim gibi USB 2 den 3 geçerseniz kaybettiğiniz zamanın değerinden verdiğiniz bütün para helal olsun dedirttiriyor 🙂

İlk incelemem hatam var ise affola 🙂 #akış #sandisk #UsbBellek #flashbellek #inceleme

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap